Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 20:14:47 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
...raju kuskilt järsemast mäest alla sõita siis...

Ja siis esipidur põhja... Ma arvan, et sellel on ju kindlasti põhjus, miks esipidurit siin lühikese aja jooksul juba teist korda "propageeritakse". Ja just nimelt ainult esimest, nagu tagumist vaja polekski. Aga mul kui diletandil tulevad alati külmavärinad peale, kui sellele esipidurile mõtlen taolises olukorras...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.10.2011 20:19:12 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Ja siis esipidur põhja.
Piduril on ka vahepealseid olekuid icon_smile.gif
ewur kirjutas:
Aga mul kui diletandil tulevad alati külmavärinad peale, kui sellele esipidurile mõtlen taolises olukorras...
Puhtalt harjutamise küsimus. Mul pole probleemi umbes 3-4m jooksul (+ enda reaktsiooniaeg) 30km/h -> 0 minna asfaldi peal. Ainult tagapiduriga oleks see teekond kordi pikem.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 20:20:58 vasta tsitaadiga

Tagumine pidur ongi vajalik ainult hädapidurdamisel lisaks esipidurile ning mäest alla sõites (mägi on siis ikka üsna järsk kallak, kus ei ole kõvakate), ülejäänud olukordades on kordades efektiivsem kasutada esipidurit, ei ole tarvis tagumist ratast lohistada ja rehvi lõhkuda.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 26.10.2011 21:18:48 vasta tsitaadiga

kui on kuiv siis esimene pidur hea, kui on vihmane ilm, siis mõlemad peale ja vahest ei ole neist ka kasu kui klotsid on märjad.
linnas sõita ilma piduriteta võib põhjustada õnnetused mida kahetsed elulõpuni. sõidad lapsele otsa, see on kohutav asi.
turvalisel ja kinnisel territooriumil jah või maanteel kus on kraavi sõitmise võimalus.

_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 21:22:40 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
carlking kirjutas:
...raju kuskilt järsemast mäest alla sõita siis...

Ja siis esipidur põhja... Ma arvan, et sellel on ju kindlasti põhjus, miks esipidurit siin lühikese aja jooksul juba teist korda "propageeritakse". Ja just nimelt ainult esimest, nagu tagumist vaja polekski. Aga mul kui diletandil tulevad alati külmavärinad peale, kui sellele esipidurile mõtlen taolises olukorras...


ma ei mõtle pidurdamist... ma mõtlen seda, et jalad peavad ahvikombel kaasa väntama 100% ajast... debiilsus ning igapäevarattaks väga ebamugav variant... mingit klounaadi hea teha sellisega...saad tagurpidi sõita...siinkohal kasutaks teemas olevaid "Miks? Milleks?" icon_lol.gif



esi-tagapiduriga rattaga pidama saamine on "dela tehniki"... maastikul mõlemad pidurid põhja ja 90 kraadi alla ratas liikumissuunaga ning vägagi efektiivselt jääd pidama

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.10.2011 21:27:17 vasta tsitaadiga

indrek27 kirjutas:
kui on vihmane ilm, siis mõlemad peale ja vahest ei ole neist ka kasu kui klotsid on märjad
Vesi ei mõjuta pidurdusjõudu, vähemalt mitte kui sul on vähegi asised pidurid. On olnud olukordi kus olen sõitnud 15cm sügavuses vees ja ka seal pole pidama saamine probleemiks olnud. Muidugi ketastega on selle koha pealt veelgi vähem probleeme.

Ainus olukord kus on tõesti probleeme on kiilasjää kuid korralikud naelikud teevad ka sellel sõidu võimalikuks ja enam-vähem ohutuks icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 26.10.2011 21:31:16 vasta tsitaadiga

mul on hetkel mingid odavad klotsid, vilistavad ja kiunuvad ja kui märjaks saavad siis krudisevad.
_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 21:35:36 vasta tsitaadiga

