Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.05.2011 10:38:51 vasta tsitaadiga

SSD probleemide allikaks numero uno on tavaliselt ikka firmware jamad thumbs_down.gif .Kõik muu k.a SSD enda suremine on seal tagapool.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 10:50:42 vasta tsitaadiga

Firmware? Kas firmware ei ole võimalik uuendada?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 10:52:02 vasta tsitaadiga

Päris mitmed kümned SSD'dega läpparid 9-10 kuu jagu kasutuses olnud ja siiani 0-probleemi. Sama ei saanud öelda HDD'de kohta sama perioodi jooksul, mõni üksik ikka viskas selle aja peale vedru välja. Eks saab näha mis seis 2a pärast on aga so far so good.
Keegi SSD'de kirjutamismahtu/täituvust on üldse monitoorinud nende üles ütlemise hetkedel ? Teoorias on ju kirjutamisväsimus ainuke tõsisem SSD nõrk koht. Risk on suurem kui ketas on enamus ajast pea ääreni täis ja väheseid vabu plokke piinatakse mõnuga. Endal tekitab läpparis ilmselt sleep->hibernate reziimi kasutamine enamuse kirjutamistsüklitest.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.05.2011 10:58:59 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Endal tekitab läpparis ilmselt sleep->hibernate reziimi kasutamine enamuse kirjutamistsüklitest
Ära alahinda windowsi swapilembelisust, eriti hulluks teeb asja et swapitakse tihti oluliselt väiksemaid tükke kui on SSD "bloki" suurus icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 11:09:28 vasta tsitaadiga

Ho Ho, http://blogs.msdn.com/b/e7/archive/2009/05/05/support-and-q-a-for-solid-state-drives-and.aspx
tsitaat:
Should the pagefile be placed on SSDs?

Yes. Most pagefile operations are small random reads or larger sequential writes, both of which are types of operations that SSDs handle well.

In looking at telemetry data from thousands of traces and focusing on pagefile reads and writes, we find that

* Pagefile.sys reads outnumber pagefile.sys writes by about 40 to 1,
* Pagefile.sys read sizes are typically quite small, with 67% less than or equal to 4 KB, and 88% less than 16 KB.
* Pagefile.sys writes are relatively large, with 62% greater than or equal to 128 KB and 45% being exactly 1 MB in size.

In fact, given typical pagefile reference patterns and the favorable performance characteristics SSDs have on those patterns, there are few files better than the pagefile to place on an SSD.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 11:22:55 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Optimist kirjutas:
Endal tekitab läpparis ilmselt sleep->hibernate reziimi kasutamine enamuse kirjutamistsüklitest
Ära alahinda windowsi swapilembelisust, eriti hulluks teeb asja et swapitakse tihti oluliselt väiksemaid tükke kui on SSD "bloki" suurus icon_smile.gif

Kindlasti panustab see ka. Win7 õnneks oskab RAMist rohkem lugu pidada ja swapist kordades aktiivsem kettakirjutaja on näiteks Firefox.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.05.2011 11:26:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:
* Pagefile.sys writes are relatively large, with 62% greater than or equal to 128 KB and 45% being exactly 1 MB in size.
Kas mitte enamus SSDsid ei kasuta blokkidena mitme megaseid juppe mida siis ühe raksuga üle kirjutatakse olenemata kas uuendatakse kogu bloki andmeid või ainult üht bitti?
Optimist kirjutas:
Win7 õnneks oskab RAMist rohkem lugu pidada
Mul on kodus kõrvuti win7 ja linux. Viimasel on swap täiesti kasutamata kuni hetkeni, mil tõepoolest mälu hakkab otsakorrale saama. Wini puhul kanditakse natukenegi aega mitteaktiivselt olnud programmid kohe swappi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 11:38:56 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
SSD probleemide allikaks numero uno on tavaliselt ikka firmware jamad thumbs_down.gif .Kõik muu k.a SSD enda suremine on seal tagapool.





