Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 338, 339, 340  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2011 17:04:26 vasta tsitaadiga

woozy, võiksid siia kirja panna, mis komponenditest sõbra arvuti praegu koosneb. Siis oleks lihtsam ka soovitada mida uuendada.
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2011 17:23:05 vasta tsitaadiga

öä,

AMD Athlon XP 2400+
Mobo: ei tea täpset mudelit
RAM: 512mb
PSU: Fortron 400W koos miski atx korpusega
HD: 320GB ATA
CD/DVD kirjutaja
GeForce FX 5200
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2011 18:35:33 vasta tsitaadiga

Võibolla midagi sellist siis:

AMD Phenom II X4 955 118.54 EUR
http://atf.ee/arvutikomponendid/protsessorid/protsessorid_amd/amd_phenom_ii_x4_955/

MSI 770-C45 54.04 EUR
http://atf.ee/arvutikomponendid/emaplaadid/emaplaadid_amd/msi_770c45/
Emaplaadi osas pole päris kindel, võibolla mingi uuema küpsisega plaat icon_rolleyes.gif

A-Data DDR3 PC-12800 1600MHz 4GB CL9 (9-9-24) (KIT OF 2 - 2GB) 36.39 EUR
http://atf.ee/arvutikomponendid/malud/adata_ddr3_pc12800_1600mhz_4gb_cl9_9924_kit_of_2_2gb/

Kokku: 208,97 EUR

Võibolla leiaks paarkümmend eurot juurte ja saaks siit foorumist ka korraliku videokaardi. HD5770 ~80-90. GTX460 1gb ~110.
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2011 18:46:47 vasta tsitaadiga

Kust soovitate lauaarvuti komponente osta/tellida (soodsad hinnad, mõistlik tarneaeg ja muretu garantii lahendamine)? AK, Ordi, Fauni, Atf?
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2011 19:30:20 vasta tsitaadiga

AK ikka..

LauriTed, aga inteli baasil tuleks nõrgem kompott?
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2011 21:12:18 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
AK ikka..

LauriTed, aga inteli baasil tuleks nõrgem kompott?



Kui arvutiga ka mängida kavatsetakse, siis see AMD protsessor on väga, väga hea thumbs_up.gif
Kui juba Inteli poole vaadata, siis soovitaks nende kõige uuemaid protsessoreid i5 2xxx seeria aga nende hind algab u. 150´st ja emaplaadid on ka kallid. Ja ega vanemad i750 jne. eriti odavamad pole. Siin siis testid kui huvi pakuvad: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/cpu-benchmark-mainstream_6.html#sect0

tsitaat:
PSU: Fortron 400W koos miski atx korpusega

Igaks juhuks soovitaks toiteplokki ka võimsama vastu vahetada. Phenom II X4 955 on küllaltki janune ja kui siia veel korralik videokaart juurte tuleb, siis parem karta kui kahetseda.
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 01.02.2011 16:38:30 vasta tsitaadiga

Millist SSD-d osta Vostro 3300 sülearvutile? ~140€, 40GB+ thumbs_up.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2011 16:44:45 vasta tsitaadiga

kristjan* kirjutas:
Millist SSD-d osta Vostro 3300 sülearvutile? ~140€, 40GB+ thumbs_up.gif

Crucial RealSSD 64GB C300 1.8" SATA 6Gb/s, Read up to 355MB/s 114.-
http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/Crucial+RealSSD+64GB/Crucial-RealSSD-64GB-C300-18anduot-SATA-6GB-s-Read-up-to-355MB-s-101668
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 02.02.2011 12:29:30 vasta tsitaadiga

Mida arvata Corsair F60-est ning OCZ Vertex 2-est?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jancool
HV kasutaja
jancool

liitunud: 09.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2011 13:19:53 vasta tsitaadiga

