Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 255, 256, 257 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 05.09.2011 22:43:08 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Miks vaadata USA poole? Meil endal ka ju siin % SKT-st vähemalt sama suured idiootsused käsil.


Meie idiootsused ei tõmba mitte kedagi kuhugi auku peale meie endi. Meie ümber olevad idioodid tõmbavad aga meid lurinal siruli nii mis laksub. Tänase päeva kommentaare selle järsu turulanguse kohta on ikka hirmutav lugeda.
Kui kunagi oli 50:50 võimalus, et hakkab WWII või et laguneb NSVL - siis mida pidi üks tark inimene tegema, et enda ellujäämise ja hakkamasaamise protsenti suurendada? Vägisi tuleb peale tunne, et vat just sellist tarkust oleks praegu paslik ammutada. Ja siis mingi plaan ellu viia.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 06.09.2011 08:43:35 vasta tsitaadiga

Kui süüa ei ole, siis ei päästa kulla omamine ka eriti - ilmselt siiski parem variant, kui hüperinflatsiooni tulemusena kõikidest enda säästudest ilma jääda.
Kui märgid selgeks lähevad, siis tuleb ise kõvasti laenata, kinnisvara ja konserve osta ning loota, et laenud kustuvad või inflatsiooni tõttu tohutult vähenevad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2011 09:27:43 vasta tsitaadiga

Sellesuhtes on jah euro meile kasulik, enne kui kroon oli, siis oleks devalveerimise puhul laen lihtsalt suuremaks läinud, nüüd kui on euro siis tuleb ainult devalveerimisele loota, samal ajal laenates. Mu ristiisa ostis 80ndate lõpus endale maja, 1a pärast maksis 30a pikkuse laenu 1 kuuga ära icon_lol.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.09.2011 20:08:07 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Sellesuhtes on jah euro meile kasulik, enne kui kroon oli, siis oleks devalveerimise puhul laen lihtsalt suuremaks läinud, nüüd kui on euro siis tuleb ainult devalveerimisele loota, samal ajal laenates. Mu ristiisa ostis 80ndate lõpus endale maja, 1a pärast maksis 30a pikkuse laenu 1 kuuga ära icon_lol.gif

Hetkel sellele panustamine võimalik märksa suuremal osal inimestele... siis oli see vedamine ja sidemed.
Infot inimestel ikka megalt rohkem käes. Samas erinevalt investoritest saavad riigid käituda maj. loogika vastaselt ja kummi venitada kasvõi 10a pikkuseks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aah
Kreisi kasutaja
Aah

liitunud: 21.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2011 10:09:23 vasta tsitaadiga

Euroopa Ühendriigid ei ole kaugel :
http://www.e24.ee/554682/uha-rohkem-eksperte-naeb-ainust-paaseteed-euroopa-uhendriikides/
Eestvedajad on muidugi teatud rahvusest.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2011 11:32:57 vasta tsitaadiga

Kaks Ameeriklast, Kaks Sakslast, Britt, Soomlane ja Hispaanlane? Vandenõu!
Ma võtaks pigem föderaalse liidu kui et vaataks kuidas meie maailmanurgage stagneerub.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2011 19:23:38 vasta tsitaadiga

Egas lõunamaalased ala kreeklased ei hakka siis ka liigutama rohkem, kui nende riik muudetakse kreeka osariigiks ning kästakse rohkem makse maksta, teevad paar korraliku mässu ning euroopa ülemjuhatajal on ikka neile raha vaja edasi viia. Aru saavad siis, kui mõne aasta pärast tööd ei ole kellelgi ja üleüldine vaesus majas, küll tööle hakkavad ja streikimise lõpetavad.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aah
Kreisi kasutaja
Aah

liitunud: 21.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2011 19:34:30 vasta tsitaadiga

fallout3, pidasin silmas Euroopa Tuleviku Nõukogu eestvedajat saksa-juudi päritolu kunstikoguja Heinz Berggrueni miljonärist poeg Nicolas Berggruen´i. Mitte neid teisi kes niitide otsas ripuvad.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.09.2011 21:54:08 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Egas lõunamaalased ala kreeklased ei hakka siis ka liigutama rohkem, kui nende riik muudetakse kreeka osariigiks ning kästakse rohkem makse maksta, teevad paar korraliku mässu ning euroopa ülemjuhatajal on ikka neile raha vaja edasi viia. Aru saavad siis, kui mõne aasta pärast tööd ei ole kellelgi ja üleüldine vaesus majas, küll tööle hakkavad ja streikimise lõpetavad.
2a on hea prognoos icon_smile.gif
Pigem pakuks 5a mingiks arusaamiseks, et ehk peavad võtma Turismi taas enda kätte ja mitte raha Egiptusesse ja teistesse vaestesse lähiriikidesse saatma.
Eestis võttis paljudel 2a arusaamist, et latt tuleb alla tõmmata ja me oleme külm põhjamaa.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2011 01:24:45 vasta tsitaadiga

Aah kirjutas:
fallout3, pidasin silmas Euroopa Tuleviku Nõukogu eestvedajat saksa-juudi päritolu kunstikoguja Heinz Berggrueni miljonärist poeg Nicolas Berggruen´i. Mitte neid teisi kes niitide otsas ripuvad.

