|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
24.05.2011 02:10:38
Koju projektor |
|
|
Tere,
Kas keegi oskab soovitada mõnda full hd projektorit.
Nimelt kontrastus võiks olla väga hea sest suurt tuba väga pimedaks ei saa teha ja koguaeg pimedas samuti istuda ei tahaks
Hinna piir võiks jääda 500-1000 kanti.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
24.05.2011 03:44:24
|
|
|
| võta endale optoma, 720p või 1080p variant, vastavalt rahakotile. Peaks olema üks parimaid hinna-kvaliteedi suhtelt.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
24.05.2011 03:49:18
|
|
|
"Nimelt kontrastus võiks olla väga hea sest suurt tuba väga pimedaks ei saa teha"
oled asjast väga valesti aru saanud...või õigemini, ilmselt lihtsalt ei saa hetkel asjast väga hästi aru. nimelt on sedamoodi, et väga hea kontrastusega projektorit on täiesti mõttetu omale muretseda kui tuba täiesti kottpimedaks ei soovi teha. igaksjuhuks veel kordan olulise osa üle - kallis ja hea kontrasti näitajaga proje on MÕTTETU kui seda ei kasutata täielikus "koopas".
see ei tähenda samas, et projet üldse kasutada ei võiks. lihtsalt pane rõhk pigem sellele, et vaata väga suure valgustugevusega projede poole. kui tuba on valge, siis peab proje olema "veel valgem", et tekitada illusiooni heast kontrastist. samas soovitan ka spetsekraani ja vähemalt ekraani ümbruse võiks katta tumedate (ideaalis mattmustade) pindadega.
üks konkreetne masin, mis suudab näidata ka üsna heledat pilti on mitsubishi hc3800, kuid vist jääb sinu hinnapiirist välja. samas olgem ausad, 500-1000 hinnaklassis sa heade näitajatega fullHD masinat ei saaks nii ehk naa (kui siis midagi kasutatut).
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
24.05.2011 03:53:02
|
|
|
| Wiltz see minu pakutud optoma mahub kenasti hinnaklassi ja ma olen üpris rahul. Kust sul spetsekraani lembus tekkis? Ise mulle müüsid selle soome papi idee maha ning minu silmale on pilt parem kui a la 200 eur hinnaklassis ekraanid.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
24.05.2011 11:14:11
|
|
|
spetsekraani lembust mul ei ole, kuid mul pole ka mingit vajadust vaadata projega valges (ega isegi mitte nõrgalt valgustatud) toas.
kogu asja point antud juhul on selles, et absoluutselt kõigi projektorite pildikvaliteedi erinevused muutuvad suhtkoht olematuks kui üritada neid masinaid kasutada rohkem või vähem valgustatud keskkonnas. spetsekraan on asi, mis võib natuke aidata hoida mingisugust kontrasti.
soome papi ja selle <1 gainiga ekraanivärviga, millest me rääkisime, ei ole valgustatud ruumis nagu eriti midagi teha tegelikult. sellised lahendused on mõeldud ikkagi koopa jaoks
ma ei tea, mis optoma't sa täpselt mõtled, aga kui mõni neist on väga suure reaalse valgustugevusega best picture mode's siis jah, miks ka mitte. tean praegu mälu järgi, et panasonicu 720p pillid olid muidu väga tugeva valgusega. mudelid hetkel ei meenu täpselt, vist oli midagi px200 või sarnane. taolist asja tasub kaaluda kui soov valges vaatama hakata. ja ekraani suurusega soovitaks jääda konservatiivseks. mingi 80" ei ole muidugi mingi probleem, kuid mida suuremaks see ajada seda rohkem "washed out" pilt on - eriti valgustatud ruumis.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
24.05.2011 11:21:42
|
|
|
| Jah, projektor valguse jaoks mõeldud ei ole. Mul endal on kardina all pimendav ruloo mille filmide ajaks alla lasen. Samas brightness ainult miski 40% peal ning tavatv-d kannatab täiesti okeilt ka ilma rulood alla laskmata vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
24.05.2011 13:53:12
|
|
|
no eks kannatab jah, aga ega tavatv polegi mingi eriline "elamuse" saamise allikas hea filmiga on natuke teine lugu, ja eks oleneb palju sellest, mis toonides filmiga tegu on ka. näiteks sin city't vaadata projega ruumis, kus valgus peal...on pretty much pointless. samas mingeid värvilisi multikaid võib vabalt vaadata ka valgustatud toas. aga lõppkokkuvõttes fakt on see, et parim pilt projektoriga saavutatakse ikkagi koopas. tegelikult umbes samamoodi on näiteks plasma ekraaniga, ega need ka valges ruumis midagi erilist ei ole, kuna ekraani enda valgustugevus ei ole nii domineeriv tausta suhtes ning ekraanipind ise peegeldab ka natuke tagasi...muidugi pole asi kaugeltki nii hull kui projektoriga, mis enamasti ikka näitab oma asja puhta valgele materjalile ja töötabki sealt tagasipeegeldusel.
projektori puhul brightness level ei näita praktiliselt mitte midagi, st. ei muuda midagi valgusjõu osas. valgustugevuse määravad sisuliselt gamma setting, lamp mode, ava suurus (kui seda saab muuta) ja pildi suurus/zoomi setting.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001

|
26.05.2011 20:25:25
|
|
|
Mind huvitab teemaalgatajaga sama asi. Eestis on poehinnad alates 900, Euroopast saaks juba alla 800 kätte. Näiteks see.
Aga soovitusi? On`s siin üldse midagi olulist või pmst tehnika lihtne ja hinna järgi peaks valima?
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
26.05.2011 20:33:50
|
|
|
| Tänud teille kõigile. Lugesin ja mõtlesin. Lugesin veelkord ja mõtlesin .Siiski otsustasin ,et ostab omale ikkagist teleri LG Led 55tolli.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001

|
26.05.2011 21:27:28
|
|
|
Loodame, et ei kahetse ostu
Minu teema aga jääks. Ruumid saaks vajadusel kas või kottpimedaks teha. Ühes ruumis kasutaks seda vaid ~2,5m seinast eemal. Üldiselt peaks olema võimalik nii lähedale ju enam-vähem suurusega kujutis tekitada? Pole hetkel ühtegi projektorit käepärast, et proovida.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
26.05.2011 22:31:30
|
|
|
| No ma juba andsin ju konkreetse soovituse. Sellisel kaugusel muidugi peab olema short throw projektor, mainitud optoma ka seda on. Netis on kalkulaatorid olemas kui googeldad konkreetselt sellele projektorile. Saad teada mis kaugus, mis nurk, mis asetus, mis suurusega kuvab.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
26.05.2011 23:46:36
|
|
|
short throw projektor? mõtled lihtsalt hea zoomiga masinaid?
iseenesest ei pea mingi short throw ega hull zoom olema. lihtsalt ei saa iga masinaga 3m diagonaaliga pilti 2.5meetri pealt päris ma arvan, et kuskil nii 70 tollise peaks siiski suht iga masin suutma ka selliselt distantsilt manada. eks ta muidugi parem oleks jah kui siiski oleks võimalus suuremaks ka keerata.
aga mida siis võiks soovitada: http://www.pixmania.com/ee/ee/5058145/art/mitsubishi/hc3200-video-projector.html
http://www.pixmania.com/ee/ee/7658906/art/epson/eh-tw3200-video-projector.html
mitsu on nähtavalt parema pildiga, epsonil on nähtavalt suurem zoom ja lens shifti võimalused. huvitava kokkusattumusena mudelinimed pea samad aa, ja selle artikli soovitaks niisama üldise enese harimise mõttes läbi lugeda enne kui valimisega üldse edasi liigud, just need osad kus räägitakse contrast ratiost.
http://www.homecinemacentral.com.au/reviews/reviews_epson_TW_3600-vs-TW3200.html
NB! optoma'lt hetkel neile kahele masinale tõsiseltvõetavat konkurenti ei paista olevat. HD20 on suht nõrguke ja see 200X veel viletsam minuteada.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
01.06.2011 14:43:34
|
|
|
mis tast ikka arvata, miski presentatsiooniproje pigem minumeelest.
andmed on muidugi väga lamppi...2800 ANSI lumens, Kontrast 4000:1 (Full on/Full off).
2800luumenit 190w lambist? vaevalt...on/off kontrast 4000, KINDLASTI mitte!
ei näe mingeid erilisi tugevaid külgi sellel masinal, hd'd küll õnneks suudab kuvada. aga noh zoom ratio on nõrk, optika ei tundu väga asjalik. hind pole ka midagi, mille peale pikali kukkuda.
ma arvan, et küllaltki tugevalt valgustatud toas teleka vaatamiseks on igati hea masin, kuid pimendatud toas filmi vaatamiseks ei ole!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
05.06.2011 21:36:08
|
|
|
See pole koht kus koonerdada. Välja pakutud epson ju väga asjalik.
