Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 254, 255, 256 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2011 19:16:49 vasta tsitaadiga

http://et.wikipedia.org/wiki/Haroun_Tazieff

selle mehe eesti keeles ilmunud raamat huvilistele abiks. räägitakse tolleks ajaks füüsikute peas olnud mõtetest, islandist ja muudest huvitavatest kohtadest maamunal. samuti ka mõistetest magma ja laava.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2011 19:41:34 vasta tsitaadiga

laava = magma mis on maapinnale jõudnud.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2011 20:10:51 vasta tsitaadiga

Kui areng toimuks kahes suunas - magma kuumuse ärakasutamine ning elektriautod (jms elektriga töötavad vahendid), siis peaks tulemus päris hea olema. Selle kuumuse energia on minu ettekujutuse järgi tohutu, samas puhas. Aga kas see ka taastuv energia on, ei oska öelda (äkki jääb Maa seisma icon_biggrin.gif ). Loomulikult oleks rumal hakata Islandilt elektrit siia transportima, vaid energiast toodetakse seda, mida kõige otstarbekam teha oleks. Ehk siis see riik, kus on näiteks nafta ja magma kasutamise võimalus, kasutab magmat oma energia vajaduste rahuldamiseks ning müüb naftat sinna, kus seda rohkem tarvis on.

Paraku on see ainult ilus unistus, mille saavutamist takistab ahnus ...

Tunnistan, et ma ei tea majandusest ja energia kättesaamisest praktiliselt midagi ja seega ei julge rohkem eriti midagi vahele öelda.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2011 13:57:31 vasta tsitaadiga

... Näiteks jõuab jämedalt võttes 10% põlevkivi energiast sinu pistikusse!
... Elektriautod ei ole veel lahendus, elekter meil on, aga pole akusid.
... Soojuselektrijaama kasutegur on sinna 30% kanti. Lahuta veel transmissiooni kulu maha. Island ei päästa Euroopat, veel vähem maailma.

jne. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2011 14:11:29 vasta tsitaadiga

samas saaks neis geotermiliselt aktiivsetes kohtades teha tööstust, mis on energiamahukas.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2011 14:13:48 vasta tsitaadiga

Näiteks vesiniku tootmine, mida saaks transportida.
Või ilmselt tõenäolisem elektri tootmine, mida siis eksportida mujale Euroopasse.

tsitaat:
Island kaalub maailma pikima elektrikaabli paigaldamist

Island uurib maailma pikima merealuse elektrikaabli paigaldamise võimalusi, et müüa oma geotermilist ja vulkaanilist energiat.
Projekt käivitati eelmisel aastal. Aasta lõpuks peaks valmima tasuvusuuring, kuid lõpliku otsuse tegemine nõuab neli kuni viis aastat, ütles riikliku firma Landsvirkjun pressiesindaja Ragna Sara Jonsdottir. Võimalikud riigid, kuhu energiat müüa, on tema sõnul Suurbritannia, Norra, Holland ja Saksamaa. Sõltuvalt riigist tuleks kaabli pikkus 1200–1900 kilomeetrit, vahendas BNS AFP-d

Projekti eesmärk on aastas eksportida viis teravatt-tundi elektrit. See kataks 1,25 miljoni Euroopa kodumajapidamise elektrivajaduse ja tooks praeguste hindadega sisse 250-320 miljonit eurot.

Landsvirkjun toodab 75 protsenti Islandi energiast.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.08.2011 16:24:33 vasta tsitaadiga

Islandil on pooled asjad suht odavalt käes tänu geotermiliselt aktiivses kohas asumisele. Vesi lastakse "maa alla" vulkaanide lähistele ning välja tuleb torudesse juba 130°C juures olev mis siis mööda pikki torusid elumajadesse jõuab (pika teekonna peale küll temperatuur langeb sinna 100-110°C kanti). Elekter seetõttu ka suht odavalt käes. Samas paljusid asju nad peavad importima (kuna seal enamus mida ise suudavad kasvatada ja püüda on lambad ja kala ja tibake ka hobuseid). Metsa neil prakitilselt pole. Loomi jms üldiselt importida ei lubatagi (et vältida haiguseid jms, kuna seal eraldatuses olnud loomadel puudub immuunsus paljude haiguste suhtes mis mujal on). Näiteks võistlushobusega välismaale võistlema minnes sellega enam islandile tagasi tulla ei saa jms.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.08.2011 17:08:25 vasta tsitaadiga

