Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 112, 113, 114  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.08.2011 16:59:18 vasta tsitaadiga

Eks võimalikult täpne vastuvõtja (USB-modem / antenn) suunamine saatjale on üsna oluline ja sealt edasi saab rääkida juba signaalitugevusest, mis ühenduse "püsti hoiab".

Pilt kah, kus on näha kuidas isegi masti lähikonnas muutub signaalitugevus - mõnemeetrise muutmisega - kümnetes detsibellides.
http://www.upload.ee/image/1564896/6753db.png
----------------------
Igatahes näiteks Huawei USB-modemitel on "lülitusnivoo" -113dB ja kui levi on sellest kehvem, näiteks -120dB, siis ühendust tööle ei lükata.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 09.08.2011 17:00:42 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Eks võimalikult täpne vastuvõtja (USB-modem / antenn) suunamine saatjale on üsna oluline ja sealt edasi saab rääkida juba signaalitugevusest, mis ühenduse "püsti hoiab".

Pilt kah, kus on näha kuidas isegi masti lähikonnas muutub signaalitugevus - mõnemeetrise muutmisega - kümnetes detsibellides.
http://www.upload.ee/image/1564896/6753db.png
----------------------
Igatahes näiteks Huawei USB-modemitel on "lülitusnivoo" -113dB ja kui levi on sellest kehvem, näiteks -120dB, siis ühendust tööle ei lükata.


Jälle see Huawei "lülitusnivoo". 120 dB peal ei lase sind võrk sissegi, isegi kui mobla lubaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Paulz
HV vaatleja

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2011 18:19:01 vasta tsitaadiga

Sain ka täna endale selle EMt interneti, kuid millegi pärast ei laste ta mul ühendust luua. Ütleb: "Regitreeruge võrku enne ühendamispüüet" Äkki keegi oskab aidata.

Pole vaja enam, sain korda.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 14.08.2011 10:51:13 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Signaal on -81 kuni -85 ja istub kenasti HSPAs. Vahepeal modem ei tahtnud kuidagi WCDMA pealt minema kolida, sai EMT teavitatud. Tagasisidet niipalju, et teavitasime tehnikuid...
miks wcdma pealt ära tahad kolida? hsdpa on wcdma üks variantidest afaik.

poisspea kirjutas:
Kas keegi oskaks öelda, kuidas saaks EMT-i Internetiga torrenti kiirust suurendada. Praegu 40-50 kB/s. Mul M-pakett, nii et kiirust peaks juurde vist saama. Otsisin ka pisut netist, kuid ei leidnud suurt midagi.
Ma tean, et Elisa netiga sai kuidagi neid seadeid muutes torrenti kiiremaks, aga ei mäleta, kus kohast selles juttu oli.
Olen paar korda torrentit rebind ja suht max kiiruse kätte saand m paketiga. uTorrent siis ja ei tea, et midagi olulist oleks ise näppind seadistustes.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2011 15:30:20 vasta tsitaadiga

NATAS999, WCDMA on algne 3G, HSPA on nn 3,5G. Huawei modem teeb tulukestega nendel vahet.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 14.08.2011 15:56:56 vasta tsitaadiga

friik1, algne 3g on umts. 3.xg on kõik wcdma.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2011 16:11:30 vasta tsitaadiga

NATAS999, mitte päris. UMTS (ja ka tehniliselt ka HSPA) alustehnoloogia on (W)CDMA, nagu GSM'il TDMA.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.08.2011 16:31:41 vasta tsitaadiga

Väikse kõrvalteemana - Kuid uskuda võib, et HSPA-d hakkab peagi asendama HSPA+. Igatahes on Huaweil väljas juba HSPA+ toega modemid, üks siis kuni 28,8 megabitise kiirusega ja teine kuni 42 megabitise kiirusega. Ning mõlemad modemid töötavad tavalises HSPA-võrgus kuni 21 megabitise kiirusega. Aga võib-olla on neid mudeleid juba ka rohkem, kui need 2tk.

