|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
12.10.2011 22:35:55
|
|
|
WAV, kõik ei ole kuld mis hiilgab... (aga sellest omal ajal).
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
12.10.2011 22:42:09
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| Veider ikkagi, et kommerts-muusikatööstus ja rahvamassid ikka järjekindlalt MP3 formaati kummardavad. Kuigi sellele peab veel litsentsitasusid peale maksma (OGG on seevastu teatavasti täiesti vabavara). Aga harjumuse jõud ja kriitilise massi teooria toimivad reaalses elus paraku väga hästi... |
Minu teada isegi WMP ei saa out of the box hakkama selle formaadiga, erinevatest kaasaskantavatest meediamängijatest rääkimata.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
13.10.2011 00:38:04
|
|
|
| Traf kirjutas: |
| WAV kirjutas: |
| Veider ikkagi, et kommerts-muusikatööstus ja rahvamassid ikka järjekindlalt MP3 formaati kummardavad. Kuigi sellele peab veel litsentsitasusid peale maksma (OGG on seevastu teatavasti täiesti vabavara). Aga harjumuse jõud ja kriitilise massi teooria toimivad reaalses elus paraku väga hästi... |
Minu teada isegi WMP ei saa out of the box hakkama selle formaadiga, erinevatest kaasaskantavatest meediamängijatest rääkimata. |
WMP osas, teadagi Microsoftile ei meeldi ju võõraid häid konkurente tasuta promoda (kui just ei sunnita).
Kaasaskantavate mängijate osas, siin ikka see kriitilise massi, muna ja kana küsimus.
Kui Euroliit teeks ühe karmi direktiivi, siis võiksid arengud juba reaalselt ilmnema hakata.
Kesisel MP3 formaadil lihtsalt vedas, et ta tekkis ajastul kui erilisi konkurente polnud ja vajadus oli suur.
Endiselt siiski loodan, et aastate pärast need erinevad poolpidused formaadid surevad välja ja jääb valdama üksainus lihtne heliformaat, tõenäoliselt mingi elementaarne töötlemata PCM stiilis. Mitte üldsegi primaarselt selle pärast, et absoluutset kvaliteeti taga ajada, vaid selleks, et saaks vabaks suurest erinevate koodekite puzzlest ja erineva rauaga ühildumatuse probleemidest, vajadusest ühte teiseks rekodeerida, mitmeid paralleelseid variante turustada, arhiveerimiseks formaatide valimise probleemidest jne.
Moblade laadimispistikute standardis juba suudeti kokku leppida, nii et tegelikult lootust ju on...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
13.10.2011 10:18:04
|
|
|
Tuleb õige mängija osta, ise kuulan sansa clipiga flace ja apesid
Ihivike: http://www.audiodesign.ee/blog/arhiiv/1257
tuld.
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
13.10.2011 12:14:28
|
|
|
Kas see jutt tuleb nüüd sama inimese sulest, kes ei tee vahet 192kbps mp3'l ja wav'l?
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
13.10.2011 15:44:52
|
|
|
See pole ju pimetest. Mis sellest üldse kommenteerida. Tsiteerin: "Tulemused ei vasta mingisugustelegi kriitikute kriteeriumitele, aga üks inimene sai enda jaoks pildi selgemaks."
Tegelikkus on see, et üks loll jäi veel lollimaks - kuna tegi ennast veel avalikult lolliks.
See "üks kommentaar" on ka hea. See tegelane on täiesti kuu pealt kukkunud oma toite polaarsusega. Ime, et üldse sellised inimesed elada julgevad, kapid-voodialused on ju paksult kolle, tonte ja nõidasid täis.
Lisaks veel niipalju, et ilmselt ise kaableid müüva firma kodulehel sellise asja avaldamine on minu raamatus ikka väga-väga suur ÖÄK. Kahju, et tarbijakaitsele selline asi huvi ei paku. Tõestage ära, et teie kallitest kaablitest reaalselt midagi kasu on, enne kui seda müügiargumendina kasutate. Ilmselt liiga palju nõutud.