Heh, sa panid nonde veetemperatuuridega "pisut" võssa icon_razz.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2011 18:42:07 vasta tsitaadiga

Norralased leidsid hiigelsuure naftamaardla
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.08.2011 18:54:15 vasta tsitaadiga

Maailma mastaabis on see jämedalt ~0.1% suurune maht
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_proven_oil_reserves

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2011 19:00:31 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Maailma mastaabis on see jämedalt ~0.1% suurune maht
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_proven_oil_reserves

Norra mastaabis kasv 18%?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.08.2011 19:04:24 vasta tsitaadiga

Tundub nii jah. Iseasi muidugi millise EROI'ga nad sealt uuest maadlast seda välja pumpama hakkavad
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 19.08.2011 10:35:47 vasta tsitaadiga

Majanduskriis: huvitav, kas ongi see aeg käes, et "vali omale mugav istekoht, võta popkorn ja naudi ilutulestikku" ehk "majandus lendab suure pauguga pilbasteks"? Alles sai EURi jaoks sobiv rahakott muretsetud. Neetud.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2011 10:41:32 vasta tsitaadiga

1300€ kuld tuli ja läks
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.08.2011 11:00:48 vasta tsitaadiga

Pani nagu Otepää ronimiseinast üles icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 21.08.2011 15:32:15 vasta tsitaadiga

Ehh, tähelepanuväärne on hetkel see, et kui senimaani on turul valitsevat nö. paanikat igati üritatud ohjata (kasvõi öeldes, et see on puhas paanika ja rahunege nüüd maha), siis praegu... on vaikus. Seljataga on kõikvõimalikud "halvim nädal sel aastal", "suurim kukkumine alates..." ja reedese seisuga ollakse põhjas mis põhjas. Ning keegi isegi ei kõssa enne turgude avanemist? OK, siin on veel ca. 12h tundi aega avalduste jaoks, aga isegi mitte mingisugust teadet, et keegi peaks kõrgel tasemel kuskil nõu või midagi. Mina kaldun olevat nende inimeste leeris, kes arvavad, et asjad on hullemad kui isegi ette oskaks kujutada. Aga tänaseni ma arvasin, et igatsugu liitriigid-liidud-komisjonid evivad ikka veel vahendeid positiivsete sõnumite saatmiseks. Kui vahendeid pole ja vastu ei vaielda, siis... läheb ju huvitavaks.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2011 16:19:05 vasta tsitaadiga

Dow US

FTSE EU

HSI Asia

Põhjani on veel maad minna küll, aga see ei tähenda, et midagi valesti pole

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.08.2011 16:45:13 vasta tsitaadiga

USA puhul on pikk trend veel murdmata.. EL vähe lühemast läbi ja Aasiaga sama teema.
Aasial, aga kõige suurem kasvu eelis - infrat ehitatakse ja see varsti parem kui EL ja USA
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 21.08.2011 23:20:20 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Põhjani on veel maad minna küll, aga see ei tähenda, et midagi valesti pole


Selle viimase suure põhja alguses toimusid ikka konkreetsed laksud. Pangad/skeemid/krediidid kukkusid kokku. Minuarust on hull see, et praegu pole veel mitte s*ttagi konkreetselt ju juhtunud. Praegu on turud 15% alla kiskunud "kartus" ja "paanika" - kui kasutada mein striim uudiste sõnastusi. Aga nagu Lehmani puhul enne oli ja on ka nüüd - pauk käib suurele üldsusele üsna ootamatult. Asja hoitakse nii viimase minutini "normaalsena" kui vähegi annab. Hetkel võiks öelda, et isegi "normaalsena" ei püüta seda kriisi enam hoida. Kõhe värk. Homme on ikka väga huvitav vaadata, et mida turud arvavad.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2011 00:44:51 vasta tsitaadiga

Aging baby boomers may hold down U.S. stock values for the next two decades as they sell their investments to finance retirement, according to a paper from the Federal Reserve Bank of San Francisco.
http://www.bloomberg.com/news/2011-08-22/baby-boomers-selling-shares-may-depress-stocks-for-decades-fed-paper-says.html

Siia teemasse kah.

