Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 43, 44, 45  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 15:52:35 vasta tsitaadiga

Spacefly, Mis firmware sul peal?
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2011 00:09:39 vasta tsitaadiga

Nagu öeldud, viimane:
Version 1.03
*Improved autofocus accuracy in low intensity lighting conditions.
*General performance and stability improvements.

See update veidi parandas asja ja nüüd on võimalik kaamera enda kalibreerimisvõimaluste piires fookus enamvähem paika saada. Enne oli veel rohkem metsas.

Standartsete test chartide abil (must fookuspunkt heledal taustal) on mul ka AF täitsa OK. Probleem on aga reaalses elus piltidega. Siin üks näide, mis tehtud samast asendist, kolmjalalt, puldiga, manuaalseades, samades valgustingimustes, fikseeritud fookuspunktiga. Ainus erinevus on ,et vasakpoolne pilt on tehtud läbi viewfinderi ja parempoolne liveview abil. Vasakul pildil selgelt näha front focus (pildi all paremal).
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja selline on minu karm igapäev, väidetavalt korras kaameraga. Arvan ,et proovin veel korra garantiiteemat ja sama jama jätkumise korral tuleb raske südamega kuue aasta pikkune pentaxikasutaja karjäär lõpetada icon_sad.gif

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 12.11.2011 00:47:41 vasta tsitaadiga

Spacefly, kas sa seda VF fokuseerimise režiimi ei saa panna samaks, mis on Live View-l? Kumb režiim sul LV puhul aktiivne on, kas contrast detection või phase detection?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2011 01:07:26 vasta tsitaadiga

LV puhul on aktiivne contrast detection. Saab lülitada ka phase detection peale aga siis on tulemus ju sama, mis VF kasutades. Vastupidi ehk VF puhul contrast detectionit kasutada ei ole võimalik.
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2011 01:37:51 vasta tsitaadiga

Spacefly, ega need väga valgusjõulised torud pole ka, niiet ära imesta kui hämaras pildistades probleeme esineb. icon_wink.gif
Muidugi nüüd küsimus tekib, et kui pimedates oludes siis täpsemalt.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2011 02:21:11 vasta tsitaadiga

Need näidispildid olid üsna hämaras toas, EV1.65, kui täpsemalt arvutada. Samas ei midagi sellist, mis peaks selle kaamera AF võimetest üle käiks (EV0-22, F1.4 jures). Ma ei räägi ju hetkel äraväristatud pildist vms. Phase detection fookus ju ka hätta ei jää. Välgu kasutamine ei muuda antud juhul AF juures midagi, sama udune pilt tuleb. Samuti on pikemaajalised kogemused K10D kasutamisel ja tollega selliseid muresid ei osanud uneski näha. Seega see argument hetkel siin rolli ei mängi.
Aga saan siis aru ,et teistel K-5 omanikel sellist probleemi ei esine. Tuleb siis ikka garantiivendasid peedistada.
Päris üksi ma siiski ei ole: http://falklumo.blogspot.com/2011/03/lumolabs-pentax-k-5-low-light-focus.html

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2011 15:21:34 vasta tsitaadiga

Nädal aega K-5 peal olnud (tulin Canon 40D pealt). Kaks tamroni toru 17-50 F2.8 ja 90mm F2.8 macro. Samad asjad olid mul ka Canoni peal, nendest oleks olnud raske loobuda. õigemini ma küll loobusin aga tahstin uue kerega samasuguseid icon_biggrin.gif

Siiamaani olen rahul, fookuse probleeme pole täheldanud, võimalik, et pole sellises situatsioonis olnud. Kõik on täpselt nii nagu ma arvasin ja veel paremgi. Kaalusin 7D ostu ja on hea meel, et seda siis ära ei ostnud. K-5 täidab minu vajadused paremini, kui 7D oleks seda teinud. Aga noh, kellele ema, kellele tütar.

