|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
25.10.2011 22:09:56
|
|
|
Postitasin.
Nii, sain ACR'i .TIFF faile avama automaatselt, niiet tundub et ei peagi makrotorusse investeerima.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
27.10.2011 00:55:22
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Niipalju kui ma olen aru saanud siis filmile on mõtet pildistada siis kui ise ilmutad. |
Üldiselt on su kummalisi arusaamasid fotograafia erinevatest aspektidest küllalt koomiline lugeda, kuid antud väide jahmatas isegi mind.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
27.10.2011 01:04:46
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Niipalju kui ma olen aru saanud siis filmile on mõtet pildistada siis kui ise ilmutad. |
Üldiselt on su kummalisi arusaamasid fotograafia erinevatest aspektidest küllalt koomiline lugeda, kuid antud väide jahmatas isegi mind. |
No eks see päris nii resoluutne ka pole aga paljud filmi võlud tulevad just pimikus esile.
Paraku aga tihtipeale pole niipalju aega, et pimikus mõllata ja läheb ikkagi enamasti C-41 või üldse E-6 crossitult
Ise olen seisukohal, et kui pildistad pildi pärast, siis vahet ei ole, kus või kes sul filme ilmutad aga kui tähtis on protsess, siis pimik asendamatu
Edit: Paljud üldse siin filmile pildistavad?
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
27.10.2011 01:07:42
|
|
|
| Lõpptulemuseks on siiski foto, olgu see siis ilmutatud pimikus, laboris või digilaboris. Üheski viimasena nimetatuist sa fotot valmis ei tee - neis paikades on võimalik fotot muuta, mitte luua.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
27.10.2011 01:27:45
|
|
|
Üldiselt, kus oleks kõige mõistlikum ilmutada ja siis lasta plaadile panna? St. kust saaks kõige kõrgema resolutsiooniga .tiff faili kätte (rohkem ruumi mudimisel jne) ja kus ilmutamine kõige parem jääb(eeldusel et mingi vahe üldse sisse jääb masinaga, kuigi ei tohiks ideeliselt jääda). Ühesõnaga - soovitusi?
Ardoga nõus, tähtsaim on siiski lõpptulemus, st. pilt ise, mitte miski muu.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
27.10.2011 08:47:10
|
|
|
Minujaoks on siiski film seekoht, kus nautida ka protsessi
Kui lähed sohu ja kaasas on 12 kaadrit laia Portra 160VC, siis paneb ikka mõtlema mida ja kust nurga alt. Ma ise pildistan ka C-41 aga ma siiski ilmutan nad ise ja ka skännin ise.
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.10.2011 09:21:20
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
| tähtsaim on siiski lõpptulemus, st. pilt ise, mitte miski muu. |
Eks see on jah maitse asi, saab mitmeid samme nautida. Peaasi, et ise rahul oled ja teisi ei sega. :)
Niiet Kiev-4 siis?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
27.10.2011 16:21:48
|
|
|
Eks see ole jah selline "igaühele oma" teema, filmi kohta, minu silmis lihtsalt tähtsam on pilt ise.
| Mark0 kirjutas: |
| Niiet Kiev-4 siis? |
Tundub nii, eks näis kas ja kuhu sealt edasi liigub.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
03.11.2011 13:22:23
|
|
|
Sirvisin natuke manuali ja jäi ette "highlight tone priority" millesse ma polnud varem viitsinud süveneda, aga lasin mõned testpildid ja tundub et asi annab täiesti lambist heledamasse otsa dünaamika ulatust juurde. Et mis selle funktsiooni miinused on tavalise shootingu ees sest ma nagu ei leidnud ühtegi. Peale selle et kõige kõrgem ja madalam iso valikust kaovad.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.11.2011 13:27:49
|
|
|
| dud66 kirjutas: |
Minujaoks on siiski film seekoht, kus nautida ka protsessi
Kui lähed sohu ja kaasas on 12 kaadrit laia Portra 160VC, siis paneb ikka mõtlema mida ja kust nurga alt. Ma ise pildistan ka C-41 aga ma siiski ilmutan nad ise ja ka skännin ise. |
Millega digitaliseerid?
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
04.11.2011 11:55:14
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Sirvisin natuke manuali ja jäi ette "highlight tone priority" millesse ma polnud varem viitsinud süveneda, aga lasin mõned testpildid ja tundub et asi annab täiesti lambist heledamasse otsa dünaamika ulatust juurde. Et mis selle funktsiooni miinused on tavalise shootingu ees sest ma nagu ei leidnud ühtegi. Peale selle et kõige kõrgem ja madalam iso valikust kaovad. |
Pilt alavalgustatakse umbes 1 stop. ISO 200'st saab ISO 100. Tarkvaraliselt tõmmatakse pilt mõistliku heleduseni ja lisatakse kesktoone.
