Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2011 23:44:46 vasta tsitaadiga

eBay.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2011 11:53:10 vasta tsitaadiga

Huvitava jalgrattaelamuse sain sel nädalavahetusel, kui tekkis võimalus lasteveoks kohandatud Hollandi Cargobike'i proovida - http://www.workcycles.com/home-products/child-transport-bicycles/workcycles-cargobike-long

Algus on natuke harjumatu, aga iseenesest oleks ilmselt suhteliselt äge ringi kruiisida kenal suvepäeval sellisega, kui oleks lapsed, kes sinna ette kasti lükata.

Peoseltskond muidugi tõdes kõrvalt, et eks naised saavad ka oma "väsinud" mehi sellega vajadusel linna pealt koju tagasi vedada.. icon_razz.gif

Worksycles kodukal iseenesest oli nii mõnedki üsna teravmeelsed laste vedamiseks mõeldud jalgrattalahendused veel.. maksavad ainult roppu moodi kõik. Teisalt, isikliku kogemuse põhjal sõber rääkis, et sealt ostetud ratas on praktiliselt hooldusvaba ja vastupidavuselt pommikindel ka aastaringse kasutuse korral. Samuti piisavalt mugav nii isteasendi kui porilaudade ja muu puhtusvarustuse osas, et kannatab täiesti kontoririietes igapäevaselt ringi liikuda sellega. (Kogemus põhineb sellel elukal)

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2011 02:52:18 vasta tsitaadiga

Velomobile
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2011 09:39:42 vasta tsitaadiga

... vajaks soovitust maastikurehvide osas, sõidan peamiselt linnas, kuid satun tihti ka rabedamale rajale, seega võiks olla sellised universaalsed ehk natuke rohkem maastiku poole kaldu. Hind võiks olla mõistuse piires sest ei harrasta midagi, sõidan vaid puhtalt oma lõbuks ja elementaarses vormis hoidmiseks. Kahjuks ei oma mingit ettekujutust tänapäeva rehvitrendidest seega asjalikud vihjed oleks teretulnud thumbs_up.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 15.07.2011 12:34:03 vasta tsitaadiga

Schwalbelt miskit thumbs_up.gif Endal Furius Fredid all,kuid need natsa kallid ja ehk liialt nõrgad. Aga antud firmal ka tavalisemaid ja väga asjalike icon_wink.gif Sul ilma õhukummita või õhukummiga? Veljest ka sõtub mis kummi saad kasutada,paljud riidest/nöörist äärega kummi ei söö.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StarLight
HV veteran

liitunud: 09.06.2004




sõnum 15.07.2011 13:04:44 vasta tsitaadiga

FF on hea jooksuga kumm, ainukeseks veaks siis jah juba mainutud purunemissõbralikkus. Schwalbe toodangust võiks veel vaadata Racing Ralph/Rocket Ron poole. Kummivalik on nagu ta on, ühele sobib üks, teisele teine. Parim lahendus oleks pedaalida lähimasse HE-i, lühidalt kirjeldada pinnast millel hakatakse sõitma, ning saad piisavalt suure tõenäosusega piisavalt adekvaatse kummivaliku enda ette. =)

Rabedamale rajale tähendab mida? Mets,kruus,liiv?

_________________
Make no mistake. Despite every good thing i've ever done... I'm still a bad person
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 15.07.2011 13:27:29 vasta tsitaadiga

Rocket Ron ja Racing Ralph natsa rämedad oma mustripoolest ehk ,kuna peamiselt linnas tegevus.
Ise ehk vaataks SAMMY SLICK poole icon_smile.gif Samas 2 eelmainitule ka korralikult 4bar sisse ja käib ka kenasti linnas,kuna see muster ei ole päris kõige rämedam kärn. Kahjuks vist tootmisest maas neil üks mudel,maru head sellised odavamad ja samas hea keskelt suht siledad ja ääred sellised äkilisemad.
Ise lasin alguses terve suve omal X-vert Experdiga kaasas olnud Fat Man kummidega icon_lol.gif Vot see oli piin, isegi lõhkemise äärel oleva rõhuga lihtsalt sõtkusid nagu vastumäge suure tuulega icon_mad.gif Selg ja silmad olid liiva täis kuiva ilmaga icon_lol.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 16:09:25 vasta tsitaadiga

... praegused rehvid on mingid iidvanad õhukummiga Michelin WildGripper s, taga:

ja ees:

