Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Hääletu/vaikse (flat) klaviatuuri otsingul märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 00:16:33 Hääletu/vaikse (flat) klaviatuuri otsingul vasta tsitaadiga

Kuna minu truu Ultra X hakkab lihtsalt ära väsima peale neid aastaid õllejoomist ja klahvide tampimist, siis oleks vaja soetada uus klaviatuur, mis ei oleks grammigi halvem senisest.
Sai suure hurraaga ostetud Logitech Ultra Flat, mis tuli võtta koheselt kasutamisest maha, sest isegi naabrid kuulsid, kui sellega kirjutasid midagi.
Niisiis, mida vaiksem, seda parem ja mida kompaktsem, seda parem. Päris hääletu oleks vast kõige parem.
Oskab keegi soovitada? Google on jah olemas, aga tahaks teada, kas mõni AHV teab ka omast kogemusest midagi rääkida.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kreekzor
HV vaatleja
Kreekzor

liitunud: 22.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:00:51 vasta tsitaadiga

Hama - üllatuslikult kõige vaiksem ja väiksem klaviatuur, mida olen näppinud ja ka väga mugav ning pea olematu hinnaga. F ja J kõrgendused on hästi tuntavad - hea, kui on sagedasti käe hiirele ja tagasi tõstmist. Võimalik, et mitte nii kiire kui heledalt klõbisevad klaviatuurid, aga võib ka olla harjumise asi ja igaühel omad prioriteedid. Kõrvad on igatahes tänulikud.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:07:24 vasta tsitaadiga

Kreekzor, Kõrged klahvid, see ei saa kohe mitte mugav olla icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kreekzor
HV vaatleja
Kreekzor

liitunud: 22.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:17:10 vasta tsitaadiga

Kui madalaga harjunud, siis vast jah. Eks igal omad head ja vead, kui leiad mõne ideaalse, kirjuta pärast siia ka icon_wink.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duxdery
HV veteran
duxdery

liitunud: 13.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 17:21:24 vasta tsitaadiga

Märgin ära icon_rolleyes.gif
Teema huvitab ennastki!
Naine koguaeg möliseb, et ära klõbista seal arvuti taga nii kõvasti icon_redface.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 19.01.2012 17:23:56 vasta tsitaadiga

Oli ka kunagi UltraX juhtmeta variant kasutusel. Ideaalne asi oli. Kui otsa sai siis selgus et asendust talle leida ei olegi võimalik. Mingi Trust'i komplekt sai võetud mis oli isegi enam-vähem aga siiski mitte päris. Asi lõpes kogu lauakomplekti maha müümisega icon_confused.gif
Oskab keegi põhjendada miks nn ''uuendused'' üldjuhul vaid saasta kaasa toovad ?? icon_confused.gif Kas tõesti tuleb vanainimese kombel öelda et vanasti oli kõik parem ja korralikum ?
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 19:32:21 vasta tsitaadiga

Huvitav on see, et läpakatele osatakse vaikseid ja mugavaid klaviatuure toota(ja veel seda täiesti mõistliku hinnaga), aga lauaarvuti klaviatuurid on pea kõik sellised, et võta üks ja viska teist.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 19:49:43 vasta tsitaadiga

UltraX on ajaloo parim klaviatuur üldse. Et Logitechi ajudoonorid selle tootmise lõpetasid, on jabur.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirc
HV kasutaja
Mirc

liitunud: 18.08.2010




sõnum 19.01.2012 19:50:08 Re: Hääletu/vaikse klaviatuuri otsingul vasta tsitaadiga

psydeblo kirjutas:
Sai suure hurraaga ostetud Logitech Ultra Flat, mis tuli võtta koheselt kasutamisest maha, sest isegi naabrid kuulsid, kui sellega kirjutasid midagi.

Ma just mõtlesin, et ostan selle flat variandi. Tundub välimuse järgi vaiksema poolne, aga kui pole, siis peab tõesti hakkama mujale vaatama.
Tundub, et mõistliku raha eest vist väga variante polegi. Tuleb mõelda vist selliste peale, mis maksavad pool prose hinda jne.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 20:24:07 vasta tsitaadiga

Mirc, http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hX9RV0ydzTY#t=46s
EDIT: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3064#ov paistab üsna normaalne ja "scissor-switch" tehnoloogia peaks kah olema vaikne ja vastupidav.
Eestis hind üsna hea https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Klaviatuurid/147347/
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 19.01.2012 20:37:25 vasta tsitaadiga

Arvata võib, et need kummist või silikoonist, tolmu ja veekindlad klaviatuurid vast ka kõik hääletud.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 20:38:45 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Arvata võib, et need kummist või silikoonist, tolmu ja veekindlad klaviatuurid vast ka kõik hääletud.

Ja arvata võib, et üliebamugavad.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 19.01.2012 20:58:45 vasta tsitaadiga

psydeblo kirjutas:
Marie kirjutas:
Arvata võib, et need kummist või silikoonist, tolmu ja veekindlad klaviatuurid vast ka kõik hääletud.

Ja arvata võib, et üliebamugavad.

Ei tarvitse olla, Logitech UltraX kui omad seda, siis see ei tundu just eriti vaikne olevat.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 21:02:28 vasta tsitaadiga

Marie, Mo oma küll sellist klõbinat ei tee icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2012 21:23:02 vasta tsitaadiga

UltraX on vaiksem kui suurem osa pika klahvikäiguga klaviatuuridest, mõned erandid välja arvata. Aga mugavuses on ta võrreldav vaid hea ja tundliku ning täpse tunnetusega läpaka klaviatuuriga. Kirjatööks ma paremat leida pole suutnud. Kasutan kodus juba aastaid ja tööl ka vist 4-5 aastat juba.
Toekas (ei vibreeri ja püsib paigal), tugeva ehitusega, hea tunnetusega, väga hea töökindlusega, keskmisest vaiksem, nii madal, et ei vaja randmetuge, lühikese käiguga, mis ei väsita ka pikemal kasutusel. Ja mis veel ülioluline - kõik klahvid on olemas ja oma õige koha peal. Ja kindlasti juhtmega variant - pole patareide ega laadimisega jamamist ja kasutan teda ikkagi laua peal. Teleka ette kaasavõtmiseks on Rii Mini II.
Mina pole veel UltraX-st paremat desktopi klaviatuuri leida suutnud.
Selle tootmise lõpetamine alternatiivi pakkumata on Logitechi ajaloo suurim prohmakas.

On keegi seda Gigabyte oma proovinud? Pildilt ja spetsifikatsioonilt on võrdlemisi sarnane. Oleks SWE layout ka.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kilpa
HV kasutaja
Kilpa

liitunud: 10.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 00:46:26 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 01:16:15 vasta tsitaadiga

Kilpa, elektroonika küljest ära ja kraani alla. Testitud ja toimib.
Selle k7100 proovin lähipäevadel ära tellida.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 15:00:54 vasta tsitaadiga

Anna siis märku, kuidas K7100 kasutada tundub. US klaviatuur mulle endale kahjuks ei sobi. SWE on miinimumnõue.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 15:07:33 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Anna siis märku, kuidas K7100 kasutada tundub. US klaviatuur mulle endale kahjuks ei sobi. SWE on miinimumnõue.

Seda kahjuks jah ainult US/RUS vist. Mul endal läpakas kah US layoutiga, et pole probleeme.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2012 16:19:16 vasta tsitaadiga

Vaatasin praegu veelkord üle HV-s nähtava valiku EST ja FIN/SWE layout-iga klaviatuuridest ja midagi sarnast ei hakka silma. Odavamad on mingid compact tüüpi, kus kursoriklahvide osa puudub või on kuhugi imelikku kohta vahele pigistatud ja ebastandardse paigutusega.
Et Logitech UltraFlat on lärmakas (aitäh hoiatuse eest!), siis ei jäägi sisuliselt muud üle kui Apple MB110S/A ja Logitech K750 (wireless solar), millest viimane on 3x kallim UltraX-st. Kõigil teistel on midagi puudu või vale koha peal... Täitsa pael.

