Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 01.10.2011 22:23:00 vasta tsitaadiga

Siim, samas kataloogis kirjutad näiteks bash install-esteid-ubuntu.sh
või
chmod +x install-esteid-ubuntu.sh
./install-esteid-ubuntu.sh

Edit: Oleks vist pidanud allapoole kerima ja vana asja mitte meelde tuletama.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrtchy
HV vaatleja
scrtchy

liitunud: 19.01.2011




sõnum 09.10.2011 10:10:14 vasta tsitaadiga

kes on nii tore ja laenab mulle ubuntu install plaati tallinnas? 53023148
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 09.10.2011 10:47:37 vasta tsitaadiga

scrtchy kirjutas:
kes on nii tore ja laenab mulle ubuntu install plaati tallinnas? 53023148

Kui tingimata plaati tahad, ära mu targutusi edasi loe.
Kui sul on pulgalt buutiv masin, tõmba parem 11.04 iso ja paigalda see Unetbootiniga või mõne muu programmiga pulgale. Mahub kenasti 1 GB pulgale. Määra arvuti stardil biosest USB-lt buutima ja järgi juhtnööre. USB pulgalt toimub nii paigaldus kui ka LiveUSB kasutamine kordades kiiremalt kui CD-lt.
Ubuntu
http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download
Unetbootin
http://unetbootin.sourceforge.net/

Unustasin mainida, et 11.10 lõppversioon ilmub 13.10.2011, nii et võiksid Ubuntu muretsemisega veel mõned päevad oodata


viimati muutis harakas 09.10.2011 23:56:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2011 11:16:41 vasta tsitaadiga

scrtchy kirjutas:
kes on nii tore ja laenab mulle ubuntu install plaati tallinnas? 53023148
Ehk saad selle teema kaudu https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=222960
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2011 21:26:57 vasta tsitaadiga

11.10 on väljas ja juba küsib, et kas soovid uuendamist. Peaks veel vist ootama?
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2011 21:57:32 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
11.10 on väljas ja juba küsib, et kas soovid uuendamist. Peaks veel vist ootama?
Mida ootama?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2011 22:07:51 vasta tsitaadiga

Kui stabiilne asi on ka, mingeid vigu ka esineb, või tasub upgrade tegemine end ära? Kui pädev on üle neti uuendamine üldse?
icon_smile.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 13:09:35 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
Kui stabiilne asi on ka, mingeid vigu ka esineb, või tasub upgrade tegemine end ära? Kui pädev on üle neti uuendamine üldse?
icon_smile.gif


no kui välja lastakse siis peaks stabiilne olema.. enne seda olid ju beta testid jms ka.
mina kunagi uuendasin ubuntu 7.04 pealt iga versiooniga kuni 11.04 peale - siiani samad konfid ja /home partitsioon kasutusel. mingeid kalasid ei ole tekkinud.
siis kolisin minti peale üle icon_smile.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 13:25:16 vasta tsitaadiga

Kas on mõistlik üle neti uuendada või tirin ISO ja upgraden plaadilt?
Pole sellist asja ennem teinud. A peaks vist ikka ootama- ID-kaardi soft peaks ka olemas olema 11.10-le, enne kui uuendan.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 13:46:26 vasta tsitaadiga

pole vaja mingit plaati

update-manager -d
ja läheb icon_razz1.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 14:04:42 vasta tsitaadiga

Pole mingit vahet, kas üle neti või plaadiga. Üle neti saad isegi veel uuemad pakid ja ei pea teist korda uuendama, kui midagi vahepeal veel muudetud on. ID-kaardi tarkvara töötab tõenäoliselt vana ka edasi.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 15:42:22 vasta tsitaadiga

Olid mõned põhjused, miks üle paari aasta jälle puhast Kubuntu installi oli vaja uuendamise asemel teha.
Aga need ning mulle endale ette jäänud naginad puudutavad ilmselt üsna väikest hulka kasutajatest, esiteks oli LVMi tõttu tegu Alternate meediaga (tegelikult oleks saanud ilmselt hakkama ka tavalise live-installeriga, aga see selleks). Teiseks hakkas see installer suvalistest kohtades, aga alati esimese 5 minuti jooksul, end põhjalikult kinni jooksutama. Peale natukest katsetamist osutus pahaks lükkeks wireless läbi RT2500 käima tõmmata, peale selle sammu vahele jätmist probleeme ei olnud (peale installi töötab jälle kõik kenasti). Ja kui lõpuks meelde tuli, et kastis teeb paraleeli eraldi kaart, millega toimetamiskes on moodulile vaja parameetreid anda, hakkas ka printimine tööle.

