|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
09.05.2011 16:24:39
|
|
|
nonii, kindle käes, väga timm imo
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aaerrtee
HV vaatleja
liitunud: 07.12.2010
|
25.05.2011 12:56:29
|
|
|
Kas too eReeder C1 hinnaga 99€ näitab ka tema ebapädevust võrreldes kallimate sarnaste seadmetega? Kellelgi pikemaajalisi kogemusi on antud seadmega, et kuidas ikkagi raskus silmale on olenevalt kasutamismahust päevas näiteks vms? Puudub muidugi võrk, aga see-eest bussis (pilt, video, heli) vms oleks ideaalne kaaslane vist ju, kui ühe copy-pastega saad pmst suure hulga tekste/muusikat/videofaile ja slaide mällu paigutatud arvutist.
Seadmed, kus leidub WiFi, on vast paraku kõik puutetundlikud? Minimaalne kasutusaja soov oleks ehk 2 aastat, pole kursis, kuidas see puutetundlikkus reaalselt nö vastu peab või amortiseerub, kui üldse.
Või pigem tasuks ära oodata värviline eInk? Paraku ikkagi ainult mustvalgega vist ostuplaane ei mõlgutaks. Palju küsimusi, ehk keegi viitsib miskit infot pritsida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.05.2011 13:01:43
|
|
|
Telefoni järgi otsustades ei muutu puutetundlikkus mingil moel aja möödudes. Kindle ja vist ka ülejäänud e-ink põhised aparaadid minu teada ei ole puutetundlikud.
Värviline e-ink võib sulle küll värvilist pilti kuvada kuid filmide ja muu kiiremalt muutuva pildi vaatamise võid üsna kiirelt ära unustada.
Ehk siis
e-ink: halltoonid (veel), animatsiooni tugi sisuliselt puudub, aku kestab igaviku, puutetundlikkus puudub
LCD: värviline, animatsioonid, aku kestab loetud tunde, puutetundlik
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
25.05.2011 13:07:56
|
|
|
On olemas päris mitu puutetundlikku e-ink ekrtaaniga e-lugerit.
Näiteks I-river Cover Story ja eile välja kuulutatud uus Nook. samuti mitu Sony e-lugerit.
E-ink on muidugi suht aeglane ja tänu sellele ei ole puutetundlik ekraan selle tehnoloogia juures eh väga mugav.
Nook on kül juba üsna väledaks tehtud:
Video artikli lõpus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
01.06.2011 21:26:59
|
|
|
keegi mõnda head webi poodi teab, kus ePub'e müüakse?
http://www.diesel-ebooks.com/ paistab hea, aga neil on väga paljud asjad US only.
ebooks.com paistab omakorda suht kallis...
Kindle puhul on amazon store ikka kuradi suur pluss Hea meelega ostaks amazonis ja konverdiks ePub'i, aga amazoni DRM on pervessus kuubis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.06.2011 09:41:27
|
|
|
Ise ostsin õele miski kudumisraamatu amazonist ning tollelt DRM'i maha saamine ei olnud eriline ettevõtmine, sai isegi värvilise raamatu tulemuseks
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.06.2011 09:45:52
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Ise ostsin õele miski kudumisraamatu amazonist ning tollelt DRM'i maha saamine ei olnud eriline ettevõtmine, sai isegi värvilise raamatu tulemuseks  |
Ma sain ka DRMi maha, kui mul kindle oli, aga PC kindlesse tulnud failidelt ei taha calibre seda maha võtta. Aga see selleks, sain tabletil kindle softi normaalselt tööle, nii et amazonist ostan ka edaspidi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
13.07.2011 14:22:50
|
|
|
Tere jälle, tekkis jälle soov soetada e-luger, kuid ei tea millist täpselt valida vahepeal on igasugu tundmatuid firmasid juurde tulnud ning valik kirjuks läinud. Põhilised nõuded ehk oleks eink mitte tft-lcd, vaatasin et väga palju just lcd põhised e-lugereid lisandunud, siis ka suurus standard on vist 6"-7" ? Endal silma hakanud Kindle 3 ja mingine Nookei uuem vidin. Kas keegi reaalselt igapäevaselt ka raamatuid loeb elugeriga ?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
13.07.2011 14:28:33
|
|
|
kindle endiselt pea igapäevases kasutuses ning erilisi probleeme pole täheldanud. Kõik siin teemas räägitu kehtib endiselt. Uuemate aparaatide kohta küll kommenteerida ei oska paraku.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
13.07.2011 15:03:42
|
|
|
Sisuliselt suur probleem on ka tellimine, lugesin et Kindle tellimine käib vähe lihtsamalt samas aga Barnes and Noble ei taha eestisse tuua ?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
13.07.2011 15:50:21
|
|
|
| lehm2 kirjutas: |
Sisuliselt suur probleem on ka tellimine, lugesin et Kindle tellimine käib vähe lihtsamalt samas aga Barnes and Noble ei taha eestisse tuua ?  |
B&N euroopasse ei müü ei seadet ega raamatuid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.07.2011 09:36:02
|
|
|
Soojendan enda jaoks teema üles kuna e-lugerite ja e-raamatute areng on kõrvaltvaadates piisavalt kiire ning teema mu jaoks endiselt huvitav. Eriti kuna raamaturiiulis on julgelt pooled sellised raamatud, mida on vaja korra kümnete aastate jooksul (kui üldse).
