Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 8 ja 8.1 (arutelu ja probleemid) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 160, 161, 162  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2012 17:33:59 vasta tsitaadiga

Sai korra Windows 8 developer preview installitud ja pool tundi näpitud. Pikemaks huvi ei pakkunud, minu arvates täielik feil. See Metro võib ju tahvli peal asjalik olla (kas ikka on?), aga kindlasti mitte desktopil. Tundub, et MS jätkab oma senist poliitikat - hea ja kasutatav Windows tuleb üle ühe. Isegi Ubuntu 11.x oma Unity töölauaga tundub palju huvitavam ja kasutajasõbralikum.
_________________
www.meybo.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2012 17:40:01 vasta tsitaadiga

djstallion, kuulõpus välja tulev versioon on oluliselt mugavam dekstopil kasutada icon_smile.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.01.2012 17:45:41 vasta tsitaadiga

djstallion: Muide, veel kord siis pool aastat miljon korda korratud info internetist, et Windows 8 sisaldab 2-e UI-d:
1. Metro UI, mis on siis igasugu tava-nuti-telefonidele ja igasugu tahvlitele mõeldud UI.
2. Ning Desktop UI, mis siis on mõeldud "tavaarvutite" tarbeks.

Igatahes Desktop UI on sama nägu nagu ka Windows 7, seega oli täiesti söödav kraam.
----------------------------------
PS: Igatahes CES-il on Lenovol väljas Windows 8-ga moodne Ultrabook:
Lenovo’s IdeaPad Yoga 13 with Windows 8: This Is the Ultrabook We Want
http://www.anandtech.com/show/5395/lenovos-ideapad-yoga-13-with-windows-8-this-is-the-ultrabook-we-want
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2012 18:30:55 vasta tsitaadiga

tahanteada, vaata siis näiteks Ubuntu ja Gnome 3-e. See sobib nii desktopile kui tahvlile. Aga edu mikipoistele katsetuseks.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2012 19:21:07 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
djstallion, kuulõpus välja tulev versioon on oluliselt mugavam dekstopil kasutada icon_smile.gif

Järgmise kuu lõpus ikka. Praegu on veel jaanuar thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2012 20:10:41 vasta tsitaadiga

tomorrow, tänud, unustasin seda jah täpsustada icon_smile.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.01.2012 20:41:23 vasta tsitaadiga

Otsisin üles siis ühe lingi enda lingikogumikust, sellel lingil on siis lühidalt ja väga hästi käsitletud mõlemat UI-d.

Lingi daatum on 13. september, 2011. Nii, et üsna ammu-ammu käsitleti juba mõlemaid UI-sid. Sõltumata sellest, mida Metro UI-fännklubi asjast arvab või ei arva.
PS: Mulle, tavaarvuti kasutajana on oluline Tavalise Desktop UI olemasolu, Metro UI on ülearune kraam ja võib üleüldse olemata olla. icon_smile.gif

Windows 8: classic desktop features [video]
By Tom Warren, on 13th Sep 11 4:15 pm
http://www.winrumors.com/windows-8-classic-desktop-features-video/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 13.01.2012 09:00:10 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
tahanteada, vaata siis näiteks Ubuntu ja Gnome 3-e. See sobib nii desktopile kui tahvlile. Aga edu mikipoistele katsetuseks.


sobib ta jeeeee....

ubuntul alles tuleb kunagi tablet edition. Need vanemad on mingid kaasa aidatud käkid ning uut ubuntut tahvlil küll normaalse inimese kombel kasutada ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.01.2012 11:13:35 vasta tsitaadiga

Metro-fännidele - eks tehke päev otsa tõsist tööd Metroga - ja kui Desktopile ümber lülitada ei saaks, siis sel juhul annab iga tõsine töötegija sellele arvutile jalaga ja lennutab selle aknast välja. icon_biggrin.gif

Ja töötegemise alla mõtlengi tõsist töötegemist icon_exclaim.gif , mitte Lusti ja Lõbu, nagu MSN-is ja FB-is shättimine ja Youtubes videode vahtimine ja muu taoline väheoluline ja mittevajalik jama. icon_biggrin.gif
---------------------------------------
Ah jah, üks väike kurb uudis on Metro-fännidele juba Microsofti poolt valmistatud, nimelt ei saa Metro IE10-ga kõiki netitegevusi teha. Ja seega tuleb isegi IE10 kasutamiseks Metro pealt Desktopile ümber lülituda. icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif Ja vot siis Desktopi all on olemas IE10, millel on olemas täisfunktsionaalsus.

