praegune kellaaeg 25.06.2026 20:05:14
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
19.02.2012 22:55:29
|
|
|
Point milleni üritasin jõuda oli, et riigi tasemel pole suurt midagi võimalik ära teha et eestist jaapanit teha. Kui ikka ideid ei genereerita ning investorid on nagu nad on siis ei ole võimalik suur kusagile jõuda.
Eesti suurimaks probleemiks on väike rahvaarv. Mingi tipptasemel tehnoloogia välja töötamiseks lihtsalt puudub vajalik kompetents ning märksa lihtsam-odavam on seda mujalt otsima minna.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
19.02.2012 23:04:43
|
|
|
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks? |
Vaevalt et mina kõlban neid ideid väljapakkuma.... |
aga äkki selles seisnebki eestlaste probleem või siis selle kasumlikkuse teema all, kuna eestlase jaoks on kasumlikkus võrdne uhkete villade, armanide ja jahtidega |
Nüüd keerasid sa vindi küll natuke üle. See sinu kiidetud EU toetus on asjad ajanud selliseks ja Eestist on teadlikult tehtud põhjamaade Haiiti.
| Ho Ho kirjutas: |
Point milleni üritasin jõuda oli, et riigi tasemel pole suurt midagi võimalik ära teha et eestist jaapanit teha. Kui ikka ideid ei genereerita ning investorid on nagu nad on siis ei ole võimalik suur kusagile jõuda.
Eesti suurimaks probleemiks on väike rahvaarv. Mingi tipptasemel tehnoloogia välja töötamiseks lihtsalt puudub vajalik kompetents ning märksa lihtsam-odavam on seda mujalt otsima minna. |
Otsi vast pointi sedapidi. Esimese asjana võiks Eesti suuta ennast ise ära toita. Ellujäämise alustala vist Ja siis vaataks edasi. Väike rahvaarv ei ole nüüd küll mingi probleem kui teha ka midagi targemat "erinevus rikastab" plakatite tootmisest. Veel üks mõtlemise koht on näiteks see - kui mingi riik/rahvas tahab hästi elada, siis kas on kasulikum kui riiki tuleb raha sisse või kui ta läheb välja?
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.02.2012 23:10:30
|
|
|
| -=Px=- kirjutas: |
| Maldur kirjutas: |
| -=Px=- kirjutas: |
| Ma oleks mures kui FBI, maailma suurim küberkuritegevusega tegelaja, ei omaks seisukohta leppe üle, mis tegeleb küberkuritegevusega. |
Me kõik, kes sõna võtame, omame seisukohta teema suhtes. Kas see annaks meile aga õiguse minna usasse lobistama asja ümber nii ja naa? Kas Interneti Kogukond organisatsioonina omaks selliseid õigusi et minna kuhugi teise riiki "usku kuulutama"? Kindlasti mitte. |
Sa oled asjadest vähe valesti aru saanud. Ei imesta. Ise juba täitsa mees ja ei oska kirjutadagi.
Muideks, interneti kogukonnal (ka Interneti Kogukonnal) on olnud küllaltki suur roll vastavas teemas. USA's, nagu ka Euroopas, on võimalus oma seisukohti/arvamusi avaldada. |
Pean oskama kirjutada või? Sina pead oskama - sina saad palka selle eest , oled professionaalne kirjutaja (see avaldub sinu sõnavõttudes). Mina VÕIN osata. Mina VÕIN ka sinu meheks olemist hinnata aga miskipärast ei pea seda endale kohaseks.
Mõtle midagi paremat välja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
19.02.2012 23:16:40
|
|
|
| tsitaat: |
riigi tasemel pole suurt midagi võimalik ära teha
|
On küll võimalik ja sealt peabki alustama. Jaapanis nimelt kehtivad seadused mis ei luba viia jaapanis müüdava jaapani kaubamärgiga toote tootmist riigist välja. Näiteks naaberriiki hiinasse. Kui lubataks tootmist viia välja siis kukuks jaapan kolinaga kokku.
See mida jaapan teeb hiinas on kolmandatesse riikidesse ekspordiks, hiinas toodetud jaapani brändi ei või viia jaapanisse, see oleks salakaup. Jaapani tolliametnikud ütlesid nii kui puistasid hiinast saabunud merekonteinerit. Kuski eesti telekanalil oli saade sellest.
| tsitaat: |
Kui ikka ideid ei genereerita ning investorid on nagu nad on siis ei ole võimalik suur kusagile jõuda.
|
Mul on ideede genereerimisega kurvad kogemused, pole nii rikas ja tark kui vaja. siin saab teha vaid neid asju, mida on võimalik teha üksi ja põlve otsas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.02.2012 23:20:41
|
|
|
| margus1000 kirjutas: |
Esimese asjana võiks Eesti suuta ennast ise ära toita. Ellujäämise alustala vist Ja siis vaataks edasi. Väike rahvaarv ei ole nüüd küll mingi probleem kui teha ka midagi targemat "erinevus rikastab" plakatite tootmisest. Veel üks mõtlemise koht on näiteks see - kui mingi riik/rahvas tahab hästi elada, siis kas on kasulikum kui riiki tuleb raha sisse või kui ta läheb välja? |
Õigus.
Kunagi kui esimest korda pidin minema Kaliningradi, siis mind üllatas esimese asjana sinna oblastisse jõudes et seal polnud mingit põllumajandust, põllud söötis, äärmisel juhul mõni üksik vagu tarekeste ees... Polnud ka väga imestada, kui tollal oli see peaasjalikult Vene sõjaväe reservaat keset Baltikumi.
Täna aga on mööda Eestit sõites pilt samasugune nagu kunagi Kaliningradi oblastis. Kohati võibolla hullemgi.
Seda esmast ellujäämise alustala pole, kui talumeeste parim äriplaan on... kuhu see uus kiviaed laduda mille eest EU neile meetri pealt toetusi annab...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
19.02.2012 23:23:29
|
|
|
| margus1000 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Ehk siis on tarvis teistele töö tegijaist muutuda ise millegi tootjaks-turustajaks. On sul ideid kuidas seda üleminekut korraldada võiks? |
Vaevalt et mina kõlban neid ideid väljapakkuma.... |
aga äkki selles seisnebki eestlaste probleem või siis selle kasumlikkuse teema all, kuna eestlase jaoks on kasumlikkus võrdne uhkete villade, armanide ja jahtidega |
Nüüd keerasid sa vindi küll natuke üle. See sinu kiidetud EU toetus on asjad ajanud selliseks ja Eestist on teadlikult tehtud põhjamaade Haiiti. |
ehk siis laste vaesus on otseselt seoses euroopaliidu toetustega
tsiteerides klassikuid: "Tule taevas appi!"
_________________ ☠ |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
19.02.2012 23:30:57
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
Esimese asjana võiks Eesti suuta ennast ise ära toita. Ellujäämise alustala vist Ja siis vaataks edasi. Väike rahvaarv ei ole nüüd küll mingi probleem kui teha ka midagi targemat "erinevus rikastab" plakatite tootmisest. Veel üks mõtlemise koht on näiteks see - kui mingi riik/rahvas tahab hästi elada, siis kas on kasulikum kui riiki tuleb raha sisse või kui ta läheb välja? |
Õigus.
Kunagi kui esimest korda pidin minema Kaliningradi, siis mind üllatas esimese asjana sinna oblastisse jõudes et seal polnud mingit põllumajandust, põllud söötis, äärmisel juhul mõni üksik vagu tarekeste ees... Polnud ka väga imestada, kui tollal oli see peaasjalikult Vene sõjaväe reservaat keset Baltikumi.
Täna aga on mööda Eestit sõites pilt samasugune nagu kunagi Kaliningradi oblastis. Kohati võibolla hullemgi.
Seda esmast ellujäämise alustala pole, kui talumeeste parim äriplaan on... kuhu see uus kiviaed laduda mille eest EU neile meetri pealt toetusi annab... |
Siin üks just kiitis, kuidas EU toetab ja puha. Miks EU toetab siin ainult kiviaeda, samas prantsuse või kreeka põllumees saab toidukasvatuse eest toetust? Kas peaksin fooliumimütsi nüüd selle küsimuse eest pähe panema
Ja vastates küsimusele - jah. Ka laste vaesus on seotud EU toetustega. Ehk siis süsteemiga selle taga. Viide Haiitile ei olnud juhuslik. Soovitan uurida, imekspandavalt tuttav skeem.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
20.02.2012 00:00:36
|
|
|
Pühapäeva õhtul tuleb ikka tarkuseteri siit. Hakake magama- homme vaja tööle minna, et järgmine nädal jälle vinguda. Muide tuleb pikem nädalavahetus.
