Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  E-raamatute ning e-lugerite(e-reader) arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2011 16:24:39 vasta tsitaadiga

nonii, kindle käes, väga timm imo thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aaerrtee
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2011 12:56:29 vasta tsitaadiga

Kas too eReeder C1 hinnaga 99€ näitab ka tema ebapädevust võrreldes kallimate sarnaste seadmetega? Kellelgi pikemaajalisi kogemusi on antud seadmega, et kuidas ikkagi raskus silmale on olenevalt kasutamismahust päevas näiteks vms? Puudub muidugi võrk, aga see-eest bussis (pilt, video, heli) vms oleks ideaalne kaaslane vist ju, kui ühe copy-pastega saad pmst suure hulga tekste/muusikat/videofaile ja slaide mällu paigutatud arvutist.

Seadmed, kus leidub WiFi, on vast paraku kõik puutetundlikud? Minimaalne kasutusaja soov oleks ehk 2 aastat, pole kursis, kuidas see puutetundlikkus reaalselt nö vastu peab või amortiseerub, kui üldse.

Või pigem tasuks ära oodata värviline eInk? Paraku ikkagi ainult mustvalgega vist ostuplaane ei mõlgutaks. Palju küsimusi, ehk keegi viitsib miskit infot pritsida. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.05.2011 13:01:43 vasta tsitaadiga

Telefoni järgi otsustades ei muutu puutetundlikkus mingil moel aja möödudes. Kindle ja vist ka ülejäänud e-ink põhised aparaadid minu teada ei ole puutetundlikud.
Värviline e-ink võib sulle küll värvilist pilti kuvada kuid filmide ja muu kiiremalt muutuva pildi vaatamise võid üsna kiirelt ära unustada.

Ehk siis
e-ink: halltoonid (veel), animatsiooni tugi sisuliselt puudub, aku kestab igaviku, puutetundlikkus puudub
LCD: värviline, animatsioonid, aku kestab loetud tunde, puutetundlik

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2011 13:07:56 vasta tsitaadiga

On olemas päris mitu puutetundlikku e-ink ekrtaaniga e-lugerit.
Näiteks I-river Cover Story ja eile välja kuulutatud uus Nook. samuti mitu Sony e-lugerit.
E-ink on muidugi suht aeglane ja tänu sellele ei ole puutetundlik ekraan selle tehnoloogia juures eh väga mugav.
Nook on kül juba üsna väledaks tehtud:
Video artikli lõpus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2011 21:26:59 vasta tsitaadiga

keegi mõnda head webi poodi teab, kus ePub'e müüakse?

http://www.diesel-ebooks.com/ paistab hea, aga neil on väga paljud asjad US only.
ebooks.com paistab omakorda suht kallis...

Kindle puhul on amazon store ikka kuradi suur pluss icon_biggrin.gif Hea meelega ostaks amazonis ja konverdiks ePub'i, aga amazoni DRM on pervessus kuubis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.06.2011 09:41:27 vasta tsitaadiga

Ise ostsin õele miski kudumisraamatu amazonist ning tollelt DRM'i maha saamine ei olnud eriline ettevõtmine, sai isegi värvilise raamatu tulemuseks icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 09:45:52 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ise ostsin õele miski kudumisraamatu amazonist ning tollelt DRM'i maha saamine ei olnud eriline ettevõtmine, sai isegi värvilise raamatu tulemuseks icon_smile.gif


Ma sain ka DRMi maha, kui mul kindle oli, aga PC kindlesse tulnud failidelt ei taha calibre seda maha võtta. Aga see selleks, sain tabletil kindle softi normaalselt tööle, nii et amazonist ostan ka edaspidi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2011 14:22:50 vasta tsitaadiga

Tere jälle, tekkis jälle soov soetada e-luger, kuid ei tea millist täpselt valida vahepeal on igasugu tundmatuid firmasid juurde tulnud ning valik kirjuks läinud. Põhilised nõuded ehk oleks eink mitte tft-lcd, vaatasin et väga palju just lcd põhised e-lugereid lisandunud, siis ka suurus standard on vist 6"-7" ? Endal silma hakanud Kindle 3 ja mingine Nookei uuem vidin. Kas keegi reaalselt igapäevaselt ka raamatuid loeb elugeriga ? icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2011 14:28:33 vasta tsitaadiga

kindle endiselt pea igapäevases kasutuses ning erilisi probleeme pole täheldanud. Kõik siin teemas räägitu kehtib endiselt. Uuemate aparaatide kohta küll kommenteerida ei oska paraku.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2011 15:03:42 vasta tsitaadiga