Kui id-kaardinduseks esteid, siis nende PPAs on 11.10 pakid juba olemas, nii palju kui proovisin, näis firefox 7.1-ga täiesti toimivat (Swedi ident ja allkiri ning eesti.ee ident).

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 17:39:31 vasta tsitaadiga

Tekkis selline probleem LUbuntuga, et kui kasutada ruuterist tulevat kaablit, siis yhendust ei looda. Proovisin ise network-manageri wired yhendust luua aga ei midagi, samas Arch linuxi all oli selline tore k2sk nagu dhcp* ja said yhenduse k2sitsi luua. icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 21:00:21 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
kui kasutada ruuterist tulevat kaablit, siis yhendust ei looda. Proovisin ise network-manageri wired yhendust luua

Minul oli estobuntu 11.06 sarnane jama.
Network-manageris wired ühenduse juures pidin MAC aadressi ära kustutama.
Mingil põhjusel üritas selle MAC pealt DHCP küsida, aga see MAC hoopis varasema ruuteri oma.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrtchy
HV vaatleja
scrtchy

liitunud: 19.01.2011




sõnum 16.10.2011 16:58:01 vasta tsitaadiga

kellelgi netipulgaga on probleeme olnud ? Ubuntu 10.4 on siis ... icon_smile.gif
Mina oma emt netipulka tööle ei saa . icon_cry.gif icon_cry.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2011 20:27:49 vasta tsitaadiga

scrtchy kirjutas:
kellelgi netipulgaga on probleeme olnud ? Ubuntu 10.4 on siis ... icon_smile.gif
Mina oma emt netipulka tööle ei saa . icon_cry.gif icon_cry.gif

lükka 11.04 peale või mint 11 ja töötab automaatselt ilma juramata.
muidu vanemate versioonidega vaja usb-modeswitch teha ja veel igasugust keberniiti.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 20:51:22 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et on võrgukaart, millel tootja firma Linuxi tüüreleid ei jaga, aga kiibi tootnud firma tüürelid on olemas. Kuidas jõuga need tüürelid käima suruda võrgukaardil?
Ütleb: lshw - network unclaimed ja lsmod näitab tüürel on olemas.
Sama asi Windoosa all töötab - kasutades kiibitootja tüüreleid.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 09:40:15 vasta tsitaadiga

räägi siis nimedest ka juba kui küsid.
google'st peaks kasu olema tavaliselt

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2011 13:35:10 vasta tsitaadiga

Mingit vahet Unityl ja Gnome3-l ka on? Unity hakkab vaikselt närve sööma. Piltidelt paistab sarnane, aga tegelikult?
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 22.10.2011 13:54:11 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
Mingit vahet Unityl ja Gnome3-l ka on? Unity hakkab vaikselt närve sööma. Piltidelt paistab sarnane, aga tegelikult?

gnome3 on ikka rohkem gnomelikum kui see unity
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2011 13:54:51 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
Mingit vahet Unityl ja Gnome3-l ka on? Unity hakkab vaikselt närve sööma. Piltidelt paistab sarnane, aga tegelikult?

erinev ikka. proovi järgi.
mulle isiklikult ei meeldi kumbki.
õnneks mint 12 tuleb 2 töölaua valikuga: gnome 3 ja mate desktop(gnome 2.x fork)
saan oma vana head tuttavat keskkonda edasi kasutada veel thumbs_up.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 22.10.2011 22:33:21 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
Mingit vahet Unityl ja Gnome3-l ka on? Unity hakkab vaikselt närve sööma. Piltidelt paistab sarnane, aga tegelikult?

