|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
syslink
HV vaatleja
liitunud: 11.02.2011
|
11.02.2011 00:38:16
Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine |
|
|
Tere, hinnavaatlejad.
Lõpuks ometi mõtlesin siin foorumis registreeruda, mõte oli, et kustkohast veel oleks loogilisem otsida kedagi, kellelt saaks paar bitcoini osta, et ühele projektile väike annetus teha. (Neile kes ei tea: bitcoin on krüptograafiline digitaalne raha. Töötab ilma keskse autoriteedita. Saab ka ränga arvutustööga ise genereerida, aga võrgu suurus on piisavaks kasvanud, et see arvutustöö on juba väga ränk. Mingid hullud kollid GPU-dega genereerivad kuidagi mõistliku aja jooksul. Tavalised vanema raudvaraga inimesed CPU-dega enam väga suurt tõenäosust bloki genereerimiseks ei oma.)
Paraku ilmnes, et foorumis "Varia ost/müük" saavad tasuta teemasid luua vaid ID-kaardiga autenditud kasutajad. See osutus mulle probleemiks järgnevail põhjustel:
1) Mul pole ID-kaarti.
2) Isegi kui oleks, ei kasutaks ma seda, kuna ma eelistan jääda anonüümseks.
3) Ei kipu usaldama autentimise vahendit, mille privaatvõtmed on võõra osapoole genereeritud ja valmiskujul kätte antud. Miski peale hea usu asutuse nimega "riik" ja talle ID-kaardid tarnivate firmade ausasse tegevusse, ei taga, et kuskil pole privaatvõtmete koopiaid. Õige protseduur oleks, et kaardi kasutaja saab tühja mäluga kaardi, genereerib omale võtmed ja lähtestab kaardi nendega, läheb kaardiga ametniku juurde, ametnik kopeerib andmebaasi kaardikasutaja avaliku võtme, ning kinnitab oma allkirjaga, et tema arvates "on vastava privaatvõtme valdaja see tõeline Juhan Juurikas".
Nii jäi mul teema tegemata, ja pean ilmselt otsima abi mujalt foorumitest ja kuulutuste portaalidest. HV-st jättis see omakorda esmamulje kui üsna bürokraatlikust kohast.
Plz, ärge olge nii bürokraatlikud. Las kuskil olla ka mingi foorum, kus inimesed võivad suva asjadega kaubelda, ilma et kõik pappi köhiks (pangaülekande puhul enda kaudne identifitseerimine) või end otse identifitseeriks (ID-kaardi kasutamine). Tehinguid totaalselt identifitseerida võimaldav majandus ei ole IMHO asi, mille poole püüelda. Olgu parem seal foorumi päises puust ja punaseks kiri "SIIN VÕITE PETTA SAADA", aga parem kui selline foorum siiski olemas on.
Tšau ja edu teile,
anonüümne.
viimati muutis syslink 11.02.2011 00:40:19, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
iDemon
HV Guru

liitunud: 03.11.2006
|
11.02.2011 00:38:55
|
|
|
| lol
|
|
| Kommentaarid: 122 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Froggy
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2009
|
11.02.2011 00:42:09
|
|
|
| Eelistan pigem olla mitte anonüüme kui petta saada! Mitte et ma miski äri guru siin oleks aga vahest võib ette tulla
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
D3ff
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2007
|
11.02.2011 00:43:27
|
|
|
| syslink, aga sa tee siis ise selline foorum või keskkond ja hakka seda haldama, kus igasugused anonüümikud vabalt osta, müüa ja mõnikord ka kahetseda saavad.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
syslink
HV vaatleja
liitunud: 11.02.2011
|
11.02.2011 00:43:59
|
|
|
Ega ma ei mõelnudki, et sellesse kohe täie tõsidusega suhtutakse. Tahtsin lihtsalt väikese vihje anda, et kuidas minuarust parem oleks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elka
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2005
|
11.02.2011 00:46:18
Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine |
|
|
| syslink kirjutas: |
1) Mul pole ID-kaarti.
|
ID-kaart on kohustuslik siseriiklik isikut tõendav dokument, mis on kehtestatud isikut tõendavate dokumentide seadusega.