Enamasti selline lähenemine probleeme ei tekita, kui suurenenud müra välja arvata. Probleemid tekivad kui on vaja säilitada varjualade värvitäpsus. Traditsiooniliselt suudavad kaamerad paremini dünaamikat säilitada heledamas otsas. Kui säritada vasakule, siis võivad tulemuseks olla kummalised värvid.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
07.11.2011 12:41:19
|
|
|
Kaks haakuvat küsimust.
Esiteks - ega mõnel canonistil (soovitavalt Tallinas viibival) ei vedele töökorras olevat akut BP511 (ühesõnaga sellist, mis sobiks Canon G3-le), aga mis, nagu ma aru saan, on kasutusel näiteks veel isegi 40D-s jne. Oleks lihtsalt vaja korra proovida, kas viga on kaameras või on mu olemas olevad akud lihtsalt otsad andnud. Laen täis, aga sisse lülitades viskab paari minuti jooksul indikaatori punaseks, nagu aku oleks tühi. Tahaks enne uue aku hankimist proovida, kas üldse tasub vaeva.
Teiseks - kas leidub siin kedagi, kes on mõne oma kaamera IR pildistamiseks ümber ehitanud. Ehket teinud umbestäpselt seda: http://www.kleptography.com/notes-irconvert.htm
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
07.11.2011 12:44:41
|
|
|
namstoop,
1 - On täitsa olemas
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hnz
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2009
|
11.11.2011 12:16:59
|
|
|
Tere, oleks selline küsimus kuidas teha selliseid pilte? või noh, mis üldse sellise asja nimi on?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
11.11.2011 12:18:05
|
|
|
| Sarivõttega teed kellegi hüppest pilti (statiivilt, et oleks samalt kohalt) ja siis photoshopiga teed ülejäänu... vist sama küsimus käis siit teemast või mõnest muust läbi ka, kunagi.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.11.2011 12:24:25
|
|
|
| Sellise pildi tegemiseks on üsna hea sarivõttega kaamerat vaja - see pilt on tehtud Canon 50D'ga, mis pildistab 6,3 kaadrit sekundis ning puhver mahutab 90 JPEG pilti. Loomulikult on ühel hetkel ka mälukaardi kiirus tähtis.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hnz
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2009
|
11.11.2011 12:28:07
|
|
|
nikon d5100 saab sellega hakkama?
_________________ HP Omen |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
11.11.2011 12:47:29
|
|
|
| Iga digipeegliga saab nii teha, lihtsalt inimesed on aeglasema sarivõttega vähem tihedalt koos pildil.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.11.2011 12:55:20
|
|
|
| hnz kirjutas: |
| nikon d5100 saab sellega hakkama? |
D5100 pildistab 4 kaadrit sekundis, puhvri suurus mahutab vähemalt 11 pilti. Ehk siis kui konkreetsel pildil on 13 inimest siis D5100'ga oleks ilmselt 9.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.11.2011 12:59:13
|
|
|
Piltidel resot alla lastes rohkem ei mahu puhvrisse?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
11.11.2011 12:59:14
|
|
|
Või siis lasta jupp videot ja sealt omale sobiva tihedusega kaadrid välja noppida.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.11.2011 13:05:39
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Piltidel resot alla lastes rohkem ei mahu puhvrisse? |
11 pilti on D5100 alumine piir kõige kriitilisemal juhul, tegelikult mahub märksa rohkem.
Peamine piiraja on ilmselt fps - kui ikka lend või hüpe kestab sekundi siis üle nelja pildi ei tee. Kui kestab 2 sekundit - siis on juba 8 pilti võimalik saada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
11.11.2011 13:06:05
|
|
|
Või siis lased kümnel inimesel korraga mäe pealt hüpata.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hnz
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2009
|
11.11.2011 14:14:15
|
|
|
oskab keegi mingit õpetust selle kohta anda? nt kuidas photoshopiga neid kokku panna vms.
_________________ HP Omen |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
11.11.2011 15:01:39
|
|
|
| Valid taustaks kõige pealmise layeri ja siis hakkad sealt kustutama, kus teised objektid on. Pole ju nii keeruline ise välja mõelda (kui ei mõista layereid photoshopis, siis tuleks baasteadmised selgeks üldse teha).
