Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 172, 173, 174  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga?
Socket 478
2%
 2%  [ 13 ]
LGA 775
13%
 13%  [ 83 ]
LGA 1366
4%
 4%  [ 30 ]
LGA 1155
32%
 32%  [ 209 ]
LGA 1150
38%
 38%  [ 243 ]
LGA 1156
3%
 3%  [ 23 ]
LGA 2011
5%
 5%  [ 35 ]
hääli kokku : 636

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 10:16:08 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Tea kas see mobo üldse selliseid "kõvamaid" oc'e kannataks.

5,2 sain oma prosega sama moboga kätte. igapäevaks 4,5 seega ei näe mõtet 200-300eur maksta parema mobo eest.

kalliste mobode kohapealt ühinen selle arvamusega
http://www.youtube.com/watch?v=LcNLWHvpRhQ&feature=related

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 14:56:20 vasta tsitaadiga

Olgu, tegin kiire testi linpackiga. inbox jahutusega!

4GHz @ 1.14v 2500K, 50min 0 errors. Arvuti juures õhutemperatuur 18C


4.5GHz @ 1.236v 2500K, 30min 0 errors. Lõpetasin enneaegselt kuna temp viskas juba 95C peale. Arvuti juures on õhutemperatuur 13C


Kas on piisavalt veenev? icon_razz.gif


viimati muutis Degwees 18.02.2012 14:56:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 15:01:19 vasta tsitaadiga

tea... kui volte õieti määrata ei lase, nagu kasutaja väidab, siis on ju suht jura. pidasin rohkem silmas seda, et saaks võimalikult täpselt ära prose volt settingud. kui ringi kolada siis vähemalt 3'e on vaja kui oc'ida. Eriti kui offset voldi tahad peale jätta. Manuaaliga on kargem aga siis laseb täie voldiga 24/7 mis on suht idiootne.

ps: blät videost ei saa muhvigi aru kahjuks seega ei saa ka sealset blät arvamust kuulda.

Degwees

alumisel pildil on sul prose 1.6ghz peal ?

Võta CPU Z ja vaata ära palju see volti näitab. Ja pane Prime95 koos 90% mäluga kasutusse. Kui 4h pärast masin töötab siis võib loota, et stabiilne. Kuigi ennemgi nähtud kuidas sandy lambist pange paneb bosd'iga kas idles või mingi "loadi" olukorras (google semu aitab selles osas). Temp muret teeb siis võta aken lahti ja pane arvuti sinna lähedusse.

ino short - ei ole veenev, küta testi korralikult icon_rolleyes.gif Linepack'iga endal läbis kah kõik kuniks täiesti suvalt tuli BSOD ette (voldi määrajad olid mööda ehk liiga kõrged).

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 15:44:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kalliste mobode kohapealt ühinen selle arvamusega
http://www.youtube.com/watch?v=LcNLWHvpRhQ&feature=related

tra see on eepiline viid icon_lol.gif rofl.gif
Poiss räägib ikka südamelt kõik ära.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 15:46:25 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

kalliste mobode kohapealt ühinen selle arvamusega
http://www.youtube.com/watch?v=LcNLWHvpRhQ&feature=related

tra see on eepiline viid icon_lol.gif rofl.gif
Poiss räägib ikka südamelt kõik ära.


Ainus mis ma kuulen on "blät suka pizdets blät nahui"
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 15:50:35 vasta tsitaadiga

keegi vist peaks korralikuma tõlke tegema.. lühikokkuvõtte icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 16:15:15 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
tea... kui volte õieti määrata ei lase, nagu kasutaja väidab, siis on ju suht jura. pidasin rohkem silmas seda, et saaks võimalikult täpselt ära prose volt settingud. kui ringi kolada siis vähemalt 3'e on vaja kui oc'ida. Eriti kui offset voldi tahad peale jätta. Manuaaliga on kargem aga siis laseb täie voldiga 24/7 mis on suht idiootne.

ps: blät videost ei saa muhvigi aru kahjuks seega ei saa ka sealset blät arvamust kuulda.

Degwees

alumisel pildil on sul prose 1.6ghz peal ?