PS: Ja Windows 8 Twiigifännid teavad juba praegugi une pealt, et on olemas Twiigid, mis lülitab esimese asjana tööle Desktop Ui ja jättes sel juhul selle Metro kusagile Backgroundi. Ja kellel vaja, saab alati Desktopilt Metrole ümber lülituda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 13.01.2012 12:55:19 vasta tsitaadiga

Kas on ka teada kaua beta inimeste käes tasuta on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.01.2012 13:06:26 vasta tsitaadiga

Üks väga hea näide kah, kus teemakäsitleja näitab, kuidas Metro IE10-e kasutaja on silmini probleemide ees ja on sunnitud kasutama Desktopi IE10-t. icon_smile.gif

Metro vs Desktop: the opposing Windows 8 paradigms
December 20, 2011
http://blog.kurtschindler.net/post/metro-vs-desktop-the-opposing-windows-8-paradigms
------------------------------------------
PS: Mul pole midagi selle vastu, et on olemas Metro ja lust ning lillepidu. Kuid ma olen selle vastu, et kõige tähtsam asi, nimega töö, on Metro-fännide poolt ära unustatud.
Nii, et kõigepealt on ikka töö, siis pärast tööd tuleb alles lust ja lillepidu ning paati-paati... icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2012 13:37:37 vasta tsitaadiga

ottf kirjutas:
Märt. kirjutas:
tahanteada, vaata siis näiteks Ubuntu ja Gnome 3-e. See sobib nii desktopile kui tahvlile. Aga edu mikipoistele katsetuseks.


sobib ta jeeeee....

ubuntul alles tuleb kunagi tablet edition. Need vanemad on mingid kaasa aidatud käkid ning uut ubuntut tahvlil küll normaalse inimese kombel kasutada ei saa.

1. Ma ei räägi Ubuntust vaid Gnome 3-st (Gnome-Shell). Unity ei kõlba jah kuhugi.
2. Gnome 3 tundubki olevat disainitud puutetundlikku ekraani silmas pidades, aga niisama on ka mõnus.
3. Vale teema arutlemiseks.

/OT

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 15.01.2012 14:27:07 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
ottf kirjutas:
Märt. kirjutas:
tahanteada, vaata siis näiteks Ubuntu ja Gnome 3-e. See sobib nii desktopile kui tahvlile. Aga edu mikipoistele katsetuseks.


sobib ta jeeeee....

ubuntul alles tuleb kunagi tablet edition. Need vanemad on mingid kaasa aidatud käkid ning uut ubuntut tahvlil küll normaalse inimese kombel kasutada ei saa.

1. Ma ei räägi Ubuntust vaid Gnome 3-st (Gnome-Shell). Unity ei kõlba jah kuhugi.
2. Gnome 3 tundubki olevat disainitud puutetundlikku ekraani silmas pidades, aga niisama on ka mõnus.
3. Vale teema arutlemiseks.

/OT


natuke OT-d ei tee kunagi paha ja UI-dest rääkides siis äkki väga OT polegi...

aga gnome3-s või kus iganes puuduvad elementaarsed omadused, mida on vaja tahvlikal. gnome3 näeb välja aiult selline, et võiks tahvlil kasutada kuid reaalselt sa ei saa seal normaalse inimese moodi mitte midagi teha. (ma olen proovinud)


tahanteada, metro ui on ilmselgelt ainult tahvlikatele mõeldud. Milleks üldse arutleda selle töö keskkonna kõlbulikkuse üle? icon_biggrin.gif
okei metro ui on võibolla hea mõndades töömasinates kus on vaja userile näidata ainult maili ja programmi tilet ning kõik muu ära koristada. Aga noh...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2012 11:20:04 vasta tsitaadiga

