Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 8 ja 8.1 (arutelu ja probleemid) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 160, 161, 162  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 21:06:05 vasta tsitaadiga

Leidsin huvitava feature, arvasin et bug. Kui viid hiire vasakule äärele, siis tekib väike aken mida saab scrollida ja vahetada aknaid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 14.09.2011 21:06:38 vasta tsitaadiga

Ma ei taju seda VHD teemat. Kuidas seda teha?

Disk Managment alt tahab suurust (OK), fixed või dynamically expanding (OK) ja location..mis sinna peaks toppima? Aluseks siis see leht:
http://www.hanselman.com/blog/GuideToInstallingAndBootingWindows8DeveloperPreviewOffAVHDVirtualHardDisk.aspx

Windows 7 USB/DVD download tool abil tegin DVD ära. Edasi? icon_neutral.gif

_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 21:12:21 vasta tsitaadiga

Skewp kirjutas:
Ma ei taju seda VHD teemat. Kuidas seda teha?

Disk Managment alt tahab suurust (OK), fixed või dynamically expanding (OK) ja location..mis sinna peaks toppima? Aluseks siis see leht:
http://www.hanselman.com/blog/GuideToInstallingAndBootingWindows8DeveloperPreviewOffAVHDVirtualHardDisk.aspx

Windows 7 USB/DVD download tool abil tegin DVD ära. Edasi? icon_neutral.gif

Kui sa juba selle punkti juures hätta jääd, siis garanteerin, et edasiste punktide juures ei saa enam mõhkugi aru icon_smile.gif
Aga vastates sinu küsimusele: dynamic ja locationiks pane kuhu kausta tahad salvestada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 21:55:05 vasta tsitaadiga

Keegi skype-i on sinna peale lasknud, mul jookseb kokku sisse logides icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 23:01:37 vasta tsitaadiga

Niih ma jõudsin nüüd huvitava seisuni... Pmst eellooks siis, et mul on 2 masinat Win7Pro x86 & Win7Ult x64... mõlemad said endale peale Win8 dev preview... mõlemal juhul installisin NTFS vormingus USB pulga pealt 64 bitise dev preview.

x86 masinal läks asi teise partitsiooni peale ja mõlemad OSid buudivad normaalselt
x64 masinas lõin Win7 all VHD mille attachisin win8 setupis juurde ning installisin sinna. Praeguse seisuga win8 buudib, win7 viskab automaatselt recoverysse, mis tulemust ei anna. Proovisin muuta default OSi mis vahetas ka boot loaderit, kuid kumbki loaderitest tulemuseni ei vii.

Ega väga ei imesta, et selliseid asju juhtub, eriti veel kasutades väheke ebatraditsioonilisemaid meetodeid ja seda eriti varajases olekus tarkvaraga aga ehk on kellegi mõni huvitav idee mida proovida, et ka win7 ligipääs taastuks. Kõik asjalik on siiski Win7 keskkonnas mul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mafia
HV veteran
Mafia

liitunud: 02.11.2005




sõnum 14.09.2011 23:22:19 vasta tsitaadiga

Ma ei saa üldse tööle seda. Installin plaadilt ära eraldi ketale ning kui restardi teeb siis hakkab wini ette valmistama ja ALATI kui on see preparing devices siis 87% peal on masin koos ja midagi edasi ei tee ja kui teed reso siis ütleb et win ei ole korrektselt installitud ilmnes viga vms. :/
_________________
Bawse
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
risker
HV vaatleja

liitunud: 18.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 23:28:32 vasta tsitaadiga

Minul õnnestus install perfektselt, mountisin win7 all iso ning lasin plaadilt setupi käima, installis nagu nalja uuele pardile ära icon_smile.gif Esmamuljed on sellised, et kui enne tundus piltidelt, et desktop UI on koledamaks tehtud, siis tegelikkuses on minu maitsele täiesti icon_cool.gif Uus Start-menüü on muidugi pisut harjumatu, aga see on hoopis teine probleem...