Gold Tops $1,900 for First Time
http://www.bloomberg.com/news/2011-08-22/gold-tops-1-900-for-first-time-on-concern-global-economy-may-weaken-more.html
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 23.08.2011 17:43:16 vasta tsitaadiga

See kulda uskumine läheb iga päevaga riskantsemaks. Aga kes õigel ajal on ostnud/ostab ja õigel ajal oma võidu välja võtab - eks see on võidus ja kõvasti võidus.
Aga seda turgude arvamust või õigemini turuindeksite "arvamust" on jätkuvalt huvitav jälgida. Eriti seetõttu, et need põhjendused liikumiste osas on just sellised, et no jopa kolla. (Ja vahel tundubki, et mingeid üldrahvalikke uskumusi turuindeksite kiiretest liikumistest välja lugeda on sama hea, kui arvata, et mida mõtles Dali oma maale maalides).
Aga see nädal paistab olevat tähtsaid sündmusi täis - et lausa tabel on siin lõpus tehtud sellest, mis statistika tulemas on: http://lhv.e24.ee/538704/valuutaturg-tahelepanu-jackson-hole-i-majanduskonverentsil/
Eriti kummaline on see, et nt. Bloomberg vahendab uudist, et kuidas nii USA kui EU on kogu täiega pöördes ainult sellepärast, et Bernanke äkki hakkab jälle raha trükkima. Krt, siin tuleb ridamisi tähtsaid numbreid, et kuidas majandusel/tööstusel läheb. Ja ainus lootuskiir on justkui see, et USA ehk trükib pappi juurde... krt, asi on ikka nii pekkis, et isegi lihtsalt lootust nt. EU majandusest midagi positiivset välja lugeda pole enam olemas. Mine või poodi konserve ostma.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2011 17:50:28 vasta tsitaadiga

kui ma esmakordselt ostaks siis suure tõenäosusega ootaks vast äkki lähiajal saaks mingi 100-150€ odavamalt
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2011 18:15:28 vasta tsitaadiga

Peter Schiff just kommenteeris ühe ajakirjaniku hapud-viinamarjad-arvamust presidendikandidaadi investeerimisportfellist. Enne naerdud küll välja kui radikaalsete vaadetega poliitik, kuid hetkel on Ron Paul, kes viimasena naerab...
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 11:02:04 vasta tsitaadiga

Päris kena langus http://ap3.ee/article/2011/8/25/kulla-hind-tegi-suurima-kukkumise-alates-1980-aastast
104$ 1 päevaga

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 11:27:46 vasta tsitaadiga

Nitrub kirjutas:
kui ma esmakordselt ostaks siis suure tõenäosusega ootaks vast äkki lähiajal saaks mingi 100-150€ odavamalt


.

wirx, arvad et mull lõhkes jah?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 15:32:58 vasta tsitaadiga

ei mina arva midagi...mulle meeldib teenida reaalseid asju müüed ning mitte spekuleerides
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2011 21:06:03 vasta tsitaadiga

Mis ajast kuld reaalne asi ei ole? Kas käid tööl tööl käimise tõttu või raha teenimise eesmärgil? Aga jah, kui raha kandiku peal ette tuuakse ega ma siis võtmata ei jäta.

Kui oleks paremaid alternatiive raha SÄÄSTA kui kuld, siis säästaksin muud moodi. Pangas hoida ei saa, intressid negatiivsed, investeerida firmadesse mis nagu sina müüvad "reaalseid" ei saa, kuna inimesed on bustod ja ei osta varsti enam asju.

Ja ütle siis nüüd mulle mida paremat sa vaba rahaga teed kui vahetad selle kullaks?


viimati muutis bitCON 25.08.2011 21:44:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.08.2011 21:16:38 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Peter Schiff just kommenteeris ühe ajakirjaniku hapud-viinamarjad-arvamust presidendikandidaadi investeerimisportfellist. Enne naerdud küll välja kui radikaalsete vaadetega poliitik, kuid hetkel on Ron Paul, kes viimasena naerab...
Spoiler Spoiler Spoiler

Rämedalt head tootlused... thumbs_up.gif
wirx kirjutas:
ei mina arva midagi...mulle meeldib teenida reaalseid asju müüed ning mitte spekuleerides

all in kulla juures on antud hindadel vale. Ja äri on suhteline - kui saa saad soodsa laenuga asju teha, siis saab ka käibelt teenida, aga muidu suht hapu.
Mul vend teenis 2010 tehnika müügilt 30% brutokasumit, sellel aastal teeb pakkumisi 15-20% ja ka müük kehvem. Lihtsalt turg läinud nii palju jama müümisele.
Ausalt öeldes, siis pigem investeeriks rahaga, kui müüks saasta rahvale.
Ma vähe teisel alal ja näen ka sama teemat...küsimused stiilis, et kas Hiina oma pole icon_razz.gif
Ja siis imestavad miks majandus pekkis, kui kõik raha kühveldatakse sinna.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 26.08.2011 16:04:29 vasta tsitaadiga