Kurat, mul jäi see niitide otsas rippumise lõik kahe silma vahele. Vabandan, minu viga.

------

Ühelt poolt:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja teiselt poolt:
tsitaat:
This is really what it is about. My company does a lot of heavy industrial and government electronic communications work. I bill $170/hr + parts for an after hours emergency service call...and I still don't really make any money.
Look at the breakdown of what I have to spend to provide my customers with guaranteed emergency service in less than 1 hour.
labor. I have to pay a tech $25 an hour for a minimum of 4 hours every time I get a tech out of bed at 2AM Saturday morning. Plus I have to pay them an extra $200 to be a technician "on call" for the weekend because obviously he can't leave town, drink alcohol, let his phone go dead, or generally get involved in anything he can't walk away from with a moments notice.
Transportation. I have to give my techs take home vehicles with their own set of tools and a laptop so that I can be sure that they will always have what they need on hand if they are called. It also has to be something that is 4 wheel drive because it doesn't matter if there is 3 feet of snow...we still have to get there. Rough estimate of about $7,000 per year per tech in tools and transportation costs.
Insurance on the worker, the vehicle, anything that he might touch or do to screw something up...and I have to carry a minimum $2M in professional liability insurance to do business with many of the large companies or state/federally funded institutions that are our customers. My insurance man seriously makes more than any single employee at my company every year.
Spare parts. Huge cost right there. Last year our spare parts inventory at tax time was $2.5M in specialized equipment and hardware that was not for immediate individual sale. In other words spare parts. Not only is that a huge investment but I have to pay an inventory tax on that every year.
Software. Every on-call tech has to have a laptop with a bunch of specialized programming software to interface with any type of equipment he might have to deal with. Some of these software licenses are very expensive. One company alone charges $2,500 per seat just for the programming software.
Yea, sometimes a tech might go out on a call an change a fuse or even just "exercise a connector" in a card cage. I still have to send a $500 bill because I actually pay two or three times that to so my company has the capability to get it done. It is more of a selling point or a customer satisfaction issue than anything. I can't sell important equipment to these people if I can't offer an acceptable level of service. Sometimes the shit really hits the fan though and I am glad I have the capacity to call guys in and get some major work done at 2AM Saturday morning. A few weeks ago a 911 dispatch center inside a major metro jail was struck by lightening. Now we do a lot to try and make sure that this doesn't happen, but it is impossible to prevent entirely. I had a crew guys working for 72 hours straight fixing radio and 911 telephone equipment, electronic doors in the jail, UPS and generator power system and even changing freaking light bulbs. I had to drive 12 hours round trip to get a specialized circuit board from another vendor 6 hours away because it was the only place I could find it on a weekend.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 00:24:37 vasta tsitaadiga

fallout3, see viimane kirjeldus on selline... on olemas teoreetiline võimalus, et tõepoolest mitmel kliendil korraga jookseb süsteem kell 2 laupäeva öösel kokku, aga reegllina seda ei juhtu, eksole. Ettevõtja, kes seda äri on ajanud, võib seda tõenäosust ju ka ette ennustada, kas või statistika baasil - mitu korda on tehnik tegelikult pidanud nädalavahetusel helistamise peale välja tulema? Edasine on lihtne matemaatikatehe, mis viib järelduseni, et kliente on liiga vähe selleks, et sellisel tasemel teenust üleval pidada.

Hea paralleel on turvateenused - tehniline valve. Tehniline valve tähendab, et peab olemas olema teatud arv patrullautosid, mis jõuaksid väljakutsele kindlaksmääratud ajal. Nüüd on küsimus selles, mitu klienti või kui suure territooriumi suudab üks patrullauto "teenindada"? Palju tuleb väljakutseid ja mis on tõenäosus, et kaks, kolm või seitse häiret tuleb korraga? Ma olen täiesti kindel, et näiteks väiksemate maakondade peale on Eesti suurimal turvafirmal töövälisel ajal ainult 1 patrull per maakond. Tallinnas on asi teistpidi - patrulle on rohkem, vahemaad on lühemad, aga klientide arv, mida üks patrull "katab" on 1000-1500. Tallinnas saab seda ka lubada, sest vajadusel saab lisapatrulli Nõmmelt Mustamäele või Piritalt Lasnamäele suunata, pole probleemi.

