Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
syslink
HV vaatleja

liitunud: 11.02.2011




sõnum 11.02.2011 00:38:16 Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine vasta tsitaadiga

Tere, hinnavaatlejad.

Lõpuks ometi mõtlesin siin foorumis registreeruda, mõte oli, et kustkohast veel oleks loogilisem otsida kedagi, kellelt saaks paar bitcoini osta, et ühele projektile väike annetus teha. (Neile kes ei tea: bitcoin on krüptograafiline digitaalne raha. Töötab ilma keskse autoriteedita. Saab ka ränga arvutustööga ise genereerida, aga võrgu suurus on piisavaks kasvanud, et see arvutustöö on juba väga ränk. Mingid hullud kollid GPU-dega genereerivad kuidagi mõistliku aja jooksul. Tavalised vanema raudvaraga inimesed CPU-dega enam väga suurt tõenäosust bloki genereerimiseks ei oma.)

Paraku ilmnes, et foorumis "Varia ost/müük" saavad tasuta teemasid luua vaid ID-kaardiga autenditud kasutajad. See osutus mulle probleemiks järgnevail põhjustel:

1) Mul pole ID-kaarti.

2) Isegi kui oleks, ei kasutaks ma seda, kuna ma eelistan jääda anonüümseks.

3) Ei kipu usaldama autentimise vahendit, mille privaatvõtmed on võõra osapoole genereeritud ja valmiskujul kätte antud. Miski peale hea usu asutuse nimega "riik" ja talle ID-kaardid tarnivate firmade ausasse tegevusse, ei taga, et kuskil pole privaatvõtmete koopiaid. Õige protseduur oleks, et kaardi kasutaja saab tühja mäluga kaardi, genereerib omale võtmed ja lähtestab kaardi nendega, läheb kaardiga ametniku juurde, ametnik kopeerib andmebaasi kaardikasutaja avaliku võtme, ning kinnitab oma allkirjaga, et tema arvates "on vastava privaatvõtme valdaja see tõeline Juhan Juurikas".

Nii jäi mul teema tegemata, ja pean ilmselt otsima abi mujalt foorumitest ja kuulutuste portaalidest. HV-st jättis see omakorda esmamulje kui üsna bürokraatlikust kohast.

Plz, ärge olge nii bürokraatlikud. Las kuskil olla ka mingi foorum, kus inimesed võivad suva asjadega kaubelda, ilma et kõik pappi köhiks (pangaülekande puhul enda kaudne identifitseerimine) või end otse identifitseeriks (ID-kaardi kasutamine). Tehinguid totaalselt identifitseerida võimaldav majandus ei ole IMHO asi, mille poole püüelda. Olgu parem seal foorumi päises puust ja punaseks kiri "SIIN VÕITE PETTA SAADA", aga parem kui selline foorum siiski olemas on.

Tšau ja edu teile,
anonüümne.


viimati muutis syslink 11.02.2011 00:40:19, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 11.02.2011 00:38:55 vasta tsitaadiga

lol
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 00:40:53 vasta tsitaadiga

syslink, icon_lol.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Froggy
HV kasutaja
Froggy

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 00:42:09 vasta tsitaadiga

Eelistan pigem olla mitte anonüüme kui petta saada! Mitte et ma miski äri guru siin oleks aga vahest võib ette tulla
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
D3ff
HV kasutaja
D3ff

liitunud: 14.01.2007




sõnum 11.02.2011 00:43:27 vasta tsitaadiga

syslink, aga sa tee siis ise selline foorum või keskkond ja hakka seda haldama, kus igasugused anonüümikud vabalt osta, müüa ja mõnikord ka kahetseda saavad.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
syslink
HV vaatleja

liitunud: 11.02.2011




sõnum 11.02.2011 00:43:59 vasta tsitaadiga

iDemon kirjutas:
lol

Ega ma ei mõelnudki, et sellesse kohe täie tõsidusega suhtutakse. Tahtsin lihtsalt väikese vihje anda, et kuidas minuarust parem oleks. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elka
HV kasutaja
elka

liitunud: 30.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 00:46:18 Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine vasta tsitaadiga

syslink kirjutas:

1) Mul pole ID-kaarti.

ID-kaart on kohustuslik siseriiklik isikut tõendav dokument, mis on kehtestatud isikut tõendavate dokumentide seadusega.

