|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hemmar
HV kasutaja
liitunud: 12.01.2007
|
02.12.2011 17:09:55
|
|
|
| Poolkaadrile on vast parim soovistus tõesti miski 28mm toru. Fokuseerimise kohta nii palju, et endale meeldib DSLRi puhul just võimalikult lahtise avaga filmida, kuna siis näeb ka selle väikse ekraani pealt fookuspunkti ära. Näiteks sai filmitud ühte moedemo, kus modellid liikusid suhteliselt kiiresti minu poole. 1.8 avaga sain silma järgi fookuse pidevalt suhteliselt täpsena modelli peal hoida, 5.6 avaga aga võis juhtuda nii, et ekraanilt tundus kogu pilt ühtlaselt fookuses; pärast aga arvutist vaadates hoopis koledam. Aga no kui plaan klubides filmida, siis lahtisest avast niikuinii pääsu ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
06.12.2011 00:55:25
|
|
|
Kui keegi on kasutanud ML-i 50D-ga või muidu teab, siis millise resolutsiooniga videot selline kooslus salvestab?
Lisaks küsimus vähe uuemate kerede omanikele - kas eelistada kaamera Peripheral illumination correction -fnktsiooni või eelistate teha seda hiljem pilti töödeldes?
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.12.2011 10:51:03
|
|
|
| lolloom kirjutas: |
Lisaks küsimus vähe uuemate kerede omanikele - kas eelistada kaamera Peripheral illumination correction -fnktsiooni või eelistate teha seda hiljem pilti töödeldes? |
Ma olen selle sisse lülitanud kuna see automaatika on minu arvates väga kvaliteetne. Samas ma pole ise nurkadele väga tähelepanu pööranud - ei teagi kui hästi see funktsioon töötab. :)
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
10.10.10
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2010
|
06.12.2011 17:01:08
|
|
|
Parim kaamera alustamiseks (nii pildid kui videod) on vist ikkagi EOS 600D ? Mis obje peaks kohe juurde hankima lisaks kitikale?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
06.12.2011 17:07:16
|
|
|
10.10.10, mida Sa pildistada tahad?
Aga peaks vist ütlema, et ... See ei ole mingi reegel, et obje juurde pead ostma.. Endal läks aasta, enne kui midagi juurde ostsin. Ja siis teadsin täpselt, et mida tahan..
Kui raha palju, võid tõesti igast jorri kokku osta.. Aga on sel mõtet? Tee ja proovi, küll aru saad.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.12.2011 17:09:33
|
|
|
| 10.10.10 kirjutas: |
| Mis obje peaks kohe juurde hankima lisaks kitikale? |
Otseselt ei pea võtma midag
Lihtsalt arvesta sellega, et kiti omaga makrot, kaugelt zoomi ning laia vaatenurgaga pilte ei tee. Samuti võib vähe pimedamates oludes nõrgaks jääda ning portreede puhul tausta blur on nõrgem. Samas iga loetletud asja jaoks on tarvis eraldi objet v.a võibolla viimase kahe.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksl
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
06.12.2011 17:23:01
|
|
|
| 10.10.10 kirjutas: |
| Parim kaamera alustamiseks (nii pildid kui videod) on vist ikkagi EOS 600D ? Mis obje peaks kohe juurde hankima lisaks kitikale? |
50mm F1.8 peaks sobima hästi hämarasse talveaega alustuseks ...
1000D paar aastat tagasi jaanuaris ostetuna oli ühe päeva kit-objektiiviga, järgmisel päeval sai 50mm kohe juurde ostetud.
_________________ KES SOOVIB, SEE PROOVIB |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.12.2011 17:36:44
|
|
|
| 10.10.10 kirjutas: |
| Parim kaamera alustamiseks (nii pildid kui videod) on vist ikkagi EOS 600D ? Mis obje peaks kohe juurde hankima lisaks kitikale? |
1D mark4 ja 5Dmark2 on vast veel paremad, oleneb rahakoti paksusest.
http://www.bonkersworld.net/hardware-guidance/ meenub seoses fototehnika vajadusega.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
06.12.2011 18:00:46
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| 10.10.10 kirjutas: |
| Parim kaamera alustamiseks (nii pildid kui videod) on vist ikkagi EOS 600D ? Mis obje peaks kohe juurde hankima lisaks kitikale? |
1D mark4 ja 5Dmark2 on vast veel paremad, oleneb rahakoti paksusest.
http://www.bonkersworld.net/hardware-guidance/ meenub seoses fototehnika vajadusega. |
Samas seda pilti võib ka mitmeti tõlgendada - näiteks inimene kes omab juba kallist kola ja on aru saanud et saab ka vähemaga pilti teha. St. kui rahakott lubab, siis parem kola on muidugi tore, aga mitte hädavajalik et šeffe pilte teha.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.12.2011 18:08:54
|
|
|
+ kallimal kolal on üldjuhul ka rohkem seadistusvõimalusi millega enda elu keeruliseks teha saab
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
06.12.2011 18:51:36
|
|
|
Iseasi kui keeruline see praktikas on, st. inimesel kes antud kola mõnda aega ka kasutanud.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.12.2011 19:06:48
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
| Iseasi kui keeruline see praktikas on, st. inimesel kes antud kola mõnda aega ka kasutanud. :wink: |
12-30 aastase üksi elava tehnikahuvilise meeskodaniku jaoks on kahtlemata "seadistamine" midagi väga põnevat ning hädavajalikku.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
06.12.2011 19:17:15
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| 10.10.10 kirjutas: |
| Mis obje peaks kohe juurde hankima lisaks kitikale? |
Otseselt ei pea võtma midag
Lihtsalt arvesta sellega, et kiti omaga makrot, kaugelt zoomi ning laia vaatenurgaga pilte ei tee. |
Kit objektiiv teeb just neid asju. Nii, et loll jutt suhu tagasi.