_________________ ei toeta õigekirja |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
syslink
HV vaatleja
liitunud: 11.02.2011
|
11.02.2011 00:48:04
|
|
|
| D3ff kirjutas: |
| syslink, aga sa tee siis ise selline foorum või keskkond ja hakka seda haldama, kus igasugused anonüümikud vabalt osta, müüa ja mõnikord ka kahetseda saavad. |
Õige soovitus põhimõtteliselt, vastu ei vaidle. Foorumeid on palju ning kes viitsib, saab juurde teha. Eks ma praegu muud kaudu lähengi oma murele lahendust otsima. Kui peaks ilmnema, et head lahendust ei leia, siis võib ka isetegemine mõttesse tulla. Kuid isetegemisega on alati see värk, et kui ratas juba olemas ja pole päris kandiline, siis uuesti leiutada ei viitsi, parem soovitaks kuidas olemasoleva võiks edevamaks teha. :)
viimati muutis syslink 11.02.2011 00:51:23, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
syslink
HV vaatleja
liitunud: 11.02.2011
|
11.02.2011 00:49:32
Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine |
|
|
| elka kirjutas: |
| syslink kirjutas: |
1) Mul pole ID-kaarti.
|
ID-kaart on kohustuslik siseriiklik isikut tõendav dokument, mis on kehtestatud isikut tõendavate dokumentide seadusega. |
Paraku ei järgi ma seadusi, mille rikkumisega kellelegi teisele kahju ei teki. :) See on üks neist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
11.02.2011 00:52:15
Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine |
|
|
| syslink kirjutas: |
Paraku ei järgi ma seadusi, mille rikkumisega kellelegi teisele kahju ei teki. See on üks neist. |
See pole nüüd küll asi, mille üle uhke olla.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
argottt
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.12.2006
|
11.02.2011 00:56:43
|
|
|
idiootsuse tipp. hea, et sellive vend ostu/müügi teemat risustama ei tulnud. anonüümseks tahavad tavaliselt jääda inimesed, kel midagi varjata.
_________________ www.simracing.ee
viimati muutis argottt 11.02.2011 01:08:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.02.2011 01:00:48
Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine |
|
|
| syslink kirjutas: |
| eelistan jääda anonüümseks |
Ning enamus inimesi eelistab äri teha kui on veidi kõrgem tõenäosus et nahka üle kõrvade ei tõmmata. Paistab, et HV pole sulle eriti sobilik koht ja pead mõne viletsama turvalisusega kohaga leppima.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.02.2011 09:33:58
|
|
|
| syslink, aga milles küsimus - http://www.notice.ee/ on sulle ideaalselt sobiv koht. Ei mingit registreerimist ega kasutaja tuvastamist.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.02.2011 09:41:37
|
|
|
... ettepanekuid võib ju teha, kuid kui sa oleks vaevunud tutvuma kasvõi natuke HV varasema ajalooga, siis sa tõdeks isegi, et sellise soovi täitumise võimalus on väga konkreetselt ümmargune null. HV jaoks on ärifoorumite turvalisus prioriteet number 1, selle nimel on päris palju ressurssi kulutatud ja otseloomulikult ei hakka keegi seda nüüd lõhkuma üksnes sellepärast, et mõnel kodanikul on mingi veider nägemus maailma asjadest või lihtsalt ei viitsi ID-kaarti ära teha ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
silicoid
HV veteran

liitunud: 26.11.2001
|
11.02.2011 09:58:10
|
|
|
Kasutaja syslink kaotas juba sel hetkel teatud osa enda anonüümsusest kui kirjutas siia esimese postituse... Ettepanek võtmete genereerimise osas väga hea kuid ettepanek ID-tuvastamise ärajätmisele HV-s nüüd küll õige ei ole. Kahjuks ei ole HV-foorum see koht kust abi saaks antud mure lahendamiseks. Anonüümselt võib tänavanurgal illegaalse kaubaga äritseda... Siin on varasemast küllaga näiteid igasuguste petturite kohta ning ID-tuvastus on seda tublisti piiranud.
