|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga? |
| Socket 478 |
|
2% |
[ 13 ] |
| LGA 775 |
|
13% |
[ 83 ] |
| LGA 1366 |
|
4% |
[ 30 ] |
| LGA 1155 |
|
32% |
[ 209 ] |
| LGA 1150 |
|
38% |
[ 243 ] |
| LGA 1156 |
|
3% |
[ 23 ] |
| LGA 2011 |
|
5% |
[ 35 ] |
|
| hääli kokku : 636 |
|
| autor |
|
Nu
HV Guru

liitunud: 21.12.2001
|
18.02.2012 10:16:08
|
|
|
| angel kirjutas: |
| Tea kas see mobo üldse selliseid "kõvamaid" oc'e kannataks. |
5,2 sain oma prosega sama moboga kätte. igapäevaks 4,5 seega ei näe mõtet 200-300eur maksta parema mobo eest.
kalliste mobode kohapealt ühinen selle arvamusega
http://www.youtube.com/watch?v=LcNLWHvpRhQ&feature=related
_________________ DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Degwees
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.02.2007
|
18.02.2012 14:56:20
|
|
|
Olgu, tegin kiire testi linpackiga. inbox jahutusega!
4GHz @ 1.14v 2500K, 50min 0 errors. Arvuti juures õhutemperatuur 18C
4.5GHz @ 1.236v 2500K, 30min 0 errors. Lõpetasin enneaegselt kuna temp viskas juba 95C peale. Arvuti juures on õhutemperatuur 13C
Kas on piisavalt veenev?
viimati muutis Degwees 18.02.2012 14:56:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
18.02.2012 15:01:19
|
|
|
tea... kui volte õieti määrata ei lase, nagu kasutaja väidab, siis on ju suht jura. pidasin rohkem silmas seda, et saaks võimalikult täpselt ära prose volt settingud. kui ringi kolada siis vähemalt 3'e on vaja kui oc'ida. Eriti kui offset voldi tahad peale jätta. Manuaaliga on kargem aga siis laseb täie voldiga 24/7 mis on suht idiootne.
ps: blät videost ei saa muhvigi aru kahjuks seega ei saa ka sealset blät arvamust kuulda.
Degwees
alumisel pildil on sul prose 1.6ghz peal ?
Võta CPU Z ja vaata ära palju see volti näitab. Ja pane Prime95 koos 90% mäluga kasutusse. Kui 4h pärast masin töötab siis võib loota, et stabiilne. Kuigi ennemgi nähtud kuidas sandy lambist pange paneb bosd'iga kas idles või mingi "loadi" olukorras (google semu aitab selles osas). Temp muret teeb siis võta aken lahti ja pane arvuti sinna lähedusse.
ino short - ei ole veenev, küta testi korralikult Linepack'iga endal läbis kah kõik kuniks täiesti suvalt tuli BSOD ette (voldi määrajad olid mööda ehk liiga kõrged).
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
18.02.2012 15:44:16
|
|
|
tra see on eepiline viid
Poiss räägib ikka südamelt kõik ära.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Degwees
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.02.2007
|
18.02.2012 15:46:25
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
tra see on eepiline viid
Poiss räägib ikka südamelt kõik ära. |
Ainus mis ma kuulen on "blät suka pizdets blät nahui"
|
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.02.2012 15:50:35
|
|
|
keegi vist peaks korralikuma tõlke tegema.. lühikokkuvõtte
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Degwees
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.02.2007
|
18.02.2012 16:15:15
|
|
|
| angel kirjutas: |
tea... kui volte õieti määrata ei lase, nagu kasutaja väidab, siis on ju suht jura. pidasin rohkem silmas seda, et saaks võimalikult täpselt ära prose volt settingud. kui ringi kolada siis vähemalt 3'e on vaja kui oc'ida. Eriti kui offset voldi tahad peale jätta. Manuaaliga on kargem aga siis laseb täie voldiga 24/7 mis on suht idiootne.
ps: blät videost ei saa muhvigi aru kahjuks seega ei saa ka sealset blät arvamust kuulda.
