Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Kulla farmimine mängudes on võtmas meeletuid mõõtmeid. Kuid kas on see ainult halb? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2011 20:26:06 Kulla farmimine mängudes on võtmas meeletuid mõõtmeid. Kuid kas on see ainult halb? vasta tsitaadiga

Uue uurimuse järgi tegeleb Hiinas ning Vietnamis kulla farmimisega kuni sada tuhat inimest. Tegu on ise-enesest suhteliselt uue terminiga, mis tähendab enamasti MMO-žanri mängudes mängusisese raha nüri välja nühkimist kollide tapmise näol ehk peene nimega grindi, et see hangitud raha siis müüa läänemaailma mängijatele nende mängunaudingu suurendamiseks. Mänguloojate sõnul on tegu väga halva asjaga. Kuid kas on see tõesti nii?


Seda tuntakse mitme nime all - kuld, platinum, ISK, krediidid. Mängusisene raha, mille eest saab osta paremat varustust, liikureid ja muud taolist, ilma milleta ei kujuta tänapäeva MMO'd ettegi. Kuna aga mängu teinud firmale on vajalik mängijaskonna järjepidev kuumaksu maksmine, on kõige selle hankimine enamasti nädalaid, kui mitte lausa kuid võttev tegevus. Tihti pole inimestel seda aega lihtsalt võtta, kuid mängida ju tahaks? Siin tulevadki mängu kurjamid koondnime kullamüüjad, all. Tegu on kolmanda maailma riikides opereerivate firmadega, kes "toodavad" mängudes virtuaalset raha, et see siis juba päris raha eest maha müüa. Summad on suured. Kaheksa Hiina suurimat kullamüügiga tegelevat firmat liigutavad aastas üle 10 miljoni dollari, terve trobikond väiksemaid teevad miljonilise käibe suurema mureta.

Mänguloojate jaoks on see äri loomulikult vastuvõetamatu ning sellega võideldakse aina uusi meetodeid kasutusele võttes ent nüüd on Maailmapank sättinud selle äri hoopis uude valgusesse. Nimelt arvatakse, et tegu on nende riikide majandust vägagi korralikult stimuleeriva äriga, mille tulemusel liigub raha ausalt ja korrektselt osapoolte vahel käest kätte. Mängija poolt ostu hetkel saja dollari kulutamine tähendab seda, et reaalselt jõuab too summa, miinus Paypali ja pangatasud, tolle kolmanda maailma riigi majandusse ja elavdab seda. Võrreldes reaalse majanduse nöörimise ja orjatöö palganumbritega, on tegu lausa uue ajastu saabumisega. Müüdud kulla reaalselt välja grindinud tööline võib teenida tollest sajast dollarist lausa 23 dollarit oma taskusse. Kuidas võrrelda seda hiidvabrikute orjatööga, kus inimesed panevad dollari eest päevas kokku tehnikat ja riideid, mida müüakse New Yorgis 500 dollari eest ning millest kohalik majandus ei teeni peale reostuse midagi? Kas kulla ostmine on hea? Ei, kindlasti mitte. Kuid kindlasti mitte pole see ka paha. Vähemalt seda väidab meile Maailmapanga vastvalminud uuring.


Uudis
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2011 20:34:07 vasta tsitaadiga

On jäetud pea kõige olulisim aspekt märkimata, mis teeb sellise ülevaate puudulikuks - enamasti ja reeglina on farmerid tavalised bot'id - mõned pühendunumad, mõned lihtsamini bännitavad. Kõik. Koodi kirjutamine ning haldamine on odavam, kui karjal inimestel lasta hiirt nühkida. Punkt.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.04.2011 20:40:58 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
On jäetud pea kõige olulisim aspekt märkimata, mis teeb sellise ülevaate puudulikuks - enamasti ja reeglina on farmerid tavalised bot'id - mõned pühendunumad, mõned lihtsamini bännitavad.
Olen üsnagi kindel, et veelgi suurem osa papist aetakse kokku kontode ärandamisea ning nendel oleva kraami maha ärimisega. Kui nad isegi bottidega seda kokku ajaks poleks erilist probleemi peale mängu majanduse segamise kuid just see ärandamine-häkkimine on see, mille pärast selle vastu nii tugevalt võideldakse.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2011 21:40:08 vasta tsitaadiga