Võiks hakata muud kaupa ka nii müüma, et "see arvuti on 4x kiirem kui su mingi suvaline odav arvuti", samas kui mõlemal on sama kiire prose sees. Läheb läbi? Ei lähe. Aga kuidas see kaabliäri ikka veel kestab?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
13.10.2011 15:48:28
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
|
Kas see jutt tuleb nüüd sama inimese sulest, kes ei tee vahet 192kbps mp3'l ja wav'l? |
Kuidas soovid
| ihvike kirjutas: |
Võiks hakata muud kaupa ka nii müüma, et "see arvuti on 4x kiirem kui su mingi suvaline odav arvuti", samas kui mõlemal on sama kiire prose sees. Läheb läbi? Ei lähe. Aga kuidas see kaabliäri ikka veel kestab? |
Ju siis on selles mingi tõde sees
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.10.2011 15:51:32
|
|
|
Huvitaval kombel on võrgutoite faasilisus küll mõõdetava muutusega, erinevused on vahel olnud 3-5db tundlike seadmete müras, mürad on mõistagi seadmeti erinevad ja sõltuvad ka teistest juurde ühendatud seadmetest.
Nii et ma ootaks kahtlustusega teiste kuupealt kukkumises...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
13.10.2011 15:59:32
|
|
|
polaarsust ei oska kommenteerida, aga "toitekabla niru" mida veel. toitekabla niru on siis halvemal juhul lööb korgid välja lihtsalt ja muud midagi.
kas mingeid mõõtmisi ka tehtud on üldse erinevate kaablitega? pean silmas siis ikka väljundsignaali, mitte kaabli pikkust meetrites ja keerdude arvu, kuigi viimased 2 parameetrit võiksid vähemalt samad olla, veel parem, kui keerdusi sees poleks.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
13.10.2011 16:00:10
|
|
|
| Noname kirjutas: |
Ju siis on selles mingi tõde sees  |
Sellega on niisugune asi, et kui keegi väidab, et päkapikud on olemas, siis on mul väga keeruline seda väidet ümber lükata. Kuigi kunagi pole keegi ühtegi käegakatsutavat tõendit päkapikkude olemasolust toonud, ei tähenda see seda, et päkapikud ei võiks olemas olla.
Erinevalt päkapikkude olemasolust on aga kaablite kõrvaga kuuldamatu erinevuse kohta sõna otseses mõttes hunnikutena tõendusmaterjali, alustades koolifüüsikast ja lõpetades paljude pimetestide ja mõõtmistulemustega. Iseenesest ma ei saa kuidagi pahaks panna, kui inimesed päkapikkudesse usuvad - kellele meeldib, laske käia. Samuti pole midagi väga halba selles, kui inimene ennast kaablite erinevusega petab - mis see minu asi on. Kõik ei saagi ühtemoodi informeeritud olla. Hoopis teine teema on aga otseste valeväidete abil oma kauba müümine, mis on nii meil kui mujal muide seadusega keelatud.
Objektiivse informatsiooni otsinguid võib alustada siit:
http://www.head-fi.org/t/486598/testing-audiophile-claims-and-myths
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
13.10.2011 16:02:31
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
Huvitaval kombel on võrgutoite faasilisus küll mõõdetava muutusega, erinevused on vahel olnud 3-5db tundlike seadmete müras, mürad on mõistagi seadmeti erinevad ja sõltuvad ka teistest juurde ühendatud seadmetest.
Nii et ma ootaks kahtlustusega teiste kuupealt kukkumises... |
Näita. Ja ärme unusta, et mõõdetavad erinevused ei võrdu kuuldavad erinevused. Aga tõesti pakub huvi, et mis ja kuidas see sul seal 4-5 dB muutus. Jutt on pistiku teisipidi pööramisest.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.10.2011 16:12:37
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| Näita. Ja ärme unusta, et mõõdetavad erinevused ei võrdu kuuldavad erinevused. Aga tõesti pakub huvi, et mis ja kuidas see sul seal 4-5 dB muutus. Jutt on pistiku teisipidi pööramisest. |
Tubli, ihvike. Jutt on tõesti pistiku teistpidi pööramisest... Aga ma juba kirjutasin ju korra mis muutus, kuidas seda veel tegema peab et sa aru saaksid ja numbreid tunneksid?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
13.10.2011 16:18:24
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| ihvike kirjutas: |
| Näita. Ja ärme unusta, et mõõdetavad erinevused ei võrdu kuuldavad erinevused. Aga tõesti pakub huvi, et mis ja kuidas see sul seal 4-5 dB muutus. Jutt on pistiku teisipidi pööramisest. |
Tubli, ihvike. Jutt on tõesti pistiku teistpidi pööramisest... Aga ma juba kirjutasin ju korra mis muutus, kuidas seda veel tegema peab et sa aru saaksid ja numbreid tunneksid? |
Mis seadmetega, kas see oli korratav anomaalia, kas olid muud tegurid välistatud? Mis iganes võib juhtuda, kuid see, et ainult pistiku teisipidi pööramine midagi helis muudab... Räägi, mis sinu arust reaalselt juhtuda saab?
