Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 05.07.2011 22:28:01 vasta tsitaadiga

Otsest piirangut vist tõesti pole, kuid RE kohal olles muutuvad need mingist kogusest alates tasuliseks.
_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2011 22:53:09 vasta tsitaadiga

Kraadi ei saa jah (võib-olla kuidagi erandkorras). Pärast tuleb sisse astuda, punktid üle kanda ja lõputöö ära kaitsta.

Vabaõppes oli kunagi piirang ning selle ületamisel tuli maksta (samas dekanaadis sai kokku leppida ning teha nii, et oleksid tasuta).
Aga nagu aru sain, siis eelmisest või üle-eelmisest semestrist pole piirangut.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 05.07.2011 23:00:47 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
Aga, kui sa just oma eelmisest baka lõpetamisest 9 aastat vahet pidanud pole, siis tuleb selle eest kindlasti pappi välja köhida.

Nii palju paranduseks, et baka alustamisest 9 aastat, mitte lõpetamisest.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 06.07.2011 16:32:38 vasta tsitaadiga

IT Kolledži kodulehel jäi silma konkurss kutsekooli lõpetanutele, kes saavad nii-öelda otse teisele kursusele minna (sellest on siin ka eelnevalt räägitud). Kohti on ainult 3, kas see siis tähendab, et pärast esimest aastat langes välja ainult kolm õpilast sajast? Või jaotati teised tasuta kohad parimate tasulisel kohtedel õppivate vahel juba ära?
_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2011 21:30:36 vasta tsitaadiga

Getomees, ei lange nii vähe välja. 2010 Sügissemestril langes välja/muutis koormus vme. 9 õpilast. Kolm võetakse ilmselt sellepärast, et kuna soovijaid on vähe siis mitte "taset" alla viia + teisele kursusele minnes peab rohkem pingutama. Kui võimalus on mine kindlalt esimesele kursusele ja kanna VÕTA'ga ained parem üle, vähe lihtsam.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2011 00:04:53 vasta tsitaadiga

https://www.sais.ee/avalik/et/PGAID/et_pingerida_aid_9_10503.html

Kas selline tung sel aastal on tavaline ka eelmistele aastatele? Alguses nagu eriti ei muretsenud kuna üle keskmine pisut alla 4,6 aga praeguses tempos veel 7 päeva ja siis võib nukraks kiskuda. Märksõnad nagu 200. koht omab hetkel keskmist 4.367 näiteks. Sel lehel on eilse päeva seis aga sisselogituna näen ka tänast, st hetkel 398 kandidaati RE kohtadele.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2011 00:31:03 vasta tsitaadiga

On tõesti olnud selline tung ka eelmisel aastal. Endal oli keskmine 4.401 ja alguses olin üldse ~210kohal. Esimeseks tähtajaks ma olin mingi 150ndal kohal umbes ja teiseks tähtajaks olin juba 90-s.
_________________
Hunt kriimsilm 9 ametiga!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 07.07.2011 01:27:08 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
https://www.sais.ee/avalik/et/PGAID/et_pingerida_aid_9_10503.html

Kas selline tung sel aastal on tavaline ka eelmistele aastatele? Alguses nagu eriti ei muretsenud kuna üle keskmine pisut alla 4,6 aga praeguses tempos veel 7 päeva ja siis võib nukraks kiskuda. Märksõnad nagu 200. koht omab hetkel keskmist 4.367 näiteks. Sel lehel on eilse päeva seis aga sisselogituna näen ka tänast, st hetkel 398 kandidaati RE kohtadele.

Vaata kooli kodulehelt eelmiste aastate juulikuiseid uudiseid. Tung on ka varem üsna suur olnud. IT Kolledžil vist sellist statistikat avalikult ei ole nagu Tehnikaülikoolil.

_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2011 02:23:52 vasta tsitaadiga

KillerXP, Sa pole ainus kellel ~4.6ga süda lööke vahele jätab iga kukkumisega icon_biggrin.gif icon_confused.gif
Ma ainult ITK peale panustasingi icon_smile.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muri666
HV kasutaja

liitunud: 29.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2011 15:32:13 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda kas akadeemilise ajal saab kooli (ITK) lõpetada? Vaatasin, et eksameid võib teha aga lõpetamise kohta ei ole midagi kirjutatud. Siis teaks kas võib vabamalt võtta.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2011 23:35:48 vasta tsitaadiga

Aineid deklareerida ei saa igatahes.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 08.07.2011 14:29:42 vasta tsitaadiga

IT Kolledžisse on esitatud rekordarv sisseastumisavaldusi

Huvitav. Esitatud on üle 500 avalduse, millest umbes 300 on sel aastal keskkooli lõpetanud, 154 aga on juba eelnevalt mõnes kõrgkoolis/ülikoolis õppinud.

