|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
05.07.2011 22:53:09
|
|
|
Kraadi ei saa jah (võib-olla kuidagi erandkorras). Pärast tuleb sisse astuda, punktid üle kanda ja lõputöö ära kaitsta.
Vabaõppes oli kunagi piirang ning selle ületamisel tuli maksta (samas dekanaadis sai kokku leppida ning teha nii, et oleksid tasuta).
Aga nagu aru sain, siis eelmisest või üle-eelmisest semestrist pole piirangut.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DoS
HV veteran

liitunud: 19.08.2002
|
05.07.2011 23:00:47
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
| Aga, kui sa just oma eelmisest baka lõpetamisest 9 aastat vahet pidanud pole, siis tuleb selle eest kindlasti pappi välja köhida. |
Nii palju paranduseks, et baka alustamisest 9 aastat, mitte lõpetamisest.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
06.07.2011 16:32:38
|
|
|
IT Kolledži kodulehel jäi silma konkurss kutsekooli lõpetanutele, kes saavad nii-öelda otse teisele kursusele minna (sellest on siin ka eelnevalt räägitud). Kohti on ainult 3, kas see siis tähendab, et pärast esimest aastat langes välja ainult kolm õpilast sajast? Või jaotati teised tasuta kohad parimate tasulisel kohtedel õppivate vahel juba ära?
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ak.90
HV veteran
liitunud: 01.06.2007
|
06.07.2011 21:30:36
|
|
|
| Getomees, ei lange nii vähe välja. 2010 Sügissemestril langes välja/muutis koormus vme. 9 õpilast. Kolm võetakse ilmselt sellepärast, et kuna soovijaid on vähe siis mitte "taset" alla viia + teisele kursusele minnes peab rohkem pingutama. Kui võimalus on mine kindlalt esimesele kursusele ja kanna VÕTA'ga ained parem üle, vähe lihtsam.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
07.07.2011 00:04:53
|
|
|
https://www.sais.ee/avalik/et/PGAID/et_pingerida_aid_9_10503.html
Kas selline tung sel aastal on tavaline ka eelmistele aastatele? Alguses nagu eriti ei muretsenud kuna üle keskmine pisut alla 4,6 aga praeguses tempos veel 7 päeva ja siis võib nukraks kiskuda. Märksõnad nagu 200. koht omab hetkel keskmist 4.367 näiteks. Sel lehel on eilse päeva seis aga sisselogituna näen ka tänast, st hetkel 398 kandidaati RE kohtadele.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
frygor
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.05.2004
|
07.07.2011 00:31:03
|
|
|
On tõesti olnud selline tung ka eelmisel aastal. Endal oli keskmine 4.401 ja alguses olin üldse ~210kohal. Esimeseks tähtajaks ma olin mingi 150ndal kohal umbes ja teiseks tähtajaks olin juba 90-s.
_________________ Hunt kriimsilm 9 ametiga! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
07.07.2011 01:27:08
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
https://www.sais.ee/avalik/et/PGAID/et_pingerida_aid_9_10503.html
Kas selline tung sel aastal on tavaline ka eelmistele aastatele? Alguses nagu eriti ei muretsenud kuna üle keskmine pisut alla 4,6 aga praeguses tempos veel 7 päeva ja siis võib nukraks kiskuda. Märksõnad nagu 200. koht omab hetkel keskmist 4.367 näiteks. Sel lehel on eilse päeva seis aga sisselogituna näen ka tänast, st hetkel 398 kandidaati RE kohtadele. |
Vaata kooli kodulehelt eelmiste aastate juulikuiseid uudiseid. Tung on ka varem üsna suur olnud. IT Kolledžil vist sellist statistikat avalikult ei ole nagu Tehnikaülikoolil.
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
07.07.2011 02:23:52
|
|
|
KillerXP, Sa pole ainus kellel ~4.6ga süda lööke vahele jätab iga kukkumisega
Ma ainult ITK peale panustasingi
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muri666
HV kasutaja
liitunud: 29.04.2004
|
07.07.2011 15:32:13
|
|
|
| Oskab keegi öelda kas akadeemilise ajal saab kooli (ITK) lõpetada? Vaatasin, et eksameid võib teha aga lõpetamise kohta ei ole midagi kirjutatud. Siis teaks kas võib vabamalt võtta.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005

|
07.07.2011 23:35:48
|
|
|
Aineid deklareerida ei saa igatahes.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
08.07.2011 14:47:53
|
|
|
| tsitaat: |
| 154 aga on juba eelnevalt mõnes kõrgkoolis/ülikoolis õppinud. |
Enamjaolt mitte õppinud, vaid kuskil väljakukkunud.