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
20.02.2012 00:13:22
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Näiteks meediatööstus soovis Actaga kehtestada kolme rikkumise reeglit (http://en.wikipedia.org/wiki/Three_strikes_%28policy%29). See on lekkinud paberi peal kirjas, aga sellega ei oldud nõus, seda ei kiidetud heaks. Euroopas, kus internetti üha enam inimõigusena nähakse, tundukski selline samm väga drastiline. |
Oled ikka kursis sellega, et suur demokraatia üks suuri eeskujusid Prantsusmaa juba omab seda kolme rikkumise reeglit ja jõudsalt ka rakendab seda?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 00:16:25
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta. |
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta |
jah, ka seda.
japsidelt võiksime õppust võtta. |
rahvastikutiheduse kohapealt või? |
kõiges, enne kõike tööstuses. et eestlane ei peaks enam soome minema. |
Jaapani eelis on olla mitme suure riigi vahesadamaks kust kenasti saab vahelt teenida. Eestil pole sellist luxust. Venemaa ja Euroopa vahel me küll oleme, aga laevadel pole erilist vahet kas nad sõidavad otse Venemaa sadamasse või teevad Eestis suitsupausi... Teedpidi vahemaaks oleme me liiga tupik ja Vene-Euroopa magistraalist liiga kõrgel. Ja kõigele lisaks siis ka meie mitte eriti soojad suhted Venemaaga
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
20.02.2012 00:47:36
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
Esimese asjana võiks Eesti suuta ennast ise ära toita. Ellujäämise alustala vist Ja siis vaataks edasi. |
Õigus. |
Mida te siis täpsemalt tahate? Kas seda, et Eestis oleks kõrge lisandväärtusega kõrgtehnoloogiline tootmine, või seda, et me ise endale odavat toidukraami kasvataksime? Hakkab jälle see Mart Laari teemal lolli jutu ajamine pihta. Sama hästi võin ma öelda, et põrandate pesemine ja maavillaste aluspükste koha peal tootmine on ka ellujäämise alustala, aga mismoodi me pesumoppe ja trussikuid õmmeldes jõukamaks peaksime saama?
Kõigepealt tuleks endale jätkusuutlik ja kõrge lisandväärtusega tööstus- või teenindussektor saada, ja siis vaataks edasi, kas kohalikul tasemel ökotoidu tootmisel on mõtet ja leidub turgu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
20.02.2012 01:00:08
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta. |
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta |
jah, ka seda.
japsidelt võiksime õppust võtta. |
rahvastikutiheduse kohapealt või? |
kõiges, enne kõike tööstuses. et eestlane ei peaks enam soome minema. |
Jaapani eelis on olla mitme suure riigi vahesadamaks kust kenasti saab vahelt teenida. Eestil pole sellist luxust. Venemaa ja Euroopa vahel me küll oleme, aga laevadel pole erilist vahet kas nad sõidavad otse Venemaa sadamasse või teevad Eestis suitsupausi... Teedpidi vahemaaks Oleme liiga tupik ja Vene-Euroopa magistraalist liiga kõrgel. Ja kõigele lisaks siis ka meie mitte eriti soojad suhted Venemaaga |
paljas transiit toidaks vaid väga väheseid. aga kui tuua maake ja edasi viia neist maakidest tehtud tooteid siis oleks asjal mõtet.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
20.02.2012 02:16:40
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
| Maldur kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
Esimese asjana võiks Eesti suuta ennast ise ära toita. Ellujäämise alustala vist Ja siis vaataks edasi. |
Õigus. |
Mida te siis täpsemalt tahate? Kas seda, et Eestis oleks kõrge lisandväärtusega kõrgtehnoloogiline tootmine, või seda, et me ise endale odavat toidukraami kasvataksime? Hakkab jälle see Mart Laari teemal lolli jutu ajamine pihta. Sama hästi võin ma öelda, et põrandate pesemine ja maavillaste aluspükste koha peal tootmine on ka ellujäämise alustala, aga mismoodi me pesumoppe ja trussikuid õmmeldes jõukamaks peaksime saama?
Kõigepealt tuleks endale jätkusuutlik ja kõrge lisandväärtusega tööstus- või teenindussektor saada, ja siis vaataks edasi, kas kohalikul tasemel ökotoidu tootmisel on mõtet ja leidub turgu. |
Mulle sobib kui enamik toidust oleks Eestis kasvanud/valmistatud ja ka kõrgtehnoloogilisi Eestis toodetud kaupu leiduks. Miks peab üks teise välistama? Kõik ei ole võimelised Ericssoni tugijaamu ehitama, las siis kasvatab kartulit ja vahepeal õmbleb trussikuid kui vaja.
On muidugi maitse küsimus kas Hispaania tomat või Poola kartul on head või mitte, aga tomat ei tohi olla nii väetisi täis aetud et kui üks poiss sellega teist viskab siis on teisel hing kinni ja tomat terve...
Kas teate et Eestis prooviti toota telereid suhteliselt otsast lõpuni? Alustades skeemidega ja lõpetades korpuse disaini ja selle plasti valamisega? Nimeks oli neil Estwind... kahjuks ei lastud neil tuult tiibadesse saada...
Klassika oli RET Estonia tegevus, kui aga keegi ütleks et teeme mingi audiokomonentide seeria - naerdakse see välja ja räägitaks et highend toodete turgu pole olemas siin ja teoreetiliselt oleks ostjaid üldse 0,1%... Aga kui ilmusid hiinas toodetud Grant Estonia nimelised DVD playerid müügile siis kadusid need kui soojad saiad - nimi pani ostma (ja tükike AKMi seal sees ).
Kõrge lisandväärtusega tööstus on hea asi, kuid enda oma on ta alles siis kui ta on Eesti firma toodang, seejuures nii et ka kasum jääb siia. Et toote pakil oleks kirjas "Made In Estonia". Kuniks seal aga on (kui üldse on) Finland, Germany, Sweden jms siis on tegu ka sisuliselt tootmisega mille omanikud on väljast ning kasum läheb ka välja. Eesti töötajal ei kaasne sellega ei moraalset ega rahalist motivatsiooni.
Pangad. Needki viivad kasumi siit ära. Kokkuvõttes ei akumuleeru kuidagi niisugust kapitali mille baasilt kes iganes saaks võtta ja algatada mingi omamaise kõrgtehnoloogilise tootmise. Ja siis käib mantra - soodustame välisinvesteeringuid! Andmata endale aru et see viib samamoodi raha taas siit minema. Hetke seisu vaadates on neid vaja selleks et inimesed üldse palka saaksid ja riigile makse laekuks, midagi enamat sellest ei sünni.
Seepärast ongi see ise endale kasvatamine kasulik, et see vähemalt annab mingi tulemuse mis jääb endale, olgu see teenistuse või söödava näol. Ja jätab külmaks kui mingid idioodid lasevad naftamaardlad või selle tarneteed kuradile, Poola ja Hispaania kraam jääb saabumata. Ja muide, ka toidukasvatus on tänapäeval juba piisvalt tehnoloogiline tegevus, miks seejuures nõuda et see oleks lisaks öko? Need tooted mis mujalt siia jõuavad (tootja asukohamaa helde toetuse abil) pole mitte kuidagi ju ökotooted...
Niisiis, pole mõtet hoida kramplikult vaid ühte joont. Vaja oleks nii kõrgetasemelist tootmist, toiduainetööstust, rõivatootmist, tehnoloogilist teenindussektorit jne. Üks ei tohiks välistada teist ega kolmandat.
Mitmekesisust on vaja.
Omamaist kapitali on vaja. Et seda juletaks ka investeerida mujale kui jahtlaevadesse.
Mõistust ja julgust oma peaga mõelda on vaja - et mõtted ei keerleks vaid ratsa rikkaks ja siit minemasaamise ümber.
Usaldust on vaja - et see mis on kodumaal tehtud ei pea tingimata shitt olema ning et kõik välismaine on kohe tingimatult hiiglama hea.
