Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 251, 252, 253 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 10:07:15 vasta tsitaadiga

ma unustasin "[irony]" panna.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.08.2011 10:22:03 vasta tsitaadiga

Nitrub kirjutas:
Kui limiiti poleks tõstetud, siis oleks maailmalõpp tulemata jäänud.
Lõpp oleks ka siis tulnud, lihtsalt veidi teisel kujul icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 10:29:35 vasta tsitaadiga

Öelge tere QE3'le ja hüperinflatsioonile. Aplaus USAle, mõistus kaotas jälle.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 02.08.2011 10:49:42 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
maailmalõpp lükati edasi.


no detsembrini 2012 on ju veel aega icon_wink.gif ei tasu ikka ettekuulutustega vastuollu minna

icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.08.2011 10:52:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
delef, ja selle trükkimisega jõuad välja kuhu? icon_biggrin.gif
Igale ühele triljon eurot - kõlab nagu plaan icon_razz.gif

Aga on ju plaan... hetkel küll selline, et võtame elanikelt raha ja anname raiskajatele.
Antud arengute korral tekib küsimus, et miks me peame tõmblema kellegi teise heaolu pärast.
Ühtsest süsteemi pole ja ei tule - EL on selleks liialt saamatu.
Vana hea Saksamaa ka kõigest mögiseb häid ideid välja, aga teoks pole 3a jooksul midagi tehtud kuna Prantsusmaa lubab talle, siis jalaga kanni peksta.
Mõttetu teema ju..
------------------------
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 11:12:58 vasta tsitaadiga

Saksamaa ei saa ka eriti tiibu laiutada, tuletatakse kohe II maailmasõja lõpptulemust ja holokausti meelde.

See ka päris hea intervjuu: Hardo Pajula: massidemokraatiasse on inflatsioon sisse programmeeritud

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 02.08.2011 11:13:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 11:13:09 vasta tsitaadiga

delef kirjutas:
Miks EU või Eesti ei võiks hakata ise raha trükkima?

Suveräännsed riigid võivadki ise printida.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 11:14:40 vasta tsitaadiga

€ trükkimise õigus on minu teada vaid Saksamaal ja Prantsusmaal, aga lõppkokkuvõttes otsustab selle üle EKP.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 02.08.2011 11:27:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Saksamaa ei saa ka eriti tiibu laiutada, tuletatakse kohe II maailmasõja lõpptulemust ja holokausti meelde.

See ka päris hea intervjuu: Hardo Pajula: massidemokraatiasse on inflatsioon sisse programmeeritud


kahjuks nii see on tõesti. Arvan, et ega saksamaa seda eurot poleks ise väga tahtnudki, aga eks tuli käsk kõrgemalt poolt ja polnud midagi parata.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.08.2011 22:40:13 vasta tsitaadiga

Virtually everyone agreed that America's fiscal path is unsustainable: With a national debt of more than $14.3 trillion, the U.S. borrows forty cents of every dollar it spends thumbs_up.gif
http://news.yahoo.com/debt-deal-set-pass-were-costs-045917154.html
-----------------------------------------------------------
Americans cut spending for first time in 20 months
Americans cut spending in June and their income grew at the weakest rate in 9 months
http://finance.yahoo.com/news/Americans-cut-spending-for-apf-197491488.html?x=0
----------------------------------------------------------
Country foreign exchange reserves minus external


viimati muutis Magic 02.08.2011 22:40:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2011 22:40:40 vasta tsitaadiga

mõnus kulla ralli täna ikka
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2011 20:00:07 vasta tsitaadiga

Sellise tempoga on uueks nädalaks juba üle 1700.