Degwees
alumisel pildil on sul prose 1.6ghz peal ?
Võta CPU Z ja vaata ära palju see volti näitab. Ja pane Prime95 koos 90% mäluga kasutusse. Kui 4h pärast masin töötab siis võib loota, et stabiilne. Kuigi ennemgi nähtud kuidas sandy lambist pange paneb bosd'iga kas idles või mingi "loadi" olukorras (google semu aitab selles osas). Temp muret teeb siis võta aken lahti ja pane arvuti sinna lähedusse.
ino short - ei ole veenev, küta testi korralikult Linepack'iga endal läbis kah kõik kuniks täiesti suvalt tuli BSOD ette (voldi määrajad olid mööda ehk liiga kõrged). |
CPU-Z näitab iga sätte peal valesti volti(isegi i3-ga näitas mööda, alati 1.044v) ja takt ei olnud veel jõudnud üles minna aknas kui skriini tegin(panin just prime loadima, et cpuid näitaks õigeid väärtusi). Ainult AIDA64 CPUID näitas reaalselt pingemuutusi idles ja loadis, seega kasutasin seda. CPU-Z aken oli seal lihtsalt näitamaks, et valetab.
Mul pole rohkem tõendeid vaja, et asi jookseb, juba lasin suure mälukasutuse prime'i ja linpacki(märka, et 6GB mälu kasutuses ja vaba oli algul 6.7GB). Prime'ist ei teinud pilti. Küll aeg näitab kas see asi töötab nii ja kui nädala või kuu jooksul BSODib, siis tõstan pinget sajandiku võrra . Aken oligi lahti, temperatuur oli kasti juures 13C, akna peale ei tahtnud panna kuna päike paistab.
|
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
18.02.2012 16:47:48
|
|
|
Sai ühte 2600k-d klokitud sama moboga. Loadi all toimis ja stabiilne, külmalt käivitades hakkas restart loopi viskama. Kuna 3.5GHz ja 8 threadi oli see, mida vaja, jäi default seadesse.
Muidu ka mul CPU-Z volti ei näidanud õigesti. Realtempi kasutasin, näitas kenasti muutust. AIDA64 ei proovinud.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Karlapoiss
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2008
|
19.02.2012 22:34:27
|
|
|
Kiirelt nõu vaja:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3651#ov - Selline emaplaat on.
Tahaksin sellele panna i3 2130 protsessori, kõik nagu klapib, aga millegi pärast pole seda seal CPU suppordis ära märgitud?
Kas siis on tark see panna peale või mitte?
_________________ Kodulehe valmistamine - küsi pakkumist! |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
19.02.2012 22:44:11
|
|
|
| 2130 on uus mudel, kuid pmst sama mis 2100, seega sobib küll. Gigabyte pole nimekirja uuendanud, aga 2130 on 2100 kõrgema taktiga variant ja töötab probleemideta.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
20.02.2012 18:57:13
|
|
|
lolloom, ütle teistele ka, et istud proxy taga, muidu mõni jääbki ootama lehe vastust
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
20.02.2012 19:00:25
|
|
|
WäntWõll, minule ei jõudnud kohale Su poolt läkitatud sõnum
[Edit]
Kes ei näe, siis:
Spoiler 
viimati muutis lolloom 20.02.2012 19:09:34, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metallika
HV Guru

liitunud: 05.06.2006
|
20.02.2012 19:07:59
|
|
|
lolloom,
ta mõtles vist seda, et lehe välja lugemine võtab meeletult kaua aega
|
|
| Kommentaarid: 388 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
20.02.2012 20:42:19
|
|
|
kokkuvõttes kõlbab int video siiski ainult HV sirvimiseks ja filmid veab ka ära
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.02.2012 21:21:24
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
kokkuvõttes kõlbab int video siiski ainult HV sirvimiseks ja filmid veab ka ära  |
Kuda võtta. Asi on üsnagi võrreldav mõne aasta vanuste midrange kaartidega. Suurim probleem saab olema draiveritega, jõudluse koha pealt ma niiväga ei muretseks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maalane