Ho Ho kirjutas:
tomorrow kirjutas:
No, et ühel pidevalt nii feilivad, siis on probleem iga tema otsas mitte SSD-des endis icon_rolleyes.gif
Too artikkel oli kirjutatud enama kui ühe inimese andmete põhjal, kommentaarides on palju teisigi kes samu probleeme kurdavad.
MarioA. kirjutas:
SSD füüsiline (loe: praktiline) töökindlus on vähemalt samal tasemel mehaanilise kettaga.
Pead silmas MTBF'i või praktilisi kogemusi?
MarioA. kirjutas:
Olen selle kohta mitmeid uurimustöid sirvinud just enda skeptilisuse veenmiseks ning enam ei salli selliseid kontekstist välja rebitud "tulemusi".
Linki mõnele säärasele asjalikumale uurimusele?
MarioA. kirjutas:
Ehee. Üle mitme aasta kasutusel olnud 5+ erinevat SSD'd ning kõik on täna tervise juures. Sama palju tõde, kui ma lällaks, et SSD'd ei rikne üldse !
Vanemad SSD'd on jupp maad parema veakindlusega kusjuures.

Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid:
http://www.upload.ee/files/1314103/NAND_Evolution_0812.pdf.html


SSD kapsaaeda on inimlik tegematus, mis ei ole suurt vastuargumendiks.. bug'id firmware'is või ebapädevad algoritmid kuuluvad vaid ja ainult kõrvaldamisele - probleem muidugimõista mingil skaalal on.
Rikneb ka mehaanilisi kettaid ja tohutult. Ainult tulevik näitab, kas SSD on üldisemal skaalal tõesti suurema riskifaktoriga, kui HDD. Mina isiklikult selles momendil veendunud ei ole, aga mine tea.

Pean silmas enda praktilist kogemust (HDD'sid on surnud aja jooksul mitmeid ning tegu oli ja on suuremalt jaolt füüsiliste faktoritega, mis surma toovad) ning "argumenteeritud" teooriat eluea kohta - praktilisi uurimusi või jälgitavusi meil täna SSD vallas veel olla suurt olla ei saa. SSD püüab lihtsalt tähelepanu - mehaanilise ketta suremine on täna tavaline nähtus, mis ei pälvi muljetamist - eks sellest ka suur kära, kuidas SSD on tohutult ebakindel.


Eks kivid lähevad väiksemaks ning tõesti, füüsikaline tingimuslik keskkond muutub. Paraku igavesti me ei saa kahandada, sest transistorid lõpetavad mingites piirides lihtsalt töö.
Kindlasti tähendab täna töökindlus tootjatele mitte väikseima NAND'i taga ajamist, vaid pigem kindlama lahenduse rakendamist.




tsitaat:
Kas mitte enamus SSDsid ei kasuta blokkidena mitme megaseid juppe mida siis ühe raksuga üle kirjutatakse olenemata kas uuendatakse kogu bloki andmeid või ainult üht bitti?

Ei icon_rolleyes.gif - vastavalt vajadusele määrad kas 4k, 512k jne - oleneb, mis eesmärgil SSD kasutust leiab.


viimati muutis Mario. 03.05.2011 11:43:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.05.2011 11:46:07 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid:
Kas sain valesti aru, et nood valemid on võetud SLC kohta käivate parameetritega? SLC SSD'd on jämedalt 10x vastupidavamad, ~2-3x kallimad ja mõnevõrra aeglasemad, kui MLC'd.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 11:51:33 vasta tsitaadiga

Ho Ho, sellesama viidatud Whitepaperi põhjal:
tsitaat:
Faster
During the manufacturing process, memory cells are etched onto a common section of
the NAND substrate forming a single block of memory called an erase block. This is the
smallest segment of a NAND component that can be erased at one time. Depending on
component density, block size can range from 16 kilobytes (KB) to 512 KB — moving
quickly to 1 megabyte (MB).