Aga eks on ka tublisid, kes omandavad teist kõrgharidust jah.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
08.07.2011 16:38:46
|
|
|
| Keegi mäletab palju eelmistel aastatel RE kandidatuur on olnud?
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
08.07.2011 18:59:10
|
|
|
Ärge põdege selle konkursi pärast. Ma olen 2x ttü RE kohalt eksmatrikuleeritud viimase 5a jooksul ja sain itk RE kohale ilusti sisse eelmine sygis. Keskmine oli keskkoolis kõvasti alla 4. Muidu itk tore kool aga mõned õppejõud on mingite oma põhimõtetega.
Väljakukkumise kohapealt muidugi niipalju, et see on alati individuaalne. Kes saab hea töö ja ei jõua enam kooli, kes läheb maailma rändama. Puha lolle pole ma veel oma ylikooliajal näinud kuskil.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
08.07.2011 19:09:07
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| Kes saab hea töö ja ei jõua enam kooli, kes läheb maailma rändama. Puha lolle pole ma veel oma ylikooliajal näinud kuskil. |
Aga kuju jäävad laiskvorstid?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
08.07.2011 21:48:54
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| Puha lolle pole ma veel oma ylikooliajal näinud kuskil. |
Aga on palju kes valivad enda jaoks vale eriala või siis viidavad enamus aega klubis/baaris näpus
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
14.07.2011 00:00:34
|
|
|
Kuidas tegelt on Eesti IT haridusega. Kui asjalik see on?
Kui suur nõudlus on IT inimestele ja täpselt siis millele on nõudlus?
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
14.07.2011 00:03:35
|
|
|
Paar minutit tagasi lõppes avalduste vastuvõtt IT Kolledži tasuta kohtadele. 595 avaldust 110 koha peale. Tasulistele kohtadele on hetkel esitatud 158 avaldust.
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
viimati muutis Getomees 14.07.2011 00:04:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
14.07.2011 00:04:07
|
|
|
Nõudlus on selline, et kohe praegu tahetaks tööle võtta 1500 IT haridusega inimest.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
14.07.2011 09:50:15
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| Nõudlus on selline, et kohe praegu tahetaks tööle võtta 1500 IT haridusega inimest. |
See on kahtlane, Kas palka soovitakse maksta normilt ja kui kauaks tööle? lihtsalt huvipärast küsin
Kas keegi oskaks täpsustada millise IT haridusega? Ei taha norija olla aga minu jaoks on erinevused suured - Kas soovitakse kirurgi või hambaarsti.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
viimati muutis Andium 14.07.2011 10:05:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
14.07.2011 09:55:50
|
|
|
| Suuremal määral tahetakse minuteada ikka koodijaid. Mine piilu erinevatesse töökuulutuste portaalidesse, seal neid pakkumisi omajagu.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.07.2011 10:01:43
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| Kas palka soovitakse maksta normilt |
Defineeri norm palk numbrites.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
14.07.2011 10:57:37
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
| Kas palka soovitakse maksta normilt |
Defineeri norm palk numbrites. |
alates 25 000 krooni
aga tegelt, mis need plagad IT maailmas praegu on.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.07.2011 11:33:59
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| alates 25 000 krooni |
Mõne aastase töökogemusega pole see progejale-analüütikule-testijale eriliseks probleemiks. Otse koolipingist on hea kui pool sellest saad.
[edit]
Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
14.07.2011 11:34:52
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| Nõudlus on selline, et kohe praegu tahetaks tööle võtta 1500 IT haridusega inimest. |
siiamaani on jäänud mulje et pooled nendest kohtadest eeldavad vähemalt paariaastast kogemust ja seega ei sobi koolipingist tulijale.
| Ho Ho kirjutas: |
Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k? |
Isiklikult loodaks sinna 400-500€ juurde saada alguseks.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele 
viimati muutis anti666 14.07.2011 11:37:15, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.07.2011 11:36:51
|
|
|
Uuri veidi töökuulutusi, julgeks väita et praktiliselt igal pool on kirjas et soovitakse eelneva kogemusega inimesi. Reaalselt on kõik läbirääkimiste küsimus. Kui sul kogemust pole ei tähenda see, et sind tööle ei võeta vaid lihtsalt pead arvestama, et sul pole mingit lootust saada esimesest päevast alates sarnast palka mida saavad kogemustega inimesed. Vähegi normaalses ette võttes korrigeeritakse palgad vastavaks võimetega loetud kuude jooksul.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
14.07.2011 12:36:45
|
|
|
Tegelt igal pool palk peab põhinema tulemustele. eestis on täitsa sellest, eriti riigisektoris kus inimesed saavad palka lolli mula eest.