Aga mine photopointi ja proovi seal seda laenukaamerat.
Või kui väga tahad, võid külla ka tulla (asun tln, nõmme) katsetama, tood paki suitsu näiteks, ma teen kohvi ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eof
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2004




sõnum 17.12.2011 01:42:27 vasta tsitaadiga

Spacefly kirjutas:
Nagu öeldud, viimane:
Version 1.03
*Improved autofocus accuracy in low intensity lighting conditions.
*General performance and stability improvements.

See update veidi parandas asja ja nüüd on võimalik kaamera enda kalibreerimisvõimaluste piires fookus enamvähem paika saada. Enne oli veel rohkem metsas.

Standartsete test chartide abil (must fookuspunkt heledal taustal) on mul ka AF täitsa OK. Probleem on aga reaalses elus piltidega. Siin üks näide, mis tehtud samast asendist, kolmjalalt, puldiga, manuaalseades, samades valgustingimustes, fikseeritud fookuspunktiga. Ainus erinevus on ,et vasakpoolne pilt on tehtud läbi viewfinderi ja parempoolne liveview abil. Vasakul pildil selgelt näha front focus (pildi all paremal).
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja selline on minu karm igapäev, väidetavalt korras kaameraga. Arvan ,et proovin veel korra garantiiteemat ja sama jama jätkumise korral tuleb raske südamega kuue aasta pikkune pentaxikasutaja karjäär lõpetada icon_sad.gif


Sain ka k5 peale ja 1.11 soft peal - väheses valguses on AF täiesti (as in õhtu jooksul ei saanud ÜHTEGI kasutatavat pilti) kasutuskõlbmatu rämeda ettefokuseerimise pärast (31/1.8!). Normaalse valgusega, samas, probleeme pole.

Proovin garantiid kõigepealt.

_________________
Shot with an overpriced lens.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2011 15:34:48 vasta tsitaadiga

Eile saatsin oma DA 16-45 remonti. Peale pildistamist jäi aeg ajalt ava suletud asendisse. DOF eelvaade tõmbas ava ainult kinnisemaks, aga live-view abiga - peale live-viewst väljumist tegi ava uuesti lahti. Sama ka uue võttega. Ka objektiivi eest keeramise ning seejärel uuesti kinnitamisega sai ava lahti. Ilmnes see probleem ~500 fotot tagasi. Esialgu kannatas mitukümmend pilti teha ja ava kinni ei jäänud, kuid viimasel ajal kippus juba üle ühe kaadri probleem tekkima.

Kontaktide puhastus ei aitanud ja kui objektiivi eest keerasin ning ava kangi liigutada üritasin siis mõnel korral tundsin seal kerget takistust. Mingit õli ega mustust diafragma labadel ei täheldanud. Objektiiv kasutuses olnud 5 aastat. Liiva ega vett saanud ei ole. Kukkunud ka mitte.

---
Edit:
Remont PP-s läks 19€. Remonditi ava hoob.


viimati muutis Kristo. 06.01.2012 19:59:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2011 13:43:17 vasta tsitaadiga

Põnevad kuulujutud: Pentax on valmistamas täiskaadersensoriga peegelkaamerat ja APS-C hübriidi
http://blog.photopoint.ee/ponevad-kuulujutud-pentax-on-valmistamas-taiskaadersensoriga-peegelkaamerat-ja-aps-c-hubriidi/

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2011 17:06:33 vasta tsitaadiga

Pentaxile tuleks see vast üsna kasuks... neil üsna kena 35mm filmi suuruse image circle'ga objektiivipark, mis veidi raisatud APS-C ees.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2011 18:55:15 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Pentaxile tuleks see vast üsna kasuks... neil üsna kena 35mm filmi suuruse image circle'ga objektiivipark, mis veidi raisatud APS-C ees.