_________________
ei toeta õigekirja
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
syslink
HV vaatleja

liitunud: 11.02.2011




sõnum 11.02.2011 00:48:04 vasta tsitaadiga

D3ff kirjutas:
syslink, aga sa tee siis ise selline foorum või keskkond ja hakka seda haldama, kus igasugused anonüümikud vabalt osta, müüa ja mõnikord ka kahetseda saavad.

Õige soovitus põhimõtteliselt, vastu ei vaidle. Foorumeid on palju ning kes viitsib, saab juurde teha. Eks ma praegu muud kaudu lähengi oma murele lahendust otsima. Kui peaks ilmnema, et head lahendust ei leia, siis võib ka isetegemine mõttesse tulla. Kuid isetegemisega on alati see värk, et kui ratas juba olemas ja pole päris kandiline, siis uuesti leiutada ei viitsi, parem soovitaks kuidas olemasoleva võiks edevamaks teha. :)


viimati muutis syslink 11.02.2011 00:51:23, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
syslink
HV vaatleja

liitunud: 11.02.2011




sõnum 11.02.2011 00:49:32 Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine vasta tsitaadiga

elka kirjutas:
syslink kirjutas:

1) Mul pole ID-kaarti.

ID-kaart on kohustuslik siseriiklik isikut tõendav dokument, mis on kehtestatud isikut tõendavate dokumentide seadusega.

Paraku ei järgi ma seadusi, mille rikkumisega kellelegi teisele kahju ei teki. :) See on üks neist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 00:52:15 Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine vasta tsitaadiga

syslink kirjutas:

Paraku ei järgi ma seadusi, mille rikkumisega kellelegi teisele kahju ei teki. icon_smile.gif See on üks neist.


See pole nüüd küll asi, mille üle uhke olla. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argottt
Kreisi kasutaja
argottt

liitunud: 20.12.2006




sõnum 11.02.2011 00:56:43 vasta tsitaadiga

idiootsuse tipp. hea, et sellive vend ostu/müügi teemat risustama ei tulnud. anonüümseks tahavad tavaliselt jääda inimesed, kel midagi varjata.
_________________
www.simracing.ee


viimati muutis argottt 11.02.2011 01:08:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.02.2011 01:00:48 Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine vasta tsitaadiga

syslink kirjutas:
eelistan jääda anonüümseks
Ning enamus inimesi eelistab äri teha kui on veidi kõrgem tõenäosus et nahka üle kõrvade ei tõmmata. Paistab, et HV pole sulle eriti sobilik koht ja pead mõne viletsama turvalisusega kohaga leppima.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 09:33:58 vasta tsitaadiga

syslink, aga milles küsimus - http://www.notice.ee/ on sulle ideaalselt sobiv koht. Ei mingit registreerimist ega kasutaja tuvastamist.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 09:41:37 vasta tsitaadiga

... ettepanekuid võib ju teha, kuid kui sa oleks vaevunud tutvuma kasvõi natuke HV varasema ajalooga, siis sa tõdeks isegi, et sellise soovi täitumise võimalus on väga konkreetselt ümmargune null. HV jaoks on ärifoorumite turvalisus prioriteet number 1, selle nimel on päris palju ressurssi kulutatud ja otseloomulikult ei hakka keegi seda nüüd lõhkuma üksnes sellepärast, et mõnel kodanikul on mingi veider nägemus maailma asjadest või lihtsalt ei viitsi ID-kaarti ära teha ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 09:58:10 vasta tsitaadiga

Kasutaja syslink kaotas juba sel hetkel teatud osa enda anonüümsusest kui kirjutas siia esimese postituse... Ettepanek võtmete genereerimise osas väga hea kuid ettepanek ID-tuvastamise ärajätmisele HV-s nüüd küll õige ei ole. Kahjuks ei ole HV-foorum see koht kust abi saaks antud mure lahendamiseks. Anonüümselt võib tänavanurgal illegaalse kaubaga äritseda... Siin on varasemast küllaga näiteid igasuguste petturite kohta ning ID-tuvastus on seda tublisti piiranud.
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 10:08:19 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... ettepanekuid võib ju teha, kuid kui sa oleks vaevunud tutvuma kasvõi natuke HV varasema ajalooga
Kus on "HV varasema ajaloo tutvustus", mis on abiks konkreetsele teemapüstitajale? Ma praegu huvipärast ise otsisin ja Wiksit leiab väga üldise ajaloo, mis saab 2006's otsa + mõne viite, et turvalisema äri jaoks on ID-kaardiga autentimine vajalik. Aga seda, millele viitad, pole. St ma eeldan, et uus kasutaja ei oska (ja ei viitsi) otsinguga tundide kaupa otsida ja lugeda.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kellu
HV kasutaja
kellu

liitunud: 26.03.2002




sõnum 11.02.2011 10:20:55 vasta tsitaadiga

Mees üritab ideaalset rahapesumasinat luua?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 10:23:48 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 10:59:16 vasta tsitaadiga

loll nagu lauajalg, või siis keskmisest targem vargapoiss, igaüks valib omale sobiva icon_lol.gif
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 10:59:54 vasta tsitaadiga

