Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 83, 84, 85  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2011 15:41:29 vasta tsitaadiga

maxsimiljo, see on paratamatus. Muidugi püüan vältida jama sattumist klaasile.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 14.01.2011 01:50:31 vasta tsitaadiga

Kõige mõttekam on endal ära proovida, et mis juhtub kui rasvane sõrmejälg objektiivil on. Katsetamiseks (võta parem filter, ei muuda objektiivi vääristust nühkides õhemaks) tee üks pilt ilma näpujäljeta ja teine koos näpujäljega ... tee parem mitu pilti erinevate taustadega. Vaata, kas sa näed midagi või ei näe.

Hoopis teine lugu on veetilkade/poliitikute süljeklimpidega, sest tilk (süljeklimbi puhul oleneb see vist koostisest) põhjustab optilist moonutust, ehk tekib sinna ühte kohta väike kalasilm. Selle omaduse kasutamine annab hea effekti langevate/rippuvate tilkade pildistamisel.

Sama moodi võib keegi viitsija kleepida tatiga (jällegi filtri) ette väiksed paberitükid ja kaeda siis, mis juhtub. Ise ma pole loomkatseid läbi viinud ja pead igaks juhuks pakule ei pane.

Paratamatuseks on objektiivil/filtril olevad veetilgad vihmas ja mudakäkid rallil. Näpujäljed, eriti rasvased, tulevad oma enda hooletusest. Muidugi hooletuse kohalt hoian ma suu kinni, sest ma suudan vahest ka oma polale ja muudele filtritele näpujälgi peale teha icon_biggrin.gif.

_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2011 19:32:05 vasta tsitaadiga

Lahtise avaga ei ole midagi näha, ainult teravus ja kontrast hakkab pildist kaduma.
Väga kinnisega hakkad läbu kontuure nägema.
Pmst sama nagu sitase sensoriga.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 16.01.2011 18:17:20 vasta tsitaadiga

keegi ~800x600 pilte a5 peale on lasknud? ~950x600? kvaliteet ära ei kao?
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2011 19:29:49 vasta tsitaadiga

10x15 peale olen ~800x600 lasknud küll. Kvaliteet ei jää väga hea @photopoint. A5 ma eriti ei julgeks...
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2011 20:56:01 vasta tsitaadiga

vull, Mis dpi sul pildid on? pead arvestama, et trükitihedus on 300. Kui netist oled salvestanud on üldjuhul tiheduseks 72...

Kokkuvõtteks, 800*600 saaks ehk 10*15 paberile enamvähem, sealt edasi läheb asi väga hapuks

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2011 21:02:20 vasta tsitaadiga

Siis tuleb fotot kaugemalt vaadata lihtsalt.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2011 23:33:30 vasta tsitaadiga

dud66 kirjutas:
vull, Mis dpi sul pildid on? pead arvestama, et trükitihedus on 300. Kui netist oled salvestanud on üldjuhul tiheduseks 72...

See näitaja ei oma digitaalsel kujul failis mingit sisu, loeb ainult pikslite koguhulk. Kui sul on 800x600 pikslit, võib failis olla kirjeldatud dpi 1000, 360 või 72, paberile läheb ikka needsamad 800x600 pikslit. Vist enamus kaameraid salvestavad jpg faili vaikimisi dpi numbriks 72.

Olgu öeldud, et A5 (15x21cm) suuruses paberile läheb 800x600 piksliga fail tihedusega 97 dpi. Muidugi sõltub motiivist kuid kahtlustan, et pikslite vähesus jääb näha.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 03:46:58 vasta tsitaadiga

Siinkohal tuleks meelde tuletada, mida tähendab piksel ja mida tähendab dpi. Piksel määrab ühe punkti pildil. dpi on suurus, mis näitab, mitu punkti mahub printides ühele tollile. Silmaga väljatrükitud pilti vaadates on minimaalne dpi 300, alla selle läheb punkti suurus juba seda suureks, et silm eristab juba ruute (või punkte). Kui võtta 800x600 pildifaili, siis 300 dpi'ga saab vaadatava pildi välja printida 2 2/3"x2" (6,77x5cm) suurusega. Kui pildikvaliteet väga ei huvita, siis võib 800x600 suurusega pildi välja printida ka A5'le, siis pilt trükitakse ruutudest (või ringidest), mille läbimõõt paberil on 0,01" (2,5mm) (trükitihedus 97dpi). 300dpi korral on ühe punkti suurus 0,003" ehk 0,085mm (ehk pildil silmaga iseseisvad punktid praktiliselt eristamatud). Niiet kel väljatrükk teemaks, siis pildistamisel pildi kvaliteedi arvelt ei tasu kokku hoida - piksleid saab alati "ära kaotada", aga juurde ei tekitata neid enam mitte kuskiltki.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 15:11:16 vasta tsitaadiga

ASSAA! elektroonika kirjutas:
... Kui pildikvaliteet väga ei huvita, siis võib 800x600 suurusega pildi välja printida ka A5'le, siis pilt trükitakse ruutudest (või ringidest), mille läbimõõt paberil on 0,01" (2,5mm) (trükitihedus 97dpi).....


0,01" on siiski 0,25mm.... icon_wink.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 15:15:02 vasta tsitaadiga

Kas keegi on ise üritanud teha/teinud 3D fotosid antud meetodil?
http://www.youtube.com/watch?v=8TyzhHpF-UM
Kuidas on tulemus? Tahaks ise ka proovida, aga kust saaks normaalseid R/B prille, mis ei oleks tehtud papist?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 18.01.2011 13:05:07 vasta tsitaadiga

Ausalt ei oskandgi esalgu oma küsimust ksukile panna, seega kirjutan siia.

