|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Incc
HV vaatleja
liitunud: 12.02.2011
|
19.04.2011 17:48:22
Kakskeelne Win 7 Home Premium |
|
|
| Saan Belgiast sülearvuti, millel tuleb esimesel korral valida kas inglise või prantsusekeelne windows ehk siis kuskil on mõlemad variandid kettal olemas. Tahaks teha täieliku puhastuse ja ketta tühjaks lükata ning siis ainult inglisekeelse Win 7 peale lasta. Minu loll küsimus oleks, mida ma selleks tegema pean: kas lihtsalt inglisekeelse OEM dvd omale sebima ja selle mälupulgale panema või on vaja uuesti seda kakskeelset installi dvd-d vaja, et OEM reg. key töötaks? Mis ma selleks tegema pean, et ainult inglisekeelset win 7-t saada?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Incc
HV vaatleja
liitunud: 12.02.2011
|
19.04.2011 19:35:58
|
|
|
| Aitäh vastuse eest! See on lootustandev uudis, kuid mulle on jäänud mulje (Microsoft Eesti support ütles), et win 7 key-d on ka keelepõhised, ent samas kui itaaliakeelsele eng peale panna, siis see vist lükkab kogu teooria ümber.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
19.04.2011 20:02:40
|
|
|
| Kui esimesel korral keelt valida saab, siis pigem on tegemist inglisekeelse variandiga, millele on lisatud prantsuse keele MUI, kui nii, siis inglisekeelse võti sobib.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.04.2011 21:27:58
|
|
|
Palju tõenäolisemalt on tegu olukorraga, kus 2 Windowsi on masinasse installitud ning siis Boot tahab teada, et kumb Win tuleb tööle joosta.
Suht. tuntud variant välismaal - kunagi isegi sellist näinud, kus üks oli inglise keelne ja teine jaapani keelne.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
19.04.2011 22:00:16
|
|
|
Kui on sul saadav süler W7-ga siis ei ole sul kindlasti vaja mingit plaati
Kohe on olemas recovery partitsioon, või recovery sub menu (ala Thinkpadil kohvri sümboliga kollane nupp jne.)kust bootides saad valida, kas lähed ajas tagasi või teed factory clean installi.
easy
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.04.2011 13:10:25
|
|
|
WäntWõll: Ära ole nii optimistlik midagi, erinevatel firmadel on Recovery erinevalt üles ehitatud ning osade firmade korral on näiteks nii, et kui omanik pole endale pärast arvutiostu Recover-DVD-d põletanud, siis pole tal ka mitte kui midagi taastada.
Ning antud teemas võib oletada, et nende üleinstallide tulemusena nii ehk naa, kas seda recoveryt pole enam üldse olemas või see enam ei tööta, kuna on ülekirjutatud.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
20.04.2011 13:22:34
|
|
|
| tsitaat: |
installib see Recovery tihti ka tootja poolt kaasa topitud bloatware'i
|
Üldjuhul on se valikus olemas, kas tahad kõike või ainult W.
Tagatipuks oleks muidugi mõistlik teha puhas vuuk aga kui vahendeid pole(originaal meediat) käepärast siis saab ka lihtsamalt
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Incc
HV vaatleja
liitunud: 12.02.2011
|
20.04.2011 14:29:35
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
| tsitaat: |
installib see Recovery tihti ka tootja poolt kaasa topitud bloatware'i
|
Üldjuhul on se valikus olemas, kas tahad kõike või ainult W.
Tagatipuks oleks muidugi mõistlik teha puhas vuuk aga kui vahendeid pole(originaal meediat) käepärast siis saab ka lihtsamalt  |
Just selle pärast tahakski tühjaks lükata kõvaketta, sest HP kostitab oma kliente rohke p*satormiga. Ent kakskeelne install ja recovery cd-puudumine teeb mind, võhkiut, natuke arglikuks. Tahaks ikka loota, et flash-boot Win 7 eng selle OEM-key'ga vedu võtab......