Ja nii võiks ka EMT juba avalikustada, et kuidas areneb HSPA+ arendus ja kas varsti saab kasutada. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 14.08.2011 18:07:16 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väikse kõrvalteemana - Kuid uskuda võib, et HSPA-d hakkab peagi asendama HSPA+. Igatahes on Huaweil väljas juba HSPA+ toega modemid, üks siis kuni 28,8 megabitise kiirusega ja teine kuni 42 megabitise kiirusega. Ning mõlemad modemid töötavad tavalises HSPA-võrgus kuni 21 megabitise kiirusega. Aga võib-olla on neid mudeleid juba ka rohkem, kui need 2tk.

Ja nii võiks ka EMT juba avalikustada, et kuidas areneb HSPA+ arendus ja kas varsti saab kasutada. icon_smile.gif


Sul on lühike mälu (sest olen seda sulle juba viimase 1 - 2 kuu jooxul öelnud): 21,6 kiirus on juba HSPA+´

Loodan et su maailm ei rebenenud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Evolved_HSPA

Lihtsalt pole ilus "valetada"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 14.08.2011 18:13:39 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
NATAS999, mitte päris. UMTS (ja ka tehniliselt ka HSPA) alustehnoloogia on (W)CDMA, nagu GSM'il TDMA.
mitte päris, 3g on umts 3.5g on hsdpa ja mõlemad on wcdma alustehnoloogial. Samamoodi nagu edge ja gprs on gsm.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 14.08.2011 18:18:00 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
friik1 kirjutas:
NATAS999, mitte päris. UMTS (ja ka tehniliselt ka HSPA) alustehnoloogia on (W)CDMA, nagu GSM'il TDMA.
mitte päris, 3g on umts 3.5g on hsdpa ja mõlemad on wcdma alustehnoloogial. Samamoodi nagu edge ja gprs on gsm.


Tegelt on nii, et 3G hõlmab endas mitut tehnoloogiat, millest euroopas tehnoloogiana WCDMA (samas Eesti Kõu on ka 3G, aga see juba CDMA üks derivaat ehk EV-DO).
3G peal on mitu teenust (sellesama WCDMA peal), nagu HSDPA, HSUPA ja R99 data kuni 384.

3,5G on turundajate väljamõeldis et HSDPA ehk suuremad kiirused kõlaks sexikamalt icon_wink.gif Aga nii ta juurdunud ka rahvasse.

Enam vähem täpne jutt icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.08.2011 18:47:56 vasta tsitaadiga

Edit: Leidsin "kuni 42 megabitti" kiirusega modemeid ka ZTE-l ja Novatel-il. Samuti on näha, et ka esimesed "kuni 42 megabitti" kiirusega ruuterid on olemas.

Ja see jääb igapidi silma, kuidas järjest rohkem uute modemite juurde on kirjutatud järgmine rida:
HSPA+/HSPA/UMTS
----------------------------------
Nii, et edukat, loodetavasti peatset uute modemite ostmist ning veel suuremate kiiruste kasutamist. icon_smile.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2011 19:55:04 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Edit: Leidsin "kuni 42 megabitti" kiirusega modemeid ka ZTE-l ja Novatel-il. Samuti on näha, et ka esimesed "kuni 42 megabitti" kiirusega ruuterid on olemas.

