|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.08.2011 19:16:49
|
|
|
http://et.wikipedia.org/wiki/Haroun_Tazieff
selle mehe eesti keeles ilmunud raamat huvilistele abiks. räägitakse tolleks ajaks füüsikute peas olnud mõtetest, islandist ja muudest huvitavatest kohtadest maamunal. samuti ka mõistetest magma ja laava.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
15.08.2011 19:41:34
|
|
|
laava = magma mis on maapinnale jõudnud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
15.08.2011 20:10:51
|
|
|
Kui areng toimuks kahes suunas - magma kuumuse ärakasutamine ning elektriautod (jms elektriga töötavad vahendid), siis peaks tulemus päris hea olema. Selle kuumuse energia on minu ettekujutuse järgi tohutu, samas puhas. Aga kas see ka taastuv energia on, ei oska öelda (äkki jääb Maa seisma ). Loomulikult oleks rumal hakata Islandilt elektrit siia transportima, vaid energiast toodetakse seda, mida kõige otstarbekam teha oleks. Ehk siis see riik, kus on näiteks nafta ja magma kasutamise võimalus, kasutab magmat oma energia vajaduste rahuldamiseks ning müüb naftat sinna, kus seda rohkem tarvis on.
Paraku on see ainult ilus unistus, mille saavutamist takistab ahnus ...
Tunnistan, et ma ei tea majandusest ja energia kättesaamisest praktiliselt midagi ja seega ei julge rohkem eriti midagi vahele öelda.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
16.08.2011 13:57:31
|
|
|
... Näiteks jõuab jämedalt võttes 10% põlevkivi energiast sinu pistikusse!
... Elektriautod ei ole veel lahendus, elekter meil on, aga pole akusid.
... Soojuselektrijaama kasutegur on sinna 30% kanti. Lahuta veel transmissiooni kulu maha. Island ei päästa Euroopat, veel vähem maailma.
jne.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
16.08.2011 14:11:29
|
|
|
samas saaks neis geotermiliselt aktiivsetes kohtades teha tööstust, mis on energiamahukas.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
16.08.2011 14:13:48
|
|
|
Näiteks vesiniku tootmine, mida saaks transportida.
Või ilmselt tõenäolisem elektri tootmine, mida siis eksportida mujale Euroopasse.
| tsitaat: |
Island kaalub maailma pikima elektrikaabli paigaldamist
Island uurib maailma pikima merealuse elektrikaabli paigaldamise võimalusi, et müüa oma geotermilist ja vulkaanilist energiat.
Projekt käivitati eelmisel aastal. Aasta lõpuks peaks valmima tasuvusuuring, kuid lõpliku otsuse tegemine nõuab neli kuni viis aastat, ütles riikliku firma Landsvirkjun pressiesindaja Ragna Sara Jonsdottir. Võimalikud riigid, kuhu energiat müüa, on tema sõnul Suurbritannia, Norra, Holland ja Saksamaa. Sõltuvalt riigist tuleks kaabli pikkus 1200–1900 kilomeetrit, vahendas BNS AFP-d
Projekti eesmärk on aastas eksportida viis teravatt-tundi elektrit. See kataks 1,25 miljoni Euroopa kodumajapidamise elektrivajaduse ja tooks praeguste hindadega sisse 250-320 miljonit eurot.