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2007
|
20.02.2012 21:53:01
|
|
|
| elektri hinda arvestades hoiab see netis surfates ikka korralikult raha kokku. 77w vs 200w. sli/cf'i korral isegi rohkem. Vaevalt, et võimsad arvutid 24/7 3d programme/mänge jooksutavad.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
20.02.2012 21:55:25
|
|
|
maalane, 123w ei võta idles vist ükski videokaart, isegi mitte cf/sli.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
21.02.2012 09:37:52
|
|
|
Pole asjaga kursis, kui on int. graafikaga prose ja eraldi graafikakaart, kas siis lükkab mingi hetk graafikakaardi välja, kui vajadust pole
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timo1337
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.10.2008
|
21.02.2012 11:38:27
|
|
|
| ossa, pead "Virtu" software peale intallima ja sealt saab välja lülitada.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
21.02.2012 12:44:39
|
|
|
idles läheb videokaartide voolutarve väga märgatavalt alla, olenemata int. video olemasolust.
virtu on üsna special case, mis tuletabki meelde, et mul plate seda toetab, peaks järgi proovima.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Karlapoiss
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2008
|
21.02.2012 22:26:53
|
|
|
Paljud on juba öelnud, et töötab nii.
Aga siiski painab veel ,et http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3651#ov sellel emaplaadil ei tööta i3 2130, kuna seal pole suppordis seda kirjas. Ega hiljem ei pea BIOS-i updateima ega midagi taolist tegema?
Siiani parim vastus on olnud:
''2130 on uus mudel, kuid pmst sama mis 2100, seega sobib küll. Gigabyte pole nimekirja uuendanud, aga 2130 on 2100 kõrgema taktiga variant ja töötab probleemideta.''
_________________ Kodulehe valmistamine - küsi pakkumist! |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
22.02.2012 01:30:56
|
|
|
| Bios updatega saab tulevikus tööle p67 mobo peal ivy bridge protsessorid, mis on täiesti uus generatsioon. Kõik sandyd (1155 socketi praegused i3/i5/i7 protsessorid) peaks out-of-the-box töötama P67 moboga, tehniliselt neil omavaheline erinevus on väga väike ja mingit vajadust bios update järele ei tohiks olla.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
22.02.2012 02:38:08
|
|
|
00bandiit0, wut? p67 toetab aga x67 mitte?
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
22.02.2012 13:46:54
|
|
|
| No P67 pole ainuke aga see pole ka hetkel oluline ju. Tegemist P67 moboga ikkagi.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
24.02.2012 13:02:06
|
|
|
Core i7-3820 Overclocked to 5.666 GHz
http://www.techpowerup.com/161141/Core-i7-3820-Overclocked-to-5.666-GHz.html
GUN'G'STAR of TeamRussia successfully achieved an overclocking record of 5.666 GHz for the quad-core Intel Core i7-3820 processor; a feat that validates the LGA2011 i7-3820 of being a generally good chip for overclocking, despite being "Limited Unlocked" (BClk multiplier being unlocked only to a few notches above its stock setting). GUN'G'STAR achieved a clock speed of 5,665.99 MHz using a BClk speed of 131.74 MHz, a multiplier value of 43x, and core voltage of 1.6V. The chip was assisted with GeIL-made DDR3-1600 memory sitting on all four channels, and ASUS Rampage IV Extreme motherboard. Only 2 out of 4 cores of the i7-3820 were enabled for the feat, HyperThreading was disabled. Extreme cooling was used.
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Degwees
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.02.2007
|
24.02.2012 14:17:03
|
|
|
Muide, kas teemasse mahuvad ka Sandy Bridge põhjal Celeronid ja Pentiumid?
