Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2011 07:53:31 vasta tsitaadiga

Uus valge MacBook nagu ka uus Air on oodatud juuli keskpaika, kui OS X Lion välja tuleb. Ilmselt saab i5 protsessori nagu ka 13" Pro baasmudel.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 04.07.2011 09:51:51 vasta tsitaadiga

Kes aidata oskab?
Eile õhtul suutis kõvaketas vist töölepingu lõpetada. Ekraanil plinkiv kausta ikoon?
Sellega seoses nüd paar kõsimust. Kas on olemas mingisugused programmid, millega ma nüüd oma ilusad tööd ja pildid kätte saan?
Enne kui asi kokku jooksis, käis selline plõksumine, vms heli. Nagu mingi kiil oleks arvuti korpuses kinni. Vihjab see mehaanilisele rikkele ja sellele, et igasugune softiga andmete päästmine on täiesti võimatu üritus?

Mis kettas sees on? 2,5 SATA

Üldiselt väga pole miskit imestada. 4a sai masin korralikult hagu. kõvaketas oli ka pm ääreni täis kogu aeg.

_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2011 09:59:36 vasta tsitaadiga

Võid proovida ketta välja kakkuda ning välise usb karbiga teise mäki taha. Aga andmeid ei pruugi kätte saada, proovida võib ikkagi.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 04.07.2011 10:08:15 vasta tsitaadiga

Ok. Peab usb karbi hankima. Mul väline ketas vist selline, mida ei anna lahti kakkuda.

Igasugused plaat sisse ja hoia all D või C nuppu ei töötanud. D-ga peale keelevalikut kirjutas, et sellele masinale ei saa hardware testi teha vms.

_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2011 16:06:32 vasta tsitaadiga

Mäletan, et kusagilt lugesin, et teatud MacBookidel ongi selline tüüpviga, võid IMArvuteid külastada, äkki toimib ka garantiiväliselt ja teevad korda?
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 04.07.2011 16:27:03 vasta tsitaadiga

Vaevalt, masin oma 4+a vana vist juba. Kiskusin ketta ka välja juba ja eks tuleb uus osta, loodan, et sisi töötab. Ja IM-i vb andmete taastamise osas külastada.
_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2011 15:56:50 vasta tsitaadiga

Kas on keegi proovinud Uniboby MB sisse 8GB mälu pista? Google'ist leidsin, et mõnel on see täitsa toiminud
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olaf
 
Olaf

liitunud: 14.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2011 16:17:21 vasta tsitaadiga

tsihh kirjutas:
Kas on keegi proovinud Uniboby MB sisse 8GB mälu pista? Google'ist leidsin, et mõnel on see täitsa toiminud

Toimib küll..

*Apple officially supports a maximum of 4 GB of RAM. Originally, this model was only unofficially capable of stably supporting 6 GB of RAM, but as confirmed by site sponsor OWC, it is capable of supporting 8 GB of RAM if updated to Boot ROM Version MB51.007D.B03 and running MacOS X 10.6 "Snow Leopard."
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MacRein
HV veteran
MacRein

liitunud: 06.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.07.2011 17:22:39 vasta tsitaadiga

tanel98 kirjutas:
Vaevalt, masin oma 4+a vana vist juba. Kiskusin ketta ka välja juba ja eks tuleb uus osta, loodan, et sisi töötab. Ja IM-i vb andmete taastamise osas külastada.


Datadoctor aitab kettamurede korral icon_cool.gif

_________________
Om Kriya Babaji Nama Aum
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2011 14:41:47 vasta tsitaadiga

mul on aku peale 2,5 aastat kasutamist punni läinud. Silmaga otsast vaadates on kerge kumerus näha. Põhjust muret tunda / uus aku osta?
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2011 16:16:15 vasta tsitaadiga

flake, see on mingi tüüpviga - kunagi vahetati neid tasuta välja - enam kahjuks mitte icon_neutral.gif Omal sama jama.

IMis öeldi mulle, et ei juhtu akuga midagi - võib vabalt edasi kasutada. Ainuke asi on see, et touchpadi nupp kipub "alla jääma" kuna aku pressib altpoolt peale.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2011 16:21:20 vasta tsitaadiga

Jep niita on jah.a noh magic mouse abiks
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raydnoper
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2004




sõnum 12.07.2011 16:13:00 vasta tsitaadiga

Ot, tüüpviga ja ei pea muretsema ? Meeldiv, sel juhul... mul juba mõnda aega aku enamus ajast järelt ära olnud - ja sellest tulenevalt mittevabatahtlikke "shutdown"-e tulnud, kui voolujuhe millegi taha kinni jääb icon_razz.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2011 13:52:42 vasta tsitaadiga

Olaf kirjutas:
tsihh kirjutas:
Kas on keegi proovinud Uniboby MB sisse 8GB mälu pista? Google'ist leidsin, et mõnel on see täitsa toiminud

Toimib küll..

