Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Anomaalia 3TB kettaga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
armin81
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2011 10:56:52 Anomaalia 3TB kettaga vasta tsitaadiga

Tere HV-lased.

Mure minul 3TB kettaga. Arvuti konf on profiilis aga lisan selle ka siia:

Spoiler Spoiler Spoiler


Suure ketta lisasin masinale ca kuu aega tagasi. Sain ta ilusti GPT kettaks ja näitas täis mahtu 2,7TB kasutatavat ruumi. Kõik toimis ilusti kuni laupäevani. Kopeerisin väliselt kettalt andmeid 3TB peale kuni see jonnima hakkas. Kasutatud maht jõudis sinna maagilise 2,1TB piirile. Lõpuks oli seis selline, et:
My Computer all näitas ketta tähistust. Kuid Not Formatted. ja valikus oli Formaatida see 746GB suuruseks.
Proovides erinevaid programme. kaasa arvatud WD DataLifeGuard ja Acronis True Image WD Edition. Kasu polnud neist tuhkagi. Nägid küll, et ketas on 3001 GB, kuid formaatimist tahtsid ikka pakkuda 746GB-le.

Lõpuks otsustasin katsetada kettaga kaasa tulnud kontrollerit. PocketRaid vms see oligi. Selle taha ühendatud kettale hakati kohe ilusti repairi tegema. Nüüd on ketas ilusti nähtav. Kasutatav maht on 2,7TB. Kuid vabaks ruumiks näidatakse 2,2TB. Andmeid väidetakse kettal olema 746GB siis järelikult.

Mis oleks järgnev tegevus? GetDataBack NTFS ? ajutiselt tuleks see 2TB+ panna mõnele uuele kettale? Formatit tehtud pole. Samale kettale taastamist ei soovitata ja programmid ka ilmselt ei toeta seda?

Lisateemana huvitaks mind 2TB+ ketaste tugi Chipseti lõikes. Kas seda on ka kuskil välja toodud? Kas minu X48 on selle jaoks siis nüüd liiga vana? Näiliselt töötas kuid reaalselt keeras nüüd käki kokku?

_________________
Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 23.05.2011 11:22:23 vasta tsitaadiga

töötas niikaua kuni liikusid üle 2,2TB piiri. Bios on kõige uuem? Sellel mobol gsata pordid (need lillad) ei toeta 3TB kettaid. Ega kogemata sinna seda ei ühendanud? Õppisin ise seda läbi valusa kogemuse icon_rolleyes.gif Teistes portides 3TB peaks funkama ilusti. Taastamiseks getdatabacki või ka tasuta recuvat proovi, kuigi enamus asju tuleb suure tõenäosusega maha kanda.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armin81
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2011 11:39:10 vasta tsitaadiga

Inteli kontrolleri otsas istuvad(istusid) kõik kõvakettad. (6 porti on kollased). 2 lilla pordi otsas on SATA DVD-RW-d. Biosi versiooni ei ole vaadanud hetkel. Beta raudselt ei ole. Gigabyte kodulehel on F6 ja F7 ülejäänud valikud. Ilmselt on uuem, kuid pead ei anna.
_________________
Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 23.05.2011 11:47:11 vasta tsitaadiga

armin81 kirjutas:
Inteli kontrolleri otsas istuvad(istusid) kõik kõvakettad. (6 porti on kollased). 2 lilla pordi otsas on SATA DVD-RW-d. Biosi versiooni ei ole vaadanud hetkel. Beta raudselt ei ole. Gigabyte kodulehel on F6 ja F7 ülejäänud valikud. Ilmselt on uuem, kuid pead ei anna.


Mul endal on põmst sama emaplaat, ainult et DDR3 mäludega, ehk mitte GA-X48-DQ6 vaid GA-X48T-DQ6 ja 3TB toimivad kõikide portide otsas, välja arvatud need lillad gsata pordid.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2011 13:28:03 vasta tsitaadiga

See on päris karm värk. Katsetan siin just 3TB ketta toimimist erinevate uuemate dell arvutitega. Juhtub TÄPSELT SAMA ASI: kui üle 2TB läheb on kõik kettal olevad andmed lännu.
Annan teada kui leian toimiva arvuti. Njah paljusid ootab nüüd ees selline asi shocking.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 24.05.2011 13:35:56 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
See on päris karm värk. Katsetan siin just 3TB ketta toimimist erinevate uuemate dell arvutitega. Juhtub TÄPSELT SAMA ASI: kui üle 2TB läheb on kõik kettal olevad andmed lännu.
Annan teada kui leian toimiva arvuti. Njah paljusid ootab nüüd ees selline asi shocking.gif
Ma ennustasin, seda Surfdata-le kohe. Aga vat kuulda ei võtnud enne kui oli ise korra ämbrist läbi käinud. icon_razz1.gif
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 24.05.2011 14:00:25 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
See on päris karm värk. Katsetan siin just 3TB ketta toimimist erinevate uuemate dell arvutitega. Juhtub TÄPSELT SAMA ASI: kui üle 2TB läheb on kõik kettal olevad andmed lännu.
Annan teada kui leian toimiva arvuti. Njah paljusid ootab nüüd ees selline asi shocking.gif