Tegija peab ka oma tehtu eest hea seisma, vastutama et toode oleks võimalikult kvaliteetne - olgu tooteks kasvõi maavillased trussikud.
Riik peab julgema tellida omale kaupu ja teenuseid enese kodanikelt, firmadelt. Ainult nii saab kapital koguneda samas riigis.
Mõelge näiteks klaasristile, kas oleks olnud siis ilmvõimata ettevõtmine et meie vabadusristi oleksid teinud meie ettevõtted? Kogu see kapital oleks jäänud siia ning ka vastutajad oleksid olnud siin. Ettevõtjad mitmetel elualadel on avaldanud valmisolekut isegi militaarstandartitele vastavaid tooteid valmistada kuid keda pole on riik tellijana - ta pigem tassib kohale mingi ärapeetud ja igati vana näru kone mujalt kui tellib siit midagi.
Siis vast hakkaks mingi jää sulama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 02:39:35
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| libe kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| omariiklus = täielik iseseisvus ilma EU, NATO ja nende käskude ja keeldudeta. |
unustasid mainida ilma nendepoolsete toetusteta |
jah, ka seda.
japsidelt võiksime õppust võtta. |
rahvastikutiheduse kohapealt või? |
kõiges, enne kõike tööstuses. et eestlane ei peaks enam soome minema. |
Jaapani eelis on olla mitme suure riigi vahesadamaks kust kenasti saab vahelt teenida. Eestil pole sellist luxust. Venemaa ja Euroopa vahel me küll oleme, aga laevadel pole erilist vahet kas nad sõidavad otse Venemaa sadamasse või teevad Eestis suitsupausi... Teedpidi vahemaaks Oleme liiga tupik ja Vene-Euroopa magistraalist liiga kõrgel. Ja kõigele lisaks siis ka meie mitte eriti soojad suhted Venemaaga |
paljas transiit toidaks vaid väga väheseid. aga kui tuua maake ja edasi viia neist maakidest tehtud tooteid siis oleks asjal mõtet. |
See tähendaks tohutuid investeeringuid energiatootmisesse, kuna meie põlevkivi ahjud pole just effektiivseim viis energia tootmiseks. Tootmine ja töötlemine aga on väga energiamaias. Lisaks siis veel on maagi sisseostmine problemaatiline. Kust ja kui kaugelt seda tuua ja mis hinnaga. Selline tööstus on väga lokaliseeritud ja keegi ei taha ju oma tööstust ohverdada, ega tulu kellelegi teisele ümber jagada. Siis kui elektroonika jms tööstust arendati, pidime meie kahjuks raudse eesriide taga istuma ja pealt vaatama.
Mingi võimalus oleks võib-olla kui rajataks tuumajaam ja hakataks tegelema näiteks ümbertöötlemisega. Euroopas prügi jätkub ja kuigi see on juba kõvaks äriks kujunenud, oleks ju mõeldav, kui üks oma Euroriikidest selle ümber töötleb ja sellest uusi vidinaid tootab. Odavam kui konteineridega seda teise maailma otsa vedada. Selleks vaja muidugi effektiivsemaid tehnoloogiaid arendada ja hunnik spetsialiste koolitada. Lisaks veel tuumaenergia enda kulu, kui tuleb hakata selle jaoks kütust sisse ostma, kui just Sillamäega midagi huvitavat ette võtta ei saa. Praeguses valguses aga Eestis lihtsalt tööstustoodangut tootma hakata, ma võimalust ei näe.
Aga see kõik on juba OT ja tuleks viia teise teemasse
| tsitaat: |
| Ettevõtjad mitmetel elualadel on avaldanud valmisolekut isegi militaarstandartitele vastavaid tooteid valmistada kuid keda pole on riik tellijana - ta pigem tassib kohale mingi ärapeetud ja igati vana näru kone mujalt kui tellib siit midagi. |
See on õnneks nüüd aegamööda muutumas. Järjest rohkem ajateenija varustust on Eestis toodetud...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
20.02.2012 02:52:33
|
|
|
| mTim kirjutas: |
Aga see kõik on juba OT ja tuleks viia teise teemasse
| tsitaat: |
| Ettevõtjad mitmetel elualadel on avaldanud valmisolekut isegi militaarstandartitele vastavaid tooteid valmistada kuid keda pole on riik tellijana - ta pigem tassib kohale mingi ärapeetud ja igati vana näru kone mujalt kui tellib siit midagi. |
See on õnneks nüüd aegamööda muutumas. Järjest rohkem ajateenija varustust on Eestis toodetud... |
Kui täpsem olla siis pidasin silmas PASI soomukite asendamist kodumaistega. Peaks olema natuke tehnoloogilisem kui digimustriga välivormide tegemine...
Aga jah peame selle OT'ga piiri. Ometi loodan et keegi vast hakkab ka sellest rohkem mõtlema ning lõpetuseks pakun lugemiseks midagi - http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/targo-tennisberg-miks-me-ei-taha-olla-insenerirahvas.d?id=33031931
|
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
20.02.2012 03:43:14
|
|
|
Spoiler 
| Maldur kirjutas: |
| Miks peab üks teise välistama? [..] Niisiis, pole mõtet hoida kramplikult vaid ühte joont. [..] Üks ei tohiks välistada teist ega kolmandat. Mitmekesisust on vaja. |
Kui üks ei pea teist välistama, siis miks sellised väljaütlemised?
| Maldur kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
| Esimese asjana võiks Eesti suuta ennast ise ära toita. [..] Ja siis vaataks edasi. |
Õigus. |
---
| tsitaat: |
| Kas teate et Eestis prooviti toota telereid suhteliselt otsast lõpuni? [..] kahjuks ei lastud neil tuult tiibadesse saada. |
Kes täpsemalt ei lasknud?
| tsitaat: |
| Mõistust ja julgust oma peaga mõelda on vaja - et mõtted ei keerleks vaid ratsa rikkaks ja siit minemasaamise ümber. |
Võta siis julgus kokku ja pane mõistus tööle. Või ootad, et kuskilt kõrgemaltpoolt seda tegema hakataks? Valitsuse otsusega ei saa inimestele mõistust juurde anda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 10:03:24
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
| Maldur kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
Esimese asjana võiks Eesti suuta ennast ise ära toita. Ellujäämise alustala vist Ja siis vaataks edasi. |
Õigus. |
Mida te siis täpsemalt tahate? Kas seda, et Eestis oleks kõrge lisandväärtusega kõrgtehnoloogiline tootmine, või seda, et me ise endale odavat toidukraami kasvataksime? Hakkab jälle see Mart Laari teemal lolli jutu ajamine pihta. Sama hästi võin ma öelda, et põrandate pesemine ja maavillaste aluspükste koha peal tootmine on ka ellujäämise alustala, aga mismoodi me pesumoppe ja trussikuid õmmeldes jõukamaks peaksime saama?
Kõigepealt tuleks endale jätkusuutlik ja kõrge lisandväärtusega tööstus- või teenindussektor saada, ja siis vaataks edasi, kas kohalikul tasemel ökotoidu tootmisel on mõtet ja leidub turgu. |
Nojah. Siin üks mainis midagi eestlase hädast ja mainis ratsa rikkaks saamise vajadust. Paistab, et tal on osaliselt õigus. Kui kosmosesüstikuid ehitada ei saa, siis muud pole mõtet kah teha ja elame parem toetustest, selle asemel, et ise midagigi liigutada.
Mina hakkaks ikka sellest otsast pihta, et Eesti peaks suutma ennast ise ära toita. Mitte kõik ei pea siis põllule minema, põllumehe tööviljakus on tänapäeval isegi meie kliimas märkimisväärne. Teine alustala oleks omamaise panganduse edendamine. Oma toit ja oma pangandus - kaks suurt alustala, mis tagavad, et raha ei voola riigist välja. Siis vaataks tasapisi ringi, kust seda juurde saab, aga esimese asjana tuleks ikkagi tagada, et raha ära ei läheks. Pole ju väga raske aru saada?