Kuna ei viitsi enam seda värki kuulata, siis ei, ma ei mängi enam ammu RuneScape -i icon_lol.gif Aga mängisin seda päris kaua, küll pikemate pausidega, aga siiski ja peab tõesti nõustuma, et enamus varast tuleb petmisega. Kontod mida müüakse tulevad üldjuhul bottides, väga mitmed isikud ajavad aga tuhandete eest kontosid kokku kontosid välja pettes (mänguritele: scammides). Aga ausa tööna näen seda päris ägeda ja huvitava haruna icon_smile.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003



Online
sõnum 10.04.2011 11:49:59 vasta tsitaadiga

Juhiks tähelepanu ikkagi, kus riikides see toimub - kuskile slummi keskele "24/7 tehas" püsti panna ja ~3€ päevas maksta, tundub kahjuks usutav.
_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2011 12:39:35 vasta tsitaadiga

Ja mis siin imelikku või ebatavalist on?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inc
HV veteran
inc

liitunud: 18.04.2004




sõnum 10.04.2011 16:45:32 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
On jäetud pea kõige olulisim aspekt märkimata, mis teeb sellise ülevaate puudulikuks - enamasti ja reeglina on farmerid tavalised bot'id - mõned pühendunumad, mõned lihtsamini bännitavad. Kõik. Koodi kirjutamine ning haldamine on odavam, kui karjal inimestel lasta hiirt nühkida. Punkt.

+1

Ho Ho kirjutas:
MarioA. kirjutas:
On jäetud pea kõige olulisim aspekt märkimata, mis teeb sellise ülevaate puudulikuks - enamasti ja reeglina on farmerid tavalised bot'id - mõned pühendunumad, mõned lihtsamini bännitavad.
Olen üsnagi kindel, et veelgi suurem osa papist aetakse kokku kontode ärandamisea ning nendel oleva kraami maha ärimisega. Kui nad isegi bottidega seda kokku ajaks poleks erilist probleemi peale mängu majanduse segamise kuid just see ärandamine-häkkimine on see, mille pärast selle vastu nii tugevalt võideldakse.

+1
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2011 17:17:08 vasta tsitaadiga

Olematu probleem, töö on töö ja valuutavahetust ei saa ära keelata
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hexmex
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2006




sõnum 11.04.2011 09:04:43 vasta tsitaadiga

MONGO kirjutas:
Olematu probleem, töö on töö ja valuutavahetust ei saa ära keelata


Võta mõne mängu "agreement" (kasutustingimused vms., millega sa nõustud kui mängu mängid) ette ja vaata mis seal kirjutatakse. Kui mu mälu mind ei peta, siis vähemalt Eve Online omas oli selgelt kirjas kes ja kuidas ISK eest reaalset raha liigutada võib - seega igasugune farmimine reaalse raha liigutamise eesmärgil on justkui keelatud (ja sa oled sellega nõus olnud kui mängu käivitasid)

_________________
Olgem sõbralikud!
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 09:20:26 vasta tsitaadiga

Paraku tõesti on nii, et teenust kasutama asudes aksepteerid sa ka vastavaid ettekirjutatud tingimusi, mis tihti, kui mitte enamuses, keelustavad sellise tegevuse.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 09:35:46 vasta tsitaadiga

Arvan et asi on ikkagi selles, et mängu loojad nutavad oma miljoneid taga icon_rolleyes.gif
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 09:37:57 vasta tsitaadiga

Farmimine tekitab tasakaalutust ning ebavõrdsust ja soosib ebaausat mängustiili.
Ma ei oska öelda, kuidas see nüüd otseselt kahjulik oleks, peale mänguelamuse mõjutamist, kui ehk mängija kogu oma perioodi peale farmib vähem e. kuumaksude korrutis kahaneb.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.04.2011 09:56:52 vasta tsitaadiga

