Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 93, 94, 95  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 213 ]
Windows
62%
 62%  [ 435 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 698

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.02.2011 22:23:36 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
suuder, su punktid 1, 3, 4 ja 5 on väga vaieldavad.
Kolmas punkt progede installi kohta on raudselt linuxi pool eelis, vähemalt siis kui vaadata keskmist kasutajat. Pakihaldur on iga kell kordades mugavam ja parem kui manuaalselt mööda netti installerite taga ajamine. Sama lugu progammide uuenduste koha pealt. Kui on juba mingeid erisoove siis on asi enam-vähem võrreldav winiga kuigi ka enamus vähe eksootilisemaid asju omavad pakke mida käsitsi pakialdurile ette sööta.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 22:45:29 vasta tsitaadiga

Näiteks Ubuntu Application manageris vms on üsna kesine programmide valik. Niipalju, kui ise uurisin. Lisaks on Windowsil puhtalt programmide valik tohutult suurem.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allstar
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 23:23:02 vasta tsitaadiga

maatriks, kummaline kuulda. Ubuntu pakihalduris on üle 70% programmidest otse Debiani varamust. Ja mul, kui Debiani kasutajal, on kõik 28623 programmi paari klikki kaugusel.
_________________
Allstar
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 20.02.2011 23:36:50 vasta tsitaadiga

Üldiselt on "pacman -Ss keyword" minu jaoks tunduvalt kiirem kui läbi mingi graafilise UI sita endale pakki otsida. Mugavam ka. Milleks trukkida linuxi (ubuntu) alla mingeid mõttetuid jubinaid mida nagunii 95% kasutajatest ei kasuta?
Kas selleks, et saaks jälle ühe fakti võrra rikkamaks ja saab rahumeeli windowsi meestele fakki näidata, kui need peaks tulema kobisema enda installimiste lihtsusest?
Need igasugused .deb, .rpm jne on samasugused binaarsed junnid nagu windowsi all on .exe, ainuke vahe selles, et üks on standardne failitüüp mis toimib iga nurga alt- linuxi all on see distrotel erinev ja väga nõmedalt lahendatud.
Vahel paneb muigama ka see kuidas mõni 50mb programmikene linuxi all nõuab 1.5gb eest dependanceid, et end üldse installida. sortsust kompileerimine oli ubuntu all näiteks täielik peavalu, kui polnud korralikku installidokumentatsiooni kaasa pandud, kus oleks siis vajalikud pakid kirjas olnud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soovija
Kreisi kasutaja
soovija

liitunud: 26.12.2004




sõnum 21.02.2011 00:13:04 vasta tsitaadiga

sudo apt-get install build-essential checkinstall
sudo apt-get build-dep <package>

"it will install all of the dependencies needed for building that package from scratch."

Dokumentatsiooni pole vajagi selleks, et dependencies teada saada, täiesti sellised toolid olemas. Lihtsalt enda laiskus ja vajadus põhjuseta halvustada, ilma eelnevalt uurimata.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 21.02.2011 00:29:39 vasta tsitaadiga

soovija, Jaa, olen kasutanud build-depi ja see on tore asi senikaua kuniks selle paki kohta on repos ka andmed olemas. Tihtilugu oli nii, et source oli mõni nightly build ja repos olevad depid olid täielikult ajast ja arust. Siinkohal ka üks kerge ving, et ubuntul uuendati neid reposid ikka vahest sigaaeglaselt. Igatahes mulle ei meeldinud see aptitudega jahmerdamine. Minu kogemused on muidugi pärit suht ammusest 7.04 ubuntu feisty ajast.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 01:02:31 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Need igasugused .deb, .rpm jne on samasugused binaarsed junnid nagu windowsi all on .exe, ainuke vahe selles, et üks on standardne failitüüp mis toimib iga nurga alt- linuxi all on see distrotel erinev ja väga nõmedalt lahendatud.
Maitse asi. Jämedalt 90-95% kogu kraamist on kenasti kõigi erinevate pakihaldus süsteemide all olemas ning installitav-hooldatav standadvahenditega. Wini puhul on asi ikka üsna metsapoole selle koha pealt.
Andykas kirjutas:
Vahel paneb muigama ka see kuidas mõni 50mb programmikene linuxi all nõuab 1.5gb eest dependanceid, et end üldse installida
Kas sama programm on wini all saadaval? Kas ehk oli hoopis "viga" selles, et too konkreetne programmiversioon sõltus mõne baaspaketi versiooniuuendusest mis tõmbas kaasa enamuse OS'i uuendamise?
Wini all on sul igas installitavas programmis dubleeritud kogu kama mis linuxi all on dependency'tes. Muidugi osx'i all on asi veelgi hullem kuid selle kirumiseks on oma teema icon_smile.gif
Andykas kirjutas:
Minu kogemused on muidugi pärit suht ammusest 7.04 ubuntu feisty ajast
2.5a on igavik Linuxi maailmas.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 01:16:32 vasta tsitaadiga