1. Eriti kuna jäi silma, et inglise-eesti sõnaraamat on Kindlele olemas.
2. Kas Kindle puhul tõesti saabki näiteks EPLi niimoodi lugeda? Äkki keegi saab praegu kas kinnitada või järgi proovida.
3. Kui väga vajalik 3G Kindle puhul on? St e-luger ei tundu väga online seade olevat, seega ei tohiks pidev vajadus 3G (mis sisuliselt ainult Wikisse ning Amazoni laseb) järgi olla.
4. Kuskohast hetkeseisuga kõige soodsamalt Kindle saab? Amazonis on 139$, sellele tuleb ilmselt transport juurde. Või kui kellelgi on müügisoov siis paluks lahkelt PSi kirjutada. :)
5. Kuidas Kindle 4GB (3GB raamatutele) vastu peab? St teksti jaoks on ruumi küll kõvasti kuid kuidas kasutajate kogemus on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
27.07.2011 09:36:26
|
|
|
kindle tuleb kõige soodsamalt tõenäoliselt ikka amazonist, kui sa just ise ei leia kedagi kes kasutatult müüb. Hinnaks oli mõni kuu tagasi 140€ ümmarguselt, see siis koos maksude ja transpordiga.
3G minu jaoks täiesti mõttetu vidin, eriti kuna pea iga suvaline android telefon suudab wifi hotspoti juba mängida, siis ...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.07.2011 09:58:14
|
|
|
Tänud info eest.
6. Kuidas Kindle ja PDF läbi saavad kui PDF näiteks Calibre abil mobisse või muusse Kindlele sobivasse formaati panna? St ma mäletan, et PDF natiivselt olid kas liiga väikse fondiga või kui suurendada siis ei mahtunud ilusti ekraanile. Kas läbi Calibre on tulemus parem?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
27.07.2011 10:42:47
|
|
|
3. täiesti mõttetu imho, isegi wifi on küsitava väärtusega. Tegu siiski peamiselt raamatute lugemise aparaadiga ning kui tihti sa ikka neid sinna kopeerid kusagil arvutist eemal olles? Muidugi eks ta mugav on küll, et ostad amazonist mõne raamatu ning mõne minuti jooksul tiksub see üle wifi sulle aparaati kohale kuid ma ei näe põhjust miks peaks veel 3g'd vaja olema. Hotspoti puhul nii palju, et kindle ad-hoc võrku ei toeta ning vajab infrastructure modes tehtud wifit. Mõned (enamus vähegi vanemaid?) hotspoti toetavad moblad aga viimast tekitada ei oska.
4. Karta on, et amazon oli on ja jääb odavaimaks kohaks, kui just keegi oma aparaati kahjumiga müüma ei hakka. Aasta algupoolel läks 6" wifi mudeli tellimine maksma koos kõigi tasude-maksudega mõned sendid alla 150€
5. hetkel peaks mu aparaadis olema päris mitusada teost ja enamus ruumsit veel vaba. Enamus ebook'i failiformaate on sisse-ehitatud kompressiooniga seega mahub neid sinna üsnagi suures koguses kui just ei ürita liigselt pildimateriali seal hoida.
