|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
19.01.2012 00:16:33
Hääletu/vaikse (flat) klaviatuuri otsingul |
|
|
Kuna minu truu Ultra X hakkab lihtsalt ära väsima peale neid aastaid õllejoomist ja klahvide tampimist, siis oleks vaja soetada uus klaviatuur, mis ei oleks grammigi halvem senisest.
Sai suure hurraaga ostetud Logitech Ultra Flat, mis tuli võtta koheselt kasutamisest maha, sest isegi naabrid kuulsid, kui sellega kirjutasid midagi.
Niisiis, mida vaiksem, seda parem ja mida kompaktsem, seda parem. Päris hääletu oleks vast kõige parem.
Oskab keegi soovitada? Google on jah olemas, aga tahaks teada, kas mõni AHV teab ka omast kogemusest midagi rääkida.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kreekzor
HV vaatleja

liitunud: 22.03.2011
|
19.01.2012 17:00:51
|
|
|
| Hama - üllatuslikult kõige vaiksem ja väiksem klaviatuur, mida olen näppinud ja ka väga mugav ning pea olematu hinnaga. F ja J kõrgendused on hästi tuntavad - hea, kui on sagedasti käe hiirele ja tagasi tõstmist. Võimalik, et mitte nii kiire kui heledalt klõbisevad klaviatuurid, aga võib ka olla harjumise asi ja igaühel omad prioriteedid. Kõrvad on igatahes tänulikud.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
19.01.2012 17:07:24
|
|
|
Kreekzor, Kõrged klahvid, see ei saa kohe mitte mugav olla
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kreekzor
HV vaatleja

liitunud: 22.03.2011
|
19.01.2012 17:17:10
|
|
|
Kui madalaga harjunud, siis vast jah. Eks igal omad head ja vead, kui leiad mõne ideaalse, kirjuta pärast siia ka
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duxdery
HV veteran

liitunud: 13.05.2011
|
19.01.2012 17:21:24
|
|
|
Märgin ära
Teema huvitab ennastki!
Naine koguaeg möliseb, et ära klõbista seal arvuti taga nii kõvasti
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxtor1
HV veteran

liitunud: 06.02.2007
|
19.01.2012 17:23:56
|
|
|
Oli ka kunagi UltraX juhtmeta variant kasutusel. Ideaalne asi oli. Kui otsa sai siis selgus et asendust talle leida ei olegi võimalik. Mingi Trust'i komplekt sai võetud mis oli isegi enam-vähem aga siiski mitte päris. Asi lõpes kogu lauakomplekti maha müümisega
Oskab keegi põhjendada miks nn ''uuendused'' üldjuhul vaid saasta kaasa toovad ?? Kas tõesti tuleb vanainimese kombel öelda et vanasti oli kõik parem ja korralikum ?
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.01.2012 19:32:21
|
|
|
| Huvitav on see, et läpakatele osatakse vaikseid ja mugavaid klaviatuure toota(ja veel seda täiesti mõistliku hinnaga), aga lauaarvuti klaviatuurid on pea kõik sellised, et võta üks ja viska teist.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
19.01.2012 19:49:43
|
|
|
UltraX on ajaloo parim klaviatuur üldse. Et Logitechi ajudoonorid selle tootmise lõpetasid, on jabur.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirc
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2010
|
19.01.2012 19:50:08
Re: Hääletu/vaikse klaviatuuri otsingul |
|
|
| psydeblo kirjutas: |
| Sai suure hurraaga ostetud Logitech Ultra Flat, mis tuli võtta koheselt kasutamisest maha, sest isegi naabrid kuulsid, kui sellega kirjutasid midagi. |
Ma just mõtlesin, et ostan selle flat variandi. Tundub välimuse järgi vaiksema poolne, aga kui pole, siis peab tõesti hakkama mujale vaatama.
Tundub, et mõistliku raha eest vist väga variante polegi. Tuleb mõelda vist selliste peale, mis maksavad pool prose hinda jne.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
19.01.2012 20:38:45
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Arvata võib, et need kummist või silikoonist, tolmu ja veekindlad klaviatuurid vast ka kõik hääletud. |
Ja arvata võib, et üliebamugavad.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
19.01.2012 20:58:45
|
|
|
| psydeblo kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| Arvata võib, et need kummist või silikoonist, tolmu ja veekindlad klaviatuurid vast ka kõik hääletud. |
Ja arvata võib, et üliebamugavad. |
Ei tarvitse olla, Logitech UltraX kui omad seda, siis see ei tundu just eriti vaikne olevat.
