|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
12.03.2011 16:09:42
|
|
|
Usun, et see osa müüb väga hästi võrreldes teiste RPG mängudega
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.03.2011 16:20:02
|
|
|
| martin366 kirjutas: |
Usun, et see osa müüb väga hästi võrreldes teiste RPG mängudega  |
Võrreldes millistega? DAO müüs neli miljonit, ME2 müüs alla kolme.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sten260
HV kasutaja
liitunud: 28.09.2009
|
12.03.2011 17:45:11
|
|
|
Eks see masu tegi oma töö ,et viimaste aastate mängud nii sitad olnud on See DAO 2 on ilmselgelt raha kühveldus eesmärgiga, sest tööd selle mänguga suurt tehtud ei ole... Palju "toorem" kui esimene osa imo
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
joulukas
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2001
|
12.03.2011 18:28:33
|
|
|
Nende DA-de probleem on selles, et BW on ennast lubanud lineaarsete RPG-de mugavasse maailma, ei ole väga vaja kõrval tegevusega piinata, kõik questid on suunaga lõpu poole. Ei ole enam seda päris rollika tunnet, erti DA 2s kus rolli valimine nii ahtake on. Tehniliselt ei ole kumbki ju halb mäng, pigem head lausa - aga puudub see päris rollika vabaduse tunne. Viimane offline-mäng kus see tunnet sai oli Balduri seeria, NWN oli ka täitsa rollikas.
Mängin läbi ikka selle teise osa aga ekstaasis ringi kargama ei hakka!
EDIT: ...ja see viimane draakoni võitlus DAOs oli puhtsalt öeldes ikka mage!
_________________ HinnaVaatlus liituja nr. 285 |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrisVr
HV Guru
liitunud: 27.08.2008
|
12.03.2011 18:46:33
|
|
|
| Kas mängus mingi secondary equipment vms koht ka on, et näiteks kiirelt Roguel nuge ja vibu vahetada?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
12.03.2011 18:50:46
|
|
|
ei
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrisVr
HV Guru
liitunud: 27.08.2008
|
12.03.2011 19:21:04
|
|
|
Nõme ju!
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dstar
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2004
|
12.03.2011 21:05:55
|
|
|
| Seda ma juba tean, et enam kaaslaste armorit ei saa vahetada, aga kas neid kuidagi uuendada saab? Või ongi ainult mängu lõpuni üks muutumatu komplekt? Näiteks ME2's oli vähemalt igal tegelasel 2 armori versiooni...
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiwefak
HV kasutaja
liitunud: 29.10.2010
|
12.03.2011 21:43:13
|
|
|
Pead tegema neid companino queste, siis muudavad ja vist romance-ga kah. Mingeid nippeid näppeid upgrade saab lampi mapidest ning osad poed müüvad mõningaid upgradesi, et soovitan neid kah vaatada. Ma liiga hilja panins eda tähele. Ma Andersil sain teise outfiti ja Merrilil.
Sai siis läbi tehtud 33 tundi save kohasel. Sinna võib julgelt mingi 4-7 tundi juurde lisada, kuna sai savesi reloaditud suht tihti jne. Dreamteamiks osutus siis Fenrir, Varrick, Merrill ja siis minu rogue. Enamus aeg tuiasin nendega ringi.
Hindeks annaks 7-8/10, juhul kui ma seda DA:O-ga ei võrdle, siis kui võrdlen siis mingi 6-7/10. Pidevalt mängides oli, kurat kahju, et selle ära muutsid, ja see originis parem.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
13.03.2011 19:37:36
|
|
|
nüüd siis teist korda läbi tehtud.
peab ütlema et magega on kõige kergem mängida kui võta ice ja fire
bosse saab väga edukalt freezida ja head AOE skillid.
ja kui merill tiimis siis tal head skillid paralyz ja hex .
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d-scorpion
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2008
|
14.03.2011 01:28:16
|
|
|
| Esimene playthrough läbi force/primal magega ja peaks mainima et QQ selle mängu kohta imo ülepingutatud. Story huvitavam, tho skill-treesi oleks võinud veel mitmekülgsemaks teha. Täitsa soliidne linear rpg.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
14.03.2011 11:03:22
|
|
|
Mingit talent reset addoni on?