Fedora 14 vs Win XP minu suhteliselt üleeilse konfiguratsiooniga lauaarvutil: 64-bitine linux on (reageerimis)kiiruselt hoopis teine maailm XP-ga võrreldes. Prooviks ka Win7 ära, aga sellele pole mu helikaardile draivereid tehtud ja uue(ma) samaväärse soundika ostmiseks (~150€) pole praegu lihtsalt raha...
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allstar
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 01:24:35 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
sortsust kompileerimine oli ubuntu all näiteks täielik peavalu, kui polnud korralikku installidokumentatsiooni kaasa pandud, kus oleks siis vajalikud pakid kirjas olnud.


apt-cache depends blablabla << ilmselt kehtib ka Ubuntus

Andykas kirjutas:
Need igasugused .deb, .rpm jne on samasugused binaarsed junnid nagu windowsi all on .exe


aptitude on väha vinge junnihaldur thumbs_up.gif Kahju, et nii vähe saab kasutatud. Tahaks tihedamini end fekalistina tunda.

_________________
Allstar
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online
sõnum 21.02.2011 02:33:24 vasta tsitaadiga

Ho Ho, ja hea on näha kui rahvas toob võrdlusse 10a vana Windowsi.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 03:10:44 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Ho Ho, ja hea on näha kui rahvas toob võrdlusse 10a vana Windowsi.
Pakihalduse koha pealt on wini maailm kinni umbes 15a taguses ajas, seega selle koha pealt erilist vahet pole.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 21.02.2011 04:22:23 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
londiste kirjutas:
suuder, su punktid 1, 3, 4 ja 5 on väga vaieldavad.
Kolmas punkt progede installi kohta on raudselt linuxi pool eelis, vähemalt siis kui vaadata keskmist kasutajat. Pakihaldur on iga kell kordades mugavam ja parem kui manuaalselt mööda netti installerite taga ajamine. Sama lugu progammide uuenduste koha pealt. Kui on juba mingeid erisoove siis on asi enam-vähem võrreldav winiga kuigi ka enamus vähe eksootilisemaid asju omavad pakke mida käsitsi pakialdurile ette sööta.


Ma ei leia eriti erinevust olevat, kui installimisest rääkida. Tasuta jagatav soft on windoozas ühe googeldamise kaugusel, eelduseks programmi nime tundmine.
Mulle ei tundu programmi nime Google otsingusse sisse toksimine eriti raskem kui pakihaldurisse.
Mingit suvalist pahna repository listidest ikka installima ei hakka?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 08:39:05 vasta tsitaadiga

Aga teeks sellise asja nagu 'tuttava-tšiki-arvuti-reinstall' benchmarki. Kui ma installin tuttavale tšikile windowsit, pean ma netist ükshaaval üles otsima koodekid, viirusetõrje, office, multimeedia programmid ja mida veel. 10 asja ükshaaval googeldada, alla sikutada, läbi installeri ja restartide jalutada on ilge pein ausalt öeldes. Kui ma installin tuttavale tšikile ubuntut, pean pakihaldurisse 2-3 linnukest panema ja ok vajutama. Windawsi ehitamise ajal olen ma kogu aeg hiire küljes, linuxi puhul saan samal ajal tšikiga juttu puhuda ja õues suitsu teha.
Sinna lisandub teadmine et windowsit pean ma paari kuu tagant ikkagi spywarest puhastama ja uuesti installima. Linuxi masinal käin külas korra-kaks aastas. Kõigest sellest on lihtne kokku arvutada, et kui ma juba paar korda olen mingit masinat teinud, ja tähele pannud, mida inimene sellega teeb, siis võimaluse korral teen varem või hiljem ühemõttelise ettepaneku teemal 'kui sul oleks linux, saaksime mõlemad palju kergemini hakkama'.