6. Tekstimaterialiga pole mingeid probleeme aga igasugune pildikraam on suht nutune. Kindle reso on siiski üsnagi madal (600×800) ning enamus PDF'e on mõeldud jupp maad suurema resoga vaatamiseks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
30.07.2011 00:31:24
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
3. täiesti mõttetu imho, isegi wifi on küsitava väärtusega. Tegu siiski peamiselt raamatute lugemise aparaadiga ning kui tihti sa ikka neid sinna kopeerid kusagil arvutist eemal olles? Muidugi eks ta mugav on küll, et ostad amazonist mõne raamatu ning mõne minuti jooksul tiksub see üle wifi sulle aparaati kohale kuid ma ei näe põhjust miks peaks veel 3g'd vaja olema. Hotspoti puhul nii palju, et kindle ad-hoc võrku ei toeta ning vajab infrastructure modes tehtud wifit. Mõned (enamus vähegi vanemaid?) hotspoti toetavad moblad aga viimast tekitada ei oska.
|
Täiesti mõttetu kohe kindlasti mitte. Send to Kindle on kõige lahedam ja kasulikum lisavidin, mida selle seadme jaoks tean. Kuna Kindle on pidevalt WiFis, siis saan sõna otseses mõttes ühe hiireklikiga saata huvipakkuvad ning pikad artiklid oma brauserist otse e-raamatusse. Lisainfo siit: http://www.klip.me/sendtokindle/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aaerrtee
HV vaatleja
liitunud: 07.12.2010
|
30.07.2011 11:00:28
|
|
|
Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B
Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.07.2011 11:08:51
|
|
|
| Aaerrtee kirjutas: |
Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B
Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel. |
Speccide järgi on see pigem linuxiga tahvelarvuti moodi asi, CPU kiirust jms ei jäänud hetkel silma kahjuks. Ekraan on tavaline LCD mitte e-ink nagu Kindlel, samuti on reso sama nagu Kindlel - ehk siis rohkem PDFi ekraanile ei mahu ning väsitab ilmselt silmi kõvasti. 10h akut on ka lahja.
Kui e-lugereid vaadata siis uuena on ~140€ eest Kindle vist parim valik.Tõsi - 50€ kallim kui konkreetne Prestigio.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aaerrtee
HV vaatleja
liitunud: 07.12.2010
|
30.07.2011 11:18:34
|
|
|
| Mhmh, selles suhtes olen kursis, et e-ink vs LCD. Kuid 10h oleks selles suhtes piisav, kui just tarbimise eesmärgiks oleksid erinevad koolimaterjalide ja teatmikekogud näiteks PDF-formaadi kujul. Leidsin, et saab seadete alt reguleerida nii mõningaidki kuvamisviise, kuid eks praktikas oma silmaga nähtu oleks kuhjaga adekvaatsem. Seepärast mõtlesingi, et ehk keegi on toda näppinud või kasutanud. Paratamatult läheks tarvis ikkagi värvilist ekraani seoses jooniste jms objektidega failides.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.07.2011 11:21:31
|
|
|
| See pole enam e-lugeri teema aga - äkki parem mõni tablett? High-end Android või iPad on üsna hea resolutsiooniga juba ning CPU/aku on ka täitsa heas vahekorras. Kindle DX peaks muidu vist olema parem PDFi jaoks aga selle hind on röögatu. Lisaks on must-valge.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aaerrtee
HV vaatleja
liitunud: 07.12.2010
|
30.07.2011 11:32:06
|
|
|
Nimetuse järgi peaks antud Prestigio puhul olema tegu siiski paratamatult ka eBook Readeriga, seepärast arvasin, et olen sobivas teemas Antud mudelgi on siiski ainult nuppudega juhitav, pole puutetundlikku ekraani ega Androidilikke-iOsilikke võimalusi küljes.