18-55mm kit on korralik objektiiv kui osata seda kasutada. Macrot saab teha 1/4 meetri pealt, kui vaja lähemale minna saab lõõtsa vahele osta või vaherõngad. Võimalus on ka objektiiv tagurpidi keerata ja käsitsi bajoneti ees kohakuti hoida.
"Laia vaatenurga piltide" ehk landscape pildistamisel lülitad IS välja ja paned ava f8 peale ning pildistad samaväärseid pilte nagu mõni rahaboss teeb oma 17-40mm L seeria objektiiviga...
Kaugelt lindu/looma/inimest sellega vist tõesti ei pildista aga kõik muu saab tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.12.2011 19:22:16
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Macrot saab teha 1/4 meetri pealt |
1:1 piltidest jääb asi üsna kaugele see juures. Lõõtsade-rõngaste asemel tasub see raha juba konkreetse obje jaoks alles jätta. Käsitsi ees võid ju hoida kuid see on paras porno.
Laia vaatenurga all pidasin silmas vaatevälja nurka >>90 kraadi.
F2 ja suurema avaga võrreldavat bluri objekti esile toomiseks sa ka kuidagi F3.5'sest objest kätte ei saa.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
06.12.2011 19:40:20
|
|
|
1:1 ei tee jah kitikas, aga vägagi ligidale fokuseerib küll.
Andykas jutt on õige - kui oskad kasutada, on ka kitikas enam kui piisav selleks et teha ilusaid pildikesi. Teised torud avavad teatud võimalusi, aga üldplaanis saab ka kitikaga pildistada, lihtsalt mitte kõigis oludes kui veidi spetsimate torudega.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
06.12.2011 19:45:34
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Andykas kirjutas: |
| Macrot saab teha 1/4 meetri pealt |
1:1 piltidest jääb asi üsna kaugele see juures. Lõõtsade-rõngaste asemel tasub see raha juba konkreetse obje jaoks alles jätta. |
Tahaks teada millised zoom objektiivid teevad 1:1 macrot.... Kui macro huvitab siis lõõts ja vaherõngad jäävad ju alles ja neid saab teiste objektiividega ka kasutada.
| Ho Ho kirjutas: |
| Käsitsi ees võid ju hoida kuid see on paras porno. |
Macro pildistamine ongi porno. Kui tahad lihtsalt läbi ajada kasuta digiseepi auto režiimis ja naudi elu
| Ho Ho kirjutas: |
| Laia vaatenurga all pidasin silmas vaatevälja nurka >>90 kraadi. |
Ma pole päris kindel, mida sa selle all mõtled?
| Ho Ho kirjutas: |
| F2 ja suurema avaga võrreldavat bluri objekti esile toomiseks sa ka kuidagi F3.5'sest objest kätte ei saa. |
Siis kadreerid objekti või iseennast ümber, nii, et taust ei häiri. Või nii, et taust täiendab subjekti. See teeb parema pildi, kui suva kitsa teravussügavusega klišee.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.12.2011 20:10:18
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Tahaks teada millised zoom objektiivid teevad 1:1 macrot |
Seetõttu rääkisingi, et kui tahta normaalselt iga asja teha siis tuleks ka iga asja jaoks eraldi obje osta. Ehk siis makroks makro obje, zoomist ei rääkinud selle koha pealt sõnagi.
| Andykas kirjutas: |
| Ma pole päris kindel, mida sa selle all mõtled? |
Lainurk objesid pidasin silmas.
| Andykas kirjutas: |
| Siis kadreerid objekti või iseennast ümber, nii, et taust ei häiri |
Ise kusagil üritustel käies on sul lihtsalt mõni sekund aega klõps teha enne kui olukord möödub. Ei hakka väga ütlema, et nüüd astuge kolm sammu vasakule, lubage mul vähe kaugemale jalutada ning näidelge siis too olukord uuesti ette.
Ehk siis lühidalt enda kogemuse järgi olid esimesed asjad, millest peale fotoka hankimist puudust tundma hakkasin olidki enam-vähem korralik makro, lainurk ning suure ava/väikse teravussügavusega obje. Loomulikult igaühel on erinevad vajadused-soovid.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
06.12.2011 20:28:39
|
|
|
Ma ei väidagi, et kit objektiiv on kõige parem objektiiv maailmas ja midagi muud pole kellelegi kunagi vaja. Aga see pole ka selline täielik kõnts nagu igalpool internetis üritatakse väita.