Endal väga õnne pole selle leidmisega
Aga muidu mäng väga meeldib, see et Hawke rääkida saab on lihtsalt super mitte nagu esimeses kus nagu töllakas vahtis suu kinni ning lineaarsus ei häiri üldse, o jolly fun
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.03.2011 11:22:41
|
|
|
| Araablane kirjutas: |
| Mingit talent reset addoni on? |
Black Emporium.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiwefak
HV kasutaja
liitunud: 29.10.2010
|
14.03.2011 13:36:09
|
|
|
| Njah toolseti pole kah väljas praegu, muidu oleks mingi osavam vend juba respec modi vast teinud nagu DA:O-ga. Eks näeb. Tulevikus plaan uuesti läbi teha kõikide DLC-dega ning modidega.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrisVr
HV Guru
liitunud: 27.08.2008
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
14.03.2011 17:05:09
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Araablane kirjutas: |
| Mingit talent reset addoni on? |
Black Emporium. |
Issand kui tore, DLC aga suured tänud ikkagi.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Archangel
HV veteran

liitunud: 15.08.2007
|
14.03.2011 18:06:18
|
|
|
Sain ka siis lõpuks mängule näpud taha. Kenasti postkasti pandud.
Paar tundi mängitud ning täiesti ok tundub siiani. Isegi DX9 peal ja medium sätetega on graafika täiesti kena. Tegelaste riided, näod kõik väga head. Mingite kaugete tekstuuride teravus suurt ei huvita. Eks vaatab kuidas edasi mängides asi tundub.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
der hammer
HV Guru

liitunud: 05.10.2004
|
14.03.2011 19:40:59
|
|
|
| Archangel kirjutas: |
Paar tundi mängitud ning täiesti ok tundub siiani. |
Lahe on see ,et sa enne mängu kättesaamist rääkisid paar lehte ,kui sitt mäng see on.
Ise ka nüüd paar tundi mänginud ja suht meh. Origins oli goty minu jaoks ,aga da2's midagi erilist ei ole ,aga läbi ma ta mängin. See Merill on ainukene sümpaatne character ,kui Originsis olid kõik üsna lahedad.
_________________ Tere. |
|
| Kommentaarid: 149 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Archangel
HV veteran

liitunud: 15.08.2007
|
14.03.2011 20:53:35
|
|
|
Kus ma mainisin, kui kehv see mäng on? Ärge mulle nüüd sõnu ka suhu pange. Ma proovisin endast parimat anda, et mängu pigem kaitsta kõikide nende eest, kes sellele 3/10-st proovisid panna.
Lahkasin pigem mängu veidi olemasoleva info põhjal.
Muidu mäng jah, hea aga ei mitte midagi erilist, kuid vajab veidi mängimist veel, et lõpphinnang anda.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
14.03.2011 21:09:34
|
|
|
| Paar tundi mängisin ka ja ei viitsi enam. Vähemalt kui DAO läbi tehtud, siis seda on küll valus pettumus mängida.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
15.03.2011 02:11:09
|
|
|
Nii, mäng läbi.
Stoory oli keskmine, mitte midagi erilist kuid mitte väga igav.
Tegelased olid väga huvitavad, eriti dwarf ja Isabella
Kuigi selle mängu taseme loojad on vist kõige laisemad inimesed maailmas. Oh look im raiding the same cave for the 50th time ning kõik tunnelid ja majad olid alati täpselt samad, vaenlased samamoodi. Ooo näe, ämblik tuli otse tühjast taevast alla, jolly fun.
Ning see ei ole normaalne et vaenlased spawnivad täiesti õhust juurde.. do mass AoE, watch big numbers fly... .
Ning paljudes kohtades oli sedasi kus ei tohiks ühtegi looma olla kuid ikkagi võitlesid tonnide viisi eliit mobe, like wtf?
Ainus asi miks ma suutsin selle mängu läbi teha ning natukene lõbu tunda oli see et Hawke-l oli hääl, kui ikka mängisid mmm-i siis kuulsid seda.
Väga suur fänn DA:O-le ei ole kuid see on ikka täielikult vana rasva pealt lastud mäng, häbi, häbi, häbi!!
