|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad Linuxit või Windowsi? |
| Linux |
|
30% |
[ 213 ] |
| Windows |
|
62% |
[ 435 ] |
| muu.. |
|
7% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 698 |
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.02.2011 22:23:36
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| suuder, su punktid 1, 3, 4 ja 5 on väga vaieldavad. |
Kolmas punkt progede installi kohta on raudselt linuxi pool eelis, vähemalt siis kui vaadata keskmist kasutajat. Pakihaldur on iga kell kordades mugavam ja parem kui manuaalselt mööda netti installerite taga ajamine. Sama lugu progammide uuenduste koha pealt. Kui on juba mingeid erisoove siis on asi enam-vähem võrreldav winiga kuigi ka enamus vähe eksootilisemaid asju omavad pakke mida käsitsi pakialdurile ette sööta.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
20.02.2011 22:45:29
|
|
|
Näiteks Ubuntu Application manageris vms on üsna kesine programmide valik. Niipalju, kui ise uurisin. Lisaks on Windowsil puhtalt programmide valik tohutult suurem.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Allstar
HV kasutaja
liitunud: 02.01.2007
|
20.02.2011 23:23:02
|
|
|
maatriks, kummaline kuulda. Ubuntu pakihalduris on üle 70% programmidest otse Debiani varamust. Ja mul, kui Debiani kasutajal, on kõik 28623 programmi paari klikki kaugusel.
_________________ Allstar |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
20.02.2011 23:36:50
|
|
|
Üldiselt on "pacman -Ss keyword" minu jaoks tunduvalt kiirem kui läbi mingi graafilise UI sita endale pakki otsida. Mugavam ka. Milleks trukkida linuxi (ubuntu) alla mingeid mõttetuid jubinaid mida nagunii 95% kasutajatest ei kasuta?
Kas selleks, et saaks jälle ühe fakti võrra rikkamaks ja saab rahumeeli windowsi meestele fakki näidata, kui need peaks tulema kobisema enda installimiste lihtsusest?
Need igasugused .deb, .rpm jne on samasugused binaarsed junnid nagu windowsi all on .exe, ainuke vahe selles, et üks on standardne failitüüp mis toimib iga nurga alt- linuxi all on see distrotel erinev ja väga nõmedalt lahendatud.
Vahel paneb muigama ka see kuidas mõni 50mb programmikene linuxi all nõuab 1.5gb eest dependanceid, et end üldse installida. sortsust kompileerimine oli ubuntu all näiteks täielik peavalu, kui polnud korralikku installidokumentatsiooni kaasa pandud, kus oleks siis vajalikud pakid kirjas olnud.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soovija
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.12.2004
|
21.02.2011 00:13:04
|
|
|
sudo apt-get install build-essential checkinstall
sudo apt-get build-dep <package>
"it will install all of the dependencies needed for building that package from scratch."
Dokumentatsiooni pole vajagi selleks, et dependencies teada saada, täiesti sellised toolid olemas. Lihtsalt enda laiskus ja vajadus põhjuseta halvustada, ilma eelnevalt uurimata.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
21.02.2011 00:29:39
|
|
|
| soovija, Jaa, olen kasutanud build-depi ja see on tore asi senikaua kuniks selle paki kohta on repos ka andmed olemas. Tihtilugu oli nii, et source oli mõni nightly build ja repos olevad depid olid täielikult ajast ja arust. Siinkohal ka üks kerge ving, et ubuntul uuendati neid reposid ikka vahest sigaaeglaselt. Igatahes mulle ei meeldinud see aptitudega jahmerdamine. Minu kogemused on muidugi pärit suht ammusest 7.04 ubuntu feisty ajast.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 01:02:31
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Need igasugused .deb, .rpm jne on samasugused binaarsed junnid nagu windowsi all on .exe, ainuke vahe selles, et üks on standardne failitüüp mis toimib iga nurga alt- linuxi all on see distrotel erinev ja väga nõmedalt lahendatud. |
Maitse asi. Jämedalt 90-95% kogu kraamist on kenasti kõigi erinevate pakihaldus süsteemide all olemas ning installitav-hooldatav standadvahenditega. Wini puhul on asi ikka üsna metsapoole selle koha pealt.
| Andykas kirjutas: |
| Vahel paneb muigama ka see kuidas mõni 50mb programmikene linuxi all nõuab 1.5gb eest dependanceid, et end üldse installida |
Kas sama programm on wini all saadaval? Kas ehk oli hoopis "viga" selles, et too konkreetne programmiversioon sõltus mõne baaspaketi versiooniuuendusest mis tõmbas kaasa enamuse OS'i uuendamise?