Hiina agentuur alandas USA krediidireitingut
http://www.e24.ee/518160/hiina-agentuur-alandas-usa-krediidireitingut/


South Korea spent more than a billion dollars in its first gold purchase in more than a decade, as uncertainty about global growth and sovereign debt push central banks around the world to diversify foreign reserves.
http://www.reuters.com/article/2011/08/02/us-korea-economy-reserves-idUSTRE77069420110802
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2011 21:50:48 vasta tsitaadiga

http://www.weeklystandard.com/blogs/chevy-volt-still-not-selling_581956.html

rofl.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.08.2011 22:28:00 vasta tsitaadiga

http://www.weeklystandard.com/articles/unhealthy-debt_577797.html
Obama sotsvärk paneb USA-le kabelimatsu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 03.08.2011 23:40:37 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
http://www.weeklystandard.com/blogs/chevy-volt-still-not-selling_581956.html

rofl.gif

Ma ei saa naljast aru eusa_think.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2011 23:52:04 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Scart kirjutas:
http://www.weeklystandard.com/blogs/chevy-volt-still-not-selling_581956.html

rofl.gif

Ma ei saa naljast aru eusa_think.gif

WHO KNEW, firma nime vahetus General Motorsilt Government Motorsiks ei teinud sitast saia
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2011 02:37:52 vasta tsitaadiga

Iran revolutionary guards commander becomes new president of Opec

Rostam Ghasemi joins Ahmadinejad cabinet as oil minister, automatically making him head of global oil organisation
http://www.guardian.co.uk/world/2011/aug/03/iranian-opec-president-revolutionary-guards


Gold to hit $2,000 before year end
http://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/investing/gold/8678682/Gold-to-hit-2000-before-year-end.html
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 04.08.2011 11:53:32 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
http://www.weeklystandard.com/blogs/chevy-volt-still-not-selling_581956.html

rofl.gif

Ühelt poolt very bad management ja teiselt poolt keskmine jänki ei osta pmst neverever elektriautot (populaarseim peaks siiani olema Ford F150 oma vähemalt 4-liitrise V6-ga... how do you compete with that ?!).

GM toodab jätkuvalt laieimat valikut (mudeliarvult) hübriide ja elektriautosid aga sisuliselt mitte kellelegi (keegi ei osta, popim hübriid peaks jätkuvalt olema Prius ja elektrisse pole kellelgi usku - golfikärud ju). Next bailout coming in 2012 icon_wink.gif

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 04.08.2011 13:26:34 vasta tsitaadiga

Kui keegi on näinud viimast Top Geari episoodi, siis seal testiti kahte elektriautot reaalsetes kasutustingimustes. Nissan Leaf ja Peugeot iOn.
Probleemid, mis takistavad elektriautodel massidesse jõuda:
Hind Sama raha eest saaks kvaliteetse sedaani.
Läbisõit ja laadimisaeg Saates oli täielikuks laadimiseks vaja kulutada 13h.
Patareipaki eluiga ja hind Reaalselt viie aasta pärast tuleks see välja vahetada, hinnaks u. 6000 £
Laadimisjaamade vähesus, ei olegi muude probleemide kõrval nii oluline ning igale poole neid nagunii ei tuleks.

Inimesed loevad ikkagi raha ja vaatamata muudele probleemidele on ka majanduslikult elektriauto halb variant.
Kus on Honda FCX Clarity?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 11:44:08 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Kui keegi on näinud viimast Top Geari episoodi, siis seal testiti kahte elektriautot reaalsetes kasutustingimustes. Nissan Leaf ja Peugeot iOn.
Probleemid, mis takistavad elektriautodel massidesse jõuda:
Hind Sama raha eest saaks kvaliteetse sedaani.
Läbisõit ja laadimisaeg Saates oli täielikuks laadimiseks vaja kulutada 13h.
Patareipaki eluiga ja hind Reaalselt viie aasta pärast tuleks see välja vahetada, hinnaks u. 6000 £
Laadimisjaamade vähesus, ei olegi muude probleemide kõrval nii oluline ning igale poole neid nagunii ei tuleks.

Inimesed loevad ikkagi raha ja vaatamata muudele probleemidele on ka majanduslikult elektriauto halb variant.
Kus on Honda FCX Clarity?
Siin peaks ikka lisaks olema kütusekulu arvestus, see lähenemine on täiesti ühepoolne icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 11:58:41 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
-Koppel- kirjutas:
Kui keegi on näinud viimast Top Geari episoodi, siis seal testiti kahte elektriautot reaalsetes kasutustingimustes. Nissan Leaf ja Peugeot iOn.
Probleemid, mis takistavad elektriautodel massidesse jõuda:
Hind Sama raha eest saaks kvaliteetse sedaani.
Läbisõit ja laadimisaeg Saates oli täielikuks laadimiseks vaja kulutada 13h.
Patareipaki eluiga ja hind Reaalselt viie aasta pärast tuleks see välja vahetada, hinnaks u. 6000 £
Laadimisjaamade vähesus, ei olegi muude probleemide kõrval nii oluline ning igale poole neid nagunii ei tuleks.

Inimesed loevad ikkagi raha ja vaatamata muudele probleemidele on ka majanduslikult elektriauto halb variant.
Kus on Honda FCX Clarity?
Siin peaks ikka lisaks olema kütusekulu arvestus, see lähenemine on täiesti ühepoolne icon_wink.gif


Kütusekuluga on see teema, et kokkuhoid kütusekulus tuleb välja just siis, kui sõidetakse palju, aga mida rohkem elektriautoga sõidad, seda teravamalt tulevad selle probleemid esile (laadimisvõimalused kehvad, laadimisaeg pikk, pikemal sõidul pead pikalt ette arvestama, kus laadida saad ja pead).

See on omaette paradoks, et elektriauto on olemuselt sobiv just linnainimesele, kes sõidab autoga suhteliselt lühikest distantsi, tööle-koju-poodi ja samas omab eramaja või garaaži, kus autot mugavalt laadida. Samal ajal seesama linnainimene, kes sellise autoga sõidab, vurab täna ringi näiteks Nissan Micra või Ford Fiesta või Fiat 500-ga, ja tema läbisõidu juures on tema igakuine kütusekulu umbes üks paak. Mis tegelikult tähendab, et kui need inimesed, kelle elukorraldus lubab üle minna elektriautole, seda teevad, siis üldjoontes muutub vähe, kuna nendesamade inimeste kütusetarbimine on ka tavalise sisepõlemismootoriga väga väikene. Ehk siis efekt on tilluke.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 12:15:24 vasta tsitaadiga

Draax, Olen nõus, et TÄNA elektriauto soetamine ei ole majanduslikult põhjendatud, kuid minu kommentaar oli see, et väited olid ühepoolsed icon_exclaim.gif Näiteks patareipaki raha hoiad sa kütuse pealt 5 aastaga kokku icon_wink.gif
Samuti ei saa ma nõustuda sinu väitega, et
tsitaat:

Samal ajal seesama linnainimene, kes sellise autoga sõidab, vurab täna ringi näiteks Nissan Micra või Ford Fiesta või Fiat 500-ga

Palju sa näed linnas selliseid autosid ringi vuramas, tühine protsent icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.08.2011 12:42:44 vasta tsitaadiga

ega eriti ei hoita autot 5 aastat, võetakse see elektripunn liisingusse 3 aasta peale ja akude vahetamine jääb kellegi teise õnnetu kanda.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 13:39:41 vasta tsitaadiga

http://forte.delfi.ee/news/digi/video-jaapanlased-panid-roboti-motlema-oppima-asju-mida-see-pole-programmeeritud-tegema.d?id=50680595
Iseõppiv robot bullshit ...vaja veel ainult sööma õpetada ja ongi energiaprobleemid murtud icon_lol.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.08.2011 13:42:34 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:
ega eriti ei hoita autot 5 aastat, võetakse see elektripunn liisingusse 3 aasta peale ja akude vahetamine jääb kellegi teise õnnetu kanda.