Nii, peaks nagu panustama hakkama, et kas USA trükib raha juurde või ei icon_smile.gif Ma saan aru, et Bernanke hakkab rääkima veel enne Euroopa turgude sulgemist (17:00). Siis äkki on võimalus näha ka, et kuhu turg sõltuvalt sõnumist suuna võtab.
Kui te sel nädalal tähele panite, siis oli nt. Bloombergis rohkem kui üks kord kasutusel fraas, et a la "väga nigelad majandusnäitajad on süstinud turgudesse usku, et Bernanke peab raha juurde trükkima ning see usk on põhjustanud osturalli". Minul isiklikult läheb süda pahaks seda lugedes, aga noh ... eks uppujatel on igatsugu nägemusi veel enne surma. Tulemus peale Bernanke kõnet on siis ette juba vormitud selline, et raha mittetrükkimise korral tuleb turgudest eemaldada see raha, mis sinna on viimase nädalaga lisandunud pluss see raha, mis normaaljuhul nii s*ttade majandusuudiste ja väljavaadete puhul nagunii turult ära tõmmatakse. Mina arvan icon_smile.gif Edasi võiks arvata, et kui palju siis täna turud kukuks, kui kukkumiseks läheb. Reedene päev, inimestel juba õlled lahti - nu äkki üle -4% siiski ei kuku? icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2011 16:11:43 vasta tsitaadiga

ma arvan et ta ei ütle mitte midagi erilist veel
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 26.08.2011 18:37:53 vasta tsitaadiga

ega see paari tähtsa raha odavnemine ja muude kallinemine ka head tähenda. Siis peavad ka teised lahjendama. Küll paar päeva vana uudis aga siiski:

Šveitsi supermarketid alandavad järsult hindu


Hindu juba kuni viiendiku võrra alandanud Šveitsi supermarketid plaanivad edasisi hinnalangetusi, põhjuseks kallinev frank.

Šveitsi frangi kallinemine euro suhtes on viinud riigist paljud ostlejad Saksamaale ja Prantsusmaale. Seetõttu on näiteks grupi Mirgos piiriäärsete kaupluste müük vähenenud kuni 8 protsenti ja ettevõte kaalub töötajate koondamist, vahendab Wall Street Journal.......

http://www.e24.ee/539772/sveitsi-supermarketid-alandavad-jarsult-hindu/
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.08.2011 20:29:44 vasta tsitaadiga

see toidupoodide teema imelik... leping ju ikka euros. icon_razz.gif Minu esimene mõte on, et seal pidid ju kaupmehed eetilised olema icon_lol.gif
Puhas mäng, et EL'i kaubalt saadakse rohkem kasu. Tarbija tabas ära, et nende ostujõud 15% suurem ja läks mujale shoppama.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 29.08.2011 22:23:22 vasta tsitaadiga

Seekord siis tundusid Bernanke sõnad "kindlalt aga aeglaselt kosuvast majandusest" olevat tähtsamad igatsugu reaalsetest numbritest. Ilmselgelt oligi see üks "töövahend", millega Fed turge ja seeläbi majandust stimuleerida saab icon_smile.gif Ja muidugi siis see kahele päevale pikendatud nõupidamine septembris. Ainult aeg näitab, et kui ausat juttu need mehed ajavad ning millest see kantud on. Naised saunas on rääkinud, et peale augustikuiseid madalseise puhutakse S&P üles (kuhugi 1200 kanti) ning see jääb viimaseks mullitamiseks enne "tasumise päeva". Mine võta kinni, et mis siin juhtuma hakkab. Praegu vist on paljud leidnud jõudu mängida Buffetit igatahes.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2011 01:48:12 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Seekord siis tundusid Bernanke sõnad "kindlalt aga aeglaselt kosuvast majandusest" olevat tähtsamad igatsugu reaalsetest numbritest.