Programming the memory cells is performed one word at a time (i.e., cell by cell) and
usually an entire page (e.g., 4096 bytes) is programmed in a single operation. Depending
on component density, page size can be 2 KB or 4 KB (increasing to 8 KB in 2009 for
16 Gb monolithic SLC and 32 Gb monolithic MLC). Page size and block size are
fundamental specifications for NAND components.
NAND flash vendors have been able to find ways to erase and program these blocks and
pages in the same amount of time even as their densities double. This effectively
increases the write speed by enabling more bits to be programmed in the same amount
of time. In addition, high speed interfaces like Open NAND Flash Interface (ONFi) and
other alternatives being discussed in the JEDEC standards group are speeding up the
communication links between the NAND and the controller, further increasing speed.

Iva oli mälu järgi selles, et ploki uuesti kirjutamiseks/lisamiseks tuli kogu plokk kõigepealt kustutada.


viimati muutis friik1 03.05.2011 11:53:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 11:52:16 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mul on kodus kõrvuti win7 ja linux. Viimasel on swap täiesti kasutamata kuni hetkeni, mil tõepoolest mälu hakkab otsakorrale saama. Wini puhul kanditakse natukenegi aega mitteaktiivselt olnud programmid kohe swappi.
Täheldasin ise sama ca 8-9a tagasi kui Suse/windoze dualbooti kasutasin. Praeguse kasutuse juures jõuan tõenäoliselt ise enne vanadusse surra, kui windoze swappimine jõuab mu SSD ära kulutada. Läppari EOL on aga 2a pärast.
ot:
Btw Virtualbox (tasuta+mitu OSi transparently ekraanil korraga) vms on lahe asi multiboodi vastu.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 11:58:46 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
MarioA. kirjutas:
Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid:
Kas sain valesti aru, et nood valemid on võetud SLC kohta käivate parameetritega? SLC SSD'd on jämedalt 10x vastupidavamad, ~2-3x kallimad ja mõnevõrra aeglasemad, kui MLC'd.

SLC on kiirem.
MLC puhul on tõesti vastupidavusega probleeme, aga ma arvan, et odav hind ning majanduslik ahnus ja stagnatsioon (kindlasti saab slc ajada aasta-kahega (tootmis)hinna poolest samale tasemele mlc'ga ilma, et kvaliteet halveneks - aga seda meie mudel ei luba ju) on turu ning pakkujad ära hellitanud e. tuleb olla võimalikult praktiline ning MLC ehkki unustada:
Samas, kui MLC lubab päevas circa 25GB kirjutada viis aastat järjest enne teoreetilise rikke ilmnemist, on seda tavakasutajale enam kui küll, või mis?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.05.2011 12:05:49 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Samas, kui MLC lubab päevas circa 25GB kirjutada viis aastat järjest enne teoreetilise rikke ilmnemist, on seda tavakasutajale enam kui küll, või mis?
Teoorias kestavad HDD'd samuti aastakümneid kui ainult kirjutamiskordade järgi arvet pidada icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 12:21:18 vasta tsitaadiga

Ma peangi silmas, et SSD ei oma suurt riski puhtfüüsilistele mõjutustele võrreldes HDD'ga.
Kas mulle ainult tundub, või enamus HDD'sid surevad siiski füüsilistel (olgu temperatuurimõjutused -talumatused, vibratsioon, mehaaniline riskifaktor nende olemuses jne) põhjustel?

