Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 83, 84, 85  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2011 22:09:56 vasta tsitaadiga

Postitasin. icon_smile.gif

Nii, sain ACR'i .TIFF faile avama automaatselt, niiet tundub et ei peagi makrotorusse investeerima. banana_dance.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 00:55:22 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Niipalju kui ma olen aru saanud siis filmile on mõtet pildistada siis kui ise ilmutad.


Üldiselt on su kummalisi arusaamasid fotograafia erinevatest aspektidest küllalt koomiline lugeda, kuid antud väide jahmatas isegi mind.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 01:04:46 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Niipalju kui ma olen aru saanud siis filmile on mõtet pildistada siis kui ise ilmutad.


Üldiselt on su kummalisi arusaamasid fotograafia erinevatest aspektidest küllalt koomiline lugeda, kuid antud väide jahmatas isegi mind.


No eks see päris nii resoluutne ka pole aga paljud filmi võlud tulevad just pimikus esile.

Paraku aga tihtipeale pole niipalju aega, et pimikus mõllata ja läheb ikkagi enamasti C-41 või üldse E-6 crossitult

Ise olen seisukohal, et kui pildistad pildi pärast, siis vahet ei ole, kus või kes sul filme ilmutad aga kui tähtis on protsess, siis pimik asendamatu thumbs_up.gif

Edit: Paljud üldse siin filmile pildistavad?

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 01:07:42 vasta tsitaadiga

Lõpptulemuseks on siiski foto, olgu see siis ilmutatud pimikus, laboris või digilaboris. Üheski viimasena nimetatuist sa fotot valmis ei tee - neis paikades on võimalik fotot muuta, mitte luua.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 01:27:45 vasta tsitaadiga

Üldiselt, kus oleks kõige mõistlikum ilmutada ja siis lasta plaadile panna? St. kust saaks kõige kõrgema resolutsiooniga .tiff faili kätte (rohkem ruumi mudimisel jne) ja kus ilmutamine kõige parem jääb(eeldusel et mingi vahe üldse sisse jääb masinaga, kuigi ei tohiks ideeliselt jääda). Ühesõnaga - soovitusi?
Ardoga nõus, tähtsaim on siiski lõpptulemus, st. pilt ise, mitte miski muu.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 08:47:10 vasta tsitaadiga

Minujaoks on siiski film seekoht, kus nautida ka protsessi

Kui lähed sohu ja kaasas on 12 kaadrit laia Portra 160VC, siis paneb ikka mõtlema mida ja kust nurga alt. Ma ise pildistan ka C-41 aga ma siiski ilmutan nad ise ja ka skännin ise.

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 09:21:20 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
tähtsaim on siiski lõpptulemus, st. pilt ise, mitte miski muu.
Eks see on jah maitse asi, saab mitmeid samme nautida. Peaasi, et ise rahul oled ja teisi ei sega. :)

Niiet Kiev-4 siis?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 16:21:48 vasta tsitaadiga

Eks see ole jah selline "igaühele oma" teema, filmi kohta, minu silmis lihtsalt tähtsam on pilt ise.
Mark0 kirjutas:
Niiet Kiev-4 siis?

Tundub nii, eks näis kas ja kuhu sealt edasi liigub. icon_razz.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2011 13:22:23 vasta tsitaadiga

Sirvisin natuke manuali ja jäi ette "highlight tone priority" millesse ma polnud varem viitsinud süveneda, aga lasin mõned testpildid ja tundub et asi annab täiesti lambist heledamasse otsa dünaamika ulatust juurde. Et mis selle funktsiooni miinused on tavalise shootingu ees sest ma nagu ei leidnud ühtegi. Peale selle et kõige kõrgem ja madalam iso valikust kaovad.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2011 13:27:49 vasta tsitaadiga

dud66 kirjutas:
Minujaoks on siiski film seekoht, kus nautida ka protsessi

Kui lähed sohu ja kaasas on 12 kaadrit laia Portra 160VC, siis paneb ikka mõtlema mida ja kust nurga alt. Ma ise pildistan ka C-41 aga ma siiski ilmutan nad ise ja ka skännin ise.

Millega digitaliseerid?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 04.11.2011 11:55:14 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Sirvisin natuke manuali ja jäi ette "highlight tone priority" millesse ma polnud varem viitsinud süveneda, aga lasin mõned testpildid ja tundub et asi annab täiesti lambist heledamasse otsa dünaamika ulatust juurde. Et mis selle funktsiooni miinused on tavalise shootingu ees sest ma nagu ei leidnud ühtegi. Peale selle et kõige kõrgem ja madalam iso valikust kaovad.