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
20.04.2011 15:16:12
|
|
|
Võtab kenasti, lihtsalt pead installima sama versiooni (ka. x86/x64) mis on klepsul kirjas
Mõlema bit installi luba on ainult karbi tootel.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.04.2011 17:30:47
|
|
|
tomorrow: Aga miks Sina selle üle pead murrad, mis võtme see kunagine omanik sinna toppinud on.
Võib-olla oli tiba rikas ja ostis teise Windowsi juurde - keegi ei saa seda arvutiomanikul keelata.
----------------------------------
Ja nagu eespool kirjutasin, olen ka sellist näinud, kus oli ingliskeelne ja jaapanikeelne versioon korraga peal. Ning seal olid mõlemad eraldi ostetud ja installitud versioonid. Ja siis vastavalt vajadusele ka vajalik Win valiti.
Mina küll ei näe siin midagi imelikku.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.04.2011 18:07:38
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Mina küll ei näe siin midagi imelikku. |
Aga vot mina jälle näen .Kokku tuleb odavam osta Win7 Ultimate OEM kui kaks Home Premium OEM-i.
Siis peale.Vajalik keelepakett juurde.Kaks eri kontot millest kumbki on eri keelega ja siis pole vahetamiseks vaja teha muud kui logoff-logon
Aga no kui mõne meelest on kasulikum raisata raha kahe erineva süsteemi peale ja on viitsimist iga kord restartida, et teist kasutada siis õnn kaasa
Ise eelistan ikka kõige efektiivsemat lahendust
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
21.04.2011 08:24:12
|
|
|
| Incc kirjutas: |
......
Just selle pärast tahakski tühjaks lükata kõvaketta, sest HP kostitab oma kliente rohke p*satormiga. Ent kakskeelne install ja recovery cd-puudumine teeb mind, võhkiut, natuke arglikuks. ..... |
HP puhul kasutaks küll pigem HP enda Recovery , arvuti käimapanemisel vajutad klahvi F11 ja tehase taaste peaks tagasi saama, keeli ka kindlasti rohkem kui inglise või prantsusekeelne, Windows 7 puhul loomulikult pane mis keeld ihaldad hiljem peale http://www.froggie.sk/
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.04.2011 09:26:32
|
|
|
tomorrow: Järelikult pole Sa olnud - näiteks - rahvusvahelises koolis, kus üks arvuti on mitme peale ja erinevatest riikidest õppurid vajavad temale vajalikku terviklikku operatsioonisüsteemi.
Ning sel juhul on tihti õigem omada emakeelelist täisversiooni, mitte seda, et ingliskeelsele on mingi äpardunud keelepakett peale pekstud.
Sellised topelt-installid olid olemas minevikus ja saavad olema ka tulevikus.
Vastasel juhul võin esitada samasuguse küsimuse, et miks küll laotakse ühte ja samasse masinasse kokku - näiteks- erinevaid Linuxi-versioone või Win + Linux jne.. jne...
Nii, et igat asja tuleb ikka laiemalt vaadata, mitte nii, et mul on üks masin, olen selle ainuomanik ja siis on mul üks programm või mu masinas on kümme kasutajat ning kõik peavad tingimata kasutama sedasama keskkonda mille ma masinasse viskasin.
----------------------------------
Marie: Ära ole nii optimistlik HP-dega, - kui Su recovery-faile kõvakettal enam alles pole või kui sul Recover-DVD-d pole, siis ei tee see arvuti sul mingit Recovery-t.
Ning HP Recovery süsteem on püsti ehitatud justnimelt selliselt, et koheselt, arvuti ostmise järel, teed selle Recover-DVD ning siis kasutad seda hiljem, kui vaja läheb.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
22.04.2011 01:10:18
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
tomorrow: Järelikult pole Sa olnud - näiteks - rahvusvahelises koolis, kus üks arvuti on mitme peale ja erinevatest riikidest õppurid vajavad temale vajalikku terviklikku operatsioonisüsteemi.
