|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ECMadis
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2010
|
17.01.2011 17:50:04
|
|
|
Kas tasuks panna koju vanematele XP asemel peal ubuntu 10.10. Kurdavad, et xp uimab jne. Kui palju läheks kiiremaks igasugu toimingud ( internetis käimine, dokumentidega tegelemine, piltide vaatamine, printimine, suhtleb skypes ).
Ubuntu vast seepärast juba, et olen ise ka korra silma peale visanud ja tundus üks lihtsamaid ja ilusamaid. 10.10 seepärast, et olen lugenud kuskilt, et 10.04 pidavat aeglasem olema.
Mis arvate?
Arvuti:
Pentium mingisugune 2.0Ghz
1GB ram
40-60GB ketas vist oli
ja eks ülejäänud ka üks paras juust.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
17.01.2011 17:54:57
|
|
|
LinuxMint . Ehk siis täiustatud ubuntu.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kusti85
Tavaline kasutaja
liitunud: 11.11.2007
|
17.01.2011 18:09:31
|
|
|
ECMadis, kiirusevõit tuleb kindlasti, ei oska küll öelda kui suur. Aga usun, et märgatav. Skype kohta ma ei tea, ise aktiivselt ei kasuta, aga vanasti kui proovisin, siis oli nii, et linuxi skype versioon oli vist vähemate featuuridega kui vindose, võib-olla peaksid selle kohta uurima.
_________________ Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER |
|
| Kommentaarid: 220 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
184 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
17.01.2011 18:17:59
|
|
|
Mitte lihtsalt kiirusevõit vaid stabiilne kiirusevõit. Võid kindel olla ( ), et ka mitme aasta pärast on masin sama kiire. Viimast Minti soovitaks ise kah. Kasutan Linuxis Skype'i ja töötab nii mikker kui webcam. Uues Windowsi Skype'is ongi tilulilu liiga palju juurde topitud niiet kirjuks võtab.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metrika
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2008
|
18.01.2011 20:22:16
|
|
|
installisin ära aga kust kohast ma selle programmi nüüd üles leian?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
18.01.2011 20:41:44
|
|
|
| metrika kirjutas: |
installisin ära aga kust kohast ma selle programmi nüüd üles leian? |
| tsitaat: |
| ...added by right clicking GNOME Panel and selecting “Add to Panel…” option from the context menu. |
Paneeli peal klõps ja valid "add to panel" / "lisa paneelile". Avanevas valikus peaks olema.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metrika
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2008
|
18.01.2011 21:16:54
|
|
|
tänud
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scrtchy
HV vaatleja

liitunud: 19.01.2011
|
20.01.2011 13:28:50
|
|
|
Tere !
Millist linuxit soovitate hp paavianile (dv6000) ? Kas wifiga on ees suurem nikerdamine ,et tööle saada jne`? On kellelgi kogemusi minuga jagada ?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiitise
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2005
|
20.01.2011 13:49:34
|
|
|
| scrtchy, proovi ubuntu 10.04 (või siis 10.10) livecd(usb)-d ja saad oma küsimustele vastuse.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ECMadis
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2010
|
20.01.2011 13:51:50
|
|
|
| Kas ubuntu 10.10 peal töötab ID kaart ilusti ?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Uhuu
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
20.01.2011 14:14:03
|
|
|
Ühele paavianile just installisin ubuntu. Menüüs olev Hardware drivers installis wifi ja graafika draiverid nagu nalja, selleks ajaks pidi ainult juhtmega netis olema.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metrika
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2008
|
20.01.2011 22:05:29
|
|
|
| mina ei pidand enda pavilion dv9500-le midagi installima,kohe sain wifit kasutada
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ECMadis
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2010
|
20.01.2011 22:11:54
|
|
|
Kurat ubuntu 10.10 vist liiast vanemate arvutile, ikka suht uimane on. Proovin linux minti järgmisena, kaua aega ei võta vahetamine ja alles hoitavaid faile nkn pole
Estobuntut võin ka veel proovida aga rohkem linuxi variante pole vist, mis on siuke vähe kergemat sorti
Eelmainitud conf juba.
Pentium mingisugune 2.0Ghz
1GB ram
40GB
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
20.01.2011 22:24:26
|
|
|
...
viimati muutis number 28.05.2013 10:47:26, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
kusti85
Tavaline kasutaja
liitunud: 11.11.2007
|
20.01.2011 22:25:28
|
|
|
Puppy Linux, Damn Small Linux, Vectorlinux (jooksis mul gigase pent. III peal, 768 RAM jumala ideaalselt.), mint ja ubuntu on gnome desktopiga, kui *buntulist tahad tingimata proovida, siis proovi Lubuntut. LXDE desktop environment ühesõnaga.