Miljardeid maksvad kosmoselennud on läinud aiataha seetõttu, et keegi kusagil unustas sentimeetrite asemele tollid jne. Test peab olema põhjalikult tehtud ja dokumenteeritud.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.10.2011 16:29:45
|
|
|
Seadmeks Marantzi vinüülikorrektor, oli ja on korratav, Ma pole väitnud et see näiteks esitava tsello helis midagi muudab, küll aga muutub müratase, eriti just võrgumüra regioonis. Toitejuhtme liigutamine siia-sinna olukorda ei muuda kummaski asendis. Mis juhtub ja miks ei oska nii seletada et kõik rahul oleksid, et ise rahul oleksin asendasin seadme toite akudega.
Kunagi mõõtsin ka mõne võimendiga seoses sarnast ilmingut, seega pole see konkreetse seadme iseärasus. Lihtsalt selline seade (korrektor) on oma olemuselt tundlikum kui enamik muid asju ja seda tegelikult igasugustele häiretele.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
13.10.2011 20:38:25
|
|
|
See teema hakkas huvitama ja ei jää muud üle kui oma sõnu süüa. Kõige etem asi, mis ma kiiresti leida suutsin sellel teemal - http://jensen-transformers.com/an/an004.pdf
Näib et on olemas objektiivsed põhjused, miks pistiku pööramine võib mürataset muuta.
Proovisin oma võimendiga seda efekti mõõta (kõrvaklapiväljundist E-MU 0202 USBsse) ja õnnestuski. Tegin kaks korda RMAAga läbi:
Spoiler 
Pildid on muidugi sarnased, aga vasakpoolsed on voolupistik ühes asendis ja parempoolsed teises asendis. Esimese komplekti puhul on 50 Hz müra oma 8 dB erinev, teise puhul tiba vähem, aga siiski selge erinevus. Loomulikult pole see konkreetne erinevus kaugeltki kuuldav, kuid mõne teise aparaadi ja suurema tundlikkusega komponentide puhul - miks mitte. Sellest tehnilisest tekstist sain nii palju aru, et see erinevus on tingitud trafo ehituse eripärast.
Siin palun vabandust Malduri ees oma ignorantsuse tõttu.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
14.10.2011 08:41:57
|
|
|
Hmm, seda ei uskunud mina ka, pigem uskusin natuke signaalikaabli kvaliteedi teemat. Füüsikas ju õpetati, et mida paksem kaabel seda rohkem läbi mahub...
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
14.10.2011 11:30:31
|
|
|
| Kui võtta arvesse ainult takistus, siis suurema takistusega kaabli puhul on signaal lihtsalt vaiksem (ükskõik millise töökorras normaalpikkuses kaabli puhul kuuldamatult), midagi muud ei muutu.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
14.10.2011 19:58:46
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| Kui võtta arvesse ainult takistus, siis suurema takistusega kaabli puhul on signaal lihtsalt vaiksem (ükskõik millise töökorras normaalpikkuses kaabli puhul kuuldamatult), midagi muud ei muutu. |
Kas pole siis erinevate kaablite puhul tõesti mingeid erinevusi mõõdetud. arvan et hõbekaabli ja vaskkaabli erinevus tuleb välja küll ja samuti ka kiudkaablil ja plankaablil või mis.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
15.10.2011 00:55:55
|
|
|
erinevus, millegagi mõõdetult võib ju isegi välja tulla...ning loomulikult, mingi tasemeni on kaablil ja kaablil ka vahe, kuid küsimus on rohkem selles praegu, et kas tõesti on a'la 20euri ja 2000euri maksval kaablil KUULDAV vahe?!? siinkohal pean täielikult ihvikesega nõustuma, et selline asi tuleks tõestada, ja seda ainult ja ainult pimetestiga. kui ikka 10'st inimesest, kes ka teavad enamvähem misasi on kvaliteetne heli, ütlevad näiteks 7-8 tükki vähemalt 90% tabavusega 10 testitsükli puhul ära, kumb on kumb...no vot siis võiks uskuda!