Wini all on sul igas installitavas programmis dubleeritud kogu kama mis linuxi all on dependency'tes. Muidugi osx'i all on asi veelgi hullem kuid selle kirumiseks on oma teema
| Andykas kirjutas: |
| Minu kogemused on muidugi pärit suht ammusest 7.04 ubuntu feisty ajast |
2.5a on igavik Linuxi maailmas.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
priit
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2001
|
21.02.2011 01:16:32
|
|
|
| Fedora 14 vs Win XP minu suhteliselt üleeilse konfiguratsiooniga lauaarvutil: 64-bitine linux on (reageerimis)kiiruselt hoopis teine maailm XP-ga võrreldes. Prooviks ka Win7 ära, aga sellele pole mu helikaardile draivereid tehtud ja uue(ma) samaväärse soundika ostmiseks (~150€) pole praegu lihtsalt raha...
|
|
| Kommentaarid: 205 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Allstar
HV kasutaja
liitunud: 02.01.2007
|
21.02.2011 01:24:35
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| sortsust kompileerimine oli ubuntu all näiteks täielik peavalu, kui polnud korralikku installidokumentatsiooni kaasa pandud, kus oleks siis vajalikud pakid kirjas olnud. |
apt-cache depends blablabla << ilmselt kehtib ka Ubuntus
| Andykas kirjutas: |
| Need igasugused .deb, .rpm jne on samasugused binaarsed junnid nagu windowsi all on .exe |
aptitude on väha vinge junnihaldur Kahju, et nii vähe saab kasutatud. Tahaks tihedamini end fekalistina tunda.
_________________ Allstar |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
21.02.2011 02:33:24
|
|
|
| Ho Ho, ja hea on näha kui rahvas toob võrdlusse 10a vana Windowsi.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 03:10:44
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Ho Ho, ja hea on näha kui rahvas toob võrdlusse 10a vana Windowsi. |
Pakihalduse koha pealt on wini maailm kinni umbes 15a taguses ajas, seega selle koha pealt erilist vahet pole.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mangroove
HV vaatleja
liitunud: 09.05.2005
|
21.02.2011 04:22:23
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| suuder, su punktid 1, 3, 4 ja 5 on väga vaieldavad. |
Kolmas punkt progede installi kohta on raudselt linuxi pool eelis, vähemalt siis kui vaadata keskmist kasutajat. Pakihaldur on iga kell kordades mugavam ja parem kui manuaalselt mööda netti installerite taga ajamine. Sama lugu progammide uuenduste koha pealt. Kui on juba mingeid erisoove siis on asi enam-vähem võrreldav winiga kuigi ka enamus vähe eksootilisemaid asju omavad pakke mida käsitsi pakialdurile ette sööta. |
Ma ei leia eriti erinevust olevat, kui installimisest rääkida. Tasuta jagatav soft on windoozas ühe googeldamise kaugusel, eelduseks programmi nime tundmine.
Mulle ei tundu programmi nime Google otsingusse sisse toksimine eriti raskem kui pakihaldurisse.
Mingit suvalist pahna repository listidest ikka installima ei hakka?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002

|
21.02.2011 08:39:05
|
|
|
Aga teeks sellise asja nagu 'tuttava-tšiki-arvuti-reinstall' benchmarki. Kui ma installin tuttavale tšikile windowsit, pean ma netist ükshaaval üles otsima koodekid, viirusetõrje, office, multimeedia programmid ja mida veel. 10 asja ükshaaval googeldada, alla sikutada, läbi installeri ja restartide jalutada on ilge pein ausalt öeldes. Kui ma installin tuttavale tšikile ubuntut, pean pakihaldurisse 2-3 linnukest panema ja ok vajutama. Windawsi ehitamise ajal olen ma kogu aeg hiire küljes, linuxi puhul saan samal ajal tšikiga juttu puhuda ja õues suitsu teha.