Kehv rpg, ilusate naistega
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madfury
HV veteran

liitunud: 05.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sten260
HV kasutaja
liitunud: 28.09.2009
|
15.03.2011 09:42:21
|
|
|
| User raiting on õiglane ja see on hea et see nii low on, ehk DAO 3 puhul pingutavad rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiwefak
HV kasutaja
liitunud: 29.10.2010
|
15.03.2011 12:21:11
|
|
|
Sai kah väike review sinna tehtud, mängul muidu viga poleks, aga liiga palju asju välja võetud.
Companionite armorite vahetamine, kurat mu main tegelasel on pmst sama palju armorit kui Aveline kes on tank. Companionite suhtlemine on ka jälle piiratud, ainult teatud questidega või mingi harva cutscene. Kuid minimaalne.
Combat on tõesti parem, kiirem, ilusam. Kuid need waved, ma ei suuda neid nii kiiresti ära tappagi kui juba lendab uus wave peale, eriti annab tunda see nightmare ja hardi peal. Taktikast erilist kasu pole, kui peale järgmist wavet oled pees pmst.
Need ühed ja samad majad ja dungeonid see küll täielikult mööda. DA:O sai ikka exploretud sitaks, ning oli huvitav. Siin peale ACT1 oled näinud juba pmst kõike.
Muide Bioware tahab vist multiplayerit vms teha, see oleks küll mõnus 4-kesi nightmare peal, ei pea majandama teisi tegelasi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sten260
HV kasutaja
liitunud: 28.09.2009
|
15.03.2011 14:17:57
|
|
|
ise küll MP poolt pole, siis läheb ressurss sinna ja single playeris pole jälle midagi... Muidu see koomiks läks küll täppi
Kõik sõprussuhted lõpetavad voodis millegi pärast
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
15.03.2011 15:56:39
|
|
|
Jaa, tegin nais chari ning imestasin kui kiiresti Isabellaga voodisse jõutsin ning selle tüübiga armastust chaarisin
viimati muutis Araablane 15.03.2011 17:01:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
15.03.2011 16:49:48
|
|
|
| Esc klahv on selles mängus kõige rohkem kasutusel olev klahv ... loba skippimiseks. Ilma seda loba skippimata polegi nagu mängu - jahutakse ja jahutakse, tegevust ei toimu. Niigi on tegevust vähe ja rohkem jooksmist kui madistamist.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
15.03.2011 17:06:34
|
|
|
| Mulle jutustamin just meeldis (nagu üldse mass effecti ja DA:O puhul), ent see lineaarsus on lihtsalt kohutav.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dstar
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2004
|
15.03.2011 17:45:13
|
|
|
Alles nüüd hakatakse aru saama, kui igav ja vaimuvaeselt nüri Bioware viimaste mängude gameplay tegelikult on - dialoog, action ja ongi kõik. Pärast ME2 ja DA2 on seda kohe eriti tugevalt märgata. Lasevad kavalalt vana rasva peal liugu, ülesehitus ja valem jääb muutumatuks. Tõsi - jutt, tegelased, codexi tekst ja üldine lugu on kohati päris andekalt kirjutatud, aga see kõige olulisem osa, mis peaks mängu meenutama, on valusalt keskpärane. Millega siis õieti tegemist on - mänguga või interaktiivse filmi/raamatuga?
Rockstar on veel üks näide, kes oma läbinähtavusega (drive, shoot, talk) GTA sarja tehes aastast aastasse raha kokku kühveldab - järelikult rahvale rutiin meeldib ja selle eest ollakse nõus isegi maksma. Aga mida aeg edasi, seda raskemaks neil läheb. Guitar Hero't ja Tony Hawki lüpsti nii, et nüüd pole enam tilkagi järel - omad vitsad peksavad. Loodetavasti on CoD sari järgmine...