Ja see jääb igapidi silma, kuidas järjest rohkem uute modemite juurde on kirjutatud järgmine rida:
HSPA+/HSPA/UMTS
----------------------------------
Nii, et edukat, loodetavasti peatset uute modemite ostmist ning veel suuremate kiiruste kasutamist. icon_smile.gif beer_yum.gif

Samas kas nendel suurtel kiirustel "tavakasutaja" jaoks mõtet on, siin Eestis (ka vist mujal) siis. Kõigi oma mahu- ja muude piirangutega, leviprobleemidega. Praegu tundub optimaalne tavaline HSPA...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.08.2011 22:14:06 vasta tsitaadiga

Lääne-Virumaal peab kiitma EMT'd HSPA võrk oli täiesti olemas ja kadus küsimus, et kus tööd teha.
2MB stabiilselt käes - paketti piirang. Venna läpagaga käisin tööasju ajamas.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2011 00:07:23 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Lääne-Virumaal peab kiitma EMT'd HSPA võrk oli täiesti olemas ja kadus küsimus, et kus tööd teha.
2MB stabiilselt käes - paketti piirang. Venna läpagaga käisin tööasju ajamas.


icon_lol.gif
kus?

Mis sa arvad, et l-virumaa on ruutkilomeeter ?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montesauri
HV kasutaja
montesauri

liitunud: 05.09.2010




sõnum 18.08.2011 00:33:24 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Magic kirjutas:
Lääne-Virumaal peab kiitma EMT'd HSPA võrk oli täiesti olemas ja kadus küsimus, et kus tööd teha.
2MB stabiilselt käes - paketti piirang. Venna läpagaga käisin tööasju ajamas.


icon_lol.gif
kus?

Mis sa arvad, et l-virumaa on ruutkilomeeter ?


Ex Q-GSMi fänn-klubi liikmed on ju harjunud, et "levialasse sõidetakse välja" ja siis tehakse kaugele ulatuv järeldus: "Hur-r-r-a-a-a, toimib!" icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2011 10:49:55 vasta tsitaadiga

Täiesti masendav - EMT netipulgaga Tallinna kesklinnas saan kiiruseks 0.2 Mbit/sec ehk siis 24.7 KB/sec.

Isegi lõuna-eestis on kiirem.....
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 18.08.2011 10:54:11 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Täiesti masendav - EMT netipulgaga Tallinna kesklinnas saan kiiruseks 0.2 Mbit/sec ehk siis 24.7 KB/sec.

Isegi lõuna-eestis on kiirem.....



Mis võrgus sa oled, GSM või 3G?

Kõlab nagu GSM kiirus
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2011 11:27:22 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Edit: Leidsin "kuni 42 megabitti" kiirusega modemeid ka ZTE-l ja Novatel-il. Samuti on näha, et ka esimesed "kuni 42 megabitti" kiirusega ruuterid on olemas.

Ja see jääb igapidi silma, kuidas järjest rohkem uute modemite juurde on kirjutatud järgmine rida:
HSPA+/HSPA/UMTS
----------------------------------
Nii, et edukat, loodetavasti peatset uute modemite ostmist ning veel suuremate kiiruste kasutamist. icon_smile.gif beer_yum.gif


Et jälle uusi teateid rindelt, edasi kentukipoisid ja suur isamaasõda ongi võidetud. siiani saadetakse vaid teateid, et piirame, ei anna, ja võtame, teeme mis tahaem. milleks siis neid 42 megabitti kiirusi vaja on?

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2011 11:44:44 vasta tsitaadiga

montesauri kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Magic kirjutas:
Lääne-Virumaal peab kiitma EMT'd HSPA võrk oli täiesti olemas ja kadus küsimus, et kus tööd teha.
2MB stabiilselt käes - paketti piirang. Venna läpagaga käisin tööasju ajamas.


icon_lol.gif
kus?

Mis sa arvad, et l-virumaa on ruutkilomeeter ?


Ex Q-GSMi fänn-klubi liikmed on ju harjunud, et "levialasse sõidetakse välja" ja siis tehakse kaugele ulatuv järeldus: "Hur-r-r-a-a-a, toimib!" icon_lol.gif

pole Q-gsmi kasutanud juba ca 15 aastat.
fakt on see, et osades kohtades on nii saast levi, et närvi mitte minna, on lihtsam edge võrgus siin foorumis käia, see hyppamine 3G-sse ja tagasi võtab rohkem aega kui stabiilselt edges istuda. Seda tapa kesklinnas icon_idea.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2011 13:39:42 vasta tsitaadiga

vana_urr kirjutas:
PCman kirjutas:
Täiesti masendav - EMT netipulgaga Tallinna kesklinnas saan kiiruseks 0.2 Mbit/sec ehk siis 24.7 KB/sec.