_________________ What ever you say, I do that my way... |
|
| Kommentaarid: 281 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
248 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.02.2011 10:08:19
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... ettepanekuid võib ju teha, kuid kui sa oleks vaevunud tutvuma kasvõi natuke HV varasema ajalooga |
Kus on "HV varasema ajaloo tutvustus", mis on abiks konkreetsele teemapüstitajale? Ma praegu huvipärast ise otsisin ja Wiksit leiab väga üldise ajaloo, mis saab 2006's otsa + mõne viite, et turvalisema äri jaoks on ID-kaardiga autentimine vajalik. Aga seda, millele viitad, pole. St ma eeldan, et uus kasutaja ei oska (ja ei viitsi) otsinguga tundide kaupa otsida ja lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kellu
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2002
|
11.02.2011 10:20:55
|
|
|
| Mees üritab ideaalset rahapesumasinat luua?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
11.02.2011 10:59:16
|
|
|
loll nagu lauajalg, või siis keskmisest targem vargapoiss, igaüks valib omale sobiva
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.02.2011 10:59:54
|
|
|
Mark0, sa pole vist veel ärganud kes küll midagi sellist suudaks kokku kirjutada ? Foorum ise ja eriti HV uudiste rubriik peaks andma piisavalt vihjeid, miks ID-kaardiga autentimine on ellu kutsutud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.02.2011 11:19:32
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| Foorum ise ja eriti HV uudiste rubriik peaks andma piisavalt vihjeid, miks ID-kaardiga autentimine on ellu kutsutud. |
Ehk siis ainult aastaid HV's äri teinud ja "seadusega pahuksis" läbitöötanud inimesed saavad aru ID-kaardiga autentimise vajalikkusest? Seda, kuidas väljastpoolt paistab HV süsteem kriitilise pilgu läbi, on esimesest postitusest näha.
Kokku suudab kirjutada see, kelle jaoks on tegu põletava probleemiga. Kes soovib, et uued kasutajad võimalikult hea ülevaate saaksid HV kodukorrast ning olemusest. Isegi piisaks mõnedest stiilinäidetest, kus on ära toodud petmisteemad. Sest taas - kui ikka inimene carte blanchena siseneb HV'sse siis on see väga suur ja keeruline maailm.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
11.02.2011 11:25:32
|
|
|
Ma arvan, et iga loogilise mõtlemise ja aimdusega, mida kujutab endast internetipõhine eraisikute vaheline äri, inimene saab aru miks selline süsteem paika on pandud.
Algul ehmatab vast ainult see, et teatud kategooria äriteemaade tegemiseks on vaja midagi maksta (ka teemade arvu pealt). Kuid selle väikse summa eest on loodud viljakas ja turvaline pinnas äritegemiseks - iseasi kas inimene seda kasutab muidugi.
Inimene kes juba foorumisse äri tuleb tegema peaks omama niivõrd palju loogilist mõtlemist või kogemusi, et sellest aru saada. Need kes sellega toime ei tule, kasutagu ostat ja okidokit ja rahu majas. Lasteaed see foorum enam pole (välja arvata mõned kasutajad ja nende sõnavõtud).
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.02.2011 11:45:57
|
|
|
Mark0, ära aja nüüd nuia neljaks kui sa pole just eilane, siis peaksid ju ometigi aduma, et sellist süsteemi ei implementeerita keskkonda üleöö ja kindlasti mitte põhjuseta ning sellest progressist jääb alati ka märk keskkonda maha. Mis puutub aga väljastpoolt nägemisse, siis antud teema ja kasutaja kontekstis poleks mingite järelduste tegemine kuigivõrd adekvaatne. Kes ennast ikka nii kiivalt anonüümsuse taha varjab, selle siiruses on alati põhjust kahelda. Mitte, et ma ei pooldaks ideed, et mingi põhjalikum ajalugu võiks eksisteerida, kuid nagu sa vana kasutajana piisavalt hästi teadma peaksid, nimekiri vajalikest töödest ja tegemistest on väga-väga pikk ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
11.02.2011 11:50:27
|
|
|
DigeBeni,
antud juhul polnud Mark0, kirjutis mitte ID-kaardiga autentimise mahategemiseks vaid pigem näitamaks, et uustulnukate joks pole kergeltleitavat ning näidetega varusttud id-kaardiga autentimise vajalikkust selgitavat teksti.