Võta CPU Z ja vaata ära palju see volti näitab. Ja pane Prime95 koos 90% mäluga kasutusse. Kui 4h pärast masin töötab siis võib loota, et stabiilne. Kuigi ennemgi nähtud kuidas sandy lambist pange paneb bosd'iga kas idles või mingi "loadi" olukorras (google semu aitab selles osas). Temp muret teeb siis võta aken lahti ja pane arvuti sinna lähedusse.

ino short - ei ole veenev, küta testi korralikult icon_rolleyes.gif Linepack'iga endal läbis kah kõik kuniks täiesti suvalt tuli BSOD ette (voldi määrajad olid mööda ehk liiga kõrged).


CPU-Z näitab iga sätte peal valesti volti(isegi i3-ga näitas mööda, alati 1.044v) ja takt ei olnud veel jõudnud üles minna aknas kui skriini tegin(panin just prime loadima, et cpuid näitaks õigeid väärtusi). Ainult AIDA64 CPUID näitas reaalselt pingemuutusi idles ja loadis, seega kasutasin seda. CPU-Z aken oli seal lihtsalt näitamaks, et valetab.
Mul pole rohkem tõendeid vaja, et asi jookseb, juba lasin suure mälukasutuse prime'i ja linpacki(märka, et 6GB mälu kasutuses ja vaba oli algul 6.7GB). Prime'ist ei teinud pilti. Küll aeg näitab kas see asi töötab nii ja kui nädala või kuu jooksul BSODib, siis tõstan pinget sajandiku võrra icon_smile.gif. Aken oligi lahti, temperatuur oli kasti juures 13C, akna peale ei tahtnud panna kuna päike paistab.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 16:47:48 vasta tsitaadiga

Sai ühte 2600k-d klokitud sama moboga. Loadi all toimis ja stabiilne, külmalt käivitades hakkas restart loopi viskama. Kuna 3.5GHz ja 8 threadi oli see, mida vaja, jäi default seadesse.
Muidu ka mul CPU-Z volti ei näidanud õigesti. Realtempi kasutasin, näitas kenasti muutust. AIDA64 ei proovinud.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlapoiss
HV kasutaja
Karlapoiss

liitunud: 13.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 22:34:27 vasta tsitaadiga

Kiirelt nõu vaja:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3651#ov - Selline emaplaat on.
Tahaksin sellele panna i3 2130 protsessori, kõik nagu klapib, aga millegi pärast pole seda seal CPU suppordis ära märgitud?
Kas siis on tark see panna peale või mitte?

_________________
Kodulehe valmistamine - küsi pakkumist!
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2012 22:44:11 vasta tsitaadiga

2130 on uus mudel, kuid pmst sama mis 2100, seega sobib küll. Gigabyte pole nimekirja uuendanud, aga 2130 on 2100 kõrgema taktiga variant ja töötab probleemideta.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 18:52:21 vasta tsitaadiga

Ivy Bridge desktopile vist siiski õigel ajal thumbs_up.gif

http://vr-zone.com/articles/intel-is-only-delaying-dual-core-mobile-ivy-bridge-cpus/14933.html

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 18:57:13 vasta tsitaadiga

lolloom, ütle teistele ka, et istud proxy taga, muidu mõni jääbki ootama lehe vastust icon_razz.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 19:00:25 vasta tsitaadiga

WäntWõll, minule ei jõudnud kohale Su poolt läkitatud sõnum icon_rolleyes.gif

[Edit]
Kes ei näe, siis:
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis lolloom 20.02.2012 19:09:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metallika
HV Guru
metallika

liitunud: 05.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 19:07:59 vasta tsitaadiga

lolloom,

ta mõtles vist seda, et lehe välja lugemine võtab meeletult kaua aega icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 388 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 19:57:20 vasta tsitaadiga

Core i5-3570K Graphics 67% Faster Than Core i5-2500K, 36% Slower Than GeForce GT 240
http://www.techpowerup.com/160895/Core-i5-3570K-Graphics-67-Faster-Than-Core-i5-2500K-36-Slower-Than-GeForce-GT-240.html