Isegi lõuna-eestis on kiirem.....



Mis võrgus sa oled, GSM või 3G?

Kõlab nagu GSM kiirus

Hetkel näitab EMT enda soft HSPA.
Ise asun siis Laikmaa 5 maja ees.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 18.08.2011 15:29:51 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
vana_urr kirjutas:
PCman kirjutas:
Täiesti masendav - EMT netipulgaga Tallinna kesklinnas saan kiiruseks 0.2 Mbit/sec ehk siis 24.7 KB/sec.

Isegi lõuna-eestis on kiirem.....



Mis võrgus sa oled, GSM või 3G?

Kõlab nagu GSM kiirus

Hetkel näitab EMT enda soft HSPA.
Ise asun siis Laikmaa 5 maja ees.


Mis kiirustesti kasutad? speedtest.net annaks maximumi enam-vähem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2011 20:22:14 vasta tsitaadiga

Kaesin nii speedtest.net´i kui ka ruuter.ee ja paari veel.

Kõikidel suht jama kiirus. Tirisin ka suuremat faili - üle 40 KB/sec ei läinud.

Kas tõesti on võrk koomas - ja netikasutajatelt tõmmatakse kiirust alla?
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 11:42:14 vasta tsitaadiga

Sain just EMT'lt vastuse, et : "Tänaseks võiks see mure olla kõrvaldatud, et andmeside katkestatakse kõne ajaks." Peab proovima ja katsetama. Hetkel oli endal jah nii, et aktiivse netiühenduse ajal tuli kõne ilusti sisse.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 12:13:43 vasta tsitaadiga

Kas mingit võimendit on olemas, mis võimendaks siseruumis levi(siseantenn peaks olema)
mul mast ca 300 m kauguse, väljas 3g levib enam-vähem, sees hyppab edge-3G kogu aeg. Võimatu netis käia.
lukustsmine 3g-sse ei aita, sest levi vaid 1-2 pulka thumbs_down.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 25.08.2011 12:17:46 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Kas mingit võimendit on olemas, mis võimendaks siseruumis levi(siseantenn peaks olema)
mul mast ca 300 m kauguse, väljas 3g levib enam-vähem, sees hyppab edge-3G kogu aeg. Võimatu netis käia.
lukustsmine 3g-sse ei aita, sest levi vaid 1-2 pulka thumbs_down.gif


ot kas sa tahad ruumi sisse levi võimendada (repiiter) või panna lisaantenni?

viimasel juhul ka iga välisantenn OK, kui ta tuppa sobib.

üldiselt võimendavad vaid välisantennid, igatsugu pulkadest abi pigem siis kui saa nad õue paned
ja seina vahelt "elimineerid". aga sa tahad suppa panna...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.08.2011 12:29:19 vasta tsitaadiga

vana_urr: Aga mõõda ära see, kui tugev on signaal toas Sul USB-modemiga, masti lähikonnas. icon_wink.gif

Kui ei usu, vaata järgmist pilti, kus mõõteprogramm näitab ilusti, kuidas ka toas, masti lähikonnas, on "levitugevus põhjas". icon_biggrin.gif Tõsi, seda levikohta on "mööda tuba taga otsitud", tavapärane, keskmine on 60-65dB "ilma mööda tuba levi taga otsimata".

http://www.upload.ee/image/1607017/pilt_alla_51dB.png
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 25.08.2011 12:30:28 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
vana_urr: Aga mõõda ära see, kui tugev on signaal toas Sul USB-modemiga, masti lähikonnas. icon_wink.gif