Mis puudutab kompileerimist ja muud sellist, siis selle kerguse-raskuse üle saab vaielda, kuid mõttetu. Kes juba tahab mingit itimehe asja teha, peab tegema ka seda teist itimehe asja - nimelt asjad selgeks tegema omale. Pärast seda pole enam raske midagi. Tavalise inimese elu pole ei windowsis ega linuxis raskem esimeses lõigus kirjeldatust - ja see katab vabalt 90% juhtudest. Kes ei taha tavaline olla, tuleb lõuad pidada ja edasi teenida, aga enda erandit reegliks nimetada et tohi, mis siis et tänapäeva maailmas seda armastatakse.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 10:24:37 vasta tsitaadiga

koodekid, viirusetõrje, office ei ole 10 vaid 3 asja. lisaks ei ole nende install märkimisväärselt töömahukam kui 2 klikki pakihalduris.
pakihaldur on kindlasti teatud olukordades mugavam, aga antud juhul vast mitte nii väga.

aga norida võiks ju ka:
suitsetamine on tervisele kahjulik.
kasutajaid ei jäeta adminniõigustesse.
kahemõttelised ettepanekud on enamasti sellistes olukordades intrigeerivamad icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 10:40:15 vasta tsitaadiga

Mangroove kirjutas:
Mulle ei tundu programmi nime Google otsingusse sisse toksimine eriti raskem kui pakihaldurisse.
londiste kirjutas:
lisaks ei ole nende install märkimisväärselt töömahukam kui 2 klikki pakihalduris
Orly? Googelda, leia õige link, kaeva lehelt downloadi alamlehte, tiri asja alla, käivita installer, looda, et ei saanud mingeid pahalasi vahepealt mõne reklaambanneriga kaasa vs programmi nimi haldurisse -> install.


Inimestel on huvitav arusaam lihtsusest.
kaabakas kirjutas:
Linuxi masinal käin külas korra-kaks aastas
Kui enda vanemad gentoo peale elama panin siis sai 99% hooldusest teha kaugteel. Ainult korra oli vaja füüsilist sekkumist kui üks rauajupp otsad andis.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 10:57:32 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
koodekid, viirusetõrje, office ei ole 10 vaid 3 asja

+ mõni draiver, brauser, arhiiver, videoplayer, musamängija, spyware puhastaja, crap cleaner, pdf vaataja, pilditöötleja ning töös ja hobis kasutatavad programmid, mida võib olla päris palju jne.
Pole ammu pidanud Windowsi installima, aga oma kolm tundi läheb hiire külge aheldatult ära küll, et vajalik soft paika saaks. Windows va sunnik ei oska ju isegi pdf-i avada.
Linuxi distrotel on mitmed asjad juba installides peal ning nagu kaabakas ütles, siis märgid pakihalduris linnukesed ette, ütled, et installi ja siis lähed kööki võileiba sööma. Kiirema neti puhul on tagasitulles kõik valmis icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 11:06:14 vasta tsitaadiga

asjameez kirjutas:
Linuxi distrotel on mitmed asjad juba installides peal ning nagu kaabakas ütles, siis märgid pakihalduris linnukesed ette, ütled, et installi ja siis lähed kööki võileiba sööma. Kiirema neti puhul on tagasitulles kõik valmis icon_smile.gif


Linnukeste ladumise asemel pakihaldurisse võib oma elu lihtsustamiseks, lihtsalt vajaliku shelli skripti käivitada ja kohe võileibade ja õlle juurde suunduda... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allstar
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 11:10:00 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

kasutajaid ei jäeta adminniõigustesse.


