Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 7 (arutelu ja probleemid) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 530, 531, 532 ... 746, 747, 748  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.04.2011 13:22:08 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:

Seega pole vaja imestada, kui neid avada ei saa isegi administraatori õigustes - pole ju midagi avada icon_razz.gif .

Endal pole probleeme olnud.Kui tegu on reaalse kaustaga olen alati suutnud kontrolli selle üle saada.Isegi keelata süsteemile teatud toimingud nagu nt failide kustutamine sealt samas kui ise saan ikka kustutada icon_razz.gif .
Tegelikult on need junction tüüpi lingid (s.o hard link kataloogile) suuremas osas ja avada ei saa, kuna NTFS õigused on sellised määratud (konkreetselt: Everyone - List Folder/Read Data = Deny), et neid keegi kustutada ega muuta ei saaks, aga selle lingi "taga" olevad asjad siiski ligipääsetavad oleks.

Näiteks:
Avad exploreris oma kasutajaprofiili kausta ja klõpsad Application Data "kaustal" - Access Denied
Aga kirjutad aadressiribale olemasoleva aadressi (X:\Users\kasutajanimi) järele \Application Data\Microsoft ja voila! oledki Microsofti kaustas, mis tegelikult asub appdata\roaming\microsoft
Samal viisil on tagatud vajalike kasutajaprofiili kaustade leidmine legacy rakendustele.

Kui tahad otse nimel klõpsides sellise junctioni ligipääsetavaks muuta, tuleb vaid see Deny reegel eemaldada.

Junctionid on tegelikult üsna vanad asjad, sündinud koos NTFS-iga, aga nendega majandamiseks polnud Microsoftil vahendeid kuni Vista tulekuni (Win XP ja 2K puhul on abiks Sysinternals'i junction.exe) ja probleeme on nendega siiamaani - näiteks kopeerimisel muutuvad nad Vista ja 7 all tühjadeks kaustadeks, XP puhul vist võeti lingitud kausta sisu ka kaasa (ehk oli võimalik tekitada junctioni abil infinite loop), aga junctionit kopeerida ei õnnestugi. Symlingid on selles suhtes palju paindlikumad ja olen pidanud vaikselt plaani need kasutajaprofiili junctionid symlinkidega asendada (osaliselt juba katsetatud mingite negatiivsete tagajärgedeta).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pika
HV kasutaja
pika

liitunud: 13.07.2006




sõnum 09.04.2011 13:22:29 vasta tsitaadiga

Tervist
väike mure siin

Ostsin omale läpaka Ordi Enduro i396B Super.
Panin kõik driverid peale. Aga jama tuleb nüüd sellest et kui skypes räägin inimestega siis nad kuulevad minu tagataustal nagu tuulevuhinat just siis kui mul kõvaketas teeb tööd.
Oskate äkki aidata selle murega.

Olen proovinud igalpool heli seadetes muuta aga ei aita miski.

Driverid on tõmmatud Ordi koduleheküljelt ning OP süsteem on Win 7 64-bit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.04.2011 14:22:29 vasta tsitaadiga

Kasutad built-in mikrit? Kui sealt masina müra sisse ei läheks, oleks ka sutsu imelik, või mis?
Kui müra häirib, siis kasuta mõnd mikriga kõrvaklappide komplekti või ühe klapiga mikri komplekti, mis konkreetselt selliseks tegevuseks mõeldud, siis masina müra enam ei sega.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
P6rnikas
HV vaatleja

liitunud: 03.01.2009




sõnum 09.04.2011 17:17:59 vasta tsitaadiga

Tervist,
mul siis plaan uuendada oma masinat ja uueks proseks oleks Intel Core i7 990X Extreme, loomulikult ka emaplaat uus, aga tekkis selline küsimus, et kas Windows 7 Home Premium 32bit oskab sellega midagi teha ka või on vaja kindlasti 64bit Windows? Mõtlen just seda, et uuel prosel 6 core ja et kas ta oskab neid kõiki ka kasutada või ei? Kas on kellelgi reaalselt sellega kogemusi? Microsofti lehel ütleb küll, et "all Windows7 32bit support up to 32 core" või midagi sellist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.04.2011 17:26:22 vasta tsitaadiga

Jah, saab ilusti hakkama thumbs_up.gif

64bit OS-i vajad siis kui arvutis mälu üle 4GB (NB! Sinna sisse kuulub peale RAM ka videokaardi mälu icon_exclaim.gif )