Ning sel juhul on tihti õigem omada emakeelelist täisversiooni, mitte seda, et ingliskeelsele on mingi äpardunud keelepakett peale pekstud. |
Teadmiseks, et see sinu kirjeldatud nn "terviklik" on lihtsalt see kuhu on keelepakett eelintegreeritud ja lõpptulemus ei erine millegi poolest sellest, kui sa paned ise ingliskeelsele keelepaketi peale
Ainuke põhjus mida mina näen on see kui need kaks OS-i on erinevad arhidektuurid x86 vs x64 või tarkvara mida kasutatakse installib ennast kogu süsteemi ja seda ei saa piirata ühele kontole.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
22.04.2011 10:26:49
|
|
|
tomorrow: Niipalju veel lisaks, et prantslased sul küll mingit ingliskeelset Windowsi ei tunnista, ei puhast, ega sellist hübriid-käkki, kuhu on keelepakett peale topitud. Prantslane tahab saada puhast, täisversioonis prantsuskeelset Windowsi.
Ja selle järgi võttes viskas prantslane esimese liigutusena masinasse ehtsa prantsuskeelse Windowsi-installplaadi ja installis selle masinasse.
----------------------------------
Ja selliseid suurriike on veelgi, kus kehtib "ei ingliskeelele" ja kus kogu kraam on puhtalt endakeelne. Kasvõi jutuks olnud variant jaapanikeelne+ingliskeelne, kus erinevad arvutikasutajad said endale vajalikus keeles olevat Windowsi kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
22.04.2011 11:39:25
|
|
|
Raske saab neil vaestel prantslastel ja jaapanlastel olema - command prompt on ikka inglisekeelne ja põhimõte kasutada ei luba ...
Windows asemel on neil ka "Les fenêtres" või 窓?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
22.04.2011 13:27:09
|
|
|
Miki-Hiir: N-ö täiskeelse versiooni korral on 100% kõik vastavas keeles, kaasa arvatud Rahva Lemmik Command Prompt.
Ja toodetakse ka selliseid arvuteid, millel isegi BIOS on vastavas keeles. Tõsi, tavaliselt need on siis ka vastaval regioonis ainult müügis.
------------------------------------
Tavapärane suurriikide keelepoliitika, ainult kindlas keeles ning kogu lugu.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
22.04.2011 14:21:42
|
|
|
Ega ei ole küll 100% ... sügavustes tuhnides tuleb ikka inglise keel välja, minu kokkupuude on küll vene- ja soomekeelse Windowsiga aga usun, et teiste keeltega on seis sama.
Lokaliseeritud ja MUI paki vahe on suuresti selles, et lokaliseeritud versiooni installimisel tehakse kataloogid, registrikirjed jms kohe vastavas keeles, MUI puhul on need tegelikkuses siiski inglise keeles, kasutaja jaoks näidatakse neid lihtsalt vajalikus keeles. Välja näevad nii lokaliseeritud kui MUI abil muudetud Windows suhteliselt samasugused, erinevused on pinna all ... sügavamale kaevates on jälle samasugused.
Kuidas asjad realiseeritud on, annab ehk Microsofti enda seletus:
http://msdn.microsoft.com/en-us/goglobal/ee461121.aspx
Ehk siis kõige all on ikka see nn "language neutral os", mis on tegelikkuses inglisekeelne
Kõigi nende erikeelsete versioonide puhul räägime me siiski ju erikeelsest GUI-st ehk graafilisest kasutajaliidesest.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
22.04.2011 15:23:09
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
Ega ei ole küll 100% ... sügavustes tuhnides tuleb ikka inglise keel välja, minu kokkupuude on küll vene- ja soomekeelse Windowsiga aga usun, et teiste keeltega on seis sama.
Lokaliseeritud ja MUI paki vahe on suuresti selles, et lokaliseeritud versiooni installimisel tehakse kataloogid, registrikirjed jms kohe vastavas keeles, MUI puhul on need tegelikkuses siiski inglise keeles, kasutaja jaoks näidatakse neid lihtsalt vajalikus keeles. Välja näevad nii lokaliseeritud kui MUI abil muudetud Windows suhteliselt samasugused, erinevused on pinna all ... sügavamale kaevates on jälle samasugused.
Kuidas asjad realiseeritud on, annab ehk Microsofti enda seletus:
http://msdn.microsoft.com/en-us/goglobal/ee461121.aspx
Ehk siis kõige all on ikka see nn "language neutral os", mis on tegelikkuses inglisekeelne
Kõigi nende erikeelsete versioonide puhul räägime me siiski ju erikeelsest GUI-st ehk graafilisest kasutajaliidesest. |
Umbes seda ma üritasingi lgp oponendile siin selgitada, aga ta arvab ikka, et on mingi nullist tehtud võõrkeelne win7 kus terakestki inglise keelt ei leidu .Jään oma algse väite juurde:
| tsitaat: |
| lõpptulemus ei erine millegi poolest sellest, kui sa paned ise ingliskeelsele keelepaketi peale |
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
22.04.2011 16:53:41
|
|
|
| Selles mõttes erineb, et kui inglisekeelsel on kataloog "My documents" ja ajades sellele MUI peale, siis jääb failisüsteemi kataloogiks ikka "My Documents" aga kasutajaliides näitab seda kui "Minu dokumendid". Installides algul lokaliseeritud OS-i, tekibki kohe "Minu dokumendid" ... ma päris kindel nüüd ei ole aga minu meelest lokaliseeritud OS-ile enam enamasti mingi MUI peale ei lähe, läheb vist LIP aga see on eriti nuditud.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
23.04.2011 12:18:10
|
|
|
Laena sõbralt Windows 7 Home premium paigaldusplaat, keeleks vali Inglise ja tootenumbriks sisesta sinu arvuti all olev tootenumber. Installi Windows 7 ära ja anna plaat sõbrale tagasi.
Või kui sul ei ole sellist head sõpra, saad Windows 7 alla laadida ka torrentitest.
Kolmas võimalus on ka see, et hangid kuskilt ükskõik millise Windows 7 plaadi. Kopeerid plaadi sisu oma arvutisse, kustutad ära kaustast sources faili ei.cfg, lood failidest uuesti iso tõmmise, kirjutad plaadi peale. Seejärel võid installid mistahes Windows 7 versiooni. Kuna su litsents on Home premiumi oma, siis valid nimekirjas selle versiooni.
Kuid pane tähele, et sul oleks õige prose arhitektuuriga Windows (x86 või x64). Seda, milline versioon sul on, saad teada control panel - system.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
23.04.2011 22:42:39
|
|
|
Aga palun öelge, et kui teha windows 7 home premium kust installimisel on ka valikus eesti keel siis kas läpaka all see kood hakkab tööle?
Arvutil oli algselt valida soome, rootsi, inglise ja mingi keel veel. Või on see võti ainult just nende keeltega seotud?
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
24.04.2011 00:15:24
|
|
|
Ma ei tahaks teie pidu nüüd rikkuda, kuid Windowsi litsens on tõesti keelepõhine. Ehk kui sul on prantusekeelne Windows siis tohidki kasutada vaid prantsusekeelset versiooni. Erandina on muidugi see kui OEM paigaldusmeedia võimaldab valida kahe keele vahel. Üleüldse, kui sa oled soetanud arvuti, siis sa võid kasutada vaid kaasatulnud OEM meediat instaleerimiseks - karbiversiooni või mõnda muud OEM versiooni kasutada ei tohi, kuna sellisel juhul su litsens ei kehti. Samalugu on ka netist tõmmatud keelepakettidega - need ei ole legaalsed.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
24.04.2011 18:23:02
|
|
|
Windowsi litsents ei ole keelepõhine. Oluline on installida sama versioon, mille jaoks on litsents kleepsul (nii versioon kui arhitektuur) ja teine oluline asi on, et kui sul Ultimate versiooni ei ole, siis tohib sul olla installitud ainult üks keelepakett.
