|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.12.2011 14:06:40
|
|
|
tänud teile, panin initial size 1024 ja max size 2048... 8gb ei kasuta vist üldiselt kunagi ära, a mine sa tea.. päris palju on multitaskingut
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.12.2011 15:42:09
|
|
|
Pole sel PF-l häda miskit.
"Varjusurmas" olevate progede andmed topitakse rõõmuga sinna ja kasutatakse vabanenud mälu kasvõi kettabuffri jaoks ära.
Omal küll kõigest 4GB masinas ning ikka tuleb aegajalt ette, et parasjagu jookseb VM all 3 virtuaalmasinat korraga ning mängin veel samalajal.
Nüüd kui paljudel 60GB SSD on, siis muretsetakse selle PF suuruse pärast. 500GB HDD kasutades ei muretsenud keegi mõne giga üle...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.12.2011 15:45:40
|
|
|
mul 300gb 10k rpm ketas MAIN ja no jääb väheks aegajalt
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
15.12.2011 18:38:21
|
|
|
Keegi oskab öelda, kuidas saaks "run" ehk "Käivita" käsu Windows 7 kontekstmenüüsse (paremkliki menüü)? Seni olen lisanud selle Auslogics Boostspeedi sätete kaudu, kuid ei viitsi ega taha seda programmi alati installida. Rõhutan, et ma ei taha käsku "run as", vaid seda tavalist. See käivitab käsuviiba (cmd) otse sealt kohast, kus ma parajasti asun.
Google pasandab ainult run as kohta asju ...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
15.12.2011 19:09:08
|
|
|
tomorrow, see esimene variant ei sobi jah, aga SHIFT-iga sobib. Tänan, ma ei teadnudki sellisest viisist!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zMz
HV kasutaja

liitunud: 25.04.2004
|
16.12.2011 15:06:48
|
|
|
See Control Panel teema:
See järjekord muutub vist siis kui midagi uut sinna installides tuleb.. siis otsi neid jälle taga
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
16.12.2011 20:15:05
|
|
|
Mulle jällegi meeldib see klassikaline vaade. Siiski olen kiirem startmenüü otsingusse kirjutamisel, kui juhtpaneeli avamisel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
16.12.2011 22:19:39
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| rmc, sõltub palju max mälu kasutusse läheb? Kui tead, et füüsilisest peaks enamvähem kogu aeg piisama, võid ju suht pisikese faili teha, nt. 500MB - 1GB. |
3,3GB x32 all üle 2GB pole kasutusse läinud.Muidugi see on orienteeruv ja vaadatud gadget-ilt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
17.12.2011 14:55:31
|
|
|
Üsna rahulikult võib pagefile'i mahu ära piirata - kui puudu jääb, teeb windows automaatselt süsteemiketta peale piisava suurusega pagefile'i või suurendab olemasolevat ja annab sellest ka "häälekalt" teada. Kui selline asi juhtub, siis võib pagefile mahtu suurendada veidi. Kui tahad täitsa ära kaotada süsteemikettalt või üldse, siis tuleb ära kaotada ka BSOD automaatne memory dump: sysdm.cpl - Advanced - Startup and Recovery - write debugging information: none, vastasel juhul võib kaeblema hakata.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.12.2011 15:42:55
|
|
|
okei, mina enam windowse ei osta, sest ilmselgelt pole need kodukasutamiseks ostmiseks mõeldud.
ehk siis mismõttes ma pean pärast emaplaadi vahetust oma täiesti legaalse retail w7 aktiveerimiseks pmst soome helistama. nähtavasti sellepärast, et eesti microsoft on täis idioote kes ilmselgelt ei eelda, et keegi võiks koju nende softi osta.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
18.12.2011 15:57:18
|
|
|
| londiste kirjutas: |
okei, mina enam windowse ei osta, sest ilmselgelt pole need kodukasutamiseks ostmiseks mõeldud.
|
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.12.2011 16:07:51
|
|
|
tomorrow, olenemata sellest, mida telefonist öeldakse, toimib eestis aktiveerimine vaid inimese vahendusel ja tööpäevadel 9-17.
mõned meist käivad sel ajal tööl.
lisaks on mul retail w7, mis tähendab, et see ei ole seotud konkreetse rauaga.