Ja fotograafi oskust/oskamatust ei korva pildistabilisaator, autofookus ja f1.x objektiivid. Algaja võiks endal eelkõige arendada nägemismeelt ja õppida oma kaamera täielikult selgeks, ennem kui talle mingit kindlat niši objektiive hakata soovitama. Selle jaoks on kit ideaalne variant alustajale - sellega saab kõike teha, samuti on filmimseks see üks parimaid objektiive oma raha eest, kuna tal on pildistabilisaator sisse ehitatud.
Ühesõnaga, pole mõtet teisel tuju rikkuda sellega, et öelda, et tegelikult peab ta lisaks kaamerale investeerima lisaks 2000 eurot objektiivide alla, kui ta tahab "häid pilte teha".
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.12.2011 21:12:48
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Ühesõnaga, pole mõtet teisel tuju rikkuda sellega, et öelda, et tegelikult peab ta lisaks kaamerale investeerima lisaks 2000 eurot objektiivide alla, kui ta tahab "häid pilte teha". |
Sa üldse toda esialgset küsimust ning mu vastust lugesid üldse? Vist mitte
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
06.12.2011 21:52:55
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Andykas kirjutas: |
| Ühesõnaga, pole mõtet teisel tuju rikkuda sellega, et öelda, et tegelikult peab ta lisaks kaamerale investeerima lisaks 2000 eurot objektiivide alla, kui ta tahab "häid pilte teha". |
Sa üldse toda esialgset küsimust ning mu vastust lugesid üldse? Vist mitte  |
Lugesin ikka, kuid väide, et 18-55mm ei suuda ühtegi neist asjadest teha pole ju päris õige. Kui ta tahab pilti teha ja filmida siis see 18-55mm kit on üsna asjalik riist. Ja kohe kiti kõrvale pole mitte midagi vaja osta, hoidku raha padja all kuniks kitist isu täis saab. Need paarisajased juustud Tamronid ja Sigmad pole nagunii pildikvaliteedilt sellest samusest kitist eriti üle.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lindman
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2007
|
06.12.2011 22:03:18
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Andykas kirjutas: |
| Ühesõnaga, pole mõtet teisel tuju rikkuda sellega, et öelda, et tegelikult peab ta lisaks kaamerale investeerima lisaks 2000 eurot objektiivide alla, kui ta tahab "häid pilte teha". |
Sa üldse toda esialgset küsimust ning mu vastust lugesid üldse? Vist mitte  |
Lugesin ikka, kuid väide, et 18-55mm ei suuda ühtegi neist asjadest teha pole ju päris õige. Kui ta tahab pilti teha ja filmida siis see 18-55mm kit on üsna asjalik riist. Ja kohe kiti kõrvale pole mitte midagi vaja osta, hoidku raha padja all kuniks kitist isu täis saab. Need paarisajased juustud Tamronid ja Sigmad pole nagunii pildikvaliteedilt sellest samusest kitist eriti üle. |
Kiti osas nõustun 100%. Nende paarisaja euriste juustude (eelkõige 70-300) juurest on ainult üks hea asi - odav hind katsetamiseks. Varem arvasin pidevalt, et tahaks lähemale saada ja sai üks juust järelturult hangitud. Nüüd on selline seis, et minul istuks ta 98% ajast lihtsalt kotis või oleks maha müüdud, aga naisele lihtsalt meeldib lilli jms. lähedalt pildistada.
Mina soovitaksin proovi mõttes lisaks kitile ka järelturult mõne juustu pikema otsa võtta, edaspidi lihtsalt teab kuhu suunas liikuda.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
07.12.2011 00:15:34
|
|
|
paarsada eurot ei ole "odav hind" katsetamiseks. Paarsada eurot on ühe suurema pere terve kuu söögiarve. katsetamiseks peaks asi alla 1000 krooni maksma, siis oleks see "odav". IMHO on "katsetamiseks" palju mõistlikum hoopis kompaktkaamera kõrvale osta, kus veidi pikemat otsa on ja mingi stabikas integreeritud. peeglit ikka igas olukorras kaasa ei vea ja seega hea asenduskaameraks teha.
Kuigi jah, ühele "odav" asi on teisele "üle mõistuse" ja vastupidi.
enne kui ostma üldse kippuda, võiks teha väikse "analüüsi" (kusjuures see oleks kasulik kõikidele asjaarmastajatele korra läbi teha)
Näiteks saab seda mugavalt Adobe Lightroomi (kasvõi trial), SQLlite browseri (http://sourceforge.net/projects/sqlitebrowser/) ja tabelarvutussofti (excel näiteks) koostöös teha.