Uuest failisüsteemist: http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/01/16/building-the-next-generation-file-system-for-windows-refs.aspx
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2012 14:56:12 vasta tsitaadiga

kerge ot:
jubedad on nad kõik, nii see Metro UI, Gnome3(shell) kui ka Unity.
tundub et viimasel ajal on trendiks rohkem clicke ja ähem produktiivsust.
kui vaadata näiteks ka youtube lehekülje uut disaini siis tekib täpselt sama efekt mis nende OS'ide GUI'dega.
võibolla olen liiga oldschool aga laua-arvutil tahaks ikka normaalset GUI'd kasutada et peaks võimalikult ähe clicke tegema et miskit toimetada.
õnneks on linuxil variante nagu (MATE desktop, XFCE jms mis veel vanade heade mugavustega).. arvatavasti saab windows 8 all ka muidugi selle metro kinni keerata ja normaalse inimese kombel edasi kasutada.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 17.01.2012 15:03:04 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
kerge ot:
jubedad on nad kõik, nii see Metro UI, Gnome3(shell) kui ka Unity.
tundub et viimasel ajal on trendiks rohkem clicke ja ähem produktiivsust.
kui vaadata näiteks ka youtube lehekülje uut disaini siis tekib täpselt sama efekt mis nende OS'ide GUI'dega.
võibolla olen liiga oldschool aga laua-arvutil tahaks ikka normaalset GUI'd kasutada et peaks võimalikult ähe clicke tegema et miskit toimetada.
õnneks on linuxil variante nagu (MATE desktop, XFCE jms mis veel vanade heade mugavustega).. arvatavasti saab windows 8 all ka muidugi selle metro kinni keerata ja normaalse inimese kombel edasi kasutada.


olen näppinud palju olen, aga selle metroga ei suuda ära harjuda. Touch screenidel (föönid, tabid jms) on see võibolla jah mõnus ja mugav, aga hiirega klikkides ja tehes....no selline ümber nurga värk et jube. Eks ootan beeta ära ja proovin toda kah, aga üldiselt on ikka nadi selle metroga desktopil möllata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002



Online
sõnum 17.01.2012 16:10:37 vasta tsitaadiga

metro saab ju registrist kinni keerata.
võtsin ka siit kusagilt leitud lingi abil endale W8 msdn-st ja pistsin virtualboxi.
metrost sai siiber 10 minutiga, minut guugeldamist ja minut registrikirjeni jõudmiseks.
"vana hea" desktop jälle tagasi.

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 17.01.2012 16:23:19 vasta tsitaadiga

trebla kirjutas:
metro saab ju registrist kinni keerata.
võtsin ka siit kusagilt leitud lingi abil endale W8 msdn-st ja pistsin virtualboxi.
metrost sai siiber 10 minutiga, minut guugeldamist ja minut registrikirjeni jõudmiseks.
"vana hea" desktop jälle tagasi.
vana hea st. sama mis w7mel või on täiendatud ka?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.01.2012 16:53:02 vasta tsitaadiga

Niipalju veel väikseks lisaks Metro-poolelt, et on veel üks väga tüütav nähtus, mis niiväga ehk ei häiri 1-2 installitava programmi korral, kuid kindlasti häirib kümnete, suurte installprogrammide korral.

Nimelt, kui Windpws 7 Start-menüüs asuvad programmid / ja alamprogrammid kataloogides, siis Metro korral loobitakse kõik ikoonid lahtiselt Metro-start menüüsse ja siis nende sadade või tuhandete mittevajalike ikoonide mhakustutamine on ikka neetult tüütult tegevus küll.
-------------------------------
See sai paari arvutiga järgi katsetatud, a mõne programmiga mingid mõned või mõnekümned mittevajalikud ikoonijamad, lihtne maha võtta. Kuid kui sai prooviks installitud spetsiaalselt suuri programme, milledel veel omakorda alamprogrammid, siis oli see tekkiv ikoonide "tapeet" ikka väga lõpmatult suur.

