Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Sony Ericsson Xperia ray märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
morik
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2011 10:09:01 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Ray:
2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 2100



Gsmarenas väike näpukas ja õige peak solema UMTS/HSPA 900/2100
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 02.11.2011 17:23:42 vasta tsitaadiga

morik kirjutas:


Gsmarenas väike näpukas ja õige peak solema UMTS/HSPA 900/2100


Sõltub ka ostukohast - http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-ray?cc=gb&lc=en#view=features_specifications

Note that network compatiblity and support varies per location. UMTS/HSPA 800/850/1800/1900 generally supported by phones purchased in Americas only, UMTS/HSPA 900 supported by phones purchased worldwide except Americas, UMTS/HSPA 2100 supported by phones purchased worldwide.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ogre111
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2009




sõnum 03.11.2011 17:16:04 vasta tsitaadiga

Kas teistel on ka juhtunud, et levi kaob ise niisama ära? Või on see seotud USA-st tellimisega?

Olen telefonil juba mõnda aega silma peal hoidnud. Kõige mõistlikum variant tundub hetkel Saksast tellimine.

Hetkel saaks ebay.de-st koost saatmisega 268€, kas keegi oskab mulle tuua välja põhjuseid, miks ma Eestist ostma peaks? ( garantii vist ainult 1 aasta välismaalt ostes tagatud?)
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 03.11.2011 22:07:58 vasta tsitaadiga

Võid jääda rahast ja kaubast ilma.
Saad lühema garantii.
Saad teisele turule mõeldud telefoni ja mittesobivate otsadega vooluadapteri.
Saad kehvemad kõrvaklapid.
Jne.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003




sõnum 04.11.2011 04:53:20 vasta tsitaadiga

Olgem ausad. Koonerdamine ei ole kokkuhoid. Tellides välismaalt võid kokku puutuda ksuuk poolt toodud probleemidega.
Ostes Tele2 esindusest maksad antuke rohkem aga on telefon kohe ka peos olemas peale tasumist. Ja alati on koht kuhu saad kas või järgmine päev minna telefoni probleemist rääkima.

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ridiculous
HV vaatleja

liitunud: 13.10.2011




sõnum 04.11.2011 10:40:23 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Võid jääda rahast ja kaubast ilma.
Saad lühema garantii.
Saad teisele turule mõeldud telefoni ja mittesobivate otsadega vooluadapteri.
Saad kehvemad kõrvaklapid.
Jne.


Jah, kõrvaklapid saad tõesti halvemad. Aga, kust pärineb arusaam, et vaid aasta on garantiid? Telefonil on üleeuroopaline garantii, nii et kui viid Maifon Baltic-usse, siis teevad korda. Ka saksast ostetud telefoni. Nii vähemalt kinnitas nii sony-ericsson ise kui ka maifon. Kas üleeuroopaliselt pole mitte ühtlustatud kahe-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg?

Turule sobivus? Miks ei sobi Eesti turule? kui pole nt vodafone-i vms tarkvaraga, siis muud probleemi ei tohiks ju olla. ja saksa otsik peaks ikka Eesti omaga kokku langema, siin ikka rohkem UK probleem õhus.

Muidugi võin eksida, nii et parandage mind.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 06.11.2011 23:46:25 vasta tsitaadiga

Peaks mainima, et need LiveSound klapid IMHO oma hinda küll väärt pole.
Kõrvas püsida ei taha ja kui sügavale kuulmekäiku toppida, kus pidama jäävad, siis teevad kõrvad valusaks (kõige väiksemad lutid otsas).
Helitugevus on väga lahja. Eelmise telefoniga (LG Arena) kaasas olnud klapid on minu meelest parema heliga ning mugavamad.
Muu heliallikaga kasutada ei saa, sest massiklemm on kõige tagumine ning tavalise stereo pesa kontakt sinna ei ulatu.

Telefoni enda puhul häirivad alumised teravad nurgad. Pikemalt näppida, siis torgib peopesa rõvedalt.

Muidu föön täitsa tip-top. Meeldib eriti see, et enamuse (labida suuruste) nutitelefonidega võrreldes on mõõtmed normaalsed.
Muus osas veel midagi väga kiita-laita ei mõistagi. Eks edaspidise kasutuse käigus saab näha.