Adobe LR teeb imporditud/muudetud piltidest sql andmebaasi (.lrcat fail). leidke see kataloogi fail üles (ja kasulik oleks lihtsalt kopeerida mingisse kausta, et olemasolevat mitte ära rikkuda) ja avage see sqllitebrowseris. Tehke menüüst Export -> ja salvestage .csv failiks ja valige väärtuseks agHarvestedExifMetadata. CSV-d oskab excel hästi töödelda. Avage see CSV Excelis ja tehke "text-to-columns" (excel 2007 DATA tabi all) ja sealt leiate FocalLength väärtused. Kopeerige terve tulp erlaldi töölehele, et ei segaks vaadet. countif funktsiooniga saate päris täpselt määrata pildistatud piltide arvu per focal length, ja saate teada, mis fookuskauguse te tegelikult pildistate. Et kas kallis 70-200 saab ikka reaalselt vatti või istub pigem "igaks juhuks" fotokotis ja kasutate pigem lisakaaluks fotoretkedel. Samas saab ka aru, kas on kuskil piirangud.
Minul oli 75% pilte alla 30mm EFL-i ja enamik neist 28 peal (minul 14mm, kuna 2x crop) ja üle 90mm EFL-i oli vaid mõni protsent, st kohe näha, et pole isegi üritanud. Selle info abil ostsin lainurga ja tele unustasin täitsa ära. 18-55mm on 50mm 1.8 jaoks hea "katseeksemplär" selles suhtes, et kui ikka paarist tuhandest pildist 50mm (75mmEFL) ringis (ütleme et 45-55 vahel) pilte on väga vähe, siis pole ka seda 50mm-t vaja, sõltumata ava suurusest, vaid tasuks mõelda pisut teiste asjade peale.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Matti
HV veteran

liitunud: 24.01.2007
|
07.12.2011 00:52:18
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
paarsada eurot ei ole "odav hind" katsetamiseks. Paarsada eurot on ühe suurema pere terve kuu söögiarve. katsetamiseks peaks asi alla 1000 krooni maksma, siis oleks see "odav". IMHO on "katsetamiseks" palju mõistlikum hoopis kompaktkaamera kõrvale osta, kus veidi pikemat otsa on ja mingi stabikas integreeritud. peeglit ikka igas olukorras kaasa ei vea ja seega hea asenduskaameraks teha.
Kuigi jah, ühele "odav" asi on teisele "üle mõistuse" ja vastupidi. |
Toit läheb kõrist alla, aga hästi hoitud obje hoiab mingitki hinda aasta-kaks kindlasti...
_________________
Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma. |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
07.12.2011 01:05:38
|
|
|
Matti, hoiab ikka vä?
vaadates, millise hinnaga siin (või näiteks fotokalas) "korralikud" klaasid lähevad võrreldes poehindadega, siis ei näe küll väga investeeringu nägu. Tänapäeval on investeeringuteks oma tervis, pere ja mõningaste mööndustega ka haridus. kõik muu on puhas kadu.
inimesed lihtsalt tahavad leida "õigustust" oma ostudele.
viimati muutis High-Q 07.12.2011 01:06:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
07.12.2011 01:06:12
|
|
|
Matti, järgmised kuu aega elame õhust ja armastusest ja paneme objektiivi rahana kõrvale?
Endiselt on mul küsimus 50D + ML-i video resolutsiooni kohta
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
07.12.2011 02:05:14
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
Matti, hoiab ikka vä?
vaadates, millise hinnaga siin (või näiteks fotokalas) "korralikud" klaasid lähevad võrreldes poehindadega, siis ei näe küll väga investeeringu nägu. Tänapäeval on investeeringuteks oma tervis, pere ja mõningaste mööndustega ka haridus. kõik muu on puhas kadu.
inimesed lihtsalt tahavad leida "õigustust" oma ostudele. |
Eks see olene sellest kas algselt osta kasutatult või uuena.
Samuti, võibolla oled tähele pannud, et viimase ~aastaga on poehinnad suht naeruväärseks paisunud?
Kui kasutatult ostad, siis hiljem praktiliselt sama hinnaga saad ka müüa.
| High-Q kirjutas: |
| paarsada eurot ei ole "odav hind" katsetamiseks. Paarsada eurot on ühe suurema pere terve kuu söögiarve. katsetamiseks peaks asi alla 1000 krooni maksma, siis oleks see "odav". |
Kõik on suhteline, fotokola kohta paarsada eurot on üsna pisike summa.
Jah, uuena ostmisel on ka omad plussid, aga konkreetselt KATSETAMISE eesmärgil midagi ostes oleks oluliselt mõistlikum kasutatult osta - pärast müüd ka sama hinnaga millega ostsid. Ja kui jätad alles, endale, siis on see investeering võrdlemisi pikaks ajaks. Aga eks sellest võibolla tõesti võib veidike raske aru saada olla.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
07.12.2011 11:15:50
|
|
|
Mida arvata Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC torust neid saab järelturult koos varjuki ja filtriga ca 120 € eest.
Endalgi üks selline kasutusel. Üsna universaalne toru ja teravus ka suhteliselt ok. Bokeh võiks pisut parem olla aga muus osas ei kurda.
Meeldib see et toru esiosa ei pöörle ja on kerge kompaktne kaasas kanda.
2. canoni 18-135 is on ka väga ok alustuseks minu silmis.