Ho Ho, mis põhjusel pidid sa 15cm sügavuses veeloigus seisma jääma?
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.10.2011 21:41:59 vasta tsitaadiga

gan3b kirjutas:
Ho Ho, mis põhjusel pidid sa 15cm sügavuses veeloigus seisma jääma?
Sai kevadel sõidetud mööda Pirita metsaalust kus jalgrada oli sellise veekihiga kaetud ning telefon helises. Olin parasjagu üsna olulist kõnet ootamas ning kuna polnud kindel kaua võis telefon juba helisenud olla siis oligi vaja võimalikult kiirelt vastata.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 22:23:48 vasta tsitaadiga

Kui tahad odavalt head ja töökindlat pidurit, siis vana hea tagarummus asuv "jalgpidur" omab kõik teised ära. Sel puuduvad trossid, mis on käsipidurite nõrgim lüli. Unustad kontrollimise, jätad kulunud trossi vahetamata - ja ongi jama käes. Mul oli kunagi juhus jääda langusel ilma mõlemast pidurist, sest ussitanud trossid läksid pidurit vajutades pooleks nagu niidid. Sestsaadik eelistan linnas liikuda pigem sellise veloga, millel on taga rummusisene, tagurpidi väntamise peale rakenduv pidur. Esipidurit kasutan vaid lisajõuna libedal või suurelt kiiruselt pidama saamiseks.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.10.2011 22:27:02 vasta tsitaadiga

Ütle seda mu vanale ereliukasele mil pidi tihtipeale mitu ringi tagurpidi väntama enne, kui miskit mõikama hakkas icon_lol.gif

Rattale siiski tehakse aeg-ajalt hooldust ning trosside-klotside elus hoidmine on lihtsaim ja triviaalseim asi üldse. Olen sõitnud ratastega aastaringi ja iga ilmaga viimased ~6-7a ja pole veel kordagi suutnud pidureid ära lõhkuda.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 26.10.2011 23:02:11 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Kui tahad odavalt head ja töökindlat pidurit, siis vana hea tagarummus asuv "jalgpidur" omab kõik teised ära. Sel puuduvad trossid, mis on käsipidurite nõrgim lüli. Unustad kontrollimise, jätad kulunud trossi vahetamata - ja ongi jama käes. Mul oli kunagi juhus jääda langusel ilma mõlemast pidurist, sest ussitanud trossid läksid pidurit vajutades pooleks nagu niidid. Sestsaadik eelistan linnas liikuda pigem sellise veloga, millel on taga rummusisene, tagurpidi väntamise peale rakenduv pidur. Esipidurit kasutan vaid lisajõuna libedal või suurelt kiiruselt pidama saamiseks.
tagarattaga pidurdamisel on ainsaks probleemiks pidurdamisel massi vajumine esirattale ja tagaratta vähene takistus hõõrdumisel

ühe sõnaga, see raibe lihtsalt ei pidurda isegi siis, kui pidur on töökorras icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2011 23:15:07 vasta tsitaadiga

http://www.kickstarter.com/projects/revolights/revolights-join-the-revolution
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2011 18:42:49 vasta tsitaadiga

...
_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2011 04:42:00 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Plaanis GoPro HD Hero kaamera ka peale panna. Kulub ara, kuna see minu jaoks suhteliselt laia otstarbega.

Heh, vedas et veel ara ei tellinud. Uus ja vingem valjas - HD Hero 2.
http://gopro.com/hd-hero2-cameras


edit:
Siin mõni Sigma omanik Data Center-i tarkvara ka kasutab?
http://www.sigma-data-center.com/eu/en/cmsDataCenter/1/0/0/0/startseite.html
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2011 20:28:56 vasta tsitaadiga

Juhul kui kellelgi on veel plaanis fixiet ehitada siis mul on üle Joyteci esi-ja tagurumm. Tagurumm flip-flop.
Spoiler Spoiler Spoiler

E: Kas leidub mõni huviline Tallinnas, kes on varem kodarate pikkust arvutanud?
Mul on olemas pöiad ja rummud ja oleks vaja teada kui pikad kodarad on vaja osta. Ehk mõni teadjam viitsib nelipaki eest välja arvutada. Asjad tooksin koju kätte.
Olen uurinud erinevaid spoke calculatoreid aga no ei jaga matsu ära. Lihtsam lasta kellelgi teha.