Kunagi mäletan, et oli DIGI ajakirjas üks soovitus vms ühest vabavaral põhinevast SD kaarti lugemise süsteemist, et seal olevaid pilte kätte saada.
Oleks vaja sealt nii mõnedgi pildid kätte saada. Enamik aga on demoga mis muutuvad hiljem tasuliseks(lisaks ei ole kasutusmugavus just see kõige parem).
Kui kelelgil on aimu mis programmiga võis tegu olla, võiks siinkohal mainida icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 13:08:49 vasta tsitaadiga

võid korra Recuva't proovida.
Kunagi puht sportlikust huvist proovisin ja siis sai küll veel miskit kätte...

EDIT: oot-oot! "Kaardi lugemise süsteemist"..
Mida sa selle all mõtled? Tahad andmeid taastada või lihtsalt faile maha kopeerida?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 13:10:26 vasta tsitaadiga

Sandisk Rescue Pro on hea proge mälukaardilt kraami taastamiseks. SD kaardilugeja on minuteada raudvaraline asi, mis on vabavarana ehk tasuta saadud ainult varastades? icon_rolleyes.gif

http://site.spyville.com/Spy_shop_pictures/SD-card-reader-1.jpg

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 18.01.2011 13:18:01 vasta tsitaadiga

just just. vaja mälukaardilt andmeid taastada icon_biggrin.gif Lugeja olemas(kirjuta veel magamata olekus icon_biggrin.gif )
eks õhta proovin neid. Saadan Vast DIGIle ka kirja sama küsimusega.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 13:30:39 vasta tsitaadiga

ZAR http://www.z-a-recovery.com/
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2011 20:35:20 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Mismoodi see ava süsteem töötab? Seda alumist punast ringi saab vabalt liigutada täies ulatuses. Seda ülemist saab ka liigutada, kuid see käib natuke raskemalt ning peale selle liigutamist saab alumist liigutada ainult selles ulatuses, kus on ülemine. Samuti ei saa ma aru, mis süsteemis need numbrid peaks olema, sest ava numbril 16 on kõige laiem ning 2 kõige väiksem.
Tegu siis Helios-44-2 (2/58) objektiiviga.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2011 21:25:09 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Mismoodi see ava süsteem töötab? Seda alumist punast ringi saab vabalt liigutada täies ulatuses. Seda ülemist saab ka liigutada, kuid see käib natuke raskemalt ning peale selle liigutamist saab alumist liigutada ainult selles ulatuses, kus on ülemine. Samuti ei saa ma aru, mis süsteemis need numbrid peaks olema, sest ava numbril 16 on kõige laiem ning 2 kõige väiksem.
Tegu siis Helios-44-2 (2/58) objektiiviga.

Ülemise rõngaga keerad ava paika ja vahetult enne pildistamist keerad alumise rõngaga ava kinni. Mõte on selles, et saaksid lahtise avaga kadreerida ja fokuseerida ning seejärel täpselt vajaliku avaga pildi teha. Nõukogude Liidus ei suudetud ilmselt lihtsalt midagi paremat välja mõelda.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2011 21:46:49 vasta tsitaadiga

Jüri Öö, ühesõnaga kui ülemine on nt 8. peal ja kui keeran alumise rõnga 2 peale, siis on ava F/2? Aga samas ülemine mingi muu numbri peal ja alumine 2 peal on ava siis kinnisem või lahtisem kui oli 8 peal.
/edit: sain pihta vist.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 24.01.2011 17:52:54 vasta tsitaadiga

Tahaks osta kas vihmavarju või suurt reflektorit eesmärgiga valgust hajutada ja saada pehmeid varje. Kas kellelgi on nendega kogemusi? Kas vihmavari on parem kui mingi 5 in 1 reflektoril poolläbipaistev hajuti?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2011 17:59:26 vasta tsitaadiga

-Koppel-, mis tüüpi valgusteid kasutad icon_rolleyes.gif
Vahel ajab tavaline kalka ka asja ära icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 25.01.2011 02:06:52 vasta tsitaadiga

Nikon SB-800
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2011 10:43:00 vasta tsitaadiga

Ma kasutan http://fotoproff.com/ lehelt ostetud odavaid hiina varje. Üks valge shoot through ja teine hõbedane. Varju hoidjad on ka sealt ostetud alumine variant, pole just kõige mugavamad, aga ajavad asja ära.
Statiivid on samad mis seal pakub, aga tellitud oomipoest, sealt saab vähe odavamalt, aga peab ootama.
Esimeseks käivad kah ja ega kaamera välgule hiigelsuurt varju pole mõtet panna ka, jääb kole nõrgaks.
Üks näide ka
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 25.01.2011 16:33:35 vasta tsitaadiga

Omades kogemust, siis kas oleksid midagi teistsugust ostnud? Midagi kvaliteetsemat?

Shoot trough vihmavari, d = 85cm - 12 eur.
Varjuhoidik ja välgualus - 11 eur.
valgusstatiiv max kõrgus 2m - 21 eur.

Kokku: 44 eur.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2011 16:39:13 vasta tsitaadiga

Kuna ma kasutan vähe (mõned korrad aastas ja rohkem pere ja tuttavate pildistamisel), siis enda puhul hetkel ei näe mõtet maksta varju eest palju rohkem.
Kui tööna teed, siis on muidugi kvaliteetsemat kraami vaja, juba kliendile mulje jätmiseks. Hetkel võin neid varje päris mitu ära lammