Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ärifoorumites kauba asukoht linna täpsusega kohustuslikuks! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Ärifoorumites asukoht kohustuslikuks
Poolt
79%
 79%  [ 230 ]
Vastu ja julgen ka põhjendada
9%
 9%  [ 27 ]
Erapooletu
10%
 10%  [ 31 ]
hääli kokku : 288

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:21:03 Ärifoorumites kauba asukoht linna täpsusega kohustuslikuks! vasta tsitaadiga

Kuna taas ühes teemas pidin küsima asukohta, siis viskas lõpuks kaane maha ja auru välja. Siit küsimus, palju on poolt ja paljud vastu. Vastuhääletajatelt paluks siis ka julgust avalikult põhjendada oma vastuolu!!!

Kuna eelmine hääletus oli 2006 ja miskit pole muutunud siis teeks 2011 uuesti, ehk miskit lõpuks toimub icon_rolleyes.gif

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:24:54 vasta tsitaadiga

Täpsustada tuleks, et jutt on kauba asukohast, mitte müüja asukohast.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:32:36 vasta tsitaadiga

Millegipärast ei näe vastu oleja põhjendust icon_eek.gif aga arvata oligi et need on jänespüksid icon_evil.gif
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 04.03.2011 10:36:09 vasta tsitaadiga

Samas kui ma panen kuulutuse:
M: "Protsessori intel i7 990x hinnaga 599€" ning teemas täpsustav info ja profiilis on asukoht kirjas siis pole kunagi kellelgi küsimust tekkinud kus kaup asuda võiks, muidugi hääletasin ka poolt, kuid võiks pigem sellise reegli teha, et kaupa pakkudes võetakse aluseks, et kaup asub profiilis olevas linnas, vastasel juhul tuleb see märkida teemasse.

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:40:19 vasta tsitaadiga

Minu põhjendus on privaatsus. Mul on selleks õigus ja ma ei soovi olla ultimaatumi ees, kas loobuda äritsemisest või kauba(seda võib muidugi teha ja teengi)/enda auskoht profiilis täpsustada.
Minu ärieetika on korras ja müügiteemadesse üritan ikka kauba asukoha ilusti märkida - mõistan, et hoiab muidu vajaliku vaeva pärimise/vastamise ajaraiskamisega, aga kui müüja on kaubast ka huvitatud, on meie keskkond piisavalt aktiivne, et ta saab kõik vajaliku info piisava aja jooksul.

Profiili vägistamist ma heaks ei kiida, aga teemasse müüdava artikli asukoht on elementaarne ja viisakas ärieetika. Selleks tuleks inimest ikka õpetada, mitte sundida.


viimati muutis Mario. 04.03.2011 10:42:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:40:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kuna taas ühes teemas pidin küsima asukohta

On see nii raske või icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:50:43 vasta tsitaadiga

Ei väidagi et peaks olema kohustuslik profiilis, kui ei taha panna profiili siis ei pea aga kui müüd miskit siis profiilis puudumise korral peaks olema teemas asukoht kirjas.

ossa kirjutas:
tsitaat:

Kuna taas ühes teemas pidin küsima asukohta

On see nii raske või icon_rolleyes.gif


Miks peaksin kellelegi tasuta UP-i tegema ja üldse näppe ja arvuti klaverit kulutama kellegi teise laiskus/mugavuse/ülbuse tõttu icon_question.gif

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:54:05 vasta tsitaadiga

Täielikult poolt. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 11:08:31 vasta tsitaadiga

MarioA.'ga nõus, kui ma ei taha oma asukohta avaldada, siis pole see ka ostja asi, kus mina või kaup asuvad.

Võin vabalt vahendada kolmanda poole müüki ja jällegi on see minu enda asi, kas ma tahan seda infot avaldada või ei taha.

Pigem on müüja huvides võimalikult selgelt kauba asukohta väljendada, aga see ei peaks olema kohustus!

mazdagti kirjutas:
Miks peaksin kellelegi tasuta UP-i tegema ja üldse näppe ja arvuti klaverit kulutama kellegi teise laiskus/mugavuse/ülbuse tõttu icon_question.gif


ot:
Miks sa ennast niimoodi vastandad ja teiste käitumist negatiivselt tõlgendad?
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 11:09:14 vasta tsitaadiga

Erapooletu icon_cool.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 11:20:39 vasta tsitaadiga

Linna või maakonna täpsusega kauba asukoha avalikustamine nüüd küll privaatsust väga rikkuda ei tohiks.

Mis puutub igasugusse vahendamisse, siis tegelikult ei vaata me selle peale väga positiivselt.

Saan aru, kui müüakse vanaemale kuuluvat vokki, aga kui müüakse eluterve sõbra kraami, siis siin tekib küsimus miks see sõber ise end ära ei registreeri ja ise oma kraami ei müü.

Liiati kui teise kasutaja nimel tehtud äriteemad on lausa keelatud.

Niivõiteisiti - küsitluse järgi tundub, et asukoha kohustuslikkuse nõude viime varsti reeglitesse sisse thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fireplay
HV Guru
fireplay

liitunud: 03.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 11:21:46 vasta tsitaadiga

Poolt icon_cool.gif
_________________
Ost/müük/vahetus
Helista ja saame kokkuleppele.
+372 50 414 31
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 3 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 11:49:18 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
Krt. teeks ettepaneku kõik ilma asukohata müügiteemad ettehoiatamata kustutada ja sellekohane reeglimuudatus ka sisse viia icon_idea.gif Minu silmis ei ole vaja küll ausal kaupmehel oma asukohta varjata ning kaob ka oht reaaleste asjatute negatiivsete jagamisele icon_exclaim.gif Miks pean alati tegema postituse, et kus asub icon_question.gif Üldiselt ülimalt tüütu icon_evil.gif Samas vaadates suletud sellekohast teemat siis seal oli asukoha kirja panemise toetajate hulk üle 80%, kas nii suurel enamusel polegi jõudu et foorumi reeglitesse muudatus teha icon_eek.gif

Ehk siis: Kui pole profiilis asukohta ja ka teema esimeses postituses, kuulub teema kustutamisele icon_idea.gif
Ei.
Nagu ei pea profiilis olema ka telefoni, vanust, sugu, postiaadressi, pärisnime jne.
Mis hullu biznest sa siin ajad siis et lausa närvidele käib?
Mis enamuse jõudu puutub siis see on demokraatia ehk bolshevism, õnneks siin see ei kehti.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 11:58:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Niivõiteisiti - küsitluse järgi tundub, et asukoha kohustuslikkuse nõude viime varsti reeglitesse sisse thumbs_up.gif


Siis võiks tõesti olla et esimeses postituses peab olema asukoht kirjas kui asukoht puudub profiilis või on profiili asukohast erinev icon_idea.gif siis peaks olema hundid söönud ja lambad terved thumbs_up.gif

smurfer kirjutas:
MarioA.'ga nõus, kui ma ei taha oma asukohta avaldada, siis pole see ka ostja asi, kus mina või kaup asuvad.