OT, aga küsiks, mis selle 990X-ga peale hakkad? 2600K on enamikes olukordades põhimõtteliselt sama kiire (kuid tunduvalt odavam), vaid mõnedes benchmarkides on 6-tuumalisel xtreme prosel märgatavam eelis...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
P6rnikas
HV vaatleja

liitunud: 03.01.2009




sõnum 09.04.2011 17:32:32 vasta tsitaadiga

Eks elus tuleb kõik järgi proovida. Ta on jah päris kallis, aga ehk peab kauem vastu kui 5a. või nii. Praegu Core 2 Duo ja oma 3a., ning tundub küll, et viskaks vastu seina. icon_lol.gif
Aga tänud kiire vastuse eest. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pika
HV kasutaja
pika

liitunud: 13.07.2006




sõnum 09.04.2011 18:08:21 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kasutad built-in mikrit? Kui sealt masina müra sisse ei läheks, oleks ka sutsu imelik, või mis?
Kui müra häirib, siis kasuta mõnd mikriga kõrvaklappide komplekti või ühe klapiga mikri komplekti, mis konkreetselt selliseks tegevuseks mõeldud, siis masina müra enam ei sega.


jah kasutan build-in mikrit. Aga mingit driveriga või windowsi siseselt ei saa seda müra natukenegi madalamaks tõmmata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2011 18:18:08 vasta tsitaadiga

dogbert, ütled et "aga selle lingi "taga" olevad asjad siiski ligipääsetavad oleks", ent kust need lingi taga olevad asjad ligipääretavad on?

mul on konkreetne probleem, kuna soov oleks nagu kopida üks kataloog, mis winxp all on seal application data folderis...kuna aga w7 all app. data on nö. lukus siis ma ei kujuta ette, kuhu ma peaksin selle folderi kopima. ei saa ka aru, kuskohta sama installitud mäng w7 all oma vastava folderi tekitas...kuskil peab see asi oma savegame'i ometi hoidma, aga ei leia icon_confused.gif


Põrnikas, natuke offtopic, aga mismoodi see prose "vastu pidamine" välja näeb täpsemalt?
mina olen c2d'd kasutanud juba vist 5 aastat ja veel ei ole vaja olnud hooldusesse viia ega laagreid vahetada icon_lol.gif ma arvan, et hea paar aastat sõidab ta veel pealegi thumbs_up.gif
kui sa loodad sellele, et too Core i7 arhitektuur sul 5a pärast ikka veel konkurentsivõimelist jõudlust pakub selle hetke värskemate prosedega võrreldes siis see on sul küll väga asjatu lootus.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
P6rnikas
HV vaatleja

liitunud: 03.01.2009




sõnum 09.04.2011 18:25:01 vasta tsitaadiga

Wiltz, seda jõudluse asja ma silmas pidasingi, aga eks näis. Proovin ära, siis süda rahul ja raha läind. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
z@ke
Kreisi kasutaja
z@ke

liitunud: 21.12.2003




sõnum 09.04.2011 19:00:01 vasta tsitaadiga

Installisin masinale windows 7 64bit ja jätsin vaba partitsiooni XP 32bit jaoks. Win7 töötas hästi.
Siis installisin vabale partitsioonile win XP ja lootsin, et tekib dual-boot. Ei tekkinud icon_biggrin.gif
Nüüd saan ainult win XP kasutada.

now what?
,tänud

edit: win7 plaadi "repair" peaks vist aitama, proovin.
edit2: nii pulga-win7 , kui ka plaadi win7 jooksevad kokku seal, kus peab keeli valima. ( ekraan läheb mustaks )
proovin veel..
edit3: peale mitut edutud katset repairida tegin biosele ajupesu ja peale seda sain win7 plaadilt repairida.
aga peale restarti bootis automaatselt XP jälle.. thumbs_down.gif


viimati muutis z@ke 09.04.2011 19:28:14, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2011 19:19:38 vasta tsitaadiga