_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2011 14:47:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
154 aga on juba eelnevalt mõnes kõrgkoolis/ülikoolis õppinud.
Enamjaolt mitte õppinud, vaid kuskil väljakukkunud. icon_razz.gif
Aga eks on ka tublisid, kes omandavad teist kõrgharidust jah.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2011 16:38:46 vasta tsitaadiga

Keegi mäletab palju eelmistel aastatel RE kandidatuur on olnud?
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2011 18:59:10 vasta tsitaadiga

Ärge põdege selle konkursi pärast. Ma olen 2x ttü RE kohalt eksmatrikuleeritud viimase 5a jooksul ja sain itk RE kohale ilusti sisse eelmine sygis. Keskmine oli keskkoolis kõvasti alla 4. Muidu itk tore kool aga mõned õppejõud on mingite oma põhimõtetega.


Väljakukkumise kohapealt muidugi niipalju, et see on alati individuaalne. Kes saab hea töö ja ei jõua enam kooli, kes läheb maailma rändama. Puha lolle pole ma veel oma ylikooliajal näinud kuskil.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.07.2011 19:09:07 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Kes saab hea töö ja ei jõua enam kooli, kes läheb maailma rändama. Puha lolle pole ma veel oma ylikooliajal näinud kuskil.
Aga kuju jäävad laiskvorstid? icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 08.07.2011 21:48:54 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Puha lolle pole ma veel oma ylikooliajal näinud kuskil.


Aga on palju kes valivad enda jaoks vale eriala või siis viidavad enamus aega klubis/baaris beer_yum.gif näpus

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 12.07.2011 21:38:41 vasta tsitaadiga

IT kolledžisse pürgib rekordarv noori
_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.07.2011 00:00:34 vasta tsitaadiga

Kuidas tegelt on Eesti IT haridusega. Kui asjalik see on?
Kui suur nõudlus on IT inimestele ja täpselt siis millele on nõudlus?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 14.07.2011 00:03:35 vasta tsitaadiga

Paar minutit tagasi lõppes avalduste vastuvõtt IT Kolledži tasuta kohtadele. 595 avaldust 110 koha peale. Tasulistele kohtadele on hetkel esitatud 158 avaldust.
_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum


viimati muutis Getomees 14.07.2011 00:04:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 00:04:07 vasta tsitaadiga

Nõudlus on selline, et kohe praegu tahetaks tööle võtta 1500 IT haridusega inimest.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.07.2011 09:50:15 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Nõudlus on selline, et kohe praegu tahetaks tööle võtta 1500 IT haridusega inimest.

See on kahtlane, Kas palka soovitakse maksta normilt ja kui kauaks tööle? lihtsalt huvipärast küsin
Kas keegi oskaks täpsustada millise IT haridusega? Ei taha norija olla aga minu jaoks on erinevused suured - Kas soovitakse kirurgi või hambaarsti.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.


viimati muutis Andium 14.07.2011 10:05:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 09:55:50 vasta tsitaadiga

Suuremal määral tahetakse minuteada ikka koodijaid. Mine piilu erinevatesse töökuulutuste portaalidesse, seal neid pakkumisi omajagu.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2011 10:01:43 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Kas palka soovitakse maksta normilt
Defineeri norm palk numbrites.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.07.2011 10:57:37 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Andium kirjutas:
Kas palka soovitakse maksta normilt
Defineeri norm palk numbrites.

alates 25 000 krooni

aga tegelt, mis need plagad IT maailmas praegu on.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2011 11:33:59 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
alates 25 000 krooni
Mõne aastase töökogemusega pole see progejale-analüütikule-testijale eriliseks probleemiks. Otse koolipingist on hea kui pool sellest saad.

[edit]
Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 14.07.2011 11:34:52 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Nõudlus on selline, et kohe praegu tahetaks tööle võtta 1500 IT haridusega inimest.

siiamaani on jäänud mulje et pooled nendest kohtadest eeldavad vähemalt paariaastast kogemust ja seega ei sobi koolipingist tulijale.

Ho Ho kirjutas:

Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k?


Isiklikult loodaks sinna 400-500€ juurde saada alguseks.

