|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
21.06.2011 11:19:47
Nokia N9: unikaalne täisekraaniga nutitelefon |
|
|
Nokia tõi täna turule Nokia N9 – telefoni, mis on loodud inimestele, kes hindavad rabavat disaini ja värskeimat nutitelefoni tehnoloogiat. Eestisse jõuab Nokia N9 müügile käesoleva aasta teisel poolel. Nokia N9 on saadaval kolmes värvitoonis – must, fuksiapunane ja sinakasroheline koos mäluvõimalustega, mis mahutavad rohkelt sisu: 16GB ja 64GB. Nokia N9 peaks müügile jõudma käesoleva aasta teisel poolel. Toote saadavalolekust ja hindadest teavitatakse enne müügiperiooodi algust.
Loe edasi BattleIT ajaveebist. Lisaks võid juurde lugeda ka Nokia N950'st.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
viimati muutis d3t 21.06.2011 14:07:49, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
21.06.2011 12:03:51
|
|
|
Lõpuks ometi üks korralik MeeGo. Loodaks näha mõnusalt pikka aku kestvust.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.06.2011 12:16:18
|
|
|
See "värskeim tehnoloogia" on kerge naerukoht arvestades et kasutuses on ~2a vana prose-videokaart. Tuleb siis loota, et n950 kellamine saab olema sama lihtne, kui n900 oma ning see mingil määral aitab. Üsna kindlasti ei saa see olema esimese päeva ost kuid silma hoian kindlalt peal.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
21.06.2011 12:24:34
|
|
|
Raud on tõesti pettumust valmistav.
Disain on Nokialikult hea.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
21.06.2011 12:39:23
|
|
|
Novembriks jõuab müügile... selleks ajaks on see telefon juba nii maha tehtud, et keegi enam ei tahagi seda... Kuigi ma lugesin mobiilioperaatorite statistikat, et Nokia on siiski veel kõige enam müüdud bränd. Ise loobusin sellest firma toodangust juba enam kui kolm aastat tagasi ning ma ei näe siiani põhjust, miks tagasi minna. Nokia räägib küll iga telefoni väljatulekul meisterlikust disaineritööst, kuid ma pole siiani ühtegi ilusat telefoni näinud. Ja see käib sisuliselt kõikide tootjate kohta. Wildfire mulle isegi nagu natukene meeldiks, aga selle tehnilised näitajad ei kannata kriitikat
Nokia jäi omal ajal Androidi rongist maha ning tundub, et üritab nüüd jalgrattaga järele jõuda. Mina ennustaks sellele lipulaevale samasugust kuulsust nagu eelmise lipulaevaga juhtus...
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
21.06.2011 12:45:46
|
|
|
Mis selle N8 siis nii väga juhtus?
Põhjamaades müüakse ju nii et koliseb. Ise tegin eelmine aasta valiku N8 vs Nexus one. Valisin nexuse - muud funktsioonid on tõesti super, aga igatsen taga E51 kõnekvaliteeti, lihtsust ja aku kestvust. Endiselt olen arvamuse, et Nokia on Telefon suure T-iga, need muud vidinad on nagu nad on.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
21.06.2011 13:51:57
|
|
|
... MeeGo on intrigeeriv, kuid kõik muu teeb pigem skeptiliseks, mida rabavat on klotsi kujulises disainis või mida värsket on eilse päeva tehnoloogias ? Rääkimata sellest, et see telefon pole veel müügil vaid jõuab alles loodetavasti aasta lõpus müügile. Ma tahaks tõepoolest näha ühte korralikult toimivat MeeGo pilli, kuid marketingi promo, mis rõhub pigem disainile, kui sisule, ei julgusta just lootusi ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prints
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.09.2004
|
21.06.2011 14:41:16
|
|
|
| loodan , et nokia ei jookse niipalju kokku kui seda teeb samsung
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.06.2011 14:44:21
|
|
|
| prints kirjutas: |
| loodan , et nokia ei jookse niipalju kokku kui seda teeb samsung |
Kui n900 oleks mingi näitaja siis võib kokku jooksmise välistada. Üle poolteise aasta igapäevases üle keskmise aktiivsusega kasutuses on pool segi häkitud aparaat alati stabiilsena püsinud isegi kui olen praktiliselt kogu softistack'i upgradenud unstable kraami peale.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
21.06.2011 14:47:02
|
|
|
| prints kirjutas: |
| loodan , et nokia ei jookse niipalju kokku kui seda teeb samsung |
väga mõistlik on võrrelda telefonitootjaid kokkujooksus, mitte OS'e
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
21.06.2011 14:49:03
|
|
|
Ho Ho, minu kogemus on teistsugune. Tõsi küll, OS ise pole pange pannud aga restarte on tulnud teha mitmeid Soome reisi ajal kus rakendused lihtsalt ei respondi ja crashivad. Lahendus on restart telefonile ja siis mõnda aega töötab. Tarkvara on stable kanali oma.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3ndu
HV Guru

liitunud: 25.10.2009
|
21.06.2011 14:50:23
|
|
|
| Mu Samsung S-5230 Wifi versioon ei ole aasta jooksul ühtegi korda kokku jooksnud kui samas klassivend kellel Nokia 5530 pidi pidevalt kokku jooksma.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaljukits
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2008
|
21.06.2011 14:53:14
|
|
|
| Riistvara poolest toodab Nokia parimat kvaliteeti, aga ikka jätkab enda teed surnud tarkvaraga. Pole küll suurem windoosa pooldaja, aga nende endi huvides võtaksin asja väga kähku kasutusele.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.06.2011 15:06:23
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| Ho Ho, minu kogemus on teistsugune. Tõsi küll, OS ise pole pange pannud aga restarte on tulnud teha mitmeid Soome reisi ajal kus rakendused lihtsalt ei respondi ja crashivad. |
Selle aja jooksul olen suutnud kokku jooksutada/crashida pakihalduri umbes kaks-kolm korda ning brauseri ja openttd ühe korra. Teiste rakendustega pole veel midagi säärast suutnud. Reboote teen praktiliselt ainult siis, kui pole mõnda aega laadija külge saanud panna ning lihtsalt pillid kotti pakib. Uptime on harilikult nädalate pikkune.
Tundub, et taas lööb mul too müstiline aura välja mis asjad imeväel tööle paneb
| kaljukits kirjutas: |
| Riistvara poolest toodab Nokia parimat kvaliteeti, aga ikka jätkab enda teed surnud tarkvaraga. Pole küll suurem windoosa pooldaja, aga nende endi huvides võtaksin asja väga kähku kasutusele. |
n9 puhul on mindud risti vastupidist teed kasutades üsnagi aegunud rauda ja enam-vähem asjalikku softi. Meegot surnuks tituleerida on hetkel pehmelt öeldes varavõitu, viimasel on feature listis kamaluga nodi juba enne esimese telefoni peale ilmumist mis WP puhul on "ehk kunagi tuleb" staatuses ning nokia pole ainus ettevõte mis toda OS'i plaanib kasutama hakata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
21.06.2011 17:23:16
|
|
|
| Nädalate pikkune uptime on haruldus?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.06.2011 17:26:04
|
|
|
Sõltub kui tihti esineb pikemaid perioode kus telefoni veidi kurnavamate ülesannetega koorman. Stabiilsuse pärast pole eales vaja rebootida olnud ning nagu eespool ütlesin toimuvad reboodid ainult siis, kui peale aku tilgatumaks saamist uuesti vool taha läheb, vahel harva ka kerneli uuendamisel.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
its2cold
HV veteran
liitunud: 13.03.2006
|
21.06.2011 17:43:29
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
| prints kirjutas: |
| loodan , et nokia ei jookse niipalju kokku kui seda teeb samsung |
väga mõistlik on võrrelda telefonitootjaid kokkujooksus, mitte OS'e  |
Kõlab imelikult, aga mul vist pole tuttavat, kes ei kurdaks, et Samsungi tarkvara on toores ja jookseb kokku.
Näited:
Kahe sõbranna S5570 telefonid jooksevad mõlemad kokku kui veidi rohkem kui paar lugu muusikat kuulata.
Venna eelmine i8510 pangestus pea kõige peale.
Sõbra S5620 Monte pangestub sissetuleva kõne ajal.
Lisaks mitme sõbra odava otsa klotsid, millega võid ainult korke avada.
Tee või tina, aga mina ei osta endale vist mitte kunagi ühtegi Samsungi klotsi.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
174 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
21.06.2011 18:00:05
|
|
|
| its2cold kirjutas: |
| arm2004 kirjutas: |
| prints kirjutas: |
| loodan , et nokia ei jookse niipalju kokku kui seda teeb samsung |
väga mõistlik on võrrelda telefonitootjaid kokkujooksus, mitte OS'e  |
Kõlab imelikult, aga mul vist pole tuttavat, kes ei kurdaks, et Samsungi tarkvara on toores ja jookseb kokku.
Näited:
Kahe sõbranna S5570 telefonid jooksevad mõlemad kokku kui veidi rohkem kui paar lugu muusikat kuulata.
Venna eelmine i8510 pangestus pea kõige peale.
Sõbra S5620 Monte pangestub sissetuleva kõne ajal.
Lisaks mitme sõbra odava otsa klotsid, millega võid ainult korke avada.
Tee või tina, aga mina ei osta endale vist mitte kunagi ühtegi Samsungi klotsi. |
ja mul pole mingeid pangestumisi olnud D500, G600, i8510 (suure muusika library peale jäi törts uimaseks, aga iialgi ei pangestunud) ega ka S8500'ga
ilmselt siis mid- ja low-end käkkide probleem...
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
its2cold
HV veteran
liitunud: 13.03.2006
|
21.06.2011 18:06:41
|
|
|
arm2004, mõne jaoks on 91.aasta Opel kah hea auto. Maitsed/vajadused/vms on inimestel ikka väga erinevad, mis seal ikka.
Kui sa D500 telefonist rääkisid, siis sellega meenus veel, et ühel tuttaval oli see kunagi paar nädalat. Edasi läks müüki, aga täpselt ei mäletagi miks...ju midagi väga halba vist ikka oli, sest muidu ta mingi suurem telefonivahetaja ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
174 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lex
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
21.06.2011 23:34:09
|
|
|
| Mul ka S8500 Wave, ja uptime ongi nädalaid. Mõni firmware on ilmselt pirtsakam kui teine, aga üldiselt on tubli. Nokia kohta ei oska tänapäeval midagi öelda, mul kogu pere viimase paari aastaga sellest margist loobunud. Aga maha on IMHO küll väga vara kanda. Nokial ja Microsoftil on hetkel keeruline, aga see on kokku turujõud, mille vastu pole tegelikult kellelgi midagi panna (no peale Apple'i tegelikult, jah:) Kui täna oleks N9 taolise disainiga ja WP Mango softiga telefon saadaval - mõistuspärase hinnaga - siis tormaks kohe poodi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
22.06.2011 00:41:25
|
|
|
| its2cold kirjutas: |
arm2004, mõne jaoks on 91.aasta Opel kah hea auto. Maitsed/vajadused/vms on inimestel ikka väga erinevad, mis seal ikka.