_________________ Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER |
|
| Kommentaarid: 220 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
184 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
21.01.2011 13:09:00
|
|
|
Puppy ja Damn Small pigem täitsa vana raua distrod.
Xubuntut võiks veel proovida (XFCE töölauaga).
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
21.01.2011 18:29:02
|
|
|
sai oma vanamehe arvuti ubuntu 10.04 peale upgraditud, 2,1 GHz mingi amd prose, 1gb rammi ja 80gb mingi ketas ka...jookseb nagu muiste...migit probleemi pole..varem oli sama raali peal win xp...see ikka uimas nagu tigu aeg ajalt..bootup oli ka mingi 2 mintsa...ubuntu tuleb mingi 30 sekiga üles ja hakka aga toimetama.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
illukas
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2006
|
21.01.2011 20:35:02
|
|
|
| ECMadis kirjutas: |
Kurat ubuntu 10.10 vist liiast vanemate arvutile, ikka suht uimane on. Proovin linux minti järgmisena, kaua aega ei võta vahetamine ja alles hoitavaid faile nkn pole
Estobuntut võin ka veel proovida aga rohkem linuxi variante pole vist, mis on siuke vähe kergemat sorti
Eelmainitud conf juba.
Pentium mingisugune 2.0Ghz
1GB ram
40GB |
oh ole nüüd seal peaks 100% kõik linuxi jooksma, pigem on selles, et kõvaketta I/O on väike
AGA keera mittevajalikud teenused kinni, käivitatavad rakendused maha võtta jne..
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
22.01.2011 13:41:12
|
|
|
| illukas kirjutas: |
| kõvaketta I/O on väike |
Vist tõenäoliselt lahmin ja ei tea mida räägin, aga kas see on linuxil üldine probleem (ei pea silmas nö riistvara pudelikaela)?
Kui kopeerin ühelt kettalt teisele (ext3<->ext3) faile, tõmbab kõik nii kooma.
Mul isegi /. artikkel selle kohta bookmarkitud
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
22.01.2011 14:47:46
|
|
|
ext4'ga on paremad lood minu arvates...eriti kooma nagu polegi tõmmanud..kui just samal ajal veel ei kompilleeri
aga see on pigem selle linuxi kerneli scheduleri viga...mingi patch lasti ka välja alles mõni aeg tagasi..mis tegi asjad tunduvalt kiiremaks.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
layr
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2006
|
22.01.2011 14:55:18
|
|
|
| Kas teil ka Ubuntuliste installiga probleeme on olnud? Kahele arvutile sai erinevatelt plaatidelt Ubuntu ja Lubuntu peale lastud. Alati hangus installatsioon x kohas. Üldjuhul sai 3. korraga peale, vanemal masinal nõustus 10.10 ca 10. korraga peale minema. Kõik plaadid olid min. kiirusel kõrvetatud.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woozy
HV Guru

liitunud: 09.01.2003
|
22.01.2011 15:32:10
|
|
|
Sai siis lastud Kubuntu hp compaq nc6400'le peale ning ei saa wifiga netti..
Võrguadapter: Broadcom 802.11g
Oskab keegi täpsemalt how-to juhiseid jagada, kes on sama asjaga jamanud..
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metrika
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2008
|
22.01.2011 17:08:55
|
|
|
| sa installisid tavalise või notebook versiooni?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
illukas
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2006
|
22.01.2011 17:57:54
|
|
|
| guest1902 kirjutas: |
Vist tõenäoliselt lahmin ja ei tea mida räägin, aga kas see on linuxil üldine probleem (ei pea silmas nö riistvara pudelikaela)?
Kui kopeerin ühelt kettalt teisele (ext3<->ext3) faile, tõmbab kõik nii kooma. |
ei sa lahmi midagi, nii oligi, viimase buntulistega asi paranenud.
Variant on veel proovida teist scheluderi, kuid see eeldab kerneli ümber kompileerimist
Woozy pistab lapparile saba taha ja siis vaatab kas jockey-gtk (mäletamistmööda oli vist see) pakub riistvara draivereid installida
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
22.01.2011 18:59:27
|
|
|
| woozy kirjutas: |
Sai siis lastud Kubuntu hp compaq nc6400'le peale ning ei saa wifiga netti..