Pole pikka aega riistvara arengul kätt pulsil hoidnud, ehk keegi oskab/viitsib aidata komplekteerida kasti hinnavahemikus 600-700€. Parima hinna ja jõudlussuhtega käsikäes. Väga vinge oleks veel eraldi AMD, intel baasil. Põhiliselt fototöötluseks, kuid vähemtähtis pole ka mängitavus.
Tänud ette!
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2011 14:25:20 vasta tsitaadiga

jancool, AK-st inteli baasil plaanin ise osta midagi sellist:
Intel i5-2500K 195.-
Mugen 2 46.2.-
P8P67 137.- või P67A-UD3 116.-
4GB PC12800, 1600MHz 37.65.-
SeaSonic S12II-520 Bronze 66.-
1GB GTX460 160.-
Samsung Spinpoint F3 HD103SJ 1TB 7200rpm 32MB SATA 3Gb/s
+korpus
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspir
HV kasutaja
kaspir

liitunud: 18.09.2005




sõnum 02.02.2011 18:08:07 vasta tsitaadiga

puer, tellisin hiljuti ATF'st. Kaup õigel ajal kohal ja sain isegi boonusena 160gb HDD asemel 500'se, kuna 160'st polnud hetkel ja nõks võimsama prose, kuna seda ka polnud ladudes. Sama raha eest muidugi. Ja hinnad ATF's ikka euro - paar odavamad, kui AK's.
_________________
š
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2011 20:02:23 vasta tsitaadiga

kaspir kirjutas:
puer, tellisin hiljuti ATF'st. Kaup õigel ajal kohal ja sain isegi boonusena 160gb HDD asemel 500'se, kuna 160'st polnud hetkel ja nõks võimsama prose, kuna seda ka polnud ladudes. Sama raha eest muidugi. Ja hinnad ATF's ikka euro - paar odavamad, kui AK's.


Kõlab hästi kuid liiga palju paistab neil negatiivset tagasisidet olevat icon_evil.gif
Ise sain kolmanda pärimise peale pooliku vastuse
Spoiler Spoiler Spoiler
Nad jätsid vastamata ülejäänud ~680 euro väärtuses kauba saadavuse kohta... ju siis pole oluline icon_eek.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2011 21:34:06 vasta tsitaadiga

Ise pole küll sealt tellinud aga http://galador.ee tundub ka asjalik kauplus. Tootevalik on lai ja hinnad head.
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2011 12:17:08 vasta tsitaadiga

Täpsustage kui eksin - parim SSD hinna-kvaliteedi suhtega W7 süsteemiketas hinnapiiriga ~120 on:
1. P8P67 mobol, millel on SATA3 + Marvell tugi, Crucial-RealSSD-64GB-C300

2. Mida soovitate GA-P35-DS3L SATA2 toega mobole? Corsair SSD Force 60GB?

EDIT:
puer kirjutas:
jancool, AK-st inteli baasil plaanin ise osta midagi sellist:
Intel i5-2500K 195.-
Mugen 2 46.2.-
P8P67 137.- või P67A-UD3 116.-
4GB PC12800, 1600MHz 37.65.-
SeaSonic S12II-520 Bronze 66.-
1GB GTX460 160.-
Samsung Spinpoint F3 HD103SJ 1TB 7200rpm 32MB SATA 3Gb/s
+korpus


Ostu lükkub edasi määramata ajaks kuna Inteli Sandy Bridge "chipsetsid" P67, H67 ja H65 on hetkel defektsed.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CarloC
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2008




sõnum 03.02.2011 23:50:02 vasta tsitaadiga

Tere!

Pole ammu arvutitehnikaga kursis olnud, hetkel istun isegi 2005. aastal ostetud kasti taga.
Plaan nüüd veebruaris uus lauaarvuti osta. Igasugused vihjed on teretulnud juppide ja müüjate kohta.
Arvuti kasutuseesmärk on graafiline disain and töötlus, kuid vabal ajal kindlasti ka mängimine. Piirhinnaks seaks ~ 450 euri. (~ 7000 eek)
Kas sellise raha eest tasuks osta vähe vanem kasutatud arvuti, või panna ise kast tutikana mingis firmas kokku?

Tänud ette.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 00:06:15 vasta tsitaadiga

CarloC

insekas kirjutas:
hmm ... ~400 € on küll "mängumasina" jaoks suht nadi eelarve ... a proovime miskit kokku "leiutada" ...

