Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2010 23:16:59 vasta tsitaadiga

Endal selline 2.1 all ja sõitmas käies sai esimest pidurit julgelt kasutada, jää peal muidugi lolli mängida ei ole mõtet. HE-s maksis 200-300 krooni kanti, ei mäleta täpselt peast.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.11.2010 23:20:16 vasta tsitaadiga

Rõhu välja laskmisel tuleb arvestada, et õues miinustega tõmbab õhk kokku ning läbi löömine muutub lihtsamaks
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2010 23:23:03 vasta tsitaadiga

Ma kasutan 2.1 maxxis ignitor rehve.
Spoiler Spoiler Spoiler


Lumega võtab esiratta kergesti blokki ja libiseb mööda lund, kui kaalu esirattale ei pane.
Pidamine super thumbs_up.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2011 13:28:27 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Rõhu välja laskmisel tuleb arvestada, et õues miinustega tõmbab õhk kokku ning läbi löömine muutub lihtsamaks


Seda saab edukalt väljas ka teha. Kasvõi lased tunde järgi õhku välja ja hoiad käsipumba valmis, et vajadusel juurde lükata. Tanklas on seda muidugi lihtsam teha.

EDIT: kust saaks üht hooba trummelpidurile?

Spoiler Spoiler Spoiler


EDIT1:

Spoiler Spoiler Spoiler


Torpedo 3-käiguline rumm. Äkki spetsid viskavad pilgu peale ja ütlevad, et mis juppe siit veel puudu võib olla? Laagrid ja tõmbekett tuleb uued osta, aga äkki on veel midagi?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2011 13:52:28 vasta tsitaadiga

jalgratas on pildilt puudu
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Button
HV kasutaja
Button

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2011 12:51:30 vasta tsitaadiga

Nonii, lumi juba sulab, oleks eelmine ratas mis varastati alles siis juba sõidaks, aga jahm.
plaanis siis vaadata uut, mis sellest arvate

http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mountain_hardtail/6_series/6000/

ehk siis, teadjamad mehed, miks seda ratast mitte osta?
milline oleks alternatiiv best pick for the buck ?

eelmine ratas oli trek 4500, istus väga mugavalt mulle.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2011 14:32:24 vasta tsitaadiga

Kuidas vene sputa tüüpi rattad äärekive kannatavad?
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2011 14:48:09 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Kuidas vene sputa tüüpi rattad äärekive kannatavad?


Normaalselt sõites taluvad vene velod väikesi takistusi ilusasti. Hüpped üle kõrgete äärte võivad küll kummidele põntsu panna, kui kummid väga vanad on.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teitur
HV kasutaja
teitur

liitunud: 27.10.2007




sõnum 31.03.2011 21:46:10 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Kuidas vene sputa tüüpi rattad äärekive kannatavad?


Vanasti kulus esikahvleid palju nendel icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2011 08:32:41 vasta tsitaadiga

Suveks peaks ka mingi odavama ratta leidma, soovitusi või viiteid sooduskampaaniatele oskab keegi anda?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2011 11:14:44 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Suveks peaks ka mingi odavama ratta leidma, soovitusi või viiteid sooduskampaaniatele oskab keegi anda?


Pane enda vajadused, soovid ja eelarve paika. Näiteks kas vajad käike ja kui palju käike peaks olema, kus sõitma hakkad, kui karmilt sõidad jne.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2011 11:42:45 vasta tsitaadiga

Üle 200 euro ei tahaks kulutada, ratas pigem nädalavahetuse lõbusõitudeks. Elukoht Mustakas, seega väga suure raadiusega ei liigu.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2011 18:12:04 vasta tsitaadiga

Plaanis hakata "pisut" täpsemalt mõõtma-analüüsima oma rattasõite ning sellek on vaja veidi paremat aparaati kui mobla. Peale pikemat uurimist jõudsin järeldusele, et polari cs600x koos vastavalt ühilduva GPSi ja väntamissageduse anduriga. Tulevikus võibolla tuleb ka võimsusmõõtja juurde. Oskab keegi kommenteerida selle lahenduse võimalikke miinuseid? On ehk mingeid (paremaid) alternatiive?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2011 18:41:18 vasta tsitaadiga