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
der hammer
HV Guru

liitunud: 05.10.2004
|
15.03.2011 20:05:30
|
|
|
7 tundi mängitud ja questid hakkavad kirkwallist otsa saama. Mängin ka üsna rahulikult ja kuulan ka kõik vestlused läbi ,kui vestlus ei lähe nagu pidi siis quickload. Sellest ka probleem. See conversation wheel imeb. Ei oleks olnud ju väga raske lause välja kirjutada ,sest see oletamine on kuradi tüütu eriti kui hawke seletab vahest täiesti oodatust mööda. Graafika pole nii hull ,kui kartsin. Mõned tekstuurid on küll üsna kehvad ,aga kui silmad punnis tekstuure ei vahi ,siis ei pane tähele. See ,et alasi (koopaid ,kaevandusi) on kasutatud korduvalt näitab küll täieliku kiirustamist. Siiamaani tundub uskumatu ,et Bioware sellise asja korda julges saata. See ,et companionidega saab suhelda ainult mingi questi baasil on ka üsna üllatav downgrade ,aga companionid on üsna meeldivad ja story pole ka väga jube. Siiamaani mitte midagi epicut vaid lugu tüübist kes üritab uues linnas toime tulla ja enda pere üleval hoida.
Battle. Silmale üsna meeldiv ,aga natukene liiga dumbed down ,aga siiski nauditav. See on muidugi meeldiv ,et charid täidavad käske kohe ja maagide spellid on kõvasti visuualselt efektsemaks tehtud.
Ühtegi bugi pole silmanud ja jookseb kenasti täisgraafikaga. Pole küll järg mida ma originsile ootasin ,aga siit loetud fleimi tõttu kartsin kõvasti kehvemat mängu.
_________________ Tere. |
|
| Kommentaarid: 149 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrisVr
HV Guru
liitunud: 27.08.2008
|
16.03.2011 00:09:13
|
|
|
EA vastus sellele metacritic-u 10/10 skoorile!
| tsitaat: |
"Of course the people who make the game vote for their own game," a senior public relations manager told Kotaku.
"That's how it works in the Oscars, that's how it works in the Grammy's and why I'm betting that Barack Obama voted for himself in the last election," they added. |
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
16.03.2011 00:15:56
|
|
|
| Loll on see, kes vabandust ei leia.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Archangel
HV veteran

liitunud: 15.08.2007
|
16.03.2011 18:16:42
|
|
|
Olen nüüd omajagu mänginud ning meeldib. Muud ei oskagi nagu öelda. Mulle vähemalt tundub, et kõik negatiivsus on veidi liiga üles puhutud selle mängu puhul. Esialgne hinnang kuskilt 7,5-8/10
DA:O tasemeni ei küündi päris, kuid alustalad on suhteliselt head.
Minu arvamus on, et kui oleks Bioware'le antud ca. 6-12 lisakuud mängu paremaks ehitada ja viimistleda, siis oleks päris kõva pärl siit tulnud. Kirkwall on ise-enesest ju päris suur linn. Ilmselgelt oleks saanud mängu palju rohkem unikaalset Content'i sisse panna, kui oleks aega antud. Graafika on täiesti ok minu arust. Enamik tegelasi on väga hästi tehtud ning parem, kui esimeses osas - vähemalt näod on suhteliselt ilusad ning enamik aega ainult nägu näebki. Muid suvalisi NPC-sid pole väga luubiga uurinud, kuna milleks. Mööda jalutamise jaoks on nad piisavalt hästi tehtud. (Seda siis DX9 all ja Medium sätetega (high texture pack on küll peal, aga ei tea, kas ta DX9 all aktiveerub või mitte)
Combat meeldib. Rohkem kui DA:O - siiani Hardiga mänginud. Mõned kohad päris rasked, aga võimatud mitte. Nightmare läheb järgmise playthrough'ga. Meeldib, et kõik on palju sujuvam. Combat on kiire ja vihane ning taktikat on piisavalt palju.
Pidevalt Pausimine töös. Küll liigutan tegelase erinevatesse kohtadesse, kasutan potioneid ning abiliteid. Minu arust piisavalt keeruline. Metsikut vahet Origins'iga ei näe.
Samuti ei saa päris hästi aru Scarti jutust, et combatit üle elada ei ole võimalik, vaid puhtalt võita või kaotada. Möh?
Mõni fight niivõrd raske, et lõpuks ainult Hawke elus mõne healthikriipsuga. Päris tihti jooksin mööda kaarti ringi, elud pea-aegu nullis ja ootasin Potioni cooldowni. Summonin koera, et see distractiks kuni tegelasega põgenen.
Jne jne. Piisavalt keeruline, et lõbus oleks.
