|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
03.05.2011 10:50:42
|
|
|
| Firmware? Kas firmware ei ole võimalik uuendada?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
03.05.2011 10:52:02
|
|
|
Päris mitmed kümned SSD'dega läpparid 9-10 kuu jagu kasutuses olnud ja siiani 0-probleemi. Sama ei saanud öelda HDD'de kohta sama perioodi jooksul, mõni üksik ikka viskas selle aja peale vedru välja. Eks saab näha mis seis 2a pärast on aga so far so good.
Keegi SSD'de kirjutamismahtu/täituvust on üldse monitoorinud nende üles ütlemise hetkedel ? Teoorias on ju kirjutamisväsimus ainuke tõsisem SSD nõrk koht. Risk on suurem kui ketas on enamus ajast pea ääreni täis ja väheseid vabu plokke piinatakse mõnuga. Endal tekitab läpparis ilmselt sleep->hibernate reziimi kasutamine enamuse kirjutamistsüklitest.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.05.2011 10:58:59
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| Endal tekitab läpparis ilmselt sleep->hibernate reziimi kasutamine enamuse kirjutamistsüklitest |
Ära alahinda windowsi swapilembelisust, eriti hulluks teeb asja et swapitakse tihti oluliselt väiksemaid tükke kui on SSD "bloki" suurus
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
03.05.2011 11:09:28
|
|
|
Ho Ho, http://blogs.msdn.com/b/e7/archive/2009/05/05/support-and-q-a-for-solid-state-drives-and.aspx
| tsitaat: |
Should the pagefile be placed on SSDs?
Yes. Most pagefile operations are small random reads or larger sequential writes, both of which are types of operations that SSDs handle well.
In looking at telemetry data from thousands of traces and focusing on pagefile reads and writes, we find that
* Pagefile.sys reads outnumber pagefile.sys writes by about 40 to 1,
* Pagefile.sys read sizes are typically quite small, with 67% less than or equal to 4 KB, and 88% less than 16 KB.
* Pagefile.sys writes are relatively large, with 62% greater than or equal to 128 KB and 45% being exactly 1 MB in size.
In fact, given typical pagefile reference patterns and the favorable performance characteristics SSDs have on those patterns, there are few files better than the pagefile to place on an SSD. |
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
03.05.2011 11:22:55
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Optimist kirjutas: |
| Endal tekitab läpparis ilmselt sleep->hibernate reziimi kasutamine enamuse kirjutamistsüklitest |
Ära alahinda windowsi swapilembelisust, eriti hulluks teeb asja et swapitakse tihti oluliselt väiksemaid tükke kui on SSD "bloki" suurus  |
Kindlasti panustab see ka. Win7 õnneks oskab RAMist rohkem lugu pidada ja swapist kordades aktiivsem kettakirjutaja on näiteks Firefox.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.05.2011 11:26:51
|
|
|
| tsitaat: |
| * Pagefile.sys writes are relatively large, with 62% greater than or equal to 128 KB and 45% being exactly 1 MB in size. |
Kas mitte enamus SSDsid ei kasuta blokkidena mitme megaseid juppe mida siis ühe raksuga üle kirjutatakse olenemata kas uuendatakse kogu bloki andmeid või ainult üht bitti?
| Optimist kirjutas: |
| Win7 õnneks oskab RAMist rohkem lugu pidada |
Mul on kodus kõrvuti win7 ja linux. Viimasel on swap täiesti kasutamata kuni hetkeni, mil tõepoolest mälu hakkab otsakorrale saama. Wini puhul kanditakse natukenegi aega mitteaktiivselt olnud programmid kohe swappi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.05.2011 11:38:56
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
SSD probleemide allikaks numero uno on tavaliselt ikka firmware jamad .Kõik muu k.a SSD enda suremine on seal tagapool. |
| Ho Ho kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
No, et ühel pidevalt nii feilivad, siis on probleem iga tema otsas mitte SSD-des endis  |
Too artikkel oli kirjutatud enama kui ühe inimese andmete põhjal, kommentaarides on palju teisigi kes samu probleeme kurdavad.
| MarioA. kirjutas: |
| SSD füüsiline (loe: praktiline) töökindlus on vähemalt samal tasemel mehaanilise kettaga. |
Pead silmas MTBF'i või praktilisi kogemusi?
| MarioA. kirjutas: |
| Olen selle kohta mitmeid uurimustöid sirvinud just enda skeptilisuse veenmiseks ning enam ei salli selliseid kontekstist välja rebitud "tulemusi". |
Linki mõnele säärasele asjalikumale uurimusele?
| MarioA. kirjutas: |
| Ehee. Üle mitme aasta kasutusel olnud 5+ erinevat SSD'd ning kõik on täna tervise juures. Sama palju tõde, kui ma lällaks, et SSD'd ei rikne üldse ! |
Vanemad SSD'd on jupp maad parema veakindlusega kusjuures. |
Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid:
http://www.upload.ee/files/1314103/NAND_Evolution_0812.pdf.html
SSD kapsaaeda on inimlik tegematus, mis ei ole suurt vastuargumendiks.. bug'id firmware'is või ebapädevad algoritmid kuuluvad vaid ja ainult kõrvaldamisele - probleem muidugimõista mingil skaalal on.
