Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kuulmistaju täpsus ja selle testimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 12.10.2011 22:35:55 vasta tsitaadiga

WAV, kõik ei ole kuld mis hiilgab... icon_cry.gif (aga sellest omal ajal).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 12.10.2011 22:42:09 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Veider ikkagi, et kommerts-muusikatööstus ja rahvamassid ikka järjekindlalt MP3 formaati kummardavad. Kuigi sellele peab veel litsentsitasusid peale maksma (OGG on seevastu teatavasti täiesti vabavara). Aga harjumuse jõud ja kriitilise massi teooria toimivad reaalses elus paraku väga hästi...

Minu teada isegi WMP ei saa out of the box hakkama selle formaadiga, erinevatest kaasaskantavatest meediamängijatest rääkimata.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 13.10.2011 00:38:04 vasta tsitaadiga

Traf kirjutas:
WAV kirjutas:
Veider ikkagi, et kommerts-muusikatööstus ja rahvamassid ikka järjekindlalt MP3 formaati kummardavad. Kuigi sellele peab veel litsentsitasusid peale maksma (OGG on seevastu teatavasti täiesti vabavara). Aga harjumuse jõud ja kriitilise massi teooria toimivad reaalses elus paraku väga hästi...

Minu teada isegi WMP ei saa out of the box hakkama selle formaadiga, erinevatest kaasaskantavatest meediamängijatest rääkimata.

WMP osas, teadagi Microsoftile ei meeldi ju võõraid häid konkurente tasuta promoda (kui just ei sunnita).
Kaasaskantavate mängijate osas, siin ikka see kriitilise massi, muna ja kana küsimus.
Kui Euroliit teeks ühe karmi direktiivi, siis võiksid arengud juba reaalselt ilmnema hakata.
Kesisel MP3 formaadil lihtsalt vedas, et ta tekkis ajastul kui erilisi konkurente polnud ja vajadus oli suur.

Endiselt siiski loodan, et aastate pärast need erinevad poolpidused formaadid surevad välja ja jääb valdama üksainus lihtne heliformaat, tõenäoliselt mingi elementaarne töötlemata PCM stiilis. Mitte üldsegi primaarselt selle pärast, et absoluutset kvaliteeti taga ajada, vaid selleks, et saaks vabaks suurest erinevate koodekite puzzlest ja erineva rauaga ühildumatuse probleemidest, vajadusest ühte teiseks rekodeerida, mitmeid paralleelseid variante turustada, arhiveerimiseks formaatide valimise probleemidest jne.
Moblade laadimispistikute standardis juba suudeti kokku leppida, nii et tegelikult lootust ju on...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 10:18:04 vasta tsitaadiga

Tuleb õige mängija osta, ise kuulan sansa clipiga flace ja apesid thumbs_up.gif

Ihivike: http://www.audiodesign.ee/blog/arhiiv/1257

tuld.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 11:23:12 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif icon_lol.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 13.10.2011 12:14:28 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Tuleb õige mängija osta, ise kuulan sansa clipiga flace ja apesid thumbs_up.gif

Ihivike: http://www.audiodesign.ee/blog/arhiiv/1257

tuld.
Kas see jutt tuleb nüüd sama inimese sulest, kes ei tee vahet 192kbps mp3'l ja wav'l?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.10.2011 15:44:52 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Ihivike: http://www.audiodesign.ee/blog/arhiiv/1257
tuld.
See pole ju pimetest. Mis sellest üldse kommenteerida. Tsiteerin: "Tulemused ei vasta mingisugustelegi kriitikute kriteeriumitele, aga üks inimene sai enda jaoks pildi selgemaks."
Tegelikkus on see, et üks loll jäi veel lollimaks - kuna tegi ennast veel avalikult lolliks.
See "üks kommentaar" on ka hea. See tegelane on täiesti kuu pealt kukkunud oma toite polaarsusega. Ime, et üldse sellised inimesed elada julgevad, kapid-voodialused on ju paksult kolle, tonte ja nõidasid täis.