Sinna lisandub teadmine et windowsit pean ma paari kuu tagant ikkagi spywarest puhastama ja uuesti installima. Linuxi masinal käin külas korra-kaks aastas. Kõigest sellest on lihtne kokku arvutada, et kui ma juba paar korda olen mingit masinat teinud, ja tähele pannud, mida inimene sellega teeb, siis võimaluse korral teen varem või hiljem ühemõttelise ettepaneku teemal 'kui sul oleks linux, saaksime mõlemad palju kergemini hakkama'.
Mis puudutab kompileerimist ja muud sellist, siis selle kerguse-raskuse üle saab vaielda, kuid mõttetu. Kes juba tahab mingit itimehe asja teha, peab tegema ka seda teist itimehe asja - nimelt asjad selgeks tegema omale. Pärast seda pole enam raske midagi. Tavalise inimese elu pole ei windowsis ega linuxis raskem esimeses lõigus kirjeldatust - ja see katab vabalt 90% juhtudest. Kes ei taha tavaline olla, tuleb lõuad pidada ja edasi teenida, aga enda erandit reegliks nimetada et tohi, mis siis et tänapäeva maailmas seda armastatakse.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
21.02.2011 10:24:37
|
|
|
koodekid, viirusetõrje, office ei ole 10 vaid 3 asja. lisaks ei ole nende install märkimisväärselt töömahukam kui 2 klikki pakihalduris.
pakihaldur on kindlasti teatud olukordades mugavam, aga antud juhul vast mitte nii väga.
aga norida võiks ju ka:
suitsetamine on tervisele kahjulik.
kasutajaid ei jäeta adminniõigustesse.
kahemõttelised ettepanekud on enamasti sellistes olukordades intrigeerivamad
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 10:40:15
|
|
|
| Mangroove kirjutas: |
| Mulle ei tundu programmi nime Google otsingusse sisse toksimine eriti raskem kui pakihaldurisse. |
| londiste kirjutas: |
| lisaks ei ole nende install märkimisväärselt töömahukam kui 2 klikki pakihalduris |
Orly? Googelda, leia õige link, kaeva lehelt downloadi alamlehte, tiri asja alla, käivita installer, looda, et ei saanud mingeid pahalasi vahepealt mõne reklaambanneriga kaasa vs programmi nimi haldurisse -> install.
Inimestel on huvitav arusaam lihtsusest.
| kaabakas kirjutas: |
| Linuxi masinal käin külas korra-kaks aastas |
Kui enda vanemad gentoo peale elama panin siis sai 99% hooldusest teha kaugteel. Ainult korra oli vaja füüsilist sekkumist kui üks rauajupp otsad andis.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
21.02.2011 10:57:32
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| koodekid, viirusetõrje, office ei ole 10 vaid 3 asja |
+ mõni draiver, brauser, arhiiver, videoplayer, musamängija, spyware puhastaja, crap cleaner, pdf vaataja, pilditöötleja ning töös ja hobis kasutatavad programmid, mida võib olla päris palju jne.
Pole ammu pidanud Windowsi installima, aga oma kolm tundi läheb hiire külge aheldatult ära küll, et vajalik soft paika saaks. Windows va sunnik ei oska ju isegi pdf-i avada.
Linuxi distrotel on mitmed asjad juba installides peal ning nagu kaabakas ütles, siis märgid pakihalduris linnukesed ette, ütled, et installi ja siis lähed kööki võileiba sööma. Kiirema neti puhul on tagasitulles kõik valmis
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.02.2011 11:06:14
|
|
|
| asjameez kirjutas: |
Linuxi distrotel on mitmed asjad juba installides peal ning nagu kaabakas ütles, siis märgid pakihalduris linnukesed ette, ütled, et installi ja siis lähed kööki võileiba sööma. Kiirema neti puhul on tagasitulles kõik valmis  |
Linnukeste ladumise asemel pakihaldurisse võib oma elu lihtsustamiseks, lihtsalt vajaliku shelli skripti käivitada ja kohe võileibade ja õlle juurde suunduda...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Allstar
HV kasutaja
liitunud: 02.01.2007
|
21.02.2011 11:10:00
|
|
|
| londiste kirjutas: |
kasutajaid ei jäeta adminniõigustesse.
|
Seda saab kerge vaevaga muuta. Sellel on muide ka väga hea põhjus olemas, mida sudo kunagi üritas märkida ja võibolla teeb ka tänaseni:
We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:
#1) Respect the privacy of others.
