Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ECMadis
HV kasutaja
ECMadis

liitunud: 23.08.2010




sõnum 17.01.2011 17:50:04 vasta tsitaadiga

Kas tasuks panna koju vanematele XP asemel peal ubuntu 10.10. Kurdavad, et xp uimab jne. Kui palju läheks kiiremaks igasugu toimingud ( internetis käimine, dokumentidega tegelemine, piltide vaatamine, printimine, suhtleb skypes ).

Ubuntu vast seepärast juba, et olen ise ka korra silma peale visanud ja tundus üks lihtsamaid ja ilusamaid. 10.10 seepärast, et olen lugenud kuskilt, et 10.04 pidavat aeglasem olema.

Mis arvate?

Arvuti:
Pentium mingisugune 2.0Ghz
1GB ram
40-60GB ketas vist oli
ja eks ülejäänud ka üks paras juust.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 17:54:57 vasta tsitaadiga

LinuxMint thumbs_up.gif. Ehk siis täiustatud ubuntu.
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 18:09:31 vasta tsitaadiga

ECMadis, kiirusevõit tuleb kindlasti, ei oska küll öelda kui suur. Aga usun, et märgatav. Skype kohta ma ei tea, ise aktiivselt ei kasuta, aga vanasti kui proovisin, siis oli nii, et linuxi skype versioon oli vist vähemate featuuridega kui vindose, võib-olla peaksid selle kohta uurima.
_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 220 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 18:17:59 vasta tsitaadiga

Mitte lihtsalt kiirusevõit vaid stabiilne kiirusevõit. Võid kindel olla ( icon_biggrin.gif ), et ka mitme aasta pärast on masin sama kiire. Viimast Minti soovitaks ise kah. Kasutan Linuxis Skype'i ja töötab nii mikker kui webcam. Uues Windowsi Skype'is ongi tilulilu liiga palju juurde topitud niiet kirjuks võtab.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 20:22:16 vasta tsitaadiga

-kasutaja- kirjutas:
http://blog.mypapit.net/2008/06/monitor-temperature-from-ubuntu-linux-gnome-applet.html
installisin ära aga kust kohast ma selle programmi nüüd üles leian?icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 20:41:44 vasta tsitaadiga

metrika kirjutas:
-kasutaja- kirjutas:
http://blog.mypapit.net/2008/06/monitor-temperature-from-ubuntu-linux-gnome-applet.html
installisin ära aga kust kohast ma selle programmi nüüd üles leian?icon_biggrin.gif

tsitaat:
...added by right clicking GNOME Panel and selecting “Add to Panel…” option from the context menu.

Paneeli peal klõps ja valid "add to panel" / "lisa paneelile". Avanevas valikus peaks olema.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 21:16:54 vasta tsitaadiga

tänud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrtchy
HV vaatleja
scrtchy

liitunud: 19.01.2011




sõnum 20.01.2011 13:28:50 vasta tsitaadiga

Tere !
Millist linuxit soovitate hp paavianile (dv6000) ? Kas wifiga on ees suurem nikerdamine ,et tööle saada jne`? On kellelgi kogemusi minuga jagada ? icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiitise
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2011 13:49:34 vasta tsitaadiga

scrtchy, proovi ubuntu 10.04 (või siis 10.10) livecd(usb)-d ja saad oma küsimustele vastuse.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ECMadis
HV kasutaja
ECMadis

liitunud: 23.08.2010




sõnum 20.01.2011 13:51:50 vasta tsitaadiga

Kas ubuntu 10.10 peal töötab ID kaart ilusti ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 20.01.2011 14:00:34 vasta tsitaadiga

ECMadis kirjutas:
Kas ubuntu 10.10 peal töötab ID kaart ilusti ?


jah

http://code.google.com/p/esteid/wiki/Ubuntu

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2011 14:14:03 vasta tsitaadiga

Ühele paavianile just installisin ubuntu. Menüüs olev Hardware drivers installis wifi ja graafika draiverid nagu nalja, selleks ajaks pidi ainult juhtmega netis olema.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2011 22:05:29 vasta tsitaadiga

mina ei pidand enda pavilion dv9500-le midagi installima,kohe sain wifit kasutada
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ECMadis
HV kasutaja
ECMadis

liitunud: 23.08.2010




sõnum 20.01.2011 22:11:54 vasta tsitaadiga

Kurat ubuntu 10.10 vist liiast vanemate arvutile, ikka suht uimane on. Proovin linux minti järgmisena, kaua aega ei võta vahetamine ja alles hoitavaid faile nkn pole icon_smile.gif
Estobuntut võin ka veel proovida aga rohkem linuxi variante pole vist, mis on siuke vähe kergemat sorti icon_smile.gif