Aga point on selles, et sellise ülaloleva postituse hala põhjus on lihtsalt liiga väike kliendibaas sellisel tasemel (sellise kvalifikatsiooniga tööjõu, nii lühikese väljakutseajaga 24/7 toimiva) teenuse jaoks. Simple as that.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 00:45:15 vasta tsitaadiga

Kõik sõltub sellest, millised on sanktsioonid sellisel juhul kui lubatud teenust ei suudeta ostutada. Kui neil peab olema 2M$ vastutuskindlustus, siis on neil juba ilmselt kindlustuspakkuja ees kohustus teatud valmiduse ülevalhoidmiseks, mille puudumisel kindlustuskate kaob. Ja kui trahvid on mitme miljoni dollari suurusjärgus, siis võib see tõenäosus, et midagi ei juhtu samaaegselt olla ka 99,9%, aga valmis peab selleks ikka olema. Kui sa selle jutu läbi lugesid, siis said ilmselt aru, et enamus tingimustest on neile lepinguliselt peale pandud, mitte vabatahtlik rahakulutamine, muidu oleks neid keegi odavam pakkuja juba välja vahetanud.

Tegelikult on ka juba Eestis ammu märke sellest, et teatud tasandil (ja seda mitte ainult riigisektoris) valitseb suhtumine, et meil on seda teenust vaja ja mind ei huvita mis see maksab. Selline ise ja odavamalt hakkama saamise vaimsus on väga kiire kaduma, ja kui see kord läinud on, siis seda enam tagasi ei saa. Ja see on meie konkurentsivõimele suur löök.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 11:39:47 vasta tsitaadiga

uhoh, et peame ikka igas asutuses ülal igasugu "spetsialiste"? Huvitav küll, miks kõik inimesed ise endale kartulit ja kaalikat ei kasvata?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 12:28:00 vasta tsitaadiga

No kui külmkapi ühelt korruselt teisele viimiseks on vaja tellida kolimisteenus, kuigi samades ruumides töötab mehi küllalt, kes selle ise ka saaksid ära tõsta, on minu arust asjad juba sinnapoole teel, et kui laualambis pirn läbi läheb, tuleb ka tehnik kutsuda.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 12:30:56 vasta tsitaadiga

fallout3, tänu sellele ongi eestlastel välismaal lihtne hakkama saada kuna teatakse ja osatakse kuidas asjad ära teha. Olen saanud suurte silmade osaliseks kui suvatsesin välismaal tootmishoones ise paar läbipõlenud pirni ära vahetada, kõik töölised ütlesid, et see on ikka keeruline tegevus ja võib särtsu saada ning peaks ikka "electrician'i" kutsuma... 3 päevavalguslambi eest maksis ülemus pärast 30 dollarit lisatasu icon_biggrin.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 13:10:06 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
No kui külmkapi ühelt korruselt teisele viimiseks on vaja tellida kolimisteenus, kuigi samades ruumides töötab mehi küllalt, kes selle ise ka saaksid ära tõsta, on minu arust asjad juba sinnapoole teel, et kui laualambis pirn läbi läheb, tuleb ka tehnik kutsuda.
Antud juhul on häda pigem selles, et kui selle külmkapi kolimise juures peaks see suvaline tüüp viga saama, siis tuleb tööandjal põhjalik vestlus Tööinspektsioonis vestlus "Töötervishoidu ja tööohutus", ilmselt koos mingite sanktsioonidega. Riskivabam on tellida teenus. Laualambis pirni vahetamisel sama teema - kui tegelane ei ole kõige nutikam ja saab pirnipesast elektrilöögi, siis ei ole tööandja elu enam nii roosiline.
Kodus tehtagu mida aga tahetakse - kodus vastutatakse ise oma tegude eest, tööl vastutab suuresti tööandja.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 13:20:42 vasta tsitaadiga

Ma ei eitagi seda, et sellisel tendentsil on omad põhjused, ma lihtsalt väidan seda, et selline areng kahjustab meie konkurentsivõimet. Iga tööline, kes oleks võimeline selle lambipirni kiiresti ise ära vahetama, aga laseb ikkagi kutsuda selleks elektriku, kahandab ju otseselt enda potentsiaalset palgatõusu, lastes ettevõttes tekkida lisakuludel. Ülespetsialiseerumisel on ka omad miinused.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 13:40:53 vasta tsitaadiga