#2) Think before you type.
#3) With great power comes great responsibility.
Password: |
_________________ Allstar |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
21.02.2011 11:11:33
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| Ho Ho, ja hea on näha kui rahvas toob võrdlusse 10a vana Windowsi. |
Pakihalduse koha pealt on wini maailm kinni umbes 15a taguses ajas, seega selle koha pealt erilist vahet pole. |
See ongi nüüd põhiline argument, mis õigustab XP võrdlusesse toomist?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 12:05:45
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| See ongi nüüd põhiline argument, mis õigustab XP võrdlusesse toomist? |
Nagu ütlesin siis konkreetselt pakihalduse koha pealt pole vahet millist 32bit wini versiooni winist kasutada, kõik on ühtmoodi kiviajas kinni. Kui hakata muid parameetreid võrdlema siis tuleb neid võtta case-by-case, päris paigal pole wini areng siiski seisnud.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
21.02.2011 15:20:46
|
|
|
| Ho Ho, 64bit on teistmoodi?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 15:23:47
|
|
|
My bad, pidasin silmas "32 bit või uuemat".
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
21.02.2011 15:25:50
|
|
|
| 16-bitist ei hakkaks ehk mängu tooma?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 15:35:29
|
|
|
Selles mu point oligi, tänapäeva mõistes võiks peaaegu öelda et 16bit w3.1 seeria ja vanemad polnud päris "õige" OS'gi
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
21.02.2011 15:57:18
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Selles mu point oligi, tänapäeva mõistes võiks peaaegu öelda et 16bit w3.1 seeria ja vanemad polnud päris "õige" OS'gi  |
Nojah, ega siis graafiline shell veel OSi ei tee. Ma nägin paar päeva tagasi ka üht opsüsteemi, mis bootis üles käsureale ja GUI tuli eraldi laadida, mingi spets käsuga, startx oli vist.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sven
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.04.2007
|
21.02.2011 16:29:32
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
Selles mu point oligi, tänapäeva mõistes võiks peaaegu öelda et 16bit w3.1 seeria ja vanemad polnud päris "õige" OS'gi  |
Nojah, ega siis graafiline shell veel OSi ei tee. Ma nägin paar päeva tagasi ka üht opsüsteemi, mis bootis üles käsureale ja GUI tuli eraldi laadida, mingi spets käsuga, startx oli vist.  |
Mis asi on graafiline shell? See oli küll kellegi oskamatusest. Pealegi olgu kasutajaliides milline tahes, OS on mõlema taga.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 16:31:43
|
|
|
16bit winid olidki puhtalt graafiline shell, sisuliselt ilusaks värvitud norton/volkov/midnight jne commander. Kogu OS'i töö tegi ära all olev MSDOS.
Too sinu kirjeldatud OS võis olla suht suvaline *nixiline. Ju siis tegu polnud päris tavalise desktop versiooniga kuna noil tehakse too startx (tavaliselt küll xdm/gdm/kdm) samm automaatselt bootimise ajal.
| Svenx kirjutas: |
| Mis asi on graafiline shell? |
http://en.wikipedia.org/wiki/Shell_(computing)#Graphical_.28GUI.29_shells
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
21.02.2011 16:44:26
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
16bit winid olidki puhtalt graafiline shell, sisuliselt ilusaks värvitud norton/volkov/midnight jne commander. Kogu OS'i töö tegi ära all olev MSDOS.
Too sinu kirjeldatud OS võis olla suht suvaline *nixiline. Ju siis tegu polnud päris tavalise desktop versiooniga kuna noil tehakse too startx (tavaliselt küll xdm/gdm/kdm) samm automaatselt bootimise ajal.
| Svenx kirjutas: |
| Mis asi on graafiline shell? |
http://en.wikipedia.org/wiki/Shell_(computing)#Graphical_.28GUI.29_shells |
Ma olen kuulnud ka väiteid, et kogu X Windows on üsna inetu häkk, et unixile graafilist kasutajaliidest juurde pookida. Vanasti kui graafikachippe tootis rohkem kui 3 tootjat, siis X tegi üsna tihti core dumpi ja jättis kasutaja käsurea otsa. Aga see on muidugi kauge minevik...