Seda saab kerge vaevaga muuta. Sellel on muide ka väga hea põhjus olemas, mida sudo kunagi üritas märkida ja võibolla teeb ka tänaseni:

We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:
#1) Respect the privacy of others.
#2) Think before you type.
#3) With great power comes great responsibility.
Password:

_________________
Allstar
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online
sõnum 21.02.2011 11:11:33 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Ho Ho, ja hea on näha kui rahvas toob võrdlusse 10a vana Windowsi.
Pakihalduse koha pealt on wini maailm kinni umbes 15a taguses ajas, seega selle koha pealt erilist vahet pole.
See ongi nüüd põhiline argument, mis õigustab XP võrdlusesse toomist?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 12:05:45 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
See ongi nüüd põhiline argument, mis õigustab XP võrdlusesse toomist?
Nagu ütlesin siis konkreetselt pakihalduse koha pealt pole vahet millist 32bit wini versiooni winist kasutada, kõik on ühtmoodi kiviajas kinni. Kui hakata muid parameetreid võrdlema siis tuleb neid võtta case-by-case, päris paigal pole wini areng siiski seisnud.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online
sõnum 21.02.2011 15:20:46 vasta tsitaadiga

Ho Ho, 64bit on teistmoodi?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 15:23:47 vasta tsitaadiga

My bad, pidasin silmas "32 bit või uuemat".
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online
sõnum 21.02.2011 15:25:50 vasta tsitaadiga

16-bitist ei hakkaks ehk mängu tooma?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 15:35:29 vasta tsitaadiga

Selles mu point oligi, tänapäeva mõistes võiks peaaegu öelda et 16bit w3.1 seeria ja vanemad polnud päris "õige" OS'gi icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 15:57:18 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Selles mu point oligi, tänapäeva mõistes võiks peaaegu öelda et 16bit w3.1 seeria ja vanemad polnud päris "õige" OS'gi icon_smile.gif

Nojah, ega siis graafiline shell veel OSi ei tee. Ma nägin paar päeva tagasi ka üht opsüsteemi, mis bootis üles käsureale ja GUI tuli eraldi laadida, mingi spets käsuga, startx oli vist. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 21.02.2011 16:29:32 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Selles mu point oligi, tänapäeva mõistes võiks peaaegu öelda et 16bit w3.1 seeria ja vanemad polnud päris "õige" OS'gi icon_smile.gif

Nojah, ega siis graafiline shell veel OSi ei tee. Ma nägin paar päeva tagasi ka üht opsüsteemi, mis bootis üles käsureale ja GUI tuli eraldi laadida, mingi spets käsuga, startx oli vist. icon_biggrin.gif

Mis asi on graafiline shell? icon_biggrin.gif See oli küll kellegi oskamatusest. Pealegi olgu kasutajaliides milline tahes, OS on mõlema taga.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 16:31:43 vasta tsitaadiga

16bit winid olidki puhtalt graafiline shell, sisuliselt ilusaks värvitud norton/volkov/midnight jne commander. Kogu OS'i töö tegi ära all olev MSDOS.

Too sinu kirjeldatud OS võis olla suht suvaline *nixiline. Ju siis tegu polnud päris tavalise desktop versiooniga kuna noil tehakse too startx (tavaliselt küll xdm/gdm/kdm) samm automaatselt bootimise ajal.
Svenx kirjutas:
Mis asi on graafiline shell?
http://en.wikipedia.org/wiki/Shell_(computing)#Graphical_.28GUI.29_shells
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 16:44:26 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
16bit winid olidki puhtalt graafiline shell, sisuliselt ilusaks värvitud norton/volkov/midnight jne commander. Kogu OS'i töö tegi ära all olev MSDOS.

Too sinu kirjeldatud OS võis olla suht suvaline *nixiline. Ju siis tegu polnud päris tavalise desktop versiooniga kuna noil tehakse too startx (tavaliselt küll xdm/gdm/kdm) samm automaatselt bootimise ajal.
Svenx kirjutas:
Mis asi on graafiline shell?
http://en.wikipedia.org/wiki/Shell_(computing)#Graphical_.28GUI.29_shells

Ma olen kuulnud ka väiteid, et kogu X Windows on üsna inetu häkk, et unixile graafilist kasutajaliidest juurde pookida. Vanasti kui graafikachippe tootis rohkem kui 3 tootjat, siis X tegi üsna tihti core dumpi ja jättis kasutaja käsurea otsa. Aga see on muidugi kauge minevik...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 16:57:34 vasta tsitaadiga