Leidsin, et ox müüb Dell KB212-B EST klaviatuuri, mis on full layout-iga ja väidetavalt (loe customer ratings alt kommentaare) vaikne, õhuke ja läpaka klahvidega (loodetavasti siis scissor tüüpi)
Hind on ka UltraX klassist. On kellelgi olemas äkki? Jagaks arvamust?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 15:49:24 vasta tsitaadiga

Dogbert, väidetavalt on OX müüdav KB212-B ikkagi US paigutusega klaver ja n. Arvutikeskus müüb seda veel pealegi poole odavamalt http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/SULEARVUTID10/DELL-Keyboard-WERTY-KB212-B-uietkey-USB-Black-US-Int-Kit-137893
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 15:58:28 vasta tsitaadiga

Logitech K120 pole proovinud/uurinud? http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/LISASEADMED-Klaviatuurid41/11646
nö 'säästukas', aga normaalse kiirusega toksides tundub suht vaikne (kodus omal UltraX Premium).
tsitaat:
Your hands will enjoy the low-profile, whisper-quiet keys and standard layout with full-size F-keys and number pad.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amphor
Kreisi kasutaja
Amphor

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2012 16:09:02 vasta tsitaadiga

jälgin teemat, vaja ise ka uut klaverit. Vana ultraXiga on sama, et klahvid kleepuvad juba
leidsin mingi säärase lehe: http://oxxo2.cma.ee/?lang=est&main_id=4&show=products&catId=7360&level=4

_________________
Kui postitus on sisulage, siis loetakse signatuuri
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2012 09:27:28 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Logitech K120 pole proovinud/uurinud? http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/LISASEADMED-Klaviatuurid41/11646
nö 'säästukas', aga normaalse kiirusega toksides tundub suht vaikne (kodus omal UltraX Premium).
tsitaat:
Your hands will enjoy the low-profile, whisper-quiet keys and standard layout with full-size F-keys and number pad.


Meil on kooli arvutitel Logitech K120 klaverid.
Minumeelest täitsa mugavad ja suht vaiksed ka, ainult spacel käib selline vedru hääl.

P.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2012 15:36:31 vasta tsitaadiga

Condamed kirjutas:

Meil on kooli arvutitel Logitech K120 klaverid.
Minumeelest täitsa mugavad ja suht vaiksed ka, ainult spacel käib selline vedru hääl.

P.

Aga klahvid on tavalised, pika käiguga? Siin otsitakse just scissor switch tüüpi, st läpaka klahvidega klaviatuuri.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2012 18:55:04 vasta tsitaadiga

Sain nüüd K7100 kätte.
Ei teagi kohe mida öelda. Nupud on muidu mugavad, aga kuna ta on nii õhuke ja odavast materjalist, siis ka klõbiseb, aga mitte nii nagu Ultra Flat klaviatuur seda tegi, ikka tükimaad vaiksem.
Multimeedia nuppudega on jama, nimelt ei taha nad fungata eriti W7 all, korraks töötab ja siis jookseb klaviatuur kokku, peab tagant ära võtma ja uuesti järgi panema.
Siin ka olemas mingi teema sellest jamast http://forums.techarena.in/motherboard-processor-ram/1432729.htm
Aga kuna ma pole ka UltraX'il neid kasutanud, siis pole ka eriti hullu.
Ei ole küll päris see, mis lootsin, aga hetkel ajab asja ära. thumbs_up.gif
EDIT: Restart tegi asja korda, mängimise ajal saab kenasti multimedia nuppudega winampist lugusi vahetada.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2012 20:52:29 vasta tsitaadiga

Logitech K340 tundub mulle selline madal ja vaikne klaver olevat. UltraX tagaigatsejad võiksid sellele pilgu peale visata.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2012 14:42:08 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Logitech K340 tundub mulle selline madal ja vaikne klaver olevat. UltraX tagaigatsejad võiksid sellele pilgu peale visata.

compact kahjuks (kursoriklahvide osa puudub)
aga aitäh soovituse eest

Otsime siiski läpaka klahvidega full scale klaviatuuri, mitte läpaka klaviatuuri sõna otseses mõttes.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vello.
HV kasutaja
Vello.

liitunud: 13.03.2006




sõnum 28.01.2012 22:22:02 vasta tsitaadiga

Razer Arctosa
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/LISASEADMED-Klaviatuurid/Razer-Arctosa-Black-Gaming-Keyboard-US-Layout-115023