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif


viimati muutis anti666 14.07.2011 11:37:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2011 11:36:51 vasta tsitaadiga

Uuri veidi töökuulutusi, julgeks väita et praktiliselt igal pool on kirjas et soovitakse eelneva kogemusega inimesi. Reaalselt on kõik läbirääkimiste küsimus. Kui sul kogemust pole ei tähenda see, et sind tööle ei võeta vaid lihtsalt pead arvestama, et sul pole mingit lootust saada esimesest päevast alates sarnast palka mida saavad kogemustega inimesed. Vähegi normaalses ette võttes korrigeeritakse palgad vastavaks võimetega loetud kuude jooksul.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.07.2011 12:36:45 vasta tsitaadiga

Tegelt igal pool palk peab põhinema tulemustele. eestis on täitsa kopp.gif sellest, eriti riigisektoris kus inimesed saavad palka lolli mula eest.

Ausalt öeldes ülikooli esimese ja teise aasta õpilased peaksid õppimisega tegelema. ning siis praktikat firmas. (muidugi mis mõte on ülikoolil, kui inimest kohal ei ole) Pole võimalik, et inimene suudab mõlemat. (ja mis tolku on ülikoolil kui tööd ei saa, lihtsam juba arvuti certid ära teha ja kodus õppida, kiirem ja odavam)
Aga eestis seda asja pole võimalik siis
Esimese aasta üliõpilase palk võiks kuhugi 8 000krooni kanti jääda ning siis aastatega tõusta.. ning kui lõpetanud ülikooli palk 15 000- 20 000krooni.
ning aastatega palk tõuseks, sest kogemused tulevad juurde.

ho ho-ga nõus, et nõutakse eelnevat kogemust igalpool ja see on põhi argument mille põhjal inimene tööle võetakse. see tekitab sellise olukorra, kus inimesed peavad siis valetama omale võimeid, oskusi ja tehtuid tõid juurde ning tööandajle ülikoolis tehtud ei huvita.

Tahaks teada, kui palju neid normaalseid firmasid eestis on?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 12:49:36 vasta tsitaadiga

Ega koguaeg nüüd ka kogemustega inimesi taga ei aeta - keegi peab vahepeal musta tööd ka tegema püramiidi alumisel astmel. icon_smile.gif Ühe näitena, kus võetakse tööle eelneva kogemuseta inimesi on Webmedia Suveülikool, millega võetakse igal aastal üsna palju noori tööle.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2011 12:53:42 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Esimese aasta üliõpilase palk võiks kuhugi 8 000krooni kanti jääda ning siis aastatega tõusta.. ning kui lõpetanud ülikooli palk 15 000- 20 000krooni.
Olen näinud küllaga värskelt diplomi-magistri saanud tegelasi. Üksikud väärivad oma antud panuse eest alguses üle 10k. Palga määrab tulemus, mitte paber.
Andium kirjutas:
ho ho-ga nõus, et nõutakse eelnevat kogemust igalpool ja see on põhi argument mille põhjal inimene tööle võetakse
Vist said suts valesti aru. Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta. Muidugi kui on valida kahe pealtnäha sarnaste oskustega tegelase vahel siis on loogilisem eelistada kogemusega inimest, ma ei näe selles midagi halba.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.07.2011 15:08:08 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Andium kirjutas:
Esimese aasta üliõpilase palk võiks kuhugi 8 000krooni kanti jääda ning siis aastatega tõusta.. ning kui lõpetanud ülikooli palk 15 000- 20 000krooni.
Olen näinud küllaga värskelt diplomi-magistri saanud tegelasi. Üksikud väärivad oma antud panuse eest alguses üle 10k. Palga määrab tulemus, mitte paber.


Ho Ho kirjutas:

Andium kirjutas:
ho ho-ga nõus, et nõutakse eelnevat kogemust igalpool ja see on põhi argument mille põhjal inimene tööle võetakse
Vist said suts valesti aru. Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta. Muidugi kui on valida kahe pealtnäha sarnaste oskustega tegelase vahel siis on loogilisem eelistada kogemusega inimest, ma ei näe selles midagi halba.

sain õieti aga väänasin seda. minul lihtsalt küsimus kuidas vähema kogemusega inimene endale siis tööd leiab.

see webmedia värk on huvitav.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priidik199
HV kasutaja
Priidik199

liitunud: 14.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 16:10:32 vasta tsitaadiga

Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 17:05:26 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Andium kirjutas:
alates 25 000 krooni
Mõne aastase töökogemusega pole see progejale-analüütikule-testijale eriliseks probleemiks. Otse koolipingist on hea kui pool sellest saad.

[edit]
Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k?

500 euro neto oleks alguses parim. alla selle olen nõus tööd tegema ainult suur ettevõttes, kus arenguporentsiaali rohkem kui väiksemas

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 17:08:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:
500 euro neto oleks alguses parim. alla selle olen nõus tööd tegema ainult suur ettevõttes, kus arenguporentsiaali rohkem kui väiksemas
Nii jah. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 14.07.2011 18:46:53 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta.