Rikneb ka mehaanilisi kettaid ja tohutult. Ainult tulevik näitab, kas SSD on üldisemal skaalal tõesti suurema riskifaktoriga, kui HDD. Mina isiklikult selles momendil veendunud ei ole, aga mine tea.
Pean silmas enda praktilist kogemust (HDD'sid on surnud aja jooksul mitmeid ning tegu oli ja on suuremalt jaolt füüsiliste faktoritega, mis surma toovad) ning "argumenteeritud" teooriat eluea kohta - praktilisi uurimusi või jälgitavusi meil täna SSD vallas veel olla suurt olla ei saa. SSD püüab lihtsalt tähelepanu - mehaanilise ketta suremine on täna tavaline nähtus, mis ei pälvi muljetamist - eks sellest ka suur kära, kuidas SSD on tohutult ebakindel.
Eks kivid lähevad väiksemaks ning tõesti, füüsikaline tingimuslik keskkond muutub. Paraku igavesti me ei saa kahandada, sest transistorid lõpetavad mingites piirides lihtsalt töö.
Kindlasti tähendab täna töökindlus tootjatele mitte väikseima NAND'i taga ajamist, vaid pigem kindlama lahenduse rakendamist.
| tsitaat: |
| Kas mitte enamus SSDsid ei kasuta blokkidena mitme megaseid juppe mida siis ühe raksuga üle kirjutatakse olenemata kas uuendatakse kogu bloki andmeid või ainult üht bitti? |
Ei - vastavalt vajadusele määrad kas 4k, 512k jne - oleneb, mis eesmärgil SSD kasutust leiab.
viimati muutis Mario. 03.05.2011 11:43:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.05.2011 11:46:07
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid: |
Kas sain valesti aru, et nood valemid on võetud SLC kohta käivate parameetritega? SLC SSD'd on jämedalt 10x vastupidavamad, ~2-3x kallimad ja mõnevõrra aeglasemad, kui MLC'd.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
03.05.2011 11:51:33
|
|
|
Ho Ho, sellesama viidatud Whitepaperi põhjal:
| tsitaat: |
Faster
During the manufacturing process, memory cells are etched onto a common section of
the NAND substrate forming a single block of memory called an erase block. This is the
smallest segment of a NAND component that can be erased at one time. Depending on
component density, block size can range from 16 kilobytes (KB) to 512 KB — moving
quickly to 1 megabyte (MB).
Programming the memory cells is performed one word at a time (i.e., cell by cell) and
usually an entire page (e.g., 4096 bytes) is programmed in a single operation. Depending
on component density, page size can be 2 KB or 4 KB (increasing to 8 KB in 2009 for
16 Gb monolithic SLC and 32 Gb monolithic MLC). Page size and block size are
fundamental specifications for NAND components.
NAND flash vendors have been able to find ways to erase and program these blocks and
pages in the same amount of time even as their densities double. This effectively
increases the write speed by enabling more bits to be programmed in the same amount
of time. In addition, high speed interfaces like Open NAND Flash Interface (ONFi) and
other alternatives being discussed in the JEDEC standards group are speeding up the
communication links between the NAND and the controller, further increasing speed. |
Iva oli mälu järgi selles, et ploki uuesti kirjutamiseks/lisamiseks tuli kogu plokk kõigepealt kustutada.
viimati muutis friik1 03.05.2011 11:53:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
03.05.2011 11:52:16
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Mul on kodus kõrvuti win7 ja linux. Viimasel on swap täiesti kasutamata kuni hetkeni, mil tõepoolest mälu hakkab otsakorrale saama. Wini puhul kanditakse natukenegi aega mitteaktiivselt olnud programmid kohe swappi. |
Täheldasin ise sama ca 8-9a tagasi kui Suse/windoze dualbooti kasutasin. Praeguse kasutuse juures jõuan tõenäoliselt ise enne vanadusse surra, kui windoze swappimine jõuab mu SSD ära kulutada. Läppari EOL on aga 2a pärast.
| ot: |
| Btw Virtualbox (tasuta+mitu OSi transparently ekraanil korraga) vms on lahe asi multiboodi vastu. |
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.05.2011 11:58:46
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| MarioA. kirjutas: |
| Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid: |
Kas sain valesti aru, et nood valemid on võetud SLC kohta käivate parameetritega? SLC SSD'd on jämedalt 10x vastupidavamad, ~2-3x kallimad ja mõnevõrra aeglasemad, kui MLC'd. |
SLC on kiirem.