55" telekas uudiste vaatamiseks sobib pigem kui mõtled juba projektorile.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
05.06.2011 23:32:58
|
|
|
| meelisr kirjutas: |
| Kuna Benq hinnaklass on päris hea. Äkki siis keegi oskab siit midagi soovitada? Lumens vist peaks olema alates 3200? |
| meelisr kirjutas: |
| Tänud teille kõigile. Lugesin ja mõtlesin. Lugesin veelkord ja mõtlesin .Siiski otsustasin ,et ostab omale ikkagist teleri LG Led 55tolli. |
ei saa sust aru
õigemini saan küll ja vastan ka. osta telekas! projektor on nõks teise suunitlusega masin
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
06.06.2011 12:20:21
|
|
|
Projektor tellitud Benq reso 1280x800 2800lumens 16:10
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
06.06.2011 13:17:30
|
|
|
| wtf sa selle resoga teed aru ma ei saa....
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
06.06.2011 14:03:36
|
|
|
| Ma ei saanud täpselt aru mida sa mõtlesid!
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
06.06.2011 19:08:03
|
|
|
| Ilmselt seda, et miks 16:10? Miks mitte 16:9, enamus filmid/sarjad kas nii laiad või laiemadki.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
06.06.2011 20:18:49
|
|
|
| väga vahet vist polegi vms? Kuna media player ja digibox on nagunii seadistatud 16:9 peale. Seda vist saab muuta samuti 16:9 peal
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
06.06.2011 21:45:16
|
|
|
Heineken ja mirko, kui reso on üle HD standardi siis pole nagu ilmselgelt hullu midagi, ikka palju parem kui see, et ta oleks alla standardi!
ja ausalt öeldes tõesti, mis vahet seal on kas 16:10 või 16:9 on native? suurem osa filme on anyway palju laiemad veel kui 16:9. ning need filmid, mis ei ole 2.39:1, need pole ka päris 16:9, vaid hoopis 1.85:1.
alati võib võtta sellise ekraani, mis lihtsalt teeb pildi 16:9 peale, lased triibud musta serva peale ja kogu lugu. masina valik antud juhul täitsa kobe!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
06.06.2011 22:01:02
|
|
|
| Ma mõtlesin seda, et väga hüplevad soovid on inimesel. Oleks võinud ju siis 1080p projektori võtta kui vahepeal juba 55" teleka soovi oli.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
06.06.2011 22:38:55
|
|
|
kas ligikaudu 500euro eest saab siis neid 1080p projektoreid kohe väga mitme hulgast valida või?
inimese põhiline soov on vaadata suurt pilti ja vaadata seda mitte täielikult pimendatud toas. minimaalselt HD reso toetamine oli minupoolne personaalne soovitus teemaalgatajale ja ta võttis seda soovitust lihtsalt kuulda. Eks teleri mõte, mis vahepeal tekkis oli ka tingitud pigem vast sellest, et sai räägitud kodukino projektorite mitte just kuigi fantastilisest toimimisest valges toas. See väljavalitud benq on siiski pigem selline presentatsiooni pill ja annab ilmselt valgust välja küllaltki korralikult. Kui just konkreetset päikesevalgust tuppa väga ei lase ja kõiki tulesid ka täie lauluga põlema ei jäta siis peaks sellega saama täiesti mõistliku pildi ette.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
06.06.2011 22:40:54
|
|
|
| 1000 eest juba saab. Hinnavahemik 500-1000
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
06.06.2011 22:50:37
|
|
|
jah, aga kahekordne hinnavahe on mõne inimese jaoks siiski üsna suur asi, kõik ei ole nii suured rahabossid meil siin nagu sina muidugi olgem ausad, antud juhul fullHD masinat osta oleks olnud totaalne raha rentslisse laskmine anyway...
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
07.06.2011 00:24:54
|
|
|
ma olen lihtsalt fanaatik
720p vs. 1080p on muidugi vahe! aga see vahe tuleb rohkem välja ikka siis kui vaatad esiteks 1080p materjali ja teiseks kindlasti peaks see vaatamine toimuma siis juba vastavas ruumis, korraliku ekraaniga ning eelistatavalt võiks sellisel juhul vaatamiskaugus (õigemini ekraani diagonaal vs. vaatamiskaugus) olla ka selline, mis mõne mehe jaoks on ninaga ekraanis
suuremalt jaolt on 1080p kodukino projede eelis natuke vanemate 720p masinate ees siiski hoopis mitte niiväga see resolutsioon ise kui pigem pildi muud omadused, mis kaasnevad uue kas siis DLP või LCD "südamega", mida uuem ja kallim masin kasutab.
hd200x on muidugi ka väärt masin, kuid minumeelet antud juhul oli see benq targem valik, kuna annab lihtsalt rohkem valgust välja tõenäoliselt. üle 300e odavam ka, ja kui fullHD'd otseselt tarvis pole siis ei maksa nagu asjata kulutada.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
07.06.2011 00:50:13
|
|
|
| Mõttetuse peale raiskad 150 euri, tikurilla värvi, soome pappi ja ekraani 20 euri eest käes.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
07.06.2011 01:10:38
|
|
|
| Arvad ,et see on hea idee jah? mitu cm peaksin alt ja ülevalt mustaks värvima ja kas mingisuguse spets värviga? Kas ongi heleda värvi nimi tikurilla värv?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
07.06.2011 03:28:44
|
|
|
tikkurila harmony on värv, ja h499 on toon. aga võid kasutada ka j499't.
mattmusta värviga, kui servasid värvid. põhimõtteliselt mida rohkem ekraani ümber musta on, seda parem (ehk siis võiks näiteks terve ekraani tagune sein olla), kuid ekraani tehes ikka vähemalt 5cm jäta servale. kui jätad rohkem, pole hullu
mina värviks siis külgmised ja alumise serva. ülemise jätaks "lahtiseks" ning kombineeriks sinna mingi sellise liigutatava musta riba, mille saab seada vastavaks pildi formaadiga. näiteks 16:10 ja 16:9 materjali puhul on pilt erineva kjõrgusega. aga hea oleks kui ekraani nö. mustad servad hakkavad täpselt pildi äärest!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
07.06.2011 05:04:29
|
|
|
Huvi pärast küsiks, palju keskmine projektor elektrit ka võtab.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
07.06.2011 10:45:49
|
|
|
üle 200w natuke.
eks neid on ka erinevaid, oleneb lambist peamiselt. tavaliselt on vähemalt kõigil kodukino masinatel ka lambil nö. "eco-mode" ja full reziim, esimene võtab vastavalt vähem...ja osad regullivad ise lambi "heledust" töö käigus, eks selle arvelt võib ka tulla keskmine madalam kui mingit kosmosefilmi vaatad
üldiselt arvestades seda kui suurt pilti projektoriga näeb, ei võta nad üldse mitte ülearu palju voolu.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
24.06.2011 12:31:48
|
|
|
Tere Härrased,
Projektor ostetud ja enam ei osta kunagi suurde tuppa telekat
Kahjuks on Elionil digi tv'l ainult loetud hd kanalid. Peab vist sati peale mõtteid hakkama liigutama.
Ehitasin ise soome papist ekraani ka. Kahjuks pidin ala kolmest jupist selle tegema kuna piisavalt suurt soomepappi ei leidnud (120tolli)
Kas keegi oskab öelda kas eestist on võimalik muretseda Fixitud projektori ekraane. Mitte selliseid mida tuleb alla tõmmata.