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
11.11.2011 15:36:18
|
|
|
Pane youtube otsingusse"masking in photoshop" ja peaks tulema õpetusi.
| hnz kirjutas: |
| oskab keegi mingit õpetust selle kohta anda? nt kuidas photoshopiga neid kokku panna vms. |
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
11.11.2011 21:21:35
|
|
|
| hnz kirjutas: |
| Tere, oleks selline küsimus kuidas teha selliseid pilte? või noh, mis üldse sellise asja nimi on? |
Mitmiksäritus ehk Multiple Exposure.
http://diandracamera.com/creative-with-multiple-exposures/
Pole vaja photoshoppida, kui kaamera toetab ME-d.
D5100 peaks seda toetama. Otsi oma kaamera pildistamise menüüst vastav käsk üles ja katseta.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hnz
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2009
|
12.11.2011 19:35:22
|
|
|
Suured tänud, kindlasti proovin.
_________________ HP Omen |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
24.11.2011 10:51:22
|
|
|
Mis oleks asjalik fotoajakiri, mida tänapäeval tellida? Kas siis eesti- või hoopis inglisekeelne.
Mõtlesin et võiks postkasti muid asju ka saada peale reklaami ja arvete.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.11.2011 11:07:44
|
|
|
Mis on asjalik? Practical Photography jms. Kodu-Anttila stiilis katalooge on miljon, võta milline tahes.
Mulle on soomlaste Luontokuva meeldinud aga see on selgelt niššikas.
Üldiselt on päris lahe mõnel ingliskeelsel maal käia ning kohalikke kaltsukaid külastada. Mulle jäi näiteks Uus-Meremaalt näppu üks ~1980 välja antud "Viimase 25 aasta parimad spordifotod" stiilis raamat, jube äge vaatamine. Samuti oli mitmeid vanu fotoajakirju, mida on märksa huvitavam uurida kui tänapäeva tehnoloogia-keskseid katalooge.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
24.11.2011 11:08:06
|
|
|
| Piip kirjutas: |
Mis oleks asjalik fotoajakiri, mida tänapäeval tellida? Kas siis eesti- või hoopis inglisekeelne.
Mõtlesin et võiks postkasti muid asju ka saada peale reklaami ja arvete. |
Raske on soovitada, kui sa ei too välja mille vastu sul täpsem huvi on
Loodusfotograafidele loomulikult http://lofo.ee/
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
24.11.2011 11:13:34
|
|
|
Vabandust
Ei huvita tavaline tehniline ja uuendusi toov "kellel-on-surres-rohkem-asju" teemaline sodikirjandus, seda ma saan netist igalt poolt igal ajal vabalt kätte.
Pigem sellised asjatundjate ja -armastajate poolt väljatoodud erilised kaadrid, jutud ja skeemid. Nii loodusteemalised ja linnateemalised(urban?).
Lofo kahjuks veebiajakiri. Tahaks ikka paberil "päris" asja.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lindman
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2007
|
24.11.2011 11:26:02
|
|
|
| Lofo uued osad on tõesti ainult digiformaadis, aga vanemad on puhtalt paberil kirjas. Teine kodumaine ajakiri on Cheese. Cheese sisuga pole väga kokku puutunud, ainult poeriiulitel müügis näinud. Mõlemad ajakirjad peaks Photopoindis saadaval olema.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
24.11.2011 11:36:12
|
|
|
http://www.photoextract.com/plus-extract
See küll taas mitte "päris" vaid elektrooniline asi. Automaatikaga korjatakse iga päev google+'st kokku enim hinnatud pildid. Tihtipeale piltide autorid räägivad ka oma pildi juurde mis-kus-kuidas-miks tehtud + lademes kasutajate kommentaare. Muidugi g+'st leitud pildid on ainult üks alamosa nende lehest, on ka käsitsi valitud pilte mujalt netist ja otse fotograafidelt
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
24.11.2011 19:49:41
|
|
|
| National Geographic'us on alati väga tugevad pildid. Neil on ka pildimaterjali valimisel väga pikk kogemus.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.11.2011 11:51:25
|
|
|
link :: Variation Facts and Fallacies
Hea artikkel "pehmetest" ja "teravatest" objektiividest üldisemas võtmes.
***
"Lens sharpness is widely discussed on the internet, so it shouldn’t come as any surprise that lens softness is also a major topic. However, my experience both as a photographer and as the owner of a lens rental business has shown me that much of this discussion is based on a fallacy. So just what is it reasonable to expect from a lens and how doggedly should you pursue the ‘best copy?’"