... need oleks nagu tiba liiga palju asfaldi jaoks, samas maastikul läheb ratas mäkke selle tagarehviga ikka yberhästi, esirehv on natuke jama kurvides, kui lahtist liiva kah juhtub olema ja tähelepanu kaotad, siis võib ratas kergesti käest minna. Samas asfaldil veereb kogu kompott sellise mustri kohta üllatavalt hästi. Ongi selline kahevahel seis, ei tahaks nagu maastikuvõimekusest loobuda aga kuna statistiliselt on linnasõitu rohkem, siis võiks tõepoolest ehk Sammy Slicki proovida või peaks siiski natuke hambulisema asja võtma eusa_think.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 16.07.2011 16:28:14 vasta tsitaadiga

Sammyga sa maastikul hätta ei jää icon_wink.gif
Pealegi,üldiselt kui ratal kiirkinnitused ja ise vähegi mees oled,siis no üle 10 minuti ei tohiks võtta rehvivahetus koos pumpamisega icon_rolleyes.gif Veneajal oli see,et pidid igast eebleid kasutama,et saada rehvi peale ja maha,kuid tänapäeval käib asi kenasti kätega,põhi aeg ilmselt kuluks pumpamisele ja tühjaks saamisele icon_smile.gif
Seega alati kui plaan kindel minna vähe karmimasse mutte kus kardad Sammy mitte toimimist siis viskad teised peale icon_wink.gif Eeldusel,et on olemas korralik pump,kuna sellist vähe jämedamat kummi annab nühkida selle väikse ~15 cm suuruse hädaabi pumbaga mis ratta külge käib icon_smile.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mario20031
Kreisi kasutaja
mario20031

liitunud: 21.10.2003




sõnum 16.07.2011 19:49:08 vasta tsitaadiga

nothing important

viimati muutis mario20031 19.08.2012 04:25:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.07.2011 22:47:10 vasta tsitaadiga

Keegi tänasel kolmapäevakul ka käis? Sai siis ka esmakordselt võistlusest osa võetud. Kokkuvõttes tundus, et läksin mööda umbes poole vähematest inimestest kui oli minust möödujaid kuid kokkuvõttes vast kõige viletsam ei olnudki icon_smile.gif

Muidugi ettevalmistus oleks võinud küll parem olla. Eelmised kolm ööd korralikult magada ei saanud, söömine oli suht-koht kuidas juhtub ning võistlusele unustasin joogi kaasa võtta. Kokkuvõtteks kulus selle ~16.7km läbimiseks aega ~56min, kõvemad tegijad jäid tõenäoliselt kusagile 35-45min kanti. Eks lähipäevil tulemustest saab näha kui taha lõppu jäin.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 23:25:43 vasta tsitaadiga

Ma käisin niisama Tallinna kruiisitripil täna, 34km - 2h 41m. Seiklesin Authori poodi ka, haukasin sealt omale rattakoti ja tagatule icon_razz.gif
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 11:08:35 vasta tsitaadiga

Kus hea hinnaga ratturituulekaid müüakse?
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 11:28:35 vasta tsitaadiga

Nädalavahetusel sai ka väike (u. 60km) tripp tehtud mööda kruusaseid/kiviseid metsavaheteid, ühe käega icon_biggrin.gif icon_exclaim.gif Korra oleks peaaegu koonu käinud, esiratas tahtis liival alt ära minna. Aga muidu täiesti teostatav.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2011 13:51:06 vasta tsitaadiga

Sõitsin üle pika aja rattaga Tallinnasse. Murastest Haaberstini jooksev rattatee on sigamõnus ja sile. Haabersti ringilt Kristiinesse õnnestus närvi ajada 2 jalakäijat, üks kahtlaseid manöövreid tegev rattur ja kaks naisautojuhti. Homme saaga jätkub.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2011 21:39:38 vasta tsitaadiga

Eile sai Pääsküla rabas velotud, hämaras pääle päikeseloojangut. Päris tsill, suur kuu oli taevas ja raba kohal udu.

Aga täna sai tehtud väike 55 km Tallinna tripp icon_razz.gif

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2011 01:25:55 vasta tsitaadiga

Kuu oli jah eile päris suur. Ise kimasin eile Tallinnast Loksale mööda mereäärt. Täna tulin tagasi. ca 190km on spidol ees. Tagumik valutab vastikult. Praegune sadul ei ole küll matkamiseks icon_neutral.gif
_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 14.08.2011 01:28:44 vasta tsitaadiga

pigem pole su perse matkamiseks valmis
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2011 02:30:20 vasta tsitaadiga

on ikka. Sõbral oli matkaratas ja sellega ikka tunduvalt mugavam. Mul mingi freeride sadul peal.
_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LinC
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2007




sõnum 19.08.2011 22:04:18 vasta tsitaadiga

Tervist! Äkki keegi hea kodanik oskaks soovitada kuni 500euri eest normaalset maastikuratast mõnes Tartu poes. Kavatsen läbida pikema Tartu maratoni sõidu, nii et ratas peaks vähemalt selliseks katsumuseks kõlbulik olema. Ette tänades!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2011 21:34:20 vasta tsitaadiga

http://www.sciencefriday.com/videos/watch/10400
Tahaks sellist omale.