Pilt alavalgustatakse umbes 1 stop. ISO 200'st saab ISO 100. Tarkvaraliselt tõmmatakse pilt mõistliku heleduseni ja lisatakse kesktoone.
Enamasti selline lähenemine probleeme ei tekita, kui suurenenud müra välja arvata. Probleemid tekivad kui on vaja säilitada varjualade värvitäpsus. Traditsiooniliselt suudavad kaamerad paremini dünaamikat säilitada heledamas otsas. Kui säritada vasakule, siis võivad tulemuseks olla kummalised värvid.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2011 12:41:19 vasta tsitaadiga

Kaks haakuvat küsimust.

Esiteks - ega mõnel canonistil (soovitavalt Tallinas viibival) ei vedele töökorras olevat akut BP511 (ühesõnaga sellist, mis sobiks Canon G3-le), aga mis, nagu ma aru saan, on kasutusel näiteks veel isegi 40D-s jne. Oleks lihtsalt vaja korra proovida, kas viga on kaameras või on mu olemas olevad akud lihtsalt otsad andnud. Laen täis, aga sisse lülitades viskab paari minuti jooksul indikaatori punaseks, nagu aku oleks tühi. Tahaks enne uue aku hankimist proovida, kas üldse tasub vaeva.


Teiseks - kas leidub siin kedagi, kes on mõne oma kaamera IR pildistamiseks ümber ehitanud. Ehket teinud umbestäpselt seda: http://www.kleptography.com/notes-irconvert.htm

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2011 12:44:41 vasta tsitaadiga

namstoop,

1 - On täitsa olemas

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hnz
HV kasutaja
hnz

liitunud: 04.09.2009




sõnum 11.11.2011 12:16:59 vasta tsitaadiga

Tere, oleks selline küsimus kuidas teha selliseid pilte? või noh, mis üldse sellise asja nimi on?

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 12:18:05 vasta tsitaadiga

Sarivõttega teed kellegi hüppest pilti (statiivilt, et oleks samalt kohalt) ja siis photoshopiga teed ülejäänu... vist sama küsimus käis siit teemast või mõnest muust läbi ka, kunagi.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 12:24:25 vasta tsitaadiga

Sellise pildi tegemiseks on üsna hea sarivõttega kaamerat vaja - see pilt on tehtud Canon 50D'ga, mis pildistab 6,3 kaadrit sekundis ning puhver mahutab 90 JPEG pilti. Loomulikult on ühel hetkel ka mälukaardi kiirus tähtis.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hnz
HV kasutaja
hnz

liitunud: 04.09.2009




sõnum 11.11.2011 12:28:07 vasta tsitaadiga

nikon d5100 saab sellega hakkama?
_________________
HP Omen
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 12:47:29 vasta tsitaadiga

Iga digipeegliga saab nii teha, lihtsalt inimesed on aeglasema sarivõttega vähem tihedalt koos pildil.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 12:55:20 vasta tsitaadiga

hnz kirjutas:
nikon d5100 saab sellega hakkama?
D5100 pildistab 4 kaadrit sekundis, puhvri suurus mahutab vähemalt 11 pilti. Ehk siis kui konkreetsel pildil on 13 inimest siis D5100'ga oleks ilmselt 9.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.11.2011 12:59:13 vasta tsitaadiga

Piltidel resot alla lastes rohkem ei mahu puhvrisse?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 12:59:14 vasta tsitaadiga

Või siis lasta jupp videot ja sealt omale sobiva tihedusega kaadrid välja noppida.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 13:05:39 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Piltidel resot alla lastes rohkem ei mahu puhvrisse?
11 pilti on D5100 alumine piir kõige kriitilisemal juhul, tegelikult mahub märksa rohkem.

Peamine piiraja on ilmselt fps - kui ikka lend või hüpe kestab sekundi siis üle nelja pildi ei tee. Kui kestab 2 sekundit - siis on juba 8 pilti võimalik saada.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 11.11.2011 13:06:05 vasta tsitaadiga

Või siis lased kümnel inimesel korraga mäe pealt hüpata. icon_lol.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hnz
HV kasutaja
hnz

liitunud: 04.09.2009




sõnum 11.11.2011 14:14:15 vasta tsitaadiga

oskab keegi mingit õpetust selle kohta anda? nt kuidas photoshopiga neid kokku panna vms.
_________________
HP Omen
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 15:01:39 vasta tsitaadiga

Valid taustaks kõige pealmise layeri ja siis hakkad sealt kustutama, kus teised objektid on. Pole ju nii keeruline ise välja mõelda (kui ei mõista layereid photoshopis, siis tuleks baasteadmised selgeks üldse teha).
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 15:36:18 vasta tsitaadiga

Pane youtube otsingusse"masking in photoshop" ja peaks tulema õpetusi.
hnz kirjutas:
oskab keegi mingit õpetust selle kohta anda? nt kuidas photoshopiga neid kokku panna vms.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 11.11.2011 21:21:35 vasta tsitaadiga

hnz kirjutas:
Tere, oleks selline küsimus kuidas teha selliseid pilte? või noh, mis üldse sellise asja nimi on?