Eelmainitud conf juba.
Pentium mingisugune 2.0Ghz
1GB ram
40GB
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 20.01.2011 22:24:26 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 28.05.2013 10:47:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2011 22:25:28 vasta tsitaadiga

Puppy Linux, Damn Small Linux, Vectorlinux (jooksis mul gigase pent. III peal, 768 RAM jumala ideaalselt.), mint ja ubuntu on gnome desktopiga, kui *buntulist tahad tingimata proovida, siis proovi Lubuntut. LXDE desktop environment ühesõnaga.
_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 220 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2011 13:09:00 vasta tsitaadiga

Puppy ja Damn Small pigem täitsa vana raua distrod.
Xubuntut võiks veel proovida (XFCE töölauaga).
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2011 18:29:02 vasta tsitaadiga

sai oma vanamehe arvuti ubuntu 10.04 peale upgraditud, 2,1 GHz mingi amd prose, 1gb rammi ja 80gb mingi ketas ka...jookseb nagu muiste...migit probleemi pole..varem oli sama raali peal win xp...see ikka uimas nagu tigu aeg ajalt..bootup oli ka mingi 2 mintsa...ubuntu tuleb mingi 30 sekiga üles ja hakka aga toimetama.
_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 21.01.2011 20:35:02 vasta tsitaadiga

ECMadis kirjutas:
Kurat ubuntu 10.10 vist liiast vanemate arvutile, ikka suht uimane on. Proovin linux minti järgmisena, kaua aega ei võta vahetamine ja alles hoitavaid faile nkn pole icon_smile.gif
Estobuntut võin ka veel proovida aga rohkem linuxi variante pole vist, mis on siuke vähe kergemat sorti icon_smile.gif

Eelmainitud conf juba.
Pentium mingisugune 2.0Ghz
1GB ram
40GB


oh ole nüüd seal peaks 100% kõik linuxi jooksma, pigem on selles, et kõvaketta I/O on väike
AGA keera mittevajalikud teenused kinni, käivitatavad rakendused maha võtta jne..
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 22.01.2011 13:41:12 vasta tsitaadiga

illukas kirjutas:
kõvaketta I/O on väike
Vist tõenäoliselt lahmin ja ei tea mida räägin, aga kas see on linuxil üldine probleem (ei pea silmas nö riistvara pudelikaela)?
Kui kopeerin ühelt kettalt teisele (ext3<->ext3) faile, tõmbab kõik nii kooma.
Mul isegi /. artikkel selle kohta bookmarkitud icon_razz.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 14:47:46 vasta tsitaadiga

ext4'ga on paremad lood minu arvates...eriti kooma nagu polegi tõmmanud..kui just samal ajal veel ei kompilleeri
aga see on pigem selle linuxi kerneli scheduleri viga...mingi patch lasti ka välja alles mõni aeg tagasi..mis tegi asjad tunduvalt kiiremaks.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
layr
HV vaatleja
layr

liitunud: 01.05.2006




sõnum 22.01.2011 14:55:18 vasta tsitaadiga

Kas teil ka Ubuntuliste installiga probleeme on olnud? Kahele arvutile sai erinevatelt plaatidelt Ubuntu ja Lubuntu peale lastud. Alati hangus installatsioon x kohas. Üldjuhul sai 3. korraga peale, vanemal masinal nõustus 10.10 ca 10. korraga peale minema. Kõik plaadid olid min. kiirusel kõrvetatud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 15:32:10 vasta tsitaadiga

Sai siis lastud Kubuntu hp compaq nc6400'le peale ning ei saa wifiga netti..

Võrguadapter: Broadcom 802.11g

Oskab keegi täpsemalt how-to juhiseid jagada, kes on sama asjaga jamanud..
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 17:08:55 vasta tsitaadiga

sa installisid tavalise või notebook versiooni?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 22.01.2011 17:57:54 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:
Vist tõenäoliselt lahmin ja ei tea mida räägin, aga kas see on linuxil üldine probleem (ei pea silmas nö riistvara pudelikaela)?
Kui kopeerin ühelt kettalt teisele (ext3<->ext3) faile, tõmbab kõik nii kooma.

ei sa lahmi midagi, nii oligi, viimase buntulistega asi paranenud.
Variant on veel proovida teist scheluderi, kuid see eeldab kerneli ümber kompileerimist

Woozy pistab lapparile saba taha ja siis vaatab kas jockey-gtk (mäletamistmööda oli vist see) pakub riistvara draivereid installida
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 22.01.2011 18:59:27 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Sai siis lastud Kubuntu hp compaq nc6400'le peale ning ei saa wifiga netti..
Võrguadapter: Broadcom 802.11g
Oskab keegi täpsemalt how-to juhiseid jagada, kes on sama asjaga jamanud..