Hetkel hakkab SSD puhul tõsiselt silma vaid püsivara ebakompetentsus, mille lahendamine on tahtejõu, mitte tehnilise ebapraktilisuse käes. Trükiplaat ja NAND on iseeneses kordi lollikindlam ja lihtsam, kui mehaaniline ketas. Eksin?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.05.2011 12:25:43 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Trükiplaat ja NAND on iseeneses kordi lollikindlam, kui mehaaniline ketas. Eksin?
Sõltub joote kvaliteedist suuresti. Põrutuste koha pealt on välja lülitatud HDD enam-vähem sama vastupidav kui SSD. Töötamise ajal on muidugi lood hoopis teised.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 12:27:43 vasta tsitaadiga

Mida arvata järgmisel aastal tulevatest laastavatest päikesetormidest? SSD kettad vist kõik surevad?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.05.2011 12:30:35 vasta tsitaadiga

Ei tohiks eriti midagi hullemat juhtuda kui harilike kõvaketastega
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 12:44:32 vasta tsitaadiga

Kui see uudis oli ajakirjanduses, siis ei tasu muretseda.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 16:47:43 vasta tsitaadiga

Selliste tulemuste põhjal tundub, et enne kui ssd otsa annab jääb ta juba ajale jalgu. thumbs_up.gif Kas see viimane tabel on mlc või siis slc?
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 19:24:22 vasta tsitaadiga

Seda tabelit ei tasu vaadata.
Ma lihtsalt valemi mõttes lisasin.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2011 19:35:22 vasta tsitaadiga

Swappnessi kohta üks küsimus, et mul on tehtud siis hibernate fail, ja fail on swap partitsiooni asemel. Seda tahaks ainult siis kasutada, kui hibernate-da tahan. Hetkel on swappinessi failis 1, kuid äkki oleks parem 0?
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
felixb
HV vaatleja

liitunud: 04.05.2011




sõnum 04.05.2011 08:13:41 vasta tsitaadiga

Minul sama lugu , eile suri Corsair F60 "No boot device available" .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.05.2011 08:16:43 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
MarioA. kirjutas:
Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid:
Kas sain valesti aru, et nood valemid on võetud SLC kohta käivate parameetritega? SLC SSD'd on jämedalt 10x vastupidavamad, ~2-3x kallimad ja mõnevõrra aeglasemad, kui MLC'd.

Nagu mainitud, siis SLC kiirem ikka.Pmst ideaalne serveritesse, kuna seal pole hind nii oluline ja vaja on suuremat vastupidavust.
Muidugi ka entusiastile sobivad paremini kui MLC thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2011 23:53:18 vasta tsitaadiga

Mul sata ühendusega läpakas ei ole, aga kui palju reaalselt aku kestvusele annab juurde tavalise ketta asemel SSD ketas? Ja op-süsteemi kiirusele?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2011 23:59:53 vasta tsitaadiga

tudiludi kirjutas:
Mul sata ühendusega läpakas ei ole, aga kui palju reaalselt aku kestvusele annab juurde tavalise ketta asemel SSD ketas? Ja op-süsteemi kiirusele?

kiirusele ikka suht palju, saad korra proovida, siis tavalist ketast enam tagasi ei taha icon_smile.gif
, aku kestvusele kahjuks ei oska vastata

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 00:08:33 vasta tsitaadiga

Lauakal on jah mul SSD ja eelmisel kõvakettal ei taha küll Windowsi käivitada. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 00:12:54 vasta tsitaadiga

tudiludi kirjutas:
Lauakal on jah mul SSD ja eelmisel kõvakettal ei taha küll Windowsi käivitada. icon_biggrin.gif

Kui sul lauakal ssd olemas, siis läpakaga ju suht sama teema whistle.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 00:16:15 vasta tsitaadiga

Aga aku?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.05.2011 01:01:09 vasta tsitaadiga

Aku koha pealt ei ole minu teada vahe eriti oluline kuna asjalikumate ssd'de kontrollerid on parasjagu palju tarkust täis mis nõuab omajagu energiat. Eks mõned minutid võib juurde saada kestvusele kui hästi läheb aga kindlasti pole tegu miski imeloomaga, mis akuiga enama kui mõne protsendi võrra pikendaks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 17:29:36 vasta tsitaadiga

Rüperaalide ja SSD koosluse parim osa on veel see, et SSD ei karda põrutusi, millele HDD väga tundlik on. Seega kui mingil põhjusel peaks töötav rüperaal sülest kukkuma, ei ole karta admete kaotust ning rüperaalide korral, millel on "active HDD protection", pääseb näiteks bussisõidu ajal HD-filmide vaatamisel pildi korralikust hakkimisest.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 18:00:43 vasta tsitaadiga

enda ibm x60-ga sain ssd-ga 30 minutit kuskil akuaega juurde, ennem seda oli seagate 320gb 7200rpm ketas ja aku kestis kuskil 1h15m, nüüd kestab ligi 2h, niiet vahe päris märgatav sellisel vanemal akul samas kui aku niivõinaa juba ala 6h peab siis sealjuures vast ei tee jah eriti vahet see pool tundi ettetaha
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 18:19:19 vasta tsitaadiga

30 minutit on ikka supertulemus. icon_smile.gif

Näiteks http://www.kingston.com/ssd/vplus100.asp vs http://www.seagate.com/www/en-us/products/internal-storage/barracuda-xt-kit/#tTabContentSpecifications

Aktiivselt: 3,6 W vs 9,23 W
Jõude: 0,05 W vs 6,39W

Iseasi, kui suure osa ajast on kõvaketas jõude (näiteks läpakal, kui teist kõvaketast andmete jaoks ei ole).
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 18:35:15 vasta tsitaadiga

chesm6mmi, maini siis juurde, et mis SSD ka. Selline suur kasv on pisut liiga ulmeline või oli tegu mõne vana õgardi 7200 kettaga ning praegune SSD on säästlikemate killast? SSDde voolutarbimise kõikumine on ka tegelikult vägagi suur. Kasutusharjumusi pole muutnud?

Olen ise jõudnud järeldusele, et tõenäoliselt on läpakasse kõige mõistlikum panna mõni Inteli SSD ja lauaarvutisse kas crucial või ocz vertex
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.05.2011 19:04:47 vasta tsitaadiga

Arvestades, et keskmise läpaka puhul on HDD heal juhul 10% aku kulust siis lambist 40% akueale otsa saada ei tundu eriti reaalne. Kuigi jah, kui kasutuses on miski ekstrasuur õgard mida kordagi puhkusele ei panda siis vast tõesti on mõeldav.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 20:37:58 vasta tsitaadiga

Mis ketast süsteemikaks hetkel soovitate? Ise ostsin aasta tagasi Crucial C300, oli tol hetkel parim valik.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 20:50:48 vasta tsitaadiga

mirko27 kirjutas:
Mis ketast süsteemikaks hetkel soovitate? Ise ostsin aasta tagasi Crucial C300, oli tol hetkel parim valik.


Kas ketas kulus ära või icon_biggrin.gif
miks sa uut soovid osta ?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2011 20:57:16 vasta tsitaadiga

Teisele inimesele uus masin komplekteerimisel icon_smile.gif Mul endal neid 2 tükki RAID0-s ja seni ole probleeme olnud veel.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Minttunator
HV kasutaja
Minttunator

liitunud: 13.04.2007




sõnum 12.05.2011 23:14:54 vasta tsitaadiga

mirko27, hetkel peaks OCZ Vertex 3 olema kõige kiirem, aga seda pole Eestist saada ja tsiviliseeritud riikides on ka jube kallis. Ise ootan ilmselt ära, kuni seda mõistliku raha eest saab, aga kui kohe praegu peaks midagi ostma, siis ostaks ilmselt Vertex 2 või C300.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2011 03:28:46 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
chesm6mmi, maini siis juurde, et mis SSD ka. Selline suur kasv on pisut liiga ulmeline või oli tegu mõne vana õgardi 7200 kettaga ning praegune SSD on säästlikemate killast? SSDde voolutarbimise kõikumine on ka tegelikult vägagi suur. Kasutusharjumusi pole muutnud?