Ala selliseid link
Mul vend soovib ka omale projektorit muretseda ja ta ütles ,et tema küll ise ekraani ehitama ei hakka jne.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
24.06.2011 14:10:51
|
|
|
| Põhimõtteliselt Datel müüb selliseid asju.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
meelisr
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2008
|
24.06.2011 14:17:32
|
|
|
| Saatsin neile juba hinnapäringu. Vaatab mis esmaspäeval vastavad.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
27.06.2011 07:12:22
|
|
|
| tsitaat: |
| Kahjuks on Elionil digi tv'l ainult loetud hd kanalid. Peab vist sati peale mõtteid hakkama liigutama. |
Niisama teleka vaatamiseks on küll projektor paras raiskamine - ühenda arvuti külge ja vaata filme parem.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.06.2011 07:35:54
|
|
|
maitse asi. fixitud ekraani "joonistad" seinale. niikuinii on ju fixitud..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
28.06.2011 12:12:26
|
|
|
tasub jälgida siis ka seda, et ikkagi üsna sile sein oleks seal all aga iseenesest täitsa tehtav ja tehakse ka, et selles mõttes hea point. samas on palju inimesi, kes ikkagi mingil põhjusel ei ole "nõus" ka sellise variandiga...et liiga fixitud või nii. kuigi alati saab üle värvida
valmis ekraani ostes tasuks minumeelest pidada silmas kahte asja. ühest küljest läheb suuremat sorti korralik ekraan päris kalliks, teisalt ei ole mõtet nagu jälle kulutada pea sama suurt summat ekraani peale kui kulus projektorile. ehk siis, kui ostad a'la 500eur vääringus ekraani siis ei ole vb kõige mõistlikum kombineerida seda näiteks 500eur maksnud projektoriga. kui jaksad osta kalli ekraani, tasub "leida raha" ka natuke korralikuma proje jaoks.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mighty
HV veteran

liitunud: 14.01.2004
|
30.06.2011 15:03:09
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
tikkurila harmony on värv, ja h499 on toon. aga võid kasutada ka j499't.
mattmusta värviga, kui servasid värvid. põhimõtteliselt mida rohkem ekraani ümber musta on, seda parem (ehk siis võiks näiteks terve ekraani tagune sein olla), kuid ekraani tehes ikka vähemalt 5cm jäta servale. kui jätad rohkem, pole hullu
mina värviks siis külgmised ja alumise serva. ülemise jätaks "lahtiseks" ning kombineeriks sinna mingi sellise liigutatava musta riba, mille saab seada vastavaks pildi formaadiga. näiteks 16:10 ja 16:9 materjali puhul on pilt erineva kjõrgusega. aga hea oleks kui ekraani nö. mustad servad hakkavad täpselt pildi äärest! |
Neutral gray, või kuidas selle kohta öeldaksegi?
Googli otsing andis mitmeid huvitavaid tulemusi. Näiteks screen goo (kus sa värvid mitu kihti erinevaid aineid peale). Ebay on täis "spetsiaalseid" värve. Ei teagi kas h499-st piisab või peaks mõne "spetsiaalsema asja tellima" Nagu ma aru sain mida valgusjõulisem su projektor on, seda hallima halli võid värvida, et saada seda õiget musta ka päevavalguses.
Dynaclear screen (VPS-80DS) on muidugi väga tore asi - ka hinnapoolest. Aga väikseks jääb mulle.
|
|
| Kommentaarid: 140 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
01.07.2011 02:35:01
|
|
|
neutraalne toon vist jah, "neutral grey" on vast rohkem juba mingi kaubanduslik termin. no põhiline point seisneb selles, et värvi rgb koodi väärtused oleksid enamvähem võrdsed - RGB kood: 201, 204, 202 (C9CCCA)
ma olen üsna 99% kindel h499'st piisab täiesti, kuid eks võid ju katsetada ja midagi nö. "spetsiaalset" tellida. minu loogika ütleb siiski, et miskit hirmus spetsiaalset ühes värvis olla ei saa...peale selle siis, et asjal võib olla mingi gain ehk võimendustegur. h499'l seda ei ole, selle tooni gain on kindlasti <1, kuipalju täpselt, seda ma ei oska öelda.
põmst on see nii jah, et mida rohkem valgust proje välja annab, seda tumedamat (väiksema gainiga) pinda võid kasutada, kuna tumedam pind neelab osa valgusest ära. ja kuigi ta neelab nö. kasulikku proje läätsest pärinevat valgust siis samas neelab ta ka muudest allikatest (lamp, aknast sisse paistav päevavalgus) pärinevat parasiitvalgust. seega, mis tegelikult juhtub on see, et võimsama projega sa lihtsalt võimendad piisavalt palju muust parasiitvalgusest ja peegeldustest üle ning tumedama ekraaniga vaid "sätid paika" pildi õige heleduse - ehk kui must on must ja kui valge on valge.