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.02.2012 20:42:19 vasta tsitaadiga

kokkuvõttes kõlbab int video siiski ainult HV sirvimiseks ja filmid veab ka ära beer_yum.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.02.2012 21:21:24 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
kokkuvõttes kõlbab int video siiski ainult HV sirvimiseks ja filmid veab ka ära beer_yum.gif
Kuda võtta. Asi on üsnagi võrreldav mõne aasta vanuste midrange kaartidega. Suurim probleem saab olema draiveritega, jõudluse koha pealt ma niiväga ei muretseks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 21:53:01 vasta tsitaadiga

elektri hinda arvestades hoiab see netis surfates ikka korralikult raha kokku. 77w vs 200w. sli/cf'i korral isegi rohkem. Vaevalt, et võimsad arvutid 24/7 3d programme/mänge jooksutavad.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2012 21:55:25 vasta tsitaadiga

maalane, 123w ei võta idles vist ükski videokaart, isegi mitte cf/sli.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2012 09:37:52 vasta tsitaadiga

Pole asjaga kursis, kui on int. graafikaga prose ja eraldi graafikakaart, kas siis lükkab mingi hetk graafikakaardi välja, kui vajadust pole icon_question.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timo1337
Kreisi kasutaja
Timo1337

liitunud: 27.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2012 11:38:27 vasta tsitaadiga

ossa, pead "Virtu" software peale intallima ja sealt saab välja lülitada.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2012 12:44:39 vasta tsitaadiga

idles läheb videokaartide voolutarve väga märgatavalt alla, olenemata int. video olemasolust.
virtu on üsna special case, mis tuletabki meelde, et mul plate seda toetab, peaks järgi proovima.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 21.02.2012 13:30:29 vasta tsitaadiga

Väga kena: http://news.softpedia.com/news/10-Core-Intel-Ivy-Bridge-EP-CPU-Tested-Has-20-Threads-250492.shtml
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlapoiss
HV kasutaja
Karlapoiss

liitunud: 13.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2012 22:26:53 vasta tsitaadiga

Paljud on juba öelnud, et töötab nii.
Aga siiski painab veel ,et http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3651#ov sellel emaplaadil ei tööta i3 2130, kuna seal pole suppordis seda kirjas. Ega hiljem ei pea BIOS-i updateima ega midagi taolist tegema?

Siiani parim vastus on olnud:
''2130 on uus mudel, kuid pmst sama mis 2100, seega sobib küll. Gigabyte pole nimekirja uuendanud, aga 2130 on 2100 kõrgema taktiga variant ja töötab probleemideta.''

_________________
Kodulehe valmistamine - küsi pakkumist!
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2012 01:30:56 vasta tsitaadiga

Bios updatega saab tulevikus tööle p67 mobo peal ivy bridge protsessorid, mis on täiesti uus generatsioon. Kõik sandyd (1155 socketi praegused i3/i5/i7 protsessorid) peaks out-of-the-box töötama P67 moboga, tehniliselt neil omavaheline erinevus on väga väike ja mingit vajadust bios update järele ei tohiks olla.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2012 02:38:08 vasta tsitaadiga

00bandiit0, wut? p67 toetab aga x67 mitte?
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2012 13:21:24 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias, mis asi on x67 kiibistik?
http://en.wikipedia.org/wiki/LGA1155#Original_Sandy_Bridge_Chipsets

Seal ju kirjas, et B65 ja Q67 EI toeta, aga teised...

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2012 13:46:54 vasta tsitaadiga

No P67 pole ainuke aga see pole ka hetkel oluline ju. Tegemist P67 moboga ikkagi.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 23.02.2012 13:20:39 vasta tsitaadiga

http://www.guru3d.com/news/intel-ivy-bridge-cpu-die-estimated/
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2012 13:02:06 vasta tsitaadiga

Core i7-3820 Overclocked to 5.666 GHz
http://www.techpowerup.com/161141/Core-i7-3820-Overclocked-to-5.666-GHz.html

GUN'G'STAR of TeamRussia successfully achieved an overclocking record of 5.666 GHz for the quad-core Intel Core i7-3820 processor; a feat that validates the LGA2011 i7-3820 of being a generally good chip for overclocking, despite being "Limited Unlocked" (BClk multiplier being unlocked only to a few notches above its stock setting). GUN'G'STAR achieved a clock speed of 5,665.99 MHz using a BClk speed of 131.74 MHz, a multiplier value of 43x, and core voltage of 1.6V. The chip was assisted with GeIL-made DDR3-1600 memory sitting on all four channels, and ASUS Rampage IV Extreme motherboard. Only 2 out of 4 cores of the i7-3820 were enabled for the feat, HyperThreading was disabled. Extreme cooling was used.



yawn.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2012 14:17:03 vasta tsitaadiga

Muide, kas teemasse mahuvad ka Sandy Bridge põhjal Celeronid ja Pentiumid?