Lisaks veel niipalju, et ilmselt ise kaableid müüva firma kodulehel sellise asja avaldamine on minu raamatus ikka väga-väga suur ÖÄK. Kahju, et tarbijakaitsele selline asi huvi ei paku. Tõestage ära, et teie kallitest kaablitest reaalselt midagi kasu on, enne kui seda müügiargumendina kasutate. Ilmselt liiga palju nõutud.
Võiks hakata muud kaupa ka nii müüma, et "see arvuti on 4x kiirem kui su mingi suvaline odav arvuti", samas kui mõlemal on sama kiire prose sees. Läheb läbi? Ei lähe. Aga kuidas see kaabliäri ikka veel kestab?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 15:48:28 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Noname kirjutas:
Tuleb õige mängija osta, ise kuulan sansa clipiga flace ja apesid thumbs_up.gif

Ihivike: http://www.audiodesign.ee/blog/arhiiv/1257

tuld.
Kas see jutt tuleb nüüd sama inimese sulest, kes ei tee vahet 192kbps mp3'l ja wav'l?


Kuidas soovid icon_lol.gif

ihvike kirjutas:
Noname kirjutas:
Ihivike: http://www.audiodesign.ee/blog/arhiiv/1257
tuld.

Võiks hakata muud kaupa ka nii müüma, et "see arvuti on 4x kiirem kui su mingi suvaline odav arvuti", samas kui mõlemal on sama kiire prose sees. Läheb läbi? Ei lähe. Aga kuidas see kaabliäri ikka veel kestab?


Ju siis on selles mingi tõde sees icon_rolleyes.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.10.2011 15:51:32 vasta tsitaadiga

Huvitaval kombel on võrgutoite faasilisus küll mõõdetava muutusega, erinevused on vahel olnud 3-5db tundlike seadmete müras, mürad on mõistagi seadmeti erinevad ja sõltuvad ka teistest juurde ühendatud seadmetest.
Nii et ma ootaks kahtlustusega teiste kuupealt kukkumises...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 13.10.2011 15:59:32 vasta tsitaadiga

polaarsust ei oska kommenteerida, aga "toitekabla niru" icon_lol.gif mida veel. toitekabla niru on siis halvemal juhul lööb korgid välja lihtsalt ja muud midagi.

kas mingeid mõõtmisi ka tehtud on üldse erinevate kaablitega? pean silmas siis ikka väljundsignaali, mitte kaabli pikkust meetrites ja keerdude arvu, kuigi viimased 2 parameetrit võiksid vähemalt samad olla, veel parem, kui keerdusi sees poleks.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.10.2011 16:00:10 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Ju siis on selles mingi tõde sees icon_rolleyes.gif
Sellega on niisugune asi, et kui keegi väidab, et päkapikud on olemas, siis on mul väga keeruline seda väidet ümber lükata. Kuigi kunagi pole keegi ühtegi käegakatsutavat tõendit päkapikkude olemasolust toonud, ei tähenda see seda, et päkapikud ei võiks olemas olla.
Erinevalt päkapikkude olemasolust on aga kaablite kõrvaga kuuldamatu erinevuse kohta sõna otseses mõttes hunnikutena tõendusmaterjali, alustades koolifüüsikast ja lõpetades paljude pimetestide ja mõõtmistulemustega. Iseenesest ma ei saa kuidagi pahaks panna, kui inimesed päkapikkudesse usuvad - kellele meeldib, laske käia. Samuti pole midagi väga halba selles, kui inimene ennast kaablite erinevusega petab - mis see minu asi on. Kõik ei saagi ühtemoodi informeeritud olla. Hoopis teine teema on aga otseste valeväidete abil oma kauba müümine, mis on nii meil kui mujal muide seadusega keelatud.