X on hea aga mitte lokaalse desktop aknahalduri vaid remote desktopina. Lokaalmasinas on selle pakutud funktsionaalsus räme overkill ning ühtlasi muudab ka riistvaralise kiirenduse pakkumise pehmelt öeldes keerukaks. Samas on asja alla piisavalt aega ja koodi maetud et praeguseks suudetakse pakkuda praktiliselt kõike mida windowski, võibolla mõne koha pealt enamatki ning seda vägagi stabiilselt. Samas ega tal vist pikka pidu pole kuna mitmed distrode pakendajad on teatanud plaanist tulevikus Waylandi peale üle kolida.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 21.02.2011 19:15:04 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mangroove kirjutas:
Mulle ei tundu programmi nime Google otsingusse sisse toksimine eriti raskem kui pakihaldurisse.
londiste kirjutas:
lisaks ei ole nende install märkimisväärselt töömahukam kui 2 klikki pakihalduris
Orly? Googelda, leia õige link, kaeva lehelt downloadi alamlehte, tiri asja alla, käivita installer, looda, et ei saanud mingeid pahalasi vahepealt mõne reklaambanneriga kaasa vs programmi nimi haldurisse -> install.


Inimestel on huvitav arusaam lihtsusest.
kaabakas kirjutas:
Linuxi masinal käin külas korra-kaks aastas
Kui enda vanemad gentoo peale elama panin siis sai 99% hooldusest teha kaugteel. Ainult korra oli vaja füüsilist sekkumist kui üks rauajupp otsad andis.


sinu kirjeldus programmi tõmbamisest paneb mind mõtlema igasugu warez ja crack lehtede peale, mitte tüüpiliste tasuta utiilide peale.

Google vlc->esimene link-> suur download button

Pole väga raske just, väikse näitena lihtsalt.

Kui me mitme programmi korraga installimisest räägime, siis on pakihaldusel omad eelised. Ma ei teagi kas windowsi peal on võimalik seda kuidagi automatiseerida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 19:29:32 vasta tsitaadiga

Mangroove kirjutas:
Pole väga raske just, väikse näitena lihtsalt.
Erand kinnitab reegli? icon_smile.gif
Ühtlasi installeris nexti klõpsimine jääb endiselt alles.

Muidu ei pidanud kaugeltki piramist, sellega oleks 'vaat et lihtsamgi nii mõnegi programmi puhul.
Mangroove kirjutas:
Kui me mitme programmi korraga installimisest räägime, siis on pakihaldusel omad eelised
Ehk räägime ka kogu OS'i ja installitud tarkvara turvaaukude lappimisest ning versiooniuuendustest?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 21.02.2011 19:40:46 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mangroove kirjutas:
Pole väga raske just, väikse näitena lihtsalt.
Erand kinnitab reegli? icon_smile.gif
Ühtlasi installeris nexti klõpsimine jääb endiselt alles.

Muidu ei pidanud kaugeltki piramist, sellega oleks 'vaat et lihtsamgi nii mõnegi programmi puhul.
Mangroove kirjutas:
Kui me mitme programmi korraga installimisest räägime, siis on pakihaldusel omad eelised
Ehk räägime ka kogu OS'i ja installitud tarkvara turvaaukude lappimisest ning versiooniuuendustest?


Versiooniuuendused on saatanast ma ütlen sulle icon_wink.gif , aga see on rohkem minu isiklik eelistus. Ma võin öelda seda, et windowsi tarkvara tegeleb tavaliselt ise oma uuenduste otsimisega ja mõni programm uuendab ennast ka ise.

Mind see tüütab muidugi lõputult, ma keerasin ka Linuxis (Fedora 13) automaatsed uuendused kinni.