_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.08.2011 21:43:27 vasta tsitaadiga

Tjah, kurvi sellisega võtta ei tahaks väga.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.08.2011 22:08:57 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Tjah, kurvi sellisega võtta ei tahaks väga.
sa kallutad põlve pulgavahele, kui kurvi võtad?
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.08.2011 22:09:31 vasta tsitaadiga

Sa inertsist oled kuulnud midagi?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.08.2011 22:14:32 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Sa inertsist oled kuulnud midagi?
ma ei kuulanud seda juttu selles videos, valgusta mind
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2011 22:16:49 vasta tsitaadiga

Güroskoobi efekt.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.08.2011 22:36:03 vasta tsitaadiga

seleta
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2011 22:46:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

seleta


http://www.youtube.com/watch?v=P057-uilF0o

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.08.2011 22:59:21 vasta tsitaadiga

ei näe youtube, ega muud flashi, kas paari oma sõnaga ei kannata?
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.08.2011 23:07:41 vasta tsitaadiga

Kiirelt pöörlev keha üritab hoida oma kiirusvektorit konstantsena* ning selle muutmiseks on vaja oluliselt suuremat jõudu rakendada kui seisva sama massiga keha puhul. Ehk siis kurvis läheb too ratas otse.

*) maakeeli siis üritab hoida liikumiskiirust ja suunda konstantselt.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.08.2011 23:19:07 vasta tsitaadiga

et piisavat inertsi kurvist välja kaldumiseks, on vast enamat vaja
tavalise vokiga kannatab mingi 30-40km/h kurvuis kallutada, et vastasvööndisse ei kalduks

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.08.2011 23:46:19 vasta tsitaadiga

Tavalise voki rattad kaaluvad ja pöörlevad kordades vähem/aeglasemalt kui too hooratas ning seetõttu pole jõud eriti võrreldavad. Suht loogiline ka, kui too hooratas oleks kerge või pöörleks aeglaselt poleks tast mingit kasu icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.08.2011 00:02:42 vasta tsitaadiga

vastavalt inertsile peab olema ka kiirus, vastasel juhul puudub point
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2011 08:06:24 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
vastavalt inertsile peab olema ka kiirus, vastasel juhul puudub point
Misasja see lause nüüd ütlema pidi?

Fakt jääb igal juhul faktiks, et võrdlemisi massiivne pöörlev keha ei taha teps mitte oma orientatsiooni ruumis muuta, seega selle ratta keeramine on igal juhul keerulisem, kui tavalise ratta puhul.

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 10:15:00 vasta tsitaadiga

Tugevamalt pedaale sõtkudes käib kuskilt keskelt läbi selline terav krõks. Vist keskjooksust. Mingihetk kadus see ära, nüüd on tagasi. Eelmisel jalgrattal esines ka selline probleem. Millest see tuleneb ja kuidas lahti saada?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 10:20:05 vasta tsitaadiga

Anti, Võta keskjooks lahti ja vaata, uus määre ei teeks kindlasti halba.
võibolla mõni laager katke vms...
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olaf
 
Olaf

liitunud: 14.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 11:01:26 vasta tsitaadiga

Anti, kui tegemist uue rattaga, siis keera vändad ja pedaalid korralikult kinni. Krõks ise võib maru väike olla, raam lihtsalt võimendab seda heli.
Kui ratas on aga juba sissesõidetud ja jupid korralikult kinni on, siis viga mujal. Keskjooks või pedaal.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 16:42:56 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Eelmine hooaeg sai rumala peaga ratas otse käigust räpase ja porisena tõstetud keldrisse ja nüüd välja võttes kogu süsteem ragiseb ebameeldivalt. Tegin wd40-ga väikse puhastuskuuri, aga ikka ei ole see, mis ta olla võiks. Kas on mõtet asi juppideks lahti lammutada, jupid likku panna ja ükshaaval puhtaks nühkida või on mõni kiirem ja efektiivsem viis asi puhtaks saada?...
...Nii, räägitakse siin seal, et survepesuriga mitte ratast pesta....
et igasugu õli-liiva-mulla sodi korralikult maha saada, tõmbasin survekaga kõik asjad puhtaks (hammasrattad, kett). Lapiga tõmbasin suurest luust kuivaks, lasin pool h seista, värske ketiõli peale ja sõida nagu uue rattaga. Igasugune ragin on kadunud ja hääl mahe. Jooksudest, rattalaagritest, amoridest ja muust peenemast mehaanikast üritasin surveka muidugi eemal hoida.