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jõuluvana
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2004
|
09.12.2011 22:32:14
|
|
|
Tere.
Kas keegi siinsetest kasutab ND grad filtri ette keeratavat varianti ka? Sooviks arvamust. On võimalik sellega arvestatavat tulemust ka saada? Minu loogika ütleb, et tänu täpselt keskelt "poolituvale" filtrile, on kadreerimine nö piiratud. Aegajalt jääd ilma osast taevast või maast, kuigi seda ei tahaks.
Kiilfiltriga seda probleemi ju poleks.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
09.12.2011 23:16:14
|
|
|
| Tööpõhimõte praktiliselt sama kui sellel suurel ruudul, lihtsalt väiksem ja ei saa seda niiväga objektiivi ees nihutada kui saaks seda ruutu.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.12.2011 23:28:25
|
|
|
| jõuluvana kirjutas: |
Tere.
Kas keegi siinsetest kasutab ND grad filtri ette keeratavat <b>varianti</b> ka? Sooviks arvamust. On võimalik sellega arvestatavat tulemust ka saada? Minu loogika ütleb, et tänu täpselt keskelt "poolituvale" filtrile, on kadreerimine nö piiratud. Aegajalt jääd ilma osast taevast või maast, kuigi seda ei tahaks.
Kiilfiltriga seda probleemi ju poleks. |
Umbes 90% fotodest jääks üles võtmata. Kiilfiltrite stardikomplektid on üsna soodsad. Tasub kohe nendega alustada.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jõuluvana
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2004
|
10.12.2011 00:14:46
|
|
|
Selge, seda tahtsingi kuulda Uurides kiilfiltreid tekkis üks väga rumal küsimus. Mida näitab see number P tähe taga? Näiteks ND4x P153. Näitab see filtri mõõtu? Et kui ostan esimesena sellist mõõtu, siis tuleks teised samad otsida?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
10.12.2011 00:26:39
|
|
|
| Ma eeldan, et juttu on Cokini filtritest. P on mudeliseeria tähis. P seeria laius on 84mm. Sobib enamikele SLR objektiividele.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jõuluvana
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2004
|
10.12.2011 00:54:54
|
|
|
Jah on tõepoolest Cokini filter. Niiet pmst siis see nr seal taga (153 antud juhul), ei oma mingit tähtsust kui poodi valima lähen?
Lihtsalt tähtis, et P ja A seeriat omavahel sassi ei aja
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jõuluvana
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2004
|
10.12.2011 01:13:30
|
|
|
Selge. Nüüd aga eelnevat linki uurides selgub, et 10-20mm lainurga puhul pole P seeriaga enam midagi teha. Vaid on vaja juba x-pro peale mõelda juba ja see on ilmselt liig minusugusele algajale harrastajale.
Suured tänud abistamast
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
10.12.2011 13:04:39
|
|
|
| P seeriale on õhuke filtrihoidja ka saadaval. Mudelinimeks P299. 10mm objektiivi ees on äärtes umbes pool stoppi valguse kadu. Järeltöötluses on seda väga lihtne parandada.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jõuluvana
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2004
|
10.12.2011 14:00:49
|
|
|
| Aga vaadates hinda ja saadavust Eestis, siis tuleb odavam osta tavaline P seeria hoidja, ning saagida õhemaks. Nagu ma aru saan siis P299 puhul saab samuti ainult ühte filtrit korraga kasutada. Ma arvan, et ega vast siis väga vahet pole...
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viperman
HV vaatleja
liitunud: 11.07.2007
|
23.12.2011 10:15:02
|
|
|
Kas Eestis kusagil Sigma 30mm 1.4 saab rentida? Või siis Canon 28mm 1.8.
Tahaks enne ostmist proovida paar päeva neid objektiive (või vähemalt ühte neist).
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
23.12.2011 20:27:03
|
|
|
Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viperman
HV vaatleja
liitunud: 11.07.2007
|
24.12.2011 11:47:03
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas.  |
Kahjuks ei rendita sealt Sigmat, ainult müüakse. Igatahes tänud soovitamast midagigi.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aCe
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2004
|
24.12.2011 15:21:52
|
|
|
Keegi Samyang 8mm kalasilmast oskab miskit rääkida? Kaalun soetamist, kuid kalasilmadega kogemus puudub. Samas taolist laiemat otsa olen juba ammu tahtnud ja letihinnast võimalus ka alla saada.
_________________ viktorkiik.blogspot.com |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|