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fruity
HV vaatleja
fruity

liitunud: 17.04.2005




sõnum 29.11.2011 23:19:11 vasta tsitaadiga

explode kirjutas:
Juhul kui kellelgi on veel plaanis fixiet ehitada siis mul on üle Joyteci esi-ja tagurumm. Tagurumm flip-flop.
Spoiler Spoiler Spoiler

E: Kas leidub mõni huviline Tallinnas, kes on varem kodarate pikkust arvutanud?
Mul on olemas pöiad ja rummud ja oleks vaja teada kui pikad kodarad on vaja osta. Ehk mõni teadjam viitsib nelipaki eest välja arvutada. Asjad tooksin koju kätte.
Olen uurinud erinevaid spoke calculatoreid aga no ei jaga matsu ära. Lihtsam lasta kellelgi teha.


Kui palju rummud maksavad?

Tea kas tasubki mõõta.Ise oma fixiet ehitades viisin rummu ja pöia AVSK rattapoodi, ning järgmine päev oli valmis. icon_wink.gif
Terve suve suht karmi sõitu ja velg endiselt täiesti sirge (rehv 23-622).
Kasutan samuti ainult esipidurit, seisma saab ikka väga kärmelt, kuna jalgadega saab ka hoogu takistada.
Mida kiirem ülekanne seda raskem on jalgadega pidurdada.Mul on umbes 75 gear inch ,ehk üsna kiire.

Rattaks Start-Shosse budget fixed gear + esimene orig pidur.Siiamaani kõik toimib.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2011 20:33:06 vasta tsitaadiga

Rummud annaks ära 35EUR eest. Odavamalt neid ilmselt uuena ei leia.
Kuna mul on suhteliselt säästu projekt siis üritaks võimalikult palju asju ise kokku panna. Pealegi mul on vaja kindlalt musti kodaraid ja nipleid. Eestis müüakse vist ainult DTSwiss omi, mis on suhteliselt kallid.
Õnneks leidsin ühe kalkulaatori ja ka video juutuubist, mis seletab lahti, mis mõõdud tuleb kalkulaatorisse sisestada. Loodetavasti saan ise hakkama.

Ehitan ka Sosse raamile fixiet icon_smile.gif

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 21.12.2011 13:29:00 vasta tsitaadiga

keegi peale minu veel igapäevaselt rattaga sõidab? ilm on pidevalt porine, riided porised, aga sõita kannatab. piduriklotsid ka kuluvad kuidagi kole kiirelt.
_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 13:33:03 vasta tsitaadiga

Kui riided porised on, siis tuleks üle vaadata kas sõidukiirus, porilauad või mõlemad. Kui on soovi puhaste riietega sõita, siis peavad kindlasti olema metallist porilauad, mis on võimalikult pikalt ratta ümber.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 13:34:41 vasta tsitaadiga

Soidan, aga ratas on selline, et riideid on voimatu maarida - laiad porilauad, ketikaitse jms.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrag
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2003




sõnum 21.12.2011 13:36:33 vasta tsitaadiga

Ma sõidan ka. Poriga küll väga probleeme ei ole. Enda rattal ka pikad metallist porilauad ja sopase ilmaga on sõidutempo pigem rahulik.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 21.12.2011 13:43:19 vasta tsitaadiga

maastikurattale küll plekist porikaid panema ei hakka:D pori pritsib pigem rataste alt. sõidan kiirelt ka praegu 25-30.
_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 14:32:27 vasta tsitaadiga

Tegu siis sellise rattaga:
Spoiler Spoiler Spoiler


edit:
Nahkkinga, viigipykste ja mantliga hetkel taitsa OK soita.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 15:11:19 vasta tsitaadiga