Iseasi, kas need objektiivid kuulujutus mainitud Sony 24 MPix sensori lahutusvõimega samal tasemel on.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2011 19:07:10 vasta tsitaadiga

24MP oleks paras overkill...
Aga mis vahet see tegelikult teeb? Kui just 100% peal pilte pidevalt monitoril või luubiga väljatrükil ei vaata, peaks enamik täiesti adekvaatsed olema. icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vill147
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004




sõnum 29.12.2011 22:00:49 vasta tsitaadiga

noh, omal ajal kui hakkasin üldse digi peeglit ostma, valisin k10d seetõttu, nikon d200 oli päris kõvasti kallim. Üks maksis umbes 12-13 tuhhi, teine üle 20-ne. Kui võrdlus nikoni/canoni täiskaadrite hinnaga peaks ka selles proportsioonis olema,,,siis on lahe. icon_smile.gif
Kui see kuulujutt pentaxi täiskaadrist muidugi üldse tõene on.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 06.01.2012 15:08:51 vasta tsitaadiga

Tervist, kui palju siin on K-5 kasutajaid, ning kui paljudel teist on rahul ja kui paljudel on mingeid vastuvõetamatuid ja yletamatuid probleeme? Plaanin endale osta esimest peegelkaamerat. Olen varem kasutanud yhe sugulase K20-t, niiet Pentaxi kasutajaliides on mulle tuttav. ning samuti on olemas võimalus kasutada objektiive.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vill147
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004




sõnum 08.01.2012 10:42:54 vasta tsitaadiga

loe digitest.ee -s kirjutatud arvustusi; neid seal vist kaks selle kaamera kohta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 08.01.2012 19:40:22 vasta tsitaadiga

Oh, kõikide testide järgi on tegu vinge kaameraga, mida ma täiesti usun. Samas on internet täis jutte sellest kuidas mõned kasutajad ei suuda k-5'st yhtegi normaalset pilti kätte saada (siinsamas teemas on ka mõningaid probleeme kirjeldatud). Kokku võttes, mind huvitab pigem eestis myydyd kaamerate kvaliteedi teema, seda internetiarvustustest ei leia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2012 21:15:29 vasta tsitaadiga

oth kirjutas:
Oh, kõikide testide järgi on tegu vinge kaameraga, mida ma täiesti usun. Samas on internet täis jutte sellest kuidas mõned kasutajad ei suuda k-5'st yhtegi normaalset pilti kätte saada (siinsamas teemas on ka mõningaid probleeme kirjeldatud). Kokku võttes, mind huvitab pigem eestis myydyd kaamerate kvaliteedi teema, seda internetiarvustustest ei leia.

Mõned kasutajad ei suuda ühegi kaameraga normaalset pilti kätte saada. See K-5 peamine viga tundub olevast hõõglambivalguses veidi mööda fokusseerimine. Olen seda oma K10D puhul ka täheldanud. Ei näe küll põhjust, miks Eestis müüdavatel K-5-l erinev kvaliteet peaks olema kui välismaa omadel.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2012 12:11:17 vasta tsitaadiga

ot:
Hõõglambivalguses fokuseerivad peaaegu kõik fotokad mööda, välja arvatud roppu raha maksvad kolakad.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 09.01.2012 12:18:33 vasta tsitaadiga

Sisetingimustes kasuta eraldi välklampi, natukene väiksemat ava ja viimasega seonduvalt suurem sügavusteravus kompenseerib selle pisikese AF võssapaneku.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2012 13:46:17 vasta tsitaadiga

Nii lihtne see asi ka ei ole, et kasuta välku ja kõik on korras, või siis on minul eriti õnnetu K-5 sattunud (kuigi garantiiremondi sõnul korras). Minu K-10D või isegi miski odav canoni seebikas said/saab samades tingimustes täiesti rahuldavalt hakkama. Põhimõtteliselt ka normaalselt valgustatud tubastes tingimustes võib faasipõhise (läbi optilise viewfinderi) AF ära unustada, olgu sul siis peal välk või ees ava F8 ja väiksem. Ostetud ox.ee-st veidi üle aasta tagasi.