Objektiivse informatsiooni otsinguid võib alustada siit:
http://www.head-fi.org/t/486598/testing-audiophile-claims-and-myths
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.10.2011 16:02:31 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Huvitaval kombel on võrgutoite faasilisus küll mõõdetava muutusega, erinevused on vahel olnud 3-5db tundlike seadmete müras, mürad on mõistagi seadmeti erinevad ja sõltuvad ka teistest juurde ühendatud seadmetest.
Nii et ma ootaks kahtlustusega teiste kuupealt kukkumises...
Näita. Ja ärme unusta, et mõõdetavad erinevused ei võrdu kuuldavad erinevused. Aga tõesti pakub huvi, et mis ja kuidas see sul seal 4-5 dB muutus. Jutt on pistiku teisipidi pööramisest.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.10.2011 16:12:37 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Näita. Ja ärme unusta, et mõõdetavad erinevused ei võrdu kuuldavad erinevused. Aga tõesti pakub huvi, et mis ja kuidas see sul seal 4-5 dB muutus. Jutt on pistiku teisipidi pööramisest.


Tubli, ihvike. Jutt on tõesti pistiku teistpidi pööramisest... Aga ma juba kirjutasin ju korra mis muutus, kuidas seda veel tegema peab et sa aru saaksid ja numbreid tunneksid?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.10.2011 16:18:24 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
ihvike kirjutas:
Näita. Ja ärme unusta, et mõõdetavad erinevused ei võrdu kuuldavad erinevused. Aga tõesti pakub huvi, et mis ja kuidas see sul seal 4-5 dB muutus. Jutt on pistiku teisipidi pööramisest.


Tubli, ihvike. Jutt on tõesti pistiku teistpidi pööramisest... Aga ma juba kirjutasin ju korra mis muutus, kuidas seda veel tegema peab et sa aru saaksid ja numbreid tunneksid?
Mis seadmetega, kas see oli korratav anomaalia, kas olid muud tegurid välistatud? Mis iganes võib juhtuda, kuid see, et ainult pistiku teisipidi pööramine midagi helis muudab... Räägi, mis sinu arust reaalselt juhtuda saab?
Miljardeid maksvad kosmoselennud on läinud aiataha seetõttu, et keegi kusagil unustas sentimeetrite asemele tollid jne. Test peab olema põhjalikult tehtud ja dokumenteeritud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.10.2011 16:29:45 vasta tsitaadiga

Seadmeks Marantzi vinüülikorrektor, oli ja on korratav, Ma pole väitnud et see näiteks esitava tsello helis midagi muudab, küll aga muutub müratase, eriti just võrgumüra regioonis. Toitejuhtme liigutamine siia-sinna olukorda ei muuda kummaski asendis. Mis juhtub ja miks ei oska nii seletada et kõik rahul oleksid, et ise rahul oleksin asendasin seadme toite akudega.
Kunagi mõõtsin ka mõne võimendiga seoses sarnast ilmingut, seega pole see konkreetse seadme iseärasus. Lihtsalt selline seade (korrektor) on oma olemuselt tundlikum kui enamik muid asju ja seda tegelikult igasugustele häiretele.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.10.2011 20:38:25 vasta tsitaadiga

See teema hakkas huvitama ja ei jää muud üle kui oma sõnu süüa. Kõige etem asi, mis ma kiiresti leida suutsin sellel teemal - http://jensen-transformers.com/an/an004.pdf
Näib et on olemas objektiivsed põhjused, miks pistiku pööramine võib mürataset muuta.