Ja siis sellest "ikoonimerest" üles otsida mittevajalik ja ära kõrvaldadd, tüütus mis tüütus.
Ning ei julge suure kiirusega kah kustutada ja kustutada, sest võib ära kustutada ka mõne vajaliku ikooni.

PS: Ehk tuleb lõppversiooni mõni täiustus, mis samamoodi hoiab asjad loogiliselt koos, a la "kataloogis", siis on rohkem asi OK, kui siis kui kõik on laiali laotatud nagu ikoonipiltidega tapeet...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 21.01.2012 20:48:43 vasta tsitaadiga

Pole eriti Win8-ga kursis,plaan virtualmasinasse panna.Millised on min. ja optimaalsed nõuded,et töötaks normaalselt?Kas enamus progesid mis win7 all töötavad ka win8 all?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlenard
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2008




sõnum 21.01.2012 21:27:31 vasta tsitaadiga

w8 develop. ongi w7 metro ja paari lisa vidinaga icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2012 21:36:20 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Pole eriti Win8-ga kursis,plaan virtualmasinasse panna.Millised on min. ja optimaalsed nõuded,et töötaks normaalselt?Kas enamus progesid mis win7 all töötavad ka win8 all?

Nõuded on samad mis Win 7-lgi. Ise olen kasutanud suht DP ilmumisest saadik ning mingeid komplikatsioone pole mäletamist mööda esinenud icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 21.01.2012 22:16:13 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
sama123 kirjutas:
Pole eriti Win8-ga kursis,plaan virtualmasinasse panna.Millised on min. ja optimaalsed nõuded,et töötaks normaalselt?Kas enamus progesid mis win7 all töötavad ka win8 all?

Nõuded on samad mis Win 7-lgi. Ise olen kasutanud suht DP ilmumisest saadik ning mingeid komplikatsioone pole mäletamist mööda esinenud icon_wink.gif


Siis laen alla VMWare faili (kui on muidugi) ja proovin järgi. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 21.01.2012 22:52:59 vasta tsitaadiga

Tiri iso alla ja installi. milleks hakata mingit vmware image'it otsima?
soovitatav on prose poolne virtualisatsiooni tugi

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 15:49:37 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Niipalju veel väikseks lisaks Metro-poolelt, et on veel üks väga tüütav nähtus, mis niiväga ehk ei häiri 1-2 installitava programmi korral, kuid kindlasti häirib kümnete, suurte installprogrammide korral.

Nimelt, kui Windpws 7 Start-menüüs asuvad programmid / ja alamprogrammid kataloogides, siis Metro korral loobitakse kõik ikoonid lahtiselt Metro-start menüüsse ja siis nende sadade või tuhandete mittevajalike ikoonide mhakustutamine on ikka neetult tüütult tegevus küll.
-------------------------------
See sai paari arvutiga järgi katsetatud, a mõne programmiga mingid mõned või mõnekümned mittevajalikud ikoonijamad, lihtne maha võtta. Kuid kui sai prooviks installitud spetsiaalselt suuri programme, milledel veel omakorda alamprogrammid, siis oli see tekkiv ikoonide "tapeet" ikka väga lõpmatult suur.

Ja siis sellest "ikoonimerest" üles otsida mittevajalik ja ära kõrvaldadd, tüütus mis tüütus.
Ning ei julge suure kiirusega kah kustutada ja kustutada, sest võib ära kustutada ka mõne vajaliku ikooni.