Kui sa D500 telefonist rääkisid, siis sellega meenus veel, et ühel tuttaval oli see kunagi paar nädalat. Edasi läks müüki, aga täpselt ei mäletagi miks...ju midagi väga halba vist ikka oli, sest muidu ta mingi suurem telefonivahetaja ei ole. |
| ot: |
siis tal pidi see defektne isend olema ja pole viitsinud garantiisse saata või oli see lihtsalt kasutatud isend, mis ajale jalgu jäänud. korralik, õigel ajal poest ostetud isend oli koostekvaliteedi ja softi töökindluse poolest kõigest muust peajagu üle! hell, mu ligi 3a vana D500 klapp liikus ikka paremini kui karbist võetud E65 (või misiganes tolleaegse slider'i) oma sisuliselt oli viimane mälukaardi-toeta kunn! |
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
22.06.2011 02:40:26
|
|
|
värskeimat nutitelefoni tehnoloogiat...haha lubage naerda, lisaks nokia suudab üli harva õigel ajal oma "tipp" telefonid välja anda, ehk siis kui oktoobris mõni kätte saab läheb hästi, samal ajal juba Samsung, LG jms müüvad kesktaseme mobiile sama hinna ja jõudlusega, loodetavasti Eesti ei pürgi enam Nokia poole ning õpib euroliitu astumisest midagi(alles oli uudis, et Inglismaa panustab EU lagunemisele)
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
22.06.2011 03:25:06
|
|
|
androidforums (esimene Google vaste "TI OMAP 3630" peale) paistab päris panges olema - Nokia fännid valmistuvad pettumuseks, et jutt käib alles Droid X vs Galaxy S oletatavatest andmetest
võin vist aasta pärast oma Wave poole hinnaga N9 omanikule maha müüa ja mina ei kaota essugi, aga tema võidab vähemalt 4x kiirema GPU'ga fööni (selleks ajaks on ilmselt Bada+Android dualboot ka perfektitud)
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ehhr
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2008
|
22.06.2011 12:37:24
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| värskeimat nutitelefoni tehnoloogiat...haha lubage naerda, lisaks nokia suudab üli harva õigel ajal oma "tipp" telefonid välja anda, ehk siis kui oktoobris mõni kätte saab läheb hästi, samal ajal juba Samsung, LG jms müüvad kesktaseme mobiile sama hinna ja jõudlusega, loodetavasti Eesti ei pürgi enam Nokia poole ning õpib euroliitu astumisest midagi(alles oli uudis, et Inglismaa panustab EU lagunemisele) |
Mille poolest see riistvara naeruväärselt iganenud on? Vana 1Ghz protsessori poolest või veel midagi?
NFC, AMOLED ekraan, 64GB mälu,8Mpx F2.2 avaga kaamera või aku suutlikus 50 tundi muusikat maha mängida läheb ka vananenud riistvara alla?
Mille poolest Eesti Nokia poole pürgib?
Inglismaa ei panusta euroLIIDU lagunemisele, vaid arvestab, et halvimal juhul võib eurotsoon laguneda!
Erinevalt eurost on euroopa liit kõvasti kauem eksisteerinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
its2cold
HV veteran
liitunud: 13.03.2006
|
22.06.2011 12:39:41
|
|
|
Mitte lihtsalt AMOLED, vaid suurima resolutsiooniga AMOLED mobladel ever
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
174 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.06.2011 12:40:51
|
|
|
Riistvara koha pealt nurisen mina isiklikult jah kõige enam tolle SoC üle mis on prosejõudluse poolest ~3-5x ning video koha pealt ~10x aeglasem praeguse hetke kõvematest tegijatest. Aasta lõpuks on letil posu uuemat kraami mille puhul vahe veelgi suureneb.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
its2cold
HV veteran
liitunud: 13.03.2006
|
22.06.2011 12:45:11
|
|
|
| Ho Ho, jutt väga õige, aga mida selle jõudlusega niiväga peale on hakata? Nokia N8 on veelgi kehvema prosega, aga Symbiani jooksutab väga ilusti. Julgen arvata, et N9 jooksutab Meegot samuti probleemideta.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
174 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.06.2011 12:55:55
|
|
|
Saan aru, et olen erand kuid minu jaoks on nutitelefon ultramobiilne arvuti, mitte kaasaskantav netiühenduse ja brauseriga muusikamängija millega muu hulgas ka helistada saab. Ehk siis teen telefonil kõiksugu imeasju mis ka reaalselt vajavad suurt jõudlust. OS'i enda veab välja suht suvaline juust, küsimus on mis rakendusi seal jooksutada.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
22.06.2011 13:11:17
|
|
|
its2cold, multitaskingust oled miskit kuulnud? paar jooksvat app'i ning 720p video mahamängimine hakib
ning kas sul ei tee meelt mõrudaks maksta sama palju või rohkemgi Opel Astra eest kui mersu SLS väärt on? parimal juhul tuleb N9 100€ odavam Galaxy SII'st (tolleks ajaks poole aasta vanune telefon), mis teeb selle ümber ringe...
ja kui varsti veel iPhone5 (või 4S võimisiganes ta olema saab)...