Mark0, sa pole vist veel ärganud icon_smile.gif kes küll midagi sellist suudaks kokku kirjutada ? Foorum ise ja eriti HV uudiste rubriik peaks andma piisavalt vihjeid, miks ID-kaardiga autentimine on ellu kutsutud.
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 11:17:35 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Mark0, sa pole vist veel ärganud icon_smile.gif kes küll midagi sellist suudaks kokku kirjutada ? Foorum ise ja eriti HV uudiste rubriik peaks andma piisavalt vihjeid, miks ID-kaardiga autentimine on ellu kutsutud.

Lisaks võib lugeda Seadusega pahuksis alafoorumit. Head näited selle kohta, miks see süsteem üldse kasutusele võeti.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 11:19:32 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Foorum ise ja eriti HV uudiste rubriik peaks andma piisavalt vihjeid, miks ID-kaardiga autentimine on ellu kutsutud.
Ehk siis ainult aastaid HV's äri teinud ja "seadusega pahuksis" läbitöötanud inimesed saavad aru ID-kaardiga autentimise vajalikkusest? Seda, kuidas väljastpoolt paistab HV süsteem kriitilise pilgu läbi, on esimesest postitusest näha.

Kokku suudab kirjutada see, kelle jaoks on tegu põletava probleemiga. Kes soovib, et uued kasutajad võimalikult hea ülevaate saaksid HV kodukorrast ning olemusest. Isegi piisaks mõnedest stiilinäidetest, kus on ära toodud petmisteemad. Sest taas - kui ikka inimene carte blanchena siseneb HV'sse siis on see väga suur ja keeruline maailm.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 11:25:32 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et iga loogilise mõtlemise ja aimdusega, mida kujutab endast internetipõhine eraisikute vaheline äri, inimene saab aru miks selline süsteem paika on pandud.
Algul ehmatab vast ainult see, et teatud kategooria äriteemaade tegemiseks on vaja midagi maksta (ka teemade arvu pealt). Kuid selle väikse summa eest on loodud viljakas ja turvaline pinnas äritegemiseks - iseasi kas inimene seda kasutab muidugi.
Inimene kes juba foorumisse äri tuleb tegema peaks omama niivõrd palju loogilist mõtlemist või kogemusi, et sellest aru saada. Need kes sellega toime ei tule, kasutagu ostat ja okidokit ja rahu majas. Lasteaed see foorum enam pole (välja arvata mõned kasutajad ja nende sõnavõtud).

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 11:45:57 vasta tsitaadiga

Mark0, ära aja nüüd nuia neljaks doh.gif kui sa pole just eilane, siis peaksid ju ometigi aduma, et sellist süsteemi ei implementeerita keskkonda üleöö ja kindlasti mitte põhjuseta ning sellest progressist jääb alati ka märk keskkonda maha. Mis puutub aga väljastpoolt nägemisse, siis antud teema ja kasutaja kontekstis poleks mingite järelduste tegemine kuigivõrd adekvaatne. Kes ennast ikka nii kiivalt anonüümsuse taha varjab, selle siiruses on alati põhjust kahelda. Mitte, et ma ei pooldaks ideed, et mingi põhjalikum ajalugu võiks eksisteerida, kuid nagu sa vana kasutajana piisavalt hästi teadma peaksid, nimekiri vajalikest töödest ja tegemistest on väga-väga pikk ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 11:50:27 vasta tsitaadiga