Kui ei usu, vaata järgmist pilti, kus mõõteprogramm näitab ilusti, kuidas ka toas, masti lähikonnas, on "levitugevus põhjas". icon_biggrin.gif Tõsi, seda levikohta on "mööda tuba taga otsitud", tavapärane, keskmine on 60-65dB "ilma mööda tuba levi taga otsimata".

http://www.upload.ee/image/1607017/pilt_alla_51dB.png


Kuidas see eelneva teemaga haagib?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 12:34:22 vasta tsitaadiga

vana_urr kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Kas mingit võimendit on olemas, mis võimendaks siseruumis levi(siseantenn peaks olema)
mul mast ca 300 m kauguse, väljas 3g levib enam-vähem, sees hyppab edge-3G kogu aeg. Võimatu netis käia.
lukustsmine 3g-sse ei aita, sest levi vaid 1-2 pulka thumbs_down.gif


ot kas sa tahad ruumi sisse levi võimendada (repiiter) või panna lisaantenni?

viimasel juhul ka iga välisantenn OK, kui ta tuppa sobib.

üldiselt võimendavad vaid välisantennid, igatsugu pulkadest abi pigem siis kui saa nad õue paned
ja seina vahelt "elimineerid". aga sa tahad suppa panna...

ruumi sisse soovin levi võimendada. Kuigi mul mobiilne levi on põhjas(edge) siis soov on just 3G levi paremaks saada.
ma ei tea kas see iseenesest võimalik on

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 25.08.2011 12:37:07 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
vana_urr kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Kas mingit võimendit on olemas, mis võimendaks siseruumis levi(siseantenn peaks olema)
mul mast ca 300 m kauguse, väljas 3g levib enam-vähem, sees hyppab edge-3G kogu aeg. Võimatu netis käia.
lukustsmine 3g-sse ei aita, sest levi vaid 1-2 pulka thumbs_down.gif


ot kas sa tahad ruumi sisse levi võimendada (repiiter) või panna lisaantenni?

viimasel juhul ka iga välisantenn OK, kui ta tuppa sobib.

üldiselt võimendavad vaid välisantennid, igatsugu pulkadest abi pigem siis kui saa nad õue paned
ja seina vahelt "elimineerid". aga sa tahad suppa panna...

ruumi sisse soovin levi võimendada. Kuigi mul mobiilne levi on põhjas(edge) siis soov on just 3G levi paremaks saada.
ma ei tea kas see iseenesest võimalik on



Ametlikult vaid opekad ise võivad müüa oma sagedusala seadmeid, st repeatereid võimendamiseks... muudele lisaantennid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 12:40:15 vasta tsitaadiga

Antenni ei anna hästi panna välja, sest olen angaaris, mille katus on ymar. Kui see antenn töötab suht sama hästi sisetingimistes ja ei ole väga suur, siis on mõeldav see osta. Kas mingit linki on nendest välja pakkuda ?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.08.2011 12:42:06 vasta tsitaadiga

jeesus188: Võta parem mõni mõõteprogramm ja mõõdista oma tuba üle ja otsi koht / kohad, kus levi paremini levib. Ja vot sinna paned sinna oma "vastuvõtja" - ruuteri, USB-modemi. icon_wink.gif

Näidispilt, kuidas signaalitugevus muutub "ruumis" juba mõne meetrise nihkega.
http://www.upload.ee/image/1607051/6753db.png

Nii, et head mõõtmist, 3G-s püsimiseks vajad vähemalt -110dB tugevust signaali, veel parem on taga ajada vähemalt -90dB tugevust signaali. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 12:44:06 vasta tsitaadiga

Ma olen moblaga otse netis, vaevalt sellega mõõta saab
Läpakat ei ole

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 12:52:26 vasta tsitaadiga

symbianile on energy pro. see kh näitab ära nubriliselt tugevuse. Kui android või näritud õun siis ei tea.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.08.2011 13:47:14 vasta tsitaadiga