Äkki ütled ka põhjuse, miks salatseda kauba asukohaüle? Tõsiselt tahaks seda põhjust teada! Minul kui ostjal peaks ikka olema teada, kas pean arvestama saatekuludega või oleks võimalik ise järgi minna! Ning kui müüja on aus, siis ei näe ka põhjust käest-kätte tehingu mitte tegemiseks icon_idea.gif

smurfer kirjutas:
mazdagti kirjutas:
Miks peaksin kellelegi tasuta UP-i tegema ja üldse näppe ja arvuti klaverit kulutama kellegi teise laiskus/mugavuse/ülbuse tõttu icon_question.gif


ot:
Miks sa ennast niimoodi vastandad ja teiste käitumist negatiivselt tõlgendad?


Olen saanud niimõnigi kord üsna "kena" vastuposti kui kirjutan:
tsitaat:
Asukoht Kapa-Kohila?

Piisab vastuseks?

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 11:58:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nagu ei pea profiilis olema ka telefoni, vanust, sugu, postiaadressi, pärisnime jne.

ära pinguta üle, selliseid asju ei nõuta

Ostja seisukohast (eriti kui müüja pole online ja teemas või privale kohe ei vastata) on mõnikord vaja hetkeliselt otsustada, kas ta teeb pakkumise või mitte.
See aga sõltub konkreetselt kauba asukohast - kui kaup asub ostjaga samas piirkonnas, oleks see win-win olukord mõlemale.
Miks on vaja mingit peitusemängu mängida icon_question.gif

Paranoilisusega ei maksa ka üle pingutada icon_idea.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 12:06:04 vasta tsitaadiga

Selle Tanel-i toodud tsitaadi kirjutajale siis vastuseks:

Minuarust pole ausal kaupmehel kohe kindlasi mingit põhjust oma asukohta/kontakte varjata, pigem tekitab nende andmete avaldamine usaldust tema vastu. Arvan et ma pole teps mitte ainuke kes nii arvab

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 13:08:05 vasta tsitaadiga

Mind ajab närvi see väljend "teeme kohustuslikuks" icon_exclaim.gif
Teeme kohustuslikuks parem alghinna kajastamise, miks pean MINA oma aega,närve, näppe, klaviatuuri jms. kulutama, kui juba eos tahab ostja tegelikult suuremat hinda, kui mina selle asja eest maksaksin? Kõike ja mida veel võiks kohustuslikuks teha... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 13:33:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

miks pean MINA oma aega,närve, näppe, klaviatuuri jms. kulutama

Sest TEIE soovite seda kaupa ? Keegi ei käse osta eraisiku käest, e-pood lahti, fikseeritud hind ja palun - korras. Saate täispika garantii ka kaasa.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 13:46:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sest TEIE soovite seda kaupa ? Keegi ei käse osta eraisiku käest, e-pood lahti, fikseeritud hind ja palun - korras. Saate täispika garantii ka kaasa.

Just nimelt, garantiiaja näitamise võiks ka kohustuslikuks teha icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 13:49:32 vasta tsitaadiga

No garantii kohta on põhimõtteliselt otsustatud seda, et müüja peab kaubale andma käimaminekugarantii ja see kestab maksimaalselt 7 päeva.
Ehk siis ei ole seda, et ostja hakkab kasutama eset alles 2 nädala pärast ja siis selgub, et ese ei töötagi.

Aga see ei ole veel reeglitesse raiutud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 13:54:12 vasta tsitaadiga

teemasse kirja kaks olulist asja hind ja asukoht. sellest tulenevalt siis võimalikud erisused transpordil. kes kujutab ette oma privaatsuseillusiooni, lasku oma kola müüa kellelgi, kellelt ei pea postide viisi nuiama ja lunima asukohta ja detaile.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 13:55:23 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
tsitaat:

Sest TEIE soovite seda kaupa ? Keegi ei käse osta eraisiku käest, e-pood lahti, fikseeritud hind ja palun - korras. Saate täispika garantii ka kaasa.

Just nimelt, garantiiaja näitamise võiks ka kohustuslikuks teha icon_wink.gif


Milleks minna äärmustesse... 90% HV-st asjadel ei ole garantiid, kuna on seisma jäänud või midagi sellist. Poest ostes võid sa garantiid nõuda.

Ise olen kindlalt poolt asukoha näitamisega, on päris mitu korda olnud nii, et alles kauba ostmise lõpus saan teada, et kaup asub kuskil Lõuna-Eestis ja tuleb juurde maksta(asi ei ole siin hinnas, vaid põhimõttes).
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 14:00:11 vasta tsitaadiga

Ka minul ei ole asukoha näitamise vastu midagi, kuid see võiks olla pigem soovituslik, s.t. kui kauba asukoht erineb profiilis näidatust...bla,bla,bla..., sest muidu tekib küsimus, milleks profiilis enda asukohta üldse näidata icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 14:02:02 vasta tsitaadiga

Samuti täielikult poolt... Olen nii mõnigi kord jätnud asja ostmata kasutaja käest, sest ma ei ole saanud piisavalt kiiresti infot kus toode asub ning seega olen läinud ostnud kuskilt mujalt.
Privaatsust sellega kindlasti ei rikuta kui sa märgid teemasse kauba asukoha...


viimati muutis TaaviS 04.03.2011 14:04:27, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 14:04:04 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Ka minul ei ole asukoha näitamise vastu midagi, kuid see võiks olla pigem soovituslik, s.t. kui kauba asukoht erineb profiilis näidatust...bla,bla,bla..., sest muidu tekib küsimus, milleks profiilis enda asukohta üldse näidata icon_rolleyes.gif

Kui su enda asukoht on profiilis märgitud, siis ei olegi eraldi vaja kauba asukohta märkida, sest loogiliselt võttes kaup asub sinu juures.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 14:31:39 vasta tsitaadiga

Tsiteeriks selle kõige peale teemaalgataja profiili:
tsitaat:

asukoht: Kord siin ja siis seal ehk kus jope ripub. Asjad kõik Tagadil, Saku vallas.