Igast hullud siin Tallinnas praegusel ajal laveerivad autode vahel oma jalgratastega. Miks nad ei võiks normaalsed inimesed olla. Jalgratas pange pööningule ära juba sügisel. Närvi ajavad need pimedas sõtkujad ka.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 21.12.2011 16:29:23 vasta tsitaadiga

möhh, pane parem oma auto garaazi icon_biggrin.gif autod pritsivadki kõige rohkem pori ja eriti poriseks saavad jalakäijad.
mingi automaks võiks tulla, näiteks 50 eurot kuus. saaks müra vähemaks, õhu saastest puhtamaks, ei peaks nii palju asfalteerima, rahvas liiguks rohkem, oleks pekki inimestel vähem ja elu oleks üldse sõbralikum:D

muidugi linn on julmalt pime. ei näe jalakäijaid, ei näe rattureid kellel pole valgustust. kas ma nüüd eksin, aga tänapäevased linnavalgustuslambid on kuidagi kehvema valgusega kui 90ndatel need vene omad olid. kuidagi eriti tontlikuks muutub kõik selles kollases valguses. eestlaste komme kanda süsimusti riideid ei tule ka väga kasuks.

_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 19:12:52 vasta tsitaadiga

indrek27 kirjutas:
keegi peale minu veel igapäevaselt rattaga sõidab? ilm on pidevalt porine, riided porised, aga sõita kannatab. piduriklotsid ka kuluvad kuidagi kole kiirelt.



sõidan igapäevaselt tööle ja tagasi...kokku ~7km ja pole hullu,kett ja miskid hammakad juba ragisevad ja teevad kahtlaseid hääli aga natuke wd-40 ja läheb edasi icon_razz.gif
ilmselt sõidangi seni kuni ilm läheb täitsa käest ära või siis kett/hammakad ära lagunevad icon_razz.gif ...alles kevadel lasen täishoolduse teha
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 21.12.2011 19:23:14 vasta tsitaadiga

harjaga lükkan pidevalt ratast liivast puhtaks, aga spray õlisid väldin. sellega lased pool raami õliseks ja pori kleepub mõnusalt peale. õlikannust ketile õli tilgutada on parem.
_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 19:37:52 vasta tsitaadiga

pole kahjuks erilisi pesemisvõimalusi aga määrimiseks peaks vist jah midagi mõistlikumat muretsema kui WD-40,selle kipub vesi mingi aja jooksul maha pesema vist icon_rolleyes.gif liiga vedel on kah
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 20:08:11 vasta tsitaadiga

indrek27 kirjutas:
keegi peale minu veel igapäevaselt rattaga sõidab? ilm on pidevalt porine, riided porised, aga sõita kannatab. piduriklotsid ka kuluvad kuidagi kole kiirelt.

Nägin laupäeval (oli samasugune vesine ilm nagu nüüd tükil ajal) üleni valges (ainuke mis valge polnud, olid mõned reklaamkirjad) ratturit Pärnu mnt. viaduktil vastu väntamas, oli suht imelik vaadata...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 20:10:06 vasta tsitaadiga

WD(water displacement)-40 kohta on seoses ketiõlitamisega väga vastakaid arvamusi. Levinum veendumus on sellest kui keti surmast.
Muuseas peseb hästi kogu vana õli maha ning tõrjub edumeelselt ka uut. Aga alati on neid, kes väidavat end aastaid vaid seda kasutavat ning miskit kurja ei olevat seni olnud.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 20:15:31 vasta tsitaadiga

Ei sõida. Lükkasin peale esimest külma kuuri. Asfaldikummid ja libedus hästi kokku ei sobi, milleks riskida. Jala jõuan ka igale poole. Varem sai küll aasta läbi ringi pedaalitud, aga nüüd tuleb mõned talved vahele jätta.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.12.2011 20:29:58 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Aga alati on neid, kes väidavat end aastaid vaid seda kasutavat ning miskit kurja ei olevat seni olnud.


8 aastat sama keti peal WD-40 kasutanud ja ei midagi hullu. Proovisin millalgi ka päris ketimääret, aga see korjas jubedalt sodi külge.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 21.12.2011 21:47:55 vasta tsitaadiga

sama kett 8 aastat? ma sõidan odava keti suvega läbi, kallim kestab 2 aastat.
mul on ratas väga ära sõidetud ka. mingi nädal sõitsin tagumise kummi auklikuks, siis tagumine ratas mitte ei veere ümber telje vaid teeb nõka nõka.
pidurid on veljed täiesti nõgusaks söönud. kokkuvõttes tuleks uus ratas osta kui vana parandada.

