|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
02.08.2011 10:07:15
|
|
|
ma unustasin "[irony]" panna.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.08.2011 10:22:03
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| Kui limiiti poleks tõstetud, siis oleks maailmalõpp tulemata jäänud. |
Lõpp oleks ka siis tulnud, lihtsalt veidi teisel kujul
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.08.2011 10:29:35
|
|
|
| Öelge tere QE3'le ja hüperinflatsioonile. Aplaus USAle, mõistus kaotas jälle.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
02.08.2011 10:49:42
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| maailmalõpp lükati edasi. |
no detsembrini 2012 on ju veel aega ei tasu ikka ettekuulutustega vastuollu minna
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.08.2011 10:52:19
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
delef, ja selle trükkimisega jõuad välja kuhu?
Igale ühele triljon eurot - kõlab nagu plaan  |
Aga on ju plaan... hetkel küll selline, et võtame elanikelt raha ja anname raiskajatele.
Antud arengute korral tekib küsimus, et miks me peame tõmblema kellegi teise heaolu pärast.
Ühtsest süsteemi pole ja ei tule - EL on selleks liialt saamatu.
Vana hea Saksamaa ka kõigest mögiseb häid ideid välja, aga teoks pole 3a jooksul midagi tehtud kuna Prantsusmaa lubab talle, siis jalaga kanni peksta.
Mõttetu teema ju..
------------------------
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
02.08.2011 11:13:09
|
|
|
| delef kirjutas: |
| Miks EU või Eesti ei võiks hakata ise raha trükkima? |
Suveräännsed riigid võivadki ise printida.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
02.08.2011 11:27:39
|
|
|
kahjuks nii see on tõesti. Arvan, et ega saksamaa seda eurot poleks ise väga tahtnudki, aga eks tuli käsk kõrgemalt poolt ja polnud midagi parata.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
02.08.2011 22:40:40
|
|
|
| mõnus kulla ralli täna ikka
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
03.08.2011 23:40:37
|
|
|
Ma ei saa naljast aru
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
03.08.2011 23:52:04
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Ma ei saa naljast aru  |
WHO KNEW, firma nime vahetus General Motorsilt Government Motorsiks ei teinud sitast saia
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
04.08.2011 11:53:32
|
|
|
Ühelt poolt very bad management ja teiselt poolt keskmine jänki ei osta pmst neverever elektriautot (populaarseim peaks siiani olema Ford F150 oma vähemalt 4-liitrise V6-ga... how do you compete with that ?!).
GM toodab jätkuvalt laieimat valikut (mudeliarvult) hübriide ja elektriautosid aga sisuliselt mitte kellelegi (keegi ei osta, popim hübriid peaks jätkuvalt olema Prius ja elektrisse pole kellelgi usku - golfikärud ju). Next bailout coming in 2012
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
04.08.2011 13:26:34
|
|
|
Kui keegi on näinud viimast Top Geari episoodi, siis seal testiti kahte elektriautot reaalsetes kasutustingimustes. Nissan Leaf ja Peugeot iOn.
Probleemid, mis takistavad elektriautodel massidesse jõuda:
Hind Sama raha eest saaks kvaliteetse sedaani.
Läbisõit ja laadimisaeg Saates oli täielikuks laadimiseks vaja kulutada 13h.
Patareipaki eluiga ja hind Reaalselt viie aasta pärast tuleks see välja vahetada, hinnaks u. 6000 £
Laadimisjaamade vähesus, ei olegi muude probleemide kõrval nii oluline ning igale poole neid nagunii ei tuleks.
Inimesed loevad ikkagi raha ja vaatamata muudele probleemidele on ka majanduslikult elektriauto halb variant.
Kus on Honda FCX Clarity?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
05.08.2011 11:44:08
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Kui keegi on näinud viimast Top Geari episoodi, siis seal testiti kahte elektriautot reaalsetes kasutustingimustes. Nissan Leaf ja Peugeot iOn.
Probleemid, mis takistavad elektriautodel massidesse jõuda:
Hind Sama raha eest saaks kvaliteetse sedaani.
Läbisõit ja laadimisaeg Saates oli täielikuks laadimiseks vaja kulutada 13h.
Patareipaki eluiga ja hind Reaalselt viie aasta pärast tuleks see välja vahetada, hinnaks u. 6000 £
Laadimisjaamade vähesus, ei olegi muude probleemide kõrval nii oluline ning igale poole neid nagunii ei tuleks.