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.02.2011 12:16:27
|
|
|
kännuämmelg, pühi sa kah palun uni silmast ja loe mu post uuesti, see ei olnud üldse see, mida ma silmas pidasin pealegi, kui inimene ei saa aru, milleks on vajalik äritehingute puhul turvalisus, siis ei kujuta ma ette, mis juhend või ülevaade talle seda selgitaks, võib-olla tuleks siis hoopis elementaarset kooliharidust täiendada või korrata ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nevermind
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
17.02.2011 18:45:45
|
|
|
| silicoid kirjutas: |
| Kasutaja syslink kaotas juba sel hetkel teatud osa enda anonüümsusest kui kirjutas siia esimese postituse... |
see just minu mõte ilmselt kõige turvalisem ja anonüümsem oleks interneti ühendust mitte omada.
samas võib nii saada tuntuks, kui "tüüp, kellel ei ole netiühendust"
_________________ AHV ei tea, mis AHV teeb |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FR3AK
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2006
|
25.02.2011 13:40:00
|
|
|
Niiapalju kui seadusega pahuksis alafoorumit jälginud olen, siis on vist ainult mõned üksikud korrad kui politsei on HV'le id kaardi kohta päringu teinud(parandage kui eksin). Aga no kui inimene ennast HV's idkaardiga autendib, siis on juba vähetõenäoline, et ta siin petma hakkab.
Ja selle idkaardi kohustusliku omamise kohta veel niipalju, et pole küll kuulnud, et keegi oleks saanud trahvi selle eest, et puudub idkaart.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
25.02.2011 16:04:24
|
|
|
| FR3AK kirjutas: |
| Ja selle idkaardi kohustusliku omamise kohta veel niipalju, et pole küll kuulnud, et keegi oleks saanud trahvi selle eest, et puudub idkaart. |
Kuidas trahv puutub asja kohustuslikkusesse? Või kas tõesti peab igale kohustusele mida keegi ei täida välja mõtlema ka karistuse?
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FR3AK
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2006
|
25.02.2011 16:31:21
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| FR3AK kirjutas: |
| Ja selle idkaardi kohustusliku omamise kohta veel niipalju, et pole küll kuulnud, et keegi oleks saanud trahvi selle eest, et puudub idkaart. |
Kuidas trahv puutub asja kohustuslikkusesse? Või kas tõesti peab igale kohustusele mida keegi ei täida välja mõtlema ka karistuse? |
Kui puudub karistus, siis(nagu antud teemast näha) tekivad inimesed, kes lihtsalt ei täida seda kohustust. Loogika kohaselt peaks olema ka karistus selle eest, et sa ei täida kohustust, muidu võiks kasutada kohustuse asemel soovitust vms.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
purexpure
HV veteran
liitunud: 05.01.2006
|
25.02.2011 16:35:30
|
|
|
Miks see teid huvitab, kas kasutaja syslink omab ID-kaarti või mitte? Ausõna......
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
25.02.2011 16:41:15
|
|
|
| Paranoia on ikka kole asi küll
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FR3AK
HV kasutaja

liitunud: 21.12.2006
|
25.02.2011 16:49:23
|
|
|
| purexpure kirjutas: |
Miks see teid huvitab, kas kasutaja syslink omab ID-kaarti või mitte? Ausõna......  |
Kui seda teemat siin ei oleks, siis ega vist ei huvitaksi.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
25.02.2011 16:52:50
|
|
|
| purexpure kirjutas: |
Miks see teid huvitab, kas kasutaja syslink omab ID-kaarti või mitte? Ausõna......  |
sest siin on enamus ju hullud määrustikumehed...
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
15.06.2011 03:26:29
|
|
|
Tehinguid totaalselt identifitseerida võimaldav majandus ei ole IMHO asi, mille poole püüelda. <- On küll
Tulles tagasi teema juurde siiski, siis sul pole kunagi olnud internetis anonüümsust. Nendel organitel kellel seda tarvis on saavad su vahele võtta nii-ehk-naa ükskõik mida sa ka selle vastu ette ei võtaks. Anonüümseks jäämine tähendab ikka enda täieliku isoleerimist ühiskonnast. Isegi kui sa ID-kaarti pole teinud ja pass on vana siis sinu järgmine pass on nii-ehk-naa RFID kiibiga. Googelda veidi selle kohta. Nii, et ela elu vabalt ja naudi seda või pane oma fooliumimüts pähe tagasi.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alec
HV kasutaja

liitunud: 26.02.2003
|
15.06.2011 13:56:49
|
|
|
Nii et ainus vastus on "deal with it"?
On kurb tõsiasi, et internetis on raske anonüümseks jääda. Nagu näha püüab kasutaja syslink kasutada potentisaalselt anonüümset raha bitcoin. Võib arvata et ka foorumisse postitas läbi TORi vms.