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 16:57:34
|
|
|
X on hea aga mitte lokaalse desktop aknahalduri vaid remote desktopina. Lokaalmasinas on selle pakutud funktsionaalsus räme overkill ning ühtlasi muudab ka riistvaralise kiirenduse pakkumise pehmelt öeldes keerukaks. Samas on asja alla piisavalt aega ja koodi maetud et praeguseks suudetakse pakkuda praktiliselt kõike mida windowski, võibolla mõne koha pealt enamatki ning seda vägagi stabiilselt. Samas ega tal vist pikka pidu pole kuna mitmed distrode pakendajad on teatanud plaanist tulevikus Waylandi peale üle kolida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mangroove
HV vaatleja
liitunud: 09.05.2005
|
21.02.2011 19:15:04
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Mangroove kirjutas: |
| Mulle ei tundu programmi nime Google otsingusse sisse toksimine eriti raskem kui pakihaldurisse. |
| londiste kirjutas: |
| lisaks ei ole nende install märkimisväärselt töömahukam kui 2 klikki pakihalduris |
Orly? Googelda, leia õige link, kaeva lehelt downloadi alamlehte, tiri asja alla, käivita installer, looda, et ei saanud mingeid pahalasi vahepealt mõne reklaambanneriga kaasa vs programmi nimi haldurisse -> install.
Inimestel on huvitav arusaam lihtsusest.
| kaabakas kirjutas: |
| Linuxi masinal käin külas korra-kaks aastas |
Kui enda vanemad gentoo peale elama panin siis sai 99% hooldusest teha kaugteel. Ainult korra oli vaja füüsilist sekkumist kui üks rauajupp otsad andis. |
sinu kirjeldus programmi tõmbamisest paneb mind mõtlema igasugu warez ja crack lehtede peale, mitte tüüpiliste tasuta utiilide peale.
Google vlc->esimene link-> suur download button
Pole väga raske just, väikse näitena lihtsalt.
Kui me mitme programmi korraga installimisest räägime, siis on pakihaldusel omad eelised. Ma ei teagi kas windowsi peal on võimalik seda kuidagi automatiseerida.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 19:29:32
|
|
|
| Mangroove kirjutas: |
| Pole väga raske just, väikse näitena lihtsalt. |
Erand kinnitab reegli?
Ühtlasi installeris nexti klõpsimine jääb endiselt alles.
Muidu ei pidanud kaugeltki piramist, sellega oleks 'vaat et lihtsamgi nii mõnegi programmi puhul.
| Mangroove kirjutas: |
| Kui me mitme programmi korraga installimisest räägime, siis on pakihaldusel omad eelised |
Ehk räägime ka kogu OS'i ja installitud tarkvara turvaaukude lappimisest ning versiooniuuendustest?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mangroove
HV vaatleja
liitunud: 09.05.2005
|
21.02.2011 19:40:46
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Mangroove kirjutas: |
| Pole väga raske just, väikse näitena lihtsalt. |
Erand kinnitab reegli?
Ühtlasi installeris nexti klõpsimine jääb endiselt alles.
Muidu ei pidanud kaugeltki piramist, sellega oleks 'vaat et lihtsamgi nii mõnegi programmi puhul.
| Mangroove kirjutas: |
| Kui me mitme programmi korraga installimisest räägime, siis on pakihaldusel omad eelised |
Ehk räägime ka kogu OS'i ja installitud tarkvara turvaaukude lappimisest ning versiooniuuendustest? |
Versiooniuuendused on saatanast ma ütlen sulle , aga see on rohkem minu isiklik eelistus. Ma võin öelda seda, et windowsi tarkvara tegeleb tavaliselt ise oma uuenduste otsimisega ja mõni programm uuendab ennast ka ise.
Mind see tüütab muidugi lõputult, ma keerasin ka Linuxis (Fedora 13) automaatsed uuendused kinni.