Landsvirkjun toodab 75 protsenti Islandi energiast. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
16.08.2011 16:24:33
|
|
|
| Islandil on pooled asjad suht odavalt käes tänu geotermiliselt aktiivses kohas asumisele. Vesi lastakse "maa alla" vulkaanide lähistele ning välja tuleb torudesse juba 130°C juures olev mis siis mööda pikki torusid elumajadesse jõuab (pika teekonna peale küll temperatuur langeb sinna 100-110°C kanti). Elekter seetõttu ka suht odavalt käes. Samas paljusid asju nad peavad importima (kuna seal enamus mida ise suudavad kasvatada ja püüda on lambad ja kala ja tibake ka hobuseid). Metsa neil prakitilselt pole. Loomi jms üldiselt importida ei lubatagi (et vältida haiguseid jms, kuna seal eraldatuses olnud loomadel puudub immuunsus paljude haiguste suhtes mis mujal on). Näiteks võistlushobusega välismaale võistlema minnes sellega enam islandile tagasi tulla ei saa jms.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.08.2011 17:08:25
|
|
|
Heh, sa panid nonde veetemperatuuridega "pisut" võssa
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.08.2011 18:54:15
|
|
|
Maailma mastaabis on see jämedalt ~0.1% suurune maht
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_proven_oil_reserves
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.08.2011 19:00:31
|
|
|
Norra mastaabis kasv 18%?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.08.2011 19:04:24
|
|
|
Tundub nii jah. Iseasi muidugi millise EROI'ga nad sealt uuest maadlast seda välja pumpama hakkavad
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
19.08.2011 10:35:47
|
|
|
| Majanduskriis: huvitav, kas ongi see aeg käes, et "vali omale mugav istekoht, võta popkorn ja naudi ilutulestikku" ehk "majandus lendab suure pauguga pilbasteks"? Alles sai EURi jaoks sobiv rahakott muretsetud. Neetud.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
19.08.2011 10:41:32
|
|
|
| 1300€ kuld tuli ja läks
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.08.2011 11:00:48
|
|
|
Pani nagu Otepää ronimiseinast üles
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
21.08.2011 15:32:15
|
|
|
| Ehh, tähelepanuväärne on hetkel see, et kui senimaani on turul valitsevat nö. paanikat igati üritatud ohjata (kasvõi öeldes, et see on puhas paanika ja rahunege nüüd maha), siis praegu... on vaikus. Seljataga on kõikvõimalikud "halvim nädal sel aastal", "suurim kukkumine alates..." ja reedese seisuga ollakse põhjas mis põhjas. Ning keegi isegi ei kõssa enne turgude avanemist? OK, siin on veel ca. 12h tundi aega avalduste jaoks, aga isegi mitte mingisugust teadet, et keegi peaks kõrgel tasemel kuskil nõu või midagi. Mina kaldun olevat nende inimeste leeris, kes arvavad, et asjad on hullemad kui isegi ette oskaks kujutada. Aga tänaseni ma arvasin, et igatsugu liitriigid-liidud-komisjonid evivad ikka veel vahendeid positiivsete sõnumite saatmiseks. Kui vahendeid pole ja vastu ei vaielda, siis... läheb ju huvitavaks.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
21.08.2011 16:19:05
|
|
|
Dow US
FTSE EU
HSI Asia
Põhjani on veel maad minna küll, aga see ei tähenda, et midagi valesti pole
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
21.08.2011 16:45:13
|
|
|
USA puhul on pikk trend veel murdmata.. EL vähe lühemast läbi ja Aasiaga sama teema.
Aasial, aga kõige suurem kasvu eelis - infrat ehitatakse ja see varsti parem kui EL ja USA
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
21.08.2011 23:20:20
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Põhjani on veel maad minna küll, aga see ei tähenda, et midagi valesti pole |
Selle viimase suure põhja alguses toimusid ikka konkreetsed laksud. Pangad/skeemid/krediidid kukkusid kokku. Minuarust on hull see, et praegu pole veel mitte s*ttagi konkreetselt ju juhtunud. Praegu on turud 15% alla kiskunud "kartus" ja "paanika" - kui kasutada mein striim uudiste sõnastusi. Aga nagu Lehmani puhul enne oli ja on ka nüüd - pauk käib suurele üldsusele üsna ootamatult. Asja hoitakse nii viimase minutini "normaalsena" kui vähegi annab. Hetkel võiks öelda, et isegi "normaalsena" ei püüta seda kriisi enam hoida. Kõhe värk. Homme on ikka väga huvitav vaadata, et mida turud arvavad.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
23.08.2011 17:43:16
|
|
|
See kulda uskumine läheb iga päevaga riskantsemaks. Aga kes õigel ajal on ostnud/ostab ja õigel ajal oma võidu välja võtab - eks see on võidus ja kõvasti võidus.
Aga seda turgude arvamust või õigemini turuindeksite "arvamust" on jätkuvalt huvitav jälgida. Eriti seetõttu, et need põhjendused liikumiste osas on just sellised, et no jopa kolla. (Ja vahel tundubki, et mingeid üldrahvalikke uskumusi turuindeksite kiiretest liikumistest välja lugeda on sama hea, kui arvata, et mida mõtles Dali oma maale maalides).