Mis mulle selle developer buildi juures ei meeldi, on see, et käivitamisel läheb ta automaatselt dev buildi ning alles seal annab win7/win8 valiku ette. Ehk kui tahan minna win7 alla, siis läheb suht palju aega kaduma...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 23:39:08 vasta tsitaadiga

meh. testida oli huvitav, aga jah dev previewd igapäev ei kasuta. küll oli draiveritega probleeme, app screen jamas, ei näidanud tile-sid jne ... aga igasugused uued UI elemendid ja funktsioonid on küll palju lubavad. kui nüüd MS suudaks selle kompoti üheks töötavaks tervikuks muuta, oleks tegemist hea järjega win 7-le.

now waiting for the beta to come icon_biggrin.gif (muidugi kui beta tuleb sama polished kui w7 beta kunagi oli)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 23:46:26 vasta tsitaadiga

dziisas kui palju probleeme icon_lol.gif
enne 2012 lõppu see vist välja ei tule

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina2t
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 23:48:49 vasta tsitaadiga

op süsteemi kettast hammustasin uue partitsiooni, plaadiga installisin ja huvitav. tile-isid ka alguses ei näidanud, kiire log off-on aitas(vägailus on kui välja loginud olen).
Kuidagi hate it love it mulje on jäänud.. nii mõnedki asjad on puudu, algsel pilgul, aga samas mõni asi näeb tõesti parem välja, näiteks internetis surfamine..

ahja, huvitav oli, et task manager näitas, et prose on 1.19Ghz ühetuumaline... (core 2 duo ~2.2ghz reaalne).(also, do miss old task manager)

ja et tile-s automaatselt mitme ekraani peale ei venitanud, seda tahaks ka. ja vana start menüüd hakkan ka igatsema kardan.

nagu ennem öeldi, jäi kuidagi lõhestunud mulje. võibolla tõesti vaja touchscreeni selle jaoks.

beer_yum.gif back @ windows.gif7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 00:11:40 vasta tsitaadiga

Vaikimisi kettakasutus:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mälukasutus sõltub masinast.Minul selline:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mis puutub ressursikasutusse, siis mina vahet ei näe eriti.Win7 võtab mul pmst sama palju mälu sama hulga protsessidega.
Boot on kiirem win8-l jah aga ainult siis kui pole dualboodis.Nagu teisedki on öelnud kui on BIOS/POST-->Bootloader-->Win8, siis läheb tükk aega ikka.

Ja sama vana viga mis varasemalt lekkinud buildidel.50% juhtudest bootloader hangub.Animatsioon jiookseb edasi aga klaviatuuri ei initsialiseerita ja os üles ei tule.Tuleb nupust restart teha ja siis tuleb ülesse õieti.
Siis jälle restart teha asi jälle üles ei tule.Jõle tüütu.

Start menüü on kohutav.Ma sain aru, et Metro ja Dekstop shellid on kaks eri asja.Nüüd tuleb välja, et mingi värdjalik kooslus kus desktop on ära peidetud ja start lainetab kasutust kraamist mida saab ainult ükshaaval uninstallida thumbs_down.gif

Isegi restart valik oli nii hästi ära peidetud, et ma pidin mitu korda käsureaga taaskäivituse tegema.
Üldmuljed on sellised, et üritatakse kogu keerulisem kraam nö "vaiba alla" lükata, et see jumala eest dumbjuuserit ei segaks.

Entusiastid peavad siis iga kord vaiba lahti kerima, et oma kraamile ligi pääseda.
Tõsiselt loodan, et tuleb võimalus bootides jms kogu see metro shell vahele jätta icon_rolleyes.gif

Build ise oli ka kohati veel lägine.Bootloader ja nt file copy pause valik reageerisid mõningase viivitusega.
Kogu raud v.a int. helikaart tunti automaatselt ära.Selles osas probleemi polnud.