Sai korra Celeron G530-ga Vantage'it lastud, polnudki väga paha teine. GPU ~700p ja CPU ~5500p. CPU skoor võrreldav juba 3ghz c2diga. 36€ eest küll
|
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.02.2012 14:05:35
|
|
|
ehk siis 17%, tõenäoliselt parimal juhul. ilmselt tuleb ka silmas pidada, et max turbo on +100mhz.
not impressed.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
25.02.2012 14:27:43
|
|
|
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa!
iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).
EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.02.2012 14:39:05
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| not impressed. |
Võrrelduna millega? IB on ju lihtsalt dieshrink koos minimaalselt parandatud arhitektuuriga. Uus arhitektuur tuleb Haswelliga järgmine aasta
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
25.02.2012 14:57:21
|
|
|
| tsitaat: |
Uus arhitektuur tuleb
|
..koos uue pesaga
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2012 17:31:13
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa!
iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).
EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks  |
aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
25.02.2012 19:28:43
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa!
iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).
EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks  |
aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud? |
siis peaks minema kasutusse eraldi pcie pesas olev vga mis siis oma driveriga oma kellasid reguleerib. deskil olles on 2D mängudes jms appides kus gpu'd kasutatakse on 3d kellad.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.02.2012 19:52:18
|
|
|
| angel kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa!
iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).
EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks  |
aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud? |
siis peaks minema kasutusse eraldi pcie pesas olev vga mis siis oma driveriga oma kellasid reguleerib. deskil olles on 2D mängudes jms appides kus gpu'd kasutatakse on 3d kellad. |
et siis kokkuvõttes, kui ostan i/ 3770, siis lihtsalt maksan lampi integ gpu eest .
tehku juba ilma ja nats odavamalt
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
25.02.2012 20:10:21
|
|
|
ee igal i5/i7 alates sandy'st (mäleta kas enne seda oli üldse) on juba int gpu sisse ehitatud. vahet pole. mingis mõttes lihtsam ei pea vaatama kas see prose võimaldab gpu'd või mitte. läheks kirjuks asi vast.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
25.02.2012 21:47:01
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| angel kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
17% kiirusekasvu samal taktil- poooole pahaaa!
iGPU-st on vist enamusel jumalast savi seni kuni need mängimiseks ei sobi (nagu AMD APU-d, küll teatud piirangutega).
EDIT756: või noh, lisandunud shaderid (INteli keeles vist on need EU-d) on QS-ile kasuks  |
aga kui eraldi kaart sisse panna, kas siis 2d kellad on eraldi gpu omad või siis inteli integreeritud? |
siis peaks minema kasutusse eraldi pcie pesas olev vga mis siis oma driveriga oma kellasid reguleerib. deskil olles on 2D mängudes jms appides kus gpu'd kasutatakse on 3d kellad. |
et siis kokkuvõttes, kui ostan i/ 3770, siis lihtsalt maksan lampi integ gpu eest .
tehku juba ilma ja nats odavamalt  |
Praeguse põlvkonna puhul:
i5-2500K 3,3GHz 6MB - al 190€ https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Protsessorid/159840/
i5-2550K 3,4GHz 6MB - al 230€ https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Protsessorid/199998/
Neil prosedel on kaks erinevust:
1) Taktsagedus on teisel 100MHz võrra kõrgem (ka Turbol- 3,7 vs 3,8GHz)
2) Teisel pole sisseehitatud gpud
Eks ise otstusta, kas tahad lisa maksta selle eest, et iGPUd pole? Mõlemad on K- prosed, st lahtised kordajad, seega pole ka 0,1GHz suur argument
| angel kirjutas: |
| ee igal i5/i7 alates sandy'st (mäleta kas enne seda oli üldse) on juba int gpu sisse ehitatud. |
32nm prosedel oli- Clarkdale http://en.wikipedia.org/wiki/Clarkdale_(microprocessor)
_________________________________________
Intel "Ivy Bridge" Core i7-3770K is Capable of 100% Overclock
http://www.brightsideofnews.com/news/2012/2/24/intel-ivy-bridge-core-i7-3770k-is-capable-of-10025-overclock.aspx
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
26.02.2012 11:09:12
|
|
|
Kahtlane et gpu'd 2550 pole. Nad ilmselt on ta lihtsalt välja jätnud. Füüsiliselt peaks ju prose sarnane olema ehk sisuliselt ostad ikkagi 2500k millel on gpu osa mingis osas laseriga läbi lõigatud (või pe*ses gpu'dega kivid müüki lastud ehk praaki ) ja 100 mhz juurde krutitud!? Maksad 40 € juurde ...