Tegelikult olen siin kaalunud ka tahvelarvutit, kuid nendega on selline lugu, et see hägune piir sülearvuti ja tahvelarvuti vahel on küllaltki kahtlane ning kuna korralik tahvelarvuti maksab küllaltki krõbedat hinda hetkel, siis pigem läheks lollikindlama ja lihtsama variandiga lähemaks paariks aastaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
30.07.2011 12:02:50
|
|
|
| Aaerrtee kirjutas: |
Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B
Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel. |
Omal oli mõnda aega see Prestigio uusim 6" klaviatuuriga mudel, sai soetatud just põhjusel oma kogemuse põhjal asja hinnata ja kuna huvi korralik lugemiseks sobiv seade muretseda on olnud suur kuid halli kirja lugemine hallilt taustalt (ehk lihtsalt siis ähmase kirja) häiris sedavõrd, et ei taha vist enam kunagi ühtki e-ink seadet näha vähemalt nende tänapäevasel tasemel. Mis Pdf-i puutub siis seal lisandus veel juba mainitud ähmasusele veel ka pdf-i jaoks liiga väike ekraan, sest kogu aeg loetavat kohta zoomida on ka tapvalt tüütu, eriti seadmel kus ekraanipildi liigutamine on suhteliselt ebamugavalt korraldatud. Muidugi eks oma osa mängi siin ka see kui head silmad kellelgi on aga kui need just kotka omad pole siis küll ei soovitaks. Nii, et ainus kasu mis sellest eksperimendist sain oli otsus siiski lõpuks iPad soetada, millega olen hetkel küll enam kui rahul eriti veel selles osas mis lugemisse puutub. Ka pdf on selle A5 ekraanil juba täiesti normaalselt loetav isegi väiksemasse mõõtu surutud A4. Lisaks mugav võimalus vajadusel midagi kohe kiiresti vajalikku mõõtu zoomida ja sealt jälle endise suuruse juurde tagasi minna jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aaerrtee
HV vaatleja
liitunud: 07.12.2010
|
30.07.2011 12:16:07
|
|
|
| Ühesõnaga, kui tõsisemalt oleks vaja tarbida PDF-e ja kirjanduselaadset üllitist tehnikavidinast, siis pigem ~10". Kuna kotkasilm ei ole, siis pean vast ootama ja jälgima, kuidas see tahvelarvutite turg evolveerub.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
30.07.2011 13:47:34
|
|
|
| Pikkkõrv kirjutas: |
| Aaerrtee kirjutas: |
Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B
Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel. |
Omal oli mõnda aega see Prestigio uusim 6" klaviatuuriga mudel, sai soetatud just põhjusel oma kogemuse põhjal asja hinnata ja kuna huvi korralik lugemiseks sobiv seade muretseda on olnud suur kuid halli kirja lugemine hallilt taustalt (ehk lihtsalt siis ähmase kirja) häiris sedavõrd, et ei taha vist enam kunagi ühtki e-ink seadet näha vähemalt nende tänapäevasel tasemel. Mis Pdf-i puutub siis seal lisandus veel juba mainitud ähmasusele veel ka pdf-i jaoks liiga väike ekraan, sest kogu aeg loetavat kohta zoomida on ka tapvalt tüütu, eriti seadmel kus ekraanipildi liigutamine on suhteliselt ebamugavalt korraldatud. Muidugi eks oma osa mängi siin ka see kui head silmad kellelgi on aga kui need just kotka omad pole siis küll ei soovitaks. Nii, et ainus kasu mis sellest eksperimendist sain oli otsus siiski lõpuks iPad soetada, millega olen hetkel küll enam kui rahul eriti veel selles osas mis lugemisse puutub. Ka pdf on selle A5 ekraanil juba täiesti normaalselt loetav isegi väiksemasse mõõtu surutud A4. Lisaks mugav võimalus vajadusel midagi kohe kiiresti vajalikku mõõtu zoomida ja sealt jälle endise suuruse juurde tagasi minna jne. |
Oeh, palun ära tee ühe ähmase ja tundmatu toote pärast üldistavaid järeldusi. Ma olen üpris veendunud, et seesamune Prestigio kasutab mõnd odavamat vanema põlve paneeli, samas kui Kindle 3 ja Nook Simple Touch omavad mõlemad Pearl e-ink ekraani, mis on hetkel saadaolevaist kõige parema kontrastsusega. Väike võrdlus K2 ja K3 vahel on nähtav siin http://farm5.static.flickr.com/4073/4770890095_007f8bc07e_b_d.jpg
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.07.2011 14:01:05
|
|
|
http://hoho.dyndns-at-home.com/gallery/v/kindle-stuff/20110730_001.jpg.html
Tegin ka ühe klõpsu k3 vs kaks raamatut. Pilt tehtud ilma lisavalguseta akna ääres laua peal moblaga. Paraku mobla kaamera on üsna mürarikas, reaalselt on kirjad oluliselt vähem "määrdunud" kuid mingi ettekujutuse tausta ja teksti kontrastist vast saab.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kriiks
HV kasutaja
liitunud: 24.01.2003
|
01.08.2011 18:51:53
|
|
|
Hoho'ga samuti nõus. Nimetada Kindle 3 teksti halliks hallil taustal on küll selge ülekohus. Pigemini on see parem kui nii mõneski raamatus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tammik
HV vaatleja
liitunud: 06.09.2007
|
05.08.2011 13:58:39
|
|
|
Olen teist päeva selle http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook_Reader_PER5162B_W omanik ja tekst on küll väga selge ja mugav lugeda. Saab lugemise taustaks kuulata muusikat ja isegi raadiot ja nupud on mugavad. Kuna tal on ka wifi, ja kuigi ma ei plaani seda kasutada netis surfamiseks, siis maile tahaks ikka lugeda. Probleem: hotmaili lehele minnes seade crashib, katkestab wifi ära ja viskab peamenüüsse. Teiste lehtedega pole seda juhtunud, avab kenasti delfid, postimehed ja muud jutud.