Ajasin ka täna oma pantheri keldrist välja icon_biggrin.gif Kui parema käe lenksu peale paika sättisin, siis oli ikka väga thumbs_up.gif sõita. Kartsin hullemat. Aga vasakule pöörates annab trauma tunda: 4cm jupp on käest vahelt ära ja tuleb ennast tunduvalt rohkem venitada.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2011 19:39:15 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Plaanis hakata "pisut" täpsemalt mõõtma-analüüsima oma rattasõite ning sellek on vaja veidi paremat aparaati kui mobla. Peale pikemat uurimist jõudsin järeldusele, et polari cs600x koos vastavalt ühilduva GPSi ja väntamissageduse anduriga. Tulevikus võibolla tuleb ka võimsusmõõtja juurde. Oskab keegi kommenteerida selle lahenduse võimalikke miinuseid? On ehk mingeid (paremaid) alternatiive?

vargad icon_mad.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2011 21:10:08 vasta tsitaadiga

Ho Ho, mis saaks moblast parem olla ? Osta endale juurde vaid BT vöö südametegevuse jälgimiseks ja ongi kogu komplekt olemas, ei pea midagi ratta külge toppima, mida oleks kerge ära varastada. Androidile on ridamisi rakendusi, mis antud tegevust toetavad n. http://www.appbrain.com/app/cardiotrainer/com.wsl.CardioTrainer
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2011 21:12:19 vasta tsitaadiga

Mobla aku saab kiiremini tühjaks kui spets seadmel.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2011 21:15:47 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Plaanis hakata "pisut" täpsemalt mõõtma-analüüsima oma rattasõite ning sellek on vaja veidi paremat aparaati kui mobla. Peale pikemat uurimist jõudsin järeldusele, et polari cs600x koos vastavalt ühilduva GPSi ja väntamissageduse anduriga. Tulevikus võibolla tuleb ka võimsusmõõtja juurde. Oskab keegi kommenteerida selle lahenduse võimalikke miinuseid? On ehk mingeid (paremaid) alternatiive?
Ma ise nillin hetkel samal eesmärgil endale Holux GPSport 260 nimelist vidinat. Sellest olemas ka Pro variant millel samuti kaasas pedaaliandur, pulsiandur (tavaversioon on siis ainult GPS logger/spidomeeter/primitiivne navigaator (suund + kaugus etteantud punkti, kaarte ei toeta)). Review'de järgi tundub igatahes ka väärt vidin olevat.

Mis puutub varastesse - igasugune spido peaks harjunud liigutusega ju ratta küljest taskusse käima või mida täpselt varguseriski all silmas peetakse?

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2011 21:52:49 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Osta endale juurde vaid BT vöö südametegevuse jälgimiseks ja ongi kogu komplekt olemas
Aga väntamissagedus ning tõus-langus? Viimase jaoks peaks tol cs600'l olema baromeeter. Lisaks on võimalik külge riputada eelmainitud võimsusandur ning GPS.

Ideaaljuhul muidugi ühendaksin kõik andurid moblaga aga paraku on pulsivöö ainus mis oskab otse ilma kodeerimata üle sinihamba suhelda. Kui keegi teab muid andureid mis on inimliku hinnaga saadaval ning oskavad sama teha siis hea meelega kasutaks noid. Ainus jama oleks, et moblaga reaalajas pildi nägemine on pehmelt öeldes keerukas. Mööda metsaradade kive-juurikaid rallitades juba oma kallist riistapuud ei tahaks lenksude külge riputada. Samas läbi häda võib ka hankida miski display ja seda ise progeda. Puuduv soft ei oleks ühesõnaga liiga suureks takistuseks