AMD Athlon II X3 445 (3.1Ghz/1.5MB/95W) Socket AM3 - 64.25 € <--- ventikas ei ole, masina täiskoormusel, mitte just köikse vaiksemate killast ...
MSI 770-C45, AMD 770/SB710, SAM3, ATX - 54.65 €
A-DATA 4GB (2GBx2) OC DDR3 DIMM 1600G 128x8 9 - Dual Retail+G-HS - 37.65 €
XFX HD5830, 1GB, GDDR5, PCIE16 - 134.90 €
Western Digital WD5000AAKS 500GB 7200rpm 16MB Bulk - 36.75 €
SAMSUNG SH-S223C/BEBE DVD-RW/ 22x DVD+R/ SATA/ Black/ Bare type - 14.40 €
Chassis INTER-TECH Starter 6 Midi Tower, ATX, 7 slots, 2xUSB2.0, audio, Steel, PSU 1 x 500W, Black - 38.00 €
Arvuti komplekteerimine - 19.00 €
hetkehindadega selline masin KOKKU: 399.60 €
icon_rolleyes.gif
muidugi ... kui "raatsid" pisut üle eelarve kulutada siis võid videokaardiks võtta ka selle:
GIGABYTE GV-N460OC-768I, GTX 460, 768MB, 192bit, DDR5, Dual link DVI-I x 2, mini HDMI - 146.35 €

... kuigi HD5830 / GTX 460 on suht samaväärse jõudlusega ...
GTX 460 (768MB) vs HD 5830 Performance Shootout
...
ja kui soovid väheke vaiksemat masinat siis peaksid "juurde leiutama" lisaraha aftermarket jahuti jaoks:
Arctic Cooling Freezer 7 - Pro PWM Rev.2 - 22.35 €
thumbs_up.gif
NB! kooslus ei sisalda Windows'i op. süsteemi !
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 00:37:06 vasta tsitaadiga

CarloC, kui ikka plaan uuus arvuti osta, siis parim videokaart, mis sinu eelarve sisse võiks jääda on MSI 6850 OC
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Videokaardid/157948/
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 00:46:38 vasta tsitaadiga

Miilist 460 GTX soovitate AK-s http://arvutikeskus.ee/est/Otsing/GTX+460/31
Hinnapiir ~170.-
GV-N460OC-768I 146.-
SPARKLE 1GB 156.-
GV-N460OC-1GI 172.-
Kui suur on nende vahe reaalselt?

Sama küsimus jahutuse osas i5-2500k@4,5GHz
Kas võtta see: Mugen 2 46.20 €
või 20 EURi odavam ja kompaktsem: Xigmatek Gaia SD1283 Heatpipe Cooler 120mm 27.80 €
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 15:51:40 vasta tsitaadiga

puer, Sparkle ja Gigabyte vahe jõudluses on väike.
Veel pakuksin välja MSI OC variandi: http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/gtx460+1gb/MSI-VGA-1GB-GDDR5-PCIE16-GTX460-N460GTX-M2D1GD5-OC-MSI-99517
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 16:20:23 vasta tsitaadiga

1GB GTX460 ja 768MB versioonide kiirusevahe on (kõigest) umbes 5%

EDIT: ja GTX460SE on 768MB-sest aeglasem (kuigi mälu on 1GB 256bit vs 768MB 192bit), seega ära selle poole vaatagi (kui just kusagilt superodavalt ei saa)! Lihtsalt infoks siis 460 versioonides orienteerumiseks .
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2011 15:17:36 vasta tsitaadiga

Selge, reaalselt suurt vahet pole siis neil kahel:
GV-N460OC-768I 146.- See vast jahedam?
SPARKLE 1GB 156.-

Enese teadlikkuse tõstmiseks sooviks teada:
kas GPU 1GB vs 768MB vahe avaldub ainult siis kui mängida kõrgetel resodel - nt: 2560x1600. Kui üle 1680x1050 ei lähe siis jätkub vast 768MBst?
Mida määravad GPU bit'id, kui suur on jõudluse vahe 192bit vs 256bit? Kas peamiselt mõjutab anti aliasing võimekust? Veel midagi?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2011 17:35:53 vasta tsitaadiga