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
20.02.2012 10:54:24
|
|
|
Spoiler 
| margus1000 kirjutas: |
| Oma toit ja oma pangandus - kaks suurt alustala, mis tagavad, et raha ei voola riigist välja. Siis vaataks tasapisi ringi, kust seda juurde saab, aga esimese asjana tuleks ikkagi tagada, et raha ära ei läheks. Pole ju väga raske aru saada? |
Oskad ehk hinnanguliselt öelda, kui suure osa Eesti impordist toit moodustab? Ja siis ka seda, kui palju rohkem oleks vaja importida näiteks masinaid ja kütust, et see toiduimport ära jätta, ja kui suur see summaarne erinevus lõpuks tulla võiks. Siis saaks mingi pildi, kui suur see alustala täpsemalt on. Praegu jääb see jutt ikka sellele tasandile, et talupoegadest esivanemad toitsid ennast oma kätega ära, ja tuleks juurte juurde tagasi pöörduda.
Selle jutu juurest, et üks õige riik peaks ennast ise ära toitma, jõuame me loogiliselt selleni, et iga riik peaks ennast ise ära toitma, ehk et mingit toidu eksporti/importi ei peaks üldse toimuma, ja suva sellest, et teatud piirkondades on kliima maaharimiseks kordi sobivam.
Ja siis järgmine loogiline samm oleks see, et miks piirduda ainult toiduga - kas üks õige riik ei peaks oma metalle ka kohapeal rafineerima, sest see on üks omariikluse suuri alustalasid? Ja tekstiilitööstus võiks ka ikka kogu tootmisahelana kohapeal olemas olla, sest mis riik see on, kes ennast ise riietada ei suuda. Head aega, ülemaailmne optimaalne tööjaotus, tere tulemast pre-industriaalajastu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 12:41:55
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
Spoiler 
| margus1000 kirjutas: |
| Oma toit ja oma pangandus - kaks suurt alustala, mis tagavad, et raha ei voola riigist välja. Siis vaataks tasapisi ringi, kust seda juurde saab, aga esimese asjana tuleks ikkagi tagada, et raha ära ei läheks. Pole ju väga raske aru saada? |
Oskad ehk hinnanguliselt öelda, kui suure osa Eesti impordist toit moodustab? Ja siis ka seda, kui palju rohkem oleks vaja importida näiteks masinaid ja kütust, et see toiduimport ära jätta, ja kui suur see summaarne erinevus lõpuks tulla võiks. Siis saaks mingi pildi, kui suur see alustala täpsemalt on. Praegu jääb see jutt ikka sellele tasandile, et talupoegadest esivanemad toitsid ennast oma kätega ära, ja tuleks juurte juurde tagasi pöörduda.
Selle jutu juurest, et üks õige riik peaks ennast ise ära toitma, jõuame me loogiliselt selleni, et iga riik peaks ennast ise ära toitma, ehk et mingit toidu eksporti/importi ei peaks üldse toimuma, ja suva sellest, et teatud piirkondades on kliima maaharimiseks kordi sobivam.
Ja siis järgmine loogiline samm oleks see, et miks piirduda ainult toiduga - kas üks õige riik ei peaks oma metalle ka kohapeal rafineerima, sest see on üks omariikluse suuri alustalasid? Ja tekstiilitööstus võiks ka ikka kogu tootmisahelana kohapeal olemas olla, sest mis riik see on, kes ennast ise riietada ei suuda. Head aega, ülemaailmne optimaalne tööjaotus, tere tulemast pre-industriaalajastu.
|
Vaat siin on see taskaalupunkti küsimus. Optimaalne tööjaotus maailmamastaabis oleks ka nagu mõttekas, aga sel juhul ei oleks mitte mingit mõtet riigil, eriti rahvusriigil. Kunagi meil selline asi vähendatud kujul oli, nimeks siis CCCP, aga asi läks lörri suuresti sellepärast, et inimesed ei tahtnud olla "nõukogude inimesed". Ühtlane mass on sellise suure süsteemi alustala. Kuniks ikka oma riiki taga aetakse, peaks mõtlema asjadele sedamoodi, et teeme ise mis vähegi saame, sisse ostame seda mida ise teha ei saa. Mida vähegi kannatab müüa, müüme välja. Kui kogu hookus-pookus kõrvale jätta, on riigi edukuse alusvalem väga lihtne. Kui raha voolab riigist välja, jääb riik vaeseks. Kui raha voolab riiki sisse, saab riik rikkaks. Kui sissetulekud-väljaminekud on tasakaalus, saab riik hakkama.
Pangandus jäi sul üldse kahe silma vahele. Kas rahvuslik pangandus on pre-industriaalajastu ?
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
20.02.2012 12:44:18
|
|
|
Spoiler 
| margus1000 kirjutas: |
| Vaat siin on see taskaalupunkti küsimus. Optimaalne tööjaotus maailmamastaabis oleks ka nagu mõttekas, aga sel juhul ei oleks mitte mingit mõtet riigil, eriti rahvusriigil. |
Ma vist ei saa sellest loogikast täpselt aru, kuidas globaliseeruv majandus üksikute riikide mõtet ära kaotab, nii et ei oska kommenteerida.
| tsitaat: |
| Kunagi meil selline asi vähendatud kujul oli, nimeks siis CCCP, aga asi läks lörri suuresti sellepärast, et inimesed ei tahtnud olla "nõukogude inimesed". Ühtlane mass on sellise suure süsteemi alustala. |
Tõesti? Nõukogude Liidu suurim probleem oli see, et keegi ei tahtnud olla nõukogude inimene? Tõesti?!?
| tsitaat: |
| Kuniks ikka oma riiki taga aetakse, peaks mõtlema asjadele sedamoodi, et teeme ise mis vähegi saame, sisse ostame seda mida ise teha ei saa. Mida vähegi kannatab müüa, müüme välja. Kui kogu hookus-pookus kõrvale jätta, on riigi edukuse alus väga lihtne. Kui raha voolab riigist välja, jääb riik vaeseks. Kui raha voolab riiki sisse, saab riik rikkaks. Kui sissetulekud-väljaminekud on tasakaalus, saab riik hakkama. |
Mina oma rumaluses mõtleks nii, et mida vähegi odavalt sisse saab osta, selle ostame sisse. Sinu loogikat järgides oleks me pidanud juba 90. algusest peale oma põlevkivist vedelkütusetööstust arendama, hoolimata sellest, et nafta maailmaturuhinnad oleks meie kodumaise kütuse omahinnast ca 10 korda madalamad olnud. Sest rahal ei saa ju lasta välja voolata, kulugu selle ära hoidmiseks kasvõi mitu korda rohkem.
| tsitaat: |
Pangandus jäi sul üldse kahe silma vahele. Kas rahvuslik pangandus on pre-industriaalajastu ?  |
Eesti mastaabis rahvusliku panganduse mudelit võiks ju Parex panga näitel vaadata. Arvad, et kui meil ei oleks väliskapitalil pankasid olnud, oleks kinnisvarabuum ja majanduskriis meie pankadele paremini lõppenud? Või et meie oma pangad oleks kuidagi ettenägelikumalt majanduse ülekuumenemisse suhtunud? Minu arust on teatud inimeste põhiargument Eesti edukuse vastu olnud see, et meie ärimehed on ahned ja laisad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-=Px=-
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
20.02.2012 13:01:30
|
|
|
Kui osta on odavam kui ise toota siis tekib ülejääk, millega saab luua lisandväärtust.
Tillukese rahvuspanga puhul tekib järgmine probleem (nt.): Eesti Energia soovib saada ~1 miljard € laenu (see on vaid üks ettevõte).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.02.2012 13:01:32
|
|
|
Vaidluses ärge siis tädi-ACTA-t maha magage.