Heh. Kas see mitte just nii ei ole, et Bernanke jättis otsad selliselt lahti, et suure tõenäosusega otsustatakse septembris ikkagi uus abipakett ära, ja see kosutab turgusid. Ehk siis, majanduse piisavalt kehv seis turgutab aktsiate hindu, ja kui see seis natuke parem tunduks, nii et abipakett ebatõenäoline oleks, siis oleks turud just alla müüdud..
Magic kirjutas:
see toidupoodide teema imelik... leping ju ikka euros. icon_razz.gif Minu esimene mõte on, et seal pidid ju kaupmehed eetilised olema icon_lol.gif
Puhas mäng, et EL'i kaubalt saadakse rohkem kasu. Tarbija tabas ära, et nende ostujõud 15% suurem ja läks mujale shoppama.

Kui tarbija juba mujale ostma läheb (mida kuulu järgi tehti juba päris palju), siis kuidas see kaupmeeste eetilisusega seotud on? Puhas turumajandus ju.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.08.2011 07:50:22 vasta tsitaadiga

Ongi tutumajandus - kaupmees kasutas lihtsalt ära kursimuutust kasumi teenimiseks ja rahvas hääletas jalgadega. Lihtne... võib-olla väike turismireis ka.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 30.08.2011 10:48:07 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
et suure tõenäosusega otsustatakse septembris ikkagi uus abipakett ära, ja see kosutab turgusid.


Ei saa ju kuskilt välja lugeda, et milline on "ametlik" tõenäosus. See on ikka sulaselge isetegevuslik panustamine, et äkki siiski. Lisaks ju ütles Bernanke selgelt, et lõppkokkuvõttes on majanduse ergutamine suuresti valitsuse asi. Ehk Obama 5.septembri kõne sa tugevalt kaalu juurde icon_smile.gif Küll võib ikka 22.septembri hommik jube olla, kui see loto siin kinni jookseb icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2011 10:58:47 vasta tsitaadiga

Turgude käitumine näitabki "ametlikku" tõenäosust antud juhul.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.08.2011 13:12:31 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
Turgude käitumine näitabki "ametlikku" tõenäosust antud juhul.

6 kuud ettevaatav jah...ideaalis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.08.2011 20:59:59 vasta tsitaadiga

Tänane, Kanal2-e "Reporter" räägib praegu sellest, et väga vähesed tunnevad huvi moodsa kauba, elektriauto vastu.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.08.2011 22:38:32 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tänane, Kanal2-e "Reporter" räägib praegu sellest, et väga vähesed tunnevad huvi moodsa kauba, elektriauto vastu.

70 autot 500-st. Suht sitt seis... ei tea kuidas laadmisjaamade ehitamine läheb icon_confused.gif
---------------------------------
USA indeksid vs kuld ...kuld tõusnud 2,6%... indeksid sama palju. Midagi on mädasti... kuld peaks ju langema icon_confused.gif
Panused mõlemas suunas ikka päris kõrged...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2011 10:40:32 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Tänane, Kanal2-e "Reporter" räägib praegu sellest, et väga vähesed tunnevad huvi moodsa kauba, elektriauto vastu.

70 autot 500-st. Suht sitt seis... ei tea kuidas laadmisjaamade ehitamine läheb icon_confused.gif
---------------------------------
USA indeksid vs kuld ...kuld tõusnud 2,6%... indeksid sama palju. Midagi on mädasti... kuld peaks ju langema icon_confused.gif
Panused mõlemas suunas ikka päris kõrged...


Elektriautod on mu meelest suht klassikaline "kes ostaks esimese telefoni?" teema.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2011 10:51:45 vasta tsitaadiga

linnad on meil täis korrusmaju, millel niigi parkimisprobleemid. maapiirkondades sõidetakse päris pikki sõite, nii et karmimates ilmastikutingimustes on elektriauto mõttetu, pealegi ei kannata suurema osa rahakott lugu välja.
eeslinnade kaader vaevalt, et mugavust ohverdama nõus on.

pealegi, olgem ausad, need autod on ikka väga kallid. isegi soodustusega arvestades, 18k eest saab korraliku väikeauto. täishinna, ehk 36k eest saab korraliku keskklassi auto.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 31.08.2011 12:56:13 vasta tsitaadiga

Elektriauto on vist praegu nendele rikkuritele, kes mõtlevad: "Tundub huvitav, võiks ju proovida" - umbes nagu ostaks iPadi endale.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2011 13:12:54 vasta tsitaadiga

Mida rohkem ostetakse, seda kiiremini toimub areng. icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 01.09.2011 10:39:40 vasta tsitaadiga

Mõned aastad tagasi, kui jamad USAst alguse said, siis kukkus nii minu palk ja pensioniraha, maksud tõusid ning tekkis üldiselt s*tt meeleolu.