PS: Ehk tuleb lõppversiooni mõni täiustus, mis samamoodi hoiab asjad loogiliselt koos, a la "kataloogis", siis on rohkem asi OK, kui siis kui kõik on laiali laotatud nagu ikoonipiltidega tapeet...


programmide otsimiseks ei ole vaja hiirega kuskil ikoonide / kataloogide meres ujuda, otsing on selleks tänapäeval OS-ides.

tundub, et järgmine release ei olegi beta vaid "consumer preview". vaevalt see midagi muudab, aga huvitav siiski http://www.winsupersite.com/article/windows8/8-days-week-2012-ces-recap-141917
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2012 08:50:46 vasta tsitaadiga

2III7, õige jutt. Mind küll õpetas alles Gnome 3 seda varianti kasutama. icon_lol.gif
Enivei, mugav igatahes, usun et vahet pole, mis opakat kasutada. icon_smile.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 03:35:17 vasta tsitaadiga

Mõned muudatused mis tulevad Beta-s vastavalt kasutajate tagasisidele DP-s:

*Võimalus panna linnuke kopeerimisdialoogi mis automaatselt jätab vahele need kopeerimised, kus failid on sama suuruse ja muutmiskuupäevaga.
*Kopeerimine üle võrgu oskab ära kasutada kiiremat võrguühendust nüüd.
*Võib keset kopeerimist panna sleep/hibernate ja pärast ärkamist on asi pausi peal (peab käsitsi "unpause" tegema).
*Automatiseerimine - Kopeerimise alguses küsitakse failide kustutamise jms kohta. Kopeerimise lõppu lükatakse veateated nagu duplikaadid jms. Ehk siis pika kopeerimise puhul tehakse ära kõik töö mis võimalik ja alles siis hakatakse küsimusi küsima. Ei pea juures istuma ja lapsevanemat mängima, et jah selle faili tahan asendada,ei seda ei taha jne thumbs_up.gif
*Exploreri navigatsioonipaneeli kerimine on nüüd parandatud. Lähemalt siin: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-files/windows-explorer-expands-folders-inappropriately/50a81b05-da98-4d55-821d-55ffbbd0e998
*Explorer toetab nüüd kadudeta piltide pööramist ja austab pildi EXIF informatsiooni selle kohta mis pidi pilt on üles võetud.
*Exploreri kiiruseparandused seoses miniikoonide kuvamisega failidel/kaustadel (nt luku kujutis kaustadel jne). Lisatud Sharing kolumn.
*Kaustade pinnimine Metro start menüüsse.
*Paremklikk - Open Powershell ja Open Powrshell as administrator.
*Explorer Ribbon vaikimisi minimeeritud.
*Tooltipid kiirklahvide (Hotkeys) kohta Exploreri ribbonil vajutades ALT.
*Võimalus Syncida Exploreri sätteid arvutite vahel.

See nimekiri pole ilmselt täielik icon_exclaim.gif
http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/01/30/acting-on-file-management-feedback.aspx
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
davidco
HV veteran

liitunud: 15.05.2003




sõnum 01.02.2012 13:41:27 vasta tsitaadiga

krt ma alles jõudsin win 7 peale ja juba aasta tagasi oli win 8 olemas icon_lol.gif krt ei jõua tarkvaraga kaasas käia icon_lol.gif
_________________
.....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 01.02.2012 14:46:29 vasta tsitaadiga

kui nüüd korrektne olla, siis win 8 pole veel täielikult olemas
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
andree
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2010




sõnum 03.02.2012 13:33:58 vasta tsitaadiga

Microsoft võiks meid üllatada ja tuua turule vaid ühe versiooni Windows 8st. Kui nad tõesti muidu ei saa siis 2, üks äri ja teine kodukasutaja jaoks, eeldusel, et mõlemad sisaldavad kõike mida vastava versiooni ostja vajab.
Isiklikult kardan, et ärikasutaja ei uuenda veel niipea, olles äsja läbi teinud ühe suure, kuluka ning aeganõudva ülemineku Windowsi maailmas (XP->7) tundub uus uuendus veel liiga ränga järgmise sammuna. Põhjus mitte uuendada võib leida ka selles, et uus Windows ei paku ärikasutajale midagi uut, 7 teeb juba kõike mida vaja, ning on piisavalt uus, et tootja toetaks uuenduste ning turvaparandustega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 17:27:47 vasta tsitaadiga

andree, see, et väikefirmad saavad hea tahtmise juures hakkama ka Windows 95'ega ei tähenda, et uus versioon ärikasutajatele midagi ei pakuks. Uuendusi ärikasutajatele on küllaga, et IT osakond kahe käega sellest kinni võtaks, eriti need, kes Windows 7 pisiuuenduse vahele jätsid ja ikka veel Windows Vista otsas istuvad.