Proovisin oma võimendiga seda efekti mõõta (kõrvaklapiväljundist E-MU 0202 USBsse) ja õnnestuski. Tegin kaks korda RMAAga läbi:
Spoiler Spoiler Spoiler


Pildid on muidugi sarnased, aga vasakpoolsed on voolupistik ühes asendis ja parempoolsed teises asendis. Esimese komplekti puhul on 50 Hz müra oma 8 dB erinev, teise puhul tiba vähem, aga siiski selge erinevus. Loomulikult pole see konkreetne erinevus kaugeltki kuuldav, kuid mõne teise aparaadi ja suurema tundlikkusega komponentide puhul - miks mitte. Sellest tehnilisest tekstist sain nii palju aru, et see erinevus on tingitud trafo ehituse eripärast.
Siin palun vabandust Malduri ees oma ignorantsuse tõttu.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2011 08:41:57 vasta tsitaadiga

Hmm, seda ei uskunud mina ka, pigem uskusin natuke signaalikaabli kvaliteedi teemat. Füüsikas ju õpetati, et mida paksem kaabel seda rohkem läbi mahub...
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 14.10.2011 11:30:31 vasta tsitaadiga

Kui võtta arvesse ainult takistus, siis suurema takistusega kaabli puhul on signaal lihtsalt vaiksem (ükskõik millise töökorras normaalpikkuses kaabli puhul kuuldamatult), midagi muud ei muutu.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 14.10.2011 19:58:46 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Kui võtta arvesse ainult takistus, siis suurema takistusega kaabli puhul on signaal lihtsalt vaiksem (ükskõik millise töökorras normaalpikkuses kaabli puhul kuuldamatult), midagi muud ei muutu.

Kas pole siis erinevate kaablite puhul tõesti mingeid erinevusi mõõdetud. arvan et hõbekaabli ja vaskkaabli erinevus tuleb välja küll ja samuti ka kiudkaablil ja plankaablil või mis.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 00:55:55 vasta tsitaadiga

erinevus, millegagi mõõdetult võib ju isegi välja tulla...ning loomulikult, mingi tasemeni on kaablil ja kaablil ka vahe, kuid küsimus on rohkem selles praegu, et kas tõesti on a'la 20euri ja 2000euri maksval kaablil KUULDAV vahe?!? siinkohal pean täielikult ihvikesega nõustuma, et selline asi tuleks tõestada, ja seda ainult ja ainult pimetestiga. kui ikka 10'st inimesest, kes ka teavad enamvähem misasi on kvaliteetne heli, ütlevad näiteks 7-8 tükki vähemalt 90% tabavusega 10 testitsükli puhul ära, kumb on kumb...no vot siis võiks uskuda!

aga selline kirjatükk, nagu seal lehel üles oli pandud, no see on tõepoolest üks paras sajandi nali.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 15.10.2011 01:32:27 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Näib et on olemas objektiivsed põhjused, miks pistiku pööramine võib mürataset muuta.
Tänapäeva vahelduvvooluvõrgus on ju üks juhe nn. neutraal, kus pinge maa, s.t. ümbritsevate esemete suhtes, on nullilähedane. Kui aparaadi sees toiteplokk ei ole sümmeetriliselt ühendatud, või kaitsemaanduse ühendus ei ole korralikult läbi mõeldud, siis võib vabalt mahtuvuste kaudu midagi võrgupingest korpusesse kanduda. "Ground loop" on helitehnikas vana peavalu allikas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 15.10.2011 05:57:50 vasta tsitaadiga

loox kirjutas:
ihvike kirjutas:
Näib et on olemas objektiivsed põhjused, miks pistiku pööramine võib mürataset muuta.
Tänapäeva vahelduvvooluvõrgus on ju üks juhe nn. neutraal, kus pinge maa, s.t. ümbritsevate esemete suhtes, on nullilähedane. Kui aparaadi sees toiteplokk ei ole sümmeetriliselt ühendatud, või kaitsemaanduse ühendus ei ole korralikult läbi mõeldud, siis võib vabalt mahtuvuste kaudu midagi võrgupingest korpusesse kanduda. "Ground loop" on helitehnikas vana peavalu allikas.

Ühe olulise täpsustusega - Seda erinevust saavad katsetada ja tajuda ainult need, kellel on seinakontaktis faasi-nulli süsteem ehk siis elektrisüsteem 230/400V.