Kui windows XP peale lasta ja seejärel alles Windows 7 siis kasutatakse windows 7 ? bootloaderit? ja asi töötab väga hästi... proovitud, toimib.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2011 19:29:32 vasta tsitaadiga

zake, minul on eraldi ketta peal, biosist vahetan nende järjekorda ja toimib hästi icon_biggrin.gif aga kui sul eraldi füüsilisi kettaid pole siis muidugi see variant hästi ei ole võimalik paraku. no ehk võid ka proovida mingi usb pulga peale installida xp näiteks. tea muidugi kuidas see performance seal on...
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
z@ke
Kreisi kasutaja
z@ke

liitunud: 21.12.2003




sõnum 09.04.2011 19:35:48 vasta tsitaadiga

Igasugu variantidega saaks win7 ja XP kõrvuti tööle aga praegu on vaja asi tööle saada nii, et win7 on varem installitud ja XP hiljem ning mõlemad sõbralikult sama ketta peal eri partitsioonide peal.
XP'd võib vajadusel üle kirjutada aga win7 puutuda ei tohi.

proovin veel seda repairi..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.04.2011 19:37:06 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
dogbert, ütled et "aga selle lingi "taga" olevad asjad siiski ligipääsetavad oleks", ent kust need lingi taga olevad asjad ligipääretavad on?

Tsiteerin iseennast:
tsitaat:
kirjutad aadressiribale olemasoleva aadressi (X:\Users\kasutajanimi) järele \Application Data\Microsoft ja voila! oledki Microsofti kaustas, mis tegelikult asub appdata\roaming\microsoft


tsitaat:
mul on konkreetne probleem, kuna soov oleks nagu kopida üks kataloog, mis winxp all on seal application data folderis...kuna aga w7 all app. data on nö. lukus siis ma ei kujuta ette, kuhu ma peaksin selle folderi kopima. ei saa ka aru, kuskohta sama installitud mäng w7 all oma vastava folderi tekitas...kuskil peab see asi oma savegame'i ometi hoidma, aga ei leia icon_confused.gif


Alates Vistast asuvad programmide profiilid AppData\Roaming kaustas, st Windows 2K/XP "Application Data" kaust = Windows Vista/7 "AppData\Roaming" kaust. Sinna kopeeridki oma kraami.
Kõige lihtsam oleks olnud seda leida %appdata% muutuja abil - tipid selle Exploreri aadressiribale või stardimenüü otsingusse ja oledki programmide profiilide kaustas.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
z@ke
Kreisi kasutaja
z@ke

liitunud: 21.12.2003




sõnum 09.04.2011 19:41:09 vasta tsitaadiga

bootides USB pulgalt sain win7 sisse logida. icon_eek.gif
kuidas see nüüd loogiline on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2011 19:43:05 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
XP puhul vist võeti lingitud kausta sisu ka kaasa (ehk oli võimalik tekitada junctioni abil infinite loop), aga junctionit kopeerida ei õnnestugi.

Infinite loopi on õnnestunud mul endal ja teistel ka Vista/Win7 all teha icon_smile.gif
Wiltz kirjutas:
dogbert, ütled et "aga selle lingi "taga" olevad asjad siiski ligipääsetavad oleks", ent kust need lingi taga olevad asjad ligipääretavad on?

Nu Dogbert ütles juba ära ju:
Dogbert kirjutas:

Näiteks:
Avad exploreris oma kasutajaprofiili kausta ja klõpsad Application Data "kaustal" - Access Denied
Aga kirjutad aadressiribale olemasoleva aadressi (X:\Users\kasutajanimi) järele \Application Data\Microsoft ja voila! oledki Microsofti kaustas, mis tegelikult asub appdata\roaming\microsoft

Seega näed ära ka kuhu see junction viib icon_wink.gif
Wiltz kirjutas:
mul on konkreetne probleem, kuna soov oleks nagu kopida üks kataloog, mis winxp all on seal application data folderis...kuna aga w7 all app. data on nö. lukus siis ma ei kujuta ette, kuhu ma peaksin selle folderi kopima. ei saa ka aru, kuskohta sama installitud mäng w7 all oma vastava folderi tekitas...kuskil peab see asi oma savegame'i ometi hoidma, aga ei leia icon_confused.gif

/AppData oleks safe bet, kuigi ma olen näinud ka /ProgramData kaustas seive icon_eek.gif .Need kõik varjatud kaustad muidugi.
Tavalisem on siiski C:\Users\Kasutajanimi\Documents ja uuematel mängudel juba MS enda kaust mängu seivide jaoks: C:\Users\Kasutajanimi\Saved Games
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2011 23:40:22 vasta tsitaadiga

vot imelik on see, et seal appdata\roaming\ all nagu ei leidnud ka vastavat kausta...ometi kui mäng on juba installitud ja mingid savegame'd tekitatud siis loogiliset võttes nagu peaks ka vastav kaust olema tekitatud.

mida üritasin teha oli siis lihtsalt failide ümbertõstmine õigest kaustast XP all, õigesse kausta W7 all. ah krt seda teab, pean uuesti vaatama seda asja vist icon_rolleyes.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.04.2011 09:46:00 vasta tsitaadiga

z@ke kirjutas:
Igasugu variantidega saaks win7 ja XP kõrvuti tööle aga praegu on vaja asi tööle saada nii, et win7 on varem installitud ja XP hiljem ning mõlemad sõbralikult sama ketta peal eri partitsioonide peal.
XP'd võib vajadusel üle kirjutada aga win7 puutuda ei tohi.

proovin veel seda repairi..

Installi EasyBCD ning saada asja jonksu. Ükskõik, kas XP-sse või 7-sse.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
z@ke
Kreisi kasutaja
z@ke

liitunud: 21.12.2003




sõnum 10.04.2011 12:22:55 vasta tsitaadiga

udusiil, tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2011 15:45:43 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kasutad built-in mikrit? Kui sealt masina müra sisse ei läheks, oleks ka sutsu imelik, või mis?
Kui müra häirib, siis kasuta mõnd mikriga kõrvaklappide komplekti või ühe klapiga mikri komplekti, mis konkreetselt selliseks tegevuseks mõeldud, siis masina müra enam ei sega.

Built in mikker nüüd küll seda ei tee. Lisaks sai proovitud eraldi seisvat mikkrit sellel - probleem oli ikka olemas.

Huvitav just ongi see, et mul oli vanal masinal kui prose sai koormust, siis heli tuli kuidagi üles-alla valjudusega ja just W7 puhul. XP peal seda probleemi polnud. : D

Siin tunduks justkui oleks mikkri ühendus läbi HDD tehtud.. icon_lol.gif

Ei kujuta ette, seadete all sai näpitud ja uuritud ka, aga ikka alles probleem. Ehk hiljem googeldades leiab midagi.. icon_wink.gif

_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2011 15:53:15 vasta tsitaadiga

Komponendid on teineteisest halvasti isoleeritud. Kas sa helikaardi tarkvara oled seadistanud? Seal peaks seda segavat faktorit saama veidi redutseerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.04.2011 17:18:10 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:

/AppData oleks safe bet, kuigi ma olen näinud ka /ProgramData kaustas seive icon_eek.gif .Need kõik varjatud kaustad muidugi.

Selles pole midagi imelikku tegelikult, sest vaikimisi:
2K/XP %allusersprofile%=C:\Documents and Settings\All Users
Vista/7 %allusersprofile%=C:\ProgramData

Nii et tarkvara, mis kasutas oma seadete või näiteks mängu seisude salvestamiseks Windows XP puhul All Users profiili, salvestab Vista ja 7 all seaded ProgramData kausta süsteemikettal. Mõlemas süsteemis (Vista suhtes võin eksida) on sees ka symlink "C:\Users\All Users" > "C:\ProgramData" (ja see on üks väheseid kohti, kus junctioni asemel on vaikimisi symlink, kui ma õigesti mäletan), mis annab tagasiulatuva ühilduvuse vanemate süsteemidega juhuks, kui tarkvara kasutab süsteemimuutuja asemel absoluutset teed.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mhei
HV kasutaja
mhei

liitunud: 03.12.2009




sõnum 11.04.2011 19:42:37 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


kuidas saaks teha nii, et näex nende ikoonide asemel pilte ?
mitte ei tule meelda icon_redface.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2011 19:47:22 vasta tsitaadiga

mhei kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


kuidas saaks teha nii, et näex nende ikoonide asemel pilte ?
mitte ei tule meelda icon_redface.gif

Kausta suvandites muuta vastav seade ära.Kontrollpaneelist välimuse kujundamise alt leiad kausta suvandid.Muidugi kõigele ei oska Win7 ise thumbnaile tekitada nagu nt .mkv failid jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mhei
HV kasutaja
mhei

liitunud: 03.12.2009




sõnum 11.04.2011 19:49:16 vasta tsitaadiga

mul vaja ainult piltidele, ex teen proovi
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 7 (arutelu ja probleemid) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 530, 531, 532 ... 746, 747, 748  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.