Ütleme nii, et ei ole head muljed.Ma ei räägi siin bugidest.Need parandatakse ära.Ma räägin üldisest ülesehitusest ja sellest kuidas surutakse mõttetut kraami peale.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 15.09.2011 00:29:22 vasta tsitaadiga

esimene vaimustus oli äge jah aga noh jah... väga palju on puudu mis oli videodes tho.
crashib jah tihti

arendada tuleb seda neil veel kõvasti ja pigem lisagi suus valikuline interface vastavalt tujule.. mitte, et desktop on nagu miski väärakas värk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 15.09.2011 01:25:51 vasta tsitaadiga

installisin puhtale kettale, install võttis aega 12 min, nats nobedam kui w7 puhul. Peale 5-tunnist kasutust tunnen vajadust puutetundliku ekraani järele icon_smile.gif
Kordagi ei hangunud, kõik justkui toimis. Rakendused avanesid väga kiirelt, nobe tundus ka internetis surfamine (isegi delfi.ee avanes hetkega)
Väga palju tilulilu on jah sinna avalehele topitud, aga need saab ju maha tappa. Eks ta pisut harjumist nõuab kuid üldmulje on hea. Mina ostaks icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 09:14:31 vasta tsitaadiga

freestyler kirjutas:
Peale 5-tunnist kasutust tunnen vajadust puutetundliku ekraani järele icon_smile.gif
Kujuta nüüd ette et töötad laua taga ning päev otsa nühid sõrmega mööda ekraani ringi
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online
sõnum 15.09.2011 09:18:37 vasta tsitaadiga

Ho Ho, saab tugeva näpunaha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 09:25:14 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
freestyler kirjutas:
Peale 5-tunnist kasutust tunnen vajadust puutetundliku ekraani järele icon_smile.gif
Kujuta nüüd ette et töötad laua taga ning päev otsa nühid sõrmega mööda ekraani ringi


Hmm, Kinect rakendamise mõtteni jõuti tõenäoliselt just sedasi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 15.09.2011 09:28:52 vasta tsitaadiga

tugeva naha jah... icon_biggrin.gif

ei.. desktopi ja kontori masinana ma seda metro interfacet ette ei kujuta. Võibolla äärmisel juhul kui see moditakse hiiresõbralikuks ning navigeerimine tehakse mugavamaks.
Ja igasugused programmid võiks tegelikult avaneda selle sama metro peale, mitte lennata vinge animatsiooniga kuhugi "desktopile"

samas........ kui see w8 domeeni panna ja modida õigused nii, et metrost välja ei saagi ning kõik toimuks antud interface peal siis ettevõtte IT seisukohast teeks see elu väga mugavaks. Userid ei saa mingit random jama tekitada ning ehk lihtsam asjast aru kah saada aga eks see eeldaks loomulikult special app-i tegemist mis oskaks siis asutuse infosüsteemiga suhelda vms.


windows 8-t näen konkreetselt tabletites, telefonides, mediacentrites.

töötamise seisukohast sobib see võibolla ainult haiglatesse jne. kohtadesse kus osadel töötajatel tuleb suurem osa päevast veeta jalgadel ning ühest kohast teise siblida.


iconia w500 tab-is olen nüüd seda siin näppinud ja see on tõesti koht kuhu selline metro laadne asi sobib.


viimati muutis ottf 15.09.2011 09:30:41, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 09:30:01 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Ho Ho, saab tugeva näpunaha.

Suurem probleem ilmselt gorilla arm:
tsitaat:
The Jargon File dictionary of hacker slang defined "gorilla arm" as the failure to understand the ergonomics of vertically mounted touchscreens for prolonged use. The proposition is that the human arm held in an unsupported horizontal position rapidly becomes fatigued and painful, the so-called "gorilla arm".[18] It is often cited as a prima facie example of what not to do in ergonomics.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 09:34:10 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
freestyler kirjutas:
Peale 5-tunnist kasutust tunnen vajadust puutetundliku ekraani järele icon_smile.gif
Kujuta nüüd ette et töötad laua taga ning päev otsa nühid sõrmega mööda ekraani ringi