Mina pole kahjuks saanud seda põhjalikumalt katsetada, kuna siinkandis Tallinnas (ja samuti oli see ka Raadiomajas, Estonia teatris ja mujalgi) on juba pea sajandi eksisteerinud elektrisüsteem 127/220V (ehk õigemini 3x220V). Sellega on mõlemas pistikupesa kontaktis ühtmoodi faasipinged, ainult 120 kraadise faasinihkega. Tõsi, osadel sedasorti alajaamadel on kolmest faasist üks maandatud, ainult alajaama poolses otsas (justnimelt maandatud faas, mitte null, nulli ei eksisteerigi selles süsteemis üldse!) ja vot kui antud hooneosa või ruum juhtub olema sellise ühenduse valikuga, et üks kahest liinist juhtub just see veider faas olema (sellise toa ettesattumise tõenäosus on 2/3), siis küll tulevad helitehnika kasutamises juba nii eriskummalised nüansid, millest võib pikema romaani kirjutada (ja see pole isegi eriti sarnane nulliga süsteemi käitumisele).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2011 12:32:36 vasta tsitaadiga

Kui kaablil ja kaablil pole vahet miks siis täiesti suvalise odava koax kaabliga mul subwoofer mängib ja MIC105BK kaabliga mitte? (ressiiver Onkyo TX-SR604, Yamaha YST-SW205)
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 28.10.2011 13:29:42 vasta tsitaadiga

Sest MIC105BK kaabel on katki või valesti ühendatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2011 14:43:02 vasta tsitaadiga

loox kirjutas:
Sest MIC105BK kaabel on katki või valesti ühendatud


ei ole, testeriga ära testitud.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2011 19:30:47 vasta tsitaadiga

Kui kaabel annab ühendust, siis peab sealt see signaal ka läbi tulema.
See signaal ei saa mitte kuidagi kaablisse ära kaduda, kui seda kaablit just kilomeetreid pole.

Äkki ressiiver või subwoofer mõõdab kaabli teatud parameetrit ja siis otsustab, kas avada väljund või sisend?
Mõni seade ju saab aru, kui talle juhe külge on pistetud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2011 20:21:24 vasta tsitaadiga

Ise mõtlesin sama, oskab keegi täpsemalt kommenteerida? Testisin kaks korda testriga kaablit, kõik ok :S
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.10.2011 20:29:25 vasta tsitaadiga

Noname, lühises ei ole?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2011 19:12:49 vasta tsitaadiga

mis takistust kaabel siis näitas testriga mõõtes? kas ikka mõlemat ühendust mõõtsid, nii signal kui ground?

eks muidugi asi võib olla ka kontaktides veel, kaabel ise pole ainuke võimalik probleemiallikas. ja siis on veel võimalik see, et kaablit mõõtes oli see sul parasjagu sellises "asendis" et kuidagimoodi andis ühendust, aga seadmete vahele ühendades asend muutus ja ühendus kadus. mudiugi sel juhul on ikkagi kaabel defektne!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2011 19:35:29 vasta tsitaadiga

Sisemine 0.2ohm ja välimine 0.2ohm. Lühist ei ole. Pistikud väga head kullatud, ise tinutasin otsa otsad ja olen topeltkontrollinud kõiki ühendusi.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.10.2011 19:59:58 vasta tsitaadiga

ja mis selle töötava kaabli takistused on? tundub ulme valdkonda kuuluvat selline asi, kui kaabel ja ühendused korras ning signaal läbi ei tule ja teise kaabliga sama kooslus töötab.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 06.03.2012 13:52:09 vasta tsitaadiga