Kas keegi oskab kommenteerida tolle Polari GPS'i täpsust? Mobla GPS andis näiteks Pirita kaldal oleva jalgraja kõrgusevahemikuks +/- 30 meetrit icon_razz.gif Assisted GPS'ist vist juttu pole seega tuleb fixi saamiseks mõni minut oodata. Samas teoorias kuna tegu on eraldi spetsseadmega siis võiks täpsus sel oluliselt parem olla. Kui sai umbes aasta tagasi sadu tuhandeid maksvate alla millimeetri täpsusega GPS'idega tegeldud siis neist jagav tegelane väitis, et tolles rahas 1k eest peaks saama juba paari meetrise täpsusega aparaate. Polari oma maksab kriipsuge rohkem ja ehk on sutsu parem?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2011 22:23:27 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kas keegi oskab kommenteerida tolle Polari GPS'i täpsust? Mobla GPS andis näiteks Pirita kaldal oleva jalgraja kõrgusevahemikuks +/- 30 meetrit icon_razz.gif Assisted GPS'ist vist juttu pole seega tuleb fixi saamiseks mõni minut oodata. Samas teoorias kuna tegu on eraldi spetsseadmega siis võiks täpsus sel oluliselt parem olla. Kui sai umbes aasta tagasi sadu tuhandeid maksvate alla millimeetri täpsusega GPS'idega tegeldud siis neist jagav tegelane väitis, et tolles rahas 1k eest peaks saama juba paari meetrise täpsusega aparaate. Polari oma maksab kriipsuge rohkem ja ehk on sutsu parem?
Mingil hetkel sai ka vaadatud Polari GPS G1 sensorit koos RS300X käekellaga. Netis ringi sobrades jäi mulje, et see Polari G1 GPS sensor ise on suhteliselt mannetu tegelikult ja toob rohkem probleeme kui neid lahendab. Tundub küll, et sinu valikuga koos käib G3 sensor aga mina pole siiani aru saanud, mis neil vahet on - välja näevad peaaegu 100% ühesugused, vaevalt see sisugi eriti erineb.

Mis puutub kõrguse hindamise täpsusesse, siis mina olen aru saanud, et kõrguse määramine on igatepidi GPS-i kõige nõrgem külg ning sellega panevad enamik laiatarbe GPS-e tugevalt võpsikusse.

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2011 22:31:19 vasta tsitaadiga

Aga kas too polari GPS ja soft üldse miskit muud ka teeb peale raja kuvamise? Näiteks oleks üsna huvitav näha kõiki muid andmeid seoses asukohaga kaardil. Niisama ainult trajektoor ilma seotud andmeteta on üsnagi mõttetu ja selle saan enam-vähem normaalselt ka moblaga kätte.

Seda muidu küll et kõrguse hindamine on keeruline, noilsamadel ülitäpsetel GPS'idel oli samuti kõrguse puhul viga ~10-100x suurem kui pikkus-laiuskraadi puhul sõltuvalt nähtavate satelliitide arvust.
See vist on üsnagi loll lootus, et leiaks mõne laiatarbe GPS'i mis oskaks kasutada erinevate positsioneerimissüsteemide satelliitide parallelis?

Samas kas keegi oskab kommenteerida kui täpne on tolle RS600 baromeetri põhine kõruse hindamine?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 04.04.2011 18:53:42 vasta tsitaadiga

ivokas kirjutas:
Ajasin ka täna oma pantheri keldrist välja icon_biggrin.gif Kui parema käe lenksu peale paika sättisin, siis oli ikka väga thumbs_up.gif sõita. Kartsin hullemat. Aga vasakule pöörates annab trauma tunda: 4cm jupp on käest vahelt ära ja tuleb ennast tunduvalt rohkem venitada.


Mis juhtus icon_confused.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.04.2011 18:56:24 vasta tsitaadiga

Sellest on meditsiiniteemas pikemalt räägitud. Lühikokkuvõtteks võiks öelda, et oli lähikontakt suuremat sorti saega.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2011 23:40:17 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Aga kas too polari GPS ja soft üldse miskit muud ka teeb peale raja kuvamise? Näiteks oleks üsna huvitav näha kõiki muid andmeid seoses asukohaga kaardil. Niisama ainult trajektoor ilma seotud andmeteta on üsnagi mõttetu ja selle saan enam-vähem normaalselt ka moblaga kätte.

Seda muidu küll et kõrguse hindamine on keeruline, noilsamadel ülitäpsetel GPS'idel oli samuti kõrguse puhul viga ~10-100x suurem kui pikkus-laiuskraadi puhul sõltuvalt nähtavate satelliitide arvust.
See vist on üsnagi loll lootus, et leiaks mõne laiatarbe GPS'i mis oskaks kasutada erinevate positsioneerimissüsteemide satelliitide parallelis?

Samas kas keegi oskab kommenteerida kui täpne on tolle RS600 baromeetri põhine kõruse hindamine?