aga selline kirjatükk, nagu seal lehel üles oli pandud, no see on tõepoolest üks paras sajandi nali.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
15.10.2011 01:32:27
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
Näib et on olemas objektiivsed põhjused, miks pistiku pööramine võib mürataset muuta.
|
Tänapäeva vahelduvvooluvõrgus on ju üks juhe nn. neutraal, kus pinge maa, s.t. ümbritsevate esemete suhtes, on nullilähedane. Kui aparaadi sees toiteplokk ei ole sümmeetriliselt ühendatud, või kaitsemaanduse ühendus ei ole korralikult läbi mõeldud, siis võib vabalt mahtuvuste kaudu midagi võrgupingest korpusesse kanduda. "Ground loop" on helitehnikas vana peavalu allikas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
15.10.2011 05:57:50
|
|
|
| loox kirjutas: |
| ihvike kirjutas: |
Näib et on olemas objektiivsed põhjused, miks pistiku pööramine võib mürataset muuta.
|
Tänapäeva vahelduvvooluvõrgus on ju üks juhe nn. neutraal, kus pinge maa, s.t. ümbritsevate esemete suhtes, on nullilähedane. Kui aparaadi sees toiteplokk ei ole sümmeetriliselt ühendatud, või kaitsemaanduse ühendus ei ole korralikult läbi mõeldud, siis võib vabalt mahtuvuste kaudu midagi võrgupingest korpusesse kanduda. "Ground loop" on helitehnikas vana peavalu allikas. |
Ühe olulise täpsustusega - Seda erinevust saavad katsetada ja tajuda ainult need, kellel on seinakontaktis faasi-nulli süsteem ehk siis elektrisüsteem 230/400V.
Mina pole kahjuks saanud seda põhjalikumalt katsetada, kuna siinkandis Tallinnas (ja samuti oli see ka Raadiomajas, Estonia teatris ja mujalgi) on juba pea sajandi eksisteerinud elektrisüsteem 127/220V (ehk õigemini 3x220V). Sellega on mõlemas pistikupesa kontaktis ühtmoodi faasipinged, ainult 120 kraadise faasinihkega. Tõsi, osadel sedasorti alajaamadel on kolmest faasist üks maandatud, ainult alajaama poolses otsas (justnimelt maandatud faas, mitte null, nulli ei eksisteerigi selles süsteemis üldse!) ja vot kui antud hooneosa või ruum juhtub olema sellise ühenduse valikuga, et üks kahest liinist juhtub just see veider faas olema (sellise toa ettesattumise tõenäosus on 2/3), siis küll tulevad helitehnika kasutamises juba nii eriskummalised nüansid, millest võib pikema romaani kirjutada (ja see pole isegi eriti sarnane nulliga süsteemi käitumisele).
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
28.10.2011 12:32:36
|
|
|
Kui kaablil ja kaablil pole vahet miks siis täiesti suvalise odava koax kaabliga mul subwoofer mängib ja MIC105BK kaabliga mitte? (ressiiver Onkyo TX-SR604, Yamaha YST-SW205)
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
28.10.2011 13:29:42
|
|
|
| Sest MIC105BK kaabel on katki või valesti ühendatud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
28.10.2011 14:43:02
|
|
|
| loox kirjutas: |
| Sest MIC105BK kaabel on katki või valesti ühendatud |
ei ole, testeriga ära testitud.
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
28.10.2011 19:30:47
|
|
|
Kui kaabel annab ühendust, siis peab sealt see signaal ka läbi tulema.
See signaal ei saa mitte kuidagi kaablisse ära kaduda, kui seda kaablit just kilomeetreid pole.
Äkki ressiiver või subwoofer mõõdab kaabli teatud parameetrit ja siis otsustab, kas avada väljund või sisend?
Mõni seade ju saab aru, kui talle juhe külge on pistetud.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
28.10.2011 20:21:24
|
|
|
Ise mõtlesin sama, oskab keegi täpsemalt kommenteerida? Testisin kaks korda testriga kaablit, kõik ok :S
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
28.10.2011 20:29:25
|
|
|
Noname, lühises ei ole?
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
29.10.2011 19:12:49
|
|
|
mis takistust kaabel siis näitas testriga mõõtes? kas ikka mõlemat ühendust mõõtsid, nii signal kui ground?
eks muidugi asi võib olla ka kontaktides veel, kaabel ise pole ainuke võimalik probleemiallikas. ja siis on veel võimalik see, et kaablit mõõtes oli see sul parasjagu sellises "asendis" et kuidagimoodi andis ühendust, aga seadmete vahele ühendades asend muutus ja ühendus kadus. mudiugi sel juhul on ikkagi kaabel defektne!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
29.10.2011 19:35:29
|
|
|
Sisemine 0.2ohm ja välimine 0.2ohm. Lühist ei ole. Pistikud väga head kullatud, ise tinutasin otsa otsad ja olen topeltkontrollinud kõiki ühendusi.
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
29.10.2011 19:59:58
|
|
|
ja mis selle töötava kaabli takistused on? tundub ulme valdkonda kuuluvat selline asi, kui kaabel ja ühendused korras ning signaal läbi ei tule ja teise kaabliga sama kooslus töötab.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
06.03.2012 19:27:42
|
|
|
täiesti nõus kõige sellega, mis seal artiklis kirjutet on. kokkuvõte siis kogu sellest artiklist lihtsustatuna oleks selline, et CD, ehk 44,1kHz 16bit on enam kui küll, mida Hi-Fi mahamängimise jaoks tarvis läheb ja helikvaliteet sõltub selles kontekstis ainult ja ainult masterdaja/miksija oskustest. igasugused 192kHz ja 24bit creative hüpersuper crystalyzer ultra fidelity helikaardid võite ära unustada, puhas marketingu tehtud lollilõks, ei midagi enamat.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
12.03.2012 00:06:12
|
|
|
| NATAS999, mahamängimine on kena alati olnud kui probleemne on sissemängimine. millegi pärast ei taha just see õnnestuda nonde laiatarbe kaartidega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
12.03.2012 18:20:05
|
|
|
| olavsu1, pole neil laiatarbekaartidel nii hullu häda midagi, et niimoodi üldistada tasuks. Kindlasti on miljoneid (mina kaasa arvatud) inimesi, kellel õnnestub oma tavaliste helikaartidega lindistamine täiesti normaalselt. Mul on palju muusikat, mis vinüülidelt ja kassettidelt lindistatud mingi suvalise vana SB Live kaardiga ja pudelikaelaks on sel juhul ikka algmaterjali kvaliteet.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.03.2012 01:59:26
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| Kindlasti on miljoneid (mina kaasa arvatud) inimesi, kellel õnnestub oma tavaliste helikaartidega lindistamine täiesti normaalselt. Mul on palju muusikat, mis vinüülidelt ja kassettidelt lindistatud mingi suvalise vana SB Live kaardiga ja pudelikaelaks on sel juhul ikka algmaterjali kvaliteet. |
Ainult et... need miljonid miljonid ei käi foorumites Bostoni kiriku kooripoistele pepu peale patsutamas.
Olen nii Live 1024 kui Audigy 2 ZS kaardiga kasette vinüüle "lindistanud" ja ei olnud rahul, alati oli mingi värving mida algmaterjalil polnud.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
13.03.2012 12:07:12
|
|
|
Panin tähele, et kui harju keskmine lugu rippida korraliku MP3-e (320kbps ja full stereo), siis FLAC'iga vahet pole. Kuid kui võrrelda korraliku tihedat lugu, kus on palju erinevaid instrumente, siis vahe tuleb juba sisse. Tänu FLAC'i suuremale sagedusele, korralikud tihedad lood on dünaamilisemad, õhulisemad.