Kui ma nüüd tahan selle AHV-i käest midagi osta , kas siis pean arvestama lisakuluga, et asjad on kõik Tagadil, või peaksin ikkagi oma klaviatuuri kulutama (RAHA kulutama helistamise peale icon_exclaim.gif ), et küsida , kus ta oma jope riputab lähipäevil icon_question.gif
Tundub, et kui tahan osta, siis ikkagi tuleb natuke ennast liigutada ja uurida, kust ma asjad kätte saan icon_rolleyes.gif
Kui ma kirjutan kohustuslikus korras müügikuulutusse, et asjad asuvad Haabneemes, siis see ju ei tähenda praktiliselt midagi, võib olla sõidan homme Saaremaale icon_question.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 14:36:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui ma kirjutan kohustuslikus korras müügikuulutusse, et asjad asuvad Haabneemes, siis see ju ei tähenda praktiliselt midagi, võib olla sõidan homme Saaremaale icon_question.gif


Ja siis? Sinu asi on bürokraatiat järgida.

Ei tasu muretseda, tuleb uus ettekirjutus mõne hädalise ajendil.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 04.03.2011 14:38:50 vasta tsitaadiga

On ikka oluline probleem päevakorral eusa_wall.gif

Kui ei suuda vajadusel müüja käest asukohta küsida, siis võib tegu olla meditsiinilise probleemiga. Nagu lasteaed juba...
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 14:41:05 vasta tsitaadiga

Delta,

tsitaat:

Ostja seisukohast (eriti kui müüja pole online ja teemas või privale kohe ei vastata) on mõnikord vaja hetkeliselt otsustada, kas ta teeb pakkumise või mitte.
See aga sõltub konkreetselt kauba asukohast - kui kaup asub ostjaga samas piirkonnas, oleks see win-win olukord mõlemale.
Miks on vaja mingit peitusemängu mängida?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sander989
Kreisi kasutaja
sander989

liitunud: 18.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 14:49:09 vasta tsitaadiga

Ma olen ka poolt. Samas igale kuulutusele võiks AH ja OK hinna ka alati panna.
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 04.03.2011 15:08:03 vasta tsitaadiga

Kummalgi poolel on eeldatavasti huvi, sundi pole ja kumbki ei tegele heategevusega. Kui müüja ei suuda
kauba tegemiseks piisavat infot jagada siis on see tema probleem, kes siin kahju kannab?
Ma ei mõista miks paari tohlaka või siis üksikute ebameeldivate kogemuste pealt peab
järjekordseid reegleid tekitama.

p.s Üldiselt võiks reeglite vormistuse üle vaadata ja struktuuri korrastada. See punase ja boldi läbu lausa irvitab reeglile nr 2 näkku:

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 15:11:59 vasta tsitaadiga

Poolt ja samas võiks olla ka märgitud, et mis kanaleid pidi soovib müüja kaubast lahti saada, et kas "ainult käest-kätte", "smartpost", "eesti post", "cargobus" või "vahet pole"
_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 15:13:12 vasta tsitaadiga

kui asja asukoht on erinev profiilis olevast asukohast, siis võiks ostja ära märkida asukoha, kui kauba asukoht nagunii sama on, siis annab see ainult töö üliagaratele modedele, kes saavad teemasi kustutada ja kasutajaid vihaseks ajada
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 15:16:27 vasta tsitaadiga

Ja kui ma liigun Tallinna-Tartu vahet tihti, siis saan iga kord teemat bumpida updatega, et nüüd olen siin ja nüüd seal? icon_biggrin.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 15:17:57 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
kui asja asukoht on erinev profiilis olevast asukohast, siis võiks ostja ära märkida asukoha, kui kauba asukoht nagunii sama on, siis annab see ainult töö üliagaratele modedele, kes saavad teemasi kustutada ja kasutajaid vihaseks ajada


Just seda me soovimegi teha.

Linna/maakonna täpsusega kauba asukoha teavitamine ei võta ju ometi privaatsusetükki küljest.

maatriks kirjutas:
Ja kui ma liigun Tallinna-Tartu vahet tihti, siis saan iga kord teemat bumpida updatega, et nüüd olen siin ja nüüd seal? icon_biggrin.gif


Kas liigud tihti niimoodi kaubaga koos? icon_biggrin.gif
Piisab lihtsalt teavitamisest, et kaup asub sinu lähedal ja liigud tihti ringi, seega paluks ette teavitada/helistada vms

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 04.03.2011 15:18:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ostja seisukohast (eriti kui müüja pole online ja teemas või privale kohe ei vastata) on mõnikord vaja hetkeliselt otsustada, kas ta teeb pakkumise või mitte.
See aga sõltub konkreetselt kauba asukohast - kui kaup asub ostjaga samas piirkonnas, oleks see win-win olukord mõlemale.
Miks on vaja mingit peitusemängu mängida?

Veebikaubandus ongi loomult pikatoimeline asi. Kui on vaja midagi ruttu, siis ainuke variant on helistada müüjale otse või osta asi poest. See kiire pakkumise jutt on demagoogia, sest miski ei garanteeri, et saad nobeda vastuse. Isegi kui kauba asukoht on pandud maja-täpsusega.