_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?


viimati muutis indrek27 21.12.2011 21:51:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.12.2011 21:49:15 vasta tsitaadiga

Ma sõidan vähe, alla 1000km aastas.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek27
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2011




sõnum 21.12.2011 21:53:19 vasta tsitaadiga

mul maikuust alates 6200 km täis, maanteel 2000 vast maha sõitnud suvel, enamus linnaringid.
_________________
Teeme lapse või ostame iPhone'i?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2011 02:36:30 vasta tsitaadiga

indrek27 kirjutas:
mul maikuust alates 6200 km täis, maanteel 2000 vast maha sõitnud suvel, enamus linnaringid.


thumbs_up.gif jõhker päris icon_biggrin.gif
mul ostmisest saadik(2009 sügis vist) saab kohe 2400km täis sõidetud ja juba tahaks hädasti hooldust saada...hawaiis öeldi et orig. keti peaks pärast 700-t km ära vahetama,mul siis juba kõvasti üle icon_lol.gif


samas..mul classic magnumil kestis kah orikas kett vähemalt 6-7a ennem kui ratta maha müüsin nii et täitsa reaalne et kett jms peab vastu rohkem kui 5-6tuhat km icon_wink.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2011 11:36:00 vasta tsitaadiga

Peale seda kui ma ketipuhastuskomplekti ostsin kestavad kett ja hammasrattad ~1,5 hooaega... niisama sõites võib muidugi ketiga mitu tuhat läbi ajada... samas keti venides ja hammakate kulumise tagajärjel muutub hõõrdumine suuremaks takistuseks mis mõnel pikemal maratonil võib määravaks saada (väsitab lõpuks liiast)
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.12.2011 19:23:58 vasta tsitaadiga

mul peale parema keti panekut enam kett sitta ei kogunud, enne oli koguaeg mingit mudru täis
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2011 00:09:04 vasta tsitaadiga

Fixied on lahedad. Isegi tsirkuses @ Saltimbanco icon_smile.gif

ja isegi pole vaja bee-emm-iksi

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 29.12.2011 00:17:51 vasta tsitaadiga

lahedad on nad siis, kui teised hästi sõidavad
ise sõites on koormaks nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele icon_lol.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 16:50:24 vasta tsitaadiga

Üks tuttav ei saa aru, mis krdi pidi ma saan lamelliga talvel sõita icon_lol.gif

Andis siis enda ratast prooviks, tal tagumine rehv naastudega. Krt tükk maad libedam oli sõita kui enda lamellidega. icon_confused.gif
Mingid taolise mustriga, aga vaid äärtes on naastud. http://www.rehv.ee/3/nokian-nokian-hakkapeliitta-w240-47-559/269/3926/cat/3936/mode//brand//
Ise usub muidugi, et ülikindel.

Küsisin siis ka, et miks ette ei pane. Vastuseks sain, et kui esirehv hakkab ära minema, jõuad ikka kinni hoida icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 10.03.2012 16:53:11 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Üks tuttav ei saa aru, mis krdi pidi ma saan lamelliga talvel sõita icon_lol.gif

Andis siis enda ratast prooviks, tal tagumine rehv naastudega. Krt tükk maad libedam oli sõita kui enda lamellidega. icon_confused.gif
Mingid taolise mustriga, aga vaid äärtes on naastud. http://www.rehv.ee/3/nokian-nokian-hakkapeliitta-w240-47-559/269/3926/cat/3936/mode//brand//
Ise usub muidugi, et ülikindel.

Küsisin siis ka, et miks ette ei pane. Vastuseks sain, et kui esirehv hakkab ära minema, jõuad ikka kinni hoida icon_lol.gif

Mul on sama asi- esiratta libisemist suudan veel kenasti kompenseerida, aga kui tagumine libisema hakkab, on tihti kellad... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 16:57:39 vasta tsitaadiga

Ei tea, mul täpselt vastupidi. Tunnen juba, et tagumine ots hakkab ära minema, kiirelt jalg maha.