Mis puutub map'ide ja dungeonite taaskasutamisse, siis see on muidugi nõme. Kõvad miinuspunktid selle eest - kuid üldiselt väga ei sega. Huvitavad siiski fightid ning storyline. Usun, et Bioware'l lihtsalt aega(või raha) mängu jaoks nii vähe antud, et puhtfüüsiliselt võimatu teha iga questi jaoks unikaalne ala, kõik ilusti üles ehitada ning veatuks teha.
Kokkuvõttes viimistlemist vajavad paljud asjad ning üleüldine ülesehitus näitab tõsiseid kiirustamise märke - kuid sügaval sees on siiski näha väga "Solid" RPG-d. Hea story, väga hea voice acting, hea dialoog - põhimõtteliselt kõik päris hea ning mina olen Rahul selle peale kulutatud rahaga. Ootasin veidi rohkem, kuid nutma ei hakka.
Selline tunne, et mõned inimesed ikka hoopis teist mängu mänginud nende reviewde järgi. (Pigem tundub, et mängite esimesed tunnike-kaks ning siis kogu moos - aga Reviewdes räägitakse maa ja ilm kokku) Teinekord ei viitsigi oodata mängust mingit 100+h super epic RPG-d kõikide kellade ja viledega, vaid tahaks lihtsalt veidi compaktsemat action packed korraliku rpg fixi kätte saada, ning seda see mäng ka pakub.
Ütleme nii, et pealtvaates on Production value ikka päris kõva. (Voice acting, story, dialoog, combat) Lihtsalt sisu vajaks viimistlemist ning content paremat ülesehitust.
Pilt kah minu lõustast.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madfury
HV veteran

liitunud: 05.09.2004
|
16.03.2011 18:38:48
|
|
|
Archangel, Mul on küll tore kuulda, et kellelegi meeldib . Aitäh ülevaate eest. Küsiks ainult seda, et kas sinu arust ongi RPG see, kui on hea story ning nö. production values? See, mis RPG-st RPG klassikalises mõttes teeb (taktikaline lähenemine erinevatele võitlustele, probleemide lahendamine kas vägivallaga või vägivallata, karakteri erinevate parameetrite parandamine, jne) ei ole olulised? On tähtis ainult, et oleks mõõgad, erinevad dialoogi vastused (vahet pole, et ükskõik, mis valid, lõpptulemus sama) ning loot? Kui tuua teisest ekstreemsusest näide, siis minu arust Drakensang on näiteks RPG, DA2 (demo põhjal) on action game. Kas mu arusaam on vale ning sa ei nõustuks minuga?
_________________ Avatar by Flacko |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LightsabeR
HV veteran

liitunud: 19.09.2004
|
16.03.2011 18:44:07
|
|
|
| Archangel kirjutas: |
| Minu arvamus on, et kui oleks Bioware'le antud ca. 6-12 lisakuud mängu paremaks ehitada ja viimistleda, siis oleks päris kõva pärl siit tulnud. |
Point selles ongi, et tehti kiiruga asi valmis, et saaks hakata kasu lõikama. Neid "olekseid ja polekseid" võib heiatama jäädagi, kuid loeb ju see, milline mäng reaalselt välja lasti.
| Archangel kirjutas: |
Kirkwall on ise-enesest ju päris suur linn. |
Say what now?
Ma pole väiksemat ja rohkem loading screene täis topitud linna ammu näinud.
| Archangel kirjutas: |
Ilmselgelt oleks saanud mängu palju rohkem unikaalset Content'i sisse panna, kui oleks aega antud. |
Jälle see sama "oleks", millest kellelegi kasu pole. "Oleks" põhjal ei saa mängu hinnata.
| Archangel kirjutas: |
Graafika on täiesti ok minu arust. Enamik tegelasi on väga hästi tehtud ning parem, kui esimeses osas - vähemalt näod on suhteliselt ilusad ning enamik aega ainult nägu näebki. Muid suvalisi NPC-sid pole väga luubiga uurinud, kuna milleks. Mööda jalutamise jaoks on nad piisavalt hästi tehtud. (Seda siis DX9 all ja Medium sätetega (high texture pack on küll peal, aga ei tea, kas ta DX9 all aktiveerub või mitte) |
Arvestades, kui väikesed ja piiratud on alad, kus sa saad ringi liikuda, on graafika ikka alla igasugust arvestust. Juba aastaid tagasi nägid isegi open world mängud paremad välja.