Aga see nädal paistab olevat tähtsaid sündmusi täis - et lausa tabel on siin lõpus tehtud sellest, mis statistika tulemas on: http://lhv.e24.ee/538704/valuutaturg-tahelepanu-jackson-hole-i-majanduskonverentsil/
Eriti kummaline on see, et nt. Bloomberg vahendab uudist, et kuidas nii USA kui EU on kogu täiega pöördes ainult sellepärast, et Bernanke äkki hakkab jälle raha trükkima. Krt, siin tuleb ridamisi tähtsaid numbreid, et kuidas majandusel/tööstusel läheb. Ja ainus lootuskiir on justkui see, et USA ehk trükib pappi juurde... krt, asi on ikka nii pekkis, et isegi lihtsalt lootust nt. EU majandusest midagi positiivset välja lugeda pole enam olemas. Mine või poodi konserve ostma.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
23.08.2011 17:50:28
|
|
|
| kui ma esmakordselt ostaks siis suure tõenäosusega ootaks vast äkki lähiajal saaks mingi 100-150€ odavamalt
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.08.2011 18:15:28
|
|
|
Peter Schiff just kommenteeris ühe ajakirjaniku hapud-viinamarjad-arvamust presidendikandidaadi investeerimisportfellist. Enne naerdud küll välja kui radikaalsete vaadetega poliitik, kuid hetkel on Ron Paul, kes viimasena naerab...
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
25.08.2011 11:27:46
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| kui ma esmakordselt ostaks siis suure tõenäosusega ootaks vast äkki lähiajal saaks mingi 100-150€ odavamalt |
.
wirx, arvad et mull lõhkes jah?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
25.08.2011 15:32:58
|
|
|
ei mina arva midagi...mulle meeldib teenida reaalseid asju müüed ning mitte spekuleerides
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
25.08.2011 21:06:03
|
|
|
Mis ajast kuld reaalne asi ei ole? Kas käid tööl tööl käimise tõttu või raha teenimise eesmärgil? Aga jah, kui raha kandiku peal ette tuuakse ega ma siis võtmata ei jäta.
Kui oleks paremaid alternatiive raha SÄÄSTA kui kuld, siis säästaksin muud moodi. Pangas hoida ei saa, intressid negatiivsed, investeerida firmadesse mis nagu sina müüvad "reaalseid" ei saa, kuna inimesed on bustod ja ei osta varsti enam asju.
Ja ütle siis nüüd mulle mida paremat sa vaba rahaga teed kui vahetad selle kullaks?
viimati muutis bitCON 25.08.2011 21:44:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
25.08.2011 21:16:38
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Peter Schiff just kommenteeris ühe ajakirjaniku hapud-viinamarjad-arvamust presidendikandidaadi investeerimisportfellist. Enne naerdud küll välja kui radikaalsete vaadetega poliitik, kuid hetkel on Ron Paul, kes viimasena naerab...
Spoiler 
|
Rämedalt head tootlused...
| wirx kirjutas: |
| ei mina arva midagi...mulle meeldib teenida reaalseid asju müüed ning mitte spekuleerides |
all in kulla juures on antud hindadel vale. Ja äri on suhteline - kui saa saad soodsa laenuga asju teha, siis saab ka käibelt teenida, aga muidu suht hapu.
Mul vend teenis 2010 tehnika müügilt 30% brutokasumit, sellel aastal teeb pakkumisi 15-20% ja ka müük kehvem. Lihtsalt turg läinud nii palju jama müümisele.
Ausalt öeldes, siis pigem investeeriks rahaga, kui müüks saasta rahvale.
Ma vähe teisel alal ja näen ka sama teemat...küsimused stiilis, et kas Hiina oma pole
Ja siis imestavad miks majandus pekkis, kui kõik raha kühveldatakse sinna.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
26.08.2011 16:04:29
|
|
|
Nii, peaks nagu panustama hakkama, et kas USA trükib raha juurde või ei Ma saan aru, et Bernanke hakkab rääkima veel enne Euroopa turgude sulgemist (17:00). Siis äkki on võimalus näha ka, et kuhu turg sõltuvalt sõnumist suuna võtab.
Kui te sel nädalal tähele panite, siis oli nt. Bloombergis rohkem kui üks kord kasutusel fraas, et a la "väga nigelad majandusnäitajad on süstinud turgudesse usku, et Bernanke peab raha juurde trükkima ning see usk on põhjustanud osturalli". Minul isiklikult läheb süda pahaks seda lugedes, aga noh ... eks uppujatel on igatsugu nägemusi veel enne surma. Tulemus peale Bernanke kõnet on siis ette juba vormitud selline, et raha mittetrükkimise korral tuleb turgudest eemaldada see raha, mis sinna on viimase nädalaga lisandunud pluss see raha, mis normaaljuhul nii s*ttade majandusuudiste ja väljavaadete puhul nagunii turult ära tõmmatakse. Mina arvan Edasi võiks arvata, et kui palju siis täna turud kukuks, kui kukkumiseks läheb. Reedene päev, inimestel juba õlled lahti - nu äkki üle -4% siiski ei kuku?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
26.08.2011 16:11:43
|
|
|
| ma arvan et ta ei ütle mitte midagi erilist veel
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
26.08.2011 18:37:53
|
|
|
ega see paari tähtsa raha odavnemine ja muude kallinemine ka head tähenda. Siis peavad ka teised lahjendama. Küll paar päeva vana uudis aga siiski:
Šveitsi supermarketid alandavad järsult hindu
Hindu juba kuni viiendiku võrra alandanud Šveitsi supermarketid plaanivad edasisi hinnalangetusi, põhjuseks kallinev frank.
Šveitsi frangi kallinemine euro suhtes on viinud riigist paljud ostlejad Saksamaale ja Prantsusmaale. Seetõttu on näiteks grupi Mirgos piiriäärsete kaupluste müük vähenenud kuni 8 protsenti ja ettevõte kaalub töötajate koondamist, vahendab Wall Street Journal.......
http://www.e24.ee/539772/sveitsi-supermarketid-alandavad-jarsult-hindu/
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.08.2011 20:29:44
|
|
|
see toidupoodide teema imelik... leping ju ikka euros. Minu esimene mõte on, et seal pidid ju kaupmehed eetilised olema
Puhas mäng, et EL'i kaubalt saadakse rohkem kasu. Tarbija tabas ära, et nende ostujõud 15% suurem ja läks mujale shoppama.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
29.08.2011 22:23:22
|
|
|
Seekord siis tundusid Bernanke sõnad "kindlalt aga aeglaselt kosuvast majandusest" olevat tähtsamad igatsugu reaalsetest numbritest. Ilmselgelt oligi see üks "töövahend", millega Fed turge ja seeläbi majandust stimuleerida saab Ja muidugi siis see kahele päevale pikendatud nõupidamine septembris. Ainult aeg näitab, et kui ausat juttu need mehed ajavad ning millest see kantud on. Naised saunas on rääkinud, et peale augustikuiseid madalseise puhutakse S&P üles (kuhugi 1200 kanti) ning see jääb viimaseks mullitamiseks enne "tasumise päeva". Mine võta kinni, et mis siin juhtuma hakkab. Praegu vist on paljud leidnud jõudu mängida Buffetit igatahes.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
30.08.2011 01:48:12
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
| Seekord siis tundusid Bernanke sõnad "kindlalt aga aeglaselt kosuvast majandusest" olevat tähtsamad igatsugu reaalsetest numbritest. |
Heh. Kas see mitte just nii ei ole, et Bernanke jättis otsad selliselt lahti, et suure tõenäosusega otsustatakse septembris ikkagi uus abipakett ära, ja see kosutab turgusid. Ehk siis, majanduse piisavalt kehv seis turgutab aktsiate hindu, ja kui see seis natuke parem tunduks, nii et abipakett ebatõenäoline oleks, siis oleks turud just alla müüdud..
