|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
11.11.2011 15:52:35
|
|
|
Spacefly, Mis firmware sul peal?
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
12.11.2011 00:09:39
|
|
|
Nagu öeldud, viimane:
Version 1.03
*Improved autofocus accuracy in low intensity lighting conditions.
*General performance and stability improvements.
See update veidi parandas asja ja nüüd on võimalik kaamera enda kalibreerimisvõimaluste piires fookus enamvähem paika saada. Enne oli veel rohkem metsas.
Standartsete test chartide abil (must fookuspunkt heledal taustal) on mul ka AF täitsa OK. Probleem on aga reaalses elus piltidega. Siin üks näide, mis tehtud samast asendist, kolmjalalt, puldiga, manuaalseades, samades valgustingimustes, fikseeritud fookuspunktiga. Ainus erinevus on ,et vasakpoolne pilt on tehtud läbi viewfinderi ja parempoolne liveview abil. Vasakul pildil selgelt näha front focus (pildi all paremal).
Spoiler 
Ja selline on minu karm igapäev, väidetavalt korras kaameraga. Arvan ,et proovin veel korra garantiiteemat ja sama jama jätkumise korral tuleb raske südamega kuue aasta pikkune pentaxikasutaja karjäär lõpetada
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
12.11.2011 00:47:41
|
|
|
| Spacefly, kas sa seda VF fokuseerimise režiimi ei saa panna samaks, mis on Live View-l? Kumb režiim sul LV puhul aktiivne on, kas contrast detection või phase detection?
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
12.11.2011 01:07:26
|
|
|
LV puhul on aktiivne contrast detection. Saab lülitada ka phase detection peale aga siis on tulemus ju sama, mis VF kasutades. Vastupidi ehk VF puhul contrast detectionit kasutada ei ole võimalik.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
12.11.2011 01:37:51
|
|
|
Spacefly, ega need väga valgusjõulised torud pole ka, niiet ära imesta kui hämaras pildistades probleeme esineb.
Muidugi nüüd küsimus tekib, et kui pimedates oludes siis täpsemalt.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
12.11.2011 02:21:11
|
|
|
Need näidispildid olid üsna hämaras toas, EV1.65, kui täpsemalt arvutada. Samas ei midagi sellist, mis peaks selle kaamera AF võimetest üle käiks (EV0-22, F1.4 jures). Ma ei räägi ju hetkel äraväristatud pildist vms. Phase detection fookus ju ka hätta ei jää. Välgu kasutamine ei muuda antud juhul AF juures midagi, sama udune pilt tuleb. Samuti on pikemaajalised kogemused K10D kasutamisel ja tollega selliseid muresid ei osanud uneski näha. Seega see argument hetkel siin rolli ei mängi.
Aga saan siis aru ,et teistel K-5 omanikel sellist probleemi ei esine. Tuleb siis ikka garantiivendasid peedistada.
Päris üksi ma siiski ei ole: http://falklumo.blogspot.com/2011/03/lumolabs-pentax-k-5-low-light-focus.html
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
12.12.2011 15:21:34
|
|
|
Nädal aega K-5 peal olnud (tulin Canon 40D pealt). Kaks tamroni toru 17-50 F2.8 ja 90mm F2.8 macro. Samad asjad olid mul ka Canoni peal, nendest oleks olnud raske loobuda. õigemini ma küll loobusin aga tahstin uue kerega samasuguseid
Siiamaani olen rahul, fookuse probleeme pole täheldanud, võimalik, et pole sellises situatsioonis olnud. Kõik on täpselt nii nagu ma arvasin ja veel paremgi. Kaalusin 7D ostu ja on hea meel, et seda siis ära ei ostnud. K-5 täidab minu vajadused paremini, kui 7D oleks seda teinud. Aga noh, kellele ema, kellele tütar.
Aga mine photopointi ja proovi seal seda laenukaamerat.
Või kui väga tahad, võid külla ka tulla (asun tln, nõmme) katsetama, tood paki suitsu näiteks, ma teen kohvi ka
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eof
HV kasutaja
liitunud: 11.02.2004
|
17.12.2011 01:42:27
|
|
|
| Spacefly kirjutas: |
Nagu öeldud, viimane:
Version 1.03
*Improved autofocus accuracy in low intensity lighting conditions.
*General performance and stability improvements.
See update veidi parandas asja ja nüüd on võimalik kaamera enda kalibreerimisvõimaluste piires fookus enamvähem paika saada. Enne oli veel rohkem metsas.