Milles võiks asi olla?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vyysic
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2002
|
10.08.2011 19:45:03
|
|
|
softi oled uuendanud? Wifi jaoks on kodulehel uuendus olemas.
selle mudeli browseri miinuseks nupu "menu" valikute jabur järjekord. bookmarkimine esimesel real ja go to page keskel. aga mõistagi, tõsi netimasin see ei ole ent kiireks guugeldamiseks ja ilma vaatamiseks käib ka.
Kindlega seni kokkupuude puudub. Kuidas Kindle, Wi-Fi, 6" üldse numbreid sisestada? Piltide järgi ei paista selleks numbriklave olevat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
10.08.2011 19:48:15
|
|
|
| vyysic kirjutas: |
softi oled uuendanud? Wifi jaoks on kodulehel uuendus olemas.
selle mudeli browseri miinuseks nupu "menu" valikute jabur järjekord. bookmarkimine esimesel real ja go to page keskel. aga mõistagi, tõsi netimasin see ei ole ent kiireks guugeldamiseks ja ilma vaatamiseks käib ka.
Kindlega seni kokkupuude puudub. Kuidas Kindle, Wi-Fi, 6" üldse numbreid sisestada? Piltide järgi ei paista selleks numbriklave olevat. |
Sym nupp avab numbrite ja muude sümbolite menüü või siis hoides all Alt nuppu ning vajutades ülemise rea tähti, kus sellisel juhul Q=1, W=2, E=3 jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anti66
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
11.08.2011 22:13:05
|
|
|
| Peab siis väga odav olema....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anti66
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2004
|
11.08.2011 22:33:55
|
|
|
| vortex kirjutas: |
| Peab siis väga odav olema.... |
~ 1 tk a 160 USD koos saatekuludega ~ 220 USD
Iread Technology(HK) Limited
20A, Zhongke Mansion, Hi-tech No.1 Road, Hi-tech Industrial Park, Shenzhen Guangdong Province, P.R. China, P.C. 518057
Web: www.szboeye.com
Ainult et:
1. Supplier Declaration: Herein is a sample for test, no brand.
2. Country of origin: Made in China
3. Payment Term: T/T before delivery
... mõtlen veel et kas see on see õige.
EDIT: http://andi.planet.ee/eReader/quotation_on_6_ereader.pdf
/.../ guess you could buy one very soon in Russia, from our customer like Digma.
_________________ M: Hanssen S.L.G PROFI x osaline köögiriistade komplekt
M: Compaq Contura Aero 4/25 SERIES 2830, FCC ID: CNT75MBZE (Kõvaketas arvatavasti rikkis) - http://andi.planet.ee/aero/compaq.php
viimati muutis anti66 11.08.2011 22:39:03, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
11.08.2011 22:38:02
|
|
|
anti66, $160 eest mingit hiinakat küll ei tasu osta
Kindle on ju ka juba odavam https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6571868#6571868
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
11.08.2011 22:59:07
|
|
|
| mu kindle tellimus oli 202$ koos eesti maksudega, mis amazon endale võtab ja ära maksab minu eest. Täna tellisin uue endale. Kindlasti kordades õigem ost kui see hiinakas 220$
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Yks
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2004
|
13.08.2011 00:15:25
|
|
|
| Calibre eesti lehti tooma on keegi suutnud õpetada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
13.08.2011 12:51:46
|
|
|
Aiai. Kui õigesti näen, on nupud ainult ühel küljel. Ainuüksi see on üks ülimalt oluline ning suur pluss Kindle'il. Igaks juhuks mainin
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
15.08.2011 19:46:36
|
|
|
Ei aitähh. Tegu amazonis 119$ maksva reklaamidega variandiga. Lisaks ei saa ükski eesti firma amazoni garantiile vastu. 140€ eest sain ma ilma reklaamideta variandi otse amazonist ja ajaliselt võibolla päev kauem ootamist.
edit: kas keegi teab, palju kindle3'e wifi akut tarbib. Tal vist pidevat ühendust ei ole, isegi kui wifi sisse on lülitatud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Yks
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2004
|
15.08.2011 22:07:20
|
|
|
Amazonist tuleb Kindle üsna siva kohale, kiiremini kui kohalike poodide "ladusest"
Pühapäeva hilisõhtul tegin tellimuse ja kolmapäeva hommikul kell 10 helistati UPS´ist ja küsiti kas teevad tolli ise ära ja kas keegi on täna pakki vastuvõtmas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
01.09.2011 13:25:27
|
|
|
Sony tuvustas eile uut e-lugerit mis pidavat olema maailma kergeim puuteekraaniga e-luger, ning kasutab uuendatud puuteekraani tehnoloogiat.