Mässasin kunagi estobuntu ja Broadcomi kaardiga, abi sain siit: https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/bcm43xx
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 06.02.2011 23:06:32 vasta tsitaadiga

layr kirjutas:
Kas teil ka Ubuntuliste installiga probleeme on olnud? Kahele arvutile sai erinevatelt plaatidelt Ubuntu ja Lubuntu peale lastud. Alati hangus installatsioon x kohas. Üldjuhul sai 3. korraga peale, vanemal masinal nõustus 10.10 ca 10. korraga peale minema. Kõik plaadid olid min. kiirusel kõrvetatud.

Panin oma profiili #3 arvutile Ubuntu 10.10 peale ja oli ka kaks esimest installi hangumine x kohas (installimine USB pulgalt). Ei tea mis jama oli aga
viskasin lõpuks ketta raali #1 taha ja installis ilusti esimese korraga ära (seekord siis dvd-lt).
Mis te muidu arvate, kas 10.10 on sellele rauale liiast (efekte ei kasuta)? Kumb muidu kiirem võiks sellel raual olla, kas Xubuntu või uusim Mint? Sorry ma ei ole linuxitega väga kursis icon_redface.gif Muidu Ubuntu 10.10 on küll väga thumbs_up.gif Hetkel raal #1 w7-ga netis ja ilge huvi hoopis Ubuntut näppida icon_biggrin.gif

e: Millist krdi Minti üldse panna, et kiirem oleks? Neid minte on seal lehel5 varianti icon_biggrin.gif Mint 10 see kõige uuem, kiirem ja parem?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2011 23:06:51 vasta tsitaadiga

CoiL, põhimõtteliselt ei ole probleemi, aga mälu võiksid juurde osta, sest see annab palju juurde ja pole ka kallis. Sama kehtib ka kõvaketta kohta. Xubuntu kindlasti kiirem ja Lubuntu omakorda veel kiirem.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 06.02.2011 23:10:10 vasta tsitaadiga

riivo21, Xubuntu ja Lubuntu siis kiiremad kui uusim Mint 10 ? Mul see arvuti nö. SOS arvuti ja ei viitsi rohkem sinna aega/raha sisse panna... kärab küll see 256MB mälu ja 4Gb ketas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 00:45:08 vasta tsitaadiga

Kiirus oleneb sellest, mis töölauda kasutatakse. KDE, Gnome on resursinõudlikumad, kuid saavad sujuvalt hakkama, kui arvutis on vähemalt 512 mega rammu (tõenäoliselt ka 384 megaga) aga 256 jääb veidi väheks. Ka XFCE tahaks törts juurde, et päris sujuvalt jookseks ja swappimist väga ei toimu. Su #3 raal saab LXDE töölauaga, aga hästi hakkama. Soovitaks seega sulle sinna Lubuntut.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 07.02.2011 01:05:58 vasta tsitaadiga

asjameez, proovisin Mint10, Xubuntu ja Lubuntu ära ning Lubuntu tundub tõesti kõige kiiremini töötavat thumbs_up.gif Lisaks Chromium on by default browser mis on hea imo.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 07.02.2011 01:50:40 vasta tsitaadiga

Antud parameetritega on see natuke lahja variant, aga vähenõudlikule sobiks üldse Slitaz. Välimus suht decent võrreldes sama kaliibriga distrotega (vihje DSL suunas). Ise kahjuks proovinud pole (seni pole vajadust olnud), kuid tundub huvitav. Environment kui selline vist puudub, erinevatest programmidest midagi kokku pandud.
Suvaline screenshot
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 07.02.2011 08:24:25 vasta tsitaadiga

guest1902, nii hullu downgrade`i ka mul vaja ei ole icon_biggrin.gif See Lubuntu on ideaalne ja töötab väga hästi thumbs_up.gif

e: vb. siin juba olnud see link aga kellel bootloaderiga jamad tekivad, siis siit saab abi: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1014708
Endal keeras Fedora 14 W7 bootloaderi pekki.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 10:57:39 vasta tsitaadiga

Mina olen viimasel ajal mäluvajadust löönud selle kirvereegliga, et normaalselt netis käimiseks tahaks brauser endale 256M saada ja sõltuvalt desktopist siis 64M-256M veel juurde. Ehk siis väiksemate töölaudade peal saab 256M rammiga hädapärast hakkama, aga kui veidi mälu juurde panna siis pole enam vahet mis desktop.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 12:02:59 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
riivo21, Xubuntu ja Lubuntu siis kiiremad kui uusim Mint 10 ?
Mint 10 on põhimõtteliselt sama, mis Ubuntu, sest mõlemad töötavad GNOME peal. Tore, et Lubuntuga rahul oled.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 07.02.2011 18:18:21 vasta tsitaadiga

ühesõnaga linuxite perf sõltub siis peamiselt mälumahust?