Kusjuures kunagi ei tasu alahinnata tutvuste tähtsust, seda eriti siis kui veel reaalset töökogemust ette näidata pole.

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 14.07.2011 23:55:55 vasta tsitaadiga

anti666 kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Pidasin silmas, et kogemus on küll kõigis kuulutustes kirjas kuid reaalselt on võimalik praktiliselt alati tööle saada ka ilma kogemuseta.


Kusjuures kunagi ei tasu alahinnata tutvuste tähtsust, seda eriti siis kui veel reaalset töökogemust ette näidata pole.


tutvus on kõige tähtsam, see mängib kõige rohkem rolli. Ülikoolis saad seda kui kohal oled.
Muidugi elus mängib rolli tutvuse kvaliteet ehk kui tähtsaid inimesi tunned. kari drinking.gif pole tolku

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2011 23:56:57 vasta tsitaadiga

Tutvused võivad töökoha anda kuid selle hoidmiseks on vaja ka ülesannetega hakkama saada.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2rn4
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004




sõnum 15.07.2011 10:41:22 vasta tsitaadiga

Keegi oskab rääkida Arvutisüsteemide erialast TTÜ-s. Mida seal täpsemalt õpetatakse? Millele rõhk pannakse?
_________________
Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best. - Tim Duncan
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 15.07.2011 12:29:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Õppekava keskseks eesmärgiks on ette valmistada arvutisüsteemide põhiste tehniliste süsteemide projekteerimise, realiseerimise, rakendamise, haldamise ja arendamise spetsialiste. Eriala lõpetaja omandab laiapõhjalise arvuti-, süsteemi- ja tarkvarainseneri baashariduse ning saab piisava teoreetilise baashariduse õpingute jätkamiseks magistriõppes. Samuti on lõpetajal ka minimaalsed tarvilikud erialased oskused töö alustamiseks arvutite ja arvutisüsteemide põhiste tehniliste süsteemide arenduste, rakenduste ja kasutamisega tegelevates firmades, organisatsioonides ja asutustes kutselise inseneri juhendamisel ning valmisolek täienduskoolituseks.
Õppekava eesmärkideks on:
1) anda teadmisi inimesest, kultuurist, loodusest, tehnikast, tehnoloogiast ja ühiskonnast;
2) kujundada oskusi iseseisvalt õppida, analüüsida teavet ja luua uusi teadmisi, väljendada end sõnas ja kirjas, suhelda emakeeles kui ka vähemalt ühes võõrkeeles;
3) anda teadmisi loodus- ja täppisteadustest, inseneritegevuse alustest ning kutse-eetikast, majandus- ja juhtimistegevusest ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiast;
4) anda oskusi oma tööd iseseisvalt või töörühmas korraldada ning selle tulemusi kriitiliselt hinnata;
5) kasvatada riskitunnet, otsustamisjulgust ja vastutustunnet oma kutsealase tegevuse tagajärgede eest.
6) anda põhjaliku baasteadmised arvutisüsteemide erialast ja sellega seonduvatelt sidusaladelt;
7) õpetada püstitama erialaseid probleeme ning ülesandeid ja leidma neile nüüdisaegseid lahendusi;
8) õpetada koostama oma eriala inseneriprojekte ning tegevusprogramme nende realiseerimiseks.


tsitaat:

Õppekava täitnud üliõpilane:
1) omab süsteemset ülevaadet arvutisüsteemide eriala põhimõistetest, põhilistest kasutatavatest teooriatest ja meetoditest ning ülevaadet eriala aktuaalsetest probleemidest;
2) oskab identifitseerida ja formuleerida arvutisüsteemide erialaga seonduvaid probleeme, pakkuda välja võimalikke lahendusi, analüüsida ja hinnata erinevaid lahendusi;
3) omab teadmisi loodus-, täppis-, sotsiaal- ja majandusteaduste alustest sisus ja mahus, mis on vajalikud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õppevaldkonna põhialuste ja arvutisüsteemide erialaste teadmiste omandamiseks;
4) oskab eriala ülesannete lahendamiseks koguda, kriitiliselt hinnata ja loovalt tõlgendada teaduslik-tehnilist informatsiooni, kasutades nüüdisaegseid meetodeid ja vahendeid;
5) oskab eriala ülesannete lahendamisel valida ja kasutada sobivaid meetodeid ja tehnoloogiad, olema valmis osalema meeskonnatöös (nii liikmena kui ka juhina);
6) on võimeline väljendama ennast nii sõnas kui kirjas, suhtlema emakeeles kui ka vähemalt ühes võõrkeeles;
7) oskab omandatud teadmisi ja oskusi rakendada töös, magistriõppes ja professionaalseks arenguks.
8) oskab hinnata teadmiste rolli ning inimese, looduskeskkonna ja tehnika suhetest insenerikutse olemuse, inseneri professionaalse vastutuse ning inseneriloomingu positiivsete ja negatiivsete aspektide mõistmiseks.
9) on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 17.07.2011 18:04:00 vasta tsitaadiga

Priidik199 kirjutas:
Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat.