Mis puutub versioonidele, siis Eesti turul ongi ju saada vaid kaks versiooni - Windows 7 Home Premium ja Windows 7 Professional (kusjuures, viimane on pakub ainsa lisavõimalusena ühendada domeeni külge arvuti). Windows 7 Starter mis on mõeldud netbookidele (ja eraldi ostetav pole) sobib sinna väga hästi ja omab võimalust upgradida. Lisaks vaid eripakkumistes saadaval Windows 7 Ultimate tõstab arvutipoe tipparvuti teistest ettepoole oma võimaluste poolest. Ning ärikasutajad saavad litsenseerida ka Windows 7 Enterprise mis ei ole midagi muud kui teise nimega Windows 7 Ultimate. Arengumaadele saadav Windows 7 Home Basic ei ole eesti turule veel kunagi jõudnud.

Ääremärkus - koolides, kus juhtkond vähegi ajudega on on saadaval ka MSDN AA (vabandage, nüüd tundut kui DreamSpark Premium) mille kaudu saab õpilane muu tarkvara seas ka tasuta Windows 7 Professionali. Mõte lihtne, juhul kui on tarvis domeenis istuda koolis ja arvuti on ostetud kodukasutaja oma nagu keskmisel eestlasel ikka, saab ta tarkvara välja vahetada selle vastu millega saab domeenis istuda ja koolis oleva domeeni privileege nautida (alates sellest, et tema eest hoolitsetakse koolitööks vajaliku tarkvara olemasolu, selle uuendamine ja arvuti turvamine ja lõpetades sellega, et kooli siseveebidesse pääseb ligi ilma sisselogimatta).

Seega pigem leian, et Microsofti litsenseerimispoliitika on mitmekesine ja pakub võimalusi kõigile mida oleks raskem teha ühe tootega. Kui selle toote funktsionaalsus oleks sama hädine kui Maci oma siis iseenesest võiks, kuid Windowsi klientide vajadused on palju suuremad ja tegelikult läheb suhteliselt palju tööd sellealla, et seda valikut nii väikesena hoida.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 17:31:17 vasta tsitaadiga

ot:
Kõlad nagu ehe Microsofti müügimees icon_lol.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 17:34:09 vasta tsitaadiga

ot:
Praegu teksti üle lugedes võib küll nii tunduda, kuid kindlasti polnud see eesmärk omaette. Töötan siiski hoopis teises firmas kui Microsoft (Attidos) ja ei tegele üldse lõppkasutajatele müümisega.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.02.2012 18:10:32 vasta tsitaadiga

Eelkõige võiks MS vähendada oma toodete kirevat virrvarri, loobumaks eraldi keeltes eraldi valmistoodete turustamisest. Pangu juba kõigile toodetele vaba keelevaliku võimalus (nagu on Win7 Ultimate puhul) ja asi ongi kohe palju lihtsamalt lahendatud. Praegu risustab õige versiooni valimist netipoodides läbisegi kümnete erinevate variantide pikk nimekiri, millest tuleb siis läbi puurida, et õige kombinatsioon leida. Kombinatsioonid Windowsi versioonist, bitilisusest, litsenseerimisest (oem vs retail), keelest. Lisaks veel igasugused upgrade ja legalization jne kombinatsioonid...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 03.02.2012 18:19:25 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Eelkõige võiks MS vähendada oma toodete kirevat virrvarri, loobumaks eraldi keeltes eraldi valmistoodete turustamisest. Pangu juba kõigile toodetele vaba keelevaliku võimalus (nagu on Win7 Ultimate puhul) ja asi ongi kohe palju lihtsamalt lahendatud. Praegu risustab õige versiooni valimist netipoodides läbisegi kümnete erinevate variantide pikk nimekiri, millest tuleb siis läbi puurida, et õige kombinatsioon leida. Kombinatsioonid Windowsi versioonist, bitilisusest, litsenseerimisest (oem vs retail), keelest. Lisaks veel igasugused upgrade ja legalization jne kombinatsioonid...
Siis oleks vaid liiga kalli hinnaga need asjad. Selle segapudru üks eesmärke tundub just olevat pisikeste hinnaalanduste pakkumine, et ostja saaks võrrelda kallima toote olemasoluga ja siiski ostu ära teeks. (Arvates, et sai soodsalt). Ja oem on tuntav soodustus seejuures, vaatamata piirangule, et teda ei tohi teisele masinale edasi kanda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 18:21:26 vasta tsitaadiga