Aga ma üldiselt näen su pointi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 19:45:46 vasta tsitaadiga

Mangroove kirjutas:
Ma võin öelda seda, et windowsi tarkvara tegeleb tavaliselt ise oma uuenduste otsimisega ja mõni programm uuendab ennast ka ise.
Iseend oskavad mõistlikult uuendada ainult mõned brauserid, wini baaskomponendid ja mõned teised üksikud näited. Mõned teised andsid märku ja suunasid download lehele kui midagi välja tuli. Rõhuv enamus ei teinud midagi. Turvapaiku näeb valdavalt ainult koos suuremate versiooniuuendustega.
Mangroove kirjutas:
Mind see tüütab muidugi lõputult, ma keerasin ka Linuxis (Fedora 13) automaatsed uuendused kinni.
Näeksin asjas mõtet vast ainult siis, kui sul on mahupiiranguga netiühendus, vastasel juhul selles mõtet ei näeks. Wini all vast veel mõistaks kuna seal OS'i uuendused tihtipeale teevad jõuga restardi mõne aja möödudes.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 19:52:59 vasta tsitaadiga

Ho Ho, mul tekib tahes-tahtmata küsimus, millal sa viimati windowsi kasutasid?

ja viimati ubuntu nurus mul küll uuenduste jaoks vähem kui kuu aja jooksul 2x restarti...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 21.02.2011 19:55:07 vasta tsitaadiga

Mangroove kirjutas:

Versiooniuuendused on saatanast ma ütlen sulle icon_wink.gif , aga see on rohkem minu isiklik eelistus. Ma võin öelda seda, et windowsi tarkvara tegeleb tavaliselt ise oma uuenduste otsimisega ja mõni programm uuendab ennast ka ise.

Mind see tüütab muidugi lõputult, ma keerasin ka Linuxis (Fedora 13) automaatsed uuendused kinni.

Turvalisusest oled midagi kuulnud? icon_rolleyes.gif
londiste kirjutas:
Ho Ho, mul tekib tahes-tahtmata küsimus, millal sa viimati windowsi kasutasid?

ja viimati ubuntu nurus mul küll uuenduste jaoks vähem kui kuu aja jooksul 2x restarti...

Kerneli update? Pole ime.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 19:58:52 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Kerneli update? Pole ime.


Saab teha ka restardita, aga nõuab "edasõjudnu" teadmisi...
Samas kui tihti Windows seda nurub, 7 siis kaasarvatud? icon_lol.gif

(et vältida "rünnakut oma isiku vastu" siis ise kasutan olude sunnil paraku mõlemat)


viimati muutis Etz 21.02.2011 20:01:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 19:58:54 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Ho Ho, mul tekib tahes-tahtmata küsimus, millal sa viimati windowsi kasutasid?
Kodus on kaks pc'd mis paralleelselt kasutusel, ühel gentoo, teisel oli vista mille mõni nädal tagasi w7 peale upgradesin. Tõsi küll, kuni kusagil eelmise aasta septembrini oli ainult linuxi kast seega kogemust kõigest ~5-6 kuu jagu. Enne seda oli vista igapäevases kasutuses töö juures.


Linux võib tahta restarti kui kernelit uuendad kuid eales ei hakka ta seda jõuga tegema kui ise ei nõustu. Mul on W7 aga poole filmi vaatamise pealt rebooti teinud kui enam ei saanud edasi lükata.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 20:09:02 vasta tsitaadiga

Windowsis sul ei ole kontrolli oma arvuti üle.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 21.02.2011 20:10:15 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Andykas kirjutas:
Kerneli update? Pole ime.


Saab teha ka restardita, aga nõuab "edasõjudnu" teadmisi...
Samas kui tihti Windows seda nurub, 7 siis kaasarvatud? icon_lol.gif

(et vältida "rünnakut oma isiku vastu" siis ise kasutan olude sunnil paraku mõlemat)

Tahaks näha kuidas sa mõnel linuxil teed kernel upgrade ilma downtimeta.
Kui sa mõtled siin kexecit, siis võid panni lakkuda, see on sama asi mis restart, ainult bootloaderit ei vändata vahepeal käima.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 20:17:49 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Kui sa mõtled siin kexecit, siis võid panni lakkuda, see on sama asi mis restart, ainult bootloaderit ei vändata vahepeal käima.


Eks ma lähen lakun siis panni...
Ksplicet ja selle kasutamist pidasin silmas muidu... icon_rolleyes.gif

Põhimõtteliselt ei vaheta sa kogu kernelit välja vaid upgraded ja patchid olemasolevat... icon_wink.gif

Samas kodukasutajana on see "kammarrajurra" nii ehk naa mõtettu... jube keeruline on ju korra kuus restart teha? icon_rolleyes.gif


viimati muutis Etz 21.02.2011 20:23:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 20:18:55 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Tahaks näha kuidas sa mõnel linuxil teed kernel upgrade ilma downtimeta.
http://www.ksplice.com/

Reboot on lihtne aga tüütu kui ta on valel ajal.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 20:24:34 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Reboot on lihtne aga tüütu kui ta on valel ajal.