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004




sõnum 07.11.2011 13:11:50 vasta tsitaadiga

LiveSound klappide osas vaidleks vastu.
Varem olen in-earidest kokku puutunud Sony Ericsson HPM-70, Audio Tehcnica ATH-CK10 ja ühtede ~90 euriste Etymotic'u klappidega (vist MC5). Ja kui neid uutega võrrelda, siis vanad SE HPM-70'd jäävad tugevalt maha - moonutavad rohkem ja üldse mingist heli sügavusest väga rääkida ei saa. Audio Technica klapid on selgelt LiveSound MH-1st paremad, isoleerivad superhästi väljast tuleva heli ära, kuigi ka õigesti kõrva saamisega läks mul alguses palju aega. Kuid CK-10'd on ka kõvasti krõbedama hinnaga (300 € ringis). Etymoticu klapid (mis on uutest SE omadest kallimad) aga teevad küllalt sarnast heli (mu sõbra arust, kes on ka neid kõiki klappe kuulanud, teevad SE-d isegi pisut paremat häält). Nii et ma arvan, et kui tahta märgatavalt paremat heli in-earidest, peab vaatama klappe hinnaga 150+ €. Seda ka, et kõiki klappe sai testitud korraliku allika tagant (RME Fireface 400 ja Matrix Cube).
Ja see, et sinu meelest on helitugevus vaikne - ka pole mitte viga klappides (SE LiveSound klappide takistus on 15 oomi), vaid telefoni kui väikese seadme nõrgas võimenduses. Kusjuures võimsusest minu jaoks täiesti piisab, isegi bussis on 2/3 helitugevus väga OK. Kui sai need klapid Matrix Cube klapivõimule järgi ühendatud, siis üle poole ei tahtnud kuidagi võimsust keerata, kõrvadest hakkas kahju.
Selles osas on veidi kehv tõesti, et kui on on teine heliallikas 3,5 mm, siis otse ei tööta. Ma kasutan 3,5>>1/4 tolli üleminekut ja nii töötab korralikult, nii et äkki mingite üleminekutega õnnestub 3,5-st pesast ka heli klappidesse saada icon_smile.gif

Nii et kokkuvõttes teevad minu arvates LiveSound klapid selle hinna kohta äärmiselt head heli ja ka telefonist klappidesse saadetav heli pole kõige kehvem. GSMArena arvustuses on frequency response graafik telefoni kohta päris lineaarne. Teiste tootjate omi väga ei oska kommenteerida, kuid just välja tulnud HTC muusikatelefon on näiteks täiesti pekki keeratud: meelega(!) on 50-150 Hz sagedusi jõhkralt ülevõimendatud, sest bass on ju nii äge!!

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Boot
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001




sõnum 08.11.2011 17:00:05 vasta tsitaadiga

Nii, lisaks veel mõned muljed telefoni kohta peale paarikuist kasutamist:
ca kuu aega tagasi märkasin esimesi pisikesi kriime telefoni ekraanil, kuigi olen teda üsna hästi hoidnud ja teiste asjadega koos pole taskus olnud. Peale seda panin kaitsekile peale.
libe on ta tõesti, esimese 1-2 nädala jooksul kukkus ta mul umbes 5x maha, E51-ga sellist jama ei olnud...
mälu on vähevõitu või mis iganes see põhjus on, et vahel uimab homescreen 5 sekundit ette (ikoonid tulevad ükshaaval sekundiste vahedega). Igatahes see sai ka ajendiks, miks ma täna telefoni ära rootisin ja sealt mõningaid mittevajalikke SE appe välja rookisin, MemoryBooster väidab nüüd varasema ~50MB asemel olema ~100MB vaba.

Ja ega muud nagu ei leiagi mida kiruda icon_smile.gif
Ahjaa, see probleem on, et kui teha teksti sisestamisel mingi viga ja üritada siis kursoriga sinna tagasi minna, siis ekraani väiksusest tingituna on see minu jaoks küll täiesti ebareaalne ettevõtmine icon_razz.gif

Aga muidu on tore tükk, pange pole vist kordagi pannud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.11.2011 17:35:38 vasta tsitaadiga

ma ei seedi seda kuradi lõustaraamatut, seega rootisin aparaadi ja eemaldasin selle jura vastava käsureaga läbi arvuti. kas nendest F logoga "Muusika ja videod" / "Mängud ja rakendused" ka kuidagi lahti on võimalik saada, ideaalis ei taha telefonis ühtegi F ikonniga asja näha, samuti jäi peale uninstalli alles ka aplikatsioonide alla osa F asju alles (F calendar sync jne).
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2011 17:38:16 vasta tsitaadiga