Sisuliselt suur probleem on ka tellimine, lugesin et Kindle tellimine käib vähe lihtsamalt samas aga Barnes and Noble ei taha eestisse tuua ? icon_neutral.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2011 15:50:21 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
Sisuliselt suur probleem on ka tellimine, lugesin et Kindle tellimine käib vähe lihtsamalt samas aga Barnes and Noble ei taha eestisse tuua ? icon_neutral.gif


B&N euroopasse ei müü ei seadet ega raamatuid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 09:36:02 vasta tsitaadiga

Soojendan enda jaoks teema üles kuna e-lugerite ja e-raamatute areng on kõrvaltvaadates piisavalt kiire ning teema mu jaoks endiselt huvitav. Eriti kuna raamaturiiulis on julgelt pooled sellised raamatud, mida on vaja korra kümnete aastate jooksul (kui üldse).

1. Eriti kuna jäi silma, et inglise-eesti sõnaraamat on Kindlele olemas.
2. Kas Kindle puhul tõesti saabki näiteks EPLi niimoodi lugeda? Äkki keegi saab praegu kas kinnitada või järgi proovida.
3. Kui väga vajalik 3G Kindle puhul on? St e-luger ei tundu väga online seade olevat, seega ei tohiks pidev vajadus 3G (mis sisuliselt ainult Wikisse ning Amazoni laseb) järgi olla.
4. Kuskohast hetkeseisuga kõige soodsamalt Kindle saab? Amazonis on 139$, sellele tuleb ilmselt transport juurde. Või kui kellelgi on müügisoov siis paluks lahkelt PSi kirjutada. :)
5. Kuidas Kindle 4GB (3GB raamatutele) vastu peab? St teksti jaoks on ruumi küll kõvasti kuid kuidas kasutajate kogemus on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 09:36:26 vasta tsitaadiga

kindle tuleb kõige soodsamalt tõenäoliselt ikka amazonist, kui sa just ise ei leia kedagi kes kasutatult müüb. Hinnaks oli mõni kuu tagasi 140€ ümmarguselt, see siis koos maksude ja transpordiga.

3G minu jaoks täiesti mõttetu vidin, eriti kuna pea iga suvaline android telefon suudab wifi hotspoti juba mängida, siis ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2011 09:58:14 vasta tsitaadiga

Tänud info eest.

6. Kuidas Kindle ja PDF läbi saavad kui PDF näiteks Calibre abil mobisse või muusse Kindlele sobivasse formaati panna? St ma mäletan, et PDF natiivselt olid kas liiga väikse fondiga või kui suurendada siis ei mahtunud ilusti ekraanile. Kas läbi Calibre on tulemus parem?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.07.2011 10:42:47 vasta tsitaadiga