Võrguadapter: Broadcom 802.11g
Oskab keegi täpsemalt how-to juhiseid jagada, kes on sama asjaga jamanud.. |
Mässasin kunagi estobuntu ja Broadcomi kaardiga, abi sain siit: https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/bcm43xx
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
06.02.2011 23:06:32
|
|
|
| layr kirjutas: |
| Kas teil ka Ubuntuliste installiga probleeme on olnud? Kahele arvutile sai erinevatelt plaatidelt Ubuntu ja Lubuntu peale lastud. Alati hangus installatsioon x kohas. Üldjuhul sai 3. korraga peale, vanemal masinal nõustus 10.10 ca 10. korraga peale minema. Kõik plaadid olid min. kiirusel kõrvetatud. |
Panin oma profiili #3 arvutile Ubuntu 10.10 peale ja oli ka kaks esimest installi hangumine x kohas (installimine USB pulgalt). Ei tea mis jama oli aga
viskasin lõpuks ketta raali #1 taha ja installis ilusti esimese korraga ära (seekord siis dvd-lt).
Mis te muidu arvate, kas 10.10 on sellele rauale liiast (efekte ei kasuta)? Kumb muidu kiirem võiks sellel raual olla, kas Xubuntu või uusim Mint? Sorry ma ei ole linuxitega väga kursis Muidu Ubuntu 10.10 on küll väga Hetkel raal #1 w7-ga netis ja ilge huvi hoopis Ubuntut näppida
e: Millist krdi Minti üldse panna, et kiirem oleks? Neid minte on seal lehel5 varianti Mint 10 see kõige uuem, kiirem ja parem?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
06.02.2011 23:06:51
|
|
|
| CoiL, põhimõtteliselt ei ole probleemi, aga mälu võiksid juurde osta, sest see annab palju juurde ja pole ka kallis. Sama kehtib ka kõvaketta kohta. Xubuntu kindlasti kiirem ja Lubuntu omakorda veel kiirem.
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
06.02.2011 23:10:10
|
|
|
riivo21, Xubuntu ja Lubuntu siis kiiremad kui uusim Mint 10 ? Mul see arvuti nö. SOS arvuti ja ei viitsi rohkem sinna aega/raha sisse panna... kärab küll see 256MB mälu ja 4Gb ketas
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
07.02.2011 00:45:08
|
|
|
| Kiirus oleneb sellest, mis töölauda kasutatakse. KDE, Gnome on resursinõudlikumad, kuid saavad sujuvalt hakkama, kui arvutis on vähemalt 512 mega rammu (tõenäoliselt ka 384 megaga) aga 256 jääb veidi väheks. Ka XFCE tahaks törts juurde, et päris sujuvalt jookseks ja swappimist väga ei toimu. Su #3 raal saab LXDE töölauaga, aga hästi hakkama. Soovitaks seega sulle sinna Lubuntut.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
07.02.2011 01:05:58
|
|
|
asjameez, proovisin Mint10, Xubuntu ja Lubuntu ära ning Lubuntu tundub tõesti kõige kiiremini töötavat Lisaks Chromium on by default browser mis on hea imo.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
07.02.2011 01:50:40
|
|
|
Antud parameetritega on see natuke lahja variant, aga vähenõudlikule sobiks üldse Slitaz. Välimus suht decent võrreldes sama kaliibriga distrotega (vihje DSL suunas). Ise kahjuks proovinud pole (seni pole vajadust olnud), kuid tundub huvitav. Environment kui selline vist puudub, erinevatest programmidest midagi kokku pandud.
Suvaline screenshot
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
07.02.2011 08:24:25
|
|
|
guest1902, nii hullu downgrade`i ka mul vaja ei ole See Lubuntu on ideaalne ja töötab väga hästi
e: vb. siin juba olnud see link aga kellel bootloaderiga jamad tekivad, siis siit saab abi: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1014708
Endal keeras Fedora 14 W7 bootloaderi pekki.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
07.02.2011 10:57:39
|
|
|
Mina olen viimasel ajal mäluvajadust löönud selle kirvereegliga, et normaalselt netis käimiseks tahaks brauser endale 256M saada ja sõltuvalt desktopist siis 64M-256M veel juurde. Ehk siis väiksemate töölaudade peal saab 256M rammiga hädapärast hakkama, aga kui veidi mälu juurde panna siis pole enam vahet mis desktop.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
07.02.2011 12:02:59
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| riivo21, Xubuntu ja Lubuntu siis kiiremad kui uusim Mint 10 ? |
Mint 10 on põhimõtteliselt sama, mis Ubuntu, sest mõlemad töötavad GNOME peal. Tore, et Lubuntuga rahul oled.