Saab ka akut rentida.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 14:00:12 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
http://forte.delfi.ee/news/digi/video-jaapanlased-panid-roboti-motlema-oppima-asju-mida-see-pole-programmeeritud-tegema.d?id=50680595
Iseõppiv robot bullshit ...vaja veel ainult sööma õpetada ja ongi energiaprobleemid murtud icon_lol.gif

NEXT - self awareness
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 14:11:37 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt elektriauto ei saa olla pere ainsaks autoks, pere teiseks autoks küll. Ehk siis elektriauto on pigem lisaks olemasolevale kui asenduseks. Kas see just kokkuhoid on ...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 14:15:27 vasta tsitaadiga

Elektriautoga saab Tallinnas tasuta parkida. Kesklinnas hoiab seega kuskil 60-100 eurot kuus kokku.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 14:16:58 vasta tsitaadiga

5 aastaga siis uue aku hind juba parkimise pealt kokku hoitud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 14:42:22 vasta tsitaadiga

aeg=raha
kalkuleerige see aeg, mis kulub laadimise peale, nüüd rahaks. ja siis vaatame kui hulluks asi läheb.
kiirlaadimine ca 30 minti oli? mis võtab akul rohkelt laadimistsükleid vähemaks
normaalne laadimine kodus on ikka paar tundi. kuna läbisõit on võrdlemisi väike ühe laadimisega, siis tekib ikka momente kus pole võimalust sul raisata tunde laadimise peale, või isegi 30 minutit on palju.
muidugi ei ole see maailma lõpp, aga sellegipoolest probleem.
tööle-koju-tööle-poodi ehk jah sobiks, siis sõidadki umbkaudu akud peaaegu nulli ja jätad ööseks laadima.

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 14:46:15 vasta tsitaadiga

pole vaja oma kuudist linna tääle ja tagasi kärutada lihtsalt. isegi tallinna arhidektid meedias seletasid, et tallinn ei saa edasi nn haja areneda.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 14:52:19 vasta tsitaadiga

laurx, ma liiklen näiteks kodust tööle 20km. ja seda täiesti tallinna linna sees...
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.08.2011 14:57:55 vasta tsitaadiga

painkillah kirjutas:
kalkuleerige see aeg, mis kulub laadimise peale, nüüd rahaks. ja siis vaatame kui hulluks asi läheb.
Kas passid auto kõrval kogu laadimise aja? Keskmine elektrimasin sõidab ühe "paagitäiega" maha 50-100km sõltuvalt sajast parameetrist ning seda peaks piisama üsna korralikult töö-kodu vahel liiklemiseks. Kui vaja ka pool suguseltsi mööda linna laiali vedada siis tõesti oleks tarvis masin päeval töö juures parklas samuti seina torgata.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 05.08.2011 15:40:04 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
painkillah kirjutas:
kalkuleerige see aeg, mis kulub laadimise peale, nüüd rahaks. ja siis vaatame kui hulluks asi läheb.
Kas passid auto kõrval kogu laadimise aja? Keskmine elektrimasin sõidab ühe "paagitäiega" maha 50-100km sõltuvalt sajast parameetrist ning seda peaks piisama üsna korralikult töö-kodu vahel liiklemiseks. Kui vaja ka pool suguseltsi mööda linna laiali vedada siis tõesti oleks tarvis masin päeval töö juures parklas samuti seina torgata.


uuemad sõidavad isegi 400km juba. Ning kui inimene elab eramajas, siis õhtul koju minnes saba taha, hommikul täisakudega jälle vurama ning pole probleemi. Kui aga pidevalt tlna ja võru vahet sõita nii et hommikul sinna ja õhtul tagasi ning vahepeal laadida ei saa siis on küll raskem ja selle jaoks ongi hetkel veel fossiilsed kütused.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 15:46:35 vasta tsitaadiga