Spoiler 
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
19.01.2012 21:02:28
|
|
|
Marie, Mo oma küll sellist klõbinat ei tee
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
19.01.2012 21:23:02
|
|
|
UltraX on vaiksem kui suurem osa pika klahvikäiguga klaviatuuridest, mõned erandid välja arvata. Aga mugavuses on ta võrreldav vaid hea ja tundliku ning täpse tunnetusega läpaka klaviatuuriga. Kirjatööks ma paremat leida pole suutnud. Kasutan kodus juba aastaid ja tööl ka vist 4-5 aastat juba.
Toekas (ei vibreeri ja püsib paigal), tugeva ehitusega, hea tunnetusega, väga hea töökindlusega, keskmisest vaiksem, nii madal, et ei vaja randmetuge, lühikese käiguga, mis ei väsita ka pikemal kasutusel. Ja mis veel ülioluline - kõik klahvid on olemas ja oma õige koha peal. Ja kindlasti juhtmega variant - pole patareide ega laadimisega jamamist ja kasutan teda ikkagi laua peal. Teleka ette kaasavõtmiseks on Rii Mini II.
Mina pole veel UltraX-st paremat desktopi klaviatuuri leida suutnud.
Selle tootmise lõpetamine alternatiivi pakkumata on Logitechi ajaloo suurim prohmakas.
On keegi seda Gigabyte oma proovinud? Pildilt ja spetsifikatsioonilt on võrdlemisi sarnane. Oleks SWE layout ka.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kilpa
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2010
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
20.01.2012 01:16:15
|
|
|
Kilpa, elektroonika küljest ära ja kraani alla. Testitud ja toimib.
Selle k7100 proovin lähipäevadel ära tellida.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.01.2012 15:00:54
|
|
|
Anna siis märku, kuidas K7100 kasutada tundub. US klaviatuur mulle endale kahjuks ei sobi. SWE on miinimumnõue.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
20.01.2012 15:07:33
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Anna siis märku, kuidas K7100 kasutada tundub. US klaviatuur mulle endale kahjuks ei sobi. SWE on miinimumnõue. |
Seda kahjuks jah ainult US/RUS vist. Mul endal läpakas kah US layoutiga, et pole probleeme.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.01.2012 16:19:16
|
|
|
Vaatasin praegu veelkord üle HV-s nähtava valiku EST ja FIN/SWE layout-iga klaviatuuridest ja midagi sarnast ei hakka silma. Odavamad on mingid compact tüüpi, kus kursoriklahvide osa puudub või on kuhugi imelikku kohta vahele pigistatud ja ebastandardse paigutusega.
Et Logitech UltraFlat on lärmakas (aitäh hoiatuse eest!), siis ei jäägi sisuliselt muud üle kui Apple MB110S/A ja Logitech K750 (wireless solar), millest viimane on 3x kallim UltraX-st. Kõigil teistel on midagi puudu või vale koha peal... Täitsa pael.
Leidsin, et ox müüb Dell KB212-B EST klaviatuuri, mis on full layout-iga ja väidetavalt (loe customer ratings alt kommentaare) vaikne, õhuke ja läpaka klahvidega (loodetavasti siis scissor tüüpi)
Hind on ka UltraX klassist. On kellelgi olemas äkki? Jagaks arvamust?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
23.01.2012 15:58:28
|
|
|
Logitech K120 pole proovinud/uurinud? http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/LISASEADMED-Klaviatuurid41/11646
nö 'säästukas', aga normaalse kiirusega toksides tundub suht vaikne (kodus omal UltraX Premium).
| tsitaat: |
| Your hands will enjoy the low-profile, whisper-quiet keys and standard layout with full-size F-keys and number pad. |
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Amphor
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
25.01.2012 09:27:28
|
|
|
Meil on kooli arvutitel Logitech K120 klaverid.
Minumeelest täitsa mugavad ja suht vaiksed ka, ainult spacel käib selline vedru hääl.