Aga ma üldiselt näen su pointi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 19:45:46
|
|
|
| Mangroove kirjutas: |
| Ma võin öelda seda, et windowsi tarkvara tegeleb tavaliselt ise oma uuenduste otsimisega ja mõni programm uuendab ennast ka ise. |
Iseend oskavad mõistlikult uuendada ainult mõned brauserid, wini baaskomponendid ja mõned teised üksikud näited. Mõned teised andsid märku ja suunasid download lehele kui midagi välja tuli. Rõhuv enamus ei teinud midagi. Turvapaiku näeb valdavalt ainult koos suuremate versiooniuuendustega.
| Mangroove kirjutas: |
| Mind see tüütab muidugi lõputult, ma keerasin ka Linuxis (Fedora 13) automaatsed uuendused kinni. |
Näeksin asjas mõtet vast ainult siis, kui sul on mahupiiranguga netiühendus, vastasel juhul selles mõtet ei näeks. Wini all vast veel mõistaks kuna seal OS'i uuendused tihtipeale teevad jõuga restardi mõne aja möödudes.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
21.02.2011 19:52:59
|
|
|
Ho Ho, mul tekib tahes-tahtmata küsimus, millal sa viimati windowsi kasutasid?
ja viimati ubuntu nurus mul küll uuenduste jaoks vähem kui kuu aja jooksul 2x restarti...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
21.02.2011 19:55:07
|
|
|
| Mangroove kirjutas: |
Versiooniuuendused on saatanast ma ütlen sulle , aga see on rohkem minu isiklik eelistus. Ma võin öelda seda, et windowsi tarkvara tegeleb tavaliselt ise oma uuenduste otsimisega ja mõni programm uuendab ennast ka ise.
Mind see tüütab muidugi lõputult, ma keerasin ka Linuxis (Fedora 13) automaatsed uuendused kinni.
|
Turvalisusest oled midagi kuulnud?
| londiste kirjutas: |
Ho Ho, mul tekib tahes-tahtmata küsimus, millal sa viimati windowsi kasutasid?
ja viimati ubuntu nurus mul küll uuenduste jaoks vähem kui kuu aja jooksul 2x restarti... |
Kerneli update? Pole ime.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.02.2011 19:58:52
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Kerneli update? Pole ime. |
Saab teha ka restardita, aga nõuab "edasõjudnu" teadmisi...
Samas kui tihti Windows seda nurub, 7 siis kaasarvatud?
(et vältida "rünnakut oma isiku vastu" siis ise kasutan olude sunnil paraku mõlemat)
viimati muutis Etz 21.02.2011 20:01:13, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 19:58:54
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Ho Ho, mul tekib tahes-tahtmata küsimus, millal sa viimati windowsi kasutasid? |
Kodus on kaks pc'd mis paralleelselt kasutusel, ühel gentoo, teisel oli vista mille mõni nädal tagasi w7 peale upgradesin. Tõsi küll, kuni kusagil eelmise aasta septembrini oli ainult linuxi kast seega kogemust kõigest ~5-6 kuu jagu. Enne seda oli vista igapäevases kasutuses töö juures.
Linux võib tahta restarti kui kernelit uuendad kuid eales ei hakka ta seda jõuga tegema kui ise ei nõustu. Mul on W7 aga poole filmi vaatamise pealt rebooti teinud kui enam ei saanud edasi lükata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
21.02.2011 20:09:02
|
|
|
| Windowsis sul ei ole kontrolli oma arvuti üle.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
21.02.2011 20:10:15
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Andykas kirjutas: |
| Kerneli update? Pole ime. |
Saab teha ka restardita, aga nõuab "edasõjudnu" teadmisi...
Samas kui tihti Windows seda nurub, 7 siis kaasarvatud?
(et vältida "rünnakut oma isiku vastu" siis ise kasutan olude sunnil paraku mõlemat) |
Tahaks näha kuidas sa mõnel linuxil teed kernel upgrade ilma downtimeta.
Kui sa mõtled siin kexecit, siis võid panni lakkuda, see on sama asi mis restart, ainult bootloaderit ei vändata vahepeal käima.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.02.2011 20:17:49
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Kui sa mõtled siin kexecit, siis võid panni lakkuda, see on sama asi mis restart, ainult bootloaderit ei vändata vahepeal käima. |
Eks ma lähen lakun siis panni...