Hea näide EVE: Online põhjal on näiteks et kaevamine kõrge turvalisusega aladel on praktiliselt mõttetuks muutunud tänu massilisele bottimisele, sest turg külvatakse üle odavate mineraalide poolt.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 11:02:57 vasta tsitaadiga

MarioA., ongi rohkem reaalse maailma moodi. Ja ma pigem arvan, et inimene kel võimalus idast odavalt raha osta mängib rohkem kuna tal on võimalus kergelt ja ilma liigselt aega kulutamata omale pwner char luua, millega siis aeg ajalt virtuaalmaailmas löömas käia. Kui raha ja igasugu kulinad tuleksid väga raskelt ei viitsiks paljud mängida sest aega pole meeletult ju. Pealegi, needsamad neegrid, kes farmivad maksavad enamikes mängudes samuti kuumaksu, sealtki tuleb raha.

Eks kahe otsaga asi aga ma arvan, et on palju tähtsamaid asju mille pärast muretseda. beer_yum.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 13:35:54 vasta tsitaadiga

"kulla" farmimine tekitab mängusiseselt inflatsiooni. inimesed, kes ausalt mängivad muutuvad ostuvõimetumaks, võrreldes kulda ostvate mängijatega.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 13:37:52 vasta tsitaadiga

Nagu reaalses elus juba.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.04.2011 13:55:32 vasta tsitaadiga

MelesMeles, kuidas sa reaalses elus raha juurde ostad?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 13:59:09 vasta tsitaadiga

mikk36, püsiva väärtusega varade kaudu. Mu kommentaar oli rohkem suunatud inflatsiooni pointile.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.04.2011 14:03:46 vasta tsitaadiga

Reaaleluline sobiv näide raha juurde saamiseks oleks näiteks olukord, kus raha ehtsust ei kontrollitaks ja igaüks saaks raha juurde trükkida niipalju kui soovib.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003



Online
sõnum 11.04.2011 14:15:00 vasta tsitaadiga

Ausa farmimise/orjatööga toodetud produkt on 100% aus. See ei ole võlts.
Ehk hea näide on see, kui üritad turul, oma kunstnikerdustega esmaabikappi müüa (Filmiklassika - Mehed ei nuta)
ning siis tuleb mingi hangeldaja, kes on sarnased kapid, lasknud teha arengumaa lastel, pool-orjatöö korras.
Sina jääd nälga, hangeldaja äri õitseb - ellujämiseks kaebad tema peale kuskile või hakkad tema edasimüüjaks. Kole asi see reaalsus.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 14:32:25 vasta tsitaadiga

Raha juurdetrükkimise mõttele - Raha on alati võlg - keegi on selle tekitanud/laenanud, lubadusega see tagasi maksta. Kui leiad viisi lisada väärtust, tuleb ka raha. Näiteks võid osta jahu ja tomateid jne 2€ eest, rentida ema köögiahju kaheks tunniks ja küpsetada 4 pizzat, mille müüd teistele maja elanikele maha 2€ tükk. Kulutasid 2, teenisid 8. Raha, mis nüüd järgi on, tekkis nagu eikuskilt icon_smile.gif enda mõttest pizzat küpsetada ja käed külge panna, et seda teha. Tekitatud lisaväärtus - kohe söömiseks soe pizza. Teenisid 6€. icon_smile.gif igaüks võib luua nii palju väärtust ja teenida nii palju, kui ta soovib/viitsib. thumbs_up.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 14:40:31 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
igaüks saaks raha juurde trükkida niipalju kui soovib.

Usa ju teeb nii icon_biggrin.gif

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.04.2011 15:19:16 vasta tsitaadiga

reints kirjutas:
mikk36 kirjutas:
igaüks saaks raha juurde trükkida niipalju kui soovib.

Usa ju teeb nii icon_biggrin.gif
Nende majandus ongi parim näide toimivast ja stabiilsest majandusest.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2011 15:20:53 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2011 15:46:56 vasta tsitaadiga

psydeblo kirjutas:
pkwild618 kirjutas:
ot:
Firefoxi 4 -ja kala hoopis. Paras põlema panna teine, ei lähe tööle ka alati korralikult (ilma not respondinguta või kaua aega võtmata) ja siis teinekord lööb kinni not respondingu järgselt.