Vikerraadio Reporteritunnis räägitakse Autoriõigusest.
http://vikerraadio.err.ee/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 13:04:47
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
Spoiler 
| margus1000 kirjutas: |
| Vaat siin on see taskaalupunkti küsimus. Optimaalne tööjaotus maailmamastaabis oleks ka nagu mõttekas, aga sel juhul ei oleks mitte mingit mõtet riigil, eriti rahvusriigil. |
Ma vist ei saa sellest loogikast täpselt aru, kuidas globaliseeruv majandus üksikute riikide mõtet ära kaotab, nii et ei oska kommenteerida.
| tsitaat: |
| Kunagi meil selline asi vähendatud kujul oli, nimeks siis CCCP, aga asi läks lörri suuresti sellepärast, et inimesed ei tahtnud olla "nõukogude inimesed". Ühtlane mass on sellise suure süsteemi alustala. |
Tõesti? Nõukogude Liidu suurim probleem oli see, et keegi ei tahtnud olla nõukogude inimene? Tõesti?!?
| tsitaat: |
| Kuniks ikka oma riiki taga aetakse, peaks mõtlema asjadele sedamoodi, et teeme ise mis vähegi saame, sisse ostame seda mida ise teha ei saa. Mida vähegi kannatab müüa, müüme välja. Kui kogu hookus-pookus kõrvale jätta, on riigi edukuse alus väga lihtne. Kui raha voolab riigist välja, jääb riik vaeseks. Kui raha voolab riiki sisse, saab riik rikkaks. Kui sissetulekud-väljaminekud on tasakaalus, saab riik hakkama. |
Mina oma rumaluses mõtleks nii, et mida vähegi odavalt sisse saab osta, selle ostame sisse. Sinu loogikat järgides oleks me pidanud juba 90. algusest peale oma põlevkivist vedelkütusetööstust arendama, hoolimata sellest, et nafta maailmaturuhinnad oleks meie kodumaise kütuse omahinnast ca 10 korda madalamad olnud. Sest rahal ei saa ju lasta välja voolata, kulugu selle ära hoidmiseks kasvõi mitu korda rohkem.
| tsitaat: |
Pangandus jäi sul üldse kahe silma vahele. Kas rahvuslik pangandus on pre-industriaalajastu ?  |
Eesti mastaabis rahvusliku panganduse mudelit võiks ju Parex panga näitel vaadata. Arvad, et kui meil ei oleks väliskapitalil pankasid olnud, oleks kinnisvarabuum ja majanduskriis meie pankadele paremini lõppenud? Või et meie oma pangad oleks kuidagi ettenägelikumalt majanduse ülekuumenemisse suhtunud? Minu arust on teatud inimeste põhiargument Eesti edukuse vastu olnud see, et meie ärimehed on ahned ja laisad.
|
Kas on väga raske aru saada, et ühtne süsteem saab toimida efektiivselt ainult siis, kui seda keskselt juhtida. Kui selline asi kohale ei jõua, siis ma ei tea. Meditsiiniline juhtum ... ?
Tõesti tõesti, noormees. Sina vaevalt seda aega mäletad, aga mina mäletan. Niipea kui vähegi võimalus tekkis, tahtsid näiteks Eestis kõik oma riiki. Olid Balti kett ja mis kõik veel. Ja see asi toimus üle kogu Liidu. Esimesel võimalusel seati rahvuslik omariiklus ettepoole sotsialismiideest ja CCCP kukkus kiiresti kokku.
Majanduse koha peal sa ikka väänad minu loogikat või ei saa sa lihtsalt aru (eelnevate ütluste järgi on see tõenäolisem, seega ma isegi ei solvu ) Minu loogika on lihtne. Odavaid asju osta on hea niikaua, kui on raha nende ostmiseks. Laenurahaga odavalt ostmine on lollus. Selleks et lollusi mitte teha, peaks ise ka midagi tarka tegema. Sinu väänatud näite teeks ümber nii - bensiin on odavam kui põlevkivibensiin, seega mõtet on seda sisse osta juhul, kui on selleks endal raha, näiteks põlevkivielktrit välja müües.
Mis põhiline - osta saab siis kui on raha. Võlgu elamine, mida sina näid propageerivat, lõpeb krahhiga.
Rääkida pangandusest ja siis lällata, kuidas taevast kukkus majanduskriis, on eheda lolluse tunnus. Hakkame ikka A-st ja B-st pihta. Kui ühel päeval korrutustabel selgeks saab, siis ehk jõuab sullegi kohale. Välispank viib intressitulu riigist välja. Omamaise panga puhul jääb see tulu riigisisesesse ringlusse. Nii lihtne ongi. Ei ole vaja lihtsaid asju keeruliseks ajada ja saab aru küll.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
20.02.2012 13:14:39
|
|
|
Pane aga pank püsti ja jätta raha Eestisse. Mis Sind takistab?
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 13:20:57
|
|
|
| tarc kirjutas: |
| Pane aga pank püsti ja jätta raha Eestisse. Mis Sind takistab? |
Sa Eesti riigist oled midagi kuulnud? On meil selline räkit, pressib rahvalt katuseraha ja annab välja ettekirjutusi "omade" kasuks. Vot ja nüüd uuri, millised on hetke finantseeskirjad ja miks muudeti neid taaskord ning põhiline kaotaja oli omamaine Tartu hoiulaenuühistu.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
20.02.2012 13:28:08
|
|
|
Spoiler 
| margus1000 kirjutas: |
| Mis põhiline - osta saab siis kui on raha. Võlgu elamine, mida sina näid propageerivat, lõpeb krahhiga. |
Mismoodi sa paned võrdusmärgi võlgu elamise ja selle vahele, et ma ei propageeri igasuguse jama kohapeal tootmist ainult sellepärast et see on võimalik? Kohapeal tuleb toota seda, mis on kasumlik. Kui meil on valida, kas suunata raha põllumajandusse, sest õige riik toidab ju ennast ära, või sellisesse tööstusesse ja teenuste tootmisse, mis toodavad mõnevõrra rohkem lisandväärtust kui leib/sai ja piimatooted, siis ma ei näe mismoodi selles üldse kahetimõistetavus tekkida saab. Sinu ettekujutus on justkui see, et meil piisab ainult heast tahtest, ja ongi meil olemas taevast kukkunud põllumajandus, mida ei ähvarda ei põud ega ikaldus, aga tegelikkuses vajab see täpselt samasuguseid investeeringuid nagu iga teine tootmine, ja sellisel juhul peaks sinu jutu õigustamiseks olema toiduainetööstusel kõigist alternatiividest kõige parem investeeringu tasuvus ja toodetav lisandväärtus. Kuna ilmselgelt see nii ei ole, siis järeldan ma seda, et see toidu tootmise jutt on lihtsalt üks rahvusromantiline unistus, kus kõik käivad rõõmsalt lauldes sirpidega vilja lõikamas ja muu maailma mured siis kedagi ei puuduta, sest leib on laual ja soolaliha sahvris.
| tsitaat: |
| Rääkida pangandusest ja siis lällata, kuidas taevast kukkus majanduskriis, on eheda lolluse tunnus. Hakkame ikka A-st ja B-st pihta. Kui ühel päeval korrutustabel selgeks saab, siis ehk jõuab sullegi kohale. Välispank viib intressitulu riigist välja. Omamaise panga puhul jääb see tulu riigisisesesse ringlusse. Nii lihtne ongi. Ei ole vaja lihtsaid asju keeruliseks ajada ja saab aru küll. |
Eheda lolluse tunnus on eeldamine, et kodumaised investorid oma kasumi jäägitult Eesti majandusse paiskavad ja siis hakkavad Eesti õlut jooma, Saaremaal puhkamas käima ja Eesti elektrijalgratastega ringi sõitma, selle asemel et Aston Martiniga Vahemere äärde puhkama sõita ja seal Prantsuse vahuveini juua. Kui investorid on arukad, viivad nad oma kasumi sinna, kus see uut kasumit teenima hakkab, ja kui Eesti ei paku selleks parimaid tingimusi, siis ei hakka Eestisse jääma muud, kui juhuslikud kohapealsed projektid. Kui aga Eesti pakub selleks parimaid tingimusi, siis tuleb see Rootsi viidud kasum varsti samamoodi ringiga siia tagasi.
Või sa lootsid, et kodumaise panga kasum jagatakse kõigi soovijate vahel laiali, et riigisisest ringlust edendada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
20.02.2012 13:45:09
|
|
|
LHV ju on eesti kapitalil.
Mis selle Tartu ühistuga siis on?