*Apple officially supports a maximum of 4 GB of RAM. Originally, this model was only unofficially capable of stably supporting 6 GB of RAM, but as confirmed by site sponsor OWC, it is capable of supporting 8 GB of RAM if updated to Boot ROM Version MB51.007D.B03 and running MacOS X 10.6 "Snow Leopard."


Proovisin ära ja tundub, et 1333MHz mäludega ei toimi, üles tulles paneb pange. Hetkel siis tuleb leppida 2+4 konfiguratsioonis sest siis võetakse aeglasema mälu kiirus ja probleeme pole
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lepa88
HV vaatleja
lepa88

liitunud: 06.01.2006




sõnum 10.10.2011 12:21:28 MacBook 1.1 OS-i installimine .Palun abi vasta tsitaadiga

Tere.Mure siis selline ,et sain macbooki aga sellel pole OS-i peal.Oleks vaja peale saada.Arvutis on OS-olemas.Kuidas seda usb-lt või v'liselt kõvakettalt installida.Või on vaja ikka mingit dvd-plaati ka? Hetkel macbook tühi,peal pole mingit OS-i.


Processor: 1.83GHz Core Duo (T2400)
Base Memory: 512MB PC2-5300 SO-DIMM
Graphics: Intel GMA 950 (64 MB RAM)
Base Storage: 60GB 5400RPM SATA 2.5"

Aitäh kes viitsib aidata

_________________
Same shit,different toilet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 20.10.2011 02:20:57 vasta tsitaadiga

Mina olen teinud küll plaadi abiga. Vajad Upgrade/Retail plaati Snow Leoga, muud nn OEM plaadid ei toimi. Kui retail olemas ja book tühi siis topid lihtsalt plaadi sisse ja paned käima - midagi muud teha vaja pole kuniks ilmub installika keelevalik jne. Võid kasutada ka välist USB seadet, kuna MB1.1 sisemine lugeja (matsushita) on juba sünnilt lombakas ning aeglane, saad ehk natuke kiiremini peale.
Ilmselt saab kuidagi teisti veel installida, üle võrgu näiteks, kuid mul pole vaja olnud kuna plaat on olemas. Et SL retail on kas juba kadunud või kohe kadumas poodidest siis soovitan vaadata üks kiiremas korras. Mingil hetkel lihtsalt neid enam pole võtta.
Lioni võid sellel masinal unustada kuna prose on 32bitine. Põhimõtteliselt saaks ju panna Lioni kui prose vahetada näiteks T7200 vastu kuid... see krdi prose on joodetud kinni ja kodus seda ei vaheta. MacMini mehed on küll vahetanud ja töötab, vähese häkkimisega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 21.10.2011 18:45:51 vasta tsitaadiga

Võid lasta kellelgi Mac-i omanikul Disk Utilitiga installika USB pulga peale teha.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 22.10.2011 14:01:23 VLC ja undav dvd drive vasta tsitaadiga

Küsisin sama asja kohta ka applespot foorumist aga see foorum tundub rohkem selline õhtulehe moodi asi olevat. kui teema kõlakaid ei oma, siis see tähelepanu ei saa.

igaljuhul:

mul vanakooli must mackbook 2006 aastast ja sees elab tiiger.

mul selline jama, et osad DVD filmid "venivad" kui regulaarse dvd playeriga vaadata. ent VLC-ga on kõik korras. ainus jama on see et paljud plaadid hakkavad hullult müra tekitama kui VLC -s filmi tööle panen, et müra vaigistada pean avaa ka regulaarse DVD playeri siis jääb asi vait. Huvitav mis seda põhjustab? icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2011 15:09:02 vasta tsitaadiga

Draiv võib õhtal olla, seepärast ka normaalkiirusel ei loe välja normaalselt ning VLC oma võimetega lükkab selle mingil moel kiiremini käima. Miks DVD playeri käivitamine aitab, seda ei oska öelda.

Võib ka mingi tarkvaraline kamm olla, äkki tiigri vahetamine lumeleopardi vastu aitab... icon_rolleyes.gif
Või lihtsalt värske tiigri install.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 22.10.2011 16:17:28 vasta tsitaadiga

Esiteks, soovitaks minna edasi SnowLeopardi peale ja siis kasutada sellist softi - http://www.macupdate.com/app/mac/26954/discrotate
See eeldab minimumis vähemalt Leopardi, Tiigriga läbisaamist ma ei usu eriti.