Unity ei meeldi veel, kuigi viimane on juba parem, ehk mõne aja pärast pole vigagi. Tegelikult aitab seegi, kui mittevajalikud programmid eemaldada, pilt kohe selgem.
Gnome3 armastan kirglikult icon_razz1.gif .
Maitse asi, aga Gnome3 vastab minu ammusele ettekujutusele hästikasutatavast töölauast.
Asjadel on kalduvus muutuda. Kunagi aastaid tagasi olin KDE fänn, kes Gnomest ei tahtnud kuuldagi, nüüd kasutan erinevatel linuxitel ainult Gnome
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2011 23:14:03 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
udusiil kirjutas:
Mingit vahet Unityl ja Gnome3-l ka on? Unity hakkab vaikselt närve sööma. Piltidelt paistab sarnane, aga tegelikult?

Unity ei meeldi veel, kuigi viimane on juba parem, ehk mõne aja pärast pole vigagi. Tegelikult aitab seegi, kui mittevajalikud programmid eemaldada, pilt kohe selgem.
Gnome3 armastan kirglikult icon_razz1.gif .
Maitse asi, aga Gnome3 vastab minu ammusele ettekujutusele hästikasutatavast töölauast.
Asjadel on kalduvus muutuda. Kunagi aastaid tagasi olin KDE fänn, kes Gnomest ei tahtnud kuuldagi, nüüd kasutan erinevatel linuxitel ainult Gnome

hmm...
Sellise jutu peale tuli kohe mõte gnome 3-e proovida. icon_smile.gif

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 00:18:52 vasta tsitaadiga

Kui keeruline on kasutada ubuntuga "tv out" -i? Videokaart on ise muidu radeon 9600pro.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 03:06:23 vasta tsitaadiga

JOKKER666 kirjutas:
Kui keeruline on kasutada ubuntuga "tv out" -i? Videokaart on ise muidu radeon 9600pro.

e-ee ...
mis mõttes kui keeruline?
No driveri kompileerimise ajad on möödas - nüüd käivad asjad hoopis niipidi, et buntulistel töötab kõik out of box ja windoozal hakkad midagi sikutama-paigaldama, icon_razz.gif
Ja kui buntu ka restricted driver'i leiab, antakse sellest sulle teada ja tehakse ettepaneks too paigaldada ...
tglt ei saa päris hästi küsimusest aru - kui tekib probleem, siis küsi midagi konkreetselt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 18:17:33 vasta tsitaadiga

Sry, küsisin liiga pinnapealselt. Isa(kes pole arvutiga väga kodus) tahab filme vaadata läbi tv. Softi paigaldamisega saan tõenäoliselt ise hakkama, aga edasi mind tal kõrval ei ole. Ehk siis see tv out sisse ja välja lülitamine. Ise pole olnud proovida võimalust kaabli puudumise tõttu. Samas kui lülitamine tahab suuremat seiklemist menüüdes ja seadetes või hoopis terminalis, jääb asi ära. Ideaalis oleks väike on/off nupuke "taskbar" il.

Tänades..
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lukksepp
HV veteran
Lukksepp

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 19:04:26 vasta tsitaadiga

Hiir logitech rx250, kuidas saada tööle rulliga edasi ja tagasi liikumine(rulli paremale või vasakule liigutada). Netis jube mugav icon_wink.gif
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 20:23:23 vasta tsitaadiga

JOKKER666, saab küll nii, kui ära seadistada. Üldine pilt peaks niisama minema ja filmide pildi saab ühe käsuga ümber suunata.