Enda ultraxi paar nuppu ei tööta nii hästi enam ja olen vaadanud sellise klaviatuuri poole.
Kajuks ei oska öelda, kui vaikne ta on.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2012 14:33:18 vasta tsitaadiga

Mulle jäi Razer Lycosa ennemalt silma. Välimuselt väga sarnane. Paraku ei ole kummalgi lühikese käiguga scissor switche: link
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duxdery
HV veteran
duxdery

liitunud: 13.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2012 15:00:54 vasta tsitaadiga

Olen klõbistanud neid Razereid ja vaiksusega nad küll ei hiilga!
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StarLight
HV veteran

liitunud: 09.06.2004




sõnum 30.01.2012 10:33:31 vasta tsitaadiga

Madalat ja vaikset kalverit eesti kaubandusest hetkel võimatu leida [inimliku hinna eest loomulikult] , ainuke alternatiiv ongi Logi K340.

Soovitaks soojalt vaadata/proovida Speedlink klavasid Verdana ja Lavora. Verso slim oleks alternatiiv, aga see tootmisest maas, samas paaris euroopa loas paistav vedelevat veel mõni. =)

_________________
Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2012 10:45:14 vasta tsitaadiga

Endal hakkab ka juba klõbin närvidele käima. Proovin selle ära.
On olemas ka vaikseid hiiri. Link icon_smile.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2012 13:59:17 vasta tsitaadiga

Mis kuramuse layout on "Nordic"? Soome/rootsi/saamikeelne?
Vaata neid klaviatuuride nimekirju ja SWE paigutust praktiliselt ei näegi, EST on pea sama haruldane. Mis kuramuse riigis me elame? US/RU/LT? icon_mad.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.01.2012 14:29:03 vasta tsitaadiga

Ise ka otsin madalat täissuuruses juhtmeta EST klaverit. Logi K750 ja K800 on ahvatlevad aga sindrid ei paku meite layouti. Võiks vähemalt siis eraldi paketina ka klahve pakkuda, mida ise siis asendada, kuid mingi SWE mudel doonoriks võtta.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2012 14:37:46 vasta tsitaadiga

Mul on juba poogen, kas on juhe või mitte, eelistaksin juhtmega.
oxist saab tellida Fujitsu KB500 S/FIN

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 30.01.2012 16:02:25 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Vaata neid klaviatuuride nimekirju ja SWE paigutust praktiliselt ei näegi, EST on pea sama haruldane. Mis kuramuse riigis me elame? US/RU/LT? icon_mad.gif

Oluline osa meid varustavatest hulgiladudest-maaletoojatest pesitseb ju Leedus, natuke ka Lätis!
Neile ilmselt ei lähe põhjamaade teema niipalju korda kui meile.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 11:01:15 vasta tsitaadiga

Siis võiks meie edasimüüjad nende tähelepanu viisakalt sellele juhtida, et Eestimaal räägitakse ja kirjutatakse eesti keeles (ikka veel mitte vene ega läti keeles!) ning oleks eesti paigutusega klaviatuure ka vaja. Et eesti paigutus põhineb rootsi omal, mitte USA omal nagu venekeelne ja kui ei ole mingit tüüpi klaviatuuril otseselt eesti paigutust olemas, tellitaks rootsi oma siis ometi.
Muidu sedasi, kui keegi ei küsi ka enam ega maaletoojad tootjate käest ka ei telli, kaob eesti klaviatuuripaigutus üldse maamuna pealt ära! Praegu jääb selline mulje, et pole kellegi asigi - määritakse sulle paremal juhul USA klaviatuur pähe ja öeldakse, et ära kobise, hea et sellegi anname sulle! Säh, kleebi eesti tähed peale!

Võiks ju ikka huvituda natuke eesti keele säilitamisest ka. Isegi kui on juba kõik firmad välismaalaste käpa all, siis mõni kohalik juhi-jupikene ehk ikka on veel piisavalt eestlane, et teab, et eesti klaviatuur on ka olemas ja rootsi oma on sellele ainsaks sobivaks asenduseks?! Või värisevad need kõik niiväga oma koha pärast, et ei julge väljamaa ülemustele isegi ettepanekut teha sellelaadset?