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hägger
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2001
|
22.06.2011 16:32:29
|
|
|
lugesin kõik postid läbi ja ei saa enam vait olla.
Et prose on lahja ja eilne? Milline tänane Inteli 2,5Ghz prose on aeglasem kui P4 3GHz ??? Küsimus ei ole nii riistvaras vaid selles kuidas soft seda kasutada oskab. Omades Maemoga (MeeGo eelkäija) telefoni tean millest räägin. Nokia võiks ju panna sinna ka võimsama prose aga siis ilmselt kannataks aku kestvus selle all. Seega milleks.
Ei tasu ennem N9't maha teha kui seda kasutanud pole. Isiklikult usun sellese aga kardan, et nOkial pole lihtsalt imagot millega õunade ja droidide vastu võidelda. Symbian on halva maitse jätnud ja N9 turustamine saab raske olema.
Ootame ja vaatame
_________________ MSI - Mis Siis Ikka |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.06.2011 16:38:01
|
|
|
| Hägger kirjutas: |
| Milline tänane Inteli 2,5Ghz prose on aeglasem kui P4 3GHz ? |
Antud hetkel on tegu 2008'st pärit prosega mis kellati gigahertsi peale, ARM9 näiteks on 2 tuumaline ning kohati 2x parema IPC'ga, A15 veelgi võimsam ning hea tahtmise korral võiks ka quadcore telefoni torgata. Ehk siis sarnast analoogi tuues oleks n9's netburst cellu ning toda võrreldakse dualcore i7'ga. Ainus vahe, et too i7 on lisaks ka jupp maad kõrgemal taktil, asisemad nutitelefonid peaks see aasta minema dualcoredega sinna 2GHz ligidusse.
| Hägger kirjutas: |
| Nokia võiks ju panna sinna ka võimsama prose aga siis ilmselt kannataks aku kestvus selle all. |
Kusjuures ei kannataks, pigem hoopis võtaks vähemgi energiat kuna uued prosed on jupp maad energiaefektiivsemad ning mitme tuumalised oskavad idles ühe tuuma täielikult välja lülitada, vanemad singlecored peavad aga oma tuuma alati töös hoidma.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hägger
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2001
|
22.06.2011 16:41:13
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Hägger kirjutas: |
| Milline tänane Inteli 2,5Ghz prose on aeglasem kui P4 3GHz ? |
Antud hetkel on tegu 2008'st pärit prosega mis kellati gigahertsi peale, ARM9 näiteks on 2 tuumaline ning kohati 2x parema IPC'ga, A15 veelgi võimsam ning hea tahtmise korral võiks ka quadcore telefoni torgata. Ehk siis sarnast analoogi tuues oleks n9's netburst cellu ning toda võrreldakse dualcore i7'ga. Ainus vahe, et too i7 on lisaks ka jupp maad kõrgemal taktil, asisemad nutitelefonid peaks see aasta minema dualcoredega sinna 2GHz ligidusse.
| Hägger kirjutas: |
| Nokia võiks ju panna sinna ka võimsama prose aga siis ilmselt kannataks aku kestvus selle all. |
Kusjuures ei kannataks, pigem hoopis võtaks vähemgi energiat kuna uued prosed on jupp maad energiaefektiivsemad ning mitme tuumalised oskavad idles ühe tuuma täielikult välja lülitada, vanemad singlecored peavad aga oma tuuma alati töös hoidma. |
Tõsi. Aga jätsin endale ühe trumbi: lugesin, et Nokia pole ametlikult kinnitanud et jaemüüki jõudev telefon kasutab sama prose mis on praegusel prototüübil. Jutu mõte oli pigem selles kuidas soft riistvara kasutada oskab. Ehk sama miks juba esimesed iFöönid nii nobedad olid.