3. täiesti mõttetu imho, isegi wifi on küsitava väärtusega. Tegu siiski peamiselt raamatute lugemise aparaadiga ning kui tihti sa ikka neid sinna kopeerid kusagil arvutist eemal olles? Muidugi eks ta mugav on küll, et ostad amazonist mõne raamatu ning mõne minuti jooksul tiksub see üle wifi sulle aparaati kohale kuid ma ei näe põhjust miks peaks veel 3g'd vaja olema. Hotspoti puhul nii palju, et kindle ad-hoc võrku ei toeta ning vajab infrastructure modes tehtud wifit. Mõned (enamus vähegi vanemaid?) hotspoti toetavad moblad aga viimast tekitada ei oska.
4. Karta on, et amazon oli on ja jääb odavaimaks kohaks, kui just keegi oma aparaati kahjumiga müüma ei hakka. Aasta algupoolel läks 6" wifi mudeli tellimine maksma koos kõigi tasude-maksudega mõned sendid alla 150€
5. hetkel peaks mu aparaadis olema päris mitusada teost ja enamus ruumsit veel vaba. Enamus ebook'i failiformaate on sisse-ehitatud kompressiooniga seega mahub neid sinna üsnagi suures koguses kui just ei ürita liigselt pildimateriali seal hoida.
6. Tekstimaterialiga pole mingeid probleeme aga igasugune pildikraam on suht nutune. Kindle reso on siiski üsnagi madal (600×800) ning enamus PDF'e on mõeldud jupp maad suurema resoga vaatamiseks.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2011 21:15:15 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et kriso.ee lehele on ilmunud B&N uus luger hinnaga 170€ http://www.kriso.ee/New-Barnes-Noble-Nook-Ebook-Reader/db/9781400532711.html ja kindle 3 on hinda alla lasknud http://www.kriso.ee/Amazon-Kindle-3-Wireless-Reading-Device/db/892685001621.html. Kahju on see et siiski pdf-i tugi on nigel, seega ootan kuni see osa paraneb icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 30.07.2011 00:31:24 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
3. täiesti mõttetu imho, isegi wifi on küsitava väärtusega. Tegu siiski peamiselt raamatute lugemise aparaadiga ning kui tihti sa ikka neid sinna kopeerid kusagil arvutist eemal olles? Muidugi eks ta mugav on küll, et ostad amazonist mõne raamatu ning mõne minuti jooksul tiksub see üle wifi sulle aparaati kohale kuid ma ei näe põhjust miks peaks veel 3g'd vaja olema. Hotspoti puhul nii palju, et kindle ad-hoc võrku ei toeta ning vajab infrastructure modes tehtud wifit. Mõned (enamus vähegi vanemaid?) hotspoti toetavad moblad aga viimast tekitada ei oska.


Täiesti mõttetu kohe kindlasti mitte. Send to Kindle on kõige lahedam ja kasulikum lisavidin, mida selle seadme jaoks tean. Kuna Kindle on pidevalt WiFis, siis saan sõna otseses mõttes ühe hiireklikiga saata huvipakkuvad ning pikad artiklid oma brauserist otse e-raamatusse. Lisainfo siit: http://www.klip.me/sendtokindle/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aaerrtee
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2011 11:00:28 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B

Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2011 11:08:51 vasta tsitaadiga

Aaerrtee kirjutas:
Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B

Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel.
Speccide järgi on see pigem linuxiga tahvelarvuti moodi asi, CPU kiirust jms ei jäänud hetkel silma kahjuks. Ekraan on tavaline LCD mitte e-ink nagu Kindlel, samuti on reso sama nagu Kindlel - ehk siis rohkem PDFi ekraanile ei mahu ning väsitab ilmselt silmi kõvasti. 10h akut on ka lahja.

Kui e-lugereid vaadata siis uuena on ~140€ eest Kindle vist parim valik.Tõsi - 50€ kallim kui konkreetne Prestigio.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aaerrtee
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2011 11:18:34 vasta tsitaadiga

Mhmh, selles suhtes olen kursis, et e-ink vs LCD. Kuid 10h oleks selles suhtes piisav, kui just tarbimise eesmärgiks oleksid erinevad koolimaterjalide ja teatmikekogud näiteks PDF-formaadi kujul. Leidsin, et saab seadete alt reguleerida nii mõningaidki kuvamisviise, kuid eks praktikas oma silmaga nähtu oleks kuhjaga adekvaatsem. Seepärast mõtlesingi, et ehk keegi on toda näppinud või kasutanud. Paratamatult läheks tarvis ikkagi värvilist ekraani seoses jooniste jms objektidega failides.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2011 11:21:31 vasta tsitaadiga

See pole enam e-lugeri teema aga - äkki parem mõni tablett? High-end Android või iPad on üsna hea resolutsiooniga juba ning CPU/aku on ka täitsa heas vahekorras. Kindle DX peaks muidu vist olema parem PDFi jaoks aga selle hind on röögatu. Lisaks on must-valge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aaerrtee
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2011 11:32:06 vasta tsitaadiga

Nimetuse järgi peaks antud Prestigio puhul olema tegu siiski paratamatult ka eBook Readeriga, seepärast arvasin, et olen sobivas teemas icon_razz.gif Antud mudelgi on siiski ainult nuppudega juhitav, pole puutetundlikku ekraani ega Androidilikke-iOsilikke võimalusi küljes.

Tegelikult olen siin kaalunud ka tahvelarvutit, kuid nendega on selline lugu, et see hägune piir sülearvuti ja tahvelarvuti vahel on küllaltki kahtlane ning kuna korralik tahvelarvuti maksab küllaltki krõbedat hinda hetkel, siis pigem läheks lollikindlama ja lihtsama variandiga lähemaks paariks aastaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 30.07.2011 12:02:50 vasta tsitaadiga

Aaerrtee kirjutas:
Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B

Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel.

Omal oli mõnda aega see Prestigio uusim 6" klaviatuuriga mudel, sai soetatud just põhjusel oma kogemuse põhjal asja hinnata ja kuna huvi korralik lugemiseks sobiv seade muretseda on olnud suur kuid halli kirja lugemine hallilt taustalt (ehk lihtsalt siis ähmase kirja) häiris sedavõrd, et ei taha vist enam kunagi ühtki e-ink seadet näha vähemalt nende tänapäevasel tasemel. Mis Pdf-i puutub siis seal lisandus veel juba mainitud ähmasusele veel ka pdf-i jaoks liiga väike ekraan, sest kogu aeg loetavat kohta zoomida on ka tapvalt tüütu, eriti seadmel kus ekraanipildi liigutamine on suhteliselt ebamugavalt korraldatud. Muidugi eks oma osa mängi siin ka see kui head silmad kellelgi on aga kui need just kotka omad pole siis küll ei soovitaks. Nii, et ainus kasu mis sellest eksperimendist sain oli otsus siiski lõpuks iPad soetada, millega olen hetkel küll enam kui rahul eriti veel selles osas mis lugemisse puutub. Ka pdf on selle A5 ekraanil juba täiesti normaalselt loetav isegi väiksemasse mõõtu surutud A4. Lisaks mugav võimalus vajadusel midagi kohe kiiresti vajalikku mõõtu zoomida ja sealt jälle endise suuruse juurde tagasi minna jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aaerrtee
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2011 12:16:07 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga, kui tõsisemalt oleks vaja tarbida PDF-e ja kirjanduselaadset üllitist tehnikavidinast, siis pigem ~10". Kuna kotkasilm ei ole, siis pean vast ootama ja jälgima, kuidas see tahvelarvutite turg evolveerub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 30.07.2011 13:47:34 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Aaerrtee kirjutas:
Ega kellelgi ei juhtu olema kogemusi säärase seadmega: http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3072B

Kõige tähtsam vast olekski see pdf-de kvaliteet ning vaatamise/lugemise omadus. Või jääb praktikas 7" ikkagi väheks, kui sooviks on lugeda erinevates mõõtmetes ning erineva pildimaterjali- ja sisuhulgaga pdf-e? Kuna antud seadme hind tundub Eestis oma funktsioonide ning riistvara poolest mõistlikus hinnaklassis olevat (~90€), siis ehk keegi on näppinud? Poodides koha peal pole suutnud toda küll paraku leida, ainult tellimisel.

Omal oli mõnda aega see Prestigio uusim 6" klaviatuuriga mudel, sai soetatud just põhjusel oma kogemuse põhjal asja hinnata ja kuna huvi korralik lugemiseks sobiv seade muretseda on olnud suur kuid halli kirja lugemine hallilt taustalt (ehk lihtsalt siis ähmase kirja) häiris sedavõrd, et ei taha vist enam kunagi ühtki e-ink seadet näha vähemalt nende tänapäevasel tasemel. Mis Pdf-i puutub siis seal lisandus veel juba mainitud ähmasusele veel ka pdf-i jaoks liiga väike ekraan, sest kogu aeg loetavat kohta zoomida on ka tapvalt tüütu, eriti seadmel kus ekraanipildi liigutamine on suhteliselt ebamugavalt korraldatud. Muidugi eks oma osa mängi siin ka see kui head silmad kellelgi on aga kui need just kotka omad pole siis küll ei soovitaks. Nii, et ainus kasu mis sellest eksperimendist sain oli otsus siiski lõpuks iPad soetada, millega olen hetkel küll enam kui rahul eriti veel selles osas mis lugemisse puutub. Ka pdf on selle A5 ekraanil juba täiesti normaalselt loetav isegi väiksemasse mõõtu surutud A4. Lisaks mugav võimalus vajadusel midagi kohe kiiresti vajalikku mõõtu zoomida ja sealt jälle endise suuruse juurde tagasi minna jne.