Sai korra Celeron G530-ga Vantage'it lastud, polnudki väga paha teine. GPU ~700p ja CPU ~5500p. CPU skoor võrreldav juba 3ghz c2diga. 36€ eest küll icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 13:50:29 vasta tsitaadiga

http://news.softpedia.com/news/Intel-s-Official-Ivy-Bridge-Benchmark-Slides-Leaked-237309.shtml
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 14:05:35 vasta tsitaadiga

ehk siis 17%, tõenäoliselt parimal juhul. ilmselt tuleb ka silmas pidada, et max turbo on +100mhz.
not impressed.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 14:27:43 vasta tsitaadiga

17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa! icon_rolleyes.gif

iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).

EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks icon_wink.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.02.2012 14:39:05 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
not impressed.
Võrrelduna millega? IB on ju lihtsalt dieshrink koos minimaalselt parandatud arhitektuuriga. Uus arhitektuur tuleb Haswelliga järgmine aasta
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 14:57:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Uus arhitektuur tuleb

..koos uue pesaga banana_dance.gif


icon_neutral.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 17:31:13 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa! icon_rolleyes.gif

iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).

EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 19:27:17 vasta tsitaadiga

Ma ei saanud midagi aru, mida sa küsisid. eusa_think.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 19:28:43 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa! icon_rolleyes.gif

iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).

EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud?


siis peaks minema kasutusse eraldi pcie pesas olev vga mis siis oma driveriga oma kellasid reguleerib. deskil olles on 2D mängudes jms appides kus gpu'd kasutatakse on 3d kellad.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 19:52:18 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa! icon_rolleyes.gif

iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).

EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud?


siis peaks minema kasutusse eraldi pcie pesas olev vga mis siis oma driveriga oma kellasid reguleerib. deskil olles on 2D mängudes jms appides kus gpu'd kasutatakse on 3d kellad.

et siis kokkuvõttes, kui ostan i/ 3770, siis lihtsalt maksan lampi integ gpu eest thumbs_down.gif .
tehku juba ilma ja nats odavamalt thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 20:10:21 vasta tsitaadiga

ee igal i5/i7 alates sandy'st (mäleta kas enne seda oli üldse) on juba int gpu sisse ehitatud. vahet pole. mingis mõttes lihtsam ei pea vaatama kas see prose võimaldab gpu'd või mitte. läheks kirjuks asi vast.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2012 21:47:01 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
angel kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa! icon_rolleyes.gif

iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).

EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud?


siis peaks minema kasutusse eraldi pcie pesas olev vga mis siis oma driveriga oma kellasid reguleerib. deskil olles on 2D mängudes jms appides kus gpu'd kasutatakse on 3d kellad.

et siis kokkuvõttes, kui ostan i/ 3770, siis lihtsalt maksan lampi integ gpu eest thumbs_down.gif .
tehku juba ilma ja nats odavamalt thumbs_up.gif
Praeguse põlvkonna puhul:
i5-2500K 3,3GHz 6MB - al 190€ https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Protsessorid/159840/
i5-2550K 3,4GHz 6MB - al 230€ https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Protsessorid/199998/
Neil prosedel on kaks erinevust:
1) Taktsagedus on teisel 100MHz võrra kõrgem (ka Turbol- 3,7 vs 3,8GHz)
2) Teisel pole sisseehitatud gpud

Eks ise otstusta, kas tahad lisa maksta selle eest, et iGPUd pole? Mõlemad on K- prosed, st lahtised kordajad, seega pole ka 0,1GHz suur argument

angel kirjutas:
ee igal i5/i7 alates sandy'st (mäleta kas enne seda oli üldse) on juba int gpu sisse ehitatud.