Sa võid selle lõppmatult vait panna ju ja vahepeal 6 uut kernelit saada, kui aeg pidevalt ei sobi...
Samas Windows`is on sul Max 4h selleks, kui su peale jälle "kisatakse"... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 20:27:20 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Samas Windows`is on sul Max 4h selleks, kui su peale jälle "kisatakse"... icon_rolleyes.gif
Jah, ning videot fullscreenis vaadates on see mängija "taga" peidus ning peale timeout'i otsa saamist järgnebki reboot.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 20:29:14 vasta tsitaadiga

Ho Ho, windowsil saab seda restarti päris palju edasi lükata ja see on lihtsalt konfitav. uuenduste install samamoodi.
ma saan aru küll, et on vaja vaielda aga sinu windowsi suunaliste väljaütlemiste peale tekib ikka tõsine huvi, et kuidas sa linuxiga sel tasemel nagu räägid, hakkama saad.

ja selle 4h jutu peale - kui ma õigesti mäletan siis:
gpedit > computer configuration > administrative templates > windows components > windows update

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 21.02.2011 20:31:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 21.02.2011 20:29:45 vasta tsitaadiga

See ksplice tundub huvitav, ei teadnud sellest midagi. Siiani olen alati sättinud kernel upgraded lihtsalt varahommikustele aegadele kus traffic kõige väiksem. Paar minutit downtime sel ajal ei tapa ju. icon_smile.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 20:38:16 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
gpedit > computer configuration > administrative templates > windows components > windows update


Home Editionid ei oma enam policy editori... icon_lol.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 21.02.2011 20:41:29 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Ho Ho, windowsil saab seda restarti päris palju edasi lükata ja see on lihtsalt konfitav. uuenduste install samamoodi.
Tean, et saab. Lihtsalt see ükskord kui too popup jäi playeri varju ning üsna huvitava koha pealt reboot tuli jäi pisut hinge kraapima icon_smile.gif
londiste kirjutas:
ma saan aru küll, et on vaja vaielda aga sinu windowsi suunaliste väljaütlemiste peale tekib ikka tõsine huvi, et kuidas sa linuxiga sel tasemel nagu räägid, hakkama saad.
Linux on olnud koduses masinas primaarse OS'ina varsti 8a, sellest ainus OS ~7a. Usun, et paljud mu wini kohta käivad väljaütlemised võivad tuleneda sellest, et olen linuxiga lihtsalt nii ära harjunud et vaatan wini maailma suunas sama pilguga kui paljud igipõlised wini kasutajad linuxi poole vaatavad icon_smile.gif
Etz kirjutas:
londiste kirjutas:
gpedit > computer configuration > administrative templates > windows components > windows update


Home Editionid ei oma enam policy editori... icon_lol.gif
w7 ultimate all ei paistnud ka seda tolle nime all olevat
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 20:47:57 vasta tsitaadiga

sry, gpedit.msc

home jaoks leiab internetist.
ja kui keerulisemat lähenemist ei karda, siis:
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?familyid=18C90C80-8B0A-4906-A4F5-FF24CC2030FB&displaylang=en
icon_rolleyes.gif

Etz, kui täpne olla, siis pole home editionid kunagi seda omanud icon_wink.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 20:52:19 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Etz, kui täpne olla, siis pole home editionid kunagi seda omanud icon_wink.gif


Võimalik, aga enne 7 kasutasin XP PRO`d... icon_wink.gif

Aga andke siis tuld, ma oleks edaspidi statist ja lugeja pigem icon_lol.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allstar
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2011 21:31:14 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Põhimõtteliselt ei vaheta sa kogu kernelit välja vaid upgraded ja patchid olemasolevat... icon_wink.gif


Kindel selles? Minu meelest tuleb peale vanilla patchi lisamist kogu krempel uuesti konffida, kompileerida ja installida.

_________________
Allstar
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 93, 94, 95  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.