IMO on jätkuvalt tegemist pseudoprobleemiga. Ise olen asukoha ebamäärasuse korral postitanud stiilis: "summa XX Tallinnas" ja ongi kogu lugu.

blas kirjutas:
Ma ei mõista miks paari tohlaka või siis üksikute ebameeldivate kogemuste pealt peab
järjekordseid reegleid tekitama.

p.s Üldiselt võiks reeglite vormistuse üle vaadata ja struktuuri korrastada. See punase ja boldi läbu lausa irvitab reeglile nr 2 näkku:

Poleks osanud paremini kokku võtta...
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 04.03.2011 15:19:23 vasta tsitaadiga

Igatpidi pooldan seda otsust. Endal on mul lisaks veel linnaosa profiilis, et ostja/müüa saaks ülevaate, kuidas logistilist poolt organiseerida (kui juhtub samas linnas olema).

Anonüümsuse kadumist ei karda. Kui piirkonnas küsima hakatakse kõigi käest, kas nemad on just HV kasutaja Traf, eks siis mõtlen uuesti selle peale. icon_lol.gif


viimati muutis Traf 04.03.2011 15:20:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.03.2011 15:19:39 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
kui asja asukoht on erinev profiilis olevast asukohast, siis võiks ostja ära märkida asukoha, kui kauba asukoht nagunii sama on, siis annab see ainult töö üliagaratele modedele, kes saavad teemasi kustutada ja kasutajaid vihaseks ajada
Ja veel rohkem tööd isehakanud modedele icon_lol.gif
Ma selliseid saatnud ikka konkreetselt...
Muidu olen 2 käega poolt, et isiku asukoht peab olema profiilis olemas ja õige thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 15:20:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Veebikaubandus ongi loomult pikatoimeline asi.

Aga ei pea olema pikatoimeline ja me oleme siin foorumis küllalt erinevaid arendusi teinud, mis hõlbustavad äritegemist.

tsitaat:

Ise olen asukoha ebamäärasuse korral postitanud stiilis: "summa XX Tallinnas" ja ongi kogu lugu.

täiesti piisav ja OK thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matu21
HV Guru
matu21

liitunud: 24.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 16:51:53 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kas liigud tihti niimoodi kaubaga koos? icon_biggrin.gif

Mul on olnud küll juhuseid, mil olen öelnud, et asi on tallinnas, elan sellel aadressil. Paar päeva vaikust ja siis järsku kõne - Olen uksetaga, tulin ostma. Paraku mina ise teises Eesti ostas icon_razz.gif

Leian ka, et ikka liiga mugavateks tahavad inimesed saada juba.
Ja kuna ammu enam ise upitada oma teemasid ei saa, siis on müüja seisukohalt ikkagi palju kasulikum teha teema nii, et potentsiaalsel ostjal tekiks küsimusi.....


Seega mina ütlen, et "soovituslik" oleks asukoht panna.

_________________
Kõik, mis mul müügiks on, küsi julgelt soodushinda : www.digimarket.ee
Kõiki kaupasid saan müüa ka järelmaksuga thumbs_up.gif
Kasutatud arvutid ja laptopid Tartus, Vanemuise 43
Kommentaarid: 1393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1057
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 17:42:27 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Tsiteeriks selle kõige peale teemaalgataja profiili:
tsitaat:

asukoht: Kord siin ja siis seal ehk kus jope ripub. Asjad kõik Tagadil, Saku vallas.

Kui ma nüüd tahan selle AHV-i käest midagi osta , kas siis pean arvestama lisakuluga, et asjad on kõik Tagadil, või peaksin ikkagi oma klaviatuuri kulutama (RAHA kulutama helistamise peale icon_exclaim.gif ), et küsida , kus ta oma jope riputab lähipäevil icon_question.gif
Tundub, et kui tahan osta, siis ikkagi tuleb natuke ennast liigutada ja uurida, kust ma asjad kätte saan icon_rolleyes.gif
Kui ma kirjutan kohustuslikus korras müügikuulutusse, et asjad asuvad Haabneemes, siis see ju ei tähenda praktiliselt midagi, võib olla sõidan homme Saaremaale icon_question.gif


Kui oma profiili nii kirjutan, siis on mul ka seal Tagadil alati inimene kes paari päeva jooksul saab tehingu teoks teha icon_exclaim.gif või su väike herneterake ei suuda sellist asja välja genereerida? Ning oma teemadesse kirjutan ka alati et kokkuleppel saab Tallinna ja enamikel juhtudel lisan sinna ka et asjad asuvad Tagadil icon_evil.gif seega herneke mõtle enne kui räuskama kukud icon_idea.gif

Samas pole keegi suutnud miskit veel põhjenduseks tuua kauba asukoha mitteavaldamiseks, sellist mis ei pärineks lasteaia liivakastist icon_idea.gif

Ning ei tohiks ju olla ka keeruline teha nii, et teema algatamisel panna lahter kuhu kohustuslik kirjutada asukoht või klikkida linnuke kasti "asukoht sama mis profiilis". Iseasi kas keegi viitsib selle foorumisse sisse viia.

Seega ootan mina endiselt põhjendust: Miks peaks aus kaupmees varjama oma kontakte?

matu21 sellisedi on sul palju olnud? Ning selle upitamise kohapealt, HV pole heategevusorganisatsioon icon_idea.gif siis võiks ju ilma lisatasuta teha hulgiteemasid ka ning esiletõstetuid jne. thumbs_up.gif



Lisaks selle hiina asjaga olen ka nõus et peaks olema alghinnaks ikka hind millega inimene on nõus ka asjast loobuma icon_exclaim.gif

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 04.03.2011 17:48:45 vasta tsitaadiga

ma lisaks arsti tõendi ka ja hullu paberid, et kindel olla et tegu pole paanilise pätiga
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 18:00:31 vasta tsitaadiga

Aga doping?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matu21
HV Guru
matu21

liitunud: 24.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 18:58:03 vasta tsitaadiga

Ja ma väga kahtlen, et sa nt AK-st midagi osta soovides ei küsi igaks juhuks üle, et kas ikka on olemas, ehkki veeb näitab, et on vaid sõidad kohe kohale.