Standartsete test chartide abil (must fookuspunkt heledal taustal) on mul ka AF täitsa OK. Probleem on aga reaalses elus piltidega. Siin üks näide, mis tehtud samast asendist, kolmjalalt, puldiga, manuaalseades, samades valgustingimustes, fikseeritud fookuspunktiga. Ainus erinevus on ,et vasakpoolne pilt on tehtud läbi viewfinderi ja parempoolne liveview abil. Vasakul pildil selgelt näha front focus (pildi all paremal).
Spoiler 
Ja selline on minu karm igapäev, väidetavalt korras kaameraga. Arvan ,et proovin veel korra garantiiteemat ja sama jama jätkumise korral tuleb raske südamega kuue aasta pikkune pentaxikasutaja karjäär lõpetada  |
Sain ka k5 peale ja 1.11 soft peal - väheses valguses on AF täiesti (as in õhtu jooksul ei saanud ÜHTEGI kasutatavat pilti) kasutuskõlbmatu rämeda ettefokuseerimise pärast (31/1.8!). Normaalse valgusega, samas, probleeme pole.
Proovin garantiid kõigepealt.
_________________ Shot with an overpriced lens. |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
18.12.2011 15:34:48
|
|
|
Eile saatsin oma DA 16-45 remonti. Peale pildistamist jäi aeg ajalt ava suletud asendisse. DOF eelvaade tõmbas ava ainult kinnisemaks, aga live-view abiga - peale live-viewst väljumist tegi ava uuesti lahti. Sama ka uue võttega. Ka objektiivi eest keeramise ning seejärel uuesti kinnitamisega sai ava lahti. Ilmnes see probleem ~500 fotot tagasi. Esialgu kannatas mitukümmend pilti teha ja ava kinni ei jäänud, kuid viimasel ajal kippus juba üle ühe kaadri probleem tekkima.
Kontaktide puhastus ei aitanud ja kui objektiivi eest keerasin ning ava kangi liigutada üritasin siis mõnel korral tundsin seal kerget takistust. Mingit õli ega mustust diafragma labadel ei täheldanud. Objektiiv kasutuses olnud 5 aastat. Liiva ega vett saanud ei ole. Kukkunud ka mitte.
---
Edit:
Remont PP-s läks 19€. Remonditi ava hoob.
viimati muutis Kristo. 06.01.2012 19:59:53, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
20.12.2011 17:06:33
|
|
|
| Pentaxile tuleks see vast üsna kasuks... neil üsna kena 35mm filmi suuruse image circle'ga objektiivipark, mis veidi raisatud APS-C ees.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
20.12.2011 18:55:15
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
| Pentaxile tuleks see vast üsna kasuks... neil üsna kena 35mm filmi suuruse image circle'ga objektiivipark, mis veidi raisatud APS-C ees. |
Iseasi, kas need objektiivid kuulujutus mainitud Sony 24 MPix sensori lahutusvõimega samal tasemel on.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
20.12.2011 19:07:10
|
|
|
24MP oleks paras overkill...
Aga mis vahet see tegelikult teeb? Kui just 100% peal pilte pidevalt monitoril või luubiga väljatrükil ei vaata, peaks enamik täiesti adekvaatsed olema.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vill147
HV kasutaja
liitunud: 27.08.2004
|
29.12.2011 22:00:49
|
|
|
noh, omal ajal kui hakkasin üldse digi peeglit ostma, valisin k10d seetõttu, nikon d200 oli päris kõvasti kallim. Üks maksis umbes 12-13 tuhhi, teine üle 20-ne. Kui võrdlus nikoni/canoni täiskaadrite hinnaga peaks ka selles proportsioonis olema,,,siis on lahe.