Või siis on megapixlit juba nii palju tekkinud, et 1:1 suuruses on teravusprobleemid liiga hästi nähe icon_smile.gif

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vill147
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004




sõnum 09.01.2012 18:19:00 vasta tsitaadiga

K5-te peetakse parimaks kaameraks pentaxite rea pealt. Teiste bränide rea pealt....kui võrrelda, siis läheb kakluseks nagu ikka. icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Abec7
HV vaatleja

liitunud: 04.02.2008




sõnum 03.02.2012 20:59:24 vasta tsitaadiga

Rõõmustavad uudised icon_smile.gif

Uus roadmap on väljas. Paistab, et varsti võib lettidel näha pikemat telefixi, kui seda on praegune DA* 300 ja lisaks veel konverter. Kahju, et mina neid Pentaxileeris olles ei näinud icon_biggrin.gif

Paari aasta jooksul peaks siis ilmavalgust nägema:

* 1.4 telekonverter
* 500-600mm vahele jääv telefix
* ülilainurk (suumobjektiiv)
* DA* normaalsuum
* uus 50mm fix (f/1,0??)
* Limited seeria suumobjektiiv
* telesuum

http://www.photographyblog.com/news/pentax_k-mount_lens_roadmap/
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 23:17:02 vasta tsitaadiga

Abec7 kirjutas:
Rõõmustavad uudised icon_smile.gif

Uus roadmap on väljas. Paistab, et varsti võib lettidel näha pikemat telefixi, kui seda on praegune DA* 300 ja lisaks veel konverter. Kahju, et mina neid Pentaxileeris olles ei näinud icon_biggrin.gif

Paari aasta jooksul peaks siis ilmavalgust nägema:

* 1.4 telekonverter


see on nagu mingi valge laev mida juba aastaid ja aastaid oodatakse, aga ikka kaob lõpuks roadmapidelt ära icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Abec7
HV vaatleja

liitunud: 04.02.2008




sõnum 03.02.2012 23:20:44 vasta tsitaadiga

Loodame, et juhtub mingi ime ja valge laev jõuab siiski sadamasse icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 21:09:25 vasta tsitaadiga

Võiks tulla küll välja uusi objesid, läheksid vanemad odavamaks. Pentaxile ikka kõik nii kallis
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 18.02.2012 21:20:26 vasta tsitaadiga

Ja mina olen juba aastaid oodanud, et M9 hind langeks. Unistada võib.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2012 21:27:28 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Ja mina olen juba aastaid oodanud, et M9 hind langeks. Unistada võib.

Eks see ütlus nii ole, et lootus sureb viimasena...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2012 23:38:25 vasta tsitaadiga

Pentax K-01 Hands-on Preview

http://www.dpreview.com/previews/pentaxk01/

Koos selle uue Pentax smc DA 40mm F2.8 XS oleks täitsa mõnus pisike asi. ja lisaks sobivad kõik muud torud ka veel ette. thumbs_up.gif

http://www.dpreview.com/products/pentax/lenses/pentax_xs_40_2

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 23.03.2012 15:01:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 13:54:46 vasta tsitaadiga

http://www.dpreview.com/previews/pentaxk01/

Õige link

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 15:49:51 vasta tsitaadiga

Tänud dud66!