MLC puhul on tõesti vastupidavusega probleeme, aga ma arvan, et odav hind ning majanduslik ahnus ja stagnatsioon (kindlasti saab slc ajada aasta-kahega (tootmis)hinna poolest samale tasemele mlc'ga ilma, et kvaliteet halveneks - aga seda meie mudel ei luba ju) on turu ning pakkujad ära hellitanud e. tuleb olla võimalikult praktiline ning MLC ehkki unustada:
Samas, kui MLC lubab päevas circa 25GB kirjutada viis aastat järjest enne teoreetilise rikke ilmnemist, on seda tavakasutajale enam kui küll, või mis?
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.05.2011 12:05:49
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| Samas, kui MLC lubab päevas circa 25GB kirjutada viis aastat järjest enne teoreetilise rikke ilmnemist, on seda tavakasutajale enam kui küll, või mis? |
Teoorias kestavad HDD'd samuti aastakümneid kui ainult kirjutamiskordade järgi arvet pidada
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.05.2011 12:21:18
|
|
|
Ma peangi silmas, et SSD ei oma suurt riski puhtfüüsilistele mõjutustele võrreldes HDD'ga.
Kas mulle ainult tundub, või enamus HDD'sid surevad siiski füüsilistel (olgu temperatuurimõjutused -talumatused, vibratsioon, mehaaniline riskifaktor nende olemuses jne) põhjustel?
Hetkel hakkab SSD puhul tõsiselt silma vaid püsivara ebakompetentsus, mille lahendamine on tahtejõu, mitte tehnilise ebapraktilisuse käes. Trükiplaat ja NAND on iseeneses kordi lollikindlam ja lihtsam, kui mehaaniline ketas. Eksin?
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.05.2011 12:25:43
|
|
|
| MarioA. kirjutas: |
| Trükiplaat ja NAND on iseeneses kordi lollikindlam, kui mehaaniline ketas. Eksin? |
Sõltub joote kvaliteedist suuresti. Põrutuste koha pealt on välja lülitatud HDD enam-vähem sama vastupidav kui SSD. Töötamise ajal on muidugi lood hoopis teised.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
03.05.2011 12:27:43
|
|
|
| Mida arvata järgmisel aastal tulevatest laastavatest päikesetormidest? SSD kettad vist kõik surevad?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.05.2011 12:30:35
|
|
|
Ei tohiks eriti midagi hullemat juhtuda kui harilike kõvaketastega
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.05.2011 12:44:32
|
|
|
Kui see uudis oli ajakirjanduses, siis ei tasu muretseda.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
03.05.2011 16:47:43
|
|
|
Selliste tulemuste põhjal tundub, et enne kui ssd otsa annab jääb ta juba ajale jalgu. Kas see viimane tabel on mlc või siis slc?
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.05.2011 19:24:22
|
|
|
Seda tabelit ei tasu vaadata.
Ma lihtsalt valemi mõttes lisasin.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
03.05.2011 19:35:22
|
|
|
Swappnessi kohta üks küsimus, et mul on tehtud siis hibernate fail, ja fail on swap partitsiooni asemel. Seda tahaks ainult siis kasutada, kui hibernate-da tahan. Hetkel on swappinessi failis 1, kuid äkki oleks parem 0?
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
felixb
HV vaatleja
liitunud: 04.05.2011
|
04.05.2011 08:13:41
|
|
|
| Minul sama lugu , eile suri Corsair F60 "No boot device available" .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
04.05.2011 08:16:43
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| MarioA. kirjutas: |
| Tegu pole küll märgitud uurimustega, mille asukohta ma fikseerida ei suuda, vaid pelgalt "white paper'iga", mis aga ei ole kuidagi eksitav või väheminformatiivne. Tagantpoolt leiad ka vastavad valemid: |
Kas sain valesti aru, et nood valemid on võetud SLC kohta käivate parameetritega? SLC SSD'd on jämedalt 10x vastupidavamad, ~2-3x kallimad ja mõnevõrra aeglasemad, kui MLC'd. |
Nagu mainitud, siis SLC kiirem ikka.Pmst ideaalne serveritesse, kuna seal pole hind nii oluline ja vaja on suuremat vastupidavust.