Ainus võimalus, kuidas eestikeelset Windows 7-it saada Home ja Pro versioonil, on saada kuskilt eestikeelse paketiga paigaldusplaati või teha seda ise. Laed alla internetist keelepaketi. Seejärel jällegi kopeerid Windows 7 paigaldusplaadi sisu arvutisse, Windows AIK abiga lood uue distributsiooni. Windows AIK teeb sinu jaoks ise iso valmis ja selle kirjutad plaadile. Seda seepärast, et kui sul on ingliskeelne Windows 7 juba installitud, siis sa sellelt inglise keelt ei saa ära eemaldada.
Kunagi sai ka kirja pandud -> http://tudiludi.byethost15.com/?id=389&Kuidas_lisada_Eesti_keel_Windows_7_plaad
Kui ei usu, proovige järgi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
24.04.2011 21:59:07
|
|
|
Need on üsna lootusandvad õpetus sõnad.. kui see tõsi ka on siis ma tahaks selle tee ette võtta ja ära proovida. Aga probleem on selles, et tegemist on mul hp arvutiga kus installikat kaasas pole. Vanasti XP`ga sai torrentist mingi hp ver. tõmmata kus isegi võit polnud vaja eraldi sisestada. Hetkel küll torrentist ei hakanud silma windows 7 home X64 bit hp sülearvuti jaoks mõeldud installi. Või on kellelgi sellist installist koopia teha?
Kleepsu peal on kirjas ( Windows7 Home Prem OA, HP 584037-001 ja Product KEY)
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
24.04.2011 22:01:29
|
|
|
d3t, tsitaat EULAst:
| tsitaat: |
| 2.d. Alternatiivsed versioonid. Tarkvara võib sisaldada enam kui ühte versiooni (nt 32-bitine ja 64-bitine versioon). Korraga võite kasutada ainult ühte versiooni. Kui tootja või installija pakub erinevate keeleversioonide vahel ühekordse valiku tegemise võimalust, võite kasutada ainult ühte valitud keeleversiooni. |
Mina loen sellest, et saad installimisel keelt valida ühe korra ning siis tohid ainult seda üht keelt kasutada (järgmise installimiseni).
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
24.04.2011 22:07:27
|
|
|
On sul ikka 64-bitine OS versioon?
Kui sa tahad lihtsalt proovida, siis ära kohe omal süsteemi formaatima hakka, vaid tee oma kõvakettale uus partitsioon umbes 20-30 GB-ne ja installi süsteem sinna. Sisesta tootevõti ja vaata, kas valideerib ära.
Aga ennem, kui keegi tahab tormata kohe eestikeelset süsteemi kasutama hakata, siis ikka hoiataks, et see on kas pikka aega harjumatu või jääbki harjumatuks. Seega ...
| friik1 kirjutas: |
| [b]Mina loen sellest, et saad installimisel keelt valida ühe korra ning siis tohid ainult seda üht keelt kasutada (järgmise installimiseni). |
Litsents lubab kasutada ÜHTE keelt jah. Kui üritad Vistalizatoriga näiteks teise keele ka panna, siis valideerida ei saa. Eemaldad teise keele ära ja siis saad valideerida.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
24.04.2011 22:11:50
|
|
|
| 64 bitine jah, see on kindel. Ega ise ei kasuta eesti keelt aga venemad mul tahavad eesti keelset saada ja see on mulle suureks peavaluks osutunud, Vahet on tunne, et maksan selle 100€ ära ja ostan kuskil uue eesti keelse litsentsi.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
24.04.2011 22:42:09
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Need on üsna lootusandvad õpetus sõnad.. kui see tõsi ka on siis ma tahaks selle tee ette võtta ja ära proovida. Aga probleem on selles, et tegemist on mul hp arvutiga kus installikat kaasas pole. .... |
HP_l ei peagi installikat olema, HP_l on selleks eraldi partitsioon mille saad käima ajada kui arvuti sisselülitamisel toksida F11 klahvi, sealt saad näiteks tehase seaded taastada puhta inglise keelse versiooniga mille muudad selle http://www.froggie.sk/ lehel oleva õpetuse järgi eesti keelseks
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
24.04.2011 22:45:56
|
|
|
Kümneid kordi on proovitud, et Vistalizatoriga ei saa Windows 7-it aktiveerida. Kaks keelt jääb süsteemi ja litsents seda ei luba ning aktiveerida ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
24.04.2011 22:48:24
|
|
|
Aktiveeri enne keele lisamist siis
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
24.04.2011 23:01:24
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
Kümneid kordi on proovitud, et Vistalizatoriga ei saa Windows 7-it aktiveerida. Kaks keelt jääb süsteemi ja litsents seda ei luba ning aktiveerida ei saa.  |
Mida sa aktiveerid, HP brändi Windows 7 see ju , sellistel brändi masinatel küll Vistalizatoriga eestikeelseks Windowsi peale pannud, pole kunagi probleeme olnud.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
24.04.2011 23:02:45
|
|
|
No kui sa nii ütled, siis on nii. Mina olen tegelenud praktiliselt lauaarvutitega, mis on mitte-HP-d. Dell pidavat vist olema ka selline, kus aktiveerida ei ole vaja.