DigeBeni,
antud juhul polnud Mark0, kirjutis mitte ID-kaardiga autentimise mahategemiseks vaid pigem näitamaks, et uustulnukate joks pole kergeltleitavat ning näidetega varusttud id-kaardiga autentimise vajalikkust selgitavat teksti.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 11:59:59 vasta tsitaadiga

kännuämmelg, 12 points.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 12:16:27 vasta tsitaadiga

kännuämmelg, pühi sa kah palun uni silmast ja loe mu post uuesti, see ei olnud üldse see, mida ma silmas pidasin icon_smile.gif pealegi, kui inimene ei saa aru, milleks on vajalik äritehingute puhul turvalisus, siis ei kujuta ma ette, mis juhend või ülevaade talle seda selgitaks, võib-olla tuleks siis hoopis elementaarset kooliharidust täiendada või korrata ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2011 18:45:45 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
Kasutaja syslink kaotas juba sel hetkel teatud osa enda anonüümsusest kui kirjutas siia esimese postituse...
see just minu mõte thumbs_up.gif ilmselt kõige turvalisem ja anonüümsem oleks interneti ühendust mitte omada.
samas võib nii saada tuntuks, kui "tüüp, kellel ei ole netiühendust"

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FR3AK
HV kasutaja
FR3AK

liitunud: 21.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2011 13:40:00 vasta tsitaadiga

Niiapalju kui seadusega pahuksis alafoorumit jälginud olen, siis on vist ainult mõned üksikud korrad kui politsei on HV'le id kaardi kohta päringu teinud(parandage kui eksin). Aga no kui inimene ennast HV's idkaardiga autendib, siis on juba vähetõenäoline, et ta siin petma hakkab.
Ja selle idkaardi kohustusliku omamise kohta veel niipalju, et pole küll kuulnud, et keegi oleks saanud trahvi selle eest, et puudub idkaart.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2011 16:04:24 vasta tsitaadiga

FR3AK kirjutas:
Ja selle idkaardi kohustusliku omamise kohta veel niipalju, et pole küll kuulnud, et keegi oleks saanud trahvi selle eest, et puudub idkaart.
Kuidas trahv puutub asja kohustuslikkusesse? icon_rolleyes.gif Või kas tõesti peab igale kohustusele mida keegi ei täida välja mõtlema ka karistuse?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
FR3AK
HV kasutaja
FR3AK

liitunud: 21.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2011 16:31:21 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
FR3AK kirjutas:
Ja selle idkaardi kohustusliku omamise kohta veel niipalju, et pole küll kuulnud, et keegi oleks saanud trahvi selle eest, et puudub idkaart.
Kuidas trahv puutub asja kohustuslikkusesse? icon_rolleyes.gif Või kas tõesti peab igale kohustusele mida keegi ei täida välja mõtlema ka karistuse?

Kui puudub karistus, siis(nagu antud teemast näha) tekivad inimesed, kes lihtsalt ei täida seda kohustust. Loogika kohaselt peaks olema ka karistus selle eest, et sa ei täida kohustust, muidu võiks kasutada kohustuse asemel soovitust vms.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
purexpure
HV veteran

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2011 16:35:30 vasta tsitaadiga

Miks see teid huvitab, kas kasutaja syslink omab ID-kaarti või mitte? Ausõna...... icon_eek.gif
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2011 16:41:15 vasta tsitaadiga

Paranoia on ikka kole asi küll
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FR3AK
HV kasutaja
FR3AK

liitunud: 21.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2011 16:49:23 vasta tsitaadiga

purexpure kirjutas:
Miks see teid huvitab, kas kasutaja syslink omab ID-kaarti või mitte? Ausõna...... icon_eek.gif

Kui seda teemat siin ei oleks, siis ega vist ei huvitaksi. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2011 16:52:50 vasta tsitaadiga

purexpure kirjutas:
Miks see teid huvitab, kas kasutaja syslink omab ID-kaarti või mitte? Ausõna...... icon_eek.gif


sest siin on enamus ju hullud määrustikumehed...

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2011 03:26:29 vasta tsitaadiga

Tehinguid totaalselt identifitseerida võimaldav majandus ei ole IMHO asi, mille poole püüelda. <- On küll icon_smile.gif

Tulles tagasi teema juurde siiski, siis sul pole kunagi olnud internetis anonüümsust. Nendel organitel kellel seda tarvis on saavad su vahele võtta nii-ehk-naa ükskõik mida sa ka selle vastu ette ei võtaks. Anonüümseks jäämine tähendab ikka enda täieliku isoleerimist ühiskonnast. Isegi kui sa ID-kaarti pole teinud ja pass on vana siis sinu järgmine pass on nii-ehk-naa RFID kiibiga. Googelda veidi selle kohta. Nii, et ela elu vabalt ja naudi seda või pane oma fooliumimüts pähe tagasi.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 15.06.2011 13:56:49 vasta tsitaadiga

Nii et ainus vastus on "deal with it"?

On kurb tõsiasi, et internetis on raske anonüümseks jääda. Nagu näha püüab kasutaja syslink kasutada potentisaalselt anonüümset raha bitcoin. Võib arvata et ka foorumisse postitas läbi TORi vms.

Mina ei autendi ennast foorumil ID-kaardiga. Ei ole vajadust, ei kasuta seda igapäevaselt. Ning isegi kui see on kohustuslik riiklik isiku idetifitseerimise vahend, ei ole see (õnneks veel) kohustuslik HVs.
Nii et kuigi aktiivselt ei püüa ennast anonümiseerida, vajaduseta kogu oma elulugu teistele ei kipu rääkima kah.

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2011 15:17:18 vasta tsitaadiga

... ei maksa seda poleemikat nüüd nii laiaks kah venitada icon_rolleyes.gif 99,9% kasutajate jaoks tähendab ID-kaardiga autenimine vaid märki profiilis, mille eesmärgiks on tõsta tema foorumiidentiteedi usaldusväärsust. Usaldusväärsus on aga HV keskkonna jaoks oluline ja seetõttu on välja mõeldud ka erinevad soodustused, et inimesed autentimise võimalust kasutaks. Igaüks võib ise otsustada, kas ta leiab selles liigutuses enda jaoks lisaväärtust või mitte, mingit sundi selleks pole. Mingit andmete töötlemist kellegi erahuvides, vasakule liigutamist või loata avalikustamist ei toimu. Erandiks on vaid juhud, kui mõni riiklik instants nõuab neid vastavalt seaduses sätestatud korrale, kuid siis tähendab see juba ka seda, et kasutaja taga olev reaalne inimene on pannud toime seaduserikkumise või on selles ametlikult kahtlustatav ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2011 15:24:08 vasta tsitaadiga

Miks selle süsteemi üldse lõpetama peaks? Siis oleks see ju nagu täitsa tavaline foorum, kus petturid tunnevad ennast kui kodus.

Konsoolifoorumis on muidugi selle asemel see reegel, et müüdaval kaubal peab pilt olema juures kasutajanimega, aga rohkem sarnaseid petturlusevastaste abinõudega foorumeid ei teagi...

Esimese tehinguga rolleriklubi foorumis sain juba tünksi - HV-d küll selliseks ei tahaks.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.


viimati muutis The_Boss 15.06.2011 15:24:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiiger15
HV veteran
Tiiger15

liitunud: 15.01.2004




sõnum 15.06.2011 15:24:25 vasta tsitaadiga

Tahaks ka autentida aga aasta tagasi kui ostsin ID lugeja, selgus, et ID kaardi kiip on tuksis (pole iial varem üheski lugejas kasutatud ja koguaeg ka rahakoti vahel kantud) Siis siin äritsedes ajas kopsu üle maksa küll tookord see jube vimmeldamine....aga olen juba piisavalt vana kasutaja ja raha märk ka juures mõne tehinguga niiet küll hakkama saab icon_smile.gif
_________________
My choices, my life - don't judge me, just try better!
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2012 00:52:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tahaks ka autentida aga aasta tagasi kui ostsin ID lugeja, selgus, et ID kaardi kiip on tuksis (pole iial varem üheski lugejas kasutatud ja koguaeg ka rahakoti vahel kantud)

Kui peetis on siis miksa PPA poole pole pöördunud ja garantii korras uut töötavat vastu saanud icon_rolleyes.gif
Teine versioon on, et teadjad mehed proovisid uut kaarti vana tarkvraga, mis ei peagi koos töötama icon_razz.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2012 01:00:08 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Miks selle süsteemi üldse lõpetama peaks? Siis oleks see ju nagu täitsa tavaline foorum, kus petturid tunnevad ennast kui kodus.

Konsoolifoorumis on muidugi selle asemel see reegel, et müüdaval kaubal peab pilt olema juures kasutajanimega, aga rohkem sarnaseid petturlusevastaste abinõudega foorumeid ei teagi...

Esimese tehinguga rolleriklubi foorumis sain juba tünksi - HV-d küll selliseks ei tahaks.


apple.spot.ee foorumis ka see pildi teema. Minu arust päris mõistlik lahendus ja võiks ka siin kasutada kallimate asjade puhul a'la üle 100€ summad

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Imps2s
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2006




sõnum 17.02.2012 01:19:07 vasta tsitaadiga

Tiiger15 kirjutas:
Tahaks ka autentida aga aasta tagasi kui ostsin ID lugeja, selgus, et ID kaardi kiip on tuksis (pole iial varem üheski lugejas kasutatud ja koguaeg ka rahakoti vahel kantud) Siis siin äritsedes ajas kopsu üle maksa küll tookord see jube vimmeldamine....aga olen juba piisavalt vana kasutaja ja raha märk ka juures mõne tehinguga niiet küll hakkama saab icon_smile.gif


Täpselt sama keiss praktiliselt-kiip ei funka.

Kui enamus e-asju saab läbi panga autentida, siis ei mõista miks HV's saab ainult läbi ID kaardi autentida.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2012 01:21:23 vasta tsitaadiga

Sest läbi panga "autentimine" ei ole sama mis ID kaardiga autentimine.

Lisaks soovib pank iga "autentimise" pealt saada raha.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2012 01:31:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Täpselt sama keiss praktiliselt-kiip ei funka.

sellist asja ei saa kah olla, töötab või ei tööta.
Lugemise ebastabiilsuse põhjustab pigem logu kaardilugeja.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Imps2s
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2006




sõnum 17.02.2012 01:40:42 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Sest läbi panga "autentimine" ei ole sama mis ID kaardiga autentimine.

Lisaks soovib pank iga "autentimise" pealt saada raha.


ID-kaart---HV
ID-kaart---Pank---HV
Paroolikaart---Pank---HV

Pikem tee või lühem tee, aga point jääb ikka samaks. Ning seda aksepteeritake igalpool. Kuskil ei öelda, minu teada, peale Hv, et läbi panga autent ei ole õige autent.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2012 02:15:35 vasta tsitaadiga

Imps2s, heh. Mõtle nüüd natukene. Kui lihtne on teada saada kellegi panga paroole? Kui lihtne on id kaardi pinid koos kaardiga enda kätte saada?

Ühe puhul piisab ainult meilispämmi laialisaatmisest kui inimesed ise annavad sulle paroolikaardi andmed. Teisel juhul on sul füüsiliselt ligipääsu kaardile vaja - kui isegi pini peaksid teada saama.
Kui kellegi teise isiku pangakonto kasutamine on panga ja isiku vaheline asi ja vist pole isegi keelatud? Siis ID kaardi PIN koodide kolmandatele osapooltele edastamine on keelatud ja vastutad kogu saba ja karvadega kui sa oled võimaldanud kellelgi kolmandal oma ID kaardiga kusagile allkirja anda.


Panga kaudu "autentimine" ei ole kuidagi võrdväärne ID kaardiga autentimisega. Küll sa võid suvalise pangakontoga omale HV teenuseid osta ja sellest jääb märge su profiili külge (nagu sul ka on) - kuid see ei ole siiski päris autentimine.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 17.02.2012 02:42:06 Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine vasta tsitaadiga

syslink kirjutas:
/--/Paraku ei järgi ma seadusi, mille rikkumisega kellelegi teisele kahju ei teki. icon_smile.gif See on üks neist.

Actually - esmapilgul I like your thinking thumbs_up.gif

argottt kirjutas:
idiootsuse tipp. hea, et sellive vend ostu/müügi teemat risustama ei tulnud. anonüümseks tahavad tavaliselt jääda inimesed, kel midagi varjata.

Samas kui see mida ta varjata tahab sind ei kahjusta- pole probleemi.
Muidugi pole sa ka kohustatud tegema äri interneti teel eraisikuga kes on anonüümne.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Imps2s
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2006




sõnum 17.02.2012 02:56:56 vasta tsitaadiga

Mina pidasin silmas seda kui riik usaldab pankadel olla vahendajaks isikusamasuse kontrolliks riiklikul tasemel, siis HV tundub olema veel kõrgema usalduse piiriga koht.

Seni kuni on võimalik endajaoks vajalikud toimingud läbi panaga ära toimetada, ei kipu kuidagi uut kaarti vormistama minema et saaks HV profiili ID kaardi märgi.
Loomulikult pooldan turvaliust.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiiger15
HV veteran
Tiiger15

liitunud: 15.01.2004




sõnum 17.02.2012 23:04:56 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Täpselt sama keiss praktiliselt-kiip ei funka.

sellist asja ei saa kah olla, töötab või ei tööta.
Lugemise ebastabiilsuse põhjustab pigem logu kaardilugeja.


Proovitud Kaardilugejas mis kodus (eksnaise oma töötas selle lugejaga) ja proovitud pangas, et nad annaksid uued ID kaardi paroolid. Ei funganud kummalgi pool.... okse.gif

_________________
My choices, my life - don't judge me, just try better!
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.