1680x1050 jaoks kärab see 768mb küll kui pole plaanis FullHD vms peale kolida icon_razz.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2011 21:26:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Enese teadlikkuse tõstmiseks sooviks teada:
kas GPU 1GB vs 768MB vahe avaldub ainult siis kui mängida kõrgetel resodel - nt: 2560x1600. Kui üle 1680x1050 ei lähe siis jätkub vast 768MBst?
Mida määravad GPU bit'id, kui suur on jõudluse vahe 192bit vs 256bit? Kas peamiselt mõjutab anti aliasing võimekust? Veel midagi?

http://www.techpowerup.com/reviews/Axle/GeForce_GTX_460_768_MB/31.html

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mac_86
HV vaatleja

liitunud: 12.09.2010




sõnum 06.02.2011 20:59:03 vasta tsitaadiga

Soov ka uus kast soetada. Hinnapiiriks 600-650 EUR. Võiks olla optiline väljund helikaardil aga pole väga oluline (5.1 sobib ka). Videokaart Asus EN9800GT juba olemas ja kõvaketast väga mahukat ka ei vaja (320GB) sobiks ka. Kuna plaan pilt 37"-sse lasta mängimiseks, siis kas 9800GT sobib või vaja ikka ka see ümber vahetada? Soovitage midagi. Tänud!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2011 21:23:12 vasta tsitaadiga

mac_86, kui medium settingutel mängimisega rahuldud, siis peaks 9800GT veel olema kõlbulik aga kõrgetel seadetel see kaart kindlasti enam uute mängudega hakkama ei saa. Ja kuna sa plaanid läbi teleka mängida (eeldan, et FULLHD telakas), siis 512mb mudeliga läheb asi hapuks kätte.
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristorob
HV vaatleja

liitunud: 07.02.2011




sõnum 07.02.2011 02:10:08 vasta tsitaadiga

vajan abi vana asemele uus. vajalik HD koduvideote jaoks, ja et lapsed ka lihtsamaid mänge saaks mängida.Olen leidnud sellised http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/LAUAARVUTID-ARVUTIKESKUS-PC-Arvutikeskus-Home/Arvutikeskus-Intel-N-vision-Home-2-102496 ja
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/LAUAARVUTID-ARVUTIKESKUS-PC-Arvutikeskus-Home/Arvutikeskus-Mini-ITX-Media-103190
mis oleks nende suuremad erinevused +- peale selle ,et teisel suurem kõvaketas, või oleks veel soovitusi.( mul olemas väline kõvaketas, ka ei vaja seda mängu)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 07:35:59 vasta tsitaadiga

Esimesel võimsam videokaart, samuti on üks oluline erinevus korpuses, esimesel on ATX, teisel mITX, mis võib tulevikus laiendatavust pärssida.
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 08:42:29 vasta tsitaadiga

Selliste vajaduste puhul ilmselge overkill - HD videosid ja lihtsamaid mänge veab kenasti ka näiteks Intel i3 540 integreeritud GPU.
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/LAUAARVUTID-ARVUTIKESKUS-PC-Arvutikeskus-Office/Arvutikeskus-Intel-i3-Office-106306
Puudu jääb tulevikus, siis ülejäänud raha eest saab suht käreda graafikakaardi lisaks muretseda.
Noh ja neid korpuseid päriselus vaadates ... minu maitse ei ole.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 08:46:16 vasta tsitaadiga

kristorob, tee ostuabisse teema, märgi seal hinnapiir ja eesmärgid mis arvutiga tegema hakkad. Keegi ikka soovitab eraldi juppidest midagi, saad parema kasti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristorob
HV vaatleja

liitunud: 07.02.2011




sõnum 08.02.2011 00:06:35 vasta tsitaadiga

tänud !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2011 15:12:18 vasta tsitaadiga

Plaan oli teha väike graafikakaardi update. Praegune süsteem on C2D E6750 ja 8800GT baasil.
Pole terve igaviku riistvara jälginud, milline oleks mõistlik uuema aja GPU, mis annaks pildis edasimineku nii, et CPU samas pudelikaelaks ei muutuks? Võiks olla nvidia.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2011 15:13:17 vasta tsitaadiga