Seda kõike eeldusel, et midagi ei juhtu. Kui juhtub, siis ta samuti tekitab lisakulusid, seda kordades rohkem kui tehniku tellimisele kuluks.
Tööandjal on raske hinnata, kas olemasoleval töötajal tõepoolest on pädevust antud töö jaoks või on tegemist "What can possibly go wrong?" tüüpi uljaspeaga.
Kõige elementaarsem riskihaldus - iga tööandja üritab riske maandada ja kui jama realiseerumise tõenäosus ning sellega kaasnevad kulud on suuremad kui tehniku teenuse kulud, siis on mõistlik kutsuda tehnik.
Näitena võib tuua surnud ketastelt andmete taastamise - loomulikult saab heal juhul igaüks koduste vahenditega hakkama, halvemal juhul aga kaob võimalus andmeid taastada jäädavalt ning lõpuks on kulud suuremad kui kohe algul spetsialisti poole pöördudes. Riski võtmise asi ... vahel läheb nii, vahel naa icon_smile.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 13:44:19 vasta tsitaadiga

Samas on see ühesuunaline tänav. Kui riskid liiga ära maandada, siis pole juba ilmselt kümne aasta pärast võimalik enam midagi muuta, sest igasugune kompetents kõrvaliste asjadega hakkama saamiseks kaob väga kiiresti, ja sama kiiresti tekib harjumus, et see on kellegi teise ülesanne, mis siis et ma saaks selle ka ise ja ohutult ära teha.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 14.09.2011 14:36:55 vasta tsitaadiga

Enne kui hakatakse vasakult ja paremalt näiteid tooma, siis tegemist on nii laialivalguva teemaga, et ühest tõde nagunii ei ole. Kord on mõistlik külmkappi ise vedada, kord teenus osta.
Ise kaldun sinna äärmusesse, kus kõik on vaja ikka ise ära teha - kui lubataks, siis passiksin ka autoteeninduses kõrval, et näha kuidas tehakse ja kuidas järgmine kord saaks ise tehtud icon_smile.gif

Osaliselt teemaga seotud:
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.09.2011 14:40:24 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
kui lubataks, siis passiksin ka autoteeninduses kõrval, et näha kuidas tehakse ja kuidas järgmine kord saaks ise tehtud icon_smile.gif
Hangiksid ka vajalikud tööriistad mida võibolla läheb tarvis kord n aasta jooksul?

Iseenesest pole mul isetegevuse vastu midagi kuid suts nukker lugu küll kui raisatakse ressursse ning ostetakse mingi pisasja jaoks omale posu tööriistu. Muidugi selle annaks lahendada inimlik laenutussüsteem kuid paraku paljud on liiga uhked selliste kasutamiseks ning tahavad isiklikult omada noid asju.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 14:50:23 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:

Ise kaldun sinna äärmusesse, kus kõik on vaja ikka ise ära teha


majandus oleks surnud kah. täiesti mõttetu ja ebaeffektiivne.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.09.2011 14:53:36 vasta tsitaadiga

Majandus sellest kindlasti ära ei sureks, lihtsalt inimestel oleks oluliselt vähem aega tegelemaks hobide ja muude asjadega.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 17:50:56 vasta tsitaadiga

Mõned aastad tagasi tahtsin vanat veneaegset veesüsteemi uuendada. Väga väike töö oli vaja teha. Ütlesin, et vaja ühenduskohast segistiteni uus toru panna ning uued segistid. Ühenduskoha kaugus segistitest oli alla meetri ning segistid asusid kummalgi pool seina täpselt samas kohas. Ja see oli kogu töö, mis soovisin. Firma (nime ei mäleta enam) tegi hinnapakkumiseks 7500 krooni (500 eurot umbes).

Noh, alguses olin rumala peaga nõus, sest mul polnud tõesti torude värgist mitte õrna aimugi. Küsisin sellelt tüübilt, kes hinda pakkus, et millal töömehed tulevad. Ta ei osanud öelda seda täpselt, kuna neil oli vist mingi teine objekt, kus töömehed olid. Pakkusin siis välja, et kui mehed on vabad, siis helistage mulle. Selle peale mulle nähvati, et "Ise tahad, et töö tehtud saab, ise helistad kah". Vihastasin sellise jutu peale ning jätsingi neile helistamata ...

Kokkuvõttes tegin ise töö ära. Palju aitas ka poemüüja, kes mulle juppe müüs ja kes andis õigete läbimõõtudega jupid. Tegemise käigus laiendasin oma projekti, kuhu lisasin ka elektriboileri ning ühenduse olemasoleva puupliidi boileriga. Kokku läks 2300 krooni juppidele ning 1500 krooni oli boiler. Ei saa muidugi öelda, et ise tehtud ja hästi tehtud, sest kolm korda tegin süsteemi ümber, kuid asi on tehtud täpselt minu vajaduste järgi. Ning mine sa tea, kas oleksin töömeeste töö üle rohkem õnnelik olnud. Torud on praegu seina peal, oleks vaja sein peale teha ning luugid, kuid vaja suuremat remonti tegema hakata ja ei kiirusta ajast ette.