Ehkki palju alla 200€ seda vist saada pole.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
07.12.2011 11:25:09
|
|
|
igapäevaseks kasutamiseks oleks pildistabikas (IS) väga kasulik, kasvõi hämaramas mitteliikuvat objekti pildistada. näiteks õhtul linnas niisama plõksida. Elu on näidanud, et säri kipub alla 1/10s või aeglasemaks minema ja ilma stabikata on mõistliku pildi saamine oluliselt vähemtõenäoline. Mis muidugi ei tähenda, et ka IS-iga saab 100% alati terava pildi kätte, aga kui teha vähemalt 2-3 pilti, siis üks ikka tuleb välja. Või näiteks inimeste pildistamine pimedal ajal, saab jätta säri 1/5 ringi ja iso üle 400 ning koos väikse välgulaksuga saab nii inimesed ilusti ja teravalt ette ning ka tausta nähtavaks jätta. Ilma IS-ita ikka 1/5 juures on tausta keeruline teravaks saada. Ning ka kaugemas otsas on IS väga abiks käest pildistamisel.
on muidugi palju olukord, kus IS on pigem segavaks faktoriks (statiivid või väga lühikesed säriajad), aga neid olukordi on IMHO kokkuvõttes tavapildistajal vähem kui neid, kus IS igati abiks oleks. Me elame siiski 21-s sajandil ja võiks kasutada tänapäeva vahendeid.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
07.12.2011 11:34:16
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
igapäevaseks kasutamiseks oleks pildistabikas (IS) väga kasulik, kasvõi hämaramas mitteliikuvat objekti pildistada. näiteks õhtul linnas niisama plõksida. Elu on näidanud, et säri kipub alla 1/10s või aeglasemaks minema ja ilma stabikata on mõistliku pildi saamine oluliselt vähemtõenäoline. Mis muidugi ei tähenda, et ka IS-iga saab 100% alati terava pildi kätte, aga kui teha vähemalt 2-3 pilti, siis üks ikka tuleb välja. Või näiteks inimeste pildistamine pimedal ajal, saab jätta säri 1/5 ringi ja iso üle 400 ning koos väikse välgulaksuga saab nii inimesed ilusti ja teravalt ette ning ka tausta nähtavaks jätta. Ilma IS-ita ikka 1/5 juures on tausta keeruline teravaks saada. Ning ka kaugemas otsas on IS väga abiks käest pildistamisel.
on muidugi palju olukord, kus IS on pigem segavaks faktoriks (statiivid või väga lühikesed säriajad), aga neid olukordi on IMHO kokkuvõttes tavapildistajal vähem kui neid, kus IS igati abiks oleks. Me elame siiski 21-s sajandil ja võiks kasutada tänapäeva vahendeid. |
Eks see sõltub kuidas kasutada. Kui statiivi Monopodi või Steadicami ei ole või ei kasuta siis on jah is-ga hämaras mõnusam. Ise olen pildistanud nii ja naa kui valgust piisab siis pole väga muret olnud lihtsalt iso vähe kõrgemale ja toimib ka käest ok. Ostuhetkel oli rahadega pisut kitsas, aga olen üsna rahul sellega küll koos oma 1100D-ga.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
X-Tream99
HV kasutaja
liitunud: 27.10.2003
|
07.12.2011 21:12:02
|
|
|
Lähen siis homme filmima klubisse, kaamerale objektiivi ei saanud ette homseks uut, seega elan üle selle 18-55mm'ga, õnneks on tal IS . Aga keegi mingeid näpunäiteid või soovitusi oskab jagada lisaks, lihtsalt juurde veidi, mida panna kõrvataha viimasel hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teitur
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
08.12.2011 00:00:07
|
|
|
Ta polnud ainus, kes suutis laseriga sensori ära tappa ning sai Canonilt uue ka pealegi. Aga vast tasuks hoiduda
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plus
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2004
|
08.12.2011 14:10:35
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
Mida arvata Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC torust neid saab järelturult koos varjuki ja filtriga ca 120 € eest.
Endalgi üks selline kasutusel. Üsna universaalne toru ja teravus ka suhteliselt ok. Bokeh võiks pisut parem olla aga muus osas ei kurda.
Meeldib see et toru esiosa ei pöörle ja on kerge kompaktne kaasas kanda. |
Võimatut ei saa tahta nagu f3.5+ torust head 'bokehi'. Kui tahad bokehi, siis võta üks f1.4 unustad kõik plastiksuumjunnid igaveseks.
Hmm ja miks on vaja 'plastiksuumjunnile' veel UV-filtrit ette? See vähendab niigi kehva pildi kvaliteeti veelgi ja kaitsefunktsioon on filtritel kaheldav väärtus. UV-filtri ostusoovitus sellisele torule on ainult eesmärgiga müüki suurendada kliendile ebavajaliku toote kaelamäärimisega.
_________________ gerrysulp.net |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
08.12.2011 15:00:48
|
|
|
| plus kirjutas: |
| enterprice kirjutas: |
Mida arvata Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC torust neid saab järelturult koos varjuki ja filtriga ca 120 € eest.
Endalgi üks selline kasutusel. Üsna universaalne toru ja teravus ka suhteliselt ok. Bokeh võiks pisut parem olla aga muus osas ei kurda.
