Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2011 00:16:23 vasta tsitaadiga

No tõsiselt rääkides, siis viletsa helisüsteemi heli on võimalik tõesti korraliku DSP-reguleerimisega pisut parandada.

Aga see, et vilets süsteem nüüd programmi abil äkki heaks muutub, on küll üsna ulme...
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rastaman
Kreisi kasutaja
rastaman

liitunud: 27.02.2011




sõnum 08.06.2011 00:33:04 vasta tsitaadiga

ütlen ausalt, et kõige suuremat erinevust olen ma märganud tõesti z2300 puhul. ka igast vanemate/nõrgemate kõlarite puhul on erinevus kohe märgatav, aga see pole olnud nii drastiline kui z2300 puhul, eriti bassitoonide sagedusalas. siuke mulje jäänud, et z2300l on palju kasutamata potentsiaali.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.06.2011 00:39:25 vasta tsitaadiga

rastaman kirjutas:
näe, tegin huvi pärast ühe kiire lindistuse. izotope sees/väljas
ausalt öeldes paneb mind väga imestama lindistusel tekkiv erinevus. kõrvaga kuulates küll taolist muutust ei ole, heli muutub lihtsalt kumavamaks, pehmemaks ja bass on sujuvam.
http://www.speedyshare.com/files/28859101/1234.rar

Oh õudust! Pole nii ärarikutud heli enam ammu kuulda saanud! Ka mitte kõige katkisemast vanast krapist...
Esiteks ehmatas nivoo ära, pidin 20dB alla võtma, muidu lendab maja paigast (mu enda pidevalt mängiv muusika on tohutult vaiksem ja see on täitsa loomulik ja normis salvestatud muusika mul).
Kõrvaga hinnates mittelineaarmoonutuste % on hiiglaslik, izotope variandil veel 3x hiiglaslikum.
Lasin failid heliprogrammi analüüsida... kuulge, vaba õhku praktiliselt polegi, 99% klippimises, dünaamika keskmiselt 0 dB!

Kuhu me nüüd jõudnud olemegi...

PS! Kusjuures mingeid reaalseid basse ega kõrgeid polegi seal üldse olemas, sest need moonutused söövad need lihtsalt ära, täie isuga!


viimati muutis WAV 08.06.2011 00:42:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2011 00:40:11 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
rastaman kirjutas:
näe, tegin huvi pärast ühe kiire lindistuse. izotope sees/väljas
ausalt öeldes paneb mind väga imestama lindistusel tekkiv erinevus. kõrvaga kuulates küll taolist muutust ei ole, heli muutub lihtsalt kumavamaks, pehmemaks ja bass on sujuvam.
http://www.speedyshare.com/files/28859101/1234.rar

Oh õudust! Pole nii ärarikutud heli enam ammu kuulda saanud! Ka mitte kõige katkisemast vanast krapist...
Esiteks ehmatas nivoo ära, pidin 20dB alla võtma, muidu lendab maja paigast (mu enda pidevalt mängiv muusika on tohutult vaiksem ja see on täitsa loomulik ja normis salvestatud muusika mul).
Kõrvaga hinnates mittelineaarmoonutuste % on hiiglaslik, izotope variandil veel 3x hiiglaslikum.
Lasin failid heliprogrammi analüüsida... kuulge, vaba õhku praktiliselt polegi, 99% klippimises, dünaamika keskmiselt 0 dB!

Kuhu me nüüd jõudnud olemegi...

+7

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rastaman
Kreisi kasutaja
rastaman

liitunud: 27.02.2011




sõnum 08.06.2011 00:45:48 vasta tsitaadiga

lol lindista ise windowsi prograga ja pasa mikriga, vaatame kui hea sul siis tuleb.
kui sa arvad, et see mis kõlaritest tuleb ongi selline, siis oled sa väga valel teel

ma ütlen, ma olen väga suures imestuses, et see lindistus nii moonutatud tuli
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.06.2011 00:48:13 vasta tsitaadiga

rastaman kirjutas:
lol lindista ise windowsi prograga ja pasa mikriga, vaatame kui hea sul siis tuleb.
kui sa arvad, et see mis kõlaritest tuleb ongi selline, siis oled sa väga valel teel

ma ütlen, ma olen väga suures imestuses, et see lindistus nii moonutatud tuli

Ei ole mikrofon ega programm süüdi. Süüdi on nupukeeraja, kes jättis nupu põhja icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 08.06.2011 00:48:41 vasta tsitaadiga