SurfData, milline sul 400km sõidab? need seltsimees Scarti pool muttasõimatud volt/ampera, mis sellesama 400km range fossiilse kütuse abil saavutavad? icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 05.08.2011 15:47:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.08.2011 15:46:37 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
uuemad sõidavad isegi 400km juba
Tean, see 50-100 oli vastutuules mõne aasta vanuse akuga -25C juures mööda lumeplöga rallitades icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.08.2011 15:54:57 vasta tsitaadiga

Mina usun küll endiselt, et alternatiividee - laadimise asemel tühja aku vahetus täislaetud aku vastu - levib mõne aasta pärast, nagu kulutuli mööda maailma laiali.

Sellel on niivõrd palju eeliseid igasugu muude üsna algeliste laadmispunktide ideede suhtes.
-------------------------------
Ja kes ei tea, mis asjad on "akuvahetuspunktid" ning kuidas need töötavad, otsib eestpoolt, sinna sai millagi ka link pandud selle kohta kuidas asi töötab.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 16:00:44 vasta tsitaadiga

ehk siis selle asemel, et nagu praegu lähed tanklasse, lased paagi täis ja maksad 60€ lähed elektriautoga tanklasse, vahetatakse sul aku ära ja maksad 60€.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.08.2011 16:25:43 vasta tsitaadiga

Edit: Leidsin veel ühe lingi "automaatse akuvahetuse kohta" ja selle lingi lõpus on ka video olemas, kuidas taoline (näidis)vahetusjaam töötab.
Nii, et kulutad oma elust minuti ja sõidad täislaetud akuga edasi. icon_smile.gif thumbs_up.gif

Teema: Better Place Unveils an Electric Car Battery Swap Station
Link: http://www.wired.com/autopia/2009/05/better-place/
-------------------------------
Edit2: Ja nagu juba enne oletasin, hakkab selliste "akude kiirvahetusjaamade" kohta järjest rohkem infot tulema.
Vist värskeim uudis selle kohta, et nüüd on siis ka Euroopasse selline tuleviku-trend pärale jõudnud. thumbs_up.gif icon_smile.gif beer_yum.gif

Plug-and-Play Batteries: Trying Out a Quick-Swap Station for E.V.’s
http://www.nytimes.com/2011/07/31/automobiles/a-plug-and-play-plan-for-ev-batteries.html?_r=2&ref=automobiles
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 16:44:08 vasta tsitaadiga

Ei toimi see nii ja ei hakka kunagi ka toimima - akud ei ole üle automarkide universaalsed. Juba praegugi on osadel akud topeltpõhja vahel, osadel kerepaneelide alla peidetud, kuidas kellegi fantaasia lubab. Igasuguse mahu, kuju, mahtuvuse jms eripäradega. Tehnoloogia on see, mis annab konkurentsieelise ja pole ühegi autotootja huvi minna mingi universaalse ja keskpärase lahenduse peale välja.
Aku ei hakka kunagi olema nagu praegune autoaku, et tõsta aga mingi kast maha ja uus peale, rääkimata sellest, et akude massi tõttu ei ole nende käsitsi peale-maha tõstmine kuigi reaalne.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.08.2011 17:25:10 vasta tsitaadiga

Erinevad akud pole tulevikus probleem, kuna kuuldatavasti kavatseb EL ka selle kehtestada, et elektriautode akud peavad olema universaalsed ja ka kiirkorras vahetatavad.

Vaatan, kas leian sellekohase lingi oma suurest lingivirnast üles.
------------------------
Ja kui selline kord kehtestatakse, siis on see juba autofirmade probleem, kui nad oma autosid Euroopas müüa ei taha. Usun, et tahavad müüa vägagi, siis liigutavad insenerid ennast natuke ja ongi akud nii paigutatud, nagu vaja.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 17:39:59 vasta tsitaadiga

Ainult eriline loll standardiseerib ja kirjutab seadusesse ainuvõimalikuna arengujärgus lapsekingades oleva lahenduse. Elektriautondus kõnnib paraku alles lapsekingades ja praegused akulahendused on alles esimene samm alternatiivsete energiaallikate suunas.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 17:44:15 vasta tsitaadiga

Arvan, et akuga auto ei ole tuleviku lahendus. Ainult siis, kui linnas sõita ja selles mahus, mis aku kannataks. Siis foori taga seistes akut praktiliselt ei kulu. Ja väga ei tahaks uskuda ka sellesse, et auto pidurdamisel akut laetakse või kuidagi õhu takistus muudetakse energiaks. Kahtlen selles.