e: seda kah veel, et kuidas Lubuntule Openoffice`t külge pookida? See on ainus asi millest Lubuntu all puudu on. Ubuntu alt on lihtne lisakraami installida aga selle Lubuntuga ei saa hakkama. Äkki keegi seletab algajale kuidas? icon_redface.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 07.02.2011 19:18:56 vasta tsitaadiga

CoiL, Google?
sudo apt-get install openoffice.org

või tiri kodukalt .deb

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 19:21:38 vasta tsitaadiga

CoiL, kindlasti on Lubuntul ka ming graafiline pakihaldur, kuid install on lihtne ka terminali kaudu
sudo aptitude install openoffice.org
Aga ma soovitaks intallida OpenOffice uus haru, LibreOffice, mis on aktiivsema arendamise all
sudo aptitude install libreoffice
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 19:22:44 vasta tsitaadiga

mis apt-get ja aptitude vahe on ?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 19:47:40 vasta tsitaadiga

CoiL kirjutas:
ühesõnaga linuxite perf sõltub siis peamiselt mälumahust?
Nagu Windowsil ei sõltuks? icon_rolleyes.gif

Nitrub kirjutas:
mis apt-get ja aptitude vahe on ?
harjumus peamiselt.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Adebisi
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 19:59:55 vasta tsitaadiga

Lubuntul Synaptics täiesti olemas. Süsteemi menüü all peaks olema.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 20:18:53 vasta tsitaadiga

LibreOffice pole 10.10 varamutes.

Siin on hea õpetus, kuidas eemaldada Oracle OpenOffice.org ning installeerida uus LibreOffice icon_idea.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 07.02.2011 20:24:25 vasta tsitaadiga

Nitrub kirjutas:
mis apt-get ja aptitude vahe on ?
Ennast ka kummitanud see küsimus.
Nägi hiljuti üht tut'i, milles näidati vanema versiooni dependency rahuldamiseks force installi vms. Et vanema softi dependencyd jookseks uuemate dependencytega (mis vanema softiga kokku ei lähe) paralleelselt. Ja seda sai ainult aptitude'iga vist teha.
Noh, see ainult üks näide, eks erinevusi veelgi...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2011 00:34:35 vasta tsitaadiga

apt-get vs aptitude - käsurealt kasutades pole vist suurt vahet pole, pole väga süvenenud sellesse teemasse. Imestan aga, et keegi pole maininud seda, et aptitude käsk ilma igasuguste argumentideta käivitab terminalis töötava "graafilise" pakihalduri. Ise kasutan eranditult seda pakimajanduse haldamiseks oma debiani masinas.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2011 01:08:19 vasta tsitaadiga

See küsimus on võrreldav kui uurida, mis vahe on Firefoxil ja Operal. HV foorumi manavad mõlemad ju samamoodi ette, lihtsalt erinevad programmid oma nüansidega. Näideks aptitude paneb oma install käsuga kõik recommended pakid ka peale, aga apt-get mitte.
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2011 09:58:19 vasta tsitaadiga

riivo21 kirjutas:
/../Näideks aptitude paneb oma install käsuga kõik recommended pakid ka peale, aga apt-get mitte.

apt.confis APT::Install-Recommends "0" võiks nii apt-getile kui aptitudele ühte moodi mõjuda.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2011 15:25:44 vasta tsitaadiga

vaatan, et Ubuntu alateemas on ikka tõsine vaikus icon_biggrin.gif keegi ei kurda, kõik küsivad, kuda twiikida icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

eem, minu küsimus - lahe asi see Dynamic Background.. aga kust ma saan muuta folderit? Või saab oma pildikausta ka määrata? tuli mõte, et mul on hunnik ilusaid taustapilte kogunenud, et paneks need slaidishow'ks kokku. Need hakkavad ära juba tüütama, mis tal by default on (mingi 10tk vist)... icon_smile.gif
Hetkel ei ampsand küll välja, kust seda näppida saaks...
thumbs_up.gif
suunanäitajale juba tänud ette ära icon_smile.gif

E: CreBS'i laadse asja leidsin nüüd ise ka otsimise peale, kuid kas tal endal seda sisseehitatud asja ei anna näppida?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2011 16:45:11 vasta tsitaadiga

Äkki on need pildid mis by default on /usr/share/backgrounds kaustas?
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2011 20:29:56 vasta tsitaadiga

D'OH!
no just, needsamad.. hmm.. siis peab ikkagi need sinna kopima, kuigi ma mõtlesin, et mugavam on määrata folder lihtsalt.. ok, ma proovin selle creBS'i ära ikka. icon_biggrin.gif
Aitäh, Chaza!,
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2011 21:47:19 vasta tsitaadiga

Kas kopida on mõttekas, võib ju kausta linkida ka. Püsib up-to-date. thumbs_up.gif
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.