| Miki-Hiir kirjutas: |
Aktiveeri enne keele lisamist siis  |
Eriti geniaalne ju.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
24.04.2011 23:11:58
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
No kui sa nii ütled, siis on nii. Mina olen tegelenud praktiliselt lauaarvutitega, mis on mitte-HP-d. Dell pidavat vist olema ka selline, kus aktiveerida ei ole vaja.
...... |
Vahet pole, olgu mis tahes brändi masina Windows 7, siiani mingit probleeme aktiveerimisega olnud pole ja kõigil on saanud muuta keelt Vistalizatoriga mis tahes keeleks, paistab, et W7 SP1 keelepakette pole saadaval
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
24.04.2011 23:13:14
|
|
|
| Kas jutt jääb ikka legaalsuse piiridesse? Muul juhul on kõike võimalik teha ilma mingi peavaluta.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
25.04.2011 01:12:21
|
|
|
tudiludi, litsens ei ole keelepõhine küll aga paigaldusmeedia põhine. Sul ei ole luba kasutada nt. HP OEM litsentsi puhul mitte mingit muud paigaldusmeediat kui su rüperaaliga kaasa tuli. Retail meediat või mõne muu arvuti meediat kasutada ei tohi. Ja Vistalizor ei ole legaalne, ka siis kui sa eemaldad teise keelevaliku, see lihtsalt läheb litsensitingmistega nii rämedasse vastuollu.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.04.2011 07:27:30
|
|
|
Kui sellel arvutil saab tulevikus olema yks ja ainus omanik, siis milles probleem - plats tyhjaks ja korrektselt yks ja ainus op.systeem peale.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
25.04.2011 08:59:06
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| tudiludi, litsens ei ole keelepõhine küll aga paigaldusmeedia põhine. Sul ei ole luba kasutada nt. HP OEM litsentsi puhul mitte mingit muud paigaldusmeediat kui su rüperaaliga kaasa tuli. Retail meediat või mõne muu arvuti meediat kasutada ei tohi. Ja Vistalizor ei ole legaalne, ka siis kui sa eemaldad teise keelevaliku, see lihtsalt läheb litsensitingmistega nii rämedasse vastuollu. |
Ja kui lapsed on plaadist teinud mängukanni? Tuleb osta uus litsents?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
25.04.2011 09:11:44
|
|
|
d3t, ma lehitsestin EULAt, kuid kuskilt ei leidnud väidet, et ma pean kasutama arvutiga kaasa tulnud paigaldusmeediat. Ainus punkt, kus on paigaldusmeediast üldse juttu:
| tsitaat: |
| Lugege tingimused läbi. Need kehtivad ülalnimetatud tarkvarale, sealhulgas tarkvaraga kaasas olnud kandjale (selle olemasolul). |
Ning see punkt kohe kindlasti ei kohusta mind kasutama kaasatulnud meediat.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.04.2011 10:33:01
|
|
|
Eriti kahtlane on d3t väide retail meedia kasutamise kohapealt. Kui see tõsi oleks, ei saaks retail versioone Windowsist üldse müüa, sest neid ei tohi kasutada arvutil, millel juba OEM litsents on olemas! Vähemalt d3t jutu järgi
Muidugi kui ta selle jutuga pidas silmas hoopis seda, et retail Windowsi ei tohi paigaldada, kui sul retail Windowsi litsentsi (loe: kasutamise õigust) ei ole, st et OEM litsents ei kehti retail Windowsile, siis on see jutt õige. Aga et oem keyga retail versiooni nagunii installida ei ole võimalik, siis on selline võimalus nagunii välistatud ja pole siia mõtet lisada mingit juttu paigaldusmeediast. Pole litsentsi, siis pole õigust kasutada ja punkt, paigalda siis mistahes meedialt või ilma meediata (telekineetiliselt? -magneetiliselt?)