Hmm, Kinect rakendamise mõtteni jõuti tõenäoliselt just sedasi...
Tõsimeeli usud, et sellega saad asjad kiiremini-mugavamalt aetud või niisama lõõbid?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ainivana
HV veteran
Ainivana

liitunud: 30.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 09:35:13 vasta tsitaadiga

panin ka tirima... icon_razz.gif
_________________
Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 09:44:49 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Draqula kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
freestyler kirjutas:
Peale 5-tunnist kasutust tunnen vajadust puutetundliku ekraani järele icon_smile.gif
Kujuta nüüd ette et töötad laua taga ning päev otsa nühid sõrmega mööda ekraani ringi


Hmm, Kinect rakendamise mõtteni jõuti tõenäoliselt just sedasi...
Tõsimeeli usud, et sellega saad asjad kiiremini-mugavamalt aetud või niisama lõõbid?


Hetkel kinectis igapäevast kontoritöö lahendust ei näe, kuid teatavates olukordades võib vast abiks olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 10:01:59 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Ametlikud otselingid.Build 8102.winmain_win8m3.110830-1739:

>> 64bit <<

>> 32bit <<

Ülejäänud siit: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/home/


keegi 64bit 'ise md5 sum saab öelda?
mina saan: 48af2bd02ec5599238785f5c53b0a0ce

http://dl.dropbox.com/u/28788188/Screenshot-172.png

mul tulemus selline icon_lol.gif

edit: nojah sha1 on vale juba:D
ca0de360cbc09421181cea37351735219013105e
peaks olema 79DBF235FD49F5C1C8F8C04E24BDE6E1D04DA1E9

edit2: leidsin sama failiga torrenti ja tegin faili recheck ning 99,89% pealt hakkas uuesti tirima..sai korda...installeerub normaalselt nüüd. icon_razz1.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69


viimati muutis xpander 15.09.2011 10:44:12, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 10:08:47 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Ho Ho, saab tugeva näpunaha.

Suurem probleem ilmselt gorilla arm:
tsitaat:
The Jargon File dictionary of hacker slang defined "gorilla arm" as the failure to understand the ergonomics of vertically mounted touchscreens for prolonged use. The proposition is that the human arm held in an unsupported horizontal position rapidly becomes fatigued and painful, the so-called "gorilla arm".[18] It is often cited as a prima facie example of what not to do in ergonomics.

Lahendus oleks ilmselt (ühe) ekraani horisontaalselt paigutamine või midagi surface sarnast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 10:36:11 vasta tsitaadiga

... proovisin nii 64bit kui ka 32bit, 64bit miskipärast lisarakendused ei tahtnud toimida, kasutajaliides ei tundunud eriti sujuv, 32bit samas täiesti sujuv ja rakendused toimisid kenasti (Lenovo T420s). Mulje jätab nagu integreeritud WP7 ja W7 kokku ühtseks lahenduseks ehk kes on W7-ga tuttav, see saab ka W8 peal hakkama, kõik uus on põmst' rohekm väline dekoor, sisu on suures osas endiselt sama, mis W7. Uus UI eeldab kindlasti puutetundlikku aparaati, tavalise lapatsi/arvuti peal on seda üsna piinarikas kasutada ja enamik kasutegurist läheb lihtsalt kaduma ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 10:44:38 vasta tsitaadiga

lokuta kirjutas:
Keegi skype-i on sinna peale lasknud, mul jookseb kokku sisse logides icon_neutral.gif


hetkel kohe päris kindlasti ei tööta icon_smile.gif
Andke aega natukene .. nagu mainitud win8 ju alles DP, ja isegi betani pole jõutud.

_________________
..||..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.09.2011 11:05:03 vasta tsitaadiga

Formaatimisel on näha, et "Reserved kettamaht" on nüüd veel suurem, kui see Win7 ajal oli, 350MB siis nüüd, versus 100MB Win 7-ga ja versus 8MB XP-ga.

Mis UI-desse puutub, siis on olemas tegelikult mõlemad, nii moodne Metro UI kui ka vana klassikaline UI.
Usun, et edaspidised variandid saavad ka ümberseadistuse külge, et käima pannes valitakse kohe õige UI.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 12:14:43 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Lahendus oleks ilmselt (ühe) ekraani horisontaalselt paigutamine või midagi surface sarnast.

Siis oleks ilmselt allapoole vaatamisest gorilla neck icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online
sõnum 15.09.2011 12:34:53 vasta tsitaadiga

fallout3, või siis mitte, sest su kael on harjunud seda tegema ammusest ajast juba?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 12:47:18 vasta tsitaadiga

Miks leiutada mingit imesüsteemi kui lahmaka touchscreeni lapiti lauale paneku ning kahe ekraani vahel pilguga siiberdamise asemel võid sisuliselt samade operatsioonide jaoks kasutada touchpadi või kasvõi hiirt?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 13:28:38 vasta tsitaadiga

Veel üks asi häiris installimisel.Palus teha kasutajakonto aga vaikimisi pakkus ainult võimalust LiveID-ga teha konto.
Jah tõesti ma võin meiliaadressi kirja panna aga kuidas kurat ma peaks mäletama oma 64 kohalist alfanumeriaalselt parooli, et see installi ajal sisestada? icon_rolleyes.gif

Ja siis kuskil ekraani allservas on väikse kirjaga võimalus teha Local account.Aga get this - see valik suudab ainult luua tavalise mitte administraatori konto icon_eek.gif
Tõesti uskumatu lihtsalt kuivõrd raskeks nii lihtne ja levinud asi on tehtud icon_rolleyes.gif

Ja veel kriitikat.Selleks, et restart või shutdown teha peab seadetesse sukelduma ja garanteerin, et enamus inimesi otsivad üle 5 minuti kus see valik on.
Ehk siis asi mis võtab win7 all 2 klikki võtab win8 all (praegu) 4 klikki.Way to go thumbs_up.gif

Hetkel puudub ka võimalus muuta start screeni tausta.Kõik on roheline.Isegi sisselogimisakna taust on roheline.Väga loodan, et tulevikus saab seda muuta.
Rääkides veel start screenist.Saab küll pinnitud asjade suurust vähendada aga mitte suurendada.Puudub zoom valik.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 13:44:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kuidas kurat ma peaks mäletama oma 64 kohalist alfanumeriaalselt parooli


icon_question.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 13:46:58 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
tsitaat:

kuidas kurat ma peaks mäletama oma 64 kohalist alfanumeriaalselt parooli


icon_question.gif

Jah Oliver.Kõigil ei ole parooliks oma sünnikuu või password mida kõik väga lihtsalt ära oskavad arvata icon_wink.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 13:48:44 vasta tsitaadiga

Palju neid tolasid on maailmas kes üle 12 kohalist parooli kasutavad üldse?



Ehk, see, et sa topid 64 kohalise parooli kuskile, siis õpi see endale ka pähe... mitte ükski asi ei sunniks mind sellist pornot korraldama oma paroolidega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 13:52:52 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
oliver. kirjutas:
tsitaat:

kuidas kurat ma peaks mäletama oma 64 kohalist alfanumeriaalselt parooli


icon_question.gif

Jah Oliver.Kõigil ei ole parooliks oma sünnikuu või password mida kõik väga lihtsalt ära oskavad arvata icon_wink.gif


ja ainus alternatiiv sellele on siis 64-kohaline kood, mida sa kuskilt überturvalisest programmist iga kord copy-paste'id?

32-kohaline parool jäi nõrgaks või? Huumorinurk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 13:55:14 vasta tsitaadiga

+ Kellel on üldse huvi, et mingi suvalise inimese parooli ära arvata... saaks aru kui sa oleks FBI direktor, siis küll.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 14:02:49 vasta tsitaadiga

Minu turvaseaded ei ole vaieldavad siin teiste jaoks icon_exclaim.gif .Mina olen oma arvuti peremees ja tahan panen 128 kohalise.Tahan ei pane üldse parooli.Mida see teile nüüd ette jääb?
Asja point selles, et Win8 tahab parooli kui teed Live konto aga mitte iga inimene ei oska peast seda kirjutada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 14:03:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

aga mitte iga inimene ei oska peast seda kirjutada.

kelle mure see on, et inimene enda parooli ei oska kirjutada?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 14:03:58 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Asja point selles, et Win8 tahab parooli kui teed Live konto aga mitte iga inimene ei oska peast seda kirjutada.
... ning sulle räägiti ära miks on säärase parooli kasutamine mida sa ei suuda meelde jätta lauslollus. Probleem?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 14:05:26 vasta tsitaadiga

Tegu on alles pre-betaga. Lugege hoiatused ja ära kurtke.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 14:23:04 vasta tsitaadiga

Heh. Kolm suvalist sõnaraamatust võetud sõna annavad ka sama hea turvalisuse, ja samas on neid võimalik ka meelde jätta ilma kuhugi salvestamata. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.09.2011 15:05:54 vasta tsitaadiga

On vaja isikut, kes omab või kohe on plaanis hakata omanikuks icon_biggrin.gif , sellisele Puutetundlikule monitorile DELL ST2220T IPS (21.5", 1920x1080, HDCP Ready, Multi-Touch

Windows 8 appid või Metrod, kuidas kohalikus keeles nende nimi üldse kujuneb, on paljuski puutetundlikule ekraanile mõeldes loodud.
Sellise puutetundliku monitori ja Windows 8 kasutajakogemusi tahaks teada.

Lugupeetud AK (arvutikeskus) , olen täiesti valmis sellist monitori katsetama icon_wink.gif .

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 15:24:28 vasta tsitaadiga

[quote="tomorrow"]
tsitaat:

Ja veel kriitikat.Selleks, et restart või shutdown teha peab seadetesse sukelduma ja garanteerin, et enamus inimesi otsivad üle 5 minuti kus see valik on.

Desktop vaates alt+f4 annab väljalülimisakna või siis selle start menüü peal hõljudes settings->power->restart/shut down. Päris viiekat ei võtnud, kolm vast läks küll.
Toores alles. Nii W8 kui minu kasutajakogemus.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 15:28:28 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
On vaja isikut, kes omab või kohe on plaanis hakata omanikuks icon_biggrin.gif , sellisele Puutetundlikule monitorile DELL ST2220T IPS (21.5", 1920x1080, HDCP Ready, Multi-Touch


Tasapisi mõtlesin selle peale, kuid ennem ootaks Win8 beta icon_idea.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.09.2011 15:44:07 vasta tsitaadiga

tomorrow: Igatahes minule ei nõudnud Win 8 installil, Accounti tegemisel mingit Nime ja Parooli eelnevat olemasolu.

Hoopis viskas ette akna, kuhu sai sisestada suvalise nime ja suvalise parooli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 15.09.2011 15:48:09 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
tomorrow: Igatahes minule ei nõudnud Win 8 installil, Accounti tegemisel mingit Nime ja Parooli eelnevat olemasolu.

Hoopis viskas ette akna, kuhu sai sisestada suvalise nime ja suvalise parooli.

Sama siin, ja ma ei leidnudki seda kohta kuhu need live konto asjad sisestada. Aga installi ajal polnud mul internetti, võibolla sellepärast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 16:05:03 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Asja point selles, et Win8 tahab parooli kui teed Live konto aga mitte iga inimene ei oska peast seda kirjutada.
... ning sulle räägiti ära miks on säärase parooli kasutamine mida sa ei suuda meelde jätta lauslollus. Probleem?

Tule tänapäeva.keegi ei hoia tänapäeval paroole meeles.Ja kui hoiab, siis järelikult piisab ühe parooli teadasaamisest kui kõik su paroolid on teada - vana hea üks parool kõigil saitidel viga icon_lol.gif
Selle jaoks ongi brauseritel ja eraldi programmidena password managerid mis lubavad mugavalt hoida sadu paroole sadade eri saitide jaoks.Paroolid ise võivad olla ajuvabalt keerukad aga midagi meelde ei pea ise jätma.
Pea pole prügikast <--- Oled kuulnud seda väljendit?
2 trini kirjutas:
Aga installi ajal polnud mul internetti, võibolla sellepärast.