Kui see kuulujutt pentaxi täiskaadrist muidugi üldse tõene on.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oth
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2003
|
06.01.2012 15:08:51
|
|
|
| Tervist, kui palju siin on K-5 kasutajaid, ning kui paljudel teist on rahul ja kui paljudel on mingeid vastuvõetamatuid ja yletamatuid probleeme? Plaanin endale osta esimest peegelkaamerat. Olen varem kasutanud yhe sugulase K20-t, niiet Pentaxi kasutajaliides on mulle tuttav. ning samuti on olemas võimalus kasutada objektiive.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vill147
HV kasutaja
liitunud: 27.08.2004
|
08.01.2012 10:42:54
|
|
|
| loe digitest.ee -s kirjutatud arvustusi; neid seal vist kaks selle kaamera kohta.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oth
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2003
|
08.01.2012 19:40:22
|
|
|
| Oh, kõikide testide järgi on tegu vinge kaameraga, mida ma täiesti usun. Samas on internet täis jutte sellest kuidas mõned kasutajad ei suuda k-5'st yhtegi normaalset pilti kätte saada (siinsamas teemas on ka mõningaid probleeme kirjeldatud). Kokku võttes, mind huvitab pigem eestis myydyd kaamerate kvaliteedi teema, seda internetiarvustustest ei leia.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
08.01.2012 21:15:29
|
|
|
| oth kirjutas: |
| Oh, kõikide testide järgi on tegu vinge kaameraga, mida ma täiesti usun. Samas on internet täis jutte sellest kuidas mõned kasutajad ei suuda k-5'st yhtegi normaalset pilti kätte saada (siinsamas teemas on ka mõningaid probleeme kirjeldatud). Kokku võttes, mind huvitab pigem eestis myydyd kaamerate kvaliteedi teema, seda internetiarvustustest ei leia. |
Mõned kasutajad ei suuda ühegi kaameraga normaalset pilti kätte saada. See K-5 peamine viga tundub olevast hõõglambivalguses veidi mööda fokusseerimine. Olen seda oma K10D puhul ka täheldanud. Ei näe küll põhjust, miks Eestis müüdavatel K-5-l erinev kvaliteet peaks olema kui välismaa omadel.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
09.01.2012 12:11:17
|
|
|
| ot: |
| Hõõglambivalguses fokuseerivad peaaegu kõik fotokad mööda, välja arvatud roppu raha maksvad kolakad. |
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Atti
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003
|
09.01.2012 12:18:33
|
|
|
| Sisetingimustes kasuta eraldi välklampi, natukene väiksemat ava ja viimasega seonduvalt suurem sügavusteravus kompenseerib selle pisikese AF võssapaneku.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
09.01.2012 13:46:17
|
|
|
Nii lihtne see asi ka ei ole, et kasuta välku ja kõik on korras, või siis on minul eriti õnnetu K-5 sattunud (kuigi garantiiremondi sõnul korras). Minu K-10D või isegi miski odav canoni seebikas said/saab samades tingimustes täiesti rahuldavalt hakkama. Põhimõtteliselt ka normaalselt valgustatud tubastes tingimustes võib faasipõhise (läbi optilise viewfinderi) AF ära unustada, olgu sul siis peal välk või ees ava F8 ja väiksem. Ostetud ox.ee-st veidi üle aasta tagasi.
Või siis on megapixlit juba nii palju tekkinud, et 1:1 suuruses on teravusprobleemid liiga hästi nähe
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vill147
HV kasutaja
liitunud: 27.08.2004
|
09.01.2012 18:19:00
|
|
|
K5-te peetakse parimaks kaameraks pentaxite rea pealt. Teiste bränide rea pealt....kui võrrelda, siis läheb kakluseks nagu ikka.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Abec7
HV vaatleja
liitunud: 04.02.2008
|
03.02.2012 20:59:24
|
|
|
Rõõmustavad uudised
Uus roadmap on väljas. Paistab, et varsti võib lettidel näha pikemat telefixi, kui seda on praegune DA* 300 ja lisaks veel konverter. Kahju, et mina neid Pentaxileeris olles ei näinud
Paari aasta jooksul peaks siis ilmavalgust nägema:
* 1.4 telekonverter
* 500-600mm vahele jääv telefix
* ülilainurk (suumobjektiiv)
* DA* normaalsuum
* uus 50mm fix (f/1,0??)
* Limited seeria suumobjektiiv
* telesuum
http://www.photographyblog.com/news/pentax_k-mount_lens_roadmap/
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
03.02.2012 23:17:02
|
|
|
| Abec7 kirjutas: |
Rõõmustavad uudised
Uus roadmap on väljas. Paistab, et varsti võib lettidel näha pikemat telefixi, kui seda on praegune DA* 300 ja lisaks veel konverter. Kahju, et mina neid Pentaxileeris olles ei näinud
Paari aasta jooksul peaks siis ilmavalgust nägema:
* 1.4 telekonverter
|
see on nagu mingi valge laev mida juba aastaid ja aastaid oodatakse, aga ikka kaob lõpuks roadmapidelt ära
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Abec7
HV vaatleja
liitunud: 04.02.2008
|
03.02.2012 23:20:44
|
|
|
Loodame, et juhtub mingi ime ja valge laev jõuab siiski sadamasse
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
18.02.2012 21:09:25
|
|
|
Võiks tulla küll välja uusi objesid, läheksid vanemad odavamaks. Pentaxile ikka kõik nii kallis
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
18.02.2012 21:20:26
|
|
|
| Ja mina olen juba aastaid oodanud, et M9 hind langeks. Unistada võib.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
18.02.2012 21:27:28
|
|
|
| pacho kirjutas: |
| Ja mina olen juba aastaid oodanud, et M9 hind langeks. Unistada võib. |
Eks see ütlus nii ole, et lootus sureb viimasena...
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
22.03.2012 23:38:25
|
|
|
Pentax K-01 Hands-on Preview
http://www.dpreview.com/previews/pentaxk01/
Koos selle uue Pentax smc DA 40mm F2.8 XS oleks täitsa mõnus pisike asi. ja lisaks sobivad kõik muud torud ka veel ette.
http://www.dpreview.com/products/pentax/lenses/pentax_xs_40_2
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
viimati muutis namstoop 23.03.2012 15:01:13, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
23.03.2012 19:19:16
|
|
|
| Mina küll ei ostaks. Ühest küljest on kena, et bajoneti kaugus sensorist võimaldab kõiki Pentaxi objektiive kasutada. Teisalt tähendab see, et võrreldes teiste peeglita kaameratega on see võrdlemisi kobakas ja igasuguseid huvitavaid objektiive ei saa ka kasutada. Rääkimata sellest, et juba välimuse poolest ei tahaks sellisega end avalikus kohas näidata.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bright
analyzer

liitunud: 05.11.2001
|
23.03.2012 19:21:25
|
|
|
K-01 kaameral ju ei ole viga tehniliselt. Sensor hää ja 6fps. Eriti lahe on featuur, mis lubab jpg-modes viimasest pildist ka RAW salvestada.
Jääb vaid muret tunda selle üle, et täiesti musta värvi kaamerat ei ole valikus. Üks peaaegu must paistab olevat, kuid välk ja seda ümbritsev plastik tuleb siis ise mustaks disainida Seega on Marc Newsonile siin natukene veel mõtteainet tulevaste kaamerate tarvis.
_________________ Doggett can tell |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
24.03.2012 11:37:05
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
| Mina küll ei ostaks. Ühest küljest on kena, et bajoneti kaugus sensorist võimaldab kõiki Pentaxi objektiive kasutada. Teisalt tähendab see, et võrreldes teiste peeglita kaameratega on see võrdlemisi kobakas ja igasuguseid huvitavaid objektiive ei saa ka kasutada. Rääkimata sellest, et juba välimuse poolest ei tahaks sellisega end avalikus kohas näidata. |
oot mis objektiive ei saa kasutada?
Ja välimus on puhas maitseasi, mulle küll meeldib. Sobib Pentaxi suhteliselt robustse stiiliga samasse ritta kenasti.
Mulle pigem tunduvad need need pisiksed hübriidid oma pisikeste objektiividega mõttetud. Siis juba mõni pädev kompakt parem.
A noh ega ma ostama ei hakka vist nagunii, oleks nagu enda jaoks raske põhjendada vajadust, kui K10D ja K7 juba olemas Hmm, samas huvitav palju nende koguväärtus on
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
24.03.2012 15:24:28
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Jüri Öö kirjutas: |
| Mina küll ei ostaks. Ühest küljest on kena, et bajoneti kaugus sensorist võimaldab kõiki Pentaxi objektiive kasutada. Teisalt tähendab see, et võrreldes teiste peeglita kaameratega on see võrdlemisi kobakas ja igasuguseid huvitavaid objektiive ei saa ka kasutada. Rääkimata sellest, et juba välimuse poolest ei tahaks sellisega end avalikus kohas näidata. |
oot mis objektiive ei saa kasutada?
|
Üks enamike peeglita kaamerate eeliseid on minu arvates see, et sensor asub üsna bajoneti lähedal. Seega on võimalik kasutada praktiliselt kõiki objektiive, alustades kvaliteetsetest rangefinderi omadest ja lõpetades üliodavate valvekaamerate objektiividega. Selle Pentaxiga oled piiratud ikkagi ainult peegelkaamera objektiividega ja M42 kasutamiseks tuleb ka mingi rõngas iga kord bajoneti sisse väänata.