Meeldib see et toru esiosa ei pöörle ja on kerge kompaktne kaasas kanda. |
Võimatut ei saa tahta nagu f3.5+ torust head 'bokehi'. Kui tahad bokehi, siis võta üks f1.4 unustad kõik plastiksuumjunnid igaveseks.
Hmm ja miks on vaja 'plastiksuumjunnile' veel UV-filtrit ette? See vähendab niigi kehva pildi kvaliteeti veelgi ja kaitsefunktsioon on filtritel kaheldav väärtus. UV-filtri ostusoovitus sellisele torule on ainult eesmärgiga müüki suurendada kliendile ebavajaliku toote kaelamäärimisega. |
Filter on hea kuna kaitseb esiklaasi kriimustuste eest Ma ei usu, et see märkimisväärselt optilist kvaliteeti vähendaks. Ma olen neid kriimulise klaasiga torusid näinud üksjagu. Mul hetkel korralik. Ilusa bokehi saab ka odava toruga mille aval on 12 kaarekujulist lamelli ja hea klaas. Kasvõi odav Tamron 55-200/4-5.6 Di II LD mis võimaldab 4.0 ava 130mm peal ja 4,5 170 juures. Järgiproovitud. Samas viimatimainitud toru puuduseks on teleosas liiga pehme pilt.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
08.12.2011 15:40:45
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
Filter on hea kuna kaitseb esiklaasi kriimustuste eest :) Ma ei usu, et see märkimisväärselt optilist kvaliteeti vähendaks. Ma olen neid kriimulise klaasiga torusid näinud üksjagu. |
Noh, kui enda käes tõesti on olukordi kus lähevad klaasid kriimuliseks siis võib muidugi erinevaid kaitseviise kasutada.
Samas filter hakkab tõesti pildi kvaliteeti mõjutama. Alles hiljuti ühel tuttaval oli mure Canoni 100-400'ga, et natuke pehme pilt on. Peale filtri eest ära keeramist läks olukord kõvasti paremaks.
http://www.lensrentals.com/blog/2011/06/good-times-with-bad-filters - üks tore test filtrite kohapealt. Ei kandideeri teaduslikule ning 100 ja 1% täiuslikule mõõtemeetodile, pigem annab mõtlemisainet.
Mu kõhutunne ütleb, et kaitsefiltriga on sama lugu nagu 1,4x telekonverteriga - kui kasutada tippkvaliteediga fiksobjektiiviga siis vahe pildikvaliteedis ei ole segavalt suur. Vahe on tuntav ja (ilmselt) mõõdetav kuid kui ikka muidu ei saa linnule/loomale/putukale piisavalt lähedale siis võib kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
08.12.2011 15:57:30
|
|
|
Enamus juhtudel ma ei keera 5 filtrit korraga ette Piisab ühest korralikust Seda testi 1 filtriga seal polnud. Korraliku filtriga või ilma pildistatu vahe on minimaalne. Odava suvalise hiina filtriga ilmselt on vahe tõesti märgatav. Kui sul on kallis klaas ja kardad, et mõni puuoks metsas või rahvamassis kellegi kott, riietus, sõrmus vms su kallist optikat ära ei rikuks siis on filter asja eest.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plus
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2004
|
08.12.2011 16:46:07
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
Filter on hea kuna kaitseb esiklaasi kriimustuste eest Ma ei usu, et see märkimisväärselt optilist kvaliteeti vähendaks. Ma olen neid kriimulise klaasiga torusid näinud üksjagu. Mul hetkel korralik. Ilusa bokehi saab ka odava toruga mille aval on 12 kaarekujulist lamelli ja hea klaas. Kasvõi odav Tamron 55-200/4-5.6 Di II LD mis võimaldab 4.0 ava 130mm peal ja 4,5 170 juures. Järgiproovitud. Samas viimatimainitud toru puuduseks on teleosas liiga pehme pilt. |
Uskumine või mitteuskumine ei vähenda fakti, et igasugune klaas ees on lisatakistus valgusele. Googelda, leiad piisavalt testipilte ja ükski neist ei anna põhjust arvata, et filter midagi samasuguseks jätaks või veel vähem, paremaks teeks. Parim kaitse objektiivile on varjuk. Igasugu muud hõõrumised on kasutaja enda hoolsus varustuse hoidmisel. On olnud reaalseid olukordi ja tehtud ka katseid, et objektiivi kukkumisel filter põhjustab hoopis lisakahjustusi objektiivi esielemendile.
Saad seda mille eest maksad. Iga telepikkuses toru annab sulle "udu", aga millise ja kas fookuses olev objekt ka terav on ning kui meeldiv on värviülekanne jms.... see on juba teine asi. "Suumide teleosas pehme pilt" jääbki olema. Proovi korra valget fiksi või vähemalt profiseeria suumi, sa ei taha neid enam tagasi anda.
Been there, done that...