Mille järgi sa neid katsetamiseks masinaid valid üldse, kas niisama juhuslikult? Kas seda ka üldse vaatad, et emaplaadi/bios'i manuaalis (sageli on see ainult "system builder" manuaalis mainitud) oleks ikka kirjas "over 2TB supported"?

Aga kuidas sellisel juhul sul toimib, kui teed kettale järjest mitu partitsiooni, niimoodi et mingi partitsioon on juba täiesti tagaotsas ka, seejärel liigutad andmeid sinna partile, kas siis ka esineb sama probleem? Parti tegemisel? Andmete kopeerimisel? Andmete lugemisel sealt?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2011 07:10:03 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
DVDRW kirjutas:
See on päris karm värk. Katsetan siin just 3TB ketta toimimist erinevate uuemate dell arvutitega. Juhtub TÄPSELT SAMA ASI: kui üle 2TB läheb on kõik kettal olevad andmed lännu.
Annan teada kui leian toimiva arvuti. Njah paljusid ootab nüüd ees selline asi shocking.gif
Ma ennustasin, seda Surfdata-le kohe. Aga vat kuulda ei võtnud enne kui oli ise korra ämbrist läbi käinud. icon_razz1.gif

Neid ämbreid hakkab lähiaastatel oi-oi kui palju kukkuma kasutajatel ja nuttu ja hala on kõik kohad täis icon_neutral.gif
Täitsa suurelt punasega peaks vist ketta peal olema nõuded 3TB ärakasutamiseks.Eriti pull oleks veel see, kui taolised asjad hakkaksid juhtuma eelkomplekteeritud arvutitega arvutimüüjate teadmatuse tõttu icon_lol.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2011 07:38:56 vasta tsitaadiga

Aga mille pärast selline asi juhtub üldse?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 25.05.2011 10:53:20 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
toivos kirjutas:
DVDRW kirjutas:
See on päris karm värk. Katsetan siin just 3TB ketta toimimist erinevate uuemate dell arvutitega. Juhtub TÄPSELT SAMA ASI: kui üle 2TB läheb on kõik kettal olevad andmed lännu.
Annan teada kui leian toimiva arvuti. Njah paljusid ootab nüüd ees selline asi shocking.gif
Ma ennustasin, seda Surfdata-le kohe. Aga vat kuulda ei võtnud enne kui oli ise korra ämbrist läbi käinud. icon_razz1.gif

Neid ämbreid hakkab lähiaastatel oi-oi kui palju kukkuma kasutajatel ja nuttu ja hala on kõik kohad täis icon_neutral.gif
Täitsa suurelt punasega peaks vist ketta peal olema nõuded 3TB ärakasutamiseks.Eriti pull oleks veel see, kui taolised asjad hakkaksid juhtuma eelkomplekteeritud arvutitega arvutimüüjate teadmatuse tõttu icon_lol.gif

Hitachi 3TB ketastel oli küll fooliumkoti peale kleebitud suur terve koti suurune punase ja mustaga hoiatuskleeps ja mõned soovitused ja link Paragon Software Hitachi-GPT utiliidile, mitmetes keeltes, kõik just selle 3TB mahu kasutamise teemal.

mannatera kirjutas:
Aga mille pärast selline asi juhtub üldse?

Siin on kõik kokkuvõtlikult kirjas ja juhendatud:
http://www.hitachigst.com/internal-drives/above-2tb/

ja lisaks detailsemalt veel ka siin:
http://www.hitachigst.com/tech/techlib.nsf/techdocs/869E4925CC72E233862577E100235119/$file/Deskstar_3TB_FAQ_finalwebv2.pdf
...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2011 14:25:54 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Mille järgi sa neid katsetamiseks masinaid valid üldse, kas niisama juhuslikult? Kas seda ka üldse vaatad, et emaplaadi/bios'i manuaalis (sageli on see ainult "system builder" manuaalis mainitud) oleks ikka kirjas "over 2TB supported"?
Aga kuidas sellisel juhul sul toimib, kui teed kettale järjest mitu partitsiooni, niimoodi et mingi partitsioon on juba täiesti tagaotsas ka, seejärel liigutad andmeid sinna partile, kas siis ka esineb sama probleem? Parti tegemisel? Andmete kopeerimisel? Andmete lugemisel sealt?

Ega manuaalist pole mõtet eriti vaadata. Arvutitootja ei viitsi testida ja paneb igaksjuhuks madalad näitajad. Näiteks HDD up to 1TB jne. Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.
Asi on võtnud huvitava pöörde. Leidsin nüüd arvuti kus sellist probleemi ei teki Dell optiplex 380SFF.
Tegin 3TB partitsiooni, Copisin andmeid üle 2TB ja peale restarti oli kõik alles.
Järgmise katsena panin ketta külge selle USB->SATA üleminekuga. Töötab ka ilusti, copisin, restart, lugesin jne.
Järgmisena proovisin seda SATA kontrollerit - ka toimib.
Kummaline on aga see, et nüüd töötab ketas probleemideta ka kõikides teistes arvutites nii SATAs kui USBis (kopisin lugesin jne). icon_razz.gif
Järelikult on oluline millises arvutis see ketas formaatida. Mõni arvuti siis lihtsalt formaadib kuidagi "valesti" eusa_think.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 25.05.2011 14:33:15 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
WAV kirjutas:
Mille järgi sa neid katsetamiseks masinaid valid üldse, kas niisama juhuslikult? Kas seda ka üldse vaatad, et emaplaadi/bios'i manuaalis (sageli on see ainult "system builder" manuaalis mainitud) oleks ikka kirjas "over 2TB supported"?
Aga kuidas sellisel juhul sul toimib, kui teed kettale järjest mitu partitsiooni, niimoodi et mingi partitsioon on juba täiesti tagaotsas ka, seejärel liigutad andmeid sinna partile, kas siis ka esineb sama probleem? Parti tegemisel? Andmete kopeerimisel? Andmete lugemisel sealt?

Ega manuaalist pole mõtet eriti vaadata. Arvutitootja ei viitsi testida ja paneb igaksjuhuks madalad näitajad. Näiteks HDD up to 1TB jne. Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.
Asi on võtnud huvitava pöörde. Leidsin nüüd arvuti kus sellist probleemi ei teki Dell optiplex 380SFF.
Tegin 3TB partitsiooni, Copisin andmeid üle 2TB ja peale restarti oli kõik alles.
Järgmise katsena panin ketta külge selle USB->SATA üleminekuga. Töötab ka ilusti, copisin, restart, lugesin jne.
Järgmisena proovisin seda SATA kontrollerit - ka toimib.
Kummaline on aga see, et nüüd töötab ketas probleemideta ka kõikides teistes arvutites nii SATAs kui USBis (kopisin lugesin jne). icon_razz.gif
Järelikult on oluline millises arvutis see ketas formaatida. Mõni arvuti siis lihtsalt formaadib kuidagi "valesti" eusa_think.gif


natuke üle 2tb ei ole veel mingi näitaja, pane 2,5tb vms ja proovi siis. Mul lubas kopata ka ligi 2,5tb andmeid sinna peale, enne kui pröökama hakkas, et midagi on valesti. Lisaks sellele muutuvad siis osad kataloogid kättesaamatuks jne. Suhtkoht täis kettaga soovitan proovida ja testida icon_wink.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2011 14:45:59 vasta tsitaadiga

Panen esialgu USBi TV kettaks st 24h eesti kanaleid salvestama, siis on pidevalt ketas ääreni täis ja andmete kaotamisest suurt kahju ka poleks. Mitmenädalane timeshift icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 26.05.2011 02:56:15 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.

32bitine Windows ei ole kõige parem asi, millega katsetada. Buutida ei saa sellega 3TB üldse kuidagi, datakettana siiski võimalik, kuid... ka teatud tingimustega vist...

DVDRW kirjutas:
Järelikult on oluline millises arvutis see ketas formaatida. Mõni arvuti siis lihtsalt formaadib kuidagi "valesti

Sedalaadi nähtusi esineb küll! Näiteks kui teha uut 3TB boot-ketast, siis W7 installi-DVD ei oska ise algul täiesti tühjale partimata kettale luua õigesti GPT süsteemi ja läheb vaikimisi ikkagi MBR või kuratteabmille peale. Tulemusena justnagu kõik okei, töötab-toimib ja näeb kogu 3TB ruumi ning ta pakub selle kõik partimiseks ka välja, kuid... partitsioone üle 2,2TB teha reaalselt ei õnnestu siis. Samas eespoolse osa peal ketast kasutades mingit andmekadu või jama ei juhtu ka siis, võib rahulikult 2,2TB kettana kasutada.
Kui aga teise masina või Linuxi live-CD abil teha esiteks eraldi operatsioonina ainult GPT sellele kettale ära ja alles siis lasta W7 installima, siis läheb edasi küll täitsa õigesti juba ning 3TB on üleni kasutatav (ja buuditav).

DVDRW kirjutas:
Panen esialgu USBi TV kettaks st 24h eesti kanaleid salvestama, siis on pidevalt ketas ääreni täis ja andmete kaotamisest suurt kahju ka poleks. Mitmenädalane timeshift icon_razz.gif

Milleks nii pikka vaeva näha? Tee kettale rida partitsioone (piisab ka 2tk juba) ja siis proovi kohe viimase parti (mille algus oleks üle 2,2TB kohast) peale midagi panna icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armin81
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2011 07:35:28 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
WAV kirjutas:
Mille järgi sa neid katsetamiseks masinaid valid üldse, kas niisama juhuslikult? Kas seda ka üldse vaatad, et emaplaadi/bios'i manuaalis (sageli on see ainult "system builder" manuaalis mainitud) oleks ikka kirjas "over 2TB supported"?
Aga kuidas sellisel juhul sul toimib, kui teed kettale järjest mitu partitsiooni, niimoodi et mingi partitsioon on juba täiesti tagaotsas ka, seejärel liigutad andmeid sinna partile, kas siis ka esineb sama probleem? Parti tegemisel? Andmete kopeerimisel? Andmete lugemisel sealt?

Ega manuaalist pole mõtet eriti vaadata. Arvutitootja ei viitsi testida ja paneb igaksjuhuks madalad näitajad. Näiteks HDD up to 1TB jne. Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.
Asi on võtnud huvitava pöörde. Leidsin nüüd arvuti kus sellist probleemi ei teki Dell optiplex 380SFF.
Tegin 3TB partitsiooni, Copisin andmeid üle 2TB ja peale restarti oli kõik alles.
Järgmise katsena panin ketta külge selle USB->SATA üleminekuga. Töötab ka ilusti, copisin, restart, lugesin jne.
Järgmisena proovisin seda SATA kontrollerit - ka toimib.
Kummaline on aga see, et nüüd töötab ketas probleemideta ka kõikides teistes arvutites nii SATAs kui USBis (kopisin lugesin jne). icon_razz.gif
Järelikult on oluline millises arvutis see ketas formaatida. Mõni arvuti siis lihtsalt formaadib kuidagi "valesti" eusa_think.gif


Kas sa katsetamisel vaatad ka driverid üle? Näiteks Inteli kontrolleri puhul soovitatakse Intel RST driverit 10.1+ versiooni:
http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=218615&NewLang=en

Hetkel on minu ketas tuttava käes. Vaatame kas saab sealt midagi asjalikku.

_________________
Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2011 15:37:54 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
natuke üle 2tb ei ole veel mingi näitaja, pane 2,5tb vms ja proovi siis. Mul lubas kopata ka ligi 2,5tb andmeid sinna peale, enne kui pröökama hakkas, et midagi on valesti. Lisaks sellele muutuvad siis osad kataloogid kättesaamatuks jne. Suhtkoht täis kettaga soovitan proovida ja testida icon_wink.gif

Ja nii juhtuski tappa Peale restarti: "RAW - kas tahad formaatida?"
kui osta See (~115€) emaplaat, paistab ideaalne olevat, siis peaks saama isegi bootida 3TB kettalt W64bit-ga icon_smile.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxxxim
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2011 15:47:18 vasta tsitaadiga

Huvi pärast võite proovida seda utiliiti:
http://blog.atola.com/restoring-factory-hard-drive-capacity/
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2011 16:49:46 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.

32bitine Windows ei ole kõige parem asi, millega katsetada. Buutida ei saa sellega 3TB üldse kuidagi, datakettana siiski võimalik, kuid... ka teatud tingimustega vist...

Ei 32bit pole toetatud ei Boot ega Data kettana icon_wink.gif .Vähemalt mitte kui soov üle 2.2TB kettale laksata.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 26.05.2011 16:52:22 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
WAV kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.

32bitine Windows ei ole kõige parem asi, millega katsetada. Buutida ei saa sellega 3TB üldse kuidagi, datakettana siiski võimalik, kuid... ka teatud tingimustega vist...

Ei 32bit pole toetatud ei Boot ega Data kettana icon_wink.gif .Vähemalt mitte kui soov üle 2.2TB kettale laksata.


data kettana on icon_exclaim.gif boot kettana jah mitte:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2011 06:32:11 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
tomorrow kirjutas:
WAV kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.

32bitine Windows ei ole kõige parem asi, millega katsetada. Buutida ei saa sellega 3TB üldse kuidagi, datakettana siiski võimalik, kuid... ka teatud tingimustega vist...

Ei 32bit pole toetatud ei Boot ega Data kettana icon_wink.gif .Vähemalt mitte kui soov üle 2.2TB kettale laksata.


data kettana on icon_exclaim.gif boot kettana jah mitte:

Spoiler Spoiler Spoiler

Sry mul mõlkus XP meeles seda kirjutades.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2011 09:04:40 vasta tsitaadiga

Ikkagi mina seda ketast enne usaldama ei hakka enne kui olemas UEFI emaplaat + W7 64bit. Seniks aga ketas kappi seisma paremaid aegu ootama icon_rolleyes.gif
ot:
Ootan siiski ivy emplaadid ära, saab 3molu korraga integreeritud videole panna
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 27.05.2011 09:44:44 vasta tsitaadiga

Maxxxim kirjutas:
Huvi pärast võite proovida seda utiliiti:
http://blog.atola.com/restoring-factory-hard-drive-capacity/
Selliste utiliitide kasutamine võib esile kutsuda teisi anomaaliaid. Utiliidi kirjutamise ajal ei olnud 3TB-e kettaid olemas. Vast autor isegi ei tea, mis juhtuma võib hakata.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2011 10:56:42 vasta tsitaadiga

Ega neid ei ole jah mõtet proovida. Taastamisega (mis peaaegu kõigil varsti vaja läheb kui maht 3TBni läheneb) läheb ka raskeks kuna enamus proged sellest kettast aru ei saa.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 27.05.2011 11:20:15 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ega neid ei ole jah mõtet proovida. Taastamisega (mis peaaegu kõigil varsti vaja läheb kui maht 3TBni läheneb) läheb ka raskeks kuna enamus proged sellest kettast aru ei saa.


ega see ongi suht taastumatu, kuna ketta algust hakatakse üle kirjutama ja siis on kõik läinud icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armin81
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 12:26:00 vasta tsitaadiga

Küsiks siin kohal nüüd küsimuse, mis ehk aitab vältida tulevikus selliseid asju.

Kas probleem on lihtsalt suures kettas. nö adresseerimise ruum on piiratud terve kõvakettaga ning ei sõltu partitsioonist?
Või erinevate partitsioonidega (näiteks 1,5tb+1,5tb) on võimalik sellist probleemi vältida?

Minu kogemuse põhjal siis oli üks suur 2,7tb reaalselt kasutatav partitsioon mis selle maagilise piiri ületades (andmeid peale kopeerides) lolliks läks.
On kellelgi positiivsed kogemused samasuure ketta kasutamine partitsioonidena edukalt täies ulatuses?

_________________
Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 29.05.2011 13:56:47 vasta tsitaadiga

armin81 kirjutas:
Kas probleem on lihtsalt suures kettas. nö adresseerimise ruum on piiratud terve kõvakettaga ning ei sõltu partitsioonist? Või erinevate partitsioonidega (näiteks 1,5tb+1,5tb) on võimalik sellist probleemi vältida?

MBR ja GPT vaatlevad ikkagi kogu ketast tervikuna, juba enne partitsioonide tasandit. Alles nende kaudu defineeritakse järgnevalt partitsioonid kettal. Kuna MBR'il ei jätku bitte üle 2,199023255552 TB aadressruumi defineerimiseks, siis sealt edasi temaga partitsioone luua ka ei saa (kuid põhimõtteliselt saab kasutada ketast 2,199 TB mahuga kettana siis ja teha selle piires ka alampartitsioone, ise järgi proovitud, toimis). Aga võimalik, et mõned rakendused ei märka siis seda tekkinud loogilist piiri ja lasevad kuidagi sealt üle ääre... ja siis hakkavadki imelikud anomaaliad.
PS! Mina võin ka siinkohal mingi loogikaga veidi puusse panna, ei ole kõik nüansid mulle endalegi veel selged.

2,199023255552 TB = 2,00 TiB = 2048,00 GiB = 2097152 MiB

3TB ketas (Hitachi HDS723030ALA640 LBA=5860533168):

3,000592982016 TB ~ 2,73 TiB ~ 2794,52 GiB ~ 2861588 MiB

siis kasutamata osa suuruseks jääb ~ 746,52 GiB
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armin81
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 15:27:23 vasta tsitaadiga

Mul juba oli ketas GPT-s. MBRi piiri ei oleks tohtinud olla. Aga kes ütleb, et mis siis toimus. Mis täpsemalt asja untsu keeras. Tegi seda kontroller kuna tal oli vana driver peal?
_________________
Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 29.05.2011 16:01:50 vasta tsitaadiga

armin81 kirjutas:
Mul juba oli ketas GPT-s. MBRi piiri ei oleks tohtinud olla. Aga kes ütleb, et mis siis toimus. Mis täpsemalt asja untsu keeras. Tegi seda kontroller kuna tal oli vana driver peal?

Asi kipub siis jah vist draiveri valdkonda.

Põhimõtteliselt on ju 4 asja, mida 3TB ketta kasutamisel nõutakse:

1. UEFI boot'iga emaplaat (juhul kui boodid sellelt kettalt, kuid sina vist kasutasid lisa-datakettana nagu ma aru sain);
2. GPT süsteemis kettajuurikas (sul oli see tehtud, loodetavasti ka õigesti?, seega vist okei);
3. Soovitavalt 64-bit Win7/Vista (sul oli see samuti kenasti peal, seega okei);
4. Õige kaasaegne kettakontroller/draiverid (siia nüüd jääbki küsimärk..... ja seda on väga raske analüüsida-hinnata...)

Aga millise utiliidiga tegid sa sellele kettale GPT peale? Kas kasutasid Win7 "Disk Management"i selleks? (jah sellega mul tuli küll õigesti välja, seda siis teise, sekundaarse ketta puhul, samas esimest buuditavat ketast installides ei õnnestunud seda võimalust rakendada, pidin ümbernurga pusima, kasutades korraks Ubuntu liveCD abi, ainult GPT juurika loomiseks, ilma partitsioonita, ja siis tuli asi lõpuks ikkagi õigesti peale - Win7 omapead vaikimisi tegi puhta installi alguses miskit valesti ja siis ei saanud üle 2,2TB kasutada).

PS!
Kui teed 3TB boot-ketast Win7'ga, siis peab algul kohe tekkima ketta algusesse kaks erilist, vägisi ilmuvat partitsiooni:
- 100 MiB primary ... System EFI
- 128 MiB primary ... (Reserved) MSR hidden
Kui aga teed 3TB data-ketast, siis tekib neist peidetud lisapartitsioonidest ainult see:
- 128 MiB primary ... (Reserved) MSR hidden
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armin81
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2011 16:23:12 vasta tsitaadiga

GPT oli tehtud Windowsi enda Disk Managementi alt. Kasutusel oli Data kettana, sest Bootimist sellelt minu süsteem ei toeta. Aga mälu järgi oli kettal kokku 3 partitsiooni. Eks peab vaatama ja katsetama kui ketta kätte saab vist.

Kontroller ICH9R aga driveriks oli vist MS-i mingi 6.5 vms. Nüüd hiljem uuendasin RST 10.5 peale. Pole sellega proovida saanud.

_________________
Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 17:28:59 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:

Kui teed 3TB boot-ketast Win7'ga, siis peab algul kohe tekkima ketta algusesse kaks erilist, vägisi ilmuvat partitsiooni:
- 100 MiB primary ... System EFI
- 128 MiB primary ... (Reserved) MSR hidden
Kui aga teed 3TB data-ketast, siis tekib neist peidetud lisapartitsioonidest ainult see:
- 128 MiB primary ... (Reserved) MSR hidden

Hmm veider.Pole küll kunagi mingit 128MB parti näinud.Kas see on mingi GPT kaasnähe?.Sest vähemalt MBR-ga tehakse ainult see 100MB part.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 31.05.2011 18:56:03 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
WAV kirjutas:

Kui teed 3TB boot-ketast Win7'ga, siis peab algul kohe tekkima ketta algusesse kaks erilist, vägisi ilmuvat partitsiooni:
- 100 MiB primary ... System EFI
- 128 MiB primary ... (Reserved) MSR hidden
Kui aga teed 3TB data-ketast, siis tekib neist peidetud lisapartitsioonidest ainult see:
- 128 MiB primary ... (Reserved) MSR hidden

Hmm veider.Pole küll kunagi mingit 128MB parti näinud.Kas see on mingi GPT kaasnähe?.Sest vähemalt MBR-ga tehakse ainult see 100MB part.

Sa ei pruugigi seda iga asjaga vaadates üldse näha, Disk Management seda vaikimisi ka ei näita üldse! Aga ta on olemas. Kui arvutad täpselt kõigi oma partide tegelikud megabaidid kokku ja tead ka ketta megabaitide täpset summat, siis ka ilmneb see 128MiB erinevus. Aga eelkõige kui Win7 abil teha puhast alg-installi tühjale kettale, siis Windowsi installi suhteliselt alguses, nii paari minuti pärast peale DVD'lt käivitamist, tüüpiliselt ettekuvatavas lihtsustatud disk-management aknas, just pärast seda kui oled andnud (custom) korralduse luua sulle meeldiva suurusega C part Win'i jaoks (eelnevalt ikkagi GPT süsteemis juurikaga kettale), ongi hetk hiljem graafiliselt mõlemad need peidetud partid ilusti näha, ilmubki ühe korraga 3 parti (bootketta puhul siis).