DvdPlayer omab samalaadset mehanismi lugemise piiramiseks, mida aga VLC ei oma, sellest siis erinev käitumine. Arvamus et kiiremini lugemine aitab midagi paremini välja lugeda pole just õige, tegelikult on reeglina just vastupidi - vigade ilmnemisel piiratakse lugemise kiirust.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2011 17:44:41 vasta tsitaadiga

My bad. Sinu selgitus tundub tõesti reaalsem.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 20.11.2011 13:27:44 vasta tsitaadiga

keegi macbook white 4.1 ketast on vahetanud suurema vastu ? et milline on hea ja vaikne ja ei tekita vibratsiooni ? guugeldand küll ja küll ja leidnud igasuguseid vastastikke asju, et lihtsam oleks vist siit küsida icon_smile.gif
_________________
teostan töid : magento
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2011 13:38:39 vasta tsitaadiga

djdanx, ei ole mul ükski ketas siiani müra tekitanud.
Osta 7200RPM HDD sisse thumbs_up.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 20.11.2011 20:29:24 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
djdanx, ei ole mul ükski ketas siiani müra tekitanud.
Osta 7200RPM HDD sisse thumbs_up.gif


on mingeid soovitusi ka mis oleks hea või erilist vahet pole ?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2011 20:56:44 vasta tsitaadiga

djdanx, vahet ei ole icon_smile.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2011 21:20:07 Vanem MacBook White ja katkine kõvaketas. vasta tsitaadiga

Tere,

*Andmed: 1,83/2x256/60/Combo:WHITE
*Kõik peale laadija ja Macbook enda kadunud.

Kui lahti teen on ees ainult vilkuv kaust koos küsimärgiga.
Võtsin siis ketta välja ja Oli alles ainult see mac EFI partitsioon.
Kettatestiga näitab, et ketas on BAD'e täis.

Plaati pole ja ei saa proovida uuesti installida iOS, kuigi uus ketas olemas.
Uus ketas on samade näitajategaaga 60 gb asemel 120 gb.

Vajadusel veel infot...

Kuna ise puutun Mac'idega väga vähe kokku mõtlesin, et uurin siit, mis annaks teha?
Kas on üldse mõtet proovida ise midagi nuputada või oleks mõistlik kusagile eksperdi poole pöörduda?
Ja arvatatavasti see väga kallis lõbu?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.12.2011 14:45:19 vasta tsitaadiga

iOS'i install sinna on küll võimatu. Aga saad panna maksimaalselt SnowLeopardi 10.6.8.

Vajad selleks installiplaati, 10.6.0 või 10.6.3 Retaili. Selle abil kohandad kõvaketta Disk Utility'ga, seejärel teed installi ning pärast seda juba paned arvuti uuendusi kontrollima, annab võimaluse upgradeks 10.6.8 peale. Ongi kogu lugu.

Minu meelest ei peaks teenusena installimine kallim olema kui mistahes muu OSi puhul, vajalik on vaid meedia olemasolu. Töömahu järgi võttes peaks isegi odavam olema icon_smile.gif

Kettasuurus võis sellel vist olla kuni 500GB, seega 120GB on ok.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C4ines
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2011 15:47:34 vasta tsitaadiga

Sain juba abi.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 14.12.2011 23:11:38 vasta tsitaadiga

Juhtus selline asi, et märkasin naise macbooki kaanel, hingede juures pragusid. Kuna netist sirvides selgub, et tegemist tüüpveaga, kas siis maksab loota, et asi garantiisse viies ära remonditakse, kuigi garantii ise lõppes kuuaega tagasi.
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 03:21:07 vasta tsitaadiga

Uhuu kirjutas:
Juhtus selline asi, et märkasin naise macbooki kaanel, hingede juures pragusid. Kuna netist sirvides selgub, et tegemist tüüpveaga, kas siis maksab loota, et asi garantiisse viies ära remonditakse, kuigi garantii ise lõppes kuuaega tagasi.

Raha eest saab kõike remontida icon_wink.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 15.12.2011 11:56:09 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
Uhuu kirjutas:
Juhtus selline asi, et märkasin naise macbooki kaanel, hingede juures pragusid. Kuna netist sirvides selgub, et tegemist tüüpveaga, kas siis maksab loota, et asi garantiisse viies ära remonditakse, kuigi garantii ise lõppes kuuaega tagasi.