_________________ gerrysulp.net |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
08.12.2011 16:51:53
|
|
|
see filtriteema on minu arust küll "müüt". ei võta üks tükk peenikest klaasi kellelgi kvaliteeti alla, kui just keegi seda pannkoogirasvaste näppudega näppimas ei käinud. Ja selgi juhul tekivad plekid ja muud jurad, aga mitte "pehmem" pilt.
mõelge natuke peaga ja kasutage füüsikat. Enamik kasutavad ju päikseprille eks? kas ikka teevad pildi "pehmeks"? Jah, on palju näkaseid päikseprille, mis võivad oma kehva klaasiprofiili tõttu moonutada, aga teravus küll nüüd ei kao. Või äkki vaataks aknast välja? No ja kui see filter ikka täiesti läbipaistev, siis ei tee ta halba (aga ei tee pildiomaduslikult mitte midagi head ka).
üksainus halb asi clear-filtril on see, et päiksesepeegeldused (flare) võivad teatud olukordades tekkida, kus ilma ei tekiks või siis tekib "üks" lätakas rohkem, sest lihtsalt üks klaasi rohkem on ees.
"UV" filtri kaitse aga ei ole enam aktuaalne, sest köhh-köhh, moodsal CMOS on juba uv filter sensorisse integreeritud. pole enam midagi filtreerida.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
08.12.2011 17:48:53
|
|
|
| plus kirjutas: |
Saad seda mille eest maksad. Iga telepikkuses toru annab sulle "udu", aga millise ja kas fookuses olev objekt ka terav on ning kui meeldiv on värviülekanne jms.... see on juba teine asi. "Suumide teleosas pehme pilt" jääbki olema. Proovi korra valget fiksi või vähemalt profiseeria suumi, sa ei taha neid enam tagasi anda.
|
vot sellega ei ole ma päris nõus. ja appi tuleb "majandus".
canoni poolt on tõenäoliselt poliitika, et EF-S läätse pildiilu timmimine ei ole prioriteet, seda tehakse EF täiskaadri läätsetel. Tõenäoliselt on tegu firma taotlusliku poliitikaga, sest muidu kannataks kallite klaaside ostmine. Põhimõtteliselt "vahepealset ei ole" ideoloogia. Ma küll väga seda olukorda ei kiidaks, aga ega peakonkurent nikon oluliselt paremini ei tee.
Tänäpäeval on tegelikult võimlaik keeruliste väärisklaasidega ja crop kaamerale optimeeritud (loe: ehitatud ja disainitud nullist) objektiividega olukorda parandada ja päris mõistlikku tulemust saavutada. See tõstaks natuke hinda. Aga canon ei ole seda teed läinud ja ainus valik on tunduvalt kallimad täiskaadri "profi" klaasid. Kuna image-circle on täiskaadril tunduvalt suurem, siis on ka klaasiprofiil tunduvalt suurem (ja rohkem massi) ja seetõttu on hinnahüpe väga suur. Lisaks, täiskaadri läätse pildikvaliteet ei ole sama poolkaadril olles. Lihtsalt vahepealsete klaasinäkatsite profiil ei ole optimeeritud oluliselt väiksema sensori pildiringile. IMHO hakata täiskaadri profizuume soovitama crop kaamerale on väga vale suund. See, mis täiskaadrid on "terav", ei pruugi väiksemal sugugi olla
Just seetõttu on tõenäosus, et 3nda partei tootja (sigma/tamron/tokina) käest saad sa tihti mõisliku hinnaga parema ja teravama pildi.
Tänapäeva iroonia aga on see, et väiksemad konkurendid 2x crop maailmas on sellest "firmapoliitikast" priid ja ei pea oma läätsedes "väärisklaasi" tagasi hoidma. Ja üllatus-üllatus: "pehme pilt zoomi lõpus" või "udused ääred-nurgad lahtise avaga" probleemid on päris hästi ära kaotatud või tublisti vähendatud. Kasvõi uutest micro4/3-dest olympuse m.zuiko 40-150 (n.ö väike suum) või uus panasonic 100-300 (väga ekstreem suum). Mõlemad on vägagi teravad ja seda ka üpris lahtiste avade juures. 40-150 maksab u 250€ ja 100-300 u 560€. Tänapäeval on selline olukord, et kui võrrelda pildi teravust (näiteks tellisseina pildistada), siis "alla 650€ (st 10000 eek) lääts kategoorias" lahtiste avade (alla 8-a) juures teeb 2x sensor 1,5x-sele enamasti ära. Ja seda mitte seetõttu, et kere oleks parem (ei ole), vaid on optimeeritud klaas ja viitsitud asjaga vaeva näha.
Ok, paljud kaamera kered ise (küll eelkõige vanemad m4/3), oma üpris suure shutter-lagiga, ei ole optimeeritud spordi või metsuiku looduse pildistamiseks, aga läätsedelt tagasi ei hoita, st näha on, et kui tahta, siis on võimalik teha ka mõistliku hinnaga terav klaas.
Väiksem sensor, vähem klaasi (mass, suurus) vaja; vähem klaasi vaja, saab soodsamalt asendada väärisklaasiga ja kuna mõõt väiksem (väiksem AF käik), siis on odavam varustada kiirete ja vaiksete AF mootorite jms vidinatega.
Väiksem võib vahest ka parem olla.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
08.12.2011 18:50:28
|
|
|
UV-filter vs varjuk.