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 14:40:52
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
Spoiler 
| margus1000 kirjutas: |
| Mis põhiline - osta saab siis kui on raha. Võlgu elamine, mida sina näid propageerivat, lõpeb krahhiga. |
Mismoodi sa paned võrdusmärgi võlgu elamise ja selle vahele, et ma ei propageeri igasuguse jama kohapeal tootmist ainult sellepärast et see on võimalik? Kohapeal tuleb toota seda, mis on kasumlik. Kui meil on valida, kas suunata raha põllumajandusse, sest õige riik toidab ju ennast ära, või sellisesse tööstusesse ja teenuste tootmisse, mis toodavad mõnevõrra rohkem lisandväärtust kui leib/sai ja piimatooted, siis ma ei näe mismoodi selles üldse kahetimõistetavus tekkida saab. Sinu ettekujutus on justkui see, et meil piisab ainult heast tahtest, ja ongi meil olemas taevast kukkunud põllumajandus, mida ei ähvarda ei põud ega ikaldus, aga tegelikkuses vajab see täpselt samasuguseid investeeringuid nagu iga teine tootmine, ja sellisel juhul peaks sinu jutu õigustamiseks olema toiduainetööstusel kõigist alternatiividest kõige parem investeeringu tasuvus ja toodetav lisandväärtus. Kuna ilmselgelt see nii ei ole, siis järeldan ma seda, et see toidu tootmise jutt on lihtsalt üks rahvusromantiline unistus, kus kõik käivad rõõmsalt lauldes sirpidega vilja lõikamas ja muu maailma mured siis kedagi ei puuduta, sest leib on laual ja soolaliha sahvris.
| tsitaat: |
| Rääkida pangandusest ja siis lällata, kuidas taevast kukkus majanduskriis, on eheda lolluse tunnus. Hakkame ikka A-st ja B-st pihta. Kui ühel päeval korrutustabel selgeks saab, siis ehk jõuab sullegi kohale. Välispank viib intressitulu riigist välja. Omamaise panga puhul jääb see tulu riigisisesesse ringlusse. Nii lihtne ongi. Ei ole vaja lihtsaid asju keeruliseks ajada ja saab aru küll. |
Eheda lolluse tunnus on eeldamine, et kodumaised investorid oma kasumi jäägitult Eesti majandusse paiskavad ja siis hakkavad Eesti õlut jooma, Saaremaal puhkamas käima ja Eesti elektrijalgratastega ringi sõitma, selle asemel et Aston Martiniga Vahemere äärde puhkama sõita ja seal Prantsuse vahuveini juua. Kui investorid on arukad, viivad nad oma kasumi sinna, kus see uut kasumit teenima hakkab, ja kui Eesti ei paku selleks parimaid tingimusi, siis ei hakka Eestisse jääma muud, kui juhuslikud kohapealsed projektid. Kui aga Eesti pakub selleks parimaid tingimusi, siis tuleb see Rootsi viidud kasum varsti samamoodi ringiga siia tagasi.
Või sa lootsid, et kodumaise panga kasum jagatakse kõigi soovijate vahel laiali, et riigisisest ringlust edendada?
|
Vaata reaalne seis on selline, et sinu loogika - kui täppiselektroonikat ei tee, siis tuleb lihtsalt mune sügada - ongi võlgu elamine. Vaata ringi, ei toodeta meil siin kosmosetehnikat, ega ka leiba, või nagu sina ütled - jama. Elatakse ikkagi võlgu, sest välismajandusbilanss on sügavalt negatiivne. Või tahad vaielda? (Ära taha, jätad endast ikka väga lolli mulje ) Lihtne loogika ütleb - kui kosmosetehnika tootmist ei ole ja ei ole ka ette näha, et tuleks, võiks vähemalt jamagi toota, ikka parem kui mitte midagi. Vastasel juhul saab iga suutäis jama, ükskõik kui odav see hind ka ei oleks, olla vaid võlgu võetud.
Selle panganduse jutuga panid sa ikka uhkelt puusse. Pole hullu, pangandus on teema, mis vajab algteadmisi. Tee endale selgeks selline mõiste nagu krematistika ja siis proovi uuesti. Peaks hulka uhkem tulema, sest kui sellest aru hakkad saama, siis suudad ka mõista, miks väljaviidud pangakasum ei tule kaarega siia tagasi, (kuskohast sellised uitmõtted tekivad?) vaid teenib seda riiki, kuhu ta viidi. NB! Me ei rääkinud kuue mehega ehitusfirma kasumist, vaid panga kasumist. Aston Martin on selliste numbrite juures nohu ja neid sõidab meiegi tänavatel päris mitu. Ükspäev nägin isegi Rapide.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.02.2012 14:50:25
|
|
|
margus1000: Väike ääremärkus, teatud väikestes kogustes kosmosetehnikat ikka toodetakse aeg-ajalt ka Eestis.
Nii, et kosmoses peaks praegugi kraami ringi lendama, mille peal on üht-teist ka Eestis tehtud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 15:09:19
|
|
|
Väga hea märkus, välja arvatud see, et sa ise nii ilusa asja ära rikkusid (nali, ära solvu)
Just nimelt väikestes kogustes, mis reaalmajanduse koguproduktile tuntavat mõju ei avalda. Ja reaalmajanduse koguprodukt on meil ikka väga niru. Olulisel määral kosmosetehnikat me ei tooda, jamaga kah tegeleda ei viitsi, aga süüa tahaks iga päev. Kõlab nagu recipe for disaster, või kuidas?
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 15:34:35
|
|
|
NL-i kukutas kokku ikkagi käsumajandus (tappis majanduse) ja venestamine (pööras venestatavad rahvused nõukogude võimu vastu)
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
-=Px=-
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
20.02.2012 15:45:57
|
|
|
| margus1000 kirjutas: |
| välismajandusbilanss on sügavalt negatiivne. |
Oleme isegi positiivset kaubandusbilanssi näinud lähiaastail. Üldiselt graafikuid ja statistikat jälgides võib järeldada, et areng kuabanduses liigub positiivsel suunal, väliskapitali juurdepääs turule ei ole kindlasti negatiivselt mõjunud.
Jooksevkonto tasakaal on vaid üks majanduse muutujatest, nt. USA'l on see alates 70'ndatest negatiivne, Venemaal aga postitiivne. SKP per capita on aga esimeses ~50K $ ning meie naabril ~17k $. Eestil ~20k $, kõige suurem endistest Nõukogude Liidu liiduvabariikidest.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 15:46:33
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| NL-i kukutas kokku ikkagi käsumajandus (tappis majanduse) ja venestamine (pööras venestatavad rahvused nõukogude võimu vastu) |
Mul on ainult üks küsimus - kui vana sa oled? Ehk seletab koolihariduse kvaliteedi allakäik ehedat lapsemeelsust.
| -=Px=- kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
| välismajandusbilanss on sügavalt negatiivne. |
Oleme isegi positiivset kaubandusbilanssi näinud lähiaastail. Üldiselt graafikuid ja statistikat jälgides võib järeldada, et areng kuabanduses liigub positiivsel suunal, väliskapitali juurdepääs turule ei ole kindlasti negatiivselt mõjunud.
Jooksevkonto tasakaal on vaid üks majanduse muutujatest, nt. USA'l on see alates 70'ndatest negatiivne, Venemaal aga postitiivne. SKP per capita on aga esimeses ~50K $ ning meie naabril ~17k $. Eestil ~20k $, kõige suurem endistest Nõukogude Liidu liiduvabariikidest. |
Krematistika, kulla mehed, krematistika. Põhimõisted peavad selged olema, muidu ei loksu asi paika. Ja hea kui saaks selgeks ka selline mõiste nagu reaalmajandus. Muide selle graafiku juurde - sinna on ekspordina juurde arvestatud ka maksuvabalt väljaviidud panga kasum. Kas ei pane mõtlema?