32nm prosedel oli- Clarkdale http://en.wikipedia.org/wiki/Clarkdale_(microprocessor)

_________________________________________


Intel "Ivy Bridge" Core i7-3770K is Capable of 100% Overclock
http://www.brightsideofnews.com/news/2012/2/24/intel-ivy-bridge-core-i7-3770k-is-capable-of-10025-overclock.aspx

Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2012 11:09:12 vasta tsitaadiga

Kahtlane et gpu'd 2550 pole. Nad ilmselt on ta lihtsalt välja jätnud. Füüsiliselt peaks ju prose sarnane olema ehk sisuliselt ostad ikkagi 2500k millel on gpu osa mingis osas laseriga läbi lõigatud (või pe*ses gpu'dega kivid müüki lastud ehk praaki icon_lol.gif) ja 100 mhz juurde krutitud!? Maksad 40 € juurde ...

viimati muutis Le Inc 28.02.2012 09:42:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2012 18:26:37 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Kahtlane et gpu'd 2550 pole. Nad ilmselt on ta lihtsalt välja jätnud. Füüsiliselt peaks ju prose sarnane olema ehk sisuliselt ostad ikkagi 2500k millel on gpu osa mingis osas laseriga läbi lõigatud (või pe*ses gpu'dega kivid müüki lastud ehk praaki icon_lol.gif) ja 100 mhz juurde kruttitud!? Maksad 40 € juurde ...

Selle hinnaga on 2550K mõttetu jah. Õige oleks 170€

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2012 18:32:57 vasta tsitaadiga

Miks ta peaks odavam olema kui 2500K, klokk on tal ju siiski suurem.
Tolle int videoga pole nagunii suurt miskit peale hakata.
Või noh, vaevalt et K seeria prosedel see nüüd NIIIIII oluline lisa on.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2012 18:36:39 vasta tsitaadiga

QuickSync kasutab minu teada iGPU EU-sid teatud etapil, seega videokodeerijale on see kasulik, samas ülekiirendajatele mõeldud K-seeria prosedel pole see vast tõesti väga oluline.
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2012 19:56:18 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Miks ta peaks odavam olema kui 2500K, klokk on tal ju siiski suurem.

Üks funktsioon/komponent vähem - loogika alusel tähendab see alati madalamat hinda. Kui ma pole just kivi alla elanud ja vähema funktsionaalsusega asjad maksavadki tänapäeval rohkem kui paremad asjad.
Siis vast vaja lükata Celeron kallimaks kui Extreme seeria prose selle loogika alusel icon_lol.gif

At the very least peaks olema samas hinnas mis 2500K, kuna kõrgem klokk aga GPU puudumine tasandavad teineteise ära.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2012 20:47:59 vasta tsitaadiga

ON kellelgi andemid, et gpu FÜÜSILISELT kivil pole? Pigem on see kuidagi disable'tud (nt on tegu praakmudelitega vms) ja selles valguses on kõrgem hind loogiline (lisavaev, et see eemaldada/välja lülitada vms) icon_rolleyes.gif

Teisalt- kui tõesti kivilt on iGPU füüsiliselt eemaldatud, on tegu uue tootega, mille kallal on vaeva nähtud- disainimine jms- ning selle eest saab/tuleb lisaraha küsida.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.02.2012 02:58:31 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Teisalt- kui tõesti kivilt on iGPU füüsiliselt eemaldatud, on tegu uue tootega, mille kallal on vaeva nähtud- disainimine jms- ning selle eest saab/tuleb lisaraha küsida.

Kõige rohkem mõjutab hinda hoopiski tooteseeria massilisus. Kui on tegemist marginaalse tarbijaskonna mudeliga, siis juba ainuüksi seetõttu ta ongi märgatavalt kallim. Mitte ainult väljatöötluskulude ja eraldi tootmisšabloonide-vormide jms tõttu, vaid ka turustamine ja turundamine/marketing on väikeseeriatootel kallim (ühe toote kohta).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 27.02.2012 12:27:41 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Intel "Ivy Bridge" Core i7-3770K is Capable of 100% Overclock
http://www.brightsideofnews.com/news/2012/2/24/intel-ivy-bridge-core-i7-3770k-is-capable-of-10025-overclock.aspx

Spoiler Spoiler Spoiler


Huvitav mida ta korraliku õhkjahutiga suudab. 6GHz oleks cool, ja ühtlasi ka esimene korralik argument uue cpu kasuks võrreldes 2600Kga.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 172, 173, 174  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.