10 inimest on huvitanud, mis imelaul seal on icon_biggrin.gif

Keegi Tartus võimude korrastamisega ka muidu tegeleb? Mu 1984 Sansui käis mõned aastad tagasi ühe käe alt läbi ent sama probleem tundub tagasi olevat. Midagi on ära oksüdeerunud vm, sisselülitades on arvatavasti koormuskaitse see, mis on mitu sekundit peal ja "klõps" teeb. Seesama hääl tulemata jääb, siis häält ei tee. Suhteliselt õnnemäng, kas mängib või ei. Kui mängima saab, siis edasi probleemitu.

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rastaman
Kreisi kasutaja
rastaman

liitunud: 27.02.2011




sõnum 08.06.2011 00:49:59 vasta tsitaadiga

wtf ma kuulasin nii vaikselt kui võimalik icon_biggrin.gif mikker meetri kaugusel lauast. bass domineerib, mis teha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 08.06.2011 01:49:17 vasta tsitaadiga

kuulasin praegu FLAC faile peaaegu kasutaja CorasirX pakutud soundmax settingutega:

Välja mängis SupremeFX helikaart Striker Extreme emaplaadil. Edasi istus seal otsas Kenwood KAC-723 autovõim ja mängisid lairiba kõllid firmalt Apart. On mul mingid imelikud kõrvad või olen ma piiisavalt normaalne, aga see heli on minu jaoks nagu kuld. Reaalselt nagu.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.06.2011 12:17:14 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
kuulasin praegu FLAC faile peaaegu kasutaja CorasirX pakutud soundmax settingutega:
Välja mängis SupremeFX helikaart Striker Extreme emaplaadil. Edasi istus seal otsas Kenwood KAC-723 autovõim ja mängisid lairiba kõllid firmalt Apart. On mul mingid imelikud kõrvad või olen ma piiisavalt normaalne, aga see heli on minu jaoks nagu kuld. Reaalselt nagu.

Mille järgi sa võrdlesid, et see heli oli just see õige?

Üldiselt käib see võrdlemine nii, et paned mehe näiteks akustilise kitarriga enda ette ruumi mängima ja seejärel kiire kommuteerimisega kuulad läbi helisüsteemi sama mehe sama loo sama kitarriga salvestust. Mida lähedasem tundub helipilt, seda õigem on helisüsteem. Nii lihtne kogu trikk ongi!

Praegust sinu subjektiivset arvamust ei oska küll keegi siin kommenteerida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2011 12:24:22 vasta tsitaadiga

WAV, õige jutt. Kuigi peaks teema jätma ikkagi arvutikõlaritele, see siin kisub taas audiofiilsuse ja "õige" heli esitamise alla. Sääraseid teemasid on siia foorumisse juba tehtud küll, kui otsida.
Kommentaarid: 260 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 227
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 08.06.2011 12:32:47 vasta tsitaadiga

biomehanik kirjutas:
Kuigi peaks teema jätma ikkagi arvutikõlaritele...

Miks?
teema nimeks on ju helisüsteemide võrdlus. Arvuti on seal täiesti sulgudes

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2011 12:41:11 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
biomehanik kirjutas:
Kuigi peaks teema jätma ikkagi arvutikõlaritele...

Miks?
teema nimeks on ju helisüsteemide võrdlus. Arvuti on seal täiesti sulgudes

Olin mõttes omadega teise teema pealkirja juures, ups.

Teemasse kah, hetkel endal selline kooslus :

Heliallikas : Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE
Stereovõim : Denon PMA-860
Kõlarid : Wharfedale Diamond 9.2 / Visaton Alto II (DIY)
Läbu/PA kõlariteks valmivad kunagi : 2x Visaton BG20 kastid, mis hetkel ootavadki kastide valmimist.
Klappideks : Pioneer HDJ-1000
Kommentaarid: 260 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 227
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 08.06.2011 14:16:30 vasta tsitaadiga

biomehanik, samad kõlarid mulgi (Wharfedale Diamond 9.2). Väga mõnusad ja esteetilised kõlarid sellise hinna eest (3000eeku).
_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 08.06.2011 14:33:22 vasta tsitaadiga

Lisandusid Revox A722 ja B*******r CX2300. Biamp, löige ca 250 Hz, Revox ülemises otsas TA-450 alumises. Bass ärkas üles ja tuli nurga tagant välja, kesksageduses suuremat muutust polnud kui et tänu vähenenud IM moonutustele on heli kriipsu vörra selgem. CX juures tuleks muidugi üks operatsioon teha (tavaline värk - toitelüüdid suuremaks, signaaliahela kondede vahetus...).