Suurepärane artikkel - http://people.xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.03.2012 19:27:42 vasta tsitaadiga

täiesti nõus kõige sellega, mis seal artiklis kirjutet on. thumbs_up.gif kokkuvõte siis kogu sellest artiklist lihtsustatuna oleks selline, et CD, ehk 44,1kHz 16bit on enam kui küll, mida Hi-Fi mahamängimise jaoks tarvis läheb ja helikvaliteet sõltub selles kontekstis ainult ja ainult masterdaja/miksija oskustest. igasugused 192kHz ja 24bit creative hüpersuper crystalyzer ultra fidelity helikaardid võite ära unustada, puhas marketingu tehtud lollilõks, ei midagi enamat.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 12.03.2012 00:06:12 vasta tsitaadiga

NATAS999, mahamängimine on kena alati olnud kui probleemne on sissemängimine. millegi pärast ei taha just see õnnestuda nonde laiatarbe kaartidega.
tagasi üles
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 12.03.2012 18:20:05 vasta tsitaadiga

olavsu1, pole neil laiatarbekaartidel nii hullu häda midagi, et niimoodi üldistada tasuks. Kindlasti on miljoneid (mina kaasa arvatud) inimesi, kellel õnnestub oma tavaliste helikaartidega lindistamine täiesti normaalselt. Mul on palju muusikat, mis vinüülidelt ja kassettidelt lindistatud mingi suvalise vana SB Live kaardiga ja pudelikaelaks on sel juhul ikka algmaterjali kvaliteet.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.03.2012 01:59:26 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Kindlasti on miljoneid (mina kaasa arvatud) inimesi, kellel õnnestub oma tavaliste helikaartidega lindistamine täiesti normaalselt. Mul on palju muusikat, mis vinüülidelt ja kassettidelt lindistatud mingi suvalise vana SB Live kaardiga ja pudelikaelaks on sel juhul ikka algmaterjali kvaliteet.


Ainult et... need miljonid miljonid ei käi foorumites Bostoni kiriku kooripoistele pepu peale patsutamas.

Olen nii Live 1024 kui Audigy 2 ZS kaardiga kasette vinüüle "lindistanud" ja ei olnud rahul, alati oli mingi värving mida algmaterjalil polnud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2012 12:07:12 vasta tsitaadiga

Panin tähele, et kui harju keskmine lugu rippida korraliku MP3-e (320kbps ja full stereo), siis FLAC'iga vahet pole. Kuid kui võrrelda korraliku tihedat lugu, kus on palju erinevaid instrumente, siis vahe tuleb juba sisse. Tänu FLAC'i suuremale sagedusele, korralikud tihedad lood on dünaamilisemad, õhulisemad.

Tehnikaks Realtek ALC1200 (ALC889?), ASIO4ALL, Microlab SOLO3 mk3, Denon AHD1001K.


viimati muutis Spooky 13.03.2012 16:53:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.03.2012 12:30:41 vasta tsitaadiga

Spooky, pimetestis proovisid ka või? Vaata teema alguse poole, seal on seda testijuttu küll. Ei teinud keegi vahet.

Veidi põhjalikum lugemine, et mis see pimetest on - http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=16295
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2012 16:52:29 vasta tsitaadiga

Sõbraga, mingi aeg tagasi, testisime ühtede ja samade lugude erineva kvaliteediga versioone. Minu vägagi tagasihoidlikule tehnikale lisandusid sõbra Headroom Total BitHead pluss Sennheiser HD959. Luubi all olid lugude VBR MP3-e, 320kbps MP3-e, FLAC'i ja CD versioonid. Võrdlesime kuulates, lastes muusikat korda-mööda üks-teisele, ning uurides Adobe Auditioni graafikuid. VBR kõlas nagu kassett sangraadios; 320 oli juba kuulatav; FLAC oli grammi võrra parem kui 320; CD'l ja FLAC'il vahet enam ei teinud. See siin käis korraliku klassika, jatsi, rokki ning üksikute elektroonika lugude kohta. Harju keskmise elektroonika lugudel vahet ei teinud, kas mängis 256kbps MP3 või FLAC.