kuid päevavalguses vaatamiseks on üldiselt parem variant siiski need ekraanid, millel on kindel peegeldusnurk. sellised ekraanid on siis tavaliselt mingi "hõbedase" kattega ja niisama toas seinal rippudes tunduvad hallid. neil ekraanidel on gain >1 ning teatud nurga alt pärinevat valgust peegeldavad nad teatud suunas tugevamini.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
06.10.2012 13:05:25
|
|
|
Sai koju ostetud täispimendav ruloo, valget värvi, matt pind (3,8x2,6m). Pilti laseks põhimõtteliselt üle terve ruloo 5-6m pealt. Alla tõmmates pimendab toa ka päise päeva ajal. Natukene kumab ruloo ja akna vahelt. Hetkel olen kasutanud Sanyo PLC-WXU300, kuid puuduvad tumedad värvid st on ainult hall. Kasutan Eco modes (paberil 1750lm). Video allikas on PS3 (mäng+Blu Ray). Olen suure dilemma ees ja sõelale on jäänud 3 projektorit Benq W1200, Optoma HD23 ja Epson EH-TW3200. Olen teadlik nende erinevustest. Optoma valgusjõud vist liialt võimas kui vaadatakse pimedamas ruumis? Kuda on nendel kahel DLP projektoril RBE'ga lood? Oskab keegi rääkida oma kogemusest või kus saaks antud mudeleid vaadata? Ise olen kokku puutunud vaid 3LCD projektoritega ja seda ka presentatsiooni omadega. Hetkel siis eesmärk üks DLP välja praakida Optoma HD23 vs Benq W1200. Edasi siis võrdleks DLP vs 3LCD. Võib soovitada ka midagi Epson EH-TW3200 asemele.
EDIT: Uurisin Benq W1200 kohta niipalju, et input lag on metsik sellel projketoril ja ei sobi näiteks FPS'de ja muude kiiret reaktsiooni nõudvate nängude jaoks. Filmide jaoks on väga hea. Kuldne kesktee peaks olema Benq W1100, mis omab pea sama pilti, mis Benq W1200. Valgemasse ruumi on Optoma HD23 parem. Pimedamas kohas siis Benq W1100/W1200. Super oleks kui keegi oleks võrrelnud Epson EH-TW3200 ja Benq W1100...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gatekeeper
HV vaatleja
liitunud: 03.03.2003
|
28.10.2012 14:58:25
|
|
|
Ma tõin endale Benq W1060 ära, väga korralik, nii filme vaadata kui mängida. Kohati on ainult liiga intensiivse sinise värviga probleeme.
_________________ Leidlikkus on vajaduse ema |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
02.11.2012 10:43:33
|
|
|
Otsustasin ikkagi natukene rohkem ringi vaadata ja jäi 3LCD peale. Epson EH-TW6000 jäi näppu. DLP-d pole pahad kuid mulle isiklikult meeldib LCD rohkem, kuidagi mahedam pilt on. Musta tase võiks suts parem olla EH-TW6000-l aga auto-iris parandab natukene asja. Määravaks sai ka throw ratio, mis on odavama otsa projektoritel vahemikus 1.4 kuni 1.5, mis ei võimalda väiksema maa pealt suurt pilti lasta. Epsonil on throw ratio alumine ots 1.3. Hetkel jääb küll mulje, et LCD projektorite osas on Epson parima hinna-kvaliteedi suhtega ja seda silmad kinni. Benq W seeria on DLP osas parim. Aga see on minu arvamus
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
05.01.2013 17:06:53
|
|
|
Tere,
kas projektorit tasub üldse vaadata kui võimalus oleks see diivani laua alla panna ehk siis jääks seinast vaid 2 meetri kaugusele? Diivan ise seinast u. 3-4 meetri kaugusel.
Hetkel mõtlen,et kas targem võtta projektor või siis ikkagi suurem telekas. Hetkel 37 tollist filmideks ja mängudeks ikka väga vähe
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
07.01.2013 11:16:20
|
|
|
osta telekas!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
08.01.2013 17:51:47
|
|
|
Short throw projektorid teevad 2m pealt juba väga suurt pilti. Kahjuks Short throw projektorite seas pole 720p ja 1080p resolutsioon väga levinud veel, samas Benq on millegagi hakkama saanud. Tootjate kodulehtedel on kalkulaatorid väljas, et kui suure pildi saab teatud maalt manada.
Ise kasutan projektorit just meelelahtuseks, filmid ja mängud. Uudiseid vaatan 40" televiisorist. Mängud ja filmid 170" ekraan. Enam teleka peal meelelahutust ei taha Odavama otsa prtojektorid maksavad ca 500-600 €, millega 720p reso garanteeritud. Seinale valge/hallikas ruut ja asi ants
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|