HoHo kas Sinu arvamus sellest telefonist muutuks kui kõik muu peale prose jääks samaks ja kasutusele võetaks 1,2GHz kahetuumaline?
_________________ MSI - Mis Siis Ikka |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.06.2011 17:19:30
|
|
|
| Hägger kirjutas: |
| lugesin, et Nokia pole ametlikult kinnitanud et jaemüüki jõudev telefon kasutab sama prose mis on praegusel prototüübil |
On nad seda kordagi kusagil maininud või lihtsalt oletad, et kuna pole vastupidist väidetud siis on see tõsi?
| Hägger kirjutas: |
| HoHo kas Sinu arvamus sellest telefonist muutuks kui kõik muu peale prose jääks samaks ja kasutusele võetaks 1,2GHz kahetuumaline? |
Väga võimalik, kuigi olles ära harjunud raudvaralise klaveriga pole ma hetkel eriti kindel kas n9 soetan või mitte. Mobla enda vastu mul pole midagi, lihtsalt suht kummaline tundub kui reklaamis räägitakse sellest kui tehnikaimest ning siis pannakse sisse praktiliselt sama raud kui n900'l mis sai kerge OC (enda oma jookseb aeg-ajalt samal taktil kui n9).
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
22.06.2011 17:32:00
|
|
|
N9 kaamera väidetakse olevat kiireim nutiaparaatide maailmas.
f2.2 on aga armas.
Kellel huvi, saab hankida N950 arendusplatvormi, millele momendil ka mina MeeGo puhul panustaksin. Protsessorid on samad, aga kirsiks on füüsiline klaviatuur, alumiiniumist kere, mida saadab 4" TFT (sama resolutsioon, mis N9), 8MP kaamera, NFC puudumine, väiksem aku ja igasugune garantii on olematu.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.06.2011 17:34:33
|
|
|
950't laenatakse 250'le opensource arendajale. Osta pole neid võimalik.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
22.06.2011 17:40:30
|
|
|
Äärmiselt kahju.
Paistab, et tal 3G'd samuti pole.
Tänaseni ei leidu pädeva ekraanisuurusega (loe: 4"+) QWERTY aparaati - on Symbian + madal resolutsioon = E7.. ja kõik.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.06.2011 17:47:05
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| Paistab, et tal 3G'd samuti pole. |
Mida sa selle all silmas pead? 3g kiirusel andmeliiklus on täiesti olemas (vist oli miski 15Mbit kanti)
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
22.06.2011 17:51:38
|
|
|
Eks ma kaevasin iganenud ja puuduliku info välja.
Pildid toodud N9 UI ikoonid on kangelt Symbian Anna moodi.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ehhr
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2008
|
07.07.2011 14:19:38
|
|
|
Eks kahetuumaline prose oleks uhke värk küll, aga arvestades kui läägitu on erinevates käed-küljes testides Meego OS olnud, siis minu jaoks vana prose diili katki ei jäta.
Kõik ülejäänud on viimase peal.Kombo mida Nokia selle seadmega pakub on ise ju võrratu! Selles osas on Nokia suutnud Apple'le lõpuks järgi jõuda.
Olen juba praegu nähtu-kuuldu järgi kindel N9 64Gb ostja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.07.2011 14:31:04
|
|
|
Seda küll, et meego on paganama sujuv aparaat. Mõtlesin, et vana n900 oli vinge multitaskija kuid n950 peal on hoopis muu maailm. Sõna otseses mõttes on mul taustal lahti kümneid rakendusi ja brauseriaknaid kuid nende vahel vahetamine toimub silmapilkselt, kohati vaat' et kiireminigi, kui lauamasinas Aku paistab kogu selle möllu juures samuti paremini kestvat, kui n900'l. Kaks ööpäeva läbi saada konstantse 3g või wifi ühendusega ja töötava BT'ga pole mingi probleem.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ehhr
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2008
|
07.07.2011 16:03:26
|
|
|
Nii siis vana prose üle nurisemiseks pole põhjust?