Inimesed loevad ikkagi raha ja vaatamata muudele probleemidele on ka majanduslikult elektriauto halb variant.
Kus on Honda FCX Clarity? |
Siin peaks ikka lisaks olema kütusekulu arvestus, see lähenemine on täiesti ühepoolne
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
05.08.2011 11:58:41
|
|
|
| ossa kirjutas: |
| -Koppel- kirjutas: |
Kui keegi on näinud viimast Top Geari episoodi, siis seal testiti kahte elektriautot reaalsetes kasutustingimustes. Nissan Leaf ja Peugeot iOn.
Probleemid, mis takistavad elektriautodel massidesse jõuda:
Hind Sama raha eest saaks kvaliteetse sedaani.
Läbisõit ja laadimisaeg Saates oli täielikuks laadimiseks vaja kulutada 13h.
Patareipaki eluiga ja hind Reaalselt viie aasta pärast tuleks see välja vahetada, hinnaks u. 6000 £
Laadimisjaamade vähesus, ei olegi muude probleemide kõrval nii oluline ning igale poole neid nagunii ei tuleks.
Inimesed loevad ikkagi raha ja vaatamata muudele probleemidele on ka majanduslikult elektriauto halb variant.
Kus on Honda FCX Clarity? |
Siin peaks ikka lisaks olema kütusekulu arvestus, see lähenemine on täiesti ühepoolne  |
Kütusekuluga on see teema, et kokkuhoid kütusekulus tuleb välja just siis, kui sõidetakse palju, aga mida rohkem elektriautoga sõidad, seda teravamalt tulevad selle probleemid esile (laadimisvõimalused kehvad, laadimisaeg pikk, pikemal sõidul pead pikalt ette arvestama, kus laadida saad ja pead).
See on omaette paradoks, et elektriauto on olemuselt sobiv just linnainimesele, kes sõidab autoga suhteliselt lühikest distantsi, tööle-koju-poodi ja samas omab eramaja või garaaži, kus autot mugavalt laadida. Samal ajal seesama linnainimene, kes sellise autoga sõidab, vurab täna ringi näiteks Nissan Micra või Ford Fiesta või Fiat 500-ga, ja tema läbisõidu juures on tema igakuine kütusekulu umbes üks paak. Mis tegelikult tähendab, et kui need inimesed, kelle elukorraldus lubab üle minna elektriautole, seda teevad, siis üldjoontes muutub vähe, kuna nendesamade inimeste kütusetarbimine on ka tavalise sisepõlemismootoriga väga väikene. Ehk siis efekt on tilluke.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
05.08.2011 12:15:24
|
|
|
Draax, Olen nõus, et TÄNA elektriauto soetamine ei ole majanduslikult põhjendatud, kuid minu kommentaar oli see, et väited olid ühepoolsed Näiteks patareipaki raha hoiad sa kütuse pealt 5 aastaga kokku
Samuti ei saa ma nõustuda sinu väitega, et
| tsitaat: |
Samal ajal seesama linnainimene, kes sellise autoga sõidab, vurab täna ringi näiteks Nissan Micra või Ford Fiesta või Fiat 500-ga
|
Palju sa näed linnas selliseid autosid ringi vuramas, tühine protsent
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
05.08.2011 12:42:44
|
|
|
| ega eriti ei hoita autot 5 aastat, võetakse see elektripunn liisingusse 3 aasta peale ja akude vahetamine jääb kellegi teise õnnetu kanda.
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.08.2011 13:42:34
|
|
|
| aise kirjutas: |
| ega eriti ei hoita autot 5 aastat, võetakse see elektripunn liisingusse 3 aasta peale ja akude vahetamine jääb kellegi teise õnnetu kanda. |
Saab ka akut rentida.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.08.2011 14:00:12
|
|
|
NEXT - self awareness
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
05.08.2011 14:11:37
|
|
|
| Ilmselgelt elektriauto ei saa olla pere ainsaks autoks, pere teiseks autoks küll. Ehk siis elektriauto on pigem lisaks olemasolevale kui asenduseks. Kas see just kokkuhoid on ...