Mitmiksäritus ehk Multiple Exposure.
http://diandracamera.com/creative-with-multiple-exposures/
Pole vaja photoshoppida, kui kaamera toetab ME-d.
D5100 peaks seda toetama. Otsi oma kaamera pildistamise menüüst vastav käsk üles ja katseta.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hnz
HV kasutaja
hnz

liitunud: 04.09.2009




sõnum 12.11.2011 19:35:22 vasta tsitaadiga

Suured tänud, kindlasti proovin.
_________________
HP Omen
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2011 10:51:22 vasta tsitaadiga

Mis oleks asjalik fotoajakiri, mida tänapäeval tellida? Kas siis eesti- või hoopis inglisekeelne.
Mõtlesin et võiks postkasti muid asju ka saada peale reklaami ja arvete.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2011 11:07:44 vasta tsitaadiga

Mis on asjalik? Practical Photography jms. Kodu-Anttila stiilis katalooge on miljon, võta milline tahes.

Mulle on soomlaste Luontokuva meeldinud aga see on selgelt niššikas.

Üldiselt on päris lahe mõnel ingliskeelsel maal käia ning kohalikke kaltsukaid külastada. Mulle jäi näiteks Uus-Meremaalt näppu üks ~1980 välja antud "Viimase 25 aasta parimad spordifotod" stiilis raamat, jube äge vaatamine. Samuti oli mitmeid vanu fotoajakirju, mida on märksa huvitavam uurida kui tänapäeva tehnoloogia-keskseid katalooge.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2011 11:08:06 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
Mis oleks asjalik fotoajakiri, mida tänapäeval tellida? Kas siis eesti- või hoopis inglisekeelne.
Mõtlesin et võiks postkasti muid asju ka saada peale reklaami ja arvete.


Raske on soovitada, kui sa ei too välja mille vastu sul täpsem huvi on icon_rolleyes.gif

Loodusfotograafidele loomulikult http://lofo.ee/

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2011 11:13:34 vasta tsitaadiga

Vabandust
Ei huvita tavaline tehniline ja uuendusi toov "kellel-on-surres-rohkem-asju" teemaline sodikirjandus, seda ma saan netist igalt poolt igal ajal vabalt kätte.
Pigem sellised asjatundjate ja -armastajate poolt väljatoodud erilised kaadrid, jutud ja skeemid. Nii loodusteemalised ja linnateemalised(urban?).
Lofo kahjuks veebiajakiri. Tahaks ikka paberil "päris" asja.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lindman
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2011 11:26:02 vasta tsitaadiga

Lofo uued osad on tõesti ainult digiformaadis, aga vanemad on puhtalt paberil kirjas. Teine kodumaine ajakiri on Cheese. Cheese sisuga pole väga kokku puutunud, ainult poeriiulitel müügis näinud. Mõlemad ajakirjad peaks Photopoindis saadaval olema.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.11.2011 11:36:12 vasta tsitaadiga

http://www.photoextract.com/plus-extract

See küll taas mitte "päris" vaid elektrooniline asi. Automaatikaga korjatakse iga päev google+'st kokku enim hinnatud pildid. Tihtipeale piltide autorid räägivad ka oma pildi juurde mis-kus-kuidas-miks tehtud + lademes kasutajate kommentaare. Muidugi g+'st leitud pildid on ainult üks alamosa nende lehest, on ka käsitsi valitud pilte mujalt netist ja otse fotograafidelt

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 24.11.2011 19:49:41 vasta tsitaadiga

National Geographic'us on alati väga tugevad pildid. Neil on ka pildimaterjali valimisel väga pikk kogemus.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2011 11:51:25 vasta tsitaadiga

link :: Variation Facts and Fallacies

Hea artikkel "pehmetest" ja "teravatest" objektiividest üldisemas võtmes.

***

"Lens sharpness is widely discussed on the internet, so it shouldn’t come as any surprise that lens softness is also a major topic. However, my experience both as a photographer and as the owner of a lens rental business has shown me that much of this discussion is based on a fallacy. So just what is it reasonable to expect from a lens and how doggedly should you pursue the ‘best copy?’"
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõuluvana
HV kasutaja
jõuluvana

liitunud: 21.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2011 22:32:14 vasta tsitaadiga

Tere.
Kas keegi siinsetest kasutab ND grad filtri ette keeratavat varianti ka? Sooviks arvamust. On võimalik sellega arvestatavat tulemust ka saada? Minu loogika ütleb, et tänu täpselt keskelt "poolituvale" filtrile, on kadreerimine nö piiratud. Aegajalt jääd ilma osast taevast või maast, kuigi seda ei tahaks.
Kiilfiltriga seda probleemi ju poleks.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2011 23:16:14 vasta tsitaadiga

Tööpõhimõte praktiliselt sama kui sellel suurel ruudul, lihtsalt väiksem ja ei saa seda niiväga objektiivi ees nihutada kui saaks seda ruutu.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.12.2011 23:28:25 vasta tsitaadiga

jõuluvana kirjutas:
Tere.
Kas keegi siinsetest kasutab ND grad filtri ette keeratavat <b>varianti</b> ka? Sooviks arvamust. On võimalik sellega arvestatavat tulemust ka saada? Minu loogika ütleb, et tänu täpselt keskelt "poolituvale" filtrile, on kadreerimine nö piiratud. Aegajalt jääd ilma osast taevast või maast, kuigi seda ei tahaks.
Kiilfiltriga seda probleemi ju poleks.
Umbes 90% fotodest jääks üles võtmata. Kiilfiltrite stardikomplektid on üsna soodsad. Tasub kohe nendega alustada.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõuluvana
HV kasutaja
jõuluvana

liitunud: 21.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2011 00:14:46 vasta tsitaadiga

Selge, seda tahtsingi kuulda icon_smile.gif Uurides kiilfiltreid tekkis üks väga rumal küsimus. Mida näitab see number P tähe taga? Näiteks ND4x P153. Näitab see filtri mõõtu? Et kui ostan esimesena sellist mõõtu, siis tuleks teised samad otsida?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 10.12.2011 00:26:39 vasta tsitaadiga

Ma eeldan, et juttu on Cokini filtritest. P on mudeliseeria tähis. P seeria laius on 84mm. Sobib enamikele SLR objektiividele.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõuluvana
HV kasutaja
jõuluvana

liitunud: 21.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2011 00:54:54 vasta tsitaadiga

Jah on tõepoolest Cokini filter. Niiet pmst siis see nr seal taga (153 antud juhul), ei oma mingit tähtsust kui poodi valima lähen?
Lihtsalt tähtis, et P ja A seeriat omavahel sassi ei aja icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 10.12.2011 01:02:21 vasta tsitaadiga

Kolm viimast numbrit näitavad filtri tüüpi.
http://www.cokin.co.uk/pdf/V400A-HD.pdf
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõuluvana
HV kasutaja
jõuluvana

liitunud: 21.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2011 01:13:30 vasta tsitaadiga

Selge. Nüüd aga eelnevat linki uurides selgub, et 10-20mm lainurga puhul pole P seeriaga enam midagi teha. Vaid on vaja juba x-pro peale mõelda juba ja see on ilmselt liig minusugusele algajale harrastajale.
Suured tänud abistamast icon_wink.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 10.12.2011 13:04:39 vasta tsitaadiga

P seeriale on õhuke filtrihoidja ka saadaval. Mudelinimeks P299. 10mm objektiivi ees on äärtes umbes pool stoppi valguse kadu. Järeltöötluses on seda väga lihtne parandada.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõuluvana
HV kasutaja
jõuluvana

liitunud: 21.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2011 14:00:49 vasta tsitaadiga

Aga vaadates hinda ja saadavust Eestis, siis tuleb odavam osta tavaline P seeria hoidja, ning saagida õhemaks. Nagu ma aru saan siis P299 puhul saab samuti ainult ühte filtrit korraga kasutada. Ma arvan, et ega vast siis väga vahet pole...
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viperman
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2007




sõnum 23.12.2011 10:15:02 vasta tsitaadiga

Kas Eestis kusagil Sigma 30mm 1.4 saab rentida? Või siis Canon 28mm 1.8.
Tahaks enne ostmist proovida paar päeva neid objektiive (või vähemalt ühte neist).
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2011 20:27:03 vasta tsitaadiga

Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas. icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viperman
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2007




sõnum 24.12.2011 11:47:03 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Siit saad küsida, näiteks.
Seal Canon 28mm F1.8 pole, küll aga on Sigma 30mm F1.4 olemas. icon_smile.gif


Kahjuks ei rendita sealt Sigmat, ainult müüakse. Igatahes tänud soovitamast midagigi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aCe
Kreisi kasutaja
aCe

liitunud: 23.07.2004




sõnum 24.12.2011 15:21:52 vasta tsitaadiga

Keegi Samyang 8mm kalasilmast oskab miskit rääkida? Kaalun soetamist, kuid kalasilmadega kogemus puudub. Samas taolist laiemat otsa olen juba ammu tahtnud ja letihinnast võimalus ka alla saada.
_________________
viktorkiik.blogspot.com
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 83, 84, 85  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.