Tooted on nii nagu nad täna on just sellepärast, et maksimiseerida kasumit, Microsoft on ikkagi äriettevõte, ei tasu seda unustada.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 23:41:11 vasta tsitaadiga

Pole kunagi sellest vingumisest aru saanud, et "liiga palju versioone" icon_rolleyes.gif

Kodukasutajale ja 90% eraisikutest piisab Home Premium ja kas 32bit või 64bit vastavalt rauale. Seega kaks valikut.
Täiesti nagu ameeriklased juba. ei viitsi süveneda. Kõik peab megalihtne olema. Hea küll. Teeme siis 64bit Win8 Ultimate retail. Üks versioon. Ostke kõik 300€ eest ja olge rahul icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 03:43:41 vasta tsitaadiga

d3t, isegi nautinud TTÜ'st saadud tasuta win7 pro võlusid icon_razz.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 12:02:43 vasta tsitaadiga

Hetkel tagasi Win 7 peal (MSDNAA kaudu hangitud, kusjuures), kuna AMD CCC Win 8-s ei tööta, kuigi draiverid ise on olemas, AMD-l isegi tiba uuemad kui 8-ga algselt kaasas.
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oksakoor
HV kasutaja
oksakoor

liitunud: 16.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 12:55:12 vasta tsitaadiga

Ega neil prol ja home variandil miskit väga suurt vahet ka pole ju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:14:35 vasta tsitaadiga

oksakoor kirjutas:
Ega neil prol ja home variandil miskit väga suurt vahet ka pole ju

Ise kasutan näiteks RDPd väga sageli, domainide support on ka muidugist kasulik aga pole endal senini väga just vaja läinud. Paljud ilmselt on ka xp mode'i või group policy fännid. Lihtinimese töös muidugi väga vahet ei ole, et milline versioon temal on arvutis.

MSDNAA on tore küll jah, kahju ainult, et office'i litsentsi ei ole. -90% sooduspakkumine küll mu postkasti potsatas aga see teeb endiselt hinnaks vist pisut üle 100€, mis muidugist on tegelikult küll väga odav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 04.02.2012 16:20:58 vasta tsitaadiga

Ega see Photoshop ei ole.

Office 2010 Home&Business karbitoode maksab 275€, -90% oleks 27,5€
http://www.flex.ee/index/item/object/6/sub_object/729

Home and Student on 135€, ehk siis saaks 13,5€ eest kätte.

_________________
Müüa igasugu asju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2012 16:55:04 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Ega see Photoshop ei ole.

Office 2010 Home&Business karbitoode maksab 275€, -90% oleks 27,5€
http://www.flex.ee/index/item/object/6/sub_object/729

Home and Student on 135€, ehk siis saaks 13,5€ eest kätte.