Tehnikaks Realtek ALC1200 (ALC889?), ASIO4ALL, Microlab SOLO3 mk3, Denon AHD1001K.
viimati muutis Spooky 13.03.2012 16:53:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
13.03.2012 16:52:29
|
|
|
Sõbraga, mingi aeg tagasi, testisime ühtede ja samade lugude erineva kvaliteediga versioone. Minu vägagi tagasihoidlikule tehnikale lisandusid sõbra Headroom Total BitHead pluss Sennheiser HD959. Luubi all olid lugude VBR MP3-e, 320kbps MP3-e, FLAC'i ja CD versioonid. Võrdlesime kuulates, lastes muusikat korda-mööda üks-teisele, ning uurides Adobe Auditioni graafikuid. VBR kõlas nagu kassett sangraadios; 320 oli juba kuulatav; FLAC oli grammi võrra parem kui 320; CD'l ja FLAC'il vahet enam ei teinud. See siin käis korraliku klassika, jatsi, rokki ning üksikute elektroonika lugude kohta. Harju keskmise elektroonika lugudel vahet ei teinud, kas mängis 256kbps MP3 või FLAC.
Vanemate juures jällegi vahet pole, mis kvaliteediga muusika mängib. Juustust ressiiver ja plekkpurkidest kõrvaklapid panevad muusika mängima ühtemoodi.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
13.03.2012 17:05:44
|
|
|
| Raiskasite ühesõnaga palju aega ära. Järgmine kord võtke Foobar ABX plugina abil see testimine ette. See jutt, et 320 kbit/s mp3 on tänapäeval "kuulatav", ei aja enam isegi naerma ka mitte. Ilgelt tüütu on hoopis, et sellist jama ikka ja jälle kiputakse netis teistele suure tõe pähe ajama.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
13.03.2012 17:19:30
|
|
|
| Spooky kirjutas: |
| CD'l ja FLAC'il vahet enam ei teinud. |
No aga need kaks ju ongi alati bit-biti täpsusega identsed binaarjadad, sel hetkel kui see jada D/A muundurisse siseneb.
Eeldusel, et tarkvara/arvuti mingeid omapoolseid vigu sisse ei tekita.
Oleks põnev tõesti leida inimene, kes väidab, et tajub erinevust FLAC ja LPCM(CD) vahel Ometi internetis selliseid väiteid leidub küll ja küll...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
16.03.2012 12:06:17
|
|
|
ihvike, võtsin ette Foobar'i koos ABX pluginaga, kuid mida pole, pole teie testfaile Mis puutub võrdlusesse, siis normaalne inimene naudib muusikat. Kuid kui ära harjunud ja meelde jäänud kvaliteetheli asemel mängib mingi hõre allikas, siis kuuleb kohe ära, et koorijüngrid laulavad ühes reas, mitte üks-teise taga või pill mängib kuivemalt ning tuimemalt. Helitehnikaga on sama lugu. Nautisin enda komplektiga muusika kuulamist ja mõtlesin, et päris hea kooslus. Pärast Kaubamaja Hi-Fi maailma külastamist mu arvamus muutus. 70 000, 20 000 ja isegi 10 000 vana raha vääringus komplektid (võim pluss CD-mängija) on ikka kõvasti minu omast üle. Koju tulles oli mõru maik suus kaks-kolm päeva, kuni harjusin jälle ära enda plekkämbritega ning hakkasin uuesti läbi nende tulevat muusikat nautima Aga muidu vahet pole, mis kvaliteediga lood on, naudid ju lõppkokkuvõttes meloodiat ja rütmi
WAV, osad inimesed kuulevadki erinevust FLAC'i ja CD vahel. Nad võrdlevad arvutist mängitavat FLAC'i väga kalli CD-mängijast mängitava plaadiga
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Petz
HV Guru
liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
16.03.2012 12:27:43
|
|
|
| Spooky kirjutas: |
osad inimesed kuulevadki erinevust FLAC'i ja CD vahel. Nad võrdlevad arvutist mängitavat FLAC'i väga kalli CD-mängijast mängitava plaadiga  |
Ei. Nad ei kuule erinevust fläki ja CD vahel, vaid arvuti ja (kalli) CD-mängija vahel.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
16.03.2012 12:36:08
|
|
|
| Spooky kirjutas: |
ihvike, võtsin ette Foobar'i koos ABX pluginaga, kuid mida pole, pole teie testfaile  |
No sul endal pidid ju mingid eriti spetsiaalselt head lood olema, millega kohe vahest aru saab. Ega need meie omad ilmselt nii head polnudki, kuna keegi vahet ei teinud
Niiet võta aga oma failid ette ja pane 30 sekundit meile kuulamiseks üles ka.