Muidugi ka entusiastile sobivad paremini kui MLC
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
11.05.2011 23:53:18
|
|
|
| Mul sata ühendusega läpakas ei ole, aga kui palju reaalselt aku kestvusele annab juurde tavalise ketta asemel SSD ketas? Ja op-süsteemi kiirusele?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.05.2011 23:59:53
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| Mul sata ühendusega läpakas ei ole, aga kui palju reaalselt aku kestvusele annab juurde tavalise ketta asemel SSD ketas? Ja op-süsteemi kiirusele? |
kiirusele ikka suht palju, saad korra proovida, siis tavalist ketast enam tagasi ei taha
, aku kestvusele kahjuks ei oska vastata
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
12.05.2011 00:08:33
|
|
|
Lauakal on jah mul SSD ja eelmisel kõvakettal ei taha küll Windowsi käivitada.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.05.2011 00:12:54
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
Lauakal on jah mul SSD ja eelmisel kõvakettal ei taha küll Windowsi käivitada.  |
Kui sul lauakal ssd olemas, siis läpakaga ju suht sama teema
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
12.05.2011 00:16:15
|
|
|
| Aga aku?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.05.2011 01:01:09
|
|
|
Aku koha pealt ei ole minu teada vahe eriti oluline kuna asjalikumate ssd'de kontrollerid on parasjagu palju tarkust täis mis nõuab omajagu energiat. Eks mõned minutid võib juurde saada kestvusele kui hästi läheb aga kindlasti pole tegu miski imeloomaga, mis akuiga enama kui mõne protsendi võrra pikendaks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.08.2003
|
12.05.2011 17:29:36
|
|
|
| Rüperaalide ja SSD koosluse parim osa on veel see, et SSD ei karda põrutusi, millele HDD väga tundlik on. Seega kui mingil põhjusel peaks töötav rüperaal sülest kukkuma, ei ole karta admete kaotust ning rüperaalide korral, millel on "active HDD protection", pääseb näiteks bussisõidu ajal HD-filmide vaatamisel pildi korralikust hakkimisest.
|
|
| Kommentaarid: 116 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
12.05.2011 18:00:43
|
|
|
| enda ibm x60-ga sain ssd-ga 30 minutit kuskil akuaega juurde, ennem seda oli seagate 320gb 7200rpm ketas ja aku kestis kuskil 1h15m, nüüd kestab ligi 2h, niiet vahe päris märgatav sellisel vanemal akul samas kui aku niivõinaa juba ala 6h peab siis sealjuures vast ei tee jah eriti vahet see pool tundi ettetaha
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
12.05.2011 18:35:15
|
|
|
chesm6mmi, maini siis juurde, et mis SSD ka. Selline suur kasv on pisut liiga ulmeline või oli tegu mõne vana õgardi 7200 kettaga ning praegune SSD on säästlikemate killast? SSDde voolutarbimise kõikumine on ka tegelikult vägagi suur. Kasutusharjumusi pole muutnud?
Olen ise jõudnud järeldusele, et tõenäoliselt on läpakasse kõige mõistlikum panna mõni Inteli SSD ja lauaarvutisse kas crucial või ocz vertex
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.05.2011 19:04:47
|
|
|
Arvestades, et keskmise läpaka puhul on HDD heal juhul 10% aku kulust siis lambist 40% akueale otsa saada ei tundu eriti reaalne. Kuigi jah, kui kasutuses on miski ekstrasuur õgard mida kordagi puhkusele ei panda siis vast tõesti on mõeldav.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
12.05.2011 20:37:58
|
|
|
| Mis ketast süsteemikaks hetkel soovitate? Ise ostsin aasta tagasi Crucial C300, oli tol hetkel parim valik.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.05.2011 20:50:48
|
|
|
| mirko27 kirjutas: |
| Mis ketast süsteemikaks hetkel soovitate? Ise ostsin aasta tagasi Crucial C300, oli tol hetkel parim valik. |
Kas ketas kulus ära või
miks sa uut soovid osta ?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
12.05.2011 20:57:16
|
|
|
Teisele inimesele uus masin komplekteerimisel Mul endal neid 2 tükki RAID0-s ja seni ole probleeme olnud veel.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Minttunator
HV kasutaja

liitunud: 13.04.2007
|
12.05.2011 23:14:54
|
|
|
| mirko27, hetkel peaks OCZ Vertex 3 olema kõige kiirem, aga seda pole Eestist saada ja tsiviliseeritud riikides on ka jube kallis. Ise ootan ilmselt ära, kuni seda mõistliku raha eest saab, aga kui kohe praegu peaks midagi ostma, siis ostaks ilmselt Vertex 2 või C300.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
13.05.2011 03:28:46
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
chesm6mmi, maini siis juurde, et mis SSD ka. Selline suur kasv on pisut liiga ulmeline või oli tegu mõne vana õgardi 7200 kettaga ning praegune SSD on säästlikemate killast? SSDde voolutarbimise kõikumine on ka tegelikult vägagi suur. Kasutusharjumusi pole muutnud?