Nüüd ka photopointi lehel videoülevaade olemas:
http://blog.photopoint.ee/point-tv-79-pentax-k-01-hubriidkaamera/

Ja hinnakirjas Pentax K-01 + DA 40mm XS - 769€ icon_eek.gif Huvitav, selle dpreview ülevaates öeldi ainult kere eeldatavaks hinnaks 823€. Või siis on seal midagi segamini aetud.
http://www.photopoint.ee/et/toode/25456/pentax-k-01-da-40mm-xs-must


krt kui mul oleks praegu vaja kaamerat osta ja oleks raha kaamerat osta, siis vist ostaks selle.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 19:19:16 vasta tsitaadiga

Mina küll ei ostaks. Ühest küljest on kena, et bajoneti kaugus sensorist võimaldab kõiki Pentaxi objektiive kasutada. Teisalt tähendab see, et võrreldes teiste peeglita kaameratega on see võrdlemisi kobakas ja igasuguseid huvitavaid objektiive ei saa ka kasutada. Rääkimata sellest, et juba välimuse poolest ei tahaks sellisega end avalikus kohas näidata.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.03.2012 19:21:25 vasta tsitaadiga

K-01 kaameral ju ei ole viga tehniliselt. Sensor hää ja 6fps. Eriti lahe on featuur, mis lubab jpg-modes viimasest pildist ka RAW salvestada.

Jääb vaid muret tunda selle üle, et täiesti musta värvi kaamerat ei ole valikus. Üks peaaegu must paistab olevat, kuid välk ja seda ümbritsev plastik tuleb siis ise mustaks disainida icon_smile.gif Seega on Marc Newsonile siin natukene veel mõtteainet tulevaste kaamerate tarvis.

_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2012 11:37:05 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
Mina küll ei ostaks. Ühest küljest on kena, et bajoneti kaugus sensorist võimaldab kõiki Pentaxi objektiive kasutada. Teisalt tähendab see, et võrreldes teiste peeglita kaameratega on see võrdlemisi kobakas ja igasuguseid huvitavaid objektiive ei saa ka kasutada. Rääkimata sellest, et juba välimuse poolest ei tahaks sellisega end avalikus kohas näidata.


oot mis objektiive ei saa kasutada?

Ja välimus on puhas maitseasi, mulle küll meeldib. Sobib Pentaxi suhteliselt robustse stiiliga samasse ritta kenasti.

Mulle pigem tunduvad need need pisiksed hübriidid oma pisikeste objektiividega mõttetud. Siis juba mõni pädev kompakt parem.

A noh ega ma ostama ei hakka vist nagunii, oleks nagu enda jaoks raske põhjendada vajadust, kui K10D ja K7 juba olemas icon_rolleyes.gif Hmm, samas huvitav palju nende koguväärtus on icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2012 15:24:28 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Jüri Öö kirjutas:
Mina küll ei ostaks. Ühest küljest on kena, et bajoneti kaugus sensorist võimaldab kõiki Pentaxi objektiive kasutada. Teisalt tähendab see, et võrreldes teiste peeglita kaameratega on see võrdlemisi kobakas ja igasuguseid huvitavaid objektiive ei saa ka kasutada. Rääkimata sellest, et juba välimuse poolest ei tahaks sellisega end avalikus kohas näidata.

oot mis objektiive ei saa kasutada?

Üks enamike peeglita kaamerate eeliseid on minu arvates see, et sensor asub üsna bajoneti lähedal. Seega on võimalik kasutada praktiliselt kõiki objektiive, alustades kvaliteetsetest rangefinderi omadest ja lõpetades üliodavate valvekaamerate objektiividega. Selle Pentaxiga oled piiratud ikkagi ainult peegelkaamera objektiividega ja M42 kasutamiseks tuleb ka mingi rõngas iga kord bajoneti sisse väänata.

Neid hübriide ja ka kõige pisemaid kompakte ma suuruse järgi siiski ühte patta ei paneks, põhimõttelt ja võimalustelt täiesti erinevad asjad ikkagi. Isiklikult eelistaks küll mingit stiilset väikest hübriidi vana hõbedase metallist objektiiviga kui seda Pentaxi legoklotsi.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2012 15:40:03 vasta tsitaadiga

Ehk siis sisuliselt eelistaksid Fuji X100 taolist jubinat aga Pentax'ilt?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 15:05:20 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Ehk siis sisuliselt eelistaksid Fuji X100 taolist jubinat aga Pentax'ilt?