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
viimati muutis margus1000 20.02.2012 15:52:30, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 15:50:33
|
|
|
| margus1000 kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| NL-i kukutas kokku ikkagi käsumajandus (tappis majanduse) ja venestamine (pööras venestatavad rahvused nõukogude võimu vastu) |
Ehk seletab koolihariduse kvaliteedi allakäik ehedat lapsemeelsust. |
| ot: |
| Ei, see seda ei seleta... |
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 15:58:20
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| NL-i kukutas kokku ikkagi käsumajandus (tappis majanduse) ja venestamine (pööras venestatavad rahvused nõukogude võimu vastu) |
Ehk seletab koolihariduse kvaliteedi allakäik ehedat lapsemeelsust. |
| ot: |
| Ei, see seda ei seleta... |
|
Alla 30ne ma pakun ? Ise midagi mäletamaks liiga noor ja õpetaja, kes asja tutuvustas oli/on üks nendest, kellele palgalisa asemel peaks peksa andma.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 16:00:16
|
|
|
| margus1000 kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| NL-i kukutas kokku ikkagi käsumajandus (tappis majanduse) ja venestamine (pööras venestatavad rahvused nõukogude võimu vastu) |
Ehk seletab koolihariduse kvaliteedi allakäik ehedat lapsemeelsust. |
| ot: |
| Ei, see seda ei seleta... |
|
Alla 30ne ma pakun ? Ise midagi mäletamaks liiga noor ja õpetaja, kes asja tutuvustas oli/on üks nendest, kellele palgalisa asemel peaks peksa andma. |
23. Aga Sa tõesti arvad, et vastavas ajastus elades saab parema ettekujutuse sellest, mis tegelikult toimub? Kes meist naiivne on
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
madfury
HV veteran

liitunud: 05.09.2004
|
20.02.2012 16:01:52
|
|
|
margus1000, Sa oled see mees, kes arvab, et haridus=haritus? 'nuff said
_________________ Avatar by Flacko |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 16:17:13
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| NL-i kukutas kokku ikkagi käsumajandus (tappis majanduse) ja venestamine (pööras venestatavad rahvused nõukogude võimu vastu) |
Ehk seletab koolihariduse kvaliteedi allakäik ehedat lapsemeelsust. |
| ot: |
| Ei, see seda ei seleta... |
|
Alla 30ne ma pakun ? Ise midagi mäletamaks liiga noor ja õpetaja, kes asja tutuvustas oli/on üks nendest, kellele palgalisa asemel peaks peksa andma. |
23. Aga Sa tõesti arvad, et vastavas ajastus elades saab parema ettekujutuse sellest, mis tegelikult toimub? Kes meist naiivne on  |
Vastavas ajastus elades saab natuke parema ettekujutuse vast ikka. Kui natuke parafraseerida, siis, üks pilk on väärt tuhat sõna. Sina kuulsid midagi õpetajalt, kes sulle vabalt ka möla võis ajada (mida ta ka tegelikult tegi), mina jõudsin mööda suurt kodumaad päris palju ringi tuiata ja nii mõndagi oma silmaga näha. Ka lõpuajad said oma silmaga vaadatud, mitte kellegi käest kuuldud.
Ja naiivsuse koha pealt. Need loosungid mis sa targa näoga välja kilasid, kas sa ise ka ikka lugesid neid enne? Ma pean silmas sellist mõttega lugemist. Käsumajandus tappis majanduse Et siis oli nagu mitu majandust või, oli see käsu ja siis oli see teine ja käsu tõmbas teisele kirvega kuklasse? Kui 23 aastane inimene ei suuda laustobedust ära tunda, siis õpetajad ei ole mingit palgatõusu ära teeninud. Ma olen nii vihane praegu nende õpetajate peale, vaata mis nad sinuga teinud on. Ehedad tõprad.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
-=Px=-
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
20.02.2012 16:26:36
|
|
|
| margus1000 kirjutas: |
| Krematistika, kulla mehed, krematistika. |
Ma soovitaks sul antiikajast tänapäeva tulla ning kaasaegse makroökonoomikaga tutvust teha.
| tsitaat: |
| Muide selle graafiku juurde - sinna on ekspordina juurde arvestatud ka maksuvabalt väljaviidud panga kasum. Kas ei pane mõtlema? |
Statistikaamet sinuga ei nõustu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 16:40:30
|
|
|
| -=Px=- kirjutas: |
| margus1000 kirjutas: |
| Krematistika, kulla mehed, krematistika. |
Ma soovitaks sul antiikajast tänapäeva tulla ning kaasaegse makroökonoomikaga tutvust teha.
| tsitaat: |
| Muide selle graafiku juurde - sinna on ekspordina juurde arvestatud ka maksuvabalt väljaviidud panga kasum. Kas ei pane mõtlema? |
Statistikaamet sinuga ei nõustu. |
21. sajandil oleme jõudnud punkti, kus esimest korda inimkonna ajaloos ületab finantsmajanduse käive rohkem kui kümne kordselt planeedi reaalmajanduse koguprodukti. Kui planeedi SKTd (ehk päris kaupade ja teenuste käivet ning investeeringuid) hinnati 2010. aastal ligilähedaselt 60 triljoni dollari vääriliseks, siis finantsturgude aastakäive on kiiresti liginemas kvadriljonile (1000 triljonit) dollarile.
See on kvadriljon dollarit mitte miskit, mis on hetkel ilma globaalse finantsarhitektuuri reformita tirimas kogu planeedi reaalmajandust depressioonitsüklisse.
Adrian Bachmann 24.05.2011
Paistab, et paari tuhande aasta jooksul ei ole asjad väga muutunud. Liitmine-lahutamine ja korrutustabel on ikka veel sama nägu kui siis. Kaasaegne makroökonoomika võib ju öelda, et kaks korda kaks on kuusteist, aga faktid räägivad midagi muud Paigutada krematistikat ainult antiikaega on sama hea kui öelda, tänapäeval Pythagorase teoreem paika ei pea, sest ajad on muutunud. Guess what ...
Statistikaamet ei nõustu? Kes see Statistikaamet on? Äkki ikka mõni inimene sealt ei nõustu? Ja statistika on täpselt nagu hobune. Istu selga ja sõida kus tahad.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
madfury
HV veteran

liitunud: 05.09.2004
|
20.02.2012 16:55:37
|
|
|
margus1000 vs. makroekonoomika, statistikaamet, majanduse näitajad, 21ne sajand ja takkatippu kogu HV foorum Jälgin põnevusega. Tundub greaperi ja MM sarnane tüüp olevat.
_________________ Avatar by Flacko |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 17:14:21
|
|
|
| madfury kirjutas: |
margus1000 vs. makroekonoomika, statistikaamet, majanduse näitajad, 21ne sajand ja takkatippu kogu HV foorum Jälgin põnevusega. Tundub greaperi ja MM sarnane tüüp olevat. |
Kogu HV foorumiga vist pakkusid üle. Mõni mees siin korrutustabelit ja tervet mõistust ikka austab. Aga kihvt susimine oli ometigi.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 17:27:14
|
|
|
| tsitaat: |
Kui 23 aastane inimene ei suuda laustobedust ära tunda, siis õpetajad ei ole mingit palgatõusu ära teeninud. Ma olen nii vihane praegu nende õpetajate peale, vaata mis nad sinuga teinud on. Ehedad tõprad.
|
Et nagu õpetajad räägivad siin praegu või? Kui sa tahad mulle loll öelda, siis ütle otse välja.
Käsumajandus on majandus, kus riik kontrollib kõiki tootmisressursse, kus riik määrab toodete hinna, tootmise koguse jms.
Majandus on inimtegevus, mille eesmärk on tagada inimestele vajalike kaupade tootmist, vahetust, jaotust ja teenuste tarbimise võimalust.
On küll olemas mitu majandust jah ja üks majandus on täiesti suuteline teisele majandusele "kirvega" äsama. Huvitav, et ilmselgelt vanem inimene võiks seda ju teada...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 17:44:25
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| tsitaat: |
Kui 23 aastane inimene ei suuda laustobedust ära tunda, siis õpetajad ei ole mingit palgatõusu ära teeninud. Ma olen nii vihane praegu nende õpetajate peale, vaata mis nad sinuga teinud on. Ehedad tõprad.
|
Et nagu õpetajad räägivad siin praegu või? Kui sa tahad mulle loll öelda, siis ütle otse välja.
Käsumajandus on majandus, kus riik kontrollib kõiki tootmisressursse, kus riik määrab toodete hinna, tootmise koguse jms.
Majandus on inimtegevus, mille eesmärk on tagada inimestele vajalike kaupade tootmist, vahetust, jaotust ja teenuste tarbimise võimalust.
On küll olemas mitu majandust jah ja üks majandus on täiesti suuteline teisele majandusele "kirvega" äsama. Huvitav, et ilmselgelt vanem inimene võiks seda ju teada...  |
CCCP-is oli ainult üks majandus - plaanimajandus. Oli käsupõhine plaanimajandus ja mingit muud majandust peale varimajanduse selle kõrval ei olnud. Kuna plaanimajanduse käsutuses olid ligi 300 miljonit inimest ja üks kuuendik planeedi maismaast koos neil asuvate resurssidega ning nõuka ajal pandi vargad ja muud kaagid lihtsalt vangi, mitte ei nännutatud nendega, oli varimajanduse osakaal tühine. Ja ei, ma ei tahtnud sulle loll öelda. Tõsimeeli tahtsin ma sõimata sinu õpetajaid, kes sind selliseks "harisid". Sügaval nõukaajal oleks sinu poolt tsiteeritud lause tõttu kirjandis vähemalt minu emakeele õpetaja neljasilmavestluse ette võtnud ja uurinud, kas lisaks on ka peavalusid või peatraumasid ja kas mõnikord iiveldab.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 17:58:24
|
|
|
Majandus on üldine mõiste, plaani- ehk käsumajandus on üks majanduse liike.