Tagatipuks võiks ju nõuda kaardimakse võimalust icon_lol.gif

_________________
Kõik, mis mul müügiks on, küsi julgelt soodushinda : www.digimarket.ee
Kõiki kaupasid saan müüa ka järelmaksuga thumbs_up.gif
Kasutatud arvutid ja laptopid Tartus, Vanemuise 43
Kommentaarid: 1393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1057
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
keevitaja
AM 10 aastat
keevitaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.03.2011 19:23:25 vasta tsitaadiga

väike täpsustus. kindlasti tuleks ka ära märkida, kas kauba saab kätte äratoodud asukohast või kaup liigub ennem üle andmist kuhugi, kus tehing toimub. Sel juhul oleks passlik ära märkida kauba liikumise marsruut koos vahendiga, millega kaupa liigutatakse. Näiteks kui kaup asub Keilas, kuid omanik soovib seda üleanda Tallinnas siis märkida:

Kauba praegune asukoht: Keila
Üleandmiskoht: Tallinn
Kauba liikumise marsruut: Keila - Paldiski mnt - Tallinn
Transpordi liik: Harjumaa bussiliinud
Transpordi liigi aleternatiiv: pöidlaküüt

EDIT: juhul kui asukoht ja üleandmis koht ei ühti, siis peaks ka ära põhjendama, miks ei saa seal kaupa üleanda kus kaup teema tegemise hetkel asub!

_________________
Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks!
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tomshore
HV kasutaja


liitunud: 20.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 19:23:29 vasta tsitaadiga

Pseudoteema, mis näitab nõrka suhtlemisoskust.
Kuigi omal profiilis asukoht kirjas ning üldjuhul märgin ka teemasse kauba asukoha ei näe ma sellise paranoia ravitsemiseks vajadust pseudokohustusteks.
Labiilse närvikava korral, mis ärritub ka nii tühise probleemikese peale, mida liiga tihti just ei esine, tuleks siiski meditsiinilist abi otsida. Peace beer_yum.gif

PS. Kui müüja ja ostja omavahel veidi rohkem SUHTLEMA hakkavad, kaovad paljud probleemid iseenesest (näiteks mitmesugused möödarääkimised kauba olukorra suhtes jne jne). Hea müüja täidab seda nn. tulevast kohustust ka sundimata. Rohkem tolerantsi HV foorumisse, vot selle peaks kohustuslikuks muutma!
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 20:03:11 vasta tsitaadiga

Delta kirjutas:
Veebikaubandus ongi loomult pikatoimeline asi. Kui on vaja midagi ruttu, siis ainuke variant on helistada müüjale otse või osta asi poest. See kiire pakkumise jutt on demagoogia, sest miski ei garanteeri, et saad nobeda vastuse. Isegi kui kauba asukoht on pandud maja-täpsusega


Olen selle poolt, et inimene ikka märgib ära kus kaup asub. Ei nõustu väitega, et veebikaubandus on pikatoimeline asi. Tihtipeale olen siit HinnaVaatlusest ostnud asju ja kätte saanud mitme tunniga ja see teebki asukoha kirjutamise vajalikuks.

Näiteks võin tuua enda konsooliostu. Lihtsalt mingit mänguvideot vaadates otsustasin et on soov osta konsool, tegin kohe HinnaVaatluse lahti, avasin korraga kõik konsoolimüügikuulutused ja hakkasin vaatama. Esimene asi muidugi hind, kui hind oli kõrge, kohe aken kinni, järgmisena asukoht. Kuna asi on raske, järelikult postikulu oleks olnud suur, seepärast oli tähtis teada kas konsool asub ikka minuga samas linnas, kui polnud märgitud kus asub siis kohe kah aken kinni. Kui ma tahan midagi kiires korras osta siis ma ei hakka lootma selle peale et äkki järgmise poole tunni jooksul müüja sisse logib ja mulle vastab vaid liigun edasi nende müügiteemade juurde kus märgitud kus ese asub. Mõnikord on ka olnud et teiste kuulutuste hulgast pole leidnud mida vaja ning siis olen pidanud küsima kus asi asub aga see on väga tüütu, mitte küsimine ise (ma nii laisk ei ole) vaid vastuse ootamine, peab pidevalt HinnaVaatlust külastama lootuses et äkki müüja välja ilmunud, ja kogu see jama ainult sellepärast et pole öeldud kus kaup asub. Pealegi kui tegu on mingi kalli esemega siis eelistan käest-kätte tehingut, seepärast on tähtis teada asukohta, kui see asub teises linnas siis ma ei hakka enam mõtlemagi ostu peale.

Ning müüjale ei saa iga kord kord helistada, sest telefoni nr pole siin just paljudel kirjas, ning vot sellest ma saan vägagi aru. Telefoni nr on midagi palju privaatsemat ja ise kah hea meelega ei kirjutaks seda. See küll kiirendab ostu-müügi protsessi üsna tihti, kuid teades kus linnas sa elad, ei avalda sinu kohta mitte mingit tähtsat informatsiooni, kuid kui sinu number on nähtaval siis mine tea mis tüütavate inimeste kätte see võib sattuda.

See, et müüja/ostja ei vasta kiiresti on juba ülbus nende poolt. Kui ise midagi müün siis üritan kontrollida HinnaVaatlus vähemalt korra iga poole tunni jooksul, ükskõik kus ma siis ka ei oleks. Loomulikult see müüja enda asi millal vastata, kui sa ei raatsi oodata, võid edasi liikuda, kuid see näitab milline inimene müüja on, ning kui ma ikka tunnen et tal on üsna savi siis ma parem otsin mõnda teist kuulutust. On olnud nii et olen juba müüjaga kokku leppinud hinnas, järgi uurinud kõik mis vaja kauba kohta, öelnud et olen kindel ostja ning andnud oma andmed, jäänud ainult küsida müüja pangaarve nr ja nimi, ja siis olen jäänud vastust ootama 3 päeva. selline asi tekitab küsimust kas üldse saata sellisele isikule raha, olgu tal neid positiivseid palju iganes. Kui sul ikka ostjaga kokku lepitud et läheb äriks siis sa ei kao midagi ütlemata 3 päevaks. ma oleks selle aja jooksul kauba juba mujalt saanud, lihtsalt mina ju leppisin kokku inimesega et ma ostan temalt.. mõni ikka peab lubadustest kinni.

sander989 kirjutas:
Samas igale kuulutusele võiks AH ja OK hinna ka alati panna.