Mädaks läind süsteem on sul hoopis.


Suht mõttetu väide. Kahel arvutil sellised jamad muide icon_wink.gif Võrreldes Chromega...

Kulla farmimisest justkui pole enam midagi rääkida.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 12.04.2011 17:11:20 vasta tsitaadiga

Mängutootja võiks ise siis kulda müüa, kui oma miljonieid taga nutab.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2011 18:13:37 vasta tsitaadiga

Turuhind on alati odavam.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2011 18:52:38 vasta tsitaadiga

Aga samas saavad ju ikka alla selle müüa icon_rolleyes.gif
Parem ikka kopikas oma taskus kui loota, et ehk keegi ostab kallimalt icon_rolleyes.gif

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
otipoiss
HV kasutaja
otipoiss

liitunud: 07.05.2007




sõnum 12.04.2011 18:58:29 vasta tsitaadiga

Mina pistsin 5-6 aastat tagasi RuneScape gp-de müümisega väga arvestatava summa taskusse. Siinkohal mainin ka, et midagi polnud scammitud ega veel vähem botitud. Algul tundus asi normaalne, poisikesed kulutavad oma taskuraha kommi ja limpsi asemel nüüd virtuaalsetele väärtustele. Hiljem hakkas laekuma ülekandeid ema ja isa arvetelt ja kõige naljakamal juhul ema firma arvelt. Tahaks kohe teada kuidas need paar ülekannet hiljem raamatupidamises kajastati icon_biggrin.gif

Olgu öeldud ka, et tegevuse tulemusena sai üks minu wine-bugged kasutaja (Attack 27 ja Hitpoints 9) banni icon_sad.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.04.2011 23:34:00 vasta tsitaadiga

Butcher kirjutas:
Mängutootja võiks ise siis kulda müüa, kui oma miljonieid taga nutab.
Ei nuteta taga miljoneid vaid nurisetakse kui peab kulutama ressursse häkitud accountide taastamisele ja tech suppordile. Ise kulla müümine oleks aga paras PR katastroof kui mängu "võidab" inimene kel kõige paksem rahakott.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2011 01:46:57 vasta tsitaadiga

Ho Ho, pmst müüaksegi ju, Knight Online on või vähemalt oli üks kus ilma plekkimata tippu jõudmine pmst võimatuks tehtud sest real money eest saadavad eelised olid nii võimsad lihtsalt. Kõik teadsid seda ja kel võimalus ostsid raha ning mängisid ja kel polnud need irisesid aga samuti ikka mängisid, ei huvita see mängureid kas asi on aus või mitte, peaasi, et hea. Üldse on mängimine niivõrd ebapraktiline tegevus, et mängurite käitumisest ratsionaalsust oodata on küll liigne optimism icon_razz.gif Pean hetkel silmas nolaifereid muidugi... icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2011 02:56:36 vasta tsitaadiga

knight online...niii retro teema et ei taha sõnagi võtta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 14.04.2011 10:57:50 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Butcher kirjutas:
Mängutootja võiks ise siis kulda müüa, kui oma miljonieid taga nutab.
Ei nuteta taga miljoneid vaid nurisetakse kui peab kulutama ressursse häkitud accountide taastamisele ja tech suppordile. Ise kulla müümine oleks aga paras PR katastroof kui mängu "võidab" inimene kel kõige paksem rahakott.