ühel hetkel saab sellest mõttetust pullikakast kopp ette igastahes.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.12.2011 16:29:05
|
|
|
tomorrow, ka retail tahab ülehelistamist. on kogu aeg tahtnud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
18.12.2011 18:06:58
|
|
|
Selleks, et *retail* versiooni võid rahumeeli ühelt arvutilt maha lasta ja teisele paigaldada (uuesti aktiveerides).
OEM puhul pole selline tegevus lubatud.
Aga muidu M$ hinnapoliitika paras BS.
Ise ostsin täisversiooni ettetellides ~80€ eest, hetkel tuleb selle eest praktiliselt 2x rohkem välja käia, ning ka OEM versioon sellest kallim.
Arvestades, et ostust omajagu aega möödas, ning OS pole ka enam nii värske ja uudne, võiks retail hind ka praeguseks algsele tasemele uuesti olla jõudnud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
18.12.2011 18:44:37
|
|
|
| londiste kirjutas: |
tomorrow, olenemata sellest, mida telefonist öeldakse, toimib eestis aktiveerimine vaid inimese vahendusel ja tööpäevadel 9-17.
mõned meist käivad sel ajal tööl.
lisaks on mul retail w7, mis tähendab, et see ei ole seotud konkreetse rauaga.
ühel hetkel saab sellest mõttetust pullikakast kopp ette igastahes. |
mina sain oma win 7 pro aktiveeritud kell 02:30 öösel ilma, et oleksin ühegi inimesega rääkinud.
helistasin numbrile, toksisin nõutud numbid telefonis sisse ning robot luges aktiveerimiskoodi mulle maha.
või selle üle kurdadki? sest eesti number see vist tõepoolest polnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.12.2011 19:48:33
|
|
|
heikis, selle jaoks tuleb helistada eestist välja.
soome on ilmselt lähim ja lihtsaim.
lisaks siis jah, miks kurat ma seda tegema pean? ma ei suuda kuidagi aru saada, mida microsoft sellest saab.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.12.2011 19:57:51
|
|
|
| eesti lauatelefoni numbrilt suundub kõne automaatselt töövälisel ajal automaadile, pole vaja kuhugi välismaale helistada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.12.2011 20:02:10
|
|
|
indrekp, aga kui ma helistan eesti mobiililt?
automaadini jõudsin küll. see rääkis mulle tööajal helistamisest. lisaks siis ütles, et vajuta 1 kui aktiveerimise teemal helistad aga see ei muutnud midagi.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.12.2011 20:06:26
|
|
|
| Ka mobiililt helistades, mõte oli, et MS infotelefoni "laua" number on 6868820, töövälisel ajal tallad 1 ja jõuad inglisekeelse automaadini. Kui esimese matsuga ei lähe, vajuta veel nr 1.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.12.2011 20:10:31
|
|
|
eip. ei jõudnud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipboy
HV vaatleja

liitunud: 11.02.2003
|
18.12.2011 23:55:01
|
|
|
Tänud kõigile seniste soovituste ja õpetuste eest. Alates 14. detsembrist lisatud abivahendeid saan katsetada nädala keskel, aga vahepeal olen vanemate abistavate sõnadega targemaks saanud: WinDirStat aitas müsteeriumis sammukese edasi (vaata pilti) ja Defragmentimine katkeb alati 41% juures.
Kas keegi oskab pakkuda, mis võiks olla see tundmatu?
Seotud mingi viirusega (viirustõrjet sel arvutil pole, sest töötab kinnises süsteemis, aga mõne mälupulga pealt võib olla levinud sinna)?
Ketas õhtal? Või midagi kolmandat?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
19.12.2011 09:23:52
|
|
|
| Kas C ketas on kontrollitud?BAD sektorid?Pole sellist viga enne kohanud v.a.kord rikkis kettaga ka defragment ei töötanud,siis ainult alustas ja tuli mingi error.See oli vana omnibook 40GB 4000p/min kettaga.Samas aga win bootis üles ja isegi töötas olgugi,et väga aeglaselt,boot aeg oli ~10min.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
19.12.2011 09:50:43
|
|
|
See WinDirStat näitab linke veidi veidralt. Siiamaani on saanud kasutada TreeSize Free programmi kettamahu kontrollimiseks. Vaata, mida too selle Tundmatu kohta väidab.