Pigem siis juba see Fuji X-Pro1, millel saab ka objektiive vahetada. Lootsin tegelikult küll, et tuleb mingi Fuji ja Olympuse stiilis retro välimusega kaamera, mis mahub taskusse. Seda Pentaxit on ju sama tüütu kaasas kanda nagu mõnda peegelkaamerat.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 17:25:04 vasta tsitaadiga

Jajah, X-Pro 1 v.a selle hind. Ja ka see, et see on vaid mustas ja sa nimetasid hõbedast metalli. icon_razz.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 22:23:06 vasta tsitaadiga

miks see pilt nii rõvedalt teraline on?
Või peabki olema icon_rolleyes.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 22:49:32 vasta tsitaadiga

ISO1600 puhul peakski jah. Ava on kuidagi väga kinni lastud (f/11), kui ava paar stoppi avada, saaks ISO alla lasta ja peaks ka müra vähenema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 22:50:02 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
miks see pilt nii rõvedalt teraline on?
Või peabki olema icon_rolleyes.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


k100D ja ISO1600 võivad vist sellise kombinatsioon anda küll. F/11 ja 1/350 oleks lubanud üksjagu madalamat ISO kasutada vajadusel.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 23:01:51 vasta tsitaadiga

ma klõpsin auto seadetega, sest muud ei oska. icon_redface.gif Miks ta mul õhtul nii ränga ISO pani, kas tõesti valgust tundus nii vähe olevat....
Peab vist ikka Canoni ostma icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 23:12:03 vasta tsitaadiga

Full auto pealt võiks tegelikult ära tulla ja kasutada Av (Aperture priority) režiimi (paned ISO ja ava paika ja siis ta ise mõõdab, mis säriaeg sobiv oleks). Full auto on sellistele, kes kohe üldse ei viitsi mõelda selle peale, mis kaameras toimub, peaasi, et pilti teeks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2012 23:27:40 vasta tsitaadiga

See on jälle üks ehe tõestus selle kohta, et kui tahad ainult automaatsete seadetega pildistada, siis ei ole mõtet peegelkaamerat osta.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 26.03.2012 07:46:10 vasta tsitaadiga

ega se canon siin ei aita
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 08:19:21 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
See on jälle üks ehe tõestus selle kohta, et kui tahad ainult automaatsete seadetega pildistada, siis ei ole mõtet peegelkaamerat osta.

kas compact teeks autoseadetes parema pildi?
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 08:25:08 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:

kas compact teeks autoseadetes parema pildi?
Oleneb kui vana kompakt. K100D on üle 5 aasta vana siiski juba, aja jooksul on automaatika kõvasti arenenud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 09:32:18 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
ma klõpsin auto seadetega, sest muud ei oska. icon_redface.gif Miks ta mul õhtul nii ränga ISO pani, kas tõesti valgust tundus nii vähe olevat....
Peab vist ikka Canoni ostma icon_lol.gif


Milline auto režiim ava f11 kasutamist ISOst tähtsamaks peab? Maastiku või?

Kas k100D auto-ISO piire lubab juba vähendada? Kui jah, siis lükka see mingi 800 peale.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 15:04:36 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Hiid kirjutas:
miks see pilt nii rõvedalt teraline on?
Või peabki olema icon_rolleyes.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


k100D ja ISO1600 võivad vist sellise kombinatsioon anda küll. F/11 ja 1/350 oleks lubanud üksjagu madalamat ISO kasutada vajadusel.


imelik jah, et 1/350 säri puhul selline iso pandi. Vabalt oleks võinud kasutada 400 iso ja 1/125 säri...

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 27.03.2012 10:55:24 vasta tsitaadiga

Mul ei näpi k100D üldse ise autorežiimis ISOt. Võib-olla, et see on mingi settingute värk, aga võib-olla pani/unustas Hiid lihtsalt ise ISO1600 peale.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 43, 44, 45  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.