Oeh, palun ära tee ühe ähmase ja tundmatu toote pärast üldistavaid järeldusi. Ma olen üpris veendunud, et seesamune Prestigio kasutab mõnd odavamat vanema põlve paneeli, samas kui Kindle 3 ja Nook Simple Touch omavad mõlemad Pearl e-ink ekraani, mis on hetkel saadaolevaist kõige parema kontrastsusega. Väike võrdlus K2 ja K3 vahel on nähtav siin http://farm5.static.flickr.com/4073/4770890095_007f8bc07e_b_d.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.07.2011 14:01:05 vasta tsitaadiga

http://hoho.dyndns-at-home.com/gallery/v/kindle-stuff/20110730_001.jpg.html

Tegin ka ühe klõpsu k3 vs kaks raamatut. Pilt tehtud ilma lisavalguseta akna ääres laua peal moblaga. Paraku mobla kaamera on üsna mürarikas, reaalselt on kirjad oluliselt vähem "määrdunud" kuid mingi ettekujutuse tausta ja teksti kontrastist vast saab.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kriiks
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2003




sõnum 01.08.2011 18:51:53 vasta tsitaadiga

Hoho'ga samuti nõus. Nimetada Kindle 3 teksti halliks hallil taustal on küll selge ülekohus. Pigemini on see parem kui nii mõneski raamatus icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tammik
HV vaatleja

liitunud: 06.09.2007




sõnum 05.08.2011 13:58:39 vasta tsitaadiga

Olen teist päeva selle http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook_Reader_PER5162B_W omanik ja tekst on küll väga selge ja mugav lugeda. Saab lugemise taustaks kuulata muusikat ja isegi raadiot ja nupud on mugavad. Kuna tal on ka wifi, ja kuigi ma ei plaani seda kasutada netis surfamiseks, siis maile tahaks ikka lugeda. Probleem: hotmaili lehele minnes seade crashib, katkestab wifi ära ja viskab peamenüüsse. Teiste lehtedega pole seda juhtunud, avab kenasti delfid, postimehed ja muud jutud.
Milles võiks asi olla?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vyysic
HV vaatleja
vyysic

liitunud: 01.05.2002




sõnum 10.08.2011 19:45:03 vasta tsitaadiga

softi oled uuendanud? Wifi jaoks on kodulehel uuendus olemas.

selle mudeli browseri miinuseks nupu "menu" valikute jabur järjekord. bookmarkimine esimesel real ja go to page keskel. aga mõistagi, tõsi netimasin see ei ole ent kiireks guugeldamiseks ja ilma vaatamiseks käib ka.

Kindlega seni kokkupuude puudub. Kuidas Kindle, Wi-Fi, 6" üldse numbreid sisestada? Piltide järgi ei paista selleks numbriklave olevat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 10.08.2011 19:48:15 vasta tsitaadiga

vyysic kirjutas:
softi oled uuendanud? Wifi jaoks on kodulehel uuendus olemas.

selle mudeli browseri miinuseks nupu "menu" valikute jabur järjekord. bookmarkimine esimesel real ja go to page keskel. aga mõistagi, tõsi netimasin see ei ole ent kiireks guugeldamiseks ja ilma vaatamiseks käib ka.

Kindlega seni kokkupuude puudub. Kuidas Kindle, Wi-Fi, 6" üldse numbreid sisestada? Piltide järgi ei paista selleks numbriklave olevat.