Lisaks on hind palju parem kui eelmistel mudelitel: 149€
Link
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.09.2011 13:40:43
|
|
|
Kõlab huvitavalt kuid aku vist veidi nadivõitu:
"As for battery life, a single battery charge will keep digital bookworms busy for up to three weeks with WiFi enabled, or up to a month without WiFi (based on a half-hour reading time per day)."
Kuu aega 30min per päev ehk ~15h. Kui ei loe ei tohiks aku praktiliselt üldse kuluda. Kindle't võrdluseks tuua siis olen sellel lugenud suurusjärgus ~10k lehekülge nii wifiga kui ilma ning koos esmase laadimisega olen kokku pidanud akut laadima 3x, viimane kord oli paar nädalat tagasi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
01.09.2011 13:53:43
|
|
|
See aku värk on kohati kummaline: teoreetiliselt ei peaks e-ink ekraaniga seade akut kulutama kui lehte ei keera ja wifi't ja muud sellist ei ole.
Samas oli mul vahepeal testis üks Prestigio luger mille aku sai niisama seistes paari päevaga tühjaks.
PS. kui kellelgi peaks olema võimalik laenata nädalavahetuseks ühte suvalist e-lugerit oleksin tänulik paari õlle ulatuses...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
02.09.2011 03:28:37
|
|
|
| Tegin sellest Sony uuest lugerist paar klõpsu ja video. Kas tahab, näeb siit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.09.2011 08:51:20
|
|
|
Oot, sel sony aparaadil lehtede pööramiseks külgedel polegi nuppe? See on küll kurjast
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
02.09.2011 09:06:11
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Oot, sel sony aparaadil lehtede pööramiseks külgedel polegi nuppe? See on küll kurjast |
All vasakul on nupud, või siis näpuga mööda ekraani..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
02.09.2011 09:15:02
|
|
|
Palju tuleb ette lugemist voodis selili, reader otsaga kõhule toetamas ning vasak käsi pea all. Ainult parema käega lehtede pööramine on pisut ebamugava võitu. Ei tea kas amazonil taas miskid patendid mis keelavad teistel normaalset ergonoomikat kasutada
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.09.2011 10:21:05
|
|
|
Palun abi Kindle kohapealt. Nimelt tahan hakata "Send to Kindle" võimalust kasutama ning selleks pean ma kindle@klip.me mailiaadressi lisama "Your Kindle approved e-mail list" alla. Ehk siis:
"To establish approved e-mail addresses:
Visit the Manage Your Kindle page on Amazon.com at www.amazon.com/manageyourkindle.
View your list in the "Your Kindle approved e-mail list" section.
Enter an e-mail address you wish to use for sending content to your Kindle and click the "Add Address" link.
If you make a mistake or wish to remove an address from the list, simply click the "Delete" link next to the address.
If you wish to authorize multiple senders from the same domain, enter a partial address, omitting the user name: @youremailservice.com."
Aga ma ei leia kusagilt www.amazon.com/manageyourkindle alt "Your Kindle approved e-mail list" kohta. Täitsa piinlik on endal kohe - kas ma olen pime või... Äkki keegi oskab aidata?
EDIT: leidsin üles "Personal Document Settings" alt.
viimati muutis Dirty Harry 05.09.2011 10:23:50, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.09.2011 10:22:35
|
|
|
Personal Document Settings -> Add a new approved e-mail address
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.09.2011 12:00:20
|
|
|
Ho Ho, jah, täpselt. Tänud.
***
See pole otseselt e-lugeri spetsiifiline küsimus aga - kas USB seinalaadijat saab kusagilt odavamalt ka kui 12€ eest? Kindle tuli USA üleminekuga.
EDIT: sain teise idee. Nimelt kasutada EU -> USA adapterit ning selle külge ühendada siis USA otsaga USB laadija. Maksab suurusjärgu võrra vähem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|