Vanemate juures jällegi vahet pole, mis kvaliteediga muusika mängib. Juustust ressiiver ja plekkpurkidest kõrvaklapid panevad muusika mängima ühtemoodi.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 13.03.2012 17:05:44 vasta tsitaadiga

Raiskasite ühesõnaga palju aega ära. Järgmine kord võtke Foobar ABX plugina abil see testimine ette. See jutt, et 320 kbit/s mp3 on tänapäeval "kuulatav", ei aja enam isegi naerma ka mitte. Ilgelt tüütu on hoopis, et sellist jama ikka ja jälle kiputakse netis teistele suure tõe pähe ajama.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 13.03.2012 17:19:30 vasta tsitaadiga

Spooky kirjutas:
CD'l ja FLAC'il vahet enam ei teinud.

No aga need kaks ju ongi alati bit-biti täpsusega identsed binaarjadad, sel hetkel kui see jada D/A muundurisse siseneb.
Eeldusel, et tarkvara/arvuti mingeid omapoolseid vigu sisse ei tekita.
Oleks põnev tõesti leida inimene, kes väidab, et tajub erinevust FLAC ja LPCM(CD) vahel icon_smile.gif Ometi internetis selliseid väiteid leidub küll ja küll...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2012 12:06:17 vasta tsitaadiga

ihvike, võtsin ette Foobar'i koos ABX pluginaga, kuid mida pole, pole teie testfaile icon_smile.gif Mis puutub võrdlusesse, siis normaalne inimene naudib muusikat. Kuid kui ära harjunud ja meelde jäänud kvaliteetheli asemel mängib mingi hõre allikas, siis kuuleb kohe ära, et koorijüngrid laulavad ühes reas, mitte üks-teise taga või pill mängib kuivemalt ning tuimemalt. Helitehnikaga on sama lugu. Nautisin enda komplektiga muusika kuulamist ja mõtlesin, et päris hea kooslus. Pärast Kaubamaja Hi-Fi maailma külastamist mu arvamus muutus. 70 000, 20 000 ja isegi 10 000 vana raha vääringus komplektid (võim pluss CD-mängija) on ikka kõvasti minu omast üle. Koju tulles oli mõru maik suus kaks-kolm päeva, kuni harjusin jälle ära enda plekkämbritega ning hakkasin uuesti läbi nende tulevat muusikat nautima icon_smile.gif Aga muidu vahet pole, mis kvaliteediga lood on, naudid ju lõppkokkuvõttes meloodiat ja rütmi beer_yum.gif

WAV, osad inimesed kuulevadki erinevust FLAC'i ja CD vahel. Nad võrdlevad arvutist mängitavat FLAC'i väga kalli CD-mängijast mängitava plaadiga icon_lol.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.03.2012 12:12:01 vasta tsitaadiga

Unustage need flacid ja wavid - kaitsmed on kõige tähtsamad icon_lol.gif
http://www.stereotimes.com/acces122807.shtml
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.03.2012 12:27:43 vasta tsitaadiga

Spooky kirjutas:
osad inimesed kuulevadki erinevust FLAC'i ja CD vahel. Nad võrdlevad arvutist mängitavat FLAC'i väga kalli CD-mängijast mängitava plaadiga icon_lol.gif


Ei. Nad ei kuule erinevust fläki ja CD vahel, vaid arvuti ja (kalli) CD-mängija vahel.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 16.03.2012 12:36:08 vasta tsitaadiga

Spooky kirjutas:
ihvike, võtsin ette Foobar'i koos ABX pluginaga, kuid mida pole, pole teie testfaile icon_smile.gif
No sul endal pidid ju mingid eriti spetsiaalselt head lood olema, millega kohe vahest aru saab. Ega need meie omad ilmselt nii head polnudki, kuna keegi vahet ei teinud icon_wink.gif
Niiet võta aga oma failid ette ja pane 30 sekundit meile kuulamiseks üles ka.