Akude vahetamine ei tule mitte mingil juhul arvesse. Kui sulle kaks aastat vanem aku vastu antakse, oleksid sellega rahul? Ei hakka rääkimagi aku tüüpidest, nende paiknemisest autos ning aku raskusest. Sellisel juhul jääb ikkagi laadimine.

Laadimise koha pealt öeldes olen kuulnud, et arendatakse uusi akusid, mis suudavad kiiresti täis laadida (loodetavasti kodused kaitsmed peaksid vastu ikka :S). Sellegipoolest on vaja energia tootmisel seda muundada, transportida, laadimisel on kadusid ja aku sees on ka energia kadu.

Akuga läbisõidu pikkus temperatuuri langedes ning aastate möödudes väheneb tunduvalt.

Tahaks väga leida midagi positiivset elektriautos, kuid ainus, mis pähe tuleb, on keskkonnasääst (tegelikult pole elektri tootmisel ka seda). Siiski tuleb midagi teha, sest kütus hakkab muutuma tohutult kalliks, kuna kaevandamine ning hankimine muutub palju kallimaks.

Autol peab olema ikka mootor. Küsimus on ainult selles, et mis on selle mootori energia allikaks.

Edit: Ja palju maavarasid kuluks akude tootmiseks? Maailmas ju nii palju sõiduvahendeid.


viimati muutis LiivaneLord 05.08.2011 17:51:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 17:48:10 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
Ainult eriline loll standardiseerib ja kirjutab seadusesse ainuvõimalikuna arengujärgus lapsekingades oleva lahenduse. Elektriautondus kõnnib paraku alles lapsekingades ja praegused akulahendused on alles esimene samm alternatiivsete energiaallikate suunas.


+1 debiilsus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 05.08.2011 18:01:04 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Kus on Honda FCX Clarity?

Milleks akud... alternatiiv on olemas... kusagil. Massidesse ainult ei taha jõuda millegi pärast.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.08.2011 18:04:45 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
alternatiiv on olemas
Ei, ei ole olemas.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 18:12:03 vasta tsitaadiga

Alternatiiv on vesi. Seda ei taheta välja öelda.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2011 18:15:52 vasta tsitaadiga

tudiludi, tahad sa sellest lähemalt rääkida?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.08.2011 18:22:20 vasta tsitaadiga

tudiludi kirjutas:
Alternatiiv on vesi. Seda ei taheta välja öelda.
Vesi on madalaim energeetiline olek kus vesinik ja hapnik olla saavad. Sealt energia kätte saamiseks tuleb juba hakata aatomeid lõhkuma.

Kõiksugu nood aparaadid mida youtubes näed et pane auto kraanivee pealt töötama on scamid.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.08.2011 18:29:09 vasta tsitaadiga

Järgnev peaks olema üsna hea link, kus sellest siis juttu, kuidas elektriautode juures seda akuvärki standardiseeritakse. Minule see idee igatahes meeldib rohkem kui see variant, kus igale autole leiutatakse temale isklikult sobiv akuvariant. Ning mille tulemusena vedeleb igal pool akusid, mis kuhugile rohkem ei sobi.

Teema: EC backs project for EV battery switching: EASYBAT
Link: http://www.greencarcongress.com/2011/03/ec-backs-project-for-ev-battery-switching-easybateasybat-20110302.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 251, 252, 253 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.