Sym nupp avab numbrite ja muude sümbolite menüü või siis hoides all Alt nuppu ning vajutades ülemise rea tähti, kus sellisel juhul Q=1, W=2, E=3 jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti66
HV vaatleja
anti66

liitunud: 05.08.2004




sõnum 11.08.2011 21:54:51 vasta tsitaadiga

Endal plaanis midagi sellist soetada.
http://andi.planet.ee/eReader/e-reader-g61.jpg

_________________
M: Hanssen S.L.G PROFI x osaline köögiriistade komplekt
M: Compaq Contura Aero 4/25 SERIES 2830, FCC ID: CNT75MBZE (Kõvaketas arvatavasti rikkis) - http://andi.planet.ee/aero/compaq.php
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2011 22:13:05 vasta tsitaadiga

Peab siis väga odav olema....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti66
HV vaatleja
anti66

liitunud: 05.08.2004




sõnum 11.08.2011 22:33:55 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
Peab siis väga odav olema....
~ 1 tk a 160 USD koos saatekuludega ~ 220 USD

Iread Technology(HK) Limited
20A, Zhongke Mansion, Hi-tech No.1 Road, Hi-tech Industrial Park, Shenzhen Guangdong Province, P.R. China, P.C. 518057
Web: www.szboeye.com

Ainult et:
1. Supplier Declaration: Herein is a sample for test, no brand.
2. Country of origin: Made in China
3. Payment Term: T/T before delivery

... mõtlen veel et kas see on see õige.
EDIT: http://andi.planet.ee/eReader/quotation_on_6_ereader.pdf
/.../ guess you could buy one very soon in Russia, from our customer like Digma.

_________________
M: Hanssen S.L.G PROFI x osaline köögiriistade komplekt
M: Compaq Contura Aero 4/25 SERIES 2830, FCC ID: CNT75MBZE (Kõvaketas arvatavasti rikkis) - http://andi.planet.ee/aero/compaq.php


viimati muutis anti66 11.08.2011 22:39:03, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2011 22:38:02 vasta tsitaadiga

anti66, $160 eest mingit hiinakat küll ei tasu osta icon_rolleyes.gif

Kindle on ju ka juba odavam https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6571868#6571868

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2011 22:59:07 vasta tsitaadiga

mu kindle tellimus oli 202$ koos eesti maksudega, mis amazon endale võtab ja ära maksab minu eest. Täna tellisin uue endale. Kindlasti kordades õigem ost kui see hiinakas 220$
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Yks
HV kasutaja
Yks

liitunud: 28.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2011 00:15:25 vasta tsitaadiga

Calibre eesti lehti tooma on keegi suutnud õpetada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 13.08.2011 12:51:46 vasta tsitaadiga

anti66 kirjutas:
Endal plaanis midagi sellist soetada.
http://andi.planet.ee/eReader/e-reader-g61.jpg

Aiai. Kui õigesti näen, on nupud ainult ühel küljel. Ainuüksi see on üks ülimalt oluline ning suur pluss Kindle'il. Igaks juhuks mainin icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2011 00:23:58 vasta tsitaadiga

eShelobik, http://www.kriso.ee/Amazon-Kindle-3-Wireless-Reading-Device/db/892685001621.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2011 19:46:36 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
eShelobik, http://www.kriso.ee/Amazon-Kindle-3-Wireless-Reading-Device/db/892685001621.html


Ei aitähh. Tegu amazonis 119$ maksva reklaamidega variandiga. Lisaks ei saa ükski eesti firma amazoni garantiile vastu. 140€ eest sain ma ilma reklaamideta variandi otse amazonist ja ajaliselt võibolla päev kauem ootamist.

edit: kas keegi teab, palju kindle3'e wifi akut tarbib. Tal vist pidevat ühendust ei ole, isegi kui wifi sisse on lülitatud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Yks
HV kasutaja
Yks

liitunud: 28.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2011 22:07:20 vasta tsitaadiga

Amazonist tuleb Kindle üsna siva kohale, kiiremini kui kohalike poodide "ladusest"
Pühapäeva hilisõhtul tegin tellimuse ja kolmapäeva hommikul kell 10 helistati UPS´ist ja küsiti kas teevad tolli ise ära ja kas keegi on täna pakki vastuvõtmas.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2011 13:25:27 vasta tsitaadiga

Sony tuvustas eile uut e-lugerit mis pidavat olema maailma kergeim puuteekraaniga e-luger, ning kasutab uuendatud puuteekraani tehnoloogiat.
Lisaks on hind palju parem kui eelmistel mudelitel: 149€

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.09.2011 13:40:43 vasta tsitaadiga

Kõlab huvitavalt kuid aku vist veidi nadivõitu:
"As for battery life, a single battery charge will keep digital bookworms busy for up to three weeks with WiFi enabled, or up to a month without WiFi (based on a half-hour reading time per day)."