Presto icon_wink.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 16:13:16 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Tule tänapäeva.keegi ei hoia tänapäeval paroole meeles.Ja kui hoiab, siis järelikult piisab ühe parooli teadasaamisest kui kõik su paroolid on teada - vana hea üks parool kõigil saitidel viga
Kisub juba OT'ks kuid nii see ikka ka ei käi. Mul on igapäevases kasutuses ~10 passwordi ning üsna mitmed noist vahetuvad iga mõne nädala tagant. Jah, foorumid ja muu mõttetu läbu kasutab sama parooli kuid mail, töö erinevad loginid, arvuti login, netipank ja muud vähegi olulisemad kasutavad kõik unikaalseid paroole mida pole eales kusagile üles kirjutanud. Tõsi, nad on "ainult" 8-12 märgi pikkused kuid pealtnäha suvaline tähtede-numbrite-märkide läbu mis pole ka mingi l33tspeek vmt mida annaks bruteforceda*.

*) mul oli vahepeal koduserver ~6 kuud pideva pommitamise all ~3-4 parooli sekundis üle SSH enne kui seda märkasin, selle aja jooksul paroole lahti ei saadud icon_smile.gif
tomorrow kirjutas:
Selle jaoks ongi brauseritel ja eraldi programmidena password managerid mis lubavad mugavalt hoida sadu paroole sadade eri saitide jaoks
Jah, nagu öeldud siis mõttetut läbukohtade logini võid seal hoida kuid see on ka kõiksugu keyloggerite maiuspala millega viid oma passwordi turvalisuse nullilähedale. Rääkimata sellest, kui kunagi peaks mõni su arvutile-telefonile ligi pääsema.
tomorrow kirjutas:
Pea pole prügikast <--- Oled kuulnud seda väljendit?
Kui teaksid kuivõrd vähe faktiteadmisi mul tegelikult on ning kui paljud mu teadmised on lihtsalt keywordid mille järgi vajaliku detailse info netist leiaksin siis tõenäoliselt ei küsiks sa praegu seda icon_razz.gif
Samas leian, et minu jaoks olulised asjad on tarvis hoida piisavalt turvalisena et ma ei riski nende paroolide talletamisega kusagil mujal, kui ainult oma peas. Ükski teine lahendus pole ligilähedaseltki nii turvaline.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 16:15:20 vasta tsitaadiga

Shutdownijatele:
winkey+i + 2 hiirklikki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 16:16:15 vasta tsitaadiga

tomorrow, kuna sa ise seda teemat edasi torkisid, siis mida sa teed kui kasutad erinevaid masinaid, telefoni jne.. kõigis on spets paroolide programmid mis on parooliga kaitstud? seega on vaja teada vaid ühte parooli ning samamoodi kõik sinu paroolid on teada icon_biggrin.gif


Olgem ausad, normaalsel inimesel pole üle 5-6 parooli vaja kuna ei käida kuskil mõttetutes kohtades. Ning nende 5-6 koha jaoks võib vabalt kasutada ühte parooli väikeste variatsioonidega.

Võtame reaalselt mida inimesel vaja võib olla: netipank, e-mail, mõni foorum, mõni e-pood, facebook...


Ma olen samamoodi mõtelnud, et võiks mõnda haldusprogrammi kasutada aga kuna nagunii pidevalt erinevatest kohtadest käin netis + telefon enamasti, seega ei ole asi vaeva väärt... kedagi vaevalt huvitab minu parooli teada saamine icon_biggrin.gif

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.09.2011 16:26:16 vasta tsitaadiga

ShutDownimisest veel niipalju, et on olemas ka vastavad lisaprogrammid, mis samuti "ShutDowni nupu" tekitavad. Lisaks veel see, et sellise "nupu" alt annab tavaliselt valida ka kõikvõimalikke Sleepe, Hibernatesid, restarte jms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 8 ja 8.1 (arutelu ja probleemid) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 160, 161, 162  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.