Kui üritada aimata, et mis tulemas on, siis no kuhu ka ei vaataks - uued ja kehvad tulemused majanduses on üldine trend. Pehmeltöeldes. Sest numbreid annab väänata ja poliitiliselt korrektsed avaldused ei too tõtt lagedale. Aga tõe varjamine/pehmendamine muutub üha raskemaks. USAs pidi 5. septembril esinema president Obama kongressi ees uute ideedega, et kuidas riigi majandust edasi viia, mis meetmeid ning vahendeid tuleks rakendada jmt. Kõne lükati edasi 7. septembri peale väitega (lisaks muudele vabandustele), et president vajab ettevalmistuseks rohkem aega.
Nojah, ju siis ei teata, et mida öelda icon_smile.gif Huvitav, kas öeldakse, et peab hakkama säästma ning vähem kulutama või kutsutakse üles jälle kõvasti laenama ning tarbima? hevi.gif Levinud arvamuste kohaselt viivad mõlemad tegevused varem või hiljem mingitsorti krahhini ja seda on võimatu vältida. Ning maksud jälle tõusevad ja tuletõrjujaid ning õpetajaid hakatakse likvideerima ning töökohtadega tekib probleme jne. Krt... miks meid sellise olukorraga just nüüd õnnistatakse? eusa_wall.gif Miks on seal pumpade juures jälle inimesed, kes on seda sorti inimesed, keda WWII ajal arvati heaks laagrisse paigutada?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.09.2011 10:56:14 vasta tsitaadiga

Miks vaadata USA poole? Meil endal ka ju siin % SKT-st vähemalt sama suured idiootsused käsil. See ECB käendus määrati ju meile suurimaks EU riikide seas. 1 miljardi asemel 2 miljardid euri. Pole paha...
Nüüd põgeneb Ligi Eesti panka ära icon_lol.gif
Teine teema see masu ajal infra ehitusega molutamine - suur osa projekte on nihkunud 1-2 aastat + nüüd veel Jaapani CO rahad. Samas suurem osa ehitajaid on pagenud Soome, Rootsi ja Norrasse (viimasesse kiputakse ka järjest rohkem elama jääma).
Siia jäänud oskajatel on kohati tööd nii palju, et pole võimalik nädal aega inimesi kätte saada, et veel tööd pakkuda. Samas teised teevad 2€ tund ka hetkel tööd ja tööpakkumised on selles kandis.
Lisaks uued projektid venivad 2009 hindade tõttu - on vaja hange teha, siis kõrge hinna tõttu kehtetuks kuulutada ja uuesti lisaraha küsida icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 01.09.2011 13:54:28 vasta tsitaadiga

Kas majandusprobleemide ajastul on taas tekkimas viha juutide vastu?
Miks me ei suuda ehitada toimivat süsteemi?
Miks me üksikisiku tasandil justkui teame kuidas oleks õige käituda aga kollektiivina seda ei suuda?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2011 14:27:23 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Kas majandusprobleemide ajastul on taas tekkimas viha juutide vastu?

Probleemidega koos tekib üldse igasuguseid erinevaid vähem ja rohkem põhjendatud vihasid. Olgu nende sihtmärgiks siis juudid, moslemid, mustanahalised, võõrtöölised, riigivalitsejad, suurettevõtjad jne jne.
tsitaat:
Miks me ei suuda ehitada toimivat süsteemi?
Miks me üksikisiku tasandil justkui teame kuidas oleks õige käituda aga kollektiivina seda ei suuda?

Sest see, mis on hea üksikisiku tasandil, ei pruugi olla hea kollektiivile. See peaks vastama mõlemale küsimusele.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cirm
HV vaatleja

liitunud: 06.07.2004




sõnum 02.09.2011 13:28:27 vasta tsitaadiga

The tragedy of the commons is a dilemma arising from the situation in which multiple individuals, acting independently and rationally consulting their own self-interest, will ultimately deplete a shared limited resource, even when it is clear that it is not in anyone's long-term interest for this to happen. This dilemma was first described in an influential article titled "The Tragedy of the Commons," written by ecologist Garrett Hardin and first published in the journal Science in 1968

Wikipedia
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2011 14:10:18 vasta tsitaadiga

New evidence of a massive oil slick near Deepwater Horizon site (Gulf of Mexico)
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 254, 255, 256 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.