Kuid mind see isiklikult ei häiri. Graafika on piisavalt hea, et mängu sisse elamist mitte segada.
| Archangel kirjutas: |
Mis puutub map'ide ja dungeonite taaskasutamisse, siis see on muidugi nõme. Kõvad miinuspunktid selle eest - kuid üldiselt väga ei sega. Huvitavad siiski fightid ning storyline. Usun, et Bioware'l lihtsalt aega(või raha) mängu jaoks nii vähe antud, et puhtfüüsiliselt võimatu teha iga questi jaoks unikaalne ala, kõik ilusti üles ehitada ning veatuks teha.
|
See pole mingi vabandus, et raha/aega polnud. Siis oleks pidanud delay tegema. EA ja Bioware on ikka suured firmad ning neile ei saa sellist asja küll andeks anda, et kogu mäng vaid paari erinevat tüüpi dungeoni ja pisikeste linnaosade peale üles ehitavad.
Oleks pidanud seda aega ja raha, mis marketing'u peale laristati, mängu peale kulutama. Igasugust reklaami ja promo oli mitme kümne miljoni eest, kuid mängu ennast pole ollagi.
| Archangel kirjutas: |
Selline tunne, et mõned inimesed ikka hoopis teist mängu mänginud nende reviewde järgi. (Pigem tundub, et mängite esimesed tunnike-kaks ning siis kogu moos - aga Reviewdes räägitakse maa ja ilm kokku) Teinekord ei viitsigi oodata mängust mingit 100+h super epic RPG-d kõikide kellade ja viledega, vaid tahaks lihtsalt veidi compaktsemat action packed korraliku rpg fixi kätte saada, ning seda see mäng ka pakub. |
Ja siin ka asja iva. Miks toota keerukat ja huvitavat RPG'd, kui casual konsooli turg, mis moodustab ka suurima turuosa, tahab vaid lihtsakoelisi ja pealiskaudseid action-RPG'sid.
Ise praegu mänguga kusagil Act II lõpuosas ja kohe kuidagi ei kutsu edasi mängima. Paar päeva juba pole üldse katsunud asja. Lihtsalt selline tunne, et pigem mängiks DA:O'd uuesti, kui raiskaks aega selle pooliku jubeduse peale, mida "EAware" julges seekord inimestele näkku visata.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.03.2011 18:52:26
|
|
|
| Archangel kirjutas: |
Samuti ei saa päris hästi aru Scarti jutust, et combatit üle elada ei ole võimalik, vaid puhtalt võita või kaotada. Möh? |
Sa tee üks korralik sessioon NMi ja räägime uuesti. Küll siis taipad. Kui iga mabari hammustus lennutab kõik seltskonna liikmed peale tanki üle poole õue ning enne su püsti tõusmist saad uuesti hammustatud ning niimoodi stunlockitakse kogu partei sulle sõna otseses pähe spawnivate vastaste poolt... Tankil on üks aktiivne taunt ja selle CD on 20s. Kui selle CD ajal spawnib sulle selga 10 vastast, siis see on suht garanteeritud reload. Ning neid "laineid" tuleb sulle lõpupoole 4-5 iga encounter.
Nagu ütlesin, NM is where it's at.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Archangel
HV veteran

liitunud: 15.08.2007
|
16.03.2011 19:26:54
|
|
|
Ah kokkuvõttes maitse asi.
Ma naudin RPG-sid väga laialdase silmaringiga. Olen mänginud nii ülimalt keerukaid RPG-sid kui ka pea-aegu puht actioni baasil. Minu arust on väär öelda, et üks neist on kuidagi "kõvem asi", kui teine.
Üleüldse on RPG termin nii laialdaselt mõistev, et ma ei saa üldse aru kuidas see termin nii kaua säilinud on. Role Playing Game. - neid mänge, kus sa aktiivselt ei "role-play" on ikka väga, väga vähe. Enamikes mängudes asud sa kuskilt mujal maailmas ning näed läbi kellegi teise silmade vms. Ehl Role Play.