Pagan, läheb juba vingumise teemaks...

Amphor kirjutas:
jälgin teemat, vaja ise ka uut klaverit. Vana ultraXiga on sama, et klahvid kleepuvad juba
leidsin mingi säärase lehe: http://oxxo2.cma.ee/?lang=est&main_id=4&show=products&catId=7360&level=4

See on jäänuk esiajaloost. Reaalselt oli seal viimane UltraX peaaegu aasta tagasi. Eile vaatasin-uurisin kõik seal üle (ja näppisin müügilolevaid klaviatuure). Üks scissor-switch klaviatuur oli - Delli oma, aga ebastandardse compact paigutusega ja väga kergekaaluline ja plastine (mis tähendab, et see töötab, erinevalt massiivsest metallsisuga UltraX-st, kõlakastina ja iga klõpsu võimendadakse kumedaks tümpsuks).

Kas see kirutud Logitech ultra flat on ka metallsisuta, et ta kõvasti plagiseb? Või on klahvide mehaanika kehv lihtsalt? Või on scissor switchist loobutud ja on hoopis membraaniga?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 31.01.2012 11:06:19 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Siis võiks meie edasimüüjad nende tähelepanu viisakalt sellele juhtida, et Eestimaal räägitakse ja kirjutatakse eesti keeles (ikka veel mitte vene ega läti keeles!) ning oleks eesti paigutusega klaviatuure ka vaja. Et eesti paigutus põhineb rootsi omal, mitte USA omal nagu venekeelne ja kui ei ole mingit tüüpi klaviatuuril otseselt eesti paigutust olemas, tellitaks rootsi oma siis ometi.
Muidu sedasi, kui keegi ei küsi ka enam ega maaletoojad tootjate käest ka ei telli, kaob eesti klaviatuuripaigutus üldse maamuna pealt ära! Praegu jääb selline mulje, et pole kellegi asigi - määritakse sulle paremal juhul USA klaviatuur pähe ja öeldakse, et ära kobise, hea et sellegi anname sulle! Säh, kleebi eesti tähed peale!

Võiks ju ikka huvituda natuke eesti keele säilitamisest ka. Isegi kui on juba kõik firmad välismaalaste käpa all, siis mõni kohalik juhi-jupikene ehk ikka on veel piisavalt eestlane, et teab, et eesti klaviatuur on ka olemas ja rootsi oma on sellele ainsaks sobivaks asenduseks?! Või värisevad need kõik niiväga oma koha pärast, et ei julge väljamaa ülemustele isegi ettepanekut teha sellelaadset?

Pagan, läheb juba vingumise teemaks...

...
Oleks veel ainult eraldi klaviatuuridega selline hoolimatus. thumbs_down.gif Vaata müügilolevaid läpakaid, silma järgi vähemalt 90% vist ainult muukeelse kontingendi jaoks müügis ( keda täpitähed ei huvita ) thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 11:13:05 vasta tsitaadiga

Kisub OT-ks, aga kuigi inimestega suhtlemiseks kasutan enamasti eesti keelt, mind ka väga ei huvita, mis sinna klahvide peale joonistatud on. Ega sellepärast täpid kirjutamata jää, et klahvi peale teine sümbol on;)
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 11:27:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:
...Oleks veel ainult eraldi klaviatuuridega selline hoolimatus. thumbs_down.gif Vaata müügilolevaid läpakaid, silma järgi vähemalt 90% vist ainult muukeelse kontingendi jaoks müügis ( keda täpitähed ei huvita ) thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif


Jah, seda olen ka märganud. Viimasel ajal minu käest läbi käivad läpakad on puha USA klaviatuuriga, ainult Delli omad on veel puhtas eesti keeles. Tõesti peab nüüd vist netitellimuste tegemise asemel müüjatele tugevalt pinda käima hakkama hoopis...