Mis puudutab AH ja OK märkimist, siis nõustun ja ei nõustu. Kui ma müün mingit vana asja (praegu võin tuua näiteks oma akustilist kitarri mida müün), siis mul pole suurt aimu mis hinnaga ta võiks liikuda. Kitarr mul seisnud juba mitu aastat niisama, pealegi kunagi veel saadud kah mitte ostmise vaid vahetamise käigus, niiet ma ei oska talle mingit hinangut anda. kui ma pakuks huupi mingi hinna, siis võib juhtuda 2 asja - 1) ma hirmutan potentsiaalse ostja ära 2) müün ära liiga odavalt, samas kui ostja oleks olnud äkki nõus palju rohkem maksma (tean jah et olen ahne).
On olnud mitu korda nii et inimene küsib palju ma siis ikkagi tahan asja eest, ütlen talle huupi mingi hinna, sest ma ei tea palju asi väärt on ja siis kohe on näha, enam ei tule mingit vastust inimeselt. Siis olen pidanud kohe kiiresti juurde kirjutama, et kui hind liiga kõrge siis võin ka odavamalt ära anda, sest mul tähtsam asjast lahti saada lõpuks ometi. Niiet sellistel juhtudel võiks vastupidi olla, et ostja ise pakub niipalju kui ta arvab et on nõus selle eest välja käima.

Samuti võiksid inimesed ikka kinni pidada alghinnast. arusaadav et kui sa näed et isegi alghind natukene liiga krõbe sinu jaoks, siis küsid kas saaks äkki odavamalt. samas aga kui müüja on märkinud et AH on nt 100euri, ning OK on 250euri (ehk siis see vahemik on üsna suur), peaks olema loogiliselt arusaadav, et 100 on see piir kuhumaani müüja oleks viimasel võimalusel nõus laskuma, aga alla selle oleks ju täiesti tobedus hinda lasta, kui alguses oli plaan saada 250. Aga ei, ikka tulevad ja kõik rõõmsalt hakkavad laduma hindasi mis ei küündi alghinnanigi. see et üks loll pakkus 50euri kõigest, ei tähenda ju nüüd et tema üle trumpamiseks sa võid pakkuda 55, ja järgmine pakub 60. alghind ju märgitud et 100! see kõik oli loomulikult ainult näide, aga isegi olen müünud täielikult uut asja, isegi avamata, alghinnaks määranud poole poehinnast, ja ostakohe hinnaks nt 75%. ja juvist inimestel seal ajus miski hakkab kohe tööle ja nad tulevad välja sellise "geniaalse" loogikaga, et kuna ma müün tuttuut asja palju odavamalt kui poehind, siis ma vist ei hooli rahast, ning hakkavad pakkuma mulle nt 10-20% poehinnast. Ma päris ei saa aru inimestest. ma oleksin nõus kui saaksin poehinnast kasvõi 10euri maha, aga kui sulle pakutakse 600eurist asja täielikult uuena 300euri eest, sa ei hakka ju talle pakkuma 100 euri. tegu pole ju heategevusega, kui müüjal on pandud alghind siis alla selle oleks loogiline mitte pakkuda. Ühekorra võib ju muidugi küsida, selle vastu pole ka minul midagi, et kas saaks ka odavamalt, äkki müüja juba selle ajaga nõus hinda langetama, kuid kui 10 lammast kõik järjest hakkavad pakkuma mingit ulmeliselt madalat hinda, siis asi pole õige. Alghind on alghind, ning kui müüja on nõus müüma madalamalt siis ta aja jooksul langetab alghinda. mitte aga nii et asja alghind on 100, keegi oinas pakub 50. nädala pärast müüja langetab alghinna 75 peale, sama pakkuja pakub nüüd 25... paneb muigama selline asi. või siis näiteks müüsin täiesti uut ja avamata asja mille olin võitnud. tegu oli asjaga mis maksis poes mingi 200euri, ja ma küsisin selle eest sada. mulle pakuti 10. kui ütlesin et tegu pole heategevusega ja nii odavalt ei müü, siis sõimati nägu täis et mina ju võitsin selle, miks nemad siis peaksid nüüd mingit kõrget hinda selle eest maksma...

Kuid ärge arvake et ma ainult ostjaid süüdistan alghinnaga valesti ümberkäimises. Ka mõned müüjad siin imelikud. ise pole selles ostus osa võtnud, aga kaupa otsides jäi silma üks müügiteema, kus müüjal oli ilusasti märgitud nii AH kui ka OK. võtame näiteks et AH on 200 ning OK on 300.
Pakuti 200, müüja ütles et väga hea pakkumine aga võiks olla natukene kõrgem. Pakuti 220, müüja ütles, et no natukene veel. Keegi pakkus 240, müüja ütles et väga hea juba, peaagu valmis müüma juba icon_exclaim.gif, pakuti 250, müüja vastas, "no pane veel 50 otsa ja asi on sinu!"...... Ma ei saa aru mis kasu on alghinnal sellisel juhul? Arusaadav, et ostja polegi sunnitud müüma alghinnaga ning OK on just see hind mida müüja tavaliselt soovibki kätte saada, aga ikkagi, sellises olukorras on tegu rohkem müüja poolse alatusega, kus ta ei kavatsegi asja müüja alla OK hinna, kuid jätab ostjatele teise mulje. See pole kõll kuidagi keelatud ja mõni võib öelda isegi et tegu väga kavala ja targa müügistrateegiaga, kuid ikkagi see on üsna alatu müüja poolt ning arvatavasti raiskas päris paljude inimeste aega. Kui sa kohe algusest peale tead et sa ei kavatse alla OK hinna müüa, siis ei tohiks sa seda ka määrata, või siis vähemalt mitte nii madalale võrreldes OK hinnaga.

vabandan muidugi et keskendusin nii pikalt valele teemale, aga usun et ka AH ja OK hindasi puudutavaid reegleid tuleks kuidagi karmistada, et oleks vähem läbu.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 20:16:54 vasta tsitaadiga

Kuigi panin, et olen poolt siis tegelikult võiks olla tegu (rangelt) soovitatava väljaga. Päris sundida ei tundu nagu eetiline olevat, kuigi inimese enda müügiedukuse huvides võiks see juba kasvõi kirjas olla. Privaatsus on ammu surnud, kui keegi veel ei teadnud icon_razz.gif Minu meelest pole eriti paslik ka liigselt paranoiat üleval hoida, kasvõi enda närvikava huvides.