Olen ise jõudnud järeldusele, et tõenäoliselt on läpakasse kõige mõistlikum panna mõni Inteli SSD ja lauaarvutisse kas crucial või ocz vertex


kettaks siis inteli 40gb ketas g2 , aga noo tõesti vb eelmine ketas oli nii õgard, kuna 7200rpm võtab vast korralikult, aga noh numbrid ei valeta sessuhtes, kuna mul näiteks loengud kestavad 1h ja 30min siis varem tervet loengut ei kestnud, samas nüüd kestab kenasti terve loengu ja natukene pealegi, ja muud nagu muutnud pole kasutusharjumusi ka mitte... pole ka nii igab elu et hakkaks siin mingeid asju välja mõtlema=)
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.05.2011 04:15:40 vasta tsitaadiga

majestic kirjutas:
mirko27, hetkel peaks OCZ Vertex 3 olema kõige kiirem, aga seda pole Eestist saada ja tsiviliseeritud riikides on ka jube kallis. Ise ootan ilmselt ära, kuni seda mõistliku raha eest saab, aga kui kohe praegu peaks midagi ostma, siis ostaks ilmselt Vertex 2 või C300.

m4 > c300 > vertex 2 oleksid kolm valikut thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 13.05.2011 08:15:28 vasta tsitaadiga

Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".

Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.05.2011 08:21:06 vasta tsitaadiga

Draco kirjutas:
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".

Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.

Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 13.05.2011 09:23:16 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".

Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.

Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€?


128GB on paras suurus ja hind võiks olla 200€ +-15€.
64GB jääks piiripeale ja üle 128GB ei kasuta ära jälle.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2011 17:16:29 vasta tsitaadiga

KUna sul on läpakas ja sul ei ole võimalik suuri mänge ja programme teisele kettale installida ega pilte ja videosid salvestada, siis minumeelest 64 GB jääks väheks. Windows läheb peale ja programmid ka, kuid ma kujutan ette, et mõne aja pärast on kõvaketta kasutuse protsent üsna piiri peal. 128 GB oleks täitsa hea algus. icon_smile.gif

Kui ma omale SSD ketast otsustasin soetada, siis mõtlesin, et 64 GB + ... või üldse mitte.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 13.05.2011 17:18:02 vasta tsitaadiga

tudiludi kirjutas:
KUna sul on läpakas ja sul ei ole võimalik suuri mänge ja programme teisele kettale installida ega pilte ja videosid salvestada, siis minumeelest 64 GB jääks väheks. Windows läheb peale ja programmid ka, kuid ma kujutan ette, et mõne aja pärast on kõvaketta kasutuse protsent üsna piiri peal. 128 GB oleks täitsa hea algus. icon_smile.gif


Mänge siin masinas polegi, ainult töö programm, ja faile (mitte suuremahulisi aga siiski) tuleb igapäev juurde. Seega suurus võiks jääda jah 128GB, aga millise neist SSD ketastest võiks võtta?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.05.2011 17:30:30 vasta tsitaadiga

Draco kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".

Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.

Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€?


128GB on paras suurus ja hind võiks olla 200€ +-15€.
64GB jääks piiripeale ja üle 128GB ei kasuta ära jälle.

C300 128GB saadavusega on eestis kehvasti.Pixmanias on 191€ : https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/159701/
m4 pole veel vist saadaval eestis aga Cruciali poest tellida tuleb enne makse ja saatekulu ca 175€ ehk siis lõpphind peaks olema võrreldav: http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=CT128M4SSD2

Selle raha eest on need kiireimad SDD-d icon_wink.gif
Alternatiivsete mahtudena veel OCZ Vertex 2 100GB või 120GB:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148085/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148082/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2011 17:51:01 vasta tsitaadiga

endal sama et 40gb täitsa piisab, on win 7 peal ja office ja vajalikud proged ja 10gb on veel vabagi, pildid muusika ja kõik muu istub lauaarvutis kuhu saab igahetk ligi seega nagu väga hullu pole... a ja cmr4 on ka peal ja cs 1.6, niiet isegi nendejaoks jagus ruumi=) põhikettana kasutada oleks arvatavasti üsna piinarikas tõesti... samas kui võtta üks läppari 1tb väline ketas kõrvale igasugu kola hoidmiseks poleks ka muret.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 13.05.2011 17:54:24 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".

Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.

Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€?


128GB on paras suurus ja hind võiks olla 200€ +-15€.
64GB jääks piiripeale ja üle 128GB ei kasuta ära jälle.

C300 128GB saadavusega on eestis kehvasti.Pixmanias on 191€ : https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/159701/
m4 pole veel vist saadaval eestis aga Cruciali poest tellida tuleb enne makse ja saatekulu ca 175€ ehk siis lõpphind peaks olema võrreldav: http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=CT128M4SSD2

Selle raha eest on need kiireimad SDD-d icon_wink.gif
Alternatiivsete mahtudena veel OCZ Vertex 2 100GB või 120GB:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148085/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148082/


on küll m4 saadaval juba eestis (hetkel kohe kõiki suuruseid veel muidugi ei ole). Samuti on vertex 3 artiklid tekkinud, reaalselt veel hetkel laos ei ole.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.05.2011 18:00:12 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".

Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.

Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€?


128GB on paras suurus ja hind võiks olla 200€ +-15€.
64GB jääks piiripeale ja üle 128GB ei kasuta ära jälle.

C300 128GB saadavusega on eestis kehvasti.Pixmanias on 191€ : https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/159701/
m4 pole veel vist saadaval eestis aga Cruciali poest tellida tuleb enne makse ja saatekulu ca 175€ ehk siis lõpphind peaks olema võrreldav: http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=CT128M4SSD2

Selle raha eest on need kiireimad SDD-d icon_wink.gif
Alternatiivsete mahtudena veel OCZ Vertex 2 100GB või 120GB:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148085/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148082/


on küll m4 saadaval juba eestis (hetkel kohe kõiki suuruseid veel muidugi ei ole). Samuti on vertex 3 artiklid tekkinud, reaalselt veel hetkel laos ei ole.

Hindades on veel ca ~45€ "õhku" sees icon_smile.gif : http://www.surfdata.ee/search/crucial%20m4

Vertex 3 on jätkuvalt igal pool ulme.120GB 307€ ja 240GB 611€: http://www.surfdata.ee/search/OCZ%20%22Vertex%203%22

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 13.05.2011 18:06:49 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
SurfData kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Draco kirjutas:
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".

Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.

Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€?


128GB on paras suurus ja hind võiks olla 200€ +-15€.
64GB jääks piiripeale ja üle 128GB ei kasuta ära jälle.

C300 128GB saadavusega on eestis kehvasti.Pixmanias on 191€ : https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/159701/
m4 pole veel vist saadaval eestis aga Cruciali poest tellida tuleb enne makse ja saatekulu ca 175€ ehk siis lõpphind peaks olema võrreldav: http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=CT128M4SSD2

Selle raha eest on need kiireimad SDD-d icon_wink.gif
Alternatiivsete mahtudena veel OCZ Vertex 2 100GB või 120GB:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148085/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/148082/


on küll m4 saadaval juba eestis (hetkel kohe kõiki suuruseid veel muidugi ei ole). Samuti on vertex 3 artiklid tekkinud, reaalselt veel hetkel laos ei ole.

Hindades on veel ca ~45€ "õhku" sees icon_smile.gif : http://www.surfdata.ee/search/crucial%20m4

Vertex 3 on jätkuvalt igal pool ulme.120GB 307€ ja 240GB 611€: http://www.surfdata.ee/search/OCZ%20%22Vertex%203%22


eip, maaletooja hinna põhjal arvutatakse automaatselt. Puhas ost on üle 200€ juba. Ehk siis iga ketta müügile 15-20€ peale maksta pole ka mõtet, et 45€ "õhku" välja lasta
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.