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
05.08.2011 14:15:27
|
|
|
| Elektriautoga saab Tallinnas tasuta parkida. Kesklinnas hoiab seega kuskil 60-100 eurot kuus kokku.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
05.08.2011 14:16:58
|
|
|
5 aastaga siis uue aku hind juba parkimise pealt kokku hoitud
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
05.08.2011 14:42:22
|
|
|
aeg=raha
kalkuleerige see aeg, mis kulub laadimise peale, nüüd rahaks. ja siis vaatame kui hulluks asi läheb.
kiirlaadimine ca 30 minti oli? mis võtab akul rohkelt laadimistsükleid vähemaks
normaalne laadimine kodus on ikka paar tundi. kuna läbisõit on võrdlemisi väike ühe laadimisega, siis tekib ikka momente kus pole võimalust sul raisata tunde laadimise peale, või isegi 30 minutit on palju.
muidugi ei ole see maailma lõpp, aga sellegipoolest probleem.
tööle-koju-tööle-poodi ehk jah sobiks, siis sõidadki umbkaudu akud peaaegu nulli ja jätad ööseks laadima.
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
05.08.2011 14:46:15
|
|
|
pole vaja oma kuudist linna tääle ja tagasi kärutada lihtsalt. isegi tallinna arhidektid meedias seletasid, et tallinn ei saa edasi nn haja areneda.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.08.2011 14:52:19
|
|
|
laurx, ma liiklen näiteks kodust tööle 20km. ja seda täiesti tallinna linna sees...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.08.2011 14:57:55
|
|
|
| painkillah kirjutas: |
| kalkuleerige see aeg, mis kulub laadimise peale, nüüd rahaks. ja siis vaatame kui hulluks asi läheb. |
Kas passid auto kõrval kogu laadimise aja? Keskmine elektrimasin sõidab ühe "paagitäiega" maha 50-100km sõltuvalt sajast parameetrist ning seda peaks piisama üsna korralikult töö-kodu vahel liiklemiseks. Kui vaja ka pool suguseltsi mööda linna laiali vedada siis tõesti oleks tarvis masin päeval töö juures parklas samuti seina torgata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
05.08.2011 15:40:04
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| painkillah kirjutas: |
| kalkuleerige see aeg, mis kulub laadimise peale, nüüd rahaks. ja siis vaatame kui hulluks asi läheb. |
Kas passid auto kõrval kogu laadimise aja? Keskmine elektrimasin sõidab ühe "paagitäiega" maha 50-100km sõltuvalt sajast parameetrist ning seda peaks piisama üsna korralikult töö-kodu vahel liiklemiseks. Kui vaja ka pool suguseltsi mööda linna laiali vedada siis tõesti oleks tarvis masin päeval töö juures parklas samuti seina torgata. |
uuemad sõidavad isegi 400km juba. Ning kui inimene elab eramajas, siis õhtul koju minnes saba taha, hommikul täisakudega jälle vurama ning pole probleemi. Kui aga pidevalt tlna ja võru vahet sõita nii et hommikul sinna ja õhtul tagasi ning vahepeal laadida ei saa siis on küll raskem ja selle jaoks ongi hetkel veel fossiilsed kütused.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.08.2011 15:46:35
|
|
|
SurfData, milline sul 400km sõidab? need seltsimees Scarti pool muttasõimatud volt/ampera, mis sellesama 400km range fossiilse kütuse abil saavutavad?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 05.08.2011 15:47:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.08.2011 15:46:37
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
| uuemad sõidavad isegi 400km juba |
Tean, see 50-100 oli vastutuules mõne aasta vanuse akuga -25C juures mööda lumeplöga rallitades
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.08.2011 15:54:57
|
|
|
Mina usun küll endiselt, et alternatiividee - laadimise asemel tühja aku vahetus täislaetud aku vastu - levib mõne aasta pärast, nagu kulutuli mööda maailma laiali.
Sellel on niivõrd palju eeliseid igasugu muude üsna algeliste laadmispunktide ideede suhtes.
-------------------------------
Ja kes ei tea, mis asjad on "akuvahetuspunktid" ning kuidas need töötavad, otsib eestpoolt, sinna sai millagi ka link pandud selle kohta kuidas asi töötab.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.08.2011 16:00:44
|
|
|
ehk siis selle asemel, et nagu praegu lähed tanklasse, lased paagi täis ja maksad 60€ lähed elektriautoga tanklasse, vahetatakse sul aku ära ja maksad 60€.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
05.08.2011 16:44:08
|
|
|
Ei toimi see nii ja ei hakka kunagi ka toimima - akud ei ole üle automarkide universaalsed. Juba praegugi on osadel akud topeltpõhja vahel, osadel kerepaneelide alla peidetud, kuidas kellegi fantaasia lubab. Igasuguse mahu, kuju, mahtuvuse jms eripäradega. Tehnoloogia on see, mis annab konkurentsieelise ja pole ühegi autotootja huvi minna mingi universaalse ja keskpärase lahenduse peale välja.