Mina ei autendi ennast foorumil ID-kaardiga. Ei ole vajadust, ei kasuta seda igapäevaselt. Ning isegi kui see on kohustuslik riiklik isiku idetifitseerimise vahend, ei ole see (õnneks veel) kohustuslik HVs.
Nii et kuigi aktiivselt ei püüa ennast anonümiseerida, vajaduseta kogu oma elulugu teistele ei kipu rääkima kah.
_________________ You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
15.06.2011 15:17:18
|
|
|
... ei maksa seda poleemikat nüüd nii laiaks kah venitada 99,9% kasutajate jaoks tähendab ID-kaardiga autenimine vaid märki profiilis, mille eesmärgiks on tõsta tema foorumiidentiteedi usaldusväärsust. Usaldusväärsus on aga HV keskkonna jaoks oluline ja seetõttu on välja mõeldud ka erinevad soodustused, et inimesed autentimise võimalust kasutaks. Igaüks võib ise otsustada, kas ta leiab selles liigutuses enda jaoks lisaväärtust või mitte, mingit sundi selleks pole. Mingit andmete töötlemist kellegi erahuvides, vasakule liigutamist või loata avalikustamist ei toimu. Erandiks on vaid juhud, kui mõni riiklik instants nõuab neid vastavalt seaduses sätestatud korrale, kuid siis tähendab see juba ka seda, et kasutaja taga olev reaalne inimene on pannud toime seaduserikkumise või on selles ametlikult kahtlustatav ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
15.06.2011 15:24:08
|
|
|
Miks selle süsteemi üldse lõpetama peaks? Siis oleks see ju nagu täitsa tavaline foorum, kus petturid tunnevad ennast kui kodus.
Konsoolifoorumis on muidugi selle asemel see reegel, et müüdaval kaubal peab pilt olema juures kasutajanimega, aga rohkem sarnaseid petturlusevastaste abinõudega foorumeid ei teagi...
Esimese tehinguga rolleriklubi foorumis sain juba tünksi - HV-d küll selliseks ei tahaks.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
viimati muutis The_Boss 15.06.2011 15:24:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiiger15
HV veteran

liitunud: 15.01.2004
|
15.06.2011 15:24:25
|
|
|
Tahaks ka autentida aga aasta tagasi kui ostsin ID lugeja, selgus, et ID kaardi kiip on tuksis (pole iial varem üheski lugejas kasutatud ja koguaeg ka rahakoti vahel kantud) Siis siin äritsedes ajas kopsu üle maksa küll tookord see jube vimmeldamine....aga olen juba piisavalt vana kasutaja ja raha märk ka juures mõne tehinguga niiet küll hakkama saab
_________________ My choices, my life - don't judge me, just try better! |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
17.02.2012 00:52:50
|
|
|
| tsitaat: |
Tahaks ka autentida aga aasta tagasi kui ostsin ID lugeja, selgus, et ID kaardi kiip on tuksis (pole iial varem üheski lugejas kasutatud ja koguaeg ka rahakoti vahel kantud)
|
Kui peetis on siis miksa PPA poole pole pöördunud ja garantii korras uut töötavat vastu saanud
Teine versioon on, et teadjad mehed proovisid uut kaarti vana tarkvraga, mis ei peagi koos töötama
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
17.02.2012 01:00:08
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
Miks selle süsteemi üldse lõpetama peaks? Siis oleks see ju nagu täitsa tavaline foorum, kus petturid tunnevad ennast kui kodus.
Konsoolifoorumis on muidugi selle asemel see reegel, et müüdaval kaubal peab pilt olema juures kasutajanimega, aga rohkem sarnaseid petturlusevastaste abinõudega foorumeid ei teagi...
Esimese tehinguga rolleriklubi foorumis sain juba tünksi - HV-d küll selliseks ei tahaks. |
apple.spot.ee foorumis ka see pildi teema. Minu arust päris mõistlik lahendus ja võiks ka siin kasutada kallimate asjade puhul a'la üle 100€ summad
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Imps2s
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2006
|
17.02.2012 01:19:07
|
|
|
| Tiiger15 kirjutas: |
Tahaks ka autentida aga aasta tagasi kui ostsin ID lugeja, selgus, et ID kaardi kiip on tuksis (pole iial varem üheski lugejas kasutatud ja koguaeg ka rahakoti vahel kantud) Siis siin äritsedes ajas kopsu üle maksa küll tookord see jube vimmeldamine....aga olen juba piisavalt vana kasutaja ja raha märk ka juures mõne tehinguga niiet küll hakkama saab  |
Täpselt sama keiss praktiliselt-kiip ei funka.