P.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.01.2012 15:36:31
|
|
|
| Condamed kirjutas: |
Meil on kooli arvutitel Logitech K120 klaverid.
Minumeelest täitsa mugavad ja suht vaiksed ka, ainult spacel käib selline vedru hääl.
P. |
Aga klahvid on tavalised, pika käiguga? Siin otsitakse just scissor switch tüüpi, st läpaka klahvidega klaviatuuri.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
26.01.2012 18:55:04
|
|
|
Sain nüüd K7100 kätte.
Ei teagi kohe mida öelda. Nupud on muidu mugavad, aga kuna ta on nii õhuke ja odavast materjalist, siis ka klõbiseb, aga mitte nii nagu Ultra Flat klaviatuur seda tegi, ikka tükimaad vaiksem.
Multimeedia nuppudega on jama, nimelt ei taha nad fungata eriti W7 all, korraks töötab ja siis jookseb klaviatuur kokku, peab tagant ära võtma ja uuesti järgi panema.
Siin ka olemas mingi teema sellest jamast http://forums.techarena.in/motherboard-processor-ram/1432729.htm
Aga kuna ma pole ka UltraX'il neid kasutanud, siis pole ka eriti hullu.
Ei ole küll päris see, mis lootsin, aga hetkel ajab asja ära.
EDIT: Restart tegi asja korda, mängimise ajal saab kenasti multimedia nuppudega winampist lugusi vahetada.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
27.01.2012 20:52:29
|
|
|
| Logitech K340 tundub mulle selline madal ja vaikne klaver olevat. UltraX tagaigatsejad võiksid sellele pilgu peale visata.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
28.01.2012 14:42:08
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| Logitech K340 tundub mulle selline madal ja vaikne klaver olevat. UltraX tagaigatsejad võiksid sellele pilgu peale visata. |
compact kahjuks (kursoriklahvide osa puudub)
aga aitäh soovituse eest
Otsime siiski läpaka klahvidega full scale klaviatuuri, mitte läpaka klaviatuuri sõna otseses mõttes.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vello.
HV kasutaja

liitunud: 13.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.01.2012 14:33:18
|
|
|
Mulle jäi Razer Lycosa ennemalt silma. Välimuselt väga sarnane. Paraku ei ole kummalgi lühikese käiguga scissor switche: link
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duxdery
HV veteran

liitunud: 13.05.2011
|
29.01.2012 15:00:54
|
|
|
| Olen klõbistanud neid Razereid ja vaiksusega nad küll ei hiilga!
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
StarLight
HV veteran
liitunud: 09.06.2004
|
30.01.2012 10:33:31
|
|
|
Madalat ja vaikset kalverit eesti kaubandusest hetkel võimatu leida [inimliku hinna eest loomulikult] , ainuke alternatiiv ongi Logi K340.
Soovitaks soojalt vaadata/proovida Speedlink klavasid Verdana ja Lavora. Verso slim oleks alternatiiv, aga see tootmisest maas, samas paaris euroopa loas paistav vedelevat veel mõni. =)
_________________ Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
30.01.2012 10:45:14
|
|
|
Endal hakkab ka juba klõbin närvidele käima. Proovin selle ära.
On olemas ka vaikseid hiiri. Link
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.01.2012 13:59:17
|
|
|
Mis kuramuse layout on "Nordic"? Soome/rootsi/saamikeelne?
Vaata neid klaviatuuride nimekirju ja SWE paigutust praktiliselt ei näegi, EST on pea sama haruldane. Mis kuramuse riigis me elame? US/RU/LT?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
30.01.2012 14:29:03
|
|
|
Ise ka otsin madalat täissuuruses juhtmeta EST klaverit. Logi K750 ja K800 on ahvatlevad aga sindrid ei paku meite layouti. Võiks vähemalt siis eraldi paketina ka klahve pakkuda, mida ise siis asendada, kuid mingi SWE mudel doonoriks võtta.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.01.2012 14:37:46
|
|
|
Mul on juba poogen, kas on juhe või mitte, eelistaksin juhtmega.
oxist saab tellida Fujitsu KB500 S/FIN
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
30.01.2012 16:02:25
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Vaata neid klaviatuuride nimekirju ja SWE paigutust praktiliselt ei näegi, EST on pea sama haruldane. Mis kuramuse riigis me elame? US/RU/LT?  |
Oluline osa meid varustavatest hulgiladudest-maaletoojatest pesitseb ju Leedus, natuke ka Lätis!