Olen jätnud mitmele asjale pakkumise tegemata kuna puudub täielik müüjapoolne info - ei ole teemas ega profiilis määratud asukohta. Kui number on olemas, siis olen helistanud küsimaks täiendavat infot aga seda näeb veelgi harvemini kui asukohta ennast. Seda eelkõige siis, kui asi pole tõesti suhteliselt eksklusiivne või haruldane.

Samas näitejuhtum - 2 inimest müüvad mälu, ühel on asukoht ja number kirjas, teisel pole kumbagi, olgugi, et mõlemad võivad nt Tallinnas paikneda/elada. Tulemus on ikka see, et ostan inimeselt, kes on enda info avaldanud kuna temaga ma tean, et on kergem äri teha.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 20:46:51 vasta tsitaadiga

Erapooletu, kuna tõstatatud probleem ei häiri mind.
Mul on profiilis asukoht olemas. Lisaks müügiteemat tehes märgin ära, kus kaup asub ja lisan postitamisvõimaluse. Võib-olla mu teemad sellepärast aeguvadki nii kiiresti, sest mul on seal liiga põhjalik info ja kellelgi pole põhjust sinna postitada? eusa_think.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 21:02:32 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Delta kirjutas:
Veebikaubandus ongi loomult pikatoimeline asi. Kui on vaja midagi ruttu, siis ainuke variant on helistada müüjale otse või osta asi poest. See kiire pakkumise jutt on demagoogia, sest miski ei garanteeri, et saad nobeda vastuse. Isegi kui kauba asukoht on pandud maja-täpsusega


Olen selle poolt, et inimene ikka märgib ära kus kaup asub. Ei nõustu väitega, et veebikaubandus on pikatoimeline asi. Tihtipeale olen siit HinnaVaatlusest ostnud asju ja kätte saanud mitme tunniga ja see teebki asukoha kirjutamise vajalikuks.

Näiteks võin tuua enda konsooliostu. Lihtsalt mingit mänguvideot vaadates otsustasin et on soov osta konsool, tegin kohe HinnaVaatluse lahti, avasin korraga kõik konsoolimüügikuulutused ja hakkasin vaatama. Esimene asi muidugi hind, kui hind oli kõrge, kohe aken kinni, järgmisena asukoht. Kuna asi on raske, järelikult postikulu oleks olnud suur, seepärast oli tähtis teada kas konsool asub ikka minuga samas linnas, kui polnud märgitud kus asub siis kohe kah aken kinni. Kui ma tahan midagi kiires korras osta siis ma ei hakka lootma selle peale et äkki järgmise poole tunni jooksul müüja sisse logib ja mulle vastab vaid liigun edasi nende müügiteemade juurde kus märgitud kus ese asub. Mõnikord on ka olnud et teiste kuulutuste hulgast pole leidnud mida vaja ning siis olen pidanud küsima kus asi asub aga see on väga tüütu, mitte küsimine ise (ma nii laisk ei ole) vaid vastuse ootamine, peab pidevalt HinnaVaatlust külastama lootuses et äkki müüja välja ilmunud, ja kogu see jama ainult sellepärast et pole öeldud kus kaup asub. Pealegi kui tegu on mingi kalli esemega siis eelistan käest-kätte tehingut, seepärast on tähtis teada asukohta, kui see asub teises linnas siis ma ei hakka enam mõtlemagi ostu peale.

Ning müüjale ei saa iga kord kord helistada, sest telefoni nr pole siin just paljudel kirjas, ning vot sellest ma saan vägagi aru. Telefoni nr on midagi palju privaatsemat ja ise kah hea meelega ei kirjutaks seda. See küll kiirendab ostu-müügi protsessi üsna tihti, kuid teades kus linnas sa elad, ei avalda sinu kohta mitte mingit tähtsat informatsiooni, kuid kui sinu number on nähtaval siis mine tea mis tüütavate inimeste kätte see võib sattuda.

See, et müüja/ostja ei vasta kiiresti on juba ülbus nende poolt. Kui ise midagi müün siis üritan kontrollida HinnaVaatlus vähemalt korra iga poole tunni jooksul, ükskõik kus ma siis ka ei oleks. Loomulikult see müüja enda asi millal vastata, kui sa ei raatsi oodata, võid edasi liikuda, kuid see näitab milline inimene müüja on, ning kui ma ikka tunnen et tal on üsna savi siis ma parem otsin mõnda teist kuulutust. On olnud nii et olen juba müüjaga kokku leppinud hinnas, järgi uurinud kõik mis vaja kauba kohta, öelnud et olen kindel ostja ning andnud oma andmed, jäänud ainult küsida müüja pangaarve nr ja nimi, ja siis olen jäänud vastust ootama 3 päeva. selline asi tekitab küsimust kas üldse saata sellisele isikule raha, olgu tal neid positiivseid palju iganes. Kui sul ikka ostjaga kokku lepitud et läheb äriks siis sa ei kao midagi ütlemata 3 päevaks. ma oleks selle aja jooksul kauba juba mujalt saanud, lihtsalt mina ju leppisin kokku inimesega et ma ostan temalt.. mõni ikka peab lubadustest kinni.

sander989 kirjutas:
Samas igale kuulutusele võiks AH ja OK hinna ka alati panna.


Mis puudutab AH ja OK märkimist, siis nõustun ja ei nõustu. Kui ma müün mingit vana asja (praegu võin tuua näiteks oma akustilist kitarri mida müün), siis mul pole suurt aimu mis hinnaga ta võiks liikuda. Kitarr mul seisnud juba mitu aastat niisama, pealegi kunagi veel saadud kah mitte ostmise vaid vahetamise käigus, niiet ma ei oska talle mingit hinangut anda. kui ma pakuks huupi mingi hinna, siis võib juhtuda 2 asja - 1) ma hirmutan potentsiaalse ostja ära 2) müün ära liiga odavalt, samas kui ostja oleks olnud äkki nõus palju rohkem maksma (tean jah et olen ahne).
On olnud mitu korda nii et inimene küsib palju ma siis ikkagi tahan asja eest, ütlen talle huupi mingi hinna, sest ma ei tea palju asi väärt on ja siis kohe on näha, enam ei tule mingit vastust inimeselt. Siis olen pidanud kohe kiiresti juurde kirjutama, et kui hind liiga kõrge siis võin ka odavamalt ära anda, sest mul tähtsam asjast lahti saada lõpuks ometi. Niiet sellistel juhtudel võiks vastupidi olla, et ostja ise pakub niipalju kui ta arvab et on nõus selle eest välja käima.