Kuu aega 30min per päev ehk ~15h. Kui ei loe ei tohiks aku praktiliselt üldse kuluda. Kindle't võrdluseks tuua siis olen sellel lugenud suurusjärgus ~10k lehekülge nii wifiga kui ilma ning koos esmase laadimisega olen kokku pidanud akut laadima 3x, viimane kord oli paar nädalat tagasi.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2011 13:53:43 vasta tsitaadiga

See aku värk on kohati kummaline: teoreetiliselt ei peaks e-ink ekraaniga seade akut kulutama kui lehte ei keera ja wifi't ja muud sellist ei ole.
Samas oli mul vahepeal testis üks Prestigio luger mille aku sai niisama seistes paari päevaga tühjaks.

PS. kui kellelgi peaks olema võimalik laenata nädalavahetuseks ühte suvalist e-lugerit oleksin tänulik paari õlle ulatuses...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 02.09.2011 03:28:37 vasta tsitaadiga

Tegin sellest Sony uuest lugerist paar klõpsu ja video. Kas tahab, näeb siit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.09.2011 08:51:20 vasta tsitaadiga

Oot, sel sony aparaadil lehtede pööramiseks külgedel polegi nuppe? See on küll kurjast
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kami
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 02.09.2011 09:06:11 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Oot, sel sony aparaadil lehtede pööramiseks külgedel polegi nuppe? See on küll kurjast

All vasakul on nupud, või siis näpuga mööda ekraani..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.09.2011 09:15:02 vasta tsitaadiga

Palju tuleb ette lugemist voodis selili, reader otsaga kõhule toetamas ning vasak käsi pea all. Ainult parema käega lehtede pööramine on pisut ebamugava võitu. Ei tea kas amazonil taas miskid patendid mis keelavad teistel normaalset ergonoomikat kasutada
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2011 10:21:05 vasta tsitaadiga

Palun abi Kindle kohapealt. Nimelt tahan hakata "Send to Kindle" võimalust kasutama ning selleks pean ma kindle@klip.me mailiaadressi lisama "Your Kindle approved e-mail list" alla. Ehk siis:

"To establish approved e-mail addresses:

Visit the Manage Your Kindle page on Amazon.com at www.amazon.com/manageyourkindle.
View your list in the "Your Kindle approved e-mail list" section.
Enter an e-mail address you wish to use for sending content to your Kindle and click the "Add Address" link.
If you make a mistake or wish to remove an address from the list, simply click the "Delete" link next to the address.
If you wish to authorize multiple senders from the same domain, enter a partial address, omitting the user name: @youremailservice.com."


Aga ma ei leia kusagilt www.amazon.com/manageyourkindle alt "Your Kindle approved e-mail list" kohta. Täitsa piinlik on endal kohe - kas ma olen pime või... Äkki keegi oskab aidata?

EDIT: leidsin üles "Personal Document Settings" alt.


viimati muutis Dirty Harry 05.09.2011 10:23:50, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.09.2011 10:22:35 vasta tsitaadiga

Personal Document Settings -> Add a new approved e-mail address
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2011 12:00:20 vasta tsitaadiga

Ho Ho, jah, täpselt. Tänud. icon_smile.gif

***

See pole otseselt e-lugeri spetsiifiline küsimus aga - kas USB seinalaadijat saab kusagilt odavamalt ka kui 12€ eest? Kindle tuli USA üleminekuga.

EDIT: sain teise idee. Nimelt kasutada EU -> USA adapterit ning selle külge ühendada siis USA otsaga USB laadija. Maksab suurusjärgu võrra vähem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  E-raamatute ning e-lugerite(e-reader) arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.