Lihtsalt päris pikalt on RPG tähendanud hunnikuid statte, looti, võimast story't, suurt maailma, erinevaid mooduseid maailmaga interactida jne. Ning niipea, kui mõni mäng teeb mõnda asja neist vähemal määral, kui mõni eelkäija siis tembeldatakse see uus mäng kui millegiks muuks.
Madfury - aga kõik need asjad mis sa mainisid on ju DA2s olemas. (taktikaline lähenemine erinevatele võitlustele, probleemide lahendamine kas vägivallaga või vägivallata, karakteri erinevate parameetrite parandamine, jne)
See, et mängus ei saa õppida puid raiuma ning kala praadima ei tähenda, et mäng oleks kehva. Lihtsalt teistsuguse lähenemisega. Puhtalt maitse asi. Ma võin Oblivionis spelle leiutada, toolil istuda ning tähistaevast jõllitada ka - kuid ma ei pea seda asjaks, mis ilmtingimata vajalik on mängu nautimiseks või RPG tiitli kasutamiseks.
Mina loeks RPG-deks kõik mängud, kus sul on oma alter-ego, kes nö. "leveldab"(ükskõik kuidas see siis lahendatud on), korjab looti, lahendab queste ning omab vabadust valida teatud piires mida teha, millal jne. On mänge, kus looti praktiliselt ei ole, on mänge, mis suhtkoht lineaarsed, on mänge kus ala on suur ja on mänge, kus ala on väike. Mõnes ainult pikk main quest, mõnes rohkem sidequest stuffi. Kõik nauditavad omal viisil.
Mis puutub sellesse, et DA2 on kiiruga valmis tehtud, siis loomulikult vabandust sellele ei ole. Kuid ma lihtsalt usun, et Bioware kui mängutootja teeks parema meelega häid mänge, kui et hakkaks niimoodi kokku metsikult hoidma. Minu isiklik arvamus on, et EA käsi on nii kõvasti mängus, et pm. Bioware kui firma nimi on ammu oma kõla kaotanud.
Põhimõtteliselt Bioware võib ju nimes eksisteerida aga ma usun, et neil on väga palju raskusi oma mänge enda visiooni järgi enam teha kuna mistahes keerukus ja hardcore fännidele mõeldud ülesehitus saab EA poolt lihtsalt kõva bänni. Ning kui lugeda erinevaid artikleid siis on ilmselgelt näha, et EA andis Bioware kindla aja ja summa mäng valmis teha ning Bioware tegi selle ajaga, mis suutis.
Ning te võite öelda mida tahate, kuid mina usun, et mäng on piisavalt hästi tehtud sellise lühikese aja kohta ning vbl rahaliste piirangutega.
Lihtsalt minu silm näeb mängus potentsiaali. Vana head Bioware "taset", mis on lihtsalt realiseerimata. Selles on vahe sees, kas mäng on sitt kuna seda tehti kehvasti, või mäng on sitt sellepärast, et lihtsalt ei olnud aega seda valmis teha.
Seega ei karda ma ka tulevikus Bioware mänge pre-order'da, senikaua kuni püsib lootus, et EA annab neile mingi hetk veidi vabamad käed ning vahendid.
Suur lootus on, et Star Warsi MMO saab kõvaks rahamasinaks ning tänu sellele tekib võimalus mängude peale kulutada niipalju aega kui vaja ning lasta välja täielikult pärlid. Nagu teeb seda Blizzard.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.03.2011 19:38:54
|
|
|
| Archangel kirjutas: |
| taktikaline lähenemine erinevatele võitlustele |
On ainult bossfightides, kus tuleb endale strateegia selgeks teha. Ülejäänu on puhas repetiivne spämm ja lootus, et oma tagaliinile pähe spawnivad vastased neid ei oneshoti fookustulega. Mäng, kus puudub eesliin tankide ja warride näol ning tagaliin ranged DPSiga, ei ole strateegiline.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Archangel
HV veteran

liitunud: 15.08.2007
|
16.03.2011 19:44:44
|
|
|
Scart - jään praegu vastuse võlgu kuna ei ole veel NM-d proovinud.
Hard peal aga kõik töötab. Hetkel partys kaks mage, archer ja mina tank. Mistahes fightis ronin ette, tõmban tule endale, ülejäänud tagant kütavad. Kas enne fighti või olenevalt fighti raskusest summonin koera ka ja lammutan keskel.