Samuti võiksid inimesed ikka kinni pidada alghinnast. arusaadav et kui sa näed et isegi alghind natukene liiga krõbe sinu jaoks, siis küsid kas saaks äkki odavamalt. samas aga kui müüja on märkinud et AH on nt 100euri, ning OK on 250euri (ehk siis see vahemik on üsna suur), peaks olema loogiliselt arusaadav, et 100 on see piir kuhumaani müüja oleks viimasel võimalusel nõus laskuma, aga alla selle oleks ju täiesti tobedus hinda lasta, kui alguses oli plaan saada 250. Aga ei, ikka tulevad ja kõik rõõmsalt hakkavad laduma hindasi mis ei küündi alghinnanigi. see et üks loll pakkus 50euri kõigest, ei tähenda ju nüüd et tema üle trumpamiseks sa võid pakkuda 55, ja järgmine pakub 60. alghind ju märgitud et 100! see kõik oli loomulikult ainult näide, aga isegi olen müünud täielikult uut asja, isegi avamata, alghinnaks määranud poole poehinnast, ja ostakohe hinnaks nt 75%. ja juvist inimestel seal ajus miski hakkab kohe tööle ja nad tulevad välja sellise "geniaalse" loogikaga, et kuna ma müün tuttuut asja palju odavamalt kui poehind, siis ma vist ei hooli rahast, ning hakkavad pakkuma mulle nt 10-20% poehinnast. Ma päris ei saa aru inimestest. ma oleksin nõus kui saaksin poehinnast kasvõi 10euri maha, aga kui sulle pakutakse 600eurist asja täielikult uuena 300euri eest, sa ei hakka ju talle pakkuma 100 euri. tegu pole ju heategevusega, kui müüjal on pandud alghind siis alla selle oleks loogiline mitte pakkuda. Ühekorra võib ju muidugi küsida, selle vastu pole ka minul midagi, et kas saaks ka odavamalt, äkki müüja juba selle ajaga nõus hinda langetama, kuid kui 10 lammast kõik järjest hakkavad pakkuma mingit ulmeliselt madalat hinda, siis asi pole õige. Alghind on alghind, ning kui müüja on nõus müüma madalamalt siis ta aja jooksul langetab alghinda. mitte aga nii et asja alghind on 100, keegi oinas pakub 50. nädala pärast müüja langetab alghinna 75 peale, sama pakkuja pakub nüüd 25... paneb muigama selline asi. või siis näiteks müüsin täiesti uut ja avamata asja mille olin võitnud. tegu oli asjaga mis maksis poes mingi 200euri, ja ma küsisin selle eest sada. mulle pakuti 10. kui ütlesin et tegu pole heategevusega ja nii odavalt ei müü, siis sõimati nägu täis et mina ju võitsin selle, miks nemad siis peaksid nüüd mingit kõrget hinda selle eest maksma...

Kuid ärge arvake et ma ainult ostjaid süüdistan alghinnaga valesti ümberkäimises. Ka mõned müüjad siin imelikud. ise pole selles ostus osa võtnud, aga kaupa otsides jäi silma üks müügiteema, kus müüjal oli ilusasti märgitud nii AH kui ka OK. võtame näiteks et AH on 200 ning OK on 300.
Pakuti 200, müüja ütles et väga hea pakkumine aga võiks olla natukene kõrgem. Pakuti 220, müüja ütles, et no natukene veel. Keegi pakkus 240, müüja ütles et väga hea juba, peaagu valmis müüma juba icon_exclaim.gif, pakuti 250, müüja vastas, "no pane veel 50 otsa ja asi on sinu!"...... Ma ei saa aru mis kasu on alghinnal sellisel juhul? Arusaadav, et ostja polegi sunnitud müüma alghinnaga ning OK on just see hind mida müüja tavaliselt soovibki kätte saada, aga ikkagi, sellises olukorras on tegu rohkem müüja poolse alatusega, kus ta ei kavatsegi asja müüja alla OK hinna, kuid jätab ostjatele teise mulje. See pole kõll kuidagi keelatud ja mõni võib öelda isegi et tegu väga kavala ja targa müügistrateegiaga, kuid ikkagi see on üsna alatu müüja poolt ning arvatavasti raiskas päris paljude inimeste aega. Kui sa kohe algusest peale tead et sa ei kavatse alla OK hinna müüa, siis ei tohiks sa seda ka määrata, või siis vähemalt mitte nii madalale võrreldes OK hinnaga.

vabandan muidugi et keskendusin nii pikalt valele teemale, aga usun et ka AH ja OK hindasi puudutavaid reegleid tuleks kuidagi karmistada, et oleks vähem läbu.

ot:
võiks teha eraldi küsitluse, palju kasutajaid sinu "oopuse" läbi viitsisid/suutsid lugeda icon_smile.gif . No offence...

Niikaua, kuni ka suvalised jorsid (kes HV-kasutajad ei ole) äriteemasid näevad, ei pane oma kõiki kontakte kunagi profiili (pettused!). Aga see ei olnud ka küsimuseks siin teemas, lihtsalt paar postitajat küsis, et miks liigne kartus. Aga lisaks veel - oma müügiteemasid võiks teatavatel tingimustel "uppida". Kui keegi on esimesele postile vastanud, siis pole probleemi, enda viimast posti saab alati uuendada. Aga halvemal juhul (teema tekitaja postitus ainuke) teema aegub ja tuleb see uuesti teha koos selle juurde kuuluvate piltide jmt-ga. Heal juhul leiad sõbra, kes "upib"...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ärifoorumites kauba asukoht linna täpsusega kohustuslikuks! mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.