Kuid oligi vist jah nii, et see 128MiB part ilmus ainult GPT süsteemis etteantud kettajuurika puhul! Näiteks esialgu mul Windows ei saanud ise GPT loomisega hakkama ja siis tõesti mäletan, et ilmus ainult üks lisapartitsioon.

*****
NB! Nüüd tagantjärgi leidsin ka ümbernurga juhendi, kuidas sellest Win7 alginstalli GPT tekitamise suutmatusest üle saada:
To install Windows 7 on GPT is simple; while installing from windows 7 DVD,
and you get to the segment that you can create or delete partitions press "shift+F10"
this will open a command prompt and you can use diskpart to convert to GPT
Nojah, mina tegin sama asja siis eraldi lisakäiguna Linuxi live-CD abil ära, aga nagu näha ongi kala selle Win7'ga 3TB bootketta loomisel. Muidu loogiline ja ladus install nagu Windowsil ikka, kuid seda seal vahepeal vajalikku ümbernurga nüanssi ikka annab kasutajal endal välja nuputada! Selles installietapis on ju Windows veel praktiliselt juhitamatu ja midagi peale next/back valida pole...

Kusjuures sellega pole üllatused veel siis lõppenud! Kui õnnestus teha edukalt ära see GPT juurikas (kas siis tolle totaka "diskpart" utiliidiga või välise live-cd abiga), siis edasi tekib veel teinegi ehmatus, kuvatakse punase märgiga hoiatus:
Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disk's controller is enabled in the computer's BIOS menu.
Aga siis tuleb lihtsalt külma kõhuga seda hoiatust ignoreerida (loomulikult pead sa ise teadma, et ikkagi UEFI oma masina BIOS'ist eelnevalt aktiveerisid, muidu on mõttetu) ja huvitaval kombel Windows isegi lubab siis rahulikult ikkagi edasi minna, mitte ei blokeeri edasisi toiminguid ära! Tegelikult ka kõik edasine õnnestub siis probleemideta juba. Tõenäoliselt on Windows 7 loojatel programmikoodis mingi check lahtiseks unustatud...

viimati muutis WAV 31.05.2011 19:04:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 18:56:39 vasta tsitaadiga

Selge siis.Loodetavasti Win7 tulevane SP2 ja Win8 parandavad selle kala, kui see just meelega nii pole tehtud.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 31.05.2011 19:37:05 vasta tsitaadiga

Viimast jututeemat illustreerivad screenshotid (netist leitud, ise ma loomulikult ei saanud sel hetkel neid veel salvestada):

1) UEFI boot'i sisselülitamise koht (vähemalt Inteli emaplaatide BIOS'is tüüpiline):
Spoiler Spoiler Spoiler

2) Nende peidetud partitsioonide kuvamine Windows 7 (Vista) installi suhteliselt alguses:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Huvitav, et kahte viimast pilti võrreldes on kummagi peidetud parti järjekord erinev. Ma ise enam ka ei mäleta täpselt, kumb neist mul esimeseks tekkis.

NB! Aga arvestage sellega, et kui teete seal algse installi juures omale meeldiva suurusega C parti (Windowsi ja programmide jaoks näiteks), siis selle parti soovitava suuruse etteandmisel (MiB number) tuleb juurde arvestada veel 228 MiB mis võetakse selle teie etteantud suuruse hulgast maha, st. reaalne C parti suurus tekib siis etteantud suurusest 228 MiB võrra väiksem. Pole küll teab mis oluline erinevus, aga kui tahate mingit ilusat kindlat suurusnumbrit oma C partitsiooni jaoks, tuleb sellega arvestada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 06:26:58 vasta tsitaadiga

Hitachi väidab, et tema 3TB ketast ei saa kasutada data kettana W7 32 bit OS all link
WD ketast aga saab. Oluline info 3TB ketta ostul. icon_rolleyes.gif
Praegu see 3TB WD Dell Optiplex 380 arvutis data kettana mobo SATA küljes. Paistab, et toimib. 2n ääreni täis ja copin/kustutan andmeid.
Selle arvuti kohta seisab kodulehel "Up to 320GB SATA hard drive (7200RPM)" icon_eek.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2011 07:19:02 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Hitachi väidab, et tema 3TB ketast ei saa kasutada data kettana W7 32 bit OS all link
WD ketast aga saab. Oluline info 3TB ketta ostul. icon_rolleyes.gif

Hmm paistab, et mul oli siis "pooleldi" õigus enne:
tomorrow kirjutas:
SurfData kirjutas:
tomorrow kirjutas:
WAV kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.