Soome pensionär võiks endale töömehe luksust lubada, kuid isegi algne projekt töömeeste läbi oleks maksnud mulle üsna palju üle minu kuupalga. Mida ma oleks võinud sellises olukorras teha teisiti?

Kuna teema kaldub OT poole, siis lühendasin teksti:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.09.2011 18:28:59 vasta tsitaadiga

Kõike võib küsida, kui tööd piisavalt ees. Kasvõi IT pole siin erand.
Kui hakkama said on ju kõik hästi icon_smile.gif
Hetkel mul tööl sama teema - müügiga ei teeni nii hästi, nii et ilmselt saan tänada, et "haamer" käes püsib. Seega saan hangetesse kirjutada sisse asju, mille hindadest mul väga hea ülevaade või häda korral teen ka ise ära.
Hetkel juba teema selline, et paljudel oskajatel ülikiire.
----------------------

See spoileris olev tekst:
Idee on suht jama. Seina välist pinda pole mõtet nõnda soojustada. Jah saab, aga mõte pole hea... kogu võit seisneb õhuvoolu takistamises, aga kuna vanal majal reeglina puudub sisene aurutõke, siis niiskus ei kuiva enam nii hästi välja.
Lase mõnel ehitusala inimesel arvutada antud konstruktsiooni "kastepunkt" ja saad aimu, kas ja kuidas lahendada. Teatud oludes on erandid võimalikud ja ka antud juhul.
Põhiline point see, et hea niiskustõke ja vent lubavad märksa rohkem lahendusi - halvast ventist on pärit ka peno põlgus. Peno pole asjas süüdi, süüdi on lollid majaomanikud, kes venti välja ei ehita.
Mul kodus vahetatud vaid aknad alumisel korrusel ja ausalt ei kujuta ette, et seina soojustama hakkaks enne norm venti ehitamist (konstruktsioon püstpost+ õhkvahe+ silikaat)
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.09.2011 18:56:08 vasta tsitaadiga

fallout3: Väikse ääremärkusena - selline asi, et elektripirni tohib vahetada ainult vastava, kehtiva kvalifikatsiooniga elektrik, on kirjas "Elektriohtuseeskirjades" ning selline mängureegel on vana pikki-pikki aastakümneid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.09.2011 19:13:00 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
fallout3: Väikse ääremärkusena - selline asi, et elektripirni tohib vahetada ainult vastava, kehtiva kvalifikatsiooniga elektrik, on kirjas "Elektriohtuseeskirjades" ning selline mängureegel on vana pikki-pikki aastakümneid.
Elekter üsna karmide piirangutega jah...
Samas varem olid teatavad augud seaduses - kaabli võisid vedada ise ja kui vedasid kõik juhtmed täispikalt ei hakanud ka ühendaja vigisema.
Nüüd vaja projekt teha ja ühendused fikseerida.
--------------
Mul lendab iga seadme paigaldusele juurde klausel, elektritöid ei tee thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 19:29:27 vasta tsitaadiga

Eks see jääb avalikuks saladuseks, et igaüks kodus ikka ise elektripirni vahetab. Muidu oleks ka see täiesti ohutu tegevus, aga oled sa ikka kindel, et sinu kallilt tellitud töömees ei olnud värvipime ning musta/pruunil ning sinisel vahet ei teinud? Lisaks vanadel veneaegsetel kaablitel on kõik sooned üks valge puha. Seega ...

Magic, siin on pandud saepuru vahele, aga see on kokku vajunud ja vist hoiti kokku ka selle arvelt. :S
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.09.2011 19:39:36 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Muidu oleks ka see täiesti ohutu tegevus, aga oled sa ikka kindel, et sinu kallilt tellitud töömees ei olnud värvipime ning musta/pruunil ning sinisel vahet ei teinud? Lisaks vanadel veneaegsetel kaablitel on kõik sooned üks valge puha. Seega ...