Nii edevate kellade/kompuutrid, süstemmatiline rattatrenn jm sinna juurde kuulubv on küll veits võõras teema, aga paar senti ikka:
see võib vähe kummaline tunduda, aga juba see on edev saavutus, et cs600x koostöös G3-ga üldse rada logib. Näiteks G1 ja Suunto GPSpod on lihtsalt universaalsed kiirus- ja distantsiandurid - logivas kellas tekitavad kirjeid distantsi ja kiiruse kohta, mittelogivas on ainult sisendiks üldisele ning treeningupõhisele odomeetrile, ei mingit rajasalvestust ega muud tavaliselt gps-iga seonduvat.

Aga ka G3 paistab rohkem multi-spordi teema olevat. Kui kaardistamine, rajalogimine jms geo-värk eesmärgiks omaette ei ole, ning põhivahendiks ikka ratas, siis peaks (alustuseks) ka ilma gepsuta andmeid küll ja rohkem saama. Trenni kokkuvõttev graafik kuvatakse aja või distansti järgi, kui tavalise logiva pulsokaga on pildil ainult hr joon oma tsoonidega, siis see pill annab kohe juurde kiiruse ja kõrgusprofiili. Ja imho see viimane annab just muudele andmetele olulise tausta, lisaks tekivad kusagile trenniraportisse ja statistikasse tõusu- ja langusmeetrid/suhted. Võimsus- ja sagedusandur veel juurde ning ole vaid mees ja tööta kogu see info ka läbi.

GPS koos raja kaardile joonistamisega mõned eelised küll annab, näiteks lahendab müsteeriumid, kus täiesti lambist keset siledat maad pulss ja kiirus mingit vigurit tegema hakkavad (hakkasid üle söötis põllu lõikama või keerasid lihtsalt otsa ringi ja avastasid vastutuule ). Aga ma ei suuda hetkel välja mõelda ühtegi lisaväärtust, mida GPS võiks pikemale rattatreeningu statistikale ja analüüsile juurde anda.

Baromeeteriline altimeeter on täpne, 1-2m viga, kui mitte vähem. Lisaks töötab probleemideta ka metsas. Aga muidugi ta ujub ajas vastavalt õhurõhule. Võimalik, et Polari klots või soft korrigeerib seda näitu omast tarkusest (näiteks kui sõit algab ja lõpeb samadel koordinaatidel) või siis omab võimalust tulemust kohendada. Ma kannan sportides tavaliselt ilma baromeetrita logerit (baroga käsigeps on liiga kobakas ja tülikate lisadega - ekraan+nupud) ning enamus juhtudel ei ole sealt tuleva sakilise kõrgusinfoga midagi tarka ette võtta.

Kui Polari soft peakujuga ei klapi saab sealt alati .hrm/.pdd/.gpx faili mõne muu tulemuste ja radade kogumiseks tehtud vigurisse laadida. Kui GPS-i peale kindlaks jääd, tasub näiteks SportTracks ja MyTourBook üle vaadata.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.04.2011 09:39:19 vasta tsitaadiga

Kas polari softiga annab paaritada ka kusagilt mujalt GPS'ist tulevaid andmeid? A'la mobla mis ekspordib neid suht suvalises formaadis, k.a GPX?

[edit]
Pidasin siis silmas mitte ainult reaalajas andmete ette andmist (sellest vist nii ehk naa erilist tolku pole) vaid ka hiljem polari softis.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2011 12:56:01 vasta tsitaadiga

GPX ei ole suvaline formaat icon_wink.gif
ProTraineriga kokkupuudet ei ole, aga väidetavalt on võimalik käsitsi PT logisse ka mitte-polari GPX külge haakida, suvaline formaat ei päde ning tahab ümber konvertimist. Aga ma eeldaks, et nii gpx-is kui hrm-is peavad ajad ja/või punktide arvud klappima. Mitte just väga keeruline näpuharjutus ning vastavaid rakendusi paistab ka olevat, "merge gpx hrm" märksõnaks.
Selle eest Polarile 10/10, et .hrm ja .pdd on üsna mõistlikud ja lihtsal töödeldavad formaadid ning lisaks ka korralikult dokumenteeritud.
tsitaat:
Pidasin siis silmas mitte ainult reaalajas andmete ette andmist (sellest vist nii ehk naa erilist tolku pole) vaid ka hiljem polari softis.