32bitine Windows ei ole kõige parem asi, millega katsetada. Buutida ei saa sellega 3TB üldse kuidagi, datakettana siiski võimalik, kuid... ka teatud tingimustega vist...

Ei 32bit pole toetatud ei Boot ega Data kettana icon_wink.gif .Vähemalt mitte kui soov üle 2.2TB kettale laksata.


data kettana on icon_exclaim.gif boot kettana jah mitte:

Spoiler Spoiler Spoiler

Sry mul mõlkus XP meeles seda kirjutades.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.06.2011 12:03:05 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Hitachi väidab, et tema 3TB ketast ei saa kasutada data kettana W7 32 bit OS all link
WD ketast aga saab.

See koht on seal Hitachi poolt pakutavas illustreerivas tabelis segane natuke. On jah keelumärk pandud, kuid samas on sama lahtri alumine pool ära täidetud. Ma ei oska ka kommenteerida seda vastuolu.

Hitachi ja WD 3TB ketaste vahel võib muidugi erinevus ilmneda justnimelt sektorite suuruse erinevuse tõttu. Hitachi traditsioonilised 512 baidised sektorid vs WD 4 kB sektorid. Hitachi LBA number on jah sellega 8 korda suurem.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 02.06.2011 12:06:58 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Hitachi väidab, et tema 3TB ketast ei saa kasutada data kettana W7 32 bit OS all link
WD ketast aga saab.

See koht on seal Hitachi poolt pakutavas illustreerivas tabelis segane natuke. On jah keelumärk pandud, kuid samas on sama lahtri alumine pool ära täidetud. Ma ei oska ka kommenteerida seda vastuolu.

Hitachi ja WD 3TB ketaste vahel võib muidugi erinevus ilmneda justnimelt sektorite suuruse erinevuse tõttu. Hitachi traditsioonilised 512 baidised sektorid vs WD 4 kB sektorid. Hitachi LBA number on jah sellega 8 korda suurem.


see VÕIB jah olla selle sektori suurusega. 32bitine külge igatahes võttis küll ketast, muidugi datat täis ei lasknud omal ajal.

tomorrow kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Hitachi väidab, et tema 3TB ketast ei saa kasutada data kettana W7 32 bit OS all link
WD ketast aga saab. Oluline info 3TB ketta ostul. icon_rolleyes.gif

Hmm paistab, et mul oli siis "pooleldi" õigus enne:
tomorrow kirjutas:
SurfData kirjutas:
tomorrow kirjutas:
WAV kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Arvuteid valin juhuslikult, kõigil W7 32bit proffessional.

32bitine Windows ei ole kõige parem asi, millega katsetada. Buutida ei saa sellega 3TB üldse kuidagi, datakettana siiski võimalik, kuid... ka teatud tingimustega vist...

Ei 32bit pole toetatud ei Boot ega Data kettana icon_wink.gif .Vähemalt mitte kui soov üle 2.2TB kettale laksata.


data kettana on icon_exclaim.gif boot kettana jah mitte:

Spoiler Spoiler Spoiler

Sry mul mõlkus XP meeles seda kirjutades.


tänapäeval saab 3tb ketast kasutada juba ka windows XP all seagate tooliga icon_wink.gif

http://www.seagate.com/www/en-us/support/beyond-2tb

video kah:

http://support.seagate.com/rightnow/flash/discWizard/DiscWizard_Large_3TB_XP/DiscWizard_Large_3TB_XP.htm
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2011 10:05:28 vasta tsitaadiga

Avastasin Dell E6410 läptopil saab Biosist valida: Boot List Option - 1. Legacy 2. UEFI. Kas see tähendab, et ma saan panna sinna GPT 3TB ketta ja bootida sealt w7 64bitiga?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2011 10:35:55 vasta tsitaadiga

DVDRW, põhimõtteliselt küll. Mõnel Dellil on kasutatud seda UEFI/GPT boodi võimalust juba - küll mitte 3TB ketastega.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armin81
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2011 22:27:08 vasta tsitaadiga

Sain siis ketta venna käest tagasi. Põhilise segaduse andmete täielikuks taastamiseks aitas korraldada Windowsi checkdisk ilmselt. 2,2tb andmeid alles pole. Samas tundub, et ei ola ka Ainult 750GB. Hetkel kopeerin asjad maha ja teen 3TB-le formati. Osad failid on suurusega 0 ja neid ei loe ega kustuta. Eks vaatame kui suur kadu on reaalselt.

P.S. Hetkel näitab Disk Management mulle muidugi ainult 1 suurt partitsiooni. 2794,3GB kasutatavat pinda.

_________________
Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Anomaalia 3TB kettaga
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.