Magic, siin on pandud saepuru vahele, aga see on kokku vajunud ja vist hoiti kokku ka selle arvelt. :S

OT:
Just just... icon_smile.gif

Kui saepuru, siis tselluvilla või uue saepuruga täita...see plastpuru ka ok tegelikult(mingid pisikesed pallikesed).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.09.2011 19:53:21 vasta tsitaadiga

LiivaneLord: Muide, see karm reegel, et "kvalifitseeritud elektrik vahetab pirni", kehtib ka muide Sinu lemmikkohas välismaal täpselt samamoodi aastakümneid, selles suhtes pole mingit vahet. icon_smile.gif

Küll olid Vene ajal kehtinud töö- ja elektriohutus veel karmimad, kui see oli tollal Läänes. Olen ise läbinud omal ajal igal aastal 2x nii Ohutustehnika kui ka Elektriohutuse (kuni 1000V) täiendkursuseid ja alati lõppesid need kursused eksamitega.
--------------------------------
Elekter on lihtsalt natuke liialt ohtlik mänguasi, näiliselt teda näha pole, aga kui torkima juhtud, [i]siis võib Kirstu lüüa, koos suurema Matusepeoga ja varanduse jagamisega sugulaste poolt[/i]. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HellWalKeR
HV kasutaja
HellWalKeR

liitunud: 20.11.2006




sõnum 14.09.2011 20:04:49 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
LiivaneLord: Muide, see karm reegel, et "kvalifitseeritud elektrik vahetab pirni", kehtib ka muide Sinu lemmikkohas välismaal täpselt samamoodi aastakümneid, selles suhtes pole mingit vahet. icon_smile.gif


Üle pole vaja ka pingutada:

Lihtsateks elektritöödeks loetakse
järgmisi töid:

hõõglampide, luminofoorlampide ja
süüturite asendamine valgustile lubatud
nimiandmetega uute hõõglampide, luminofoorlampide
ja süüturitega;

Spoiler Spoiler Spoiler

Eespool loetletud töid võib teha
iga tavaisik.

http://www.tera.ee/public/files/ELAMU_Elektriohutus_osa1Eesti.pdf
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 20:20:54 vasta tsitaadiga

Andrus Ansip ise ütles selgete sõnadega, et "Igaüks tohib omas kodus elektripirni vahetada". icon_razz.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 21:17:28 vasta tsitaadiga

Njah, mul kodus kogu elektrisüsteem ja kogu keskkütte ja veesüsteem ise ehitatud icon_biggrin.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 21:20:50 vasta tsitaadiga

Nende iseehitajatega on muidugi see häda, et igaüks peab ennast meistriks. Alles hiljuti sai vihaga läbi sõimatud tüüp, kes ütles, et tema akna ees olev läbivoolukaev on tema oma ja tema kaev umbes ei ole. Ja torude puhastamise eest nõus maksma ei ole. icon_evil.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.09.2011 22:50:32 vasta tsitaadiga

http://www.e24.ee/563582/itaalia-laenukulud-loid-rekordi/ asi kipub ikka väga riskantseks ära arveatades Itaalia võlga icon_confused.gif
Järgmine kuu kuulen põlise itaalase suust arvamust icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 14.09.2011 23:13:20 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
http://www.e24.ee/563582/itaalia-laenukulud-loid-rekordi/ asi kipub ikka väga riskantseks ära arveatades Itaalia võlga icon_confused.gif
Järgmine kuu kuulen põlise itaalase suust arvamust icon_smile.gif

Jajah icon_lol.gif : http://www.youtube.com/watch?v=NOzR3UAyXao&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=M_3T-Af57Pg&feature=related icon_lol.gif
Niikaua kui me oleme fiat raha süsteemis on maailma majandussüsteemi kokkukukkumine tulevikus garanteeritud 100%.
Inflatsioon ja selle kunstlik genereerimine pankade poolt tuleks endale selgeks teha, kui see selge siis võiks ka uurida kes tegelt omavad euroopa keskpanka ja imf-i (ja ka muid suurpankasi) ja selle kaudu kontrollivad liikvel oleva raha määra, intresse ja raha tegelikku väärtust.
Alguseks vast hea kui kedagi huvitab: http://www.youtube.com/watch?v=vVkFb26u9g8&feature=related

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 23:36:41 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
Magic kirjutas:
http://www.e24.ee/563582/itaalia-laenukulud-loid-rekordi/ asi kipub ikka väga riskantseks ära arveatades Itaalia võlga icon_confused.gif
Järgmine kuu kuulen põlise itaalase suust arvamust icon_smile.gif

Jajah icon_lol.gif : http://www.youtube.com/watch?v=NOzR3UAyXao&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=M_3T-Af57Pg&feature=related icon_lol.gif
Niikaua kui me oleme fiat raha süsteemis on maailma majandussüsteemi kokkukukkumine tulevikus garanteeritud 100%.
Inflatsioon ja selle kunstlik genereerimine pankade poolt tuleks endale selgeks teha, kui see selge siis võiks ka uurida kes tegelt omavad euroopa keskpanka ja imf-i (ja ka muid suurpankasi) ja selle kaudu kontrollivad liikvel oleva raha määra, intresse ja raha tegelikku väärtust.
Alguseks vast hea kui kedagi huvitab: http://www.youtube.com/watch?v=vVkFb26u9g8&feature=related

Selge on see, et piiratud resurssidega suletud süsteemis pole lõputu kasv võimalik, aga keda see kotib, nii kaua kui minu ajal kõik "toimib", siis pärast tulgu või veeuputus, onju.