Ausalt öeldes ülikooli esimese ja teise aasta õpilased peaksid õppimisega tegelema. ning siis praktikat firmas. (muidugi mis mõte on ülikoolil, kui inimest kohal ei ole) Pole võimalik, et inimene suudab mõlemat. (ja mis tolku on ülikoolil kui tööd ei saa, lihtsam juba arvuti certid ära teha ja kodus õppida, kiirem ja odavam)
Aga eestis seda asja pole võimalik siis
Esimese aasta üliõpilase palk võiks kuhugi 8 000krooni kanti jääda ning siis aastatega tõusta.. ning kui lõpetanud ülikooli palk 15 000- 20 000krooni.
ning aastatega palk tõuseks, sest kogemused tulevad juurde.
ho ho-ga nõus, et nõutakse eelnevat kogemust igalpool ja see on põhi argument mille põhjal inimene tööle võetakse. see tekitab sellise olukorra, kus inimesed peavad siis valetama omale võimeid, oskusi ja tehtuid tõid juurde ning tööandajle ülikoolis tehtud ei huvita.
Tahaks teada, kui palju neid normaalseid firmasid eestis on?
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
14.07.2011 12:49:36
|
|
|
Ega koguaeg nüüd ka kogemustega inimesi taga ei aeta - keegi peab vahepeal musta tööd ka tegema püramiidi alumisel astmel. Ühe näitena, kus võetakse tööle eelneva kogemuseta inimesi on Webmedia Suveülikool, millega võetakse igal aastal üsna palju noori tööle.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.07.2011 12:53:42
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| Esimese aasta üliõpilase palk võiks kuhugi 8 000krooni kanti jääda ning siis aastatega tõusta.. ning kui lõpetanud ülikooli palk 15 000- 20 000krooni. |
Olen näinud küllaga värskelt diplomi-magistri saanud tegelasi. Üksikud väärivad oma antud panuse eest alguses üle 10k. Palga määrab tulemus, mitte paber.
| Andium kirjutas: |
| ho ho-ga nõus, et nõutakse eelnevat kogemust igalpool ja see on põhi argument mille põhjal inimene tööle võetakse |
Vist said suts valesti aru. Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta. Muidugi kui on valida kahe pealtnäha sarnaste oskustega tegelase vahel siis on loogilisem eelistada kogemusega inimest, ma ei näe selles midagi halba.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
14.07.2011 15:08:08
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
| Esimese aasta üliõpilase palk võiks kuhugi 8 000krooni kanti jääda ning siis aastatega tõusta.. ning kui lõpetanud ülikooli palk 15 000- 20 000krooni. |
Olen näinud küllaga värskelt diplomi-magistri saanud tegelasi. Üksikud väärivad oma antud panuse eest alguses üle 10k. Palga määrab tulemus, mitte paber. |
| Ho Ho kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
| ho ho-ga nõus, et nõutakse eelnevat kogemust igalpool ja see on põhi argument mille põhjal inimene tööle võetakse |
Vist said suts valesti aru. Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta. Muidugi kui on valida kahe pealtnäha sarnaste oskustega tegelase vahel siis on loogilisem eelistada kogemusega inimest, ma ei näe selles midagi halba. |
sain õieti aga väänasin seda. minul lihtsalt küsimus kuidas vähema kogemusega inimene endale siis tööd leiab.
see webmedia värk on huvitav.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Priidik199
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2005
|
14.07.2011 16:10:32
|
|
|
| Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kotmarjak
HV Guru

liitunud: 11.12.2003
|
14.07.2011 17:05:26
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
| alates 25 000 krooni |
Mõne aastase töökogemusega pole see progejale-analüütikule-testijale eriliseks probleemiks. Otse koolipingist on hea kui pool sellest saad.