Peale rootimist TitaniumBackup peale ja sellega kõik FB saast maha, nüüd kestab aku varasema 1-2 päeva asemel 3-4 päeva.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 08.11.2011 23:07:37 vasta tsitaadiga

Ma kleepisin komplektis olnud kile kohe tehase kile asemele, kuna poes hoiatati, et see ekraani kate kriipimist ei kannata.
See jutt muidugi pani veidi imestama, et kaasaegsele seadmele ei suudeta korralikku klaasi külge panna. Arenal olev Gorilla Glass pole, üle kahe aastase kasutuse jooksul, mitte ainsamatki kriimu omandanud.

Maha kukkunud pole, püsib käes küll. Pakun, et siin on pigem asi selles, kas eelmine telefon on olnud puutetundliku ekraaniga või tavaline bar, e. siis pihus hoidmise tunnetus ja harjumus.

Boot: kursorit ei pea õigesse kohta kohe toksima, vaid võib alla ilmuva slaideriga lohistada sobivasse paika.

Klappide kohalt parandaks oma eelnevat kommentaari. Heli on tegelikult tõesti suhteliselt hea. Mugavus (vähemasti minu kõrvade jaoks), aga täiesti olematu.
Samuti, kuna ma enamasti kuulan metalit, siis need klapid kidrahelide puhul jäävad grammike softiks. Kõrged on seeeest korralikud.

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2011 01:34:55 vasta tsitaadiga

Lemmy kirjutas:
Ma kleepisin komplektis olnud kile kohe tehase kile asemele, kuna poes hoiatati, et see ekraani kate kriipimist ei kannata.


Oot,oot kas ekraan polegi kriipimise kindel?Ja mis kiled veel kaasa antakse? icon_eek.gif
Need kiled ju tulevad kohe maha.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 10.11.2011 01:48:59 vasta tsitaadiga

enigma kirjutas:
Lemmy kirjutas:
Ma kleepisin komplektis olnud kile kohe tehase kile asemele, kuna poes hoiatati, et see ekraani kate kriipimist ei kannata.


Oot,oot kas ekraan polegi kriipimise kindel?Ja mis kiled veel kaasa antakse? icon_eek.gif
Need kiled ju tulevad kohe maha.

No ma kratsimist testima ei hakand, aga nii räägitakse jah.
Karbis oli üks kaitsekile kaasas, selline jämedamat sorti, mitte seda ei mõtle, mis tehasest tulles peal. Maha see niisamalihtsalt kindlasti ei tule. Kuidas vastu peab.. eks elu näitab.
Muidugi võib neid kaitseid ka poest või ebay'st juurde osta.

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003




sõnum 10.11.2011 03:32:44 vasta tsitaadiga

Ma ei tea miks see juhtus aga mul viskas ühe kõne alustamisel veateate, et mingi phone nimeline apss oli kokku jooksnud ja valikud olid sulgemine ja teavitamine.

Võttis natuke muigama, et telefoni üks tähtsamaid appse hangub icon_biggrin.gif

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx
HV kasutaja
renx

liitunud: 23.07.2003




sõnum 10.11.2011 11:49:46 vasta tsitaadiga

Kas selle aparaadiga e posti ka saab lugeda? G mail toimib, aga renxx@neti.ee ei oska seadistada, või ei saagi?
_________________
If juu tount andörständ tö kestiön, tount äsk tö kestion.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villem01
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 10.11.2011 14:18:49 vasta tsitaadiga

Lemmy kirjutas:
enigma kirjutas:
Lemmy kirjutas:
Ma kleepisin komplektis olnud kile kohe tehase kile asemele, kuna poes hoiatati, et see ekraani kate kriipimist ei kannata.


Oot,oot kas ekraan polegi kriipimise kindel?Ja mis kiled veel kaasa antakse? icon_eek.gif
Need kiled ju tulevad kohe maha.