Neile ilmselt ei lähe põhjamaade teema niipalju korda kui meile.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
31.01.2012 11:01:15
|
|
|
Siis võiks meie edasimüüjad nende tähelepanu viisakalt sellele juhtida, et Eestimaal räägitakse ja kirjutatakse eesti keeles (ikka veel mitte vene ega läti keeles!) ning oleks eesti paigutusega klaviatuure ka vaja. Et eesti paigutus põhineb rootsi omal, mitte USA omal nagu venekeelne ja kui ei ole mingit tüüpi klaviatuuril otseselt eesti paigutust olemas, tellitaks rootsi oma siis ometi.
Muidu sedasi, kui keegi ei küsi ka enam ega maaletoojad tootjate käest ka ei telli, kaob eesti klaviatuuripaigutus üldse maamuna pealt ära! Praegu jääb selline mulje, et pole kellegi asigi - määritakse sulle paremal juhul USA klaviatuur pähe ja öeldakse, et ära kobise, hea et sellegi anname sulle! Säh, kleebi eesti tähed peale!
Võiks ju ikka huvituda natuke eesti keele säilitamisest ka. Isegi kui on juba kõik firmad välismaalaste käpa all, siis mõni kohalik juhi-jupikene ehk ikka on veel piisavalt eestlane, et teab, et eesti klaviatuur on ka olemas ja rootsi oma on sellele ainsaks sobivaks asenduseks?! Või värisevad need kõik niiväga oma koha pärast, et ei julge väljamaa ülemustele isegi ettepanekut teha sellelaadset?
Pagan, läheb juba vingumise teemaks...
See on jäänuk esiajaloost. Reaalselt oli seal viimane UltraX peaaegu aasta tagasi. Eile vaatasin-uurisin kõik seal üle (ja näppisin müügilolevaid klaviatuure). Üks scissor-switch klaviatuur oli - Delli oma, aga ebastandardse compact paigutusega ja väga kergekaaluline ja plastine (mis tähendab, et see töötab, erinevalt massiivsest metallsisuga UltraX-st, kõlakastina ja iga klõpsu võimendadakse kumedaks tümpsuks).
Kas see kirutud Logitech ultra flat on ka metallsisuta, et ta kõvasti plagiseb? Või on klahvide mehaanika kehv lihtsalt? Või on scissor switchist loobutud ja on hoopis membraaniga?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
31.01.2012 11:06:19
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Siis võiks meie edasimüüjad nende tähelepanu viisakalt sellele juhtida, et Eestimaal räägitakse ja kirjutatakse eesti keeles (ikka veel mitte vene ega läti keeles!) ning oleks eesti paigutusega klaviatuure ka vaja. Et eesti paigutus põhineb rootsi omal, mitte USA omal nagu venekeelne ja kui ei ole mingit tüüpi klaviatuuril otseselt eesti paigutust olemas, tellitaks rootsi oma siis ometi.
Muidu sedasi, kui keegi ei küsi ka enam ega maaletoojad tootjate käest ka ei telli, kaob eesti klaviatuuripaigutus üldse maamuna pealt ära! Praegu jääb selline mulje, et pole kellegi asigi - määritakse sulle paremal juhul USA klaviatuur pähe ja öeldakse, et ära kobise, hea et sellegi anname sulle! Säh, kleebi eesti tähed peale!
Võiks ju ikka huvituda natuke eesti keele säilitamisest ka. Isegi kui on juba kõik firmad välismaalaste käpa all, siis mõni kohalik juhi-jupikene ehk ikka on veel piisavalt eestlane, et teab, et eesti klaviatuur on ka olemas ja rootsi oma on sellele ainsaks sobivaks asenduseks?! Või värisevad need kõik niiväga oma koha pärast, et ei julge väljamaa ülemustele isegi ettepanekut teha sellelaadset?
Pagan, läheb juba vingumise teemaks...