Ksplicet ja selle kasutamist pidasin silmas muidu...
Põhimõtteliselt ei vaheta sa kogu kernelit välja vaid upgraded ja patchid olemasolevat...
Samas kodukasutajana on see "kammarrajurra" nii ehk naa mõtettu... jube keeruline on ju korra kuus restart teha?
viimati muutis Etz 21.02.2011 20:23:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 20:18:55
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Tahaks näha kuidas sa mõnel linuxil teed kernel upgrade ilma downtimeta. |
http://www.ksplice.com/
Reboot on lihtne aga tüütu kui ta on valel ajal.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.02.2011 20:24:34
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Reboot on lihtne aga tüütu kui ta on valel ajal. |
Sa võid selle lõppmatult vait panna ju ja vahepeal 6 uut kernelit saada, kui aeg pidevalt ei sobi...
Samas Windows`is on sul Max 4h selleks, kui su peale jälle "kisatakse"...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 20:27:20
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Samas Windows`is on sul Max 4h selleks, kui su peale jälle "kisatakse"...  |
Jah, ning videot fullscreenis vaadates on see mängija "taga" peidus ning peale timeout'i otsa saamist järgnebki reboot.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
21.02.2011 20:29:14
|
|
|
Ho Ho, windowsil saab seda restarti päris palju edasi lükata ja see on lihtsalt konfitav. uuenduste install samamoodi.
ma saan aru küll, et on vaja vaielda aga sinu windowsi suunaliste väljaütlemiste peale tekib ikka tõsine huvi, et kuidas sa linuxiga sel tasemel nagu räägid, hakkama saad.
ja selle 4h jutu peale - kui ma õigesti mäletan siis:
gpedit > computer configuration > administrative templates > windows components > windows update
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 21.02.2011 20:31:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
21.02.2011 20:29:45
|
|
|
See ksplice tundub huvitav, ei teadnud sellest midagi. Siiani olen alati sättinud kernel upgraded lihtsalt varahommikustele aegadele kus traffic kõige väiksem. Paar minutit downtime sel ajal ei tapa ju.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.02.2011 20:38:16
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| gpedit > computer configuration > administrative templates > windows components > windows update |
Home Editionid ei oma enam policy editori...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.02.2011 20:41:29
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Ho Ho, windowsil saab seda restarti päris palju edasi lükata ja see on lihtsalt konfitav. uuenduste install samamoodi. |
Tean, et saab. Lihtsalt see ükskord kui too popup jäi playeri varju ning üsna huvitava koha pealt reboot tuli jäi pisut hinge kraapima
| londiste kirjutas: |
| ma saan aru küll, et on vaja vaielda aga sinu windowsi suunaliste väljaütlemiste peale tekib ikka tõsine huvi, et kuidas sa linuxiga sel tasemel nagu räägid, hakkama saad. |
Linux on olnud koduses masinas primaarse OS'ina varsti 8a, sellest ainus OS ~7a. Usun, et paljud mu wini kohta käivad väljaütlemised võivad tuleneda sellest, et olen linuxiga lihtsalt nii ära harjunud et vaatan wini maailma suunas sama pilguga kui paljud igipõlised wini kasutajad linuxi poole vaatavad
| Etz kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| gpedit > computer configuration > administrative templates > windows components > windows update |
Home Editionid ei oma enam policy editori...  |
w7 ultimate all ei paistnud ka seda tolle nime all olevat
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.02.2011 20:52:19
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Etz, kui täpne olla, siis pole home editionid kunagi seda omanud  |
Võimalik, aga enne 7 kasutasin XP PRO`d...
Aga andke siis tuld, ma oleks edaspidi statist ja lugeja pigem
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Allstar
HV kasutaja
liitunud: 02.01.2007
|
21.02.2011 21:31:14
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Põhimõtteliselt ei vaheta sa kogu kernelit välja vaid upgraded ja patchid olemasolevat...
|
Kindel selles? Minu meelest tuleb peale vanilla patchi lisamist kogu krempel uuesti konffida, kompileerida ja installida.
_________________ Allstar |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|