Lukksepp, kunagi sai sama asja kasutatud. Kui õigesti meeles, siis seda võimaldas xbindkeys.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lukksepp
HV veteran
Lukksepp

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 20:46:18 vasta tsitaadiga

Riivo kus ma sellise asja leian, alles alustasin linuxi kasutust icon_lol.gif
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 21:13:30 vasta tsitaadiga

Lukksepp kirjutas:
Riivo kus ma sellise asja leian, alles alustasin linuxi kasutust icon_lol.gif
Paigaldad näiteks Synapticu abil ja googledades leiad seadistamisõpetusi. Näiteks https://wiki.archlinux.org/index.php/All_Mouse_Buttons_Working#Thumb_Buttons_-_Forward_and_Back ja http://hanschen.org/2009/10/13/mouse-shortcuts-with-xbindkeys/ Kui jääd millegi konkreetsega hätta, siis küsi uuesti.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lukksepp
HV veteran
Lukksepp

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2011 21:44:23 vasta tsitaadiga

tegin terminalis siis nii nagu kästud oli, luua xbindkeysrc fail aga ma ei leia seda faili kuifagi üless, kuhu siis oleks vaja copyda
tsitaat:

# Mouse Buttons
"xvkbd -xsendevent -text "\[XF86Back]""
m:0x0 + b:8
"xvkbd -xsendevent -text "\[XF86Forward]""
m:0x0 + b:9

On mul õigus? Krt findiga ka ei õnnestunud leida icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 23.10.2011 21:58:37 vasta tsitaadiga

See fail tuleb ise luua.

-e
Peab asuma teine su kodukataloogis.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2011 15:47:15 vasta tsitaadiga

JOKKER666 kirjutas:
Sry, küsisin liiga pinnapealselt. Isa(kes pole arvutiga väga kodus) tahab filme vaadata läbi tv. Softi paigaldamisega saan tõenäoliselt ise hakkama, aga edasi mind tal kõrval ei ole. Ehk siis see tv out sisse ja välja lülitamine. Ise pole olnud proovida võimalust kaabli puudumise tõttu. Samas kui lülitamine tahab suuremat seiklemist menüüdes ja seadetes või hoopis terminalis, jääb asi ära. Ideaalis oleks väike on/off nupuke "taskbar" il.

Tänades..

Ei tohiks probleeme olla.Asi küll eri graafikakaartidega veidi erinev, aga üldiselt nii, et jah, jubina, millega teist monitori sisse-välja lülitatakse, saab panna paneelile, ühenduse peaks ära tundma automaatselt(vähemalt on nii HDMI'ga) ja kui asi juba kord (näiteks sinu poolt) korda tehtud, pole mingit probleemi.
Tänapäeva buntu juba nii tark, et kui näiteks pole teist monitori (telekat) vaja ja välja lülitada ei oska, siis lihtsalt tõmbad kaabli tagant ja kõik - ja ka vastupidi - ühendad kaabli taha, buntu saab aru, et teine monitor olemas ja saab vilme vaadata.Nii et asi võrdlemisi lollikindel.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2011 22:16:26 vasta tsitaadiga

Lukksepp kirjutas:
tegin terminalis siis nii nagu kästud oli, luua xbindkeysrc fail aga ma ei leia seda faili kuifagi üless, kuhu siis oleks vaja copyda
tsitaat:

# Mouse Buttons
"xvkbd -xsendevent -text "\[XF86Back]""
m:0x0 + b:8
"xvkbd -xsendevent -text "\[XF86Forward]""
m:0x0 + b:9

On mul õigus? Krt findiga ka ei õnnestunud leida icon_rolleyes.gif
Terminali
xbindkeys --defaults > $HOME/.xbindkeysrc
ja see fail tekib. Muudad ära, xbindkeys käima ja peaks töötama. Nuppude numbrite vaatamiseks xev.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2011 19:36:25 vasta tsitaadiga

Tervist, selline väike probleem varem sai vaadata ETV-d läbi VLC nüüd enam ei saa. Error järgmine, võibolla on url muutunud ehk keegi saab vaadata läbi wiresharki kas liiklus käib läbi sama aadressi ? icon_rolleyes.gif

VLC is unable to open the MRL 'rtmp://193.40.133.138/live/etv'. Check the log for details.

// EDIT sain aadressi wiresharkiga kätte rtmp://194.36.162.51/live/etv
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 27.10.2011 12:17:15 vasta tsitaadiga

lehm2, ega sa teiste eesti kanalite aadresse ei raatsi jagada?
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2011 21:25:48 vasta tsitaadiga

mahfiaz kirjutas:
lehm2, ega sa teiste eesti kanalite aadresse ei raatsi jagada?