Ja kui vahepeal müüdi downgrade to xp õigusega Vista Business OEM masinaid, siis kui paljudel neist tegelikult XP installimeedia kaasas oli?
Microsofti esindajad (nii USA kui Eesti omad) on korduvalt nii avalike vastustena kui telefonikõnedes erinevatele inimestele vastanud nii, et kui meedia vastab olemasolevale litsentsi tüübile, siis ei ole oluline, kust see meedia pärit on - tohib paigaldada küll. St et tohib laenata sõbralt Windows 7 Home Premium OEM plaati, kui sul on Windows 7 Home Premium OEM litsents (ja vastav product key) olemas, tohib selle meedia ka netist alla laadida (üles laadida ei tohi ja sellest vist eriti rääkida ka mitte ) jne.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
25.04.2011 11:07:55
|
|
|
| Mina ostsin Microlinki arvuti. Plaati kaasas ei olnud. Poest öeldi, et plaati ei olegi kaasas. Kirjutasin Microsoftile ja soovisin plaati, kuid nemad soovitasid plaat sõbralt laenata, kui temal sama versioon Windows on. Ja öeldi, et tohin OEM masinasse, mille jaoks litsents on ostetud, paigaldada nii palju, kui ise tahad.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
25.04.2011 11:40:31
|
|
|
Aga kas keegi hea inimene saaks mind aidata, et kust saada windows 7 home premiumit oem HP´le millel eesti keel sees. Torrentis on must miljon oem ver. ja eesti keelt nagunii neis sees pole. Ja ma pole sellega nõus, et olen suur piraat. Tarkvara eest on arvuti ostes makstud ja mis vahet seal on, et soovin prantsus keele asemel eesti keelt kasutada. Selle Vistalizator ei saa, saab jah niikaua kuni ei paigalda sp1.
Kust ma siis peaksin saama omale selle oemi kui ma sülearvutil kõvaketta üleni puhtaks lasen, et pole seda taastamise võimalust ka?
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
25.04.2011 11:47:46
|
|
|
Oleks mul litsentsiga HP, siis saaks aidata. Mida pole, seda pole.
Aga keegi oskab öelda, mille poolest "brändi" plaat tavalisest karbiversiooni plaadist erinev on? Ja miks ei peaks sellele saama samamoodi keeli lisada, nagu tavalisele plaadile? Ja kui brändi arvuti plaat on unikaalne, siis kuidas nad ise vajadusel uuesti Windowsi peale lasevad?
Ma nagu ei taha seda juttu uskuda, et saab ainult kaasasoleva plaadiga installida ning muid plaate kasutada ei tohi. :S
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.04.2011 12:02:36
|
|
|
Brändiplaat on üldjuhul siiski OEM-il, mitte karbiversioonil baseeruv. Ei ole veel full retail meediat HP või Dell või misiganes logoga näinud Ei välista, et see olemas võib olla, aga võrdlemisi ebaloogiline on.
Brändiplaat enamasti ei vaja product key sisestamist, kui installida sama firma brändiarvutile (plaadil on masina BIOS-i koodiga ühilduv brändile kuuluv OEM key). Mõnele muule masinale paigaldamisel küsitakse product keyd.