... |
Oleks veel ainult eraldi klaviatuuridega selline hoolimatus. Vaata müügilolevaid läpakaid, silma järgi vähemalt 90% vist ainult muukeelse kontingendi jaoks müügis ( keda täpitähed ei huvita )
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
31.01.2012 11:13:05
|
|
|
| Kisub OT-ks, aga kuigi inimestega suhtlemiseks kasutan enamasti eesti keelt, mind ka väga ei huvita, mis sinna klahvide peale joonistatud on. Ega sellepärast täpid kirjutamata jää, et klahvi peale teine sümbol on;)
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
31.01.2012 11:27:06
|
|
|
| tsitaat: |
...Oleks veel ainult eraldi klaviatuuridega selline hoolimatus. Vaata müügilolevaid läpakaid, silma järgi vähemalt 90% vist ainult muukeelse kontingendi jaoks müügis ( keda täpitähed ei huvita )  |
Jah, seda olen ka märganud. Viimasel ajal minu käest läbi käivad läpakad on puha USA klaviatuuriga, ainult Delli omad on veel puhtas eesti keeles. Tõesti peab nüüd vist netitellimuste tegemise asemel müüjatele tugevalt pinda käima hakkama hoopis...
Uba on selles, et USA paigutusel ja rootsi/eesti paigutusel on sümboliklahvid ka hoopis teises kohas, probleem pole ainult täpitähtedes. USA paigutus erineb üldse üldiselt euroopas enamlevinud füüsilisest paigutusest ka veel (pikk vasak shift vs lühike, väike enter vs suur enter). Nii et pimekirja oskajal, kes klaviatuuri peale ei vaatagi, et klapi ka kõik kohe ja kui pimekirja ei oska ja ikka aeg-ajalt klaviatuuri peale vaatad ning seetõttu mingit hübriidset USA paigutust kasutad, tekib teine paigutuse harjumus ja esialgu on veel lisaks väga tüütu sümboleid mööda klaviatuuri taga otsida - taandarened hetkega sisuliselt ühe näpuga toksija tasemele... Väga palju on negatiivseid asju sellega seoses. Jah, muidugi, kui ainult emmessenni "õigekirja" kasutad igal pool, nagu see viimasel ajal kombeks on - kõik väiketähtedega ja kirjavahemärkideta ühes jorus, siis tõesti on poogen kus need sümbolid asuvad.
Kas see siis tõesti ei häiri inimesi?! Või lastakse eht-eestlaslikul kombel endale lihtsalt pähe istuda?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
31.01.2012 11:28:38
|
|
|
Miskipärast lastakse pähe istuda.......
(Ja lisaks Dellile on Ordi läpakad korralikult emakeelse klaviatuuripaigutusega.)
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
08.02.2012 00:47:47
|
|
|
DigeBeni, väga hea soovitus tundub olevat, tänud! Muuseas on sellest olemas ka täiesti eestikeelne versioon vähemalt tootja poolt. Eesti edasimüüjaid või läti maaletoojaid see aga lihtsalt ei koti nähtavasti. EAN-4049699127830
Surfdata nimekirjas on olemas, aga saadavus paistab olematu. Nii et reaalselt ikkagi ainult markit-i FIN/SWE. Ox müüb US versiooni - vist ei tea kus riigis me elame
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
08.02.2012 03:55:26
|
|
|
huvitav miks see ultra x yldse tootmisest maha võeti.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
08.02.2012 11:14:17
|
|
|
Andsin oma Ultra Flati vennale:
| tsitaat: |
Kontakt kristjan ütleb (9:58)
a so see klaver on kõige saastam logitechi klaver mida tampind olen
Kontakt kristjan ütleb (9:59)
võid tagasi saada selle
Kontakt Tom . ütleb (9:59)
ei taha
viska minema |
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Amphor
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2007
|
10.03.2012 22:53:52
|
|
|
Keegi miskise uue vaikse madal klaveri hankinud ja teab seda arvustada?
_________________ Kui postitus on sisulage, siis loetakse signatuuri |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
10.03.2012 23:21:09
|
|
|
| Nagu siit vahepealt läbi käinud siis soovitaks Isegi Logitech K750 solarit, proovinud olen nii ultraxit, Logitech illuminated(või siis juhtmeta variant mudeliks K800) kui ka K750. Illuminated on ka suht vaikne kuid K750 parim aga hind on neil mõlemal kõrge.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|