_________________ -- |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
19.12.2011 11:56:01
|
|
|
| londiste kirjutas: |
tomorrow, olenemata sellest, mida telefonist öeldakse, toimib eestis aktiveerimine vaid inimese vahendusel ja tööpäevadel 9-17.
mõned meist käivad sel ajal tööl.
lisaks on mul retail w7, mis tähendab, et see ei ole seotud konkreetse rauaga.
ühel hetkel saab sellest mõttetust pullikakast kopp ette igastahes. |
Kella 20:00 saab inimesega rääkida.
Korduvalt seda teinud.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
19.12.2011 12:13:48
|
|
|
| udusiil kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
tomorrow, olenemata sellest, mida telefonist öeldakse, toimib eestis aktiveerimine vaid inimese vahendusel ja tööpäevadel 9-17.
mõned meist käivad sel ajal tööl.
lisaks on mul retail w7, mis tähendab, et see ei ole seotud konkreetse rauaga.
ühel hetkel saab sellest mõttetust pullikakast kopp ette igastahes. |
Kella 20:00 saab inimesega rääkida.
Korduvalt seda teinud. |
minuteada oli ka 20-ni, siin teinekord sai õhtusel ajal ka 5 arvutit aktiveeritud (downgrade). 8-20 oli vist aktiveerimine, viimasel ajal pole vaja olnud muidugi, seega ei tea öelda, suvel veel toimis õhtul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Oracle
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003
|
19.12.2011 20:39:00
Win 7 ja Show more details |
|
|
Hei
Otsisin netist aga ei leidnud lahendust. Nimelt kui kopeerid või teed mingit muud tegevust, mille peale süsteem viskab teateakna. Millel on nooleke alla, ning seda vajutades näed täpsemat infot. Neid aknaid on mitmeid eri tüüpi, mitte ainult kopeerides ilmuvad.
Siis kuidas saaks nii, et alati oleks avatud "Show more details"?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
19.12.2011 23:50:11
|
|
|
| vipboy kirjutas: |
Tänud kõigile seniste soovituste ja õpetuste eest. Alates 14. detsembrist lisatud abivahendeid saan katsetada nädala keskel, aga vahepeal olen vanemate abistavate sõnadega targemaks saanud: WinDirStat aitas müsteeriumis sammukese edasi (vaata pilti) ja Defragmentimine katkeb alati 41% juures.
Kas keegi oskab pakkuda, mis võiks olla see tundmatu?... |
Mul oli kunagi sama probleem, et "miski" sõi kettamahtu, sai proovitud/vaadatud erinevate progedega (HDDspaceMonger, WinHex), küsitud siit abi. Tulemus - 0. Aitas ainult reinstall ja peale seda probleem kadus ja pole siiamaani ilmnenud. Ja vaata igaks juhuks järgi, et süsteemiketas oleks "active". Millegipärast on jäänud meelde, et oli ka kuidagi seotud probleemiga, lisaks proovisin mingi aeg ka temp kataloogi üle viia teisele kettaosale, nii et see võis ka põhjuseks olla...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2 trini
HV veteran

liitunud: 15.04.2004
|
20.12.2011 01:03:34
Re: Win 7 ja Show more details |
|
|
| Oracle kirjutas: |
Hei
Otsisin netist aga ei leidnud lahendust. Nimelt kui kopeerid või teed mingit muud tegevust, mille peale süsteem viskab teateakna. Millel on nooleke alla, ning seda vajutades näed täpsemat infot. Neid aknaid on mitmeid eri tüüpi, mitte ainult kopeerides ilmuvad.
Siis kuidas saaks nii, et alati oleks avatud "Show more details"? |
http://classicshell.sourceforge.net/index.html
Seadistad ära ning siis võib selle toolbari ära peita, seega ei sega kuidagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Oracle
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003
|
20.12.2011 10:07:04
Re: Win 7 ja Show more details |
|
|
Mnjah, olen seda ka mõelnud aga see pole ikka see mida sooviks. Sest on lisaprogramm ning asendab kopeerimise akna.
(Replaces the copy UI in Vista and Windows 7 with the more user-friendly “classic” version similar to Windows XP).