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
07.02.2011 18:18:21
|
|
|
ühesõnaga linuxite perf sõltub siis peamiselt mälumahust?
e: seda kah veel, et kuidas Lubuntule Openoffice`t külge pookida? See on ainus asi millest Lubuntu all puudu on. Ubuntu alt on lihtne lisakraami installida aga selle Lubuntuga ei saa hakkama. Äkki keegi seletab algajale kuidas?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
07.02.2011 19:18:56
|
|
|
CoiL, Google?
| sudo apt-get install openoffice.org |
või tiri kodukalt .deb
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
07.02.2011 19:21:38
|
|
|
CoiL, kindlasti on Lubuntul ka ming graafiline pakihaldur, kuid install on lihtne ka terminali kaudu
| sudo aptitude install openoffice.org |
Aga ma soovitaks intallida OpenOffice uus haru, LibreOffice, mis on aktiivsema arendamise all
| sudo aptitude install libreoffice |
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2011 19:22:44
|
|
|
| mis apt-get ja aptitude vahe on ?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
07.02.2011 19:47:40
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| ühesõnaga linuxite perf sõltub siis peamiselt mälumahust? |
Nagu Windowsil ei sõltuks?
| Nitrub kirjutas: |
| mis apt-get ja aptitude vahe on ? |
harjumus peamiselt.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Adebisi
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2003
|
07.02.2011 19:59:55
|
|
|
| Lubuntul Synaptics täiesti olemas. Süsteemi menüü all peaks olema.
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
07.02.2011 20:18:53
|
|
|
LibreOffice pole 10.10 varamutes.
Siin on hea õpetus, kuidas eemaldada Oracle OpenOffice.org ning installeerida uus LibreOffice
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
07.02.2011 20:24:25
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| mis apt-get ja aptitude vahe on ? |
Ennast ka kummitanud see küsimus.
Nägi hiljuti üht tut'i, milles näidati vanema versiooni dependency rahuldamiseks force installi vms. Et vanema softi dependencyd jookseks uuemate dependencytega (mis vanema softiga kokku ei lähe) paralleelselt. Ja seda sai ainult aptitude'iga vist teha.
Noh, see ainult üks näide, eks erinevusi veelgi...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
08.02.2011 00:34:35
|
|
|
apt-get vs aptitude - käsurealt kasutades pole vist suurt vahet pole, pole väga süvenenud sellesse teemasse. Imestan aga, et keegi pole maininud seda, et aptitude käsk ilma igasuguste argumentideta käivitab terminalis töötava "graafilise" pakihalduri. Ise kasutan eranditult seda pakimajanduse haldamiseks oma debiani masinas.
Spoiler 
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
08.02.2011 01:08:19
|
|
|
| See küsimus on võrreldav kui uurida, mis vahe on Firefoxil ja Operal. HV foorumi manavad mõlemad ju samamoodi ette, lihtsalt erinevad programmid oma nüansidega. Näideks aptitude paneb oma install käsuga kõik recommended pakid ka peale, aga apt-get mitte.
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
08.02.2011 09:58:19
|
|
|
| riivo21 kirjutas: |
| /../Näideks aptitude paneb oma install käsuga kõik recommended pakid ka peale, aga apt-get mitte. |
apt.confis APT::Install-Recommends "0" võiks nii apt-getile kui aptitudele ühte moodi mõjuda.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2mblik
HV kasutaja

liitunud: 16.05.2006
|
09.02.2011 15:25:44
|
|
|
vaatan, et Ubuntu alateemas on ikka tõsine vaikus keegi ei kurda, kõik küsivad, kuda twiikida
eem, minu küsimus - lahe asi see Dynamic Background.. aga kust ma saan muuta folderit? Või saab oma pildikausta ka määrata? tuli mõte, et mul on hunnik ilusaid taustapilte kogunenud, et paneks need slaidishow'ks kokku. Need hakkavad ära juba tüütama, mis tal by default on (mingi 10tk vist)...
Hetkel ei ampsand küll välja, kust seda näppida saaks...
suunanäitajale juba tänud ette ära
E: CreBS'i laadse asja leidsin nüüd ise ka otsimise peale, kuid kas tal endal seda sisseehitatud asja ei anna näppida?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
09.02.2011 16:45:11
|
|
|
Äkki on need pildid mis by default on /usr/share/backgrounds kaustas?
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2mblik
HV kasutaja

liitunud: 16.05.2006
|
09.02.2011 20:29:56
|
|
|
D'OH!
no just, needsamad.. hmm.. siis peab ikkagi need sinna kopima, kuigi ma mõtlesin, et mugavam on määrata folder lihtsalt.. ok, ma proovin selle creBS'i ära ikka.
Aitäh, Chaza!,
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
09.02.2011 21:47:19
|
|
|
Kas kopida on mõttekas, võib ju kausta linkida ka. Püsib up-to-date.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|