99% onlain mängudes on siiski nii, et mida paksem rahakott, seda suuremad eelised ja võimalus tipus olla/võita.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2011 13:57:14 vasta tsitaadiga

võtke näiteks entropia ja sarnased mängud. nemad müüvad oma klientidele südamerahuga ingame money.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.04.2011 15:07:00 vasta tsitaadiga

Nüüd nimetage mulle mõni populaarne ja edukas mäng milles saab lisaressursiga otseselt mängu "võitmist" oluliselt toetada. Lähim on vast LotRO kuid ka seal on enamus ostetavast kraamist puhtalt kosmeetiline ja mitte kuidagi lahingut mõjutav. Jah, saab ka otse stat booste hankida kuid high-end gearis on see suht pointless kuna nii ehk naa on sul põhi värk puhtalt gearist juba capitud.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 14.04.2011 15:39:07 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Nüüd nimetage mulle mõni populaarne ja edukas mäng milles saab lisaressursiga otseselt mängu "võitmist" oluliselt toetada. Lähim on vast LotRO kuid ka seal on enamus ostetavast kraamist puhtalt kosmeetiline ja mitte kuidagi lahingut mõjutav. Jah, saab ka otse stat booste hankida kuid high-end gearis on see suht pointless kuna nii ehk naa on sul põhi värk puhtalt gearist juba capitud.


igast ogamed jms asjad, kus saad reaalse papi eest osta mängusisest kulda vms (ogames dark matter). Selle eest saad eelised, ogames trader, resude suurem totlikus, ründe/kaitse/kiiruse boonused jne jne. Enamus mängudega nii, ka eestimaistega.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2011 17:26:30 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Nüüd nimetage mulle mõni populaarne ja edukas mäng milles saab lisaressursiga otseselt mängu "võitmist" oluliselt toetada.


EVE-Online.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2011 12:28:58 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ise kulla müümine oleks aga paras PR katastroof kui mängu "võidab" inimene kel kõige paksem rahakott.
Noh antud juhul võidab mängu see kes kõigesuurem nolaifer on. Näiteks ise olen juba aastaid loobunud MMO'de pelamisest kuna lihtsalt töö, naise ja lapse, sõprade jne.jne kõrvalt ei leia piisavalt aega, et ka mingeid ägedaid ja olulisi queste teha kus kõigepealt vaja mingi hea group x4 kokku ajada. Selleks pead kuuluma kuhugi gildi, tegema gildis plaane, et a'la seeõhta see ja see kell tead koguneme ja siis laksame miski 6 tundi jutti jne. Ehk ükski võidki mingeid "löö kümme rotti maha" queste tegema jääda.
Küll tekib aga küsimus, et kuidas saab MMO mängudes nö. nagu keegi mängu võita? Sellest, et üksi tatsad ja mingi enda tegelase kohta hea eq on seljas pole ju MMO'des otseselt mingit tolku. Mingit ulmevarustust niikuinii on niivõrd vähe või on no-trade flag'ga, et seda ikka ei saa. Jah PvP mõttes annab muidugi eelist saada aga see on suht väheoluline. Kokkuvõttes nagu mianitud siis paksem rahakott mängib rolli nii või teisiti, kasvõi sellenäol, et minigl nolgil pole vaja tööd teha ja seetõttu saab mitmeid lisatunde mängimiseks päevas.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.04.2011 17:07:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Noh antud juhul võidab mängu see kes kõigesuurem nolaifer on
Wow'is püsisin suht-koht tippklassis "investeerides" oma maini alla max ~15h nädalas. Ülejäänud aeg kulus altidega ringi trollimise peale. Küsimus pole niivõrd kulutatud ajas kui kulutamise efektiivsuses icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2011 17:38:34 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
tsitaat:
Noh antud juhul võidab mängu see kes kõigesuurem nolaifer on
Wow'is püsisin suht-koht tippklassis "investeerides" oma maini alla max ~15h nädalas. Ülejäänud aeg kulus altidega ringi trollimise peale. Küsimus pole niivõrd kulutatud ajas kui kulutamise efektiivsuses icon_smile.gif


Sina mängisid WoWi, mis oli nerfhaamri juba korralikult pähe saanud. Vanillas oli high-end raidimine full time job või ostsid kulda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.04.2011 18:27:20 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
tsitaat:
Noh antud juhul võidab mängu see kes kõigesuurem nolaifer on
Wow'is püsisin suht-koht tippklassis "investeerides" oma maini alla max ~15h nädalas. Ülejäänud aeg kulus altidega ringi trollimise peale. Küsimus pole niivõrd kulutatud ajas kui kulutamise efektiivsuses icon_smile.gif


kas Sa mängisid wowi tasuta, või maksid neile kuumaksu, mille eest arendaja sai progejaid palgata ja ei pidanud nii palju rõhuma nänni/tasulise vidina müügile icon_wink.gif