GTX460
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2011 17:50:23 vasta tsitaadiga

GTX460 on hetkel vast parim hinna-jõudluse suhtega nvidia.
GTX560 Ti on ~33% kiirem. Kui odavamaks läheb siis vast vaataks juba GTX560 Ti poole icon_wink.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CarloC
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2008




sõnum 13.02.2011 20:59:33 vasta tsitaadiga

Plaan kohe uus lauaarvuti osta. Paar küsimust on jäänud:

1) Kas valitud toitekas on piisavalt võimas valitud komponentide ära toitmiseks?
2) Kas need kingstoni mälud sobivad/on hea valik? Suhteliselt lampi valisin need. Kui mitte siis palun pakkuge midagi paremat samas hinnaklassis.
3) Kas ma peaks ostma ka DVI > VGA ülemineku jublaka või on selline asi kaasas videokaardiga?


Masin selline siis:
tsitaat:

AMD Desktop Phenom II X4 965 (3.4 GHz 6MB 125W AM3) - 134.75 €
Cooler Master cooler HYPER 212 PLUS - 29.80 €
MSI /870A-G54, AMD 870/SB850, SAM3, ATX - 77.60 €
KINGSTON MEMORY DIMM 4GB PC10600 DDR3/KVR1333D3N9/4G KINGSTON - 36.90 €
MSI R6850-PM2D1GD5/OC / HD6850, 1GB, GDDR5, PCIE16 - 163.05 €
SAMSUNG SH-S223C/BEBE DVD-RW/ 22x DVD+R/ SATA/ Black/ Bare type - 14.40 €
500, GBWD5000AAKS, 7200rpm, 16MB, Bulk - 36.75 €
CORSAIR PSU 430W 12CM ATX12V2.2 80+ CMPSU-430CXEU - 46.75 €
Xigmatek Asgard Midi-Tower - black - 36.75 €


Tänan!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriist
HV veteran
kriist

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2011 20:08:29 vasta tsitaadiga

Tere.
Mis oleks parim int. videoga AM3 mobo neti kastile? Võiks olla ka hea hinnaga. beer_yum.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2011 21:33:07 vasta tsitaadiga

kriist kirjutas:
Tere.
Mis oleks parim int. videoga AM3 mobo neti kastile? Võiks olla ka hea hinnaga. beer_yum.gif

Parim on subjektiivne icon_wink.gif

ASUSe mobod on ühed parimad, nt M4A785-seeria, eriti EVO mudelid, või siis uuemad, 880g/890Gx-seeria kiibistikuga emaplaadid
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kriist
HV veteran
kriist

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2011 22:14:16 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
kriist kirjutas:
Tere.
Mis oleks parim int. videoga AM3 mobo neti kastile? Võiks olla ka hea hinnaga. beer_yum.gif

Parim on subjektiivne icon_wink.gif

ASUSe mobod on ühed parimad, nt M4A785-seeria, eriti EVO mudelid, või siis uuemad, 880g/890Gx-seeria kiibistikuga emaplaadid


Aga kas antud emmed oleksid asjalikumad, kui mingi odavama otsa assrock + HD4550
Otsin just seda odavamat ja tuleviku kindlamat lahendust. Mängimine antud kastil planeeritud pole.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2011 23:14:53 vasta tsitaadiga

AM3 emaplaatide tulevikukindlusega on asi nii, et seda pole- hetkel on minu mäletamist mööda võimsaim AMD protsessor Phenom II X6 1100T, kuid AM3+ protsessorid peaks tulema millalgi, õige pea, vist....icon_rolleyes.gif
AM3+ prosed AM3 emaplaatidel paraku ei tööta, AM3 prosed aga uutel AM3+ emaplaatidel töötavad.