Edit: Leidsin ühe lehekülje, kus on tabel, et kuidas saab erinevate telefonide korral RSSI-d mõõta.
Ehk on kellelegi kasuks-abiks. beer_yum.gif

Finding RSSI on Cell Phones/PDAs
http://3gstore.com/page/68_finding_rssi_on_cell_phonespdas.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 16:17:49 vasta tsitaadiga

Mul kõigub 3G siseruumis 109-111dB vahel, nii et ei imesta, et hüppab edge peale kogu aeg thumbs_down.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaarta
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 17:51:03 vasta tsitaadiga

Tartu linnas eilsest saadik sellised kiirused:
tsitaat:
Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 214 kuni 257 kbps [~30KB/s].
icon_eek.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 25.08.2011 17:53:42 vasta tsitaadiga

nesta kirjutas:
Tartu linnas eilsest saadik sellised kiirused:
tsitaat:
Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 214 kuni 257 kbps [~30KB/s].
icon_eek.gif


Aga kirjuta opekale, võib olla jaam hapuks läinud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.08.2011 20:02:52 vasta tsitaadiga

Sellise, ülinõrga signaali a -110/-120dB-ga on olemas üks paarikuuline kogemus Tallinnast, et ehk on abiks.

Nimelt oli lähim mast "maas" paar päeva, puudus tore ja harjumuspärane a -60dB tugevuse signaal ning selle asemel oli nõrguke, katkev signaal. Ja see andis märku sellest, et USB-pulk suutis kinni püüda ka mingi järgmise, hoopis kaugemal olevast mastist tuleva signaali.
See olukord lõppes tollal siis nii, et käiku läks võimendiga USB-pikenduskaabel, sellega sai USB-pulga paigutada otse akna taha ja siis õnnestus kätte saada -90dB signaal ja siis oli kõik OK.

Aga see olukord kehtis paar päeva, siis hakkas lähim mast uuesti tööle ja siis võis USB-modemi taas tarvuti enda juurde tagasi tõsta.
---------------------------------------
Täna läkitasin Huawei E173 modemi ja võimendiga USB-pikenduse tuttava juurde, maakohta ja seal hakatakse siis samamoodi "maja ja ümbrust" läbi kammima ning piisavalt tugevat EMT-signaali taga otsima.
Linnulennult tuleb EMT signaal mastist, mis jääb umbes 10-12km. kaugusele.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 20:11:29 vasta tsitaadiga

eeldatavasti see mast ei ole maas, sest väljas toimib suht hästi.
aga nüüd tekkis uutmoodi probleem, et kui ma kasutan netti otse moblas, siis kuhu kurat ma selle antenni yhendan icon_biggrin.gif ?
kõikidel ju usb ots või siis ......... pistik
näiteks see
http://www.dealextreme.com/p/gsm-cdma-signal-booster-antenna-holder-for-3g-mobile-phones-900-1800mhz-45797

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.08.2011 20:14:38 vasta tsitaadiga

Mobiilidel keritakse n-ö "lisakiirgur" ümber telefoni ja see ise siis on antenniga ühendatud.

Mingil ISP-l oli selline asjandus täiesti müügis, pole ise katsetanud - kuigi lugeda on olnud mõlemat, et aitab ja et ei aita.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 25.08.2011 20:15:37 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Mobiilidel keritakse n-ö "lisakiirgur" ümber telefoni ja see ise siis on antenniga ühendatud.

Mingil ISP-l oli selline asjandus täiesti müügis, pole ise katsetanud - kuigi lugeda on olnud mõlemat, et aitab ja et ei aita.