Ja mis puutub igasuguste erinevuste kuulmise kohta (kasvõi näiteks kalli CDmängija ja helikaardi vahel), siis kõigepealt tuleb seda tõestada. Neid tüütuid lugusid sellest, kuidas igasuguste asjade vahel on öö ja päev erinevus jne, on internetis niigi piisavalt. Palju vähem on sellist juttu, millel on ka tõsiseltvõetav testimine taga.
Spooky ilmselt ei ole näinud seda lehekülge:
http://www.matrixhifi.com/ENG_ppec.htm
Vaata ja ürita eelarvamustevabalt sellesse informatsiooni suhtuda.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
16.03.2012 13:28:47
|
|
|
Sinu viidatud "kuuldetesti" on võimatu neutraalselt suhtuda. Sest nendest kõlaritest ei ole võimalik esitada helide võimalikku erinevust juba tänu kõrgsageduselemendi membraani füüsilistele omadustele.
Kui testis on seadmed niiöelda Wadia klassist ja siis loodetakse et suht keskpärane kõlar, mis pealegi toodetud spetsiifilist eesmärki silmas pidades, oleks suuteline esitama samal tasemel heli nagu Wadia võimaldab?
Teistpidi öeldes - konkreetne kõlar vastab vaevu testis nn Basic tasemele. Millist objektiivsust me siis sellest testist oodata saame?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
16.03.2012 19:32:01
|
|
|
| ATC on paljude arvates maailma parim kõlaritootja. Uuri, mis taolised kõlarid maksavad. Basic my ass.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
16.03.2012 21:26:40
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| ATC on paljude arvates maailma parim kõlaritootja. Uuri, mis taolised kõlarid maksavad. Basic my ass. |
MÖHH. Hind ei määra midagi, pigem passib tillivõrdlemiseks ja platseeboks. Kuulmist testitakse kõrvaarsti juures.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
16.03.2012 23:40:42
|
|
|
| ihvike kirjutas: |
| ATC on paljude arvates maailma parim kõlaritootja. Uuri, mis taolised kõlarid maksavad. Basic my ass. |
Parim kõlaritootja?? Aprill on veel kaugel ju... Polnud ta seda aastal 2003 ega pole ka nüüd.
Parimal maailmas on @20kHz -6db langus... "normaalne".
Edit: tehnilised andmed - http://www.traveltraxaudio.com/atc/scm12.htm
Võiks edukalt kasutada mõne surroundsüsteemi tagakõlariteks.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
17.03.2012 09:10:47
|
|
|
Oma hinnaklassis üheks parimaks peetud 1000naelased kõlarid kõlbavad siinsetele tegijatele hädaga surroundiks. Paras delfi naisteka teema juba. Ma ei oska muud soovitada kui tutvuda teadusliku käsitlusega kuulmisest ja helitehnikast, paratamatult jõuate lõpuks samadele järeldustele kui mina. Küsimus on ainult selles, kas on tahtmist teada saada, kuidas asjad tegelikult on või on mõnusam oma mullis elada.
Selle ATC teema kohta veel selline lugu - http://www2.digidesign.com/digizine/dz_main.cfm?edition_id=101&navid=907
Akustika kohta selgelt teadusliku maailmavaatega inimesed kulutavad miljoneid dollareid, et ehitada perfektne stuudio ja siis, vaata puudulikke, panevad sinna mingid mõttetud ATC kõlarid püsti. Huvitav, kas nad ei ole kuulnud, et need kõlbavad ainult surroundi tagakõlariteks? Ahjaa, stuudiokõlarid on ju kehvemad kui suvalised hi end kõlarid (mida küll nagunii siinsetest tegelastest kellelgi pole), vaatamata sellele, et stuudiokõlari erinevus suvalise "meeldiva" heliga kõlari vahel on lineaarsem sagedusesitus ja väiksemad moonutused.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|