Kui see on see sama ratas, siis tuleb keskjooks ära vahetada icon_smile.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 18:13:35 vasta tsitaadiga

Miks? Midagi katki ei ole ja ratas sõidab normaalselt. Lihtsalt täiega peale sõtkudes käib väike krõks läbi.

edit: Ahjaa, kõige veidram on see, et siis ei raksu, kui ees on keskmise hammasratta peal. Aga kuna ma sõidan enamuse ajast kett kõige suurema peal, siis lihtsalt häirib.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 21:28:39 vasta tsitaadiga

Ja väikse peal raksub ka? Või ei anna siis nii tugevasti sõtkuda? Võta korra kett maha eest ja proovi väntasid keerutada, kas jooksevad ilusti ja miskit häält kuulda ei ole. Ja katsu vänta väänata, risti keskjooksuvõlliga, kas on tunda loksu.
Vahetada on vaja sellepärast (kui ikka keskjooksus viga on), et sellel eriti midagi määrida ei ole, kinnised laagrid peaksid olema, ja kui juba häält teevad, oleks mõistlik ära vahetada.
Või lased niikaua edasi kuni kannatab kuulata või kinni kiilub.
Muidugi võivad naksuda ka pedaalid või nt. keskjooksupadrun võib raamis lahti olla.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 21:31:30 vasta tsitaadiga

ennem käisin korra poes siis proovisin spetsiaalselt. Pmst kui lihtsalt paigal seista ja toetada tugevamalt ühe pedaali peale, käib raks. Teistkordsel toetamisel enam ei käi. Toetan teise poole pedaalile, käib raks, teistkordsel toetamisel ei käi. Ehk siis raks käib siis, kui ühele-teiselepoole tugevamalt toetada.

Väikse peal vändates ei ole võimalust eriti tugevalt valu anda, aga niisama paigal seistas küll raksus jah.

niisama tavaliselt vändates on kõik vaikne, samuti ei ole mingeid lõtke ega ebakorrapärasusi väntamisel.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2011 21:33:06 vasta tsitaadiga

No ma pakun esteks, et keskjooksu padrun tuleks korralikult raamis kinni keerata. Selleks tuleb muidugi vändad eest võtta.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2011 00:41:45 vasta tsitaadiga

Endal Scottil sama teema, peab ka uurima vist.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2011 22:36:59 vasta tsitaadiga

eelmisel rattal oli sama värk. mingi aja möödudes nõks kadus.
hääl käis pinda küll.

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2011 20:23:21 vasta tsitaadiga

Soovitage mingeid netipoode ratta ostuks. Sel nädalal tahaks midagi ära osta. EvansCycles ja ChainReactionCycles on läbi kammitud.


edit:
Mnjah, tundub, et yks Specialized jaab soelale. Kui katte saan, viskan pilte.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2011 20:31:46 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
edit:
Mnjah, tundub, et yks Specialized jaab soelale. Kui katte saan, viskan pilte.

Meest sõnast...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 13:38:41 vasta tsitaadiga

Jah, enam taganemisteed pole, andsin tellimuse sisse. Ei joua ara oodata kui saaks juba maid ja magesid vallutama minna, hehe.

Kompuuter pandi ka Amazonist teele - Sigma Sport BC 1609 STS + Cadence.


edit:
Mnjah, novembri lopuni ootamist, kuna Specialized 2012 mudelid tulevad alles siis lattu.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 14:40:52 vasta tsitaadiga

Mis sa ostad?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 15:38:04 vasta tsitaadiga

haigo, Specialized Langster 2012 mudel
http://www.specialized.com/gb/gb/bc/SBCProduct.jsp?spid=62142&scid=1101&scname=Road

Aga kui nüüd nii kaua pean veel ootama... siis voib mu soov veel muutuda. Kuigi etteantud spec-ide pohjal eriliselt laia valikut pole. Ja €1100 eest ma Stevens Velocita ega Trek District votma ei hakka... kenad ratta muidu, aga mitte nii head, et minu silmis seda hinda vaart oleks.

Soov oli saada kerge singlespeed ratas, mille saab vajadusel fixie-ks ymber poorata. Alu raami ja carbon kahvliga, mitte CroMo nagu enamus neist on. Teine variant, mida kaalusin oli Ridgeback Ultra Flight 01 (2011), aga selle raamigeomeetria jatab minu jaoks veidi soovida.
http://www.evanscycles.com/products/ridgeback/ultraflight-01-2011-road-bike-ec025130


edit:
Peen vark, ilmselt ilusaim singlespeed, mida nainud olen (sakslaste Fixie Inc teeb ka) aga no 1,1K eur valja kaia... No way...
http://www.stevensbikes.de/2012/index.php?bik_id=731&cou=US&lang=en_US
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woo456
Kreisi kasutaja
woo456

liitunud: 23.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2011 17:39:15 vasta tsitaadiga

Mille jaoks singlespeed hea on?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.