See Revox on üks huvitav riist - 70-ndate esimene pool, Motorola transid kvaasikomplementaarses* lülituses, pool korpust täidetud trafoga, kaalub 8,9 kg, maks. tarbimine 320 W, toitepinged +/-36 V, lubatud vöimsus 45 W 8 oomi peal ja 60 4 peal. Peab testri külge ajama ja vaatama palju ta reaalselt välja punnitab.

*Vigade parandus: leidsin aega skeemi lähemalt uurida, ikkagi täiskomplementaarne löppaste.


viimati muutis vladimir 08.06.2011 19:52:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 08.06.2011 16:03:13 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
marcor1 kirjutas:
lehm2 kirjutas:
Ega keegi tea, milliseid audioga tegelevaid poode veel on peale www.hificlassic.ee ja audio24 on ? Seal olevad hinnad on mõnele asjale küll liiga suured pandud aga see selleks. icon_wink.gif

audiocenter, soundshop, audiodesign + igasugu suuremad elektroonikapoed + hunnik netipoode kus midagi kohapeal ei ole.
Vabandust, jätsin mainimata et väga uuema poolne malaisia ja hiina toodang ei huvita vanuse klass kuskil 90 ja alla selle.

N-ö vintage tehnika ülimuslikkus on paras luulu. Isegi kui see 90. aastast pärit riistapuu on kogu oma elu siiamaani kapis seisnud, on ta ikka üle 20 aasta vana ja mitte miski siin ilmas ei ole igavene. Kui aparaati on aga ka reaalselt kasutatud, on 100% kindel see, et algsetest parameetritest ja (suurepärasest?) helikvaliteedist pole enam 100% järel. Tõenäoline on hoopis raskete probleemide (krabisevad potekad, paigast ära kanalibalanss, "ära vajunud" kondekad jne.) olemasolu, mida paraku esmasel kuulamisel ei pruugi märgatagi.
Kasutatud tehnika ostmine on alati loterii kuid sellise iidse vanuseklassiga asjade puhul on selles lotos võita praktiliselt võimatu.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 08.06.2011 18:26:56 vasta tsitaadiga

Niisama kapis seistes nüüd küll midagi ära ei väsi, kui just konstantselt 100% öhuniiskust (kondensatsiooni) ei ole ja järske temperatuurigradiente karmidest miinuskraadidest saunatemperatuurini pole. Ainsad asjad, mis VÖIVAD (aga ei pruugi) niisama seistes väsida on lüüdid, pooljuhtide difusiooni töttu riknemine vötab aastasadu, kui mitte tuhandeid.

Ja 30 aastat tagasi tehti asju kestma - paljud tolleaegsed asjad on ehitatud nii, et vöib minna nendega tuumasötta ja sealt vöitjana väljuda. Plastmassi ehitusmaterjalina ei tuntud, korpus oli tol ajal metall ja puit. Pliivaba tina samuti ei kasutatud (märksöna "tin whiskers"), madala hinna nimel kuskilt ei "löigatud". Potede puhastamine/vahetamine on triviaalne ülesanne, samuti nagu lüütide vahetamine. Ja remondijuhise olemasolul (paljudele tolleaegsetele asjadele tasuta netis saadaval) saab köik voolud-pinged üle kontrollida. Remonditavus on hea, pole 101 mikroprotsessorit ja mustmiljonit SMD-d. Nagu vana ameerika auto - vöibolla mitte köige paremate juhitavusomadustega, kindlasti mitte öko, aga lihtne remontida ja tuunida. Kuid töepoolest, hästi hoitud ja vigadeta eksemplari on raske leida ning seetöttu samamoodi rohkem emotsioonide värk, mitte ratsionaalne ost. Kui krabisevad poted ja kuivanud lüüdid on raske probleem, siis ei tasu küll vanakooli asju osta, aga kui käed öigest kohast kasvavad ja jootekolbi öiget pidi käes oskad hoida, pole probleemi.