viimati muutis Le Inc 28.02.2012 09:42:52, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
26.02.2012 18:26:37
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
Kahtlane et gpu'd 2550 pole. Nad ilmselt on ta lihtsalt välja jätnud. Füüsiliselt peaks ju prose sarnane olema ehk sisuliselt ostad ikkagi 2500k millel on gpu osa mingis osas laseriga läbi lõigatud (või pe*ses gpu'dega kivid müüki lastud ehk praaki ) ja 100 mhz juurde kruttitud!? Maksad 40 € juurde ... |
Selle hinnaga on 2550K mõttetu jah. Õige oleks 170€
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
26.02.2012 18:32:57
|
|
|
Miks ta peaks odavam olema kui 2500K, klokk on tal ju siiski suurem.
Tolle int videoga pole nagunii suurt miskit peale hakata.
Või noh, vaevalt et K seeria prosedel see nüüd NIIIIII oluline lisa on.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
26.02.2012 18:36:39
|
|
|
QuickSync kasutab minu teada iGPU EU-sid teatud etapil, seega videokodeerijale on see kasulik, samas ülekiirendajatele mõeldud K-seeria prosedel pole see vast tõesti väga oluline.
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
26.02.2012 19:56:18
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Miks ta peaks odavam olema kui 2500K, klokk on tal ju siiski suurem. |
Üks funktsioon/komponent vähem - loogika alusel tähendab see alati madalamat hinda. Kui ma pole just kivi alla elanud ja vähema funktsionaalsusega asjad maksavadki tänapäeval rohkem kui paremad asjad.
Siis vast vaja lükata Celeron kallimaks kui Extreme seeria prose selle loogika alusel
At the very least peaks olema samas hinnas mis 2500K, kuna kõrgem klokk aga GPU puudumine tasandavad teineteise ära.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
26.02.2012 20:47:59
|
|
|
ON kellelgi andemid, et gpu FÜÜSILISELT kivil pole? Pigem on see kuidagi disable'tud (nt on tegu praakmudelitega vms) ja selles valguses on kõrgem hind loogiline (lisavaev, et see eemaldada/välja lülitada vms)
Teisalt- kui tõesti kivilt on iGPU füüsiliselt eemaldatud, on tegu uue tootega, mille kallal on vaeva nähtud- disainimine jms- ning selle eest saab/tuleb lisaraha küsida.
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
27.02.2012 02:58:31
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| Teisalt- kui tõesti kivilt on iGPU füüsiliselt eemaldatud, on tegu uue tootega, mille kallal on vaeva nähtud- disainimine jms- ning selle eest saab/tuleb lisaraha küsida. |
Kõige rohkem mõjutab hinda hoopiski tooteseeria massilisus. Kui on tegemist marginaalse tarbijaskonna mudeliga, siis juba ainuüksi seetõttu ta ongi märgatavalt kallim. Mitte ainult väljatöötluskulude ja eraldi tootmisšabloonide-vormide jms tõttu, vaid ka turustamine ja turundamine/marketing on väikeseeriatootel kallim (ühe toote kohta).
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
27.02.2012 12:27:41
|
|
|
Huvitav mida ta korraliku õhkjahutiga suudab. 6GHz oleks cool, ja ühtlasi ka esimene korralik argument uue cpu kasuks võrreldes 2600Kga.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|