Kui mängimist plaanis pole, siis sobib tõesti mõni odavam emaplaat, ka asrock

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2011 18:16:47 vasta tsitaadiga

Kumb neist parem oleks?
SAPPHIRE VGA 1GB GDDR5 PCIE16 HD5670
SAPPHIRE VGA 512MB GDDR5 PCIE16 HD5750

Hinnavahe on alla 1 € icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2011 18:20:00 vasta tsitaadiga

woozy, HD5750 on parem!
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CarloC
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2008




sõnum 16.02.2011 19:00:14 vasta tsitaadiga

Nädala alguses tellin sellise kasti:

Emaplaat: MSI MB AMD 870/SB850 SAM3 ATX/870A-G54 MSI
CPU: AMD CPU PHEN2 X4 965 SAM3 BOX/125W 3400 HDZ965FBGMBOX AMD
GPU: MSI VGA 1GB GDDR5 PCIE16 HD6850/256B R6850-PM2D1GD5/OC MSI
Mälu: Crucial Rendition 2GB DDR3 1333 DIMM CL9 240-PIN 256Mx64 PC3-10600 (Bulk) (2 tk)
Kõvaketas: Western Digital WD5000AAKS 500GB 7200rpm 16MB
DVD: SAMSUNG SH-S223C/BEBE DVD-RW/ 22x DVD+R/ SATA/ Black/ Bare type
PSU: MODECOM PSU 500W 12CM ATX12V2.2 4XSATA PREMIUM 500
Case: Xigmatek Asgard Midi-Tower - black

On kellelgi midagi halba öelda? Et saaks parema komponendi samas hinnaklassis/või midagi lihtsalt ei sobi kompotti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2011 20:01:27 vasta tsitaadiga

mis hinnaklassi see jääb siis?
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2011 20:52:52 vasta tsitaadiga

CarloC kirjutas:
Nädala alguses tellin sellise kasti:

Emaplaat: MSI MB AMD 870/SB850 SAM3 ATX/870A-G54 MSI
CPU: AMD CPU PHEN2 X4 965 SAM3 BOX/125W 3400 HDZ965FBGMBOX AMD
GPU: MSI VGA 1GB GDDR5 PCIE16 HD6850/256B R6850-PM2D1GD5/OC MSI
Mälu: Crucial Rendition 2GB DDR3 1333 DIMM CL9 240-PIN 256Mx64 PC3-10600 (Bulk) (2 tk)
Kõvaketas: Western Digital WD5000AAKS 500GB 7200rpm 16MB
DVD: SAMSUNG SH-S223C/BEBE DVD-RW/ 22x DVD+R/ SATA/ Black/ Bare type
PSU: MODECOM PSU 500W 12CM ATX12V2.2 4XSATA PREMIUM 500
Case: Xigmatek Asgard Midi-Tower - black

On kellelgi midagi halba öelda? Et saaks parema komponendi samas hinnaklassis/või midagi lihtsalt ei sobi kompotti?

Toiteploki asemel pigem mõni Fortron, nt Fortron FSP500-60APN 500W (85PLUS)/ ATX12V v2.3/ Silent 120mm FAN/ Active PFC PSU/ 4 SATA. Arvutikeskuse hinnakirja põhjal 10 € kallim kui too Modecom, aga vähemalt on Fortron asjalik(um) tootja.

HDD võiks ju SATA3 olla, kuigi vahet eriti pole: http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-Lauaarvuti-kovakettad/WD-CAVIAR-BLUE-500GB-35-SATA3-72K-16M-WD5000AAKX-73113
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 16.02.2011 22:12:48 vasta tsitaadiga

HDD-l ei ole jah vahet, kas on SATA2 või SATA3.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CarloC
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2008




sõnum 16.02.2011 22:36:31 vasta tsitaadiga

Tänud 1dumbpcuser.

Tegin screenshoti oma exceli tabelist, et hindadest ka aimu anda. Arvestan nii 600 € piires. Plaanin osta ilma coolerita alguses, eks näis kuidas töötab.


PS! Kui mingeid komponente soovitate, veenduge palun, et nad arvutikeskuse esindustes ka olemas/kiirelt tellitavad on.

Aitäh!

edit: Kuna varsti keegi tahab kindlasti sarnase budgetiga masinat kokku panna, uploadisin ka oma exceli tabeli.
Sisaldab ise-arvutavat hinna tabelit, otselinke ja asjakohaste benchmarkide viiteid.