EMTs on müügil mässitav adapter aga see ilmselt katsetamise asi. Päris niisama pole toodetud, aga kas ka aitab, ei tea
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 20:31:32 vasta tsitaadiga

tänud info eest thumbs_up.gif
vaatasin netis neid repiitereid, no kus alles hinnad icon_eek.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.08.2011 09:50:17 vasta tsitaadiga

Vaja oleks mõnda aega 3g'd tsivilisatsioonist vähe eemal kasutada ning tahaks sim kaardi moblast läpakasse (w510) tõsta kuid ei oska selle poolset otsa kuidagi confida. EMT lehelt ei suutnud esimese hooga vajalikku infot samuti leida. Keegi oskab öelda, mis numbrid-värgid sinna sisestama peaks et asi tööle hakkaks?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 28.08.2011 10:19:58 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Vaja oleks mõnda aega 3g'd tsivilisatsioonist vähe eemal kasutada ning tahaks sim kaardi moblast läpakasse (w510) tõsta kuid ei oska selle poolset otsa kuidagi confida. EMT lehelt ei suutnud esimese hooga vajalikku infot samuti leida. Keegi oskab öelda, mis numbrid-värgid sinna sisestama peaks et asi tööle hakkaks?


ega muud pole kui APN nimega internet.emt.ee ja mõni seade tahab lisaks ka dial-up numbrit ehk *99#
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lempzz
HV kasutaja
lempzz

liitunud: 11.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2011 07:12:47 vasta tsitaadiga

Kes vahel kasutas EMT päevapiletit, siis teadke, et alates augusti keskpaigast puudub EMT päevapilet. Vägisi ajavad kliente minema icon_evil.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 08.09.2011 07:55:42 vasta tsitaadiga

lempzz kirjutas:
Kes vahel kasutas EMT päevapiletit, siis teadke, et alates augusti keskpaigast puudub EMT päevapilet. Vägisi ajavad kliente minema icon_evil.gif


Selle asemel on automaatne päevalagi, mis küll kallim.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2011 09:15:28 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Vaja oleks mõnda aega 3g'd tsivilisatsioonist vähe eemal kasutada ning tahaks sim kaardi moblast läpakasse (w510) tõsta kuid ei oska selle poolset otsa kuidagi confida. EMT lehelt ei suutnud esimese hooga vajalikku infot samuti leida. Keegi oskab öelda, mis numbrid-värgid sinna sisestama peaks et asi tööle hakkaks?

Läbi Access Connectionsi ei tohiks asi mingit lisainfot tahta, valid "Mobile Broadband" ja sisestad PIN-i. Siis leiab EMT võrgu, sõtkud Connect ja asi vonks. Muidugi eeldusel, et selles W510-s WWAN/3G ka sees on.
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2011 10:38:14 vasta tsitaadiga

Eelmine nädal helistati emt-st ja kysiti kuidas ma rahul olen emtga. Mingi rahulolu uuring vms.
Esimese asjana mainisin, et tehku oma 3G värk tapal korda, sest siseruumis pole levi ollagi. Tädi oli väga yllatunud ja pidi teate edasi andma, minuga pole yhendust igatahes veel võetud ja kahtlen kas võetaksegi.
mastide asukoha appiga avastasin, et linnas on 2 masti, millest üks on suht kesklinnas ja teine linna ääres.
muigama pani see, et linna äärne mast on 3G oma ja linnas olev 2G. Et nagu mida asja thumbs_down.gif
tegelikult on vist veel kolmaski mast, aga see teiselpool linna äärt ja väga kaugel kesklinnast.
Kas raske on siis toppida 3G moodul (ei tea kuidas täpselt nimetatakse) kesklinna masti. Ja see mast mis asub minust 100m kaugusel on vist elisa oma, hakka või teise võrku kolima, et tööl netis käia saaks. Jaanuaris täitub 12a emt-s olekut

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.09.2011 11:08:10 vasta tsitaadiga

jeesus188: Aga see tundub olema juba kõikide IPS-de trend, et arendatakse ainult 3,5G-d 900MHz-i sagedustel ja väljapool linnasid.

Nii, et pead õiendama EMT-i kontoris väheke, ehk panevad mõne 2100 MHz-i lisa-repiiterantenni ja mis on siis Sinu suunas suunatud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 112, 113, 114  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.