Teistel kanalitel selline asi puudub, ainult võimalik jälgida arhiivi kaudu. icon_wink.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2011 09:34:47 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
mahfiaz kirjutas:
lehm2, ega sa teiste eesti kanalite aadresse ei raatsi jagada?
Teistel kanalitel selline asi puudub, ainult võimalik jälgida arhiivi kaudu. icon_wink.gif
ETV2 on ka veel rtmp://194.36.162.51/live/etv2 aga kommertskanaleid pole jah.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 31.10.2011 01:06:29 vasta tsitaadiga

Aitäh, näitab küll icon_smile.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2011 14:00:07 vasta tsitaadiga

Kas keegi on Ubuntu all tööle saanud sellise infrapunajubina nagu Actisys act-ir4000us?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2011 13:00:52 vasta tsitaadiga

Miks ei ole Linuxile sama head failimanageri kui Windowsi all Total Commander? Hea, et on olemas WINE...
Ehk oskab keegi midagi sama head failimanageri soovitada?

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
number
külaline






sõnum 13.11.2011 13:24:04 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 28.05.2013 10:47:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2011 14:10:57 vasta tsitaadiga

dpz kirjutas:
udusiil kirjutas:
Miks ei ole Linuxile sama head failimanageri kui Windowsi all Total Commander? Hea, et on olemas WINE...
Ehk oskab keegi midagi sama head failimanageri soovitada?
Krusader?
Krusader sõltub mitmetest KDE pakkidest, mida muul juhul ehk vaja poleks. Keegi on teinud ühe blogi posti 10 erineva alternatiiviga.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 13.11.2011 14:39:38 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 13.03.2012 03:21:44, muudetud 1 kord
tagasi üles
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.11.2011 16:22:09 vasta tsitaadiga

Miks need vanakooli failimanagerid paremad on, kui näiteks Dolphin?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HHE
HV kasutaja
HHE

liitunud: 19.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2011 16:32:03 vasta tsitaadiga

Wine ei ole filemanager!
_________________
PSN: vonHeix
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2011 16:57:50 vasta tsitaadiga

HHE kirjutas:
Wine ei ole filemanager!
udusiil teab seda ka icon_wink.gif, ta lihtsalt proovib jooksutada Total Commanderit üle Wine'i, kuna ei leidnud ise paremat alternatiivi.
Riivo aga andis väga hea viite.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2011 17:45:35 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
Miks need vanakooli failimanagerid paremad on, kui näiteks Dolphin?

Võimekus, suutlikkus teha palju vajalikke toiminguid ilma ziljonit lisaprogrammi kasutamata, lihtsalt lisades vajalikud pluginad TC kodukalt. Tabbed failide ja kaustade brausimine ning tabide lukustamine kiirendab oluliselt enimkasutatavate kaustade kasutamist.

Dogbert kirjutas:
HHE kirjutas:
Wine ei ole filemanager!
udusiil teab seda ka icon_wink.gif, ta lihtsalt proovib jooksutada Total Commanderit üle Wine'i, kuna ei leidnud ise paremat alternatiivi.
Riivo aga andis väga hea viite.

Tean jah icon_biggrin.gif
Küsimus tekkis, kui minu hallatava kodulehe FTP-sse ühenduda soovisin ja GNOME Commanderis "ühenda" nupule vajutades otsustas GC sulguda. Ja seda korduvalt.
Hetkel TC läbi WINE vähemalt töötab stabiilselt, lollusi ei tee.
Aga eks ma vaatan neid managere ning proovin järgi.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.11.2011 01:25:21 vasta tsitaadiga

Kas on võimalik Ubuntus mingi eesti keelse spelleriga tekstifail üle käia? Täiesti tavaline tekstifail.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lewis
HV kasutaja
Lewis

liitunud: 09.01.2005




sõnum 15.11.2011 06:44:35 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
Kas on võimalik Ubuntus mingi eesti keelse spelleriga tekstifail üle käia? Täiesti tavaline tekstifail.


Sellest siin ehk on abi http://www.filosoft.ee/
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.