Oleks mingi registri kirje, mida muutes oleks alati see "More details" avatud. Aga tundub, et see pole võimalik vist
| 2 trini kirjutas: |
| Oracle kirjutas: |
Hei
Otsisin netist aga ei leidnud lahendust. Nimelt kui kopeerid või teed mingit muud tegevust, mille peale süsteem viskab teateakna. Millel on nooleke alla, ning seda vajutades näed täpsemat infot. Neid aknaid on mitmeid eri tüüpi, mitte ainult kopeerides ilmuvad.
Siis kuidas saaks nii, et alati oleks avatud "Show more details"? |
http://classicshell.sourceforge.net/index.html
Seadistad ära ning siis võib selle toolbari ära peita, seega ei sega kuidagi. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
20.12.2011 10:51:01
|
|
|
| Vaatasin Win7x64 pro-l pagefile mahtu...15,9GB.Kuna on 128GB SSD pole probleemi aga standardseadete kohta nati suur.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2 trini
HV veteran

liitunud: 15.04.2004
|
20.12.2011 15:55:27
Re: Win 7 ja Show more details |
|
|
Ei pea asendama ju. Võib maha need linnukesed sealt kastist võtta ja jätta ainult "show more details".
edit:
Spoiler 
| Oracle kirjutas: |
Mnjah, olen seda ka mõelnud aga see pole ikka see mida sooviks. Sest on lisaprogramm ning asendab kopeerimise akna.
(Replaces the copy UI in Vista and Windows 7 with the more user-friendly “classic” version similar to Windows XP).
Oleks mingi registri kirje, mida muutes oleks alati see "More details" avatud. Aga tundub, et see pole võimalik vist
| 2 trini kirjutas: |
| Oracle kirjutas: |
Hei
Otsisin netist aga ei leidnud lahendust. Nimelt kui kopeerid või teed mingit muud tegevust, mille peale süsteem viskab teateakna. Millel on nooleke alla, ning seda vajutades näed täpsemat infot. Neid aknaid on mitmeid eri tüüpi, mitte ainult kopeerides ilmuvad.
Siis kuidas saaks nii, et alati oleks avatud "Show more details"? |
http://classicshell.sourceforge.net/index.html
Seadistad ära ning siis võib selle toolbari ära peita, seega ei sega kuidagi. |
|
[/spoiler]
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
20.12.2011 16:54:36
|
|
|
| sama123 kirjutas: |
| Vaatasin Win7x64 pro-l pagefile mahtu...15,9GB.Kuna on 128GB SSD pole probleemi aga standardseadete kohta nati suur. |
, siin on "probleem" klaveri ja tooli vahel, no eks sa ise oled süüdi(?). Minul on näiteks fikseeritud suurus - 200MB...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Oracle
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003
|
21.12.2011 11:45:25
Re: Win 7 ja Show more details |
|
|
[quote="2 trini"]Ei pea asendama ju. Võib maha need linnukesed sealt kastist võtta ja jätta ainult "show more details".
edit:
Spoiler 
Ehh, ei ole ikka nii. See programm teeb mõned asjad nii nagu vaja aga mitte kõike.
Näiteks mingi installifaili avades hüppab UAC aken lahti ja sellel pole Show details avatud.
Või Security Essentials leiab mingi tegevuse, siis ka seal pole Show more details avatud.