Uba on selles, et USA paigutusel ja rootsi/eesti paigutusel on sümboliklahvid ka hoopis teises kohas, probleem pole ainult täpitähtedes. USA paigutus erineb üldse üldiselt euroopas enamlevinud füüsilisest paigutusest ka veel (pikk vasak shift vs lühike, väike enter vs suur enter). Nii et pimekirja oskajal, kes klaviatuuri peale ei vaatagi, et klapi ka kõik kohe ja kui pimekirja ei oska ja ikka aeg-ajalt klaviatuuri peale vaatad ning seetõttu mingit hübriidset USA paigutust kasutad, tekib teine paigutuse harjumus ja esialgu on veel lisaks väga tüütu sümboleid mööda klaviatuuri taga otsida - taandarened hetkega sisuliselt ühe näpuga toksija tasemele... Väga palju on negatiivseid asju sellega seoses. Jah, muidugi, kui ainult emmessenni "õigekirja" kasutad igal pool, nagu see viimasel ajal kombeks on - kõik väiketähtedega ja kirjavahemärkideta ühes jorus, siis tõesti on poogen kus need sümbolid asuvad.

Kas see siis tõesti ei häiri inimesi?! Või lastakse eht-eestlaslikul kombel endale lihtsalt pähe istuda?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 31.01.2012 11:28:38 vasta tsitaadiga

Miskipärast lastakse pähe istuda.......
(Ja lisaks Dellile on Ordi läpakad korralikult emakeelse klaviatuuripaigutusega.)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 11:56:19 vasta tsitaadiga

Käin välja veel ühe soovituse:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Klaviatuurid/96774/
Euronicsis hetkel 69€.

Proovisin praegu, ei klõbise, trükkimist saadab vaid meeldiv sahin. Boonuseks valgustus. Kummine tugi ees on ka päris mõnus lisa.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 13:20:20 vasta tsitaadiga

... täna sai kasutusse võetud Fujitsu KB400:
http://www.markit.eu/ee/et/fujitsu-kb400-keyboard-usb-black-finnish-swedish/v2p2422504
... kui välja jätta meediaklahvide puudumine, siis kõiges muus täiesti vääriline järglane vanale UltraX'ile, klahvid on isegi vaiksemad ja tunduvad tiba madalamad ning välimus mõjub minimalistlikult soliidsena, mina olen väga rahul thumbs_up.gif


_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 00:47:47 vasta tsitaadiga

DigeBeni, väga hea soovitus tundub olevat, tänud! Muuseas on sellest olemas ka täiesti eestikeelne versioon vähemalt tootja poolt. Eesti edasimüüjaid või läti maaletoojaid see aga lihtsalt ei koti nähtavasti. EAN-4049699127830
Surfdata nimekirjas on olemas, aga saadavus paistab olematu. Nii et reaalselt ikkagi ainult markit-i FIN/SWE. Ox müüb US versiooni - vist ei tea kus riigis me elame thumbs_down.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 01:46:55 vasta tsitaadiga

Dogbert, meil tööl mitmeid FS masinaid, uurisin, neid klaviatuure tuli komplektina kaasa ca 2a tagasi. Arvatavasti praeguseks asi tootmisest juba maas, sestap ka laoseisud 0. icon_sad.gif
http://www.markit.eu/ee/et/tooted/v1?Target=search&Search=KB400&InStock=False&SC=35

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 03:55:26 vasta tsitaadiga

huvitav miks see ultra x yldse tootmisest maha võeti.
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2012 11:14:17 vasta tsitaadiga

Andsin oma Ultra Flati vennale:
tsitaat:
Kontakt kristjan ütleb (9:58)
a so see klaver on kõige saastam logitechi klaver mida tampind olen
Kontakt kristjan ütleb (9:59)
võid tagasi saada selle
Kontakt Tom . ütleb (9:59)
ei taha
viska minema
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amphor
Kreisi kasutaja
Amphor

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 22:53:52 vasta tsitaadiga

Keegi miskise uue vaikse madal klaveri hankinud ja teab seda arvustada?
_________________
Kui postitus on sisulage, siis loetakse signatuuri
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 23:21:09 vasta tsitaadiga

Nagu siit vahepealt läbi käinud siis soovitaks Isegi Logitech K750 solarit, proovinud olen nii ultraxit, Logitech illuminated(või siis juhtmeta variant mudeliks K800) kui ka K750. Illuminated on ka suht vaikne kuid K750 parim aga hind on neil mõlemal kõrge.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Hääletu/vaikse (flat) klaviatuuri otsingul mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.