Neid hübriide ja ka kõige pisemaid kompakte ma suuruse järgi siiski ühte patta ei paneks, põhimõttelt ja võimalustelt täiesti erinevad asjad ikkagi. Isiklikult eelistaks küll mingit stiilset väikest hübriidi vana hõbedase metallist objektiiviga kui seda Pentaxi legoklotsi.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
24.03.2012 15:40:03
|
|
|
| Ehk siis sisuliselt eelistaksid Fuji X100 taolist jubinat aga Pentax'ilt?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
25.03.2012 15:05:20
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
| Ehk siis sisuliselt eelistaksid Fuji X100 taolist jubinat aga Pentax'ilt? |
Pigem siis juba see Fuji X-Pro1, millel saab ka objektiive vahetada. Lootsin tegelikult küll, et tuleb mingi Fuji ja Olympuse stiilis retro välimusega kaamera, mis mahub taskusse. Seda Pentaxit on ju sama tüütu kaasas kanda nagu mõnda peegelkaamerat.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
25.03.2012 17:25:04
|
|
|
Jajah, X-Pro 1 v.a selle hind. Ja ka see, et see on vaid mustas ja sa nimetasid hõbedast metalli.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
25.03.2012 22:23:06
|
|
|
miks see pilt nii rõvedalt teraline on?
Või peabki olema
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
25.03.2012 22:49:32
|
|
|
ISO1600 puhul peakski jah. Ava on kuidagi väga kinni lastud (f/11), kui ava paar stoppi avada, saaks ISO alla lasta ja peaks ka müra vähenema
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.03.2012 22:50:02
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
miks see pilt nii rõvedalt teraline on?
Või peabki olema
Spoiler 
|
k100D ja ISO1600 võivad vist sellise kombinatsioon anda küll. F/11 ja 1/350 oleks lubanud üksjagu madalamat ISO kasutada vajadusel.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
25.03.2012 23:01:51
|
|
|
ma klõpsin auto seadetega, sest muud ei oska. Miks ta mul õhtul nii ränga ISO pani, kas tõesti valgust tundus nii vähe olevat....
Peab vist ikka Canoni ostma
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
25.03.2012 23:12:03
|
|
|
| Full auto pealt võiks tegelikult ära tulla ja kasutada Av (Aperture priority) režiimi (paned ISO ja ava paika ja siis ta ise mõõdab, mis säriaeg sobiv oleks). Full auto on sellistele, kes kohe üldse ei viitsi mõelda selle peale, mis kaameras toimub, peaasi, et pilti teeks.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
25.03.2012 23:27:40
|
|
|
| See on jälle üks ehe tõestus selle kohta, et kui tahad ainult automaatsete seadetega pildistada, siis ei ole mõtet peegelkaamerat osta.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
earthbeat
HV kasutaja

liitunud: 12.04.2006
|
26.03.2012 07:46:10
|
|
|
| ega se canon siin ei aita
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
26.03.2012 08:19:21
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
| See on jälle üks ehe tõestus selle kohta, et kui tahad ainult automaatsete seadetega pildistada, siis ei ole mõtet peegelkaamerat osta. |
kas compact teeks autoseadetes parema pildi?
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.03.2012 08:25:08
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
kas compact teeks autoseadetes parema pildi? |
Oleneb kui vana kompakt. K100D on üle 5 aasta vana siiski juba, aja jooksul on automaatika kõvasti arenenud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
26.03.2012 09:32:18
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
ma klõpsin auto seadetega, sest muud ei oska. Miks ta mul õhtul nii ränga ISO pani, kas tõesti valgust tundus nii vähe olevat....
Peab vist ikka Canoni ostma  |
Milline auto režiim ava f11 kasutamist ISOst tähtsamaks peab? Maastiku või?
Kas k100D auto-ISO piire lubab juba vähendada? Kui jah, siis lükka see mingi 800 peale.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
26.03.2012 15:04:36
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Hiid kirjutas: |
miks see pilt nii rõvedalt teraline on?
Või peabki olema
Spoiler 
|
k100D ja ISO1600 võivad vist sellise kombinatsioon anda küll. F/11 ja 1/350 oleks lubanud üksjagu madalamat ISO kasutada vajadusel. |
imelik jah, et 1/350 säri puhul selline iso pandi. Vabalt oleks võinud kasutada 400 iso ja 1/125 säri...
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
27.03.2012 10:55:24
|
|
|
| Mul ei näpi k100D üldse ise autorežiimis ISOt. Võib-olla, et see on mingi settingute värk, aga võib-olla pani/unustas Hiid lihtsalt ise ISO1600 peale.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|