Aku ei hakka kunagi olema nagu praegune autoaku, et tõsta aga mingi kast maha ja uus peale, rääkimata sellest, et akude massi tõttu ei ole nende käsitsi peale-maha tõstmine kuigi reaalne.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.08.2011 17:25:10
|
|
|
Erinevad akud pole tulevikus probleem, kuna kuuldatavasti kavatseb EL ka selle kehtestada, et elektriautode akud peavad olema universaalsed ja ka kiirkorras vahetatavad.
Vaatan, kas leian sellekohase lingi oma suurest lingivirnast üles.
------------------------
Ja kui selline kord kehtestatakse, siis on see juba autofirmade probleem, kui nad oma autosid Euroopas müüa ei taha. Usun, et tahavad müüa vägagi, siis liigutavad insenerid ennast natuke ja ongi akud nii paigutatud, nagu vaja.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
05.08.2011 17:39:59
|
|
|
| Ainult eriline loll standardiseerib ja kirjutab seadusesse ainuvõimalikuna arengujärgus lapsekingades oleva lahenduse. Elektriautondus kõnnib paraku alles lapsekingades ja praegused akulahendused on alles esimene samm alternatiivsete energiaallikate suunas.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
05.08.2011 17:44:15
|
|
|
Arvan, et akuga auto ei ole tuleviku lahendus. Ainult siis, kui linnas sõita ja selles mahus, mis aku kannataks. Siis foori taga seistes akut praktiliselt ei kulu. Ja väga ei tahaks uskuda ka sellesse, et auto pidurdamisel akut laetakse või kuidagi õhu takistus muudetakse energiaks. Kahtlen selles.
Akude vahetamine ei tule mitte mingil juhul arvesse. Kui sulle kaks aastat vanem aku vastu antakse, oleksid sellega rahul? Ei hakka rääkimagi aku tüüpidest, nende paiknemisest autos ning aku raskusest. Sellisel juhul jääb ikkagi laadimine.
Laadimise koha pealt öeldes olen kuulnud, et arendatakse uusi akusid, mis suudavad kiiresti täis laadida (loodetavasti kodused kaitsmed peaksid vastu ikka :S). Sellegipoolest on vaja energia tootmisel seda muundada, transportida, laadimisel on kadusid ja aku sees on ka energia kadu.
Akuga läbisõidu pikkus temperatuuri langedes ning aastate möödudes väheneb tunduvalt.
Tahaks väga leida midagi positiivset elektriautos, kuid ainus, mis pähe tuleb, on keskkonnasääst (tegelikult pole elektri tootmisel ka seda). Siiski tuleb midagi teha, sest kütus hakkab muutuma tohutult kalliks, kuna kaevandamine ning hankimine muutub palju kallimaks.
Autol peab olema ikka mootor. Küsimus on ainult selles, et mis on selle mootori energia allikaks.
Edit: Ja palju maavarasid kuluks akude tootmiseks? Maailmas ju nii palju sõiduvahendeid.
viimati muutis LiivaneLord 05.08.2011 17:51:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
05.08.2011 17:48:10
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
| Ainult eriline loll standardiseerib ja kirjutab seadusesse ainuvõimalikuna arengujärgus lapsekingades oleva lahenduse. Elektriautondus kõnnib paraku alles lapsekingades ja praegused akulahendused on alles esimene samm alternatiivsete energiaallikate suunas. |
+1 debiilsus.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
05.08.2011 18:01:04
|
|
|
Milleks akud... alternatiiv on olemas... kusagil. Massidesse ainult ei taha jõuda millegi pärast.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.08.2011 18:04:45
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
| alternatiiv on olemas |
Ei, ei ole olemas.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
05.08.2011 18:12:03
|
|
|
| Alternatiiv on vesi. Seda ei taheta välja öelda.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.08.2011 18:15:52
|
|
|
tudiludi, tahad sa sellest lähemalt rääkida?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.08.2011 18:22:20
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| Alternatiiv on vesi. Seda ei taheta välja öelda. |
Vesi on madalaim energeetiline olek kus vesinik ja hapnik olla saavad. Sealt energia kätte saamiseks tuleb juba hakata aatomeid lõhkuma.
Kõiksugu nood aparaadid mida youtubes näed et pane auto kraanivee pealt töötama on scamid.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|