Olen ise jõudnud järeldusele, et tõenäoliselt on läpakasse kõige mõistlikum panna mõni Inteli SSD ja lauaarvutisse kas crucial või ocz vertex |
kettaks siis inteli 40gb ketas g2 , aga noo tõesti vb eelmine ketas oli nii õgard, kuna 7200rpm võtab vast korralikult, aga noh numbrid ei valeta sessuhtes, kuna mul näiteks loengud kestavad 1h ja 30min siis varem tervet loengut ei kestnud, samas nüüd kestab kenasti terve loengu ja natukene pealegi, ja muud nagu muutnud pole kasutusharjumusi ka mitte... pole ka nii igab elu et hakkaks siin mingeid asju välja mõtlema=)
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
13.05.2011 08:15:28
|
|
|
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".
Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
13.05.2011 08:21:06
|
|
|
| Draco kirjutas: |
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".
Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi. |
Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€?
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
13.05.2011 09:23:16
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| Draco kirjutas: |
Targemad, aidake valida SSD ketast läpakale.
Masinaks on Dell PRecision M4400.
Ise vaatasin välja sellise ketta nagu "Kingston SSD SSDNow 128GB " aga neid on ka siin valikus mitu erinevat (V, V+), seega millist võiks eelistada?
Hetkel masinas olev ketas ragistab ennast päev otsa tööprogrammiga ja ei jõua enam ära oodata ketta "uimamist".
Pole ühesgi masinas SSD ketast olnud ja ei ole kogemusi. |
Miinimummaht 128GB?
Hinnapiir 150€? |
128GB on paras suurus ja hind võiks olla 200€ +-15€.
64GB jääks piiripeale ja üle 128GB ei kasuta ära jälle.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
13.05.2011 17:16:29
|
|
|
KUna sul on läpakas ja sul ei ole võimalik suuri mänge ja programme teisele kettale installida ega pilte ja videosid salvestada, siis minumeelest 64 GB jääks väheks. Windows läheb peale ja programmid ka, kuid ma kujutan ette, et mõne aja pärast on kõvaketta kasutuse protsent üsna piiri peal. 128 GB oleks täitsa hea algus.
Kui ma omale SSD ketast otsustasin soetada, siis mõtlesin, et 64 GB + ... või üldse mitte.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
13.05.2011 17:18:02
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
KUna sul on läpakas ja sul ei ole võimalik suuri mänge ja programme teisele kettale installida ega pilte ja videosid salvestada, siis minumeelest 64 GB jääks väheks. Windows läheb peale ja programmid ka, kuid ma kujutan ette, et mõne aja pärast on kõvaketta kasutuse protsent üsna piiri peal. 128 GB oleks täitsa hea algus.  |
Mänge siin masinas polegi, ainult töö programm, ja faile (mitte suuremahulisi aga siiski) tuleb igapäev juurde. Seega suurus võiks jääda jah 128GB, aga millise neist SSD ketastest võiks võtta?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
13.05.2011 17:51:01
|
|
|
| endal sama et 40gb täitsa piisab, on win 7 peal ja office ja vajalikud proged ja 10gb on veel vabagi, pildid muusika ja kõik muu istub lauaarvutis kuhu saab igahetk ligi seega nagu väga hullu pole... a ja cmr4 on ka peal ja cs 1.6, niiet isegi nendejaoks jagus ruumi=) põhikettana kasutada oleks arvatavasti üsna piinarikas tõesti... samas kui võtta üks läppari 1tb väline ketas kõrvale igasugu kola hoidmiseks poleks ka muret.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
13.05.2011 17:54:24
|
|
|
on küll m4 saadaval juba eestis (hetkel kohe kõiki suuruseid veel muidugi ei ole). Samuti on vertex 3 artiklid tekkinud, reaalselt veel hetkel laos ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
13.05.2011 18:06:49
|
|
|
eip, maaletooja hinna põhjal arvutatakse automaatselt. Puhas ost on üle 200€ juba. Ehk siis iga ketta müügile 15-20€ peale maksta pole ka mõtet, et 45€ "õhku" välja lasta
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|