Aku pidavuse osas peaks N9 vast suurem osa nutitelefonidele silmad ette tegema.Kui N9 peaks ideaalis kuni 50 (reaalselt muidugi vähem) tundi muusikat mängima siis keskmine Android mängib vast reaalselt midagi 10 tunni ümber.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.07.2011 16:07:35
|
|
|
| Ehhr kirjutas: |
| Nii siis vana prose üle nurisemiseks pole põhjust? |
Hetkel ei kurda, kuigi pean tunnistama et pole veel telefonile ka säärast vatti andnud kui n900 sai. Brauser töötab oluliselt vilkamalt kuid see on arvatavasti suuresti tänu uuendatud softile. Muidugi 4x rohkem ja vist ka kiiremat RAM'i aitab ka kindlasti. Kui mingi hetk pikema vaba perioodi leian küll siis hakkan kõiksugu nodi ümber portima, ehk siis saab näha mis olukorras prose pudelikaelaks osutub.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ehhr
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2008
|
07.07.2011 16:19:49
|
|
|
Räägi siis meile ka kuidas läks
Lugesin just kusagilt, et Nokia kavatseb vähemalt nii mõnegi aasta Meego osas uuendusi pakkuda N9-le.Nii, et see Meego kohe-kohe hülgamine ei vasta tõele. See vale väide sündis väidetavalt sellest kui Elop vastas küsimuse peale, et Meegost peaks saama hit siis Nokia ei kavatse vähemalt mitte kohe võtta Meegod oma põhi OS'iks. Meegod mõnda aega kavatseb Nokia vähemalt hoida ja vist ka uusi mudeleid tuua turule ala 1 seade aastas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
07.07.2011 16:22:30
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Ehhr kirjutas: |
| Nii siis vana prose üle nurisemiseks pole põhjust? |
Hetkel ei kurda, kuigi pean tunnistama et pole veel telefonile ka säärast vatti andnud kui n900 sai. Brauser töötab oluliselt vilkamalt kuid see on arvatavasti suuresti tänu uuendatud softile. Muidugi 4x rohkem ja vist ka kiiremat RAM'i aitab ka kindlasti. Kui mingi hetk pikema vaba perioodi leian küll siis hakkan kõiksugu nodi ümber portima, ehk siis saab näha mis olukorras prose pudelikaelaks osutub. |
Ho Ho, tiksud #maemo #meego-arm etc kanalitel ka? ma olen macmaN freenodel. Hakkab vaikselt N9 OT minema vbla, aga mis su portimisplaanid on? Ma tahaks Conboy esiteks külge saada. thp juba gpodderi testing versiooni tegi kättesaadavaks .
_________________ TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter". |
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.07.2011 16:39:28
|
|
|
Kolin vastusega N950 teemasse: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6532189#6532189
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ehhr
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2008
|
07.07.2011 16:57:58
|
|
|
| Üks küsimus millele ma vastust pole leidnud on videokõned.Kas N9/950 saab videokõnesid teha ka näiteks Skype kaudu?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.07.2011 17:07:39
|
|
|
Tehniline valmidus on olemas ning n900'l olen ka reaalselt seda pruukinud, hetkel pole kindel kas 9(50)'e soft on porditud või mitte.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
07.07.2011 18:33:14
|
|
|
| Ehhr kirjutas: |
| Üks küsimus millele ma vastust pole leidnud on videokõned.Kas N9/950 saab videokõnesid teha ka näiteks Skype kaudu? |
front kaamera on ju olemas, milleks muuks kui ikka videokõnedeks. pole põhjust kahelda et ka läbi skype saab.
_________________ TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter". |
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|