[edit]
Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k? |
500 euro neto oleks alguses parim. alla selle olen nõus tööd tegema ainult suur ettevõttes, kus arenguporentsiaali rohkem kui väiksemas
_________________ Ole tore ! |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
8 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
14.07.2011 17:08:11
|
|
|
| tsitaat: |
| 500 euro neto oleks alguses parim. alla selle olen nõus tööd tegema ainult suur ettevõttes, kus arenguporentsiaali rohkem kui väiksemas |
Nii jah.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
14.07.2011 18:46:53
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta. |
Kusjuures kunagi ei tasu alahinnata tutvuste tähtsust, seda eriti siis kui veel reaalset töökogemust ette näidata pole.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele  |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
14.07.2011 23:55:55
|
|
|
| anti666 kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta. |
Kusjuures kunagi ei tasu alahinnata tutvuste tähtsust, seda eriti siis kui veel reaalset töökogemust ette näidata pole. |
tutvus on kõige tähtsam, see mängib kõige rohkem rolli. Ülikoolis saad seda kui kohal oled.
Muidugi elus mängib rolli tutvuse kvaliteet ehk kui tähtsaid inimesi tunned. kari pole tolku
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.07.2011 23:56:57
|
|
|
Tutvused võivad töökoha anda kuid selle hoidmiseks on vaja ka ülesannetega hakkama saada.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2rn4
HV kasutaja
liitunud: 09.10.2004
|
15.07.2011 10:41:22
|
|
|
Keegi oskab rääkida Arvutisüsteemide erialast TTÜ-s. Mida seal täpsemalt õpetatakse? Millele rõhk pannakse?
_________________ Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best. - Tim Duncan |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
15.07.2011 12:29:06
|
|
|
| tsitaat: |
Õppekava keskseks eesmärgiks on ette valmistada arvutisüsteemide põhiste tehniliste süsteemide projekteerimise, realiseerimise, rakendamise, haldamise ja arendamise spetsialiste. Eriala lõpetaja omandab laiapõhjalise arvuti-, süsteemi- ja tarkvarainseneri baashariduse ning saab piisava teoreetilise baashariduse õpingute jätkamiseks magistriõppes. Samuti on lõpetajal ka minimaalsed tarvilikud erialased oskused töö alustamiseks arvutite ja arvutisüsteemide põhiste tehniliste süsteemide arenduste, rakenduste ja kasutamisega tegelevates firmades, organisatsioonides ja asutustes kutselise inseneri juhendamisel ning valmisolek täienduskoolituseks.
Õppekava eesmärkideks on:
1) anda teadmisi inimesest, kultuurist, loodusest, tehnikast, tehnoloogiast ja ühiskonnast;
2) kujundada oskusi iseseisvalt õppida, analüüsida teavet ja luua uusi teadmisi, väljendada end sõnas ja kirjas, suhelda emakeeles kui ka vähemalt ühes võõrkeeles;
3) anda teadmisi loodus- ja täppisteadustest, inseneritegevuse alustest ning kutse-eetikast, majandus- ja juhtimistegevusest ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiast;
4) anda oskusi oma tööd iseseisvalt või töörühmas korraldada ning selle tulemusi kriitiliselt hinnata;
5) kasvatada riskitunnet, otsustamisjulgust ja vastutustunnet oma kutsealase tegevuse tagajärgede eest.
6) anda põhjaliku baasteadmised arvutisüsteemide erialast ja sellega seonduvatelt sidusaladelt;
7) õpetada püstitama erialaseid probleeme ning ülesandeid ja leidma neile nüüdisaegseid lahendusi;
8) õpetada koostama oma eriala inseneriprojekte ning tegevusprogramme nende realiseerimiseks.
|
| tsitaat: |
Õppekava täitnud üliõpilane:
1) omab süsteemset ülevaadet arvutisüsteemide eriala põhimõistetest, põhilistest kasutatavatest teooriatest ja meetoditest ning ülevaadet eriala aktuaalsetest probleemidest;
2) oskab identifitseerida ja formuleerida arvutisüsteemide erialaga seonduvaid probleeme, pakkuda välja võimalikke lahendusi, analüüsida ja hinnata erinevaid lahendusi;
3) omab teadmisi loodus-, täppis-, sotsiaal- ja majandusteaduste alustest sisus ja mahus, mis on vajalikud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õppevaldkonna põhialuste ja arvutisüsteemide erialaste teadmiste omandamiseks;
4) oskab eriala ülesannete lahendamiseks koguda, kriitiliselt hinnata ja loovalt tõlgendada teaduslik-tehnilist informatsiooni, kasutades nüüdisaegseid meetodeid ja vahendeid;
5) oskab eriala ülesannete lahendamisel valida ja kasutada sobivaid meetodeid ja tehnoloogiad, olema valmis osalema meeskonnatöös (nii liikmena kui ka juhina);
6) on võimeline väljendama ennast nii sõnas kui kirjas, suhtlema emakeeles kui ka vähemalt ühes võõrkeeles;
7) oskab omandatud teadmisi ja oskusi rakendada töös, magistriõppes ja professionaalseks arenguks.