Tahes-tahtmata koguneb klaasile tolmu, ja olenevalt pildistamisoludest "mitte nii kuiva" sellist. Iga kord, kui klaasist (õige) lapiga üle käia, on mikrokriimude tekkimise oht (parandage, kui eksin). Varjuk kaitseb suurema füüsilise kahjustuse eest kindlasti vähendab ka seda tolmu hulka mis klaasini jõuab. Ise kasutan UV-filtrit ilma varjukita. Kui vaja see kõige-kõigem pilt teha, võin korraks filtri eest ära keerata.
Kas ka CMOS'i sisse integreeritud UV-filtril on üldse mingit mõtet, kui UV nii ehk naa enamjaolt objektiivi klaaselementidesse absorbeerub?
Mõned postitused tagasi väljatoodud 50 filtri testi kohta: 50 filtrit objekti ja objektiivi vahel = udune pilt, oh really?
|
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
08.12.2011 19:05:39
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
| ... Ilusa bokehi saab ka odava toruga mille aval on 12 kaarekujulist lamelli ja hea klaas. Kasvõi odav Tamron 55-200/4-5.6 Di II LD mis võimaldab 4.0 ava 130mm peal ja 4,5 170 juures. Järgiproovitud. ... |
Täisaval ei oma avalamellide arv ja kuju bokehile mingit mõju, sest täisava on nagunii ringikujuline. Ava koomale tõmmates hakkavad ka lamellide arv ja kuju lisaks muudele parameetritele (objektiivi fookuskaugus, ava, sfääriliste moonutuste väljakorrigeerimise meetodid, subjekti kaugus, tausta kaugus subjektist jne) bokehit mõjutama.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
08.12.2011 19:52:15
|
|
|
Alustada tuleks ikka sellest, et filtril ja filtril on ikka suur vahe ja saad seda, mille eest maksad. Korralikkudel ja paraku kallitel filtritel on valguspeegeldumine ikka väga minimaalne, samas aga odavad võivad ikka väga saastad olla ja tihtipeale ka on
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
09.12.2011 00:26:58
|
|
|
| erko kirjutas: |
| enterprice kirjutas: |
| ... Ilusa bokehi saab ka odava toruga mille aval on 12 kaarekujulist lamelli ja hea klaas. Kasvõi odav Tamron 55-200/4-5.6 Di II LD mis võimaldab 4.0 ava 130mm peal ja 4,5 170 juures. Järgiproovitud. ... |
Täisaval ei oma avalamellide arv ja kuju bokehile mingit mõju, sest täisava on nagunii ringikujuline. Ava koomale tõmmates hakkavad ka lamellide arv ja kuju lisaks muudele parameetritele (objektiivi fookuskaugus, ava, sfääriliste moonutuste väljakorrigeerimise meetodid, subjekti kaugus, tausta kaugus subjektist jne) bokehit mõjutama. |
oi kuidas mõjub. Vaata või 50mm 1,8 pilte millel on 5 labaga diafragma ja sa veendud ise neid viisnurki nähes.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
09.12.2011 02:48:09
|
|
|
niipalju siis "profiobjektiividest... imho nendest on küll kõige meeldivama pildiga just see odav 1.8 II
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
09.12.2011 12:26:06
|
|
|
| Jah täisava tõesti võtab lamellimoonutused maha, mälestused pärinesid vähe varasemast ajast kui toda 1.8 ise omasin. Jäid mõned viisnurksed plärakad meelde tollest ajast. Minu silmis on tähtis ka see kas bokehi valguskettad on ühtlased või servadest heledamad. Kui heledamad siis rikub vähegi säbruline taust bokehi üsna ära. Selles osas oli too 55-200 Tamron nii mitmestki 6x kallimast torust üle.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plus
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2004
|
09.12.2011 12:35:54
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
| ..canoni poolt on tõenäoliselt poliitika, et EF-S läätse pildiilu timmimine ei ole prioriteet, seda tehakse EF täiskaadri läätsetel... |
Nojah võibolla räägime tõesti erinevatel tasanditel üksteisest mööda.
Pärast seda kui läksin vanalt Canon 350d-lt üle täiskaadrile mõne aasta eest, ei vaatand ma enam tagasi. Poolekaadriste elu-ollu pole pärast seda väga süübinud. Ise olen väikese teravussügavuse friik ja sellest tulenevalt on minu seisukohtade alglähe täiskaader ja ülivalge fiks.
Sellegipoolest soovitus - proovige täiskaadrit ja kui meeldib, siis investeerige kohe vingesse klaasi (piisab ühest fiksist, näiteks 50 f1.4 või 50L või 35L). Nii kulutate kokkuvõttes vähem kui kogu tõeotsingu jada läbikäies ning õpite rohkem, sest fiks sunnib teid selleks. Ja teine asi, RAW ja järeltöötluse valdamine on vältimatu.
Edu!
_________________ gerrysulp.net |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.12.2011 12:44:46
|
|
|
| plus, enamuse harrastajate rahakott ei küündi täiskaadrini. Kere saab suhteliselt mõistliku hinna eest, kuid korralike objektiivide eest tuleb hämmastav kogus raha välja käia. APS-C on mõnus kompromiss. Väga häid objektiive saab suhteliselt mõistliku hinna eest.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|