Download
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skyline
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2011 01:57:26 vasta tsitaadiga

Miskeid soovitusi 900€ eest kastile, millele graafika pole nii oluline, küll aga kiired mälud, kiire ketas(SSD pole vaja) ja i5/i7.
EDIT:
tsitaat:
CPU
INTEL CORE I5 2500K 3.3GHz 6M S1155 BX80623I52500K SR008 BOX
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Protsessorid-CPU-LGA-1155-protsessorid/103762
205.00 €
Emme
MSI MB P67 S1155 ATX/P67A-C45 MSI
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Emaplaadid-LGA-1155-emaplaadid/MSI-MB-P67-S1155-ATX-P67A-C45-MSI-104312
111.30 €
PSU
CORSAIR PSU 600W 12CM ATX12V2.2 80+ CMPSU-600CXEU
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Toiteplokid-PSU-PSU-600W-650W/CORSAIR-PSU-600W-12CM-ATX12V22-80-CMPSU-600CXEU-66123
70.45 €
RAM
CORSAIR DDR3-1600 3*2G CL8 KIT DOMINATOR CMP6GX3M3A1600C8
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Malud-lauaarvutile/CORSAIR-DDR3-1600-32G-CL8-KIT-DOMINATOR-CMP6GX3M3A1600C8-44857
123.30 €
HDD
WD CAVIAR BLACK 1TB 3.5" SATA3 7.2K 64MB WD1002FAEX
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-Lauaarvuti-kovakettad/WD-CAVIAR-BLACK-1TB-35-SATA3-72K-64MB-WD1002FAEX-8300
75.75 €
GPU
GIGA-BYTE VGA 1GB GDDR5 PCIE16 HD6850/256B GV-R685OC-1GD GIGA-BYTE
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Graafikakaardid-VGA/GIGA-BYTE-VGA-1GB-GDDR5-PCIE16-HD6850-256B-GV-R685OC-1GD-GIGA-BYTE-99803
174.50 €
CD/DVD/Blu-Ray
LG DVD-/+R/RW/-RAM12X (-/+R22X)/SATA W/LS BLACK GH22LS50 LG
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-CD-DVD-Blu-Ray/LG-DVD-R-RW-RAM12X-R22X-SATA-W-LS-BLACK-GH22LS50-LG-57869
20.60 €
Korpus
Cooler master 690 II Midi Tower Full AL chassis, Micro - ATX / ATX / Mini-ITX(supports)
link
95.90 €
Arvuti komplekteerimine.
http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG//65898
19.00 €

Kokku 895.-

Lükkasin ise miskit kokku, +/-?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 17.02.2011 10:46:21 vasta tsitaadiga

Skyline, Mälud liiga kallid,mobo ka kahtlane.Video võiks ikka HD 6950 olla.
_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 17.02.2011 11:49:26 vasta tsitaadiga

Mina võtaks ~900.- eest midagi sellist

INTEL CORE I5 2500K 3.3GHz 6M S1155 BX80623I52500K SR008 BOX -- 205,00 €
MSI MB P67 S1155 ATX/P67A-C43 -- 106.85 €
KINGSTON MEMORY DIMM 6GB PC12800 DDR3/HYPERX KIT3 -- 70,30 €
Samsung HD103SJ 3.5'' 1TB/ 7200rpm/ 32MB/ SATA II -- 48.95 €
SAPPHIRE HD 6950 PCIE 2GB GDDR5 -- 257,50 €
LG DVD-/+R/RW/-RAM12X (-/+R22X)/SATA W/LS BLACK GH22LS50 LG -- 20,60 €
SeaSonic S12II-620 Bronze -- 79.90 €
Cooler master 690 II Midi Tower Full AL chassis -- 95.90 €
Arvuti komplekteerimine. -- 19,00 €

Kokku: 904 €

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skyline
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2011 12:36:30 vasta tsitaadiga

G80 kirjutas:
Skyline, Mälud liiga kallid,mobo ka kahtlane.Video võiks ikka HD 6950 olla.

Video ressurssi lihtsalt reaalselt ei rakenda ära, seega ma kardan et ei ole mõtet 6950-l.
Kas mälud ei õigusta enda hinda? Põhiline on et oleks kvaliteetsed ja kiired.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 338, 339, 340  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.