/sarkasm


edit:
Lisaks...
Money as Debt II: Promises Unleashed - http://www.youtube.com/watch?v=rCu3fpg83TY
The Money Masters - http://www.youtube.com/watch?v=JXt1cayx0hs
The Secret of Oz - http://www.youtube.com/watch?v=swkq2E8mswI
Monopoly Men: The Distant Murmuring of a Secret Government - http://www.youtube.com/watch?v=yR6YAXGVNZo
The American Dream - http://www.youtube.com/watch?v=ZPWH5TlbloU

... on ka harivad filmid. Soovitan ka.


viimati muutis SKG 14.09.2011 23:46:15, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aah
Kreisi kasutaja
Aah

liitunud: 21.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2011 23:43:22 vasta tsitaadiga

Aah kirjutas:
fallout3, pidasin silmas Euroopa Tuleviku Nõukogu eestvedajat saksa-juudi päritolu kunstikoguja Heinz Berggrueni miljonärist poeg Nicolas Berggruen´i. Mitte neid teisi kes niitide otsas ripuvad.

Kurat, mul jäi see niitide otsas rippumise lõik kahe silma vahele. Vabandan, minu viga.
icon_arrow.gif
Lisan juurde. Kui aegajalt sealt eurokanalast miskit kahtlast kaagutamist tuleb siis tasub alati tausta kontrollida millest see jama tingitud on. Üldjuhul avastad et mingid tegelased kasutavad seda kanalat ära. Mõjutavad kuidagi et oma tahtmised ellu viia. Näiteks on minu jaoks parteide rahastamine , toetused vms kaudses mõttes altkäemaks. Ekspoliitikud tahavad ka ära elada, vahet pole kelle hääletoru nad on, peaasi et papp jookseb.
E: Eks see inflatsioon ja teatud valuuta odavaks muutmine on ka kellelegi kasulik.
E2: Naised saunas rääkisid et gaddafi kukutati selle pärast et tahtis panna käibele reaalsest kullast rahad. Seda ei saa ju lubada tegelased kelle raha tagatiseks pole enam kuld vaid taeva manna icon_biggrin.gif Keegi võiks seda kommenteerida.
p.s vabandage mu hispaania keelt aga see oli mul koolis ümmargune 2 icon_razz1.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 00:00:05 vasta tsitaadiga

Aah kirjutas:
E2: Naised saunas rääkisid et gaddafi kukutati selle pärast et tahtis panna käibele reaalsest kullast rahad. Seda ei saa ju lubada tegelased kelle raha tagatiseks pole enam kuld vaid taeva manna icon_biggrin.gif Keegi võiks seda kommenteerida.

Spoiler Spoiler Spoiler

No selge on see, et Lääne meediat ei tasu kuulata-vaadata (st võib ikka, aga suur kott soola tuleb kõrvale võtta), seoses sellega mis toimub Liibüas ja mujal sarnastes piirkondades.
http://en.wikipedia.org/wiki/Grain_of_salt


edit:
Mitte et Vene või mõni muu suur meediakompanii "puhas poiss" oleks, aga see mõjub antud meediasõja olukorras antidoodina.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 01:20:09 vasta tsitaadiga

Natuke offtopic, aga mis häda teil nende videote postitamisega on? Kas need on mõeldud lihtsalt kirjaoskamatutele, või nendele kellel kulub lugemiseks rohkem aega kui sisseloetud teksti kuulamiseks? No ei viitsi hakata kuulama mingit viieminutist kaagutamist, mis tekstina esitatuna võtaks maksimaalselt minuti mu ajast. Ja nii teemast teemasse ja päevast päeva.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 15.09.2011 01:50:22 vasta tsitaadiga

fallout3,
Teema pealkiri on:
tsitaat:

Mis saab (arvuti)maailmast, kui nafta- ja majanduskriis reaalsuseks muutuvad?


Aga peaks olema:
tsitaat:

Mis saab (arvuti)maailmast, kui me laseme kunstlikult tekitada nafta- ja majanduskriisi võimul oleva eliidi poolt ja kuidas selle vastu võidelda?