Kuidas targemad mehed TÜ's informaatika eriala kommenteerivad?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2011 18:55:53 vasta tsitaadiga

Keegi teab mismoodi nüüd süsteem olema hakkab, kui olen viimasel aastal ja on aineid võlgu. Kohe automaatselt pean hakkama õppemaksu maksma? icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2011 19:05:05 vasta tsitaadiga

Lisa-aastal ei pea uute deklaratsioonide eest maksma.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2011 19:16:48 vasta tsitaadiga

See ei ole lisaaasta, vaid tulemas on 4-st aastast 1 aasta veel. 3 aastat on läbitud.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2011 19:32:05 vasta tsitaadiga

Tundub, et see aasta küll RE piir ITK´s 4,2-4,3 vahelt jooksma ei hakka.
Peab vist tasulisele suunale ka kandideerima icon_confused.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 17.07.2011 19:46:03 vasta tsitaadiga

Q. kirjutas:
Priidik199 kirjutas:
Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat.

Kuidas targemad mehed TÜ's informaatika eriala kommenteerivad?

Kumma kohta sa nüüd teada tahad? Tallinna Ülikooli (TLÜ) või Tartu Ülikooli (TÜ) kohta?

_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 17.07.2011 20:55:21 vasta tsitaadiga

Getomees kirjutas:
Q. kirjutas:
Priidik199 kirjutas:
Juhtus siis nii, et Tallinna Ülikooli, Informaatikat.

Kuidas targemad mehed TÜ's informaatika eriala kommenteerivad?

Kumma kohta sa nüüd teada tahad? Tallinna Ülikooli (TLÜ) või Tartu Ülikooli (TÜ) kohta?

Minu viga, TLÜ kohta ikka.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 18.07.2011 01:18:33 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:

[edit]
Huvi pärast tahaks teada milline oleks praegu koolipinki nühkivate ja veel mitte tööturul osalevate noorte arvates eeldatav "normaalne palk" ilma kogemuseta tööle asuval autojuhil, õpetajal, sekretäril või liinitöölisel. Ka 25k?


natuke jätkan seda teemat. Eestis millegipärast unustakse palkade juures, et elu läheb kallimaks aga palk jääb samaks. praegu võiks öelda eestis on palgad 5-7 aastat samal kohal olnud. ehk isegi langenud.
Palk peab selline olema, et inimene saab ära elada. Samuti arvan, et riik võtab inimeste palgalt liigapalju endale. palgafondist läheb pool palka riigile ja pool siis töötajale.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.07.2011 01:39:15 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
praegu võiks öelda eestis on palgad 5-7 aastat samal kohal olnud
Räägi enda eest, mul neljakordistus selle aja jooksul. Aga nuh, eks ma kergelt teen sohki ka kuna umbes 5-6a tagasi sai üldse tööle mindud esmakordselt icon_razz.gif
Andium kirjutas:
Samuti arvan, et riik võtab inimeste palgalt liigapalju endale. palgafondist läheb pool palka riigile ja pool siis töötajale
Milline oleks parem variant? A'la USA kus kopsupõletiku ravi läheb maksma kaks aastapalka või Norra kus riigile läheb suurusjärku 70-80% palgast?

Muidu just täna õhtul arutlesin ühe sõbraga kes UKs töötab ning kokkuvõtteks on keskmised progejate palgad nii seal kui siin enam-vähem võrdsed. Kätte jääb siin ~1.5k, seal ~1.8k€. Ei ütleks, et seal töötades rikkaks saaks.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2011 08:51:51 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:

Muidu just täna õhtul arutlesin ühe sõbraga kes UKs töötab ning kokkuvõtteks on keskmised progejate palgad nii seal kui siin enam-vähem võrdsed. Kätte jääb siin ~1.5k, seal ~1.8k€. Ei ütleks, et seal töötades rikkaks saaks.

Oled sa nüüd päris kindel, et sa eluasemekulud ikka korrektselt sisse panid? St ei võrrelnud ühel pool üürikorterit ja teisel majalaenud vms.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.