Üldiselt jah onlain mängu kus ilma rahata on võimalik tippu jõuda ja seal püsida põmst pole. Ma ise omal ajal ajasin miski 10 000 eeq kokku nö hobi korras mängimisega icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.04.2011 19:56:26 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Sina mängisid WoWi, mis oli nerfhaamri juba korralikult pähe saanud. Vanillas oli high-end raidimine full time job või ostsid kulda.
Sai ka Sunwellis M'uru peaaegu maha võetud enne 3.0'i ning Cata betas kõik bossid peale Al'Akiri ning live's esimesed ~6 bossi maha võetud. WotLKs sai ka hardmodedes suht-koht ilma tehtud, rääkimata normalmodedest. Igal juhul chari perfi hoidmiseks maailma tipptasemel polnud vaja rohkemat kui eelpool mainitud mõned tunnid nädalas.

Vanilla oli puhas grindfest, seda ma vaevalt oleks viitsinud mängida. Selles mõttes olid vähemalt tbc-cata suht normaalsed et raidimiseks ei pidanud rämedalt aega raiskama igasugu mõttetuste peale ning said tegeleda täpselt sellega, mida tahtsid.
SurfData kirjutas:
kas Sa mängisid wowi tasuta, või maksid neile kuumaksu, mille eest arendaja sai progejaid palgata ja ei pidanud nii palju rõhuma nänni/tasulise vidina müügile
Maksin harilikku kuumaksu nagu kõik teisedki, lihtsalt kui oleksid veidi süvenenud eelnevasse teksti oleksid näinud et rõhutasin seda, et pole vähimatki vajadust wow'is nolifeda et saaks high-end raidimisega tegelda. Mängu maetav rahahulk kusjuures ei mõjuta praktiliselt üldse lõpptulemust.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 19.04.2011 20:33:19 vasta tsitaadiga

Ma usun, et see on halb kui reaalelus kulutatud aega ja teenitud raha rakendatakse oma virtuaalse mina edendamiseks samal ajal liikudes päriselus üsna vastupidises suunas. Virtuaalsete ressursside müümise koha pealt ei näe ma midagi halba je kellegi jaoks on see kindlasti omaenda nokia. Kala hakkab ikka mädanema peast.
_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2011 20:41:39 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Igal juhul chari perfi hoidmiseks maailma tipptasemel polnud vaja rohkemat kui eelpool mainitud mõned tunnid nädalas.


Jutt käis vanillast. Peale seda tulnu on huumor.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2011 20:44:23 vasta tsitaadiga

Olles aus, siis sai ise ka vanasti RS classicus autorunega päris palju pappi kogutud icon_rolleyes.gif. Päris "Lucrative" oli. Mäng ise ammendas ennast minu jaoks väga kiiresti, nii et asusin võimalusi otstarbekamalt kasutama icon_rolleyes.gif
Kogus ise kraami, müüs maha.. jäi ainult internetis maha müüa kuld ja tegelased, kui nad juba max peal olid icon_rolleyes.gif
Suht haige on jah, et nõudlus nii suur on. icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.04.2011 20:48:42 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Jutt käis vanillast. Peale seda tulnu on huumor.
Et siis ilma konstantse grindivajaduseta on mäng easymode? Nii palju kui olen vanade raidijatega rääkinud siis peale tanki oli teiste inimeste elutegevus pehmelt öeldes madala prioriteediga ning ainult paaris hilisemas raidis oli üksikisiku tasemel mingi mõju. Encounterite keerukuse koha pealt on noodsamad "vanakesed" esile tõstnud mõningaid wotlk hardmodesid ning mitmeid cata esimese tieri normal modesid, rääkimata hardmodedest.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Kulla farmimine mängudes on võtmas meeletuid mõõtmeid. Kuid kas on see ainult halb?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.