"käsumajandus tappis majanduse" - eks ta selline õhtulehe pealkiri ole. Toodeti, mitte arvestades turu vajadusi, tulemuseks riigi majanduskasv peatus.
Õpetajad olid minul suuresti samad, kes sügaval nõukaajalgi õpetasid...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
viimati muutis mTim 20.02.2012 18:00:08, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
20.02.2012 17:58:50
|
|
|
Pikk jutt sitt jutt. Kui te veel aru saanud pole siis siin ei saa olla jah/ei võibolla variante. Ainus lahendus, et ÜLDSE midagi muutuma hakkaks on globaalne revolutsioon ja täielik ühiskonna ringi ehitamine. Küll muu sellega kaasa tuleb. Fakt on see et "THE SHIT MUST HIT THE FAN" big time.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 18:34:29
|
|
|
| mTim kirjutas: |
Majandus on üldine mõiste, plaani- ehk käsumajandus on üks majanduse liike.
"käsumajandus tappis majanduse" - eks ta selline õhtulehe pealkiri ole. Toodeti, mitte arvestades turu vajadusi, tulemuseks riigi majanduskasv peatus.
Õpetajad olid minul suuresti samad, kes sügaval nõukaajalgi õpetasid... |
Ära saa valesti aru, ei taha näägutada. Lihtsalt sa kirjutad asju mis ...
Sellest mitmest majandusest saime lahti. Kisub asi loogilisemaks, näe juba samm edasi Oli see üks majanduse liik - plaanimajandus tõesti. Samas sõna majanduskasv CCCP-i kontekstis ? Mis majanduskasv, milleks seda vaja on? Jälle tühi "tänapäevane" sõnakõlks mis midagi ei tähenda. Kui sul on tohutud ressursid, mis katavad kõiki eluvaldkondi ja vajalik tootmisbaas tööjõu näol, kes töötab käsu peale, siis majanduskasv või ükskõik milline imaginaararv ei huvita sind kohe vist mitte karvavõrdki.
Nüüd vaataks, mis selle CCCP-i majandusega nihu läks. Majandusliku õitsengu eeldused olid ju olemas. Tööjõud, toormaterjal, energia. Tee mis tahad. Mis oli niru, oli tööviljakus. Kuni oli vaja lihtsalt ära elada, jagus kõike ja jäi natuke ülegi. Valik oli niru, kuid valgupõhine ainevahetus ja toasoe kliimavöötmest olenemata oli tagatud. Ometigi oli see lihtlabane tasakaal. Toodeti niipalju kui täis kõhu jaoks vaja ja punkt. Selle tabasid ära NATO riigid. Siis algas võidurelvastumine. Hulk auru tuli nüüd vile peale panna, aga tööviljakus jäi ju samaks. Tasakaal sai rikutud ja ühel hetkel ütlesid Kremli vennad - aitab küll. Paneme poe kinni. Ajal kui see juhtus, lõi välja rahvuste soov ikkagi rahvusteks jääda, sest nõukogude inimest oli loodud olenevalt asukohast 50-70 aastat, liiga vähe aega ja kompott ei olnud valmis. Oleks kompott valmis olnud, poleks CCCP lagunenud, sest ühtne "nõukogude rahvas" oleks seda viimse hingetõmbeni püsti hoidnud. Ligi 300 miljonit inimest oleks suutnud isegi sellist kolossi ikka päris tükk aega püsti hoida kui nad vaid oleksid tahtnud. Dressuur oli lõpuni viimata ja nad ei tahtnud. Kogu moos.
Venestamine on natuke teise ajajärgu teema, ehk otsid ise ka midagi kui huvitab.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
viimati muutis margus1000 20.02.2012 18:37:18, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
20.02.2012 18:37:17
|
|
|
Põhimõtteliselt ju kirjutasid seda laiemalt, mille ma ühe lausega kirja panin...
Aga jamh, majandusteema on vabas mikris ja siin on ACTA teema, niiet minupoolt kõik...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
20.02.2012 19:13:23
|
|
|
Spoiler 
| margus1000 kirjutas: |
| Vaata reaalne seis on selline, et sinu loogika - kui täppiselektroonikat ei tee, siis tuleb lihtsalt mune sügada - ongi võlgu elamine. |
Paluksin sellisele väitele toetuseks ka minupoolset tsitaati.
| tsitaat: |
Vaata ringi, ei toodeta meil siin kosmosetehnikat, ega ka leiba, või nagu sina ütled - jama. Elatakse ikkagi võlgu, sest välismajandusbilanss on sügavalt negatiivne. Või tahad vaielda? (Ära taha, jätad endast ikka väga lolli mulje ) Lihtne loogika ütleb - kui kosmosetehnika tootmist ei ole ja ei ole ka ette näha, et tuleks, võiks vähemalt jamagi toota, ikka parem kui mitte midagi. Vastasel juhul saab iga suutäis jama, ükskõik kui odav see hind ka ei oleks, olla vaid võlgu võetud. |
Ja kosmosetehnika ainus ja parim alternatiiv on põllumajandus? Mina leian, et põllumajandusele on selliseid alternatiive, kus samaväärsete investeeringute toel on võimalik panna tunduvalt suurem hulk inimesi tegema põllumajandusest produktiivsemat ja suuremat lisandväärtust tootvat tööd.
Jõuan taaskord selleni, et sinu suutmatus näha põllumajandusele realistlikke alternatiive taandub ilmselt mingisugusele soovkujutelmale rõõmsalt põllul tööd tegevatest perekondadest, kes õhtul lähevad koju ja küpsetavad ahjus sooja leiva ning kõik on õnnelikud ja ülejäänud maailma mured jäävad nii kaugele, et neid justnagu ei olekski. Kui nüüd hästi meenutada, siis lapsepõlves sai selliseid "au tööle" pildiraamatuid küllalt nähtud, mis sinu idülliga üsna sarnased on.
| tsitaat: |
| Selle panganduse jutuga panid sa ikka uhkelt puusse. Pole hullu, pangandus on teema, mis vajab algteadmisi. Tee endale selgeks selline mõiste nagu krematistika ja siis proovi uuesti. Peaks hulka uhkem tulema, sest kui sellest aru hakkad saama, siis suudad ka mõista [..] |
Katsu oma ennasttäis üleolevust natukene ohjes hoida, mul on piinlik sellist teksti lugeda. Kui sa nüüd just tagataskust vastaval teemal kirjutatud majandusteaduste doktoritööd ja/või asjassepuutuval kõrgel töökohal aastatepikkust tulemuslikku tööd välja ei tõmba, siis sellise pea peale patsutamise peale saadan ma su lihtsalt pikalt ja kaotan veidikene austust vanemate põlvkondade vastu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
20.02.2012 19:54:53
|
|
|
Vaata asi on lihtne. Mitte, et see põllumajandus nüüd kõige tähtsam on. Lihtsalt kui mitte midagi muud ei tehta, siis võiks vähemalt leiba kasvatada endale. Reaalne seis on, et meil ei ole ei tööstust ega ka tootmist. Hakkaks vast sellest pihta millega hakkama saame. Ma ei saa aru sinu loogikast - kui midagi väga vinget teha ei saa, siis vot no põllule ka tööle ei lähe, ennem suren. On jah targemaid kohti kuhu investeerida ja teha, aga ei tehta ju. Ei ole investeeringuid. Ei saagi olla Eestil mingeid investeeringuid. Vaata enda ümber ja ütle, kuskohta selle auru peaks panema, kui vile ei toida? Mitte midagi tehes saab AINULT võlgu elada. AINULT.
Ja selle harimise koha pealt, seal ma vist tõesti olin ülekohtune. Google koolis kohustuslik ei ole vist Leidsin väikese sissejuhatuse krematistikasse. Isegi lugesin mõnuga, lihtsad asjad on kenasti ka lihtsalt ära seletatud.
http://decivitate.ee/?news_id=438
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|