Vajadusel liigutan Maged rindest eemale. Kui keegi mage-sid ründab siis keskendun tuld nendele, võtan nad maha ja siis jätkan warriori toetamist.
Täiesti tavaline, et fighti lõpuks on kohad nii vahetunud muutuvate tingimuste tõttu, et mage'd on lõpuks kuskilt kaugel eesotsas, seal kus alguses vastased spawnisid.
Aga jah. NM peal võib-olla tõesti teine case. Eks ma pean ise ootama ja nägema.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
16.03.2011 20:08:43
|
|
|
| ot: |
| Archangel kirjutas: |
... Mina loeks RPG-deks kõik mängud, kus sul on oma alter-ego, kes nö. "leveldab"(ükskõik kuidas see siis lahendatud on), korjab looti, lahendab queste ning omab vabadust valida teatud piires mida teha, millal jne. On mänge, kus looti praktiliselt ei ole, on mänge, mis suhtkoht lineaarsed, on mänge kus ala on suur ja on mänge, kus ala on väike. Mõnes ainult pikk main quest, mõnes rohkem sidequest stuffi. Kõik nauditavad omal viisil... |
+1 ... RPG eelduseks on Sinule sobivate tegevuse ja dialoogi vastusevariantide olemasolu. Mis omakorda eeldab andekat ja vaimukat jutukirjutajat. Minategelane lahendamas mingit mõttetut ülesannet, loogikavabas keskonnas -> uninstall - seda ei päästa ka see, et saad kala püüda; tuba sisustada; 10 erinevat tüüpi soengut teha. |
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Archangel
HV veteran

liitunud: 15.08.2007
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
16.03.2011 23:15:35
|
|
|
| Pean tõdema et stoori on väga põnev. Fightimisega siin hackslashis pingutada ei viitsi ja raskuse viskasin casuali peale, huvitab rohkem see stoori kulg.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LightsabeR
HV veteran

liitunud: 19.09.2004
|
16.03.2011 23:25:12
|
|
|
Heh! Hea leid! Äkki tõesti kerge enesekriitika Bioware poolt. Või pigem kerge EA tögamine, kuna nemad ju arvatavasti süüdi, et mäng sellisel kujul välja lasti.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lindman
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
17.03.2011 01:01:57
|
|
|
| Archangel kirjutas: |
Aga jah. NM peal võib-olla tõesti teine case. Eks ma pean ise ootama ja nägema.  |
Sisened combati alasse. Selleks on mäekünkal olev väike laagriplats ning sinna viib kitsas mägirada ning teisel pool platsi on samasugune. Platsil on kaheksa eliiti, neist kaks või kolm on whirlwindivad (250-300 per hit ehk kõik peale tankide kukub hetkega). Aveline jookseb sisse, paneb oma taunti ära ja stonewalli järgi ja jääb siis paigale. Focus Fire kaugelt eemalt. Meleesse minek oleks kõigele peale Aveline'i surm. Jõuad neli eliiti maha saada, kui sulle otse pähe spawnivad kolm eliiti, kes lasevad su kolm ranged dpsi whirlwindi. Teisele poole laagrit spawnivad ka kolm eliiti, loomulikult. Reload. Proovib melee DPSiga. Esimene vastane, kelle range'i jõuad, whirlwindib kogu partei pooleks. Reload. Saad järgmisel katsel viis vastast niimoodi maha, et paned oma partei laagriplatsile ja Aveline tankib tee peal. Tema pähe spawnivad vastased hakkavad teda laksima ja ei tule keset platsi seisva partei peale. Küll aga tulevad sinna teiselt poolt kolm eliiti, kes oneshotivad partei. Aveline ei saa midagi teha, sest tema HP kukub nagu kivi ning tema Taunt on CDs.
Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Reload. Paned raskustasemeks Hard ning facerollid kõik esimese katsega puruks, sest mobidel ei ole kolm korda rohkem HPd ja resiste. Ohkad ja paned Nightmare'i tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mafia
HV veteran

liitunud: 02.11.2005
|
17.03.2011 01:06:27
|
|
|
_________________ Bawse |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiwefak
HV kasutaja
liitunud: 29.10.2010
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|