| Magic kirjutas: |
see toidupoodide teema imelik... leping ju ikka euros. Minu esimene mõte on, et seal pidid ju kaupmehed eetilised olema
Puhas mäng, et EL'i kaubalt saadakse rohkem kasu. Tarbija tabas ära, et nende ostujõud 15% suurem ja läks mujale shoppama. |
Kui tarbija juba mujale ostma läheb (mida kuulu järgi tehti juba päris palju), siis kuidas see kaupmeeste eetilisusega seotud on? Puhas turumajandus ju.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.08.2011 07:50:22
|
|
|
| Ongi tutumajandus - kaupmees kasutas lihtsalt ära kursimuutust kasumi teenimiseks ja rahvas hääletas jalgadega. Lihtne... võib-olla väike turismireis ka.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
30.08.2011 10:48:07
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
| et suure tõenäosusega otsustatakse septembris ikkagi uus abipakett ära, ja see kosutab turgusid. |
Ei saa ju kuskilt välja lugeda, et milline on "ametlik" tõenäosus. See on ikka sulaselge isetegevuslik panustamine, et äkki siiski. Lisaks ju ütles Bernanke selgelt, et lõppkokkuvõttes on majanduse ergutamine suuresti valitsuse asi. Ehk Obama 5.septembri kõne sa tugevalt kaalu juurde Küll võib ikka 22.septembri hommik jube olla, kui see loto siin kinni jookseb
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
30.08.2011 10:58:47
|
|
|
| Turgude käitumine näitabki "ametlikku" tõenäosust antud juhul.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.08.2011 13:12:31
|
|
|
| fallout3 kirjutas: |
| Turgude käitumine näitabki "ametlikku" tõenäosust antud juhul. |
6 kuud ettevaatav jah...ideaalis
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.08.2011 20:59:59
|
|
|
| Tänane, Kanal2-e "Reporter" räägib praegu sellest, et väga vähesed tunnevad huvi moodsa kauba, elektriauto vastu.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.08.2011 22:38:32
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Tänane, Kanal2-e "Reporter" räägib praegu sellest, et väga vähesed tunnevad huvi moodsa kauba, elektriauto vastu. |
70 autot 500-st. Suht sitt seis... ei tea kuidas laadmisjaamade ehitamine läheb
---------------------------------
USA indeksid vs kuld ...kuld tõusnud 2,6%... indeksid sama palju. Midagi on mädasti... kuld peaks ju langema
Panused mõlemas suunas ikka päris kõrged...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
31.08.2011 10:40:32
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
| Tänane, Kanal2-e "Reporter" räägib praegu sellest, et väga vähesed tunnevad huvi moodsa kauba, elektriauto vastu. |
70 autot 500-st. Suht sitt seis... ei tea kuidas laadmisjaamade ehitamine läheb
---------------------------------
USA indeksid vs kuld ...kuld tõusnud 2,6%... indeksid sama palju. Midagi on mädasti... kuld peaks ju langema
Panused mõlemas suunas ikka päris kõrged... |
Elektriautod on mu meelest suht klassikaline "kes ostaks esimese telefoni?" teema.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.08.2011 10:51:45
|
|
|
linnad on meil täis korrusmaju, millel niigi parkimisprobleemid. maapiirkondades sõidetakse päris pikki sõite, nii et karmimates ilmastikutingimustes on elektriauto mõttetu, pealegi ei kannata suurema osa rahakott lugu välja.
eeslinnade kaader vaevalt, et mugavust ohverdama nõus on.
pealegi, olgem ausad, need autod on ikka väga kallid. isegi soodustusega arvestades, 18k eest saab korraliku väikeauto. täishinna, ehk 36k eest saab korraliku keskklassi auto.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
31.08.2011 12:56:13
|
|
|
| Elektriauto on vist praegu nendele rikkuritele, kes mõtlevad: "Tundub huvitav, võiks ju proovida" - umbes nagu ostaks iPadi endale.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
31.08.2011 13:12:54
|
|
|
Mida rohkem ostetakse, seda kiiremini toimub areng.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
01.09.2011 10:39:40
|
|
|
Mõned aastad tagasi, kui jamad USAst alguse said, siis kukkus nii minu palk ja pensioniraha, maksud tõusid ning tekkis üldiselt s*tt meeleolu.