Kuigi Classic Shell on ka hea proge ja saab kasutust
Aga ega vist siis nii ei saagi, et kõigil tegevustel kohe Detailid avatud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2 trini
HV veteran

liitunud: 15.04.2004
|
21.12.2011 14:52:50
|
|
|
Aa, no ma esimese asjana keeran UAC kinni ning Security värgid disablen ka ära
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
23.12.2011 17:11:00
|
|
|
| Sai hangitud Super Speed RAM Disk Plus.Vaja oleks pagefile sinna saada.Juhtpaneel--systeem--täpsemad systeemisätted-- keskonnamuutujad.TEMP ja TMP need vist ei ole.Systemi muutujate all ka eiole.Kust saab pagefile ümbersuunata?Plus ehk täisversiooni eeliseks on suurem maht ja automaatkäivitus,hetkel x32 systeemis 1GB.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
23.12.2011 20:35:16
|
|
|
Ma ei tea, mis see eestikeelses masinas on, aga sa otsid valest kohast. Mitte keskkonnamuutujad nupp dialoogiakna allotsast, vaid samas aknas kõige ülemine nupp (Sätted? Inglisekeelses Perfomance kasti sees Settings nupp), uues dialoogis keskmine sakk (ingl. k advanced) ja sealt virtuaalmälu (virtual memory) peaks olema.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
23.12.2011 20:48:56
|
|
|
Dogbert, page file mahtu saab seal muuta, aga ta tahaks vist page file asukohta muuta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
23.12.2011 21:04:41
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
Dogbert, page file mahtu saab seal muuta, aga ta tahaks vist page file asukohta muuta.  |
Just,sooviks virtualkettale panna,peaks olema võimalik aga kuidas?Ketas on valitud win lisakettana maht 1GB.Eesti või inglise ei mängi rolli,kahes arvutis on EN,ühes EST ja ühes RU,vahet pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
23.12.2011 21:15:50
|
|
|
sama123, tekkis küsimus - misasi see täpsemalt on, mille ostsid? Google näitab, et see on tarkvara? Kui see on tarkvara, siis miks sa tahad, et muutmälult maha suunatud andmed suunatakse muutmällu tagasi? Selle asemel keela pagefile lihtsalt ära.
Vabandan, kui loll küsimus oli.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
23.12.2011 21:24:02
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
Dogbert, page file mahtu saab seal muuta, aga ta tahaks vist page file asukohta muuta.  |
Seal saab ka asukohta muuta
Tõsi see pole UI-s selgelt välja toodud.
Vali ketas --> No paging file --> Set
Vali ketas --> System Managed Size (või Custom kui tahad käsitsi suuruse paika panna) --> Set
Eks RAM Disk (tarkvara põhine või riistvara põhine) ole jah lahendus kui mõned proged vajavad ikka pagefile ja vaja see liigutada kuhugi kus see kiirem on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
23.12.2011 21:56:15
|
|
|
tomorrow, ee ...
Et kui pildil valida see [Backup], siis süsteemi page file läheb kõik sinna?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
23.12.2011 22:17:47
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
tomorrow, ee ...
Spoiler 
Et kui pildil valida see [Backup], siis süsteemi page file läheb kõik sinna? |
Ei. Selle valid liigub valik automaatselt No paging file peale ja sa pead käsitsi selle sinna panema
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
23.12.2011 22:23:33
|
|
|
| tomorrow, no seda muidugi. Pidasin silmas seda, et kui valin nimekirjast [Backup], valin System managed size -> Set ning seejärel valin C: ning valin No paging File -> Set, siis edaspidi on kogu süsteemi page file seal [Backup] peal ehk draivil E:?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
23.12.2011 23:07:52
|
|
|
Jah. Just nii.
Lisaks on soovitatav kasutada staatilist pagefile suurust, mitte system managed - st et algsuurus ja maksimum on võrdsed. Sel juhul ei lähe pagefile mitmeks tükiks nii kergesti ega rända kettal ringi. Kui sul on 4GB mälu, pole mõtet pagefile suuremaks ajada kui 1GB. Ühesõnaga initial ja maximum mõlemad 1024 MB.
Ja juhul kui sa Startup and Recovery seadetest write debugging information alt ei vali (none), siis tahab C-kettale ikkagi minimaalse suurusega pagefile-i, muidu hakkab kurtma. Small memory dump jaoks võib panna C pagefile mahuks 2MB või siis vali debugging (none) ja pagefile ka none.
NB! kui reaalselt on pagefile'i tarvis, st et toimub kettale swappimine, siis peaks pagefile asuma HDD kettal kusagil alguse läheduses, ketta kiiremas osas. SSD puhul pole vahet.
Ja kui sul on mitu füüsilist ketast masinas, siis tõsta pagefile teise füüsilise ketta algusesse - nii et süsteem oleks ühel kettal ja pagefile teisel. Võib teise ketta algusesse lausa eraldi partitsiooni teha selle jaoks, paarkümmend MB suurema kui pagefile.
Ramdisk on muidugi kõige kiirem koht, kui pagefile-ita mõni proge hakkama ei saa.
Muide- tasuta oleks ka ramdiski saanud https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=4447234#4447234
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| tagasi üles |
|
 |
|