Köige suurem probleem kipub olema 70-ndate laiatarbe transsvöimudega, kuna tol ajal olid transid kehvemad ja kuuldavad üleminekumoonutused (crossover distortion) vähe lohakama teostuse puhul kerged tulema. Kuid kaasaegsete analoogide löppu torkamine ja eelvoolude paikaajamine peaks selle koha pealt aitama.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 08.06.2011 19:13:20 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif tuli meelde kui 1 aasta vana võimu müüsin ja mingi arvutipoiss pani killu maha - "noh kui ta sul aasta vana on siis hind PEAB poole odavam olema".
Sama lugu on ihvikese mainitud "raskete probleemide olemasolu, mida paraku esmasel kuulamisel ei pruugi märgatagi". No siis peab olema raske kuulmiskahjustus kui raskeid probleeme ei kuule.
"vintage tehnika ülimuslikkus on paras luulu" - kes seda ülimuslikust on väitnud?
Küsimus hinna ja kvaliteedi suhtes - näiteks vanema "x" ~25 000 eeguse võimu, võib täna saada 7500 eest. Tõenäoliselt on ta nõrgem kui tänane 25000 eeku maksev kuid suure tõenäosusega parem, kui tänane 10000eeku maksev.
Kasutatud vana tehnika - kõigepealt tuleb sisse vaadata - kui mingi külasepp on remontinud siis ära osta. Kui ei tööta korralikult siis ära osta. Kui korras ja heli meeldib siis osta. Viimaks arvesta, et see on garantiita asi ja ole valmis remondirahaga - tavaline kasutatud tehnika risk. Samas klassikaliste võimendite remont on spetsialistile jõukohane ja enamasti ühekordne ettevõtmine.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006




sõnum 12.07.2011 22:33:11 vasta tsitaadiga

Teema soiku jäänud...

Teen asja põnevaks ning küsin(Kes tahab võib ette kujutada et mul autos arvuti): Kui on valida auto heli madala otsa tegemiseks 12" ja 15" elemendi vahel, siis kumma valiks ja MIKS? Valikus pm. samade andmetega elemendid Hertz ilt.

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2011 22:41:31 vasta tsitaadiga

Suurem on parem. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 12.07.2011 22:48:49 vasta tsitaadiga

Suurem võiks nagu rohkem õhku liigutada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2011 23:09:20 vasta tsitaadiga

Suurem
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006




sõnum 12.07.2011 23:31:09 vasta tsitaadiga

Njah, räägin siis ära miks küsin ka:

Vanas autos oli Hetz Eneri 15" sw koos veidi parandatud tehase süsteemiga. Lisaks suurele helirõhule oli hea muusikat kuulata. Bass oli mahlakas ja pehme ning minu kõrvale täpne ja hea. Bass sulas loo sisse, ning sobis sinna. Koos auto müügiga läks ka SW ja võim. Uude masinasse sai sõbralt prooviks võetud tehase kastiga 12" (Uuena miski 260 euri, ning müüks mulle odavalt) Hertz-i suppar. Võimuks samuti hertz(Uus ja korralik, 700W 4 oomi kohta rms), kuid teen mis ma teen, aga bassi selliseks ei saa, mis meeldib. Heli on vale, jõuetu, tihti tekib kumin ja bassilõõk on ühtlane nõme tümps. Nüüd olen valiku ees, kas võtta soodsalt tehase kastiga, või siis osta juba uus element ja teha ise korralik kast. Põhjus miks küsisin, on just see, et paljud väidavad, et 12" heli on parem ja täpsem, ning just 15" teeb lõtva ühtlast matsu.

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HGtafka
Kreisi kasutaja
HGtafka

liitunud: 09.07.2002




sõnum 12.07.2011 23:55:37 vasta tsitaadiga

15 tahab üldjuhul suuremat kasti. Ja kasti on sul ikka väga suurt vaja, kui tahad 15 tollise potentsiaali ära kasutada. Selline suur muhk 50-100hz peal on mõttetu heli koha pealt(väikese inverterkasti puhul siis).
_________________
www.osomesites.com - Kodulehe teenus madala kuutasuga.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006




sõnum 13.07.2011 00:47:19 vasta tsitaadiga

Ei taha meeletut helirõhku. Tahan head heli ja piisavat head bassi, mis oleks samal tasemel ülejäänud heliga icon_wink.gif
_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.