Ühendatud kiirusanduri korral ei toimu ilmselt ka G3-lt tulevate andmetega muud reaalajalist toimetamist, kui ainult logimine.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Button
HV kasutaja
Button

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2011 21:14:45 vasta tsitaadiga

sai siis selline soetatud.

Spoiler Spoiler Spoiler


http://www.gtbicycles.com/est/bikes/archive/2010/avalanche-2-0-disc

isu siis hakata natuke rohkem metsa ronida, eks paistab, mis sest välja tuleb.[/spoiler]
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 08.04.2011 21:19:46 vasta tsitaadiga

Button kirjutas:
sai siis selline soetatud.

Spoiler Spoiler Spoiler


http://www.gtbicycles.com/est/bikes/archive/2010/avalanche-2-0-disc

isu siis hakata natuke rohkem metsa ronida, eks paistab, mis sest välja tuleb.[/spoiler]
mis hinnaga anti?
ma ostsin endale vist 2009 avalanche 1.0 eelmine kevad

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Button
HV kasutaja
Button

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2011 11:16:20 vasta tsitaadiga

ratas, ise tuli vist miski 570
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2011 12:40:01 vasta tsitaadiga

Button kirjutas:
sai siis selline soetatud.

Spoiler Spoiler Spoiler


http://www.gtbicycles.com/est/bikes/archive/2010/avalanche-2-0-disc

isu siis hakata natuke rohkem metsa ronida, eks paistab, mis sest välja tuleb.[/spoiler]

Kena GT. Endalgi üks Avalanche ootab toanurgas.
Eelmine suvi hakkasin juppe kokku ostma, sügiseks sain valmis.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kõige suurem katsumus oli esijooksu ladumine
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2011 12:47:00 vasta tsitaadiga

explode, esipiduri voolik/tross häirib veidi silma. tagapidur puudu?
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2011 12:59:12 vasta tsitaadiga

jamh, tagumist samasugust ketast pole veel leidnud. Kui kellelgi on ilusaid kettaid(185mm ja 160mm) müüa, võib pakkuda. Esimene kõri on jah kinnitusest lahti tulnud. Amordi küljes on mingi plastjulla aga metsateel ragistada, siis hüppab kõri sealt välja. Peab nipukaga kinni panema icon_smile.gif
_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Button
HV kasutaja
Button

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2011 14:12:13 vasta tsitaadiga

explode.

ilus asi kokku pandud !.



sai siis eile esimene väike tiir tehtud, käisin avastamas, kuda ülemiste järvele tiiru peale teha icon_biggrin.gif

nagu ikka, üle pika talve esimese sõiduga kube hellaks tehtud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 10.04.2011 17:10:25 vasta tsitaadiga

Eilse ja tänase päevaga kokku 60km sõidetud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 12.04.2011 23:43:03 vasta tsitaadiga

Tervist,

Ilmad juba ilusad ning tahaks ka peatselt sõitma hakata. Sügisel aga varastati ratas ära millega sain kõigest 3 kuud sõita.

Nii, et nüüd otsiks midagi uut. Kuna hinnapiir oleks siuke 450euri kandis siis mõtlesin, et võib ka kasutatud rattaid vaadata. Saaks ehk mingi kobedama asja.

Kuna ise eriti midagi asjast ei jaga, siis ehk oleks siin keegi rattaspets, kes just kasutatud rataste juures oskaks soovitusi anda. Tüübilt sooviks siis mägiratast. Võiks olla hüdrauliliste ketastega ja lukustuva amordiga. Pikkust endal mingisugune 177cm, seega 20" raam oleks vist lagi. Ehk oskate soovitada häid foorumeid, kus liigub siukeseid rattaid?

Kui oleks keegi kes hästi asja jagab, siis võib PS-i saata ja arutaks seal, kuid võib ka teemas oma arvamust avaldada.

Tänud ette.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2011 23:56:16 vasta tsitaadiga

veloclubbers foorum
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 13.04.2011 00:12:52 vasta tsitaadiga

http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=45&t=32788

Jäi silma selline ratas. Mis pmts. asjast arvate? Firma minu jaoks muidugi suht tundmatu.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 13.04.2011 07:03:15 vasta tsitaadiga

Jubinad on küljes muidu täitsa head.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 13.04.2011 15:13:02 vasta tsitaadiga

Okei selge. On veel soovitusi?