Valikud on limiteeritud siiski ainult:
Microsoft Office Professional Plus 2010 (English) (Student Select)
Available to: Students €51.56

Hind on küll vahepeal muutunud või mäletan valesti, selle eest võib juba osta küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 13:37:51 vasta tsitaadiga

http://www.neowin.net/news/in-windows-8-build-8220-the-start-orb-is-gonehere-is-where-it-went

päris hea oleks kui stardi nuppu w8s pole enam. mõttetult võtab ruumi taskbaril.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 15:38:31 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Eelkõige võiks MS vähendada oma toodete kirevat virrvarri, loobumaks eraldi keeltes eraldi valmistoodete turustamisest. Pangu juba kõigile toodetele vaba keelevaliku võimalus (nagu on Win7 Ultimate puhul) ja asi ongi kohe palju lihtsamalt lahendatud. Praegu risustab õige versiooni valimist netipoodides läbisegi kümnete erinevate variantide pikk nimekiri, millest tuleb siis läbi puurida, et õige kombinatsioon leida. Kombinatsioonid Windowsi versioonist, bitilisusest, litsenseerimisest (oem vs retail), keelest. Lisaks veel igasugused upgrade ja legalization jne kombinatsioonid...

Kohalikust poodide nimekirjast peaksid leidma siiski vaid Eestikeelset versiooni. Mis puutub versioonidesse, siis see ei mängi rolli, kuna retail versioonil on sul mõlemad olemas, oem versioon on aga mõeldud vaid aruvitpoodide enda tarbeks ega ole kodukasutajale müügiks mõeldud.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 05.02.2012 15:45:04 vasta tsitaadiga

Pole enam eriti kursis kunas see beta tuleb? See kuu?
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 16:02:19 vasta tsitaadiga

2III7 kirjutas:
päris hea oleks kui stardi nuppu w8s pole enam. mõttetult võtab ruumi taskbaril.

Võtab sama palju ruumi, kui suvaline superbarile pinnitud proge icon_wink.gif
SilQ kirjutas:
Pole enam eriti kursis kunas see beta tuleb? See kuu?

Selle kuu lõpus jah. Pole täpselt teada mis kuupäeval.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 17:01:21 vasta tsitaadiga

SilQ, “We haven’t talked about the release date and we generally don’t. We are talking milestone to milestone, so for us right now we’re talking about the next milestone being the consumer preview happening in late February.”

Teistele, uurige Windows 8 Consumer Preview IE avalehte: http://www.bing.com/?win8start=1

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 05.02.2012 18:06:41 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
WAV kirjutas:
Eelkõige võiks MS vähendada oma toodete kirevat virrvarri, loobumaks eraldi keeltes eraldi valmistoodete turustamisest. Pangu juba kõigile toodetele vaba keelevaliku võimalus (nagu on Win7 Ultimate puhul) ja asi ongi kohe palju lihtsamalt lahendatud. Praegu risustab õige versiooni valimist netipoodides läbisegi kümnete erinevate variantide pikk nimekiri, millest tuleb siis läbi puurida, et õige kombinatsioon leida. Kombinatsioonid Windowsi versioonist, bitilisusest, litsenseerimisest (oem vs retail), keelest. Lisaks veel igasugused upgrade ja legalization jne kombinatsioonid...

Kohalikust poodide nimekirjast peaksid leidma siiski vaid Eestikeelset versiooni. Mis puutub versioonidesse, siis see ei mängi rolli, kuna retail versioonil on sul mõlemad olemas, oem versioon on aga mõeldud vaid aruvitpoodide enda tarbeks ega ole kodukasutajale müügiks mõeldud.

Retaili puhul on ainult Ultimate (näiteks GLC-00181) vaba keelevalikuga. Home ja Pro tuleb ikka valida konkreetse keele järgi unikaalne karbiversioon.
Eesti kohalikes arvutipoodides on nimekirjas paralleelselt EN, EE, RU, LT versioone. Jah, ma tean, need tulenevad omakorda hulgiladude tootebaasidest, paljud olulisemad hulgilaod ongi näites Leedus just.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2012 19:14:45 vasta tsitaadiga

WAV, vaba keelevaliku puhul Ultimate küll, pidasin silmas tegelt, et nii 32bit kui 64bit versioonid on olemas retail karbis erinevalt OEM'ist. Ning poes (mitte e-poes) käies, leiab õnneks siiski pigem vaid eestikeelset versiooni.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 8 ja 8.1 (arutelu ja probleemid) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 160, 161, 162  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.