Kui üritada aimata, et mis tulemas on, siis no kuhu ka ei vaataks - uued ja kehvad tulemused majanduses on üldine trend. Pehmeltöeldes. Sest numbreid annab väänata ja poliitiliselt korrektsed avaldused ei too tõtt lagedale. Aga tõe varjamine/pehmendamine muutub üha raskemaks. USAs pidi 5. septembril esinema president Obama kongressi ees uute ideedega, et kuidas riigi majandust edasi viia, mis meetmeid ning vahendeid tuleks rakendada jmt. Kõne lükati edasi 7. septembri peale väitega (lisaks muudele vabandustele), et president vajab ettevalmistuseks rohkem aega.
Nojah, ju siis ei teata, et mida öelda Huvitav, kas öeldakse, et peab hakkama säästma ning vähem kulutama või kutsutakse üles jälle kõvasti laenama ning tarbima? Levinud arvamuste kohaselt viivad mõlemad tegevused varem või hiljem mingitsorti krahhini ja seda on võimatu vältida. Ning maksud jälle tõusevad ja tuletõrjujaid ning õpetajaid hakatakse likvideerima ning töökohtadega tekib probleme jne. Krt... miks meid sellise olukorraga just nüüd õnnistatakse? Miks on seal pumpade juures jälle inimesed, kes on seda sorti inimesed, keda WWII ajal arvati heaks laagrisse paigutada?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.09.2011 10:56:14
|
|
|
Miks vaadata USA poole? Meil endal ka ju siin % SKT-st vähemalt sama suured idiootsused käsil. See ECB käendus määrati ju meile suurimaks EU riikide seas. 1 miljardi asemel 2 miljardid euri. Pole paha...
Nüüd põgeneb Ligi Eesti panka ära
Teine teema see masu ajal infra ehitusega molutamine - suur osa projekte on nihkunud 1-2 aastat + nüüd veel Jaapani CO rahad. Samas suurem osa ehitajaid on pagenud Soome, Rootsi ja Norrasse (viimasesse kiputakse ka järjest rohkem elama jääma).
Siia jäänud oskajatel on kohati tööd nii palju, et pole võimalik nädal aega inimesi kätte saada, et veel tööd pakkuda. Samas teised teevad 2€ tund ka hetkel tööd ja tööpakkumised on selles kandis.
Lisaks uued projektid venivad 2009 hindade tõttu - on vaja hange teha, siis kõrge hinna tõttu kehtetuks kuulutada ja uuesti lisaraha küsida
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
01.09.2011 13:54:28
|
|
|
Kas majandusprobleemide ajastul on taas tekkimas viha juutide vastu?
Miks me ei suuda ehitada toimivat süsteemi?
Miks me üksikisiku tasandil justkui teame kuidas oleks õige käituda aga kollektiivina seda ei suuda?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
01.09.2011 14:27:23
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
| Kas majandusprobleemide ajastul on taas tekkimas viha juutide vastu? |
Probleemidega koos tekib üldse igasuguseid erinevaid vähem ja rohkem põhjendatud vihasid. Olgu nende sihtmärgiks siis juudid, moslemid, mustanahalised, võõrtöölised, riigivalitsejad, suurettevõtjad jne jne.
| tsitaat: |
Miks me ei suuda ehitada toimivat süsteemi?
Miks me üksikisiku tasandil justkui teame kuidas oleks õige käituda aga kollektiivina seda ei suuda? |
Sest see, mis on hea üksikisiku tasandil, ei pruugi olla hea kollektiivile. See peaks vastama mõlemale küsimusele.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cirm
HV vaatleja
liitunud: 06.07.2004
|
02.09.2011 13:28:27
|
|
|
The tragedy of the commons is a dilemma arising from the situation in which multiple individuals, acting independently and rationally consulting their own self-interest, will ultimately deplete a shared limited resource, even when it is clear that it is not in anyone's long-term interest for this to happen. This dilemma was first described in an influential article titled "The Tragedy of the Commons," written by ecologist Garrett Hardin and first published in the journal Science in 1968
Wikipedia
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
02.09.2011 14:10:18
|
|
|
New evidence of a massive oil slick near Deepwater Horizon site (Gulf of Mexico)
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|