Raha eest saab kõike remontida icon_wink.gif


...jah, selle peale ei oleks ma ise tulnudki icon_rolleyes.gif

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 21:04:26 vasta tsitaadiga

Ei tee viga proovida, näiteks topcase'i pragude puhul vahetatakse topcase tasuta ringi, olgu garantii või mitte.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 22:31:02 vasta tsitaadiga

00bandiit0 kirjutas:
Ei tee viga proovida, näiteks topcase'i pragude puhul vahetatakse topcase tasuta ringi, olgu garantii või mitte.
Ongi nii? icon_eek.gif Peab järgi proovima. mul ka ammusest ajast tükid väljas ja praod sees icon_mad.gif thumbs_down.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 22:34:36 vasta tsitaadiga

ei vahetata, ammu juba enam.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 22:39:41 vasta tsitaadiga

http://www.apple.com/support/exchange_repair/ - ma nagu ka ei leidnud sealt icon_neutral.gif

Krt akuvahetuse magasin ka maha icon_lol.gif
Mul see paisunud aku mis trackpadile surub.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 15.12.2011 23:10:42 vasta tsitaadiga

Nojah, lähen uurin igatahes. Kui ei vahetata, siis jääb see ka esimeseks ja viimaseks õuna toodanguks, mis me majapidamises on. thumbs_down.gif
Sellise hinna eest ootaks ikka natukene kauem vastu pidavat aparaati.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2011 23:35:22 vasta tsitaadiga

Tegelt? Suvel sai just 2 korda käidud vahetamas erinevate MacBookidega, võeti rõõmuga vastu.
IMArvutite Endla tn. esindusse viisin.

Plastmassõunad on jah kohutavad selles osas, et ikka esineb neid mõrasid ja pragusid rohkem kui mõistlik oleks.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2011 01:41:36 vasta tsitaadiga

Ma olen ka 3 korda valge MBga topcase vahetamas käinud. Garantii on ammu läbi olnud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 20:26:29 vasta tsitaadiga

Paar küsimust.
Tegemist on MacBook (13-inch, Aluminum, Late 2008) mudeliga.

1) Et suurendada operatiivmälu, kas peab olema spetsiifiline mälu (maccidele) või sobivad kõik mälud nagu tavalistele läpakatele (pc).
2) Mis on maksimaalne operatiivmälu kiirus? 1066 ?
3) Kui uut akut muretseda kas aku on universaalne kõikide unibody'de jaoks?
4) Kas klaviatuuri klahve saab välja vahetada ? (Pole vaja küsida milleks) selle vastu? Kas kinnitus sobib?
5) Kas Lion ei hakka "pirdurdama" (sööb rohkem mälu, on nõudlikum, aku kestvus halvem) või parem jääda Snow Leopard juurde?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 20:54:38 vasta tsitaadiga

1) ei pea
2) 1066Mhz. Kiiremad ei pruugi tööle minna. CL7 1333mhz pulga ostad, läheb ilmsel tööle. Kindlam valik on õige kiirusega osta.
3) pead ostma MacBook Unibody/alu aku. 13.3" PROdel on teise ühendusega aku.
4) mõõtudelt peaks nupud samad olema kuid olenem mis pidi nuppude klambrid on. Kui sul 2.4Ghz siis ilmselt ei ole klaveri valgustuset kuigi palju abi.
5) 4GB RAMI minimaalselt ja Lion on täitsa ok. Aku pidavuselt olen mina oluliselt kaotanud icon_smile.gif 4 h pealt läks 3h peale.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 22:00:19 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:

4) mõõtudelt peaks nupud samad olema kuid olenem mis pidi nuppude klambrid on. Kui sul 2.4Ghz siis ilmselt ei ole klaveri valgustuset kuigi palju abi.
5) 4GB RAMI minimaalselt ja Lion on täitsa ok. Aku pidavuselt olen mina oluliselt kaotanud icon_smile.gif 4 h pealt läks 3h peale.


4) Valgustust pole. Kas on mõni oht kui eemaldada klambreid (läheb katki). Ükskord üritasin eemdalda tavalise klaviatuuri peal "space" key'd, lõppes halvasti. Mingi nipiga saab et kindel olla? Mis tööriista ma kasutan?
5) Mis olulisi funktsioone ma kaotan kui ei lähe Lionile üle?