Brändiplaadil võivad olla lisaks automaatselt paigaldatavad draiverid ja süsteemitarkvara (funktsiooniklahvide jm aktiveerimiseks) ning p-täis bloatware'i, mis ka automaatselt paigaldatakse, kuid mille kasutamise õigus on tegelikult ikkagi ainult täpselt sama tootja ja tihtipeale ka täpselt sama tüüpi arvuti kasutajatel. Sel juhul võib tõesti olla, et nagu tegelikult ikka ei tohiks muule arvutile süsteemi sellelt meedialt paigaldada (aga mitte Windowsi, vaid lisatarkvara litsentsitingimuste tõttu). Kui aga see lisatarkvara kohe eemaldada, ei tohiks tegelikult ikkagi mingit probleemi olla.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
25.04.2011 13:06:58
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
Aga kas keegi hea inimene saaks mind aidata, et kust saada windows 7 home premiumit oem HP´le millel eesti keel sees. Torrentis on must miljon oem ver. ja eesti keelt nagunii neis sees pole. Ja ma pole sellega nõus, et olen suur piraat. Tarkvara eest on arvuti ostes makstud ja mis vahet seal on, et soovin prantsus keele asemel eesti keelt kasutada. Selle Vistalizator ei saa, saab jah niikaua kuni ei paigalda sp1.
Kust ma siis peaksin saama omale selle oemi kui ma sülearvutil kõvaketta üleni puhtaks lasen, et pole seda taastamise võimalust ka? |
Hetkel kui sa veel ketast tühjaks lasknud pole, miks sa siis seda tehase taastet tagasi ei taha panna, SP1 saab maha lasta, kas unistal meetotiga või restoore - võtad ajast tagasi kuni selle ajani kus SP1 paigaltatti.
Parim lahendus muidugi tehase taaste tagasi, peale seda saad juba - pakutakse kettal olevast Windowsist taaste plaat teha.
| ot: |
| Torrentis on must miljon oem ver. ja eesti keelt nagunii neis sees pole |
Torrentis on üks ja ainus mida tiritakse, Ultimate ja sellel pakutakse kõiki keeli hiljem uuenduste käigus, tegin kunagi teema -> Millist Windows 7 versiooni kasutad?
Tahad legaalset W7 home premiumit, kasuta HP poolt pakutavaid taaste meetodeid.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
26.04.2011 11:44:38
|
|
|
Nii sain oma arvuti eestikeelseks ja täiesti legaalselt teel!
1. Tegin siis nii, et tõmbasin torrentist suvalise windows 7 home prem. 64bit oem versiooni.
2. Siis kasutasin õpetust antud lehelt link. Igatahes suured kiidusõnad sellele tegelasele kes selle mustvalgelt kirja on pannud.
3. Kui plaat valmis, buutisin ülesse ja lasin läpakal kõvaketta tühjaks.
4. Windowsi installimise lõppedes läpaka põhja alt keyd sisestades oli väike ehmatus kui ütles, et toodet ei saa aktiveerida intereti teel ja aega selleni 3 päeva. Valisin siis teise variandi ja helistasin microsofti. Ütlesin lihtsalt, et soovin windowsi aktiveerida, lugesime numbrid ette ja ei ühtegi lisa küsimust nende poolt. Windows oligi aktiveeritud, lasin sp1 ja muud uuendused/driverid probleemivabalt peale ja tehtud. Üllataval kombel on arvuti tõesti hulga kiirem ilma nende HP`ga kaasa tulnud träniga.
See lükkab nüüd ümber kõik need väited, et ühe keelega pead oem windowsiga elulõpuni olema. Tõsi, eks paberi peal võib kirjas olla, et teisi keeli kasutada hiljem ei tohi aga key küll pole füüsiliselt keelega seotud, vastasel juhul oleks microsofti inimene üelnud, et ei saa eesti keelt kasutada antud võtmega.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|