Samas kui esimene läheb, siis kindlasti kuskil keeramisel, ning jää peal muutub asi nii kergeks, et keerabki põhimõtteliselt risti ja pikali end.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 23:01:55 vasta tsitaadiga

salatoimik, kui esiratas otsustab alt ära libiseda, siis armu ei anta ning isegi jalga ei jõuaks maha panna. Tagumisega enamasti probleemi ei ole, kui just kiirus suur pole ning tagumine ratas mingi järsu vaalu taha ei jää.

Siiamaani oli mul ainult esiratta all naelad (172 naela), kuid nüüd ostsin esiratta alla veel parema naelkummi (304 naelaga) -> http://www2.et-bike.ee/product_info.php?cPath=25_60_228&products_id=734



Kui varem kiilasjää peal pidi siiski äärmiselt ettevaatlik olema, siis selle rehviga on juba palju kindlam tunne. Kui neid sulast mahajäänud vaalusid poleks, oleks väga lust sõita. Selle rehvi, mis varem ees oli, selle panin tagumisele rattale alla.

Tegelikult on mul üks küsimus, mis pole talvega seotud - kas keegi teab, kus, mis hinnaga ja mis kvaliteediga rattaraame värvitakse? Kuna mul üsna vana ratas ja originaalvärv oli kohati maha kulunud, siis mõtlesin üle värvida. Vana värvi lihvisin maha ja aerosooliga värvisin uuesti üle, kuid paraku selgus, et aerosoolvärv on sitemast sitem. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 11.03.2012 09:43:11 vasta tsitaadiga

pulbervärviga värvitakse ehk siis ahjus 650 kraadiga küpseb värv peale.
vaata "pulbervärvimine" googlest ja küsi hinnapakkumisi.

siiski alumiiniumi kohta ma ei tea, aga kui tavaline värv, siis mõnes autovärvimise töökojas.
krunt+värv+lakk
küsi hinda
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.03.2012 14:22:04 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Küsisin siis ka, et miks ette ei pane. Vastuseks sain, et kui esirehv hakkab ära minema, jõuad ikka kinni hoida icon_lol.gif
Say what? Tagarattaks võibkasvõi suvaline suusk olla ning see ei mõjuta oluliselt stabiilsust-juhitavust. Esiratta libisemist on suht võimatu kompenseerida. On ta üldse sõitnud vähegi libedamates oludes oma rattaga? Ega vist mitte või siis nügib üle liuväljade seda käe kõrval icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 12.03.2012 08:12:14 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
pulbervärviga värvitakse ehk siis ahjus 650 kraadiga küpseb värv peale.
vaata "pulbervärvimine" googlest ja küsi hinnapakkumisi.

siiski alumiiniumi kohta ma ei tea, aga kui tavaline värv, siis mõnes autovärvimise töökojas.
krunt+värv+lakk
küsi hinda


Kunagi aaastaid tagasi lasin ühel tuttaval automaalril ühe lasteratta üle võõbata,tulemus oli ikka üllatavalt hea,parem kui originaalis oli icon_smile.gif Autolakk oli peal nii kõva,et pidas pikalt igast kukkumisi laste käes jne thumbs_up.gif Seega seda tasub jah kaaluda kindlasti,oluliselt odavam kui pulbriga mässata icon_smile.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2012 16:23:29 vasta tsitaadiga

indrek27 kirjutas:

mingi automaks võiks tulla, näiteks 50 eurot kuus.

kuss icon_mad.gif tänu autojuhtidele saadki asfalti pealt sõita. või on sinu meelest kütuseaktsiis veel vähe?

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2012 16:29:50 vasta tsitaadiga

Ei, automaksu pole tarvis - rohkem asfalteeritud ning sõiduteest eraldatud jalgratta ja jalgteid on lihtsalt tarvis. Siis ei saa jalgrattureid ja jalakäijaid surma, ei teki liikluses konflikte autode ning jalgratturite ja jalakäiate vahel ning üldse on elu ilusam. icon_razz.gif

Erinevalt sõiduteest lagunevad jalgrattateed kordades ja kordades aeglasemalt.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.