Tänud!
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2011 23:24:51 vasta tsitaadiga

2) Omast kogemusest soovitan sama kiirusega mälu panna. Sai enda masinale 8 giga 1333MHz mälu sisse pistetud ja desktopile jõudes oli pang ja nii iga kord. Kui aga oli 1 mäludest 1066MHz siis toimis ilusti. Ilmselt ei sobi suurem kiirus päriselt ja alla tõmmata ka ei oska.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2011 09:36:14 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:

5) Mis olulisi funktsioone ma kaotan kui ei lähe Lionile üle?
Mina enda kasutamiskogemuse puhul ei võitnud enda arust midagi Lionile üle minnes. Eks neid uuendusi saab Lioni tutvustusest vaadata, mis juurde tulevad. St eks uuendusi ikka on ja kindlasti parandati ka mingeid vigu ära. Aga enda jaoks väga suurt vahet pole.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2011 10:14:51 vasta tsitaadiga

mulle sümpatiseerib launch pad Lioni puhul.
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2011 19:43:54 vasta tsitaadiga

Mulle fullscreen appid. Safari on alati fullscreen ja siis swipe'ides liigun safari/dashboardi/desktopi, kus on msn, word jms vahelt. Niisama browsides päris mugav.
Millest mina puudust tunnen, on safari exposé. Lioni alternatiiv on imo palju ebamugavam. Samas nüüdseks juba hädaga ära harjunud, aga ei istu ikka. Pigem olen selle kasutamist vähendanud kui et ümber harjunud.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2011 12:12:50 vasta tsitaadiga

Tunnen samuti exposé-st puudust, see mission control on selline pooletoobine. Idee on ju hea, aga päriselus nagu ei tööta.
_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2011 23:42:20 vasta tsitaadiga

Ostsin endale Corsair 2x2GB mälusi. Probleem tekkitas peale nende installimise macbooki.
Arvutil tekib 'kernel panic' (hall aken kus peab hoidma power nuppu)

Lasin peale memtest. Bootisin Single mode (Command + S), käivitasin memtesti ja siis loopis erroreid.
Peale seda proovisin ühe mäluga, ja siis teisega, kõik oli ok. Siis lasin uuesti kaks mälu koos ja korras. Enne seda Apple Hardware test ütles et kõik korras.

Millegi pärast memtest ütles, et 4GB mälust on ainult 3500 kasutuses. Kuhu jääb veel 500mb ?

Kas videokaart võtab tüki küljest ja selle pärast võib uute mäludega kokku joosta?
Olen proovinud teha ka PRAM reseti.

Kuidas saab EFI's sätteid muuta ja mida suurt seal üldse annab teha mäludega?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.12.2011 00:51:42 vasta tsitaadiga

Kõlab nagu oleks probleem 32bitises OSis...
Selline MacBook on Early2006, T2500 prosega, milles saab kasutada vaid 32bitist Snow Leopardi. Samas, sellel on nagu kirjas et toetatud on kuni 2GB 667MHz mälu. Mis ta teeb kui rohkem sisse surada, ei tea. Huvitav oleks küll.
Kõik uuemad aga on juba 64bitiste protsessoritega, seega neil ei tohiks enam mälu "kaduda". Kuid sellegipoolest Late2006 ja Mid 2007 masinatel on märge et Memory expandable to 3GB. Äkki on sellisel masinal siiski veel 32bitine install peal? Nii et vaata järele mis peal on.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2011 01:00:44 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Kõlab nagu oleks probleem 32bitises OSis...
Selline MacBook on Early2006, T2500 prosega, milles saab kasutada vaid 32bitist Snow Leopardi. Samas, sellel on nagu kirjas et toetatud on kuni 2GB 667MHz mälu. Mis ta teeb kui rohkem sisse surada, ei tea. Huvitav oleks küll.
Kõik uuemad aga on juba 64bitiste protsessoritega, seega neil ei tohiks enam mälu "kaduda". Kuid sellegipoolest Late2006 ja Mid 2007 masinatel on märge et Memory expandable to 3GB. Äkki on sellisel masinal siiski veel 32bitine install peal? Nii et vaata järele mis peal on.

Tegemist on Macbook 5,1 Alu (Late 2008) ja sellel on DDR3 1066 mälud. Acitity Monitori all näitab küll 64 bitiseid appe.

System Profile alt näitab 4GB aga memtest näitab teisi numbreid.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.12.2011 01:19:58 vasta tsitaadiga

Kas kernel on ka 64bitine? Süsteemi infos peaks siis olema "64-bit Kernel and Extensions: Yes". Vaata System Software Overview.

See masin võiks ära raisata kuni 256MB video peale, kui on see masin - http://www.everymac.com/systems/apple/macbook/stats/macbook-core-2-duo-2.0-aluminum-13-late-2008-unibody-specs.html
- a NVIDIA GeForce 9400M "graphics processor with 256 MB of DDR3 SDRAM shared with main memory".
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.