Enamus inimesi ei mõika kuidas maailmas asjad tegelt käivad ja ei saa aru et massimeedia on valedest üle ujutatud. Inimesi on vaja harida ja mitte vähe, info: see on jõud thumbs_up.gif Ma ka kunagi sattusin ühe lingi peale siin HV foorumis, alguses oli icon_eek.gif siis uurisin edasi ja nii see ärkamine läks. Poleks linki avand või näinud oleks ärkamine ära jäänd beer_yum.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 08:11:23 vasta tsitaadiga

Mis see pealkiri asjasse puutub. Kui kõige veenvamad argumendid on youtube videote kujul, siis see mitte ainult ei tee nende jälgimist ebamugavamaks, vaid diskrediteerib ka seda sõnumit, mida need kanda võivad.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 09:08:55 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
Natuke offtopic, aga mis häda teil nende videote postitamisega on? Kas need on mõeldud lihtsalt kirjaoskamatutele, või nendele kellel kulub lugemiseks rohkem aega kui sisseloetud teksti kuulamiseks? No ei viitsi hakata kuulama mingit viieminutist kaagutamist, mis tekstina esitatuna võtaks maksimaalselt minuti mu ajast. Ja nii teemast teemasse ja päevast päeva.


jah see on see juutuubi põlvkond või kuidas iganes seda nimetada. Kogu tõde ja elujuhised saadakse sealt audiovisuaalsel (kuigi selle viimasega on sageli veidi kehvasti, tihti lihtsalt mingi suvaline vant soiub midagi pildiseeria taustal) kujul ning igal argumendi tõestuseks leiab alati vähemalt 3 minimaalselt 1.5h videot, mida siis rõõmsalt esitletakse, et vaata läbi, siis saad aru mida ma mõtlesid. Ah ei vaadanud? Järelikult ignorant, kes ei tahagi mõista vaid trollib niisama. okse.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 09:18:25 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
fallout3 kirjutas:
Natuke offtopic, aga mis häda teil nende videote postitamisega on? Kas need on mõeldud lihtsalt kirjaoskamatutele, või nendele kellel kulub lugemiseks rohkem aega kui sisseloetud teksti kuulamiseks? No ei viitsi hakata kuulama mingit viieminutist kaagutamist, mis tekstina esitatuna võtaks maksimaalselt minuti mu ajast. Ja nii teemast teemasse ja päevast päeva.


jah see on see juutuubi põlvkond või kuidas iganes seda nimetada. Kogu tõde ja elujuhised saadakse sealt audiovisuaalsel (kuigi selle viimasega on sageli veidi kehvasti, tihti lihtsalt mingi suvaline vant soiub midagi pildiseeria taustal) kujul ning igal argumendi tõestuseks leiab alati vähemalt 3 minimaalselt 1.5h videot, mida siis rõõmsalt esitletakse, et vaata läbi, siis saad aru mida ma mõtlesid. Ah ei vaadanud? Järelikult ignorant, kes ei tahagi mõista vaid trollib niisama. okse.gif


Ei tasu unustada dramaatilist muusikat nende videote taustal.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 09:18:47 vasta tsitaadiga

sant, nafta/energiakriis on kunstlik? icon_eek.gif Selle kohta tahaks küll veidi pikemat lahti seletamist lugeda.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.09.2011 13:49:29 vasta tsitaadiga

Hiina seab Euroopa aitamisele poliitilised tingimused
Hiina peaminister Wen Jiabao nõuab, et võlgadest vaevatud Euroopa riigid «seaksid oma asjad korda», enne kui Pekingilt abi paluvad – märk sellest, et Aasia hiiglane tõrgub maailmamajanduse päästjaks kehastumast.
ehee, kuradi õige.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 14:53:12 vasta tsitaadiga

Kui me räägime vajalikust koormast, siis ei saa olla veok tähtsam, mis seda koormat edasi veab. Tänu eelarvamustele on sest muidugi raske mööda vaadata või aru saada.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.09.2011 15:48:51 vasta tsitaadiga

kui me räägime jalgratturist, siis käed on vähem olulised kui jalad. mida sa öelda tahtsidki?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 17:40:43 vasta tsitaadiga

londiste, sina koos jalgrattaga oled vähem tähtsam, kui pakk su pakiraamil. icon_biggrin.gif

Kui aga tuua võrdlus SKG öeldut arvestades, siis jalgratta puhul oled koormaks sina kui jalgrattur. Kumb on tähtsam, kas sina jalgratta seljas või jalgratas sinu all? Kelle kaotus oleks vähemtühisem?

Lõpetagu ära selle kartuli või õuna transportimine ukrainast või jumal teab kust. :@ Siis väheneks ka naftast sõltuv majanduskriis ning kohalik majandus saaks samuti kiiremini jalad alla. Ei saa mina aru, mismoodi hispaania õun saab olla odavam kohalikust.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 17:45:37 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Ei saa mina aru, mismoodi hispaania õun saab olla odavam kohalikust.
Seal on niivõrd palju odavam toota lihtsalt? Meil siin tuleb ühe saagiga ära elada terve aasta, seal võid sisuliselt aastaläbi korjata-müüa.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 255, 256, 257 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.