Kui enamus e-asju saab läbi panga autentida, siis ei mõista miks HV's saab ainult läbi ID kaardi autentida.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
17.02.2012 01:21:23
|
|
|
Sest läbi panga "autentimine" ei ole sama mis ID kaardiga autentimine.
Lisaks soovib pank iga "autentimise" pealt saada raha.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
17.02.2012 01:31:37
|
|
|
| tsitaat: |
Täpselt sama keiss praktiliselt-kiip ei funka.
|
sellist asja ei saa kah olla, töötab või ei tööta.
Lugemise ebastabiilsuse põhjustab pigem logu kaardilugeja.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Imps2s
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2006
|
17.02.2012 01:40:42
|
|
|
| Renka kirjutas: |
Sest läbi panga "autentimine" ei ole sama mis ID kaardiga autentimine.
Lisaks soovib pank iga "autentimise" pealt saada raha. |
ID-kaart---HV
ID-kaart---Pank---HV
Paroolikaart---Pank---HV
Pikem tee või lühem tee, aga point jääb ikka samaks. Ning seda aksepteeritake igalpool. Kuskil ei öelda, minu teada, peale Hv, et läbi panga autent ei ole õige autent.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
17.02.2012 02:15:35
|
|
|
Imps2s, heh. Mõtle nüüd natukene. Kui lihtne on teada saada kellegi panga paroole? Kui lihtne on id kaardi pinid koos kaardiga enda kätte saada?
Ühe puhul piisab ainult meilispämmi laialisaatmisest kui inimesed ise annavad sulle paroolikaardi andmed. Teisel juhul on sul füüsiliselt ligipääsu kaardile vaja - kui isegi pini peaksid teada saama.
Kui kellegi teise isiku pangakonto kasutamine on panga ja isiku vaheline asi ja vist pole isegi keelatud? Siis ID kaardi PIN koodide kolmandatele osapooltele edastamine on keelatud ja vastutad kogu saba ja karvadega kui sa oled võimaldanud kellelgi kolmandal oma ID kaardiga kusagile allkirja anda.
Panga kaudu "autentimine" ei ole kuidagi võrdväärne ID kaardiga autentimisega. Küll sa võid suvalise pangakontoga omale HV teenuseid osta ja sellest jääb märge su profiili külge (nagu sul ka on) - kuid see ei ole siiski päris autentimine.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
17.02.2012 02:42:06
Re: Üleskutse lõpetada ID-kaardi kasutajate eelistamine |
|
|
| syslink kirjutas: |
/--/Paraku ei järgi ma seadusi, mille rikkumisega kellelegi teisele kahju ei teki. See on üks neist. |
Actually - esmapilgul I like your thinking
| argottt kirjutas: |
| idiootsuse tipp. hea, et sellive vend ostu/müügi teemat risustama ei tulnud. anonüümseks tahavad tavaliselt jääda inimesed, kel midagi varjata. |
Samas kui see mida ta varjata tahab sind ei kahjusta- pole probleemi.
Muidugi pole sa ka kohustatud tegema äri interneti teel eraisikuga kes on anonüümne.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Imps2s
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2006
|
17.02.2012 02:56:56
|
|
|
Mina pidasin silmas seda kui riik usaldab pankadel olla vahendajaks isikusamasuse kontrolliks riiklikul tasemel, siis HV tundub olema veel kõrgema usalduse piiriga koht.
Seni kuni on võimalik endajaoks vajalikud toimingud läbi panaga ära toimetada, ei kipu kuidagi uut kaarti vormistama minema et saaks HV profiili ID kaardi märgi.
Loomulikult pooldan turvaliust.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiiger15
HV veteran

liitunud: 15.01.2004
|
17.02.2012 23:04:56
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
| tsitaat: |
Täpselt sama keiss praktiliselt-kiip ei funka.
|
sellist asja ei saa kah olla, töötab või ei tööta.
Lugemise ebastabiilsuse põhjustab pigem logu kaardilugeja. |
Proovitud Kaardilugejas mis kodus (eksnaise oma töötas selle lugejaga) ja proovitud pangas, et nad annaksid uued ID kaardi paroolid. Ei funganud kummalgi pool....
_________________ My choices, my life - don't judge me, just try better! |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|