8) oskab hinnata teadmiste rolli ning inimese, looduskeskkonna ja tehnika suhetest insenerikutse olemuse, inseneri professionaalse vastutuse ning inseneriloomingu positiivsete ja negatiivsete aspektide mõistmiseks.
9) on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse.
|
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Q.
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2009
|
17.07.2011 18:04:00
|
|
|
| Priidik199 kirjutas: |
| Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat. |
Kuidas targemad mehed TÜ's informaatika eriala kommenteerivad?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
17.07.2011 18:55:53
|
|
|
Keegi teab mismoodi nüüd süsteem olema hakkab, kui olen viimasel aastal ja on aineid võlgu. Kohe automaatselt pean hakkama õppemaksu maksma?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
17.07.2011 19:05:05
|
|
|
| Lisa-aastal ei pea uute deklaratsioonide eest maksma.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
17.07.2011 19:16:48
|
|
|
See ei ole lisaaasta, vaid tulemas on 4-st aastast 1 aasta veel. 3 aastat on läbitud.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
17.07.2011 19:32:05
|
|
|
Tundub, et see aasta küll RE piir ITK´s 4,2-4,3 vahelt jooksma ei hakka.
Peab vist tasulisele suunale ka kandideerima
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
17.07.2011 19:46:03
|
|
|
| Q. kirjutas: |
| Priidik199 kirjutas: |
| Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat. |
Kuidas targemad mehed TÜ's informaatika eriala kommenteerivad? |
Kumma kohta sa nüüd teada tahad? Tallinna Ülikooli (TLÜ) või Tartu Ülikooli (TÜ) kohta?
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Q.
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2009
|
17.07.2011 20:55:21
|
|
|
| Getomees kirjutas: |
| Q. kirjutas: |
| Priidik199 kirjutas: |
| Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat. |
Kuidas targemad mehed TÜ's informaatika eriala kommenteerivad? |
Kumma kohta sa nüüd teada tahad? Tallinna Ülikooli (TLÜ) või Tartu Ülikooli (TÜ) kohta? |
Minu viga, TLÜ kohta ikka.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
18.07.2011 01:18:33
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
[edit]
Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k? |
natuke jätkan seda teemat. Eestis millegipärast unustakse palkade juures, et elu läheb kallimaks aga palk jääb samaks. praegu võiks öelda eestis on palgad 5-7 aastat samal kohal olnud. ehk isegi langenud.
Palk peab selline olema, et inimene saab ära elada. Samuti arvan, et riik võtab inimeste palgalt liigapalju endale. palgafondist läheb pool palka riigile ja pool siis töötajale.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.07.2011 01:39:15
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| praegu võiks öelda eestis on palgad 5-7 aastat samal kohal olnud |
Räägi enda eest, mul neljakordistus selle aja jooksul. Aga nuh, eks ma kergelt teen sohki ka kuna umbes 5-6a tagasi sai üldse tööle mindud esmakordselt
| Andium kirjutas: |
| Samuti arvan, et riik võtab inimeste palgalt liigapalju endale. palgafondist läheb pool palka riigile ja pool siis töötajale |
Milline oleks parem variant? A'la USA kus kopsupõletiku ravi läheb maksma kaks aastapalka või Norra kus riigile läheb suurusjärku 70-80% palgast?
Muidu just täna õhtul arutlesin ühe sõbraga kes UKs töötab ning kokkuvõtteks on keskmised progejate palgad nii seal kui siin enam-vähem võrdsed. Kätte jääb siin ~1.5k, seal ~1.8k€. Ei ütleks, et seal töötades rikkaks saaks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
18.07.2011 08:51:51
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Muidu just täna õhtul arutlesin ühe sõbraga kes UKs töötab ning kokkuvõtteks on keskmised progejate palgad nii seal kui siin enam-vähem võrdsed. Kätte jääb siin ~1.5k, seal ~1.8k€. Ei ütleks, et seal töötades rikkaks saaks. |
Oled sa nüüd päris kindel, et sa eluasemekulud ikka korrektselt sisse panid? St ei võrrelnud ühel pool üürikorterit ja teisel majalaenud vms.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|