No ma kratsimist testima ei hakand, aga nii räägitakse jah.
Karbis oli üks kaitsekile kaasas, selline jämedamat sorti, mitte seda ei mõtle, mis tehasest tulles peal. Maha see niisamalihtsalt kindlasti ei tule. Kuidas vastu peab.. eks elu näitab.
Muidugi võib neid kaitseid ka poest või ebay'st juurde osta.


Mina suutsin selle kaasas oleva kile suht nigelalt peale panna, mingit imepisikest sodi jäi alla ja tekkisid mullid. (tuleb hoolikalt pühtaks nühkida enne klaas)
Uue kile sain väga ok hinnaga kaitsekiled.ee seal vist enamus asjadele neid olemas.
Uus kile läks kuidagi väga ladusalt sinna ja paar nädalat olnud. Tundub, et parem kui originaal. (ScreenGuard kui midagi kellelegi ütleb. Iphone pildiga pakend)
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003




sõnum 10.11.2011 19:42:23 vasta tsitaadiga

renx, ma loen oma posti POP3 kaudu ja postkast on lihtne ja mugav. Mulle meeldib!
_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx
HV kasutaja
renx

liitunud: 23.07.2003




sõnum 10.11.2011 22:46:55 vasta tsitaadiga

KimsSky kirjutas:
renx, ma loen oma posti POP3 kaudu ja postkast on lihtne ja mugav. Mulle meeldib!


Heh icon_biggrin.gif
kui sellise küsimuse juba küsisin, siis .... jah, mis on POP3 ?

_________________
If juu tount andörständ tö kestiön, tount äsk tö kestion.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003




sõnum 11.11.2011 00:37:55 vasta tsitaadiga

renx, tead mis on google otsing?

Kas see peamine on kile?
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 11.11.2011 14:30:40 vasta tsitaadiga

Jah
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ridiculous
HV vaatleja

liitunud: 13.10.2011




sõnum 11.11.2011 19:30:16 vasta tsitaadiga

Kas keegi, kes on tellinud Ray või mõne muu telefoni ebayst või amazonist, võiks lühidalt selgitada milles seisneb branding. Tihti on tegemist t-mobile brandinguga. Saan aru, et see branding võib seisneda alates reaalselt t-mobile märgist korpusel kuni ulatuslike telefoni tarkvara sätete muutmiseni. Ehk siis kas keegi on saanud saksast t-mobile brandinguga isendi ja kui siis mida see branding praktikas endast kujutab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.11.2011 22:47:34 vasta tsitaadiga

ridiculous kirjutas:
Kas keegi, kes on tellinud Ray või mõne muu telefoni ebayst või amazonist, võiks lühidalt selgitada milles seisneb branding. Tihti on tegemist t-mobile brandinguga. Saan aru, et see branding võib seisneda alates reaalselt t-mobile märgist korpusel kuni ulatuslike telefoni tarkvara sätete muutmiseni. Ehk siis kas keegi on saanud saksast t-mobile brandinguga isendi ja kui siis mida see branding praktikas endast kujutab?


Kui raha ei ole siis oota paar kuud,siis see mudel ei maksa see enam suht midagi.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WaHur
HV kasutaja

liitunud: 21.02.2003




sõnum 12.11.2011 00:16:55 vasta tsitaadiga

enigma kirjutas:
Kui raha ei ole siis oota paar kuud,siis see mudel ei maksa see enam suht midagi.

thumbs_up.gif Hea soovitus läbi aegade! Alati võib oodata ja ootama jäädagi! Ikka tuleb uus -- kallim ja vana muutub odavaks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ridiculous
HV vaatleja

liitunud: 13.10.2011




sõnum 12.11.2011 15:30:51 vasta tsitaadiga

enigma kirjutas:
ridiculous kirjutas:
Kas keegi, kes on tellinud Ray või mõne muu telefoni ebayst või amazonist, võiks lühidalt selgitada milles seisneb branding. Tihti on tegemist t-mobile brandinguga. Saan aru, et see branding võib seisneda alates reaalselt t-mobile märgist korpusel kuni ulatuslike telefoni tarkvara sätete muutmiseni. Ehk siis kas keegi on saanud saksast t-mobile brandinguga isendi ja kui siis mida see branding praktikas endast kujutab?


Kui raha ei ole siis oota paar kuud,siis see mudel ei maksa see enam suht midagi.


Paar kuud? Kas on ka mingi põhjus, miks just paar kuud või see on lihtsalt üldine märkus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Sony Ericsson Xperia ray mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.