Või mõnes poes silma jäänud mõni soodukas?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2011 23:03:41 vasta tsitaadiga

otto123 kirjutas:
http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=45&t=32788

Jäi silma selline ratas. Mis pmts. asjast arvate? Firma minu jaoks muidugi suht tundmatu.

Sinu pikkusele suur (21) ei ole natuke?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Button
HV kasutaja
Button

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2011 23:34:20 vasta tsitaadiga

mägirattaks 20 suurus sinu pikkusele on kindlasti liiga suur, 18 oleks lagi v siis teise mõõdu järgi m v l
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 13.04.2011 23:38:32 vasta tsitaadiga

Button kirjutas:
mägirattaks 20 suurus sinu pikkusele on kindlasti liiga suur, 18 oleks lagi v siis teise mõõdu järgi m v l


Eelmine trek oli 19" ja natuke suurem oleks veel vabalt võinud olla, ehk siis ei häirinud. Aga mis antud rattast muidu arvate? Sellisest firmast pole varem küll midagi kuulnud aga küljes olevad jupid tunduvad päris head. On oma hinda väärt?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2011 10:53:26 vasta tsitaadiga

mõni rattaga keila ja tallinna vahel sõitja - kas on kogemusi sellel marsruudil sõitmiseks selliselt, et ei peaks sõitma marsruuti tallinn - pärnu mnt - keila maantee - keila, vaid kas on võimalik või ratsionaalne sõita laagrist saue kaudu kusagilt, mööda külavaheteid? mind vaikselt hakkab ära tüütama see pikk sõit asfaldil ja tundub, et ikka mingi räme "haak" on sees sellel tavalisel marsruudil, mida ka autoga sõidaks.

vaatan küll google mapsist, aga väga raske on hinnata sellise alternatiivse marsruudi võimalust, mis pärnu maanteed ja osaliselt keila maanteed väldiks. justkui püsiv teedevõrk on olemas, aga reaalselt võib olla seal kusagil vahel äkki kellegi eramaa või aed või läbimatu mudaväli vmt.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2011 11:16:18 vasta tsitaadiga

GPS kaasa ja arvesta lisatunnike sõiduks, ning proovi mõnda uut teed. Kui tee on kaardil, on see 99,9% tõenäosusega läbitav. Lihtsalt see võib olla väiksem ja auklikum, kui ootasid.
Ajaviiteks võid Tabasalu - Liikva - Vääna kaudu sõita, vähem liiklust ja ring üle 5km pikemaks ei lähe. (sõltub, kuskohast Tallinnast alustad). Kadaka pst - Laagri - Saue on otsem variant - aga palju ristmikke, liiklust ja kitsamad teed. Ratsionaalsus sõltub ka rattast - maanteerattaga kruusale ei roni, maastikurattaga on asfalti igav mõõta. Külavaheteid vahepeal on kümneid, pane geps lenksule ja sõida uurima icon_smile.gif Või sõida rongiga.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2011 11:23:38 vasta tsitaadiga

no mul on õnneks hübriidratas thumbs_up.gif, kannatab igal pool sõita. olen märganud, et sellega on kruusateel ikka väga mõnus sõita. sõidan pääskülast muidu, nii et tabasallu väga ei roniks
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2011 11:59:38 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
no mul on õnneks hübriidratas thumbs_up.gif, kannatab igal pool sõita. olen märganud, et sellega on kruusateel ikka väga mõnus sõita. sõidan pääskülast muidu, nii et tabasallu väga ei roniks


nt
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2011 21:04:01 vasta tsitaadiga

Mina tegin vahepeal oma tõukerattale väikese uuenduskuuri:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 17.04.2011 21:18:50 vasta tsitaadiga

Porilaua moodi asjad on "uued"? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2011 21:38:12 vasta tsitaadiga

omgwtf kirjutas:
Porilaua moodi asjad on "uued"? icon_rolleyes.gif


Plastporikad, ostetud talvel Prismast.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2011 21:48:02 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Mina tegin vahepeal oma tõukerattale väikese uuenduskuuri:

Spoiler Spoiler Spoiler

Kas selle kohaga pole ohtu kuhugile "kinni" jääda?:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.