Ja mis puutub igasuguste erinevuste kuulmise kohta (kasvõi näiteks kalli CDmängija ja helikaardi vahel), siis kõigepealt tuleb seda tõestada. Neid tüütuid lugusid sellest, kuidas igasuguste asjade vahel on öö ja päev erinevus jne, on internetis niigi piisavalt. Palju vähem on sellist juttu, millel on ka tõsiseltvõetav testimine taga.
Spooky ilmselt ei ole näinud seda lehekülge:
http://www.matrixhifi.com/ENG_ppec.htm
Vaata ja ürita eelarvamustevabalt sellesse informatsiooni suhtuda.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.03.2012 13:28:47 vasta tsitaadiga

Sinu viidatud "kuuldetesti" on võimatu neutraalselt suhtuda. Sest nendest kõlaritest ei ole võimalik esitada helide võimalikku erinevust juba tänu kõrgsageduselemendi membraani füüsilistele omadustele.

Kui testis on seadmed niiöelda Wadia klassist ja siis loodetakse et suht keskpärane kõlar, mis pealegi toodetud spetsiifilist eesmärki silmas pidades, oleks suuteline esitama samal tasemel heli nagu Wadia võimaldab?

Teistpidi öeldes - konkreetne kõlar vastab vaevu testis nn Basic tasemele. Millist objektiivsust me siis sellest testist oodata saame?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 16.03.2012 19:32:01 vasta tsitaadiga

ATC on paljude arvates maailma parim kõlaritootja. Uuri, mis taolised kõlarid maksavad. Basic my ass.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 16.03.2012 21:26:40 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
ATC on paljude arvates maailma parim kõlaritootja. Uuri, mis taolised kõlarid maksavad. Basic my ass.


MÖHH. Hind ei määra midagi, pigem passib tillivõrdlemiseks ja platseeboks. Kuulmist testitakse kõrvaarsti juures.
tagasi üles
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.03.2012 23:40:42 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
ATC on paljude arvates maailma parim kõlaritootja. Uuri, mis taolised kõlarid maksavad. Basic my ass.


Parim kõlaritootja?? Aprill on veel kaugel ju... Polnud ta seda aastal 2003 ega pole ka nüüd.

Parimal maailmas on @20kHz -6db langus... "normaalne".

Edit: tehnilised andmed - http://www.traveltraxaudio.com/atc/scm12.htm

Võiks edukalt kasutada mõne surroundsüsteemi tagakõlariteks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 17.03.2012 09:10:47 vasta tsitaadiga

Oma hinnaklassis üheks parimaks peetud 1000naelased kõlarid kõlbavad siinsetele tegijatele hädaga surroundiks. Paras delfi naisteka teema juba. Ma ei oska muud soovitada kui tutvuda teadusliku käsitlusega kuulmisest ja helitehnikast, paratamatult jõuate lõpuks samadele järeldustele kui mina. Küsimus on ainult selles, kas on tahtmist teada saada, kuidas asjad tegelikult on või on mõnusam oma mullis elada.

Selle ATC teema kohta veel selline lugu - http://www2.digidesign.com/digizine/dz_main.cfm?edition_id=101&navid=907
Akustika kohta selgelt teadusliku maailmavaatega inimesed kulutavad miljoneid dollareid, et ehitada perfektne stuudio ja siis, vaata puudulikke, panevad sinna mingid mõttetud ATC kõlarid püsti. Huvitav, kas nad ei ole kuulnud, et need kõlbavad ainult surroundi tagakõlariteks? Ahjaa, stuudiokõlarid on ju kehvemad kui suvalised hi end kõlarid (mida küll nagunii siinsetest tegelastest kellelgi pole), vaatamata sellele, et stuudiokõlari erinevus suvalise "meeldiva" heliga kõlari vahel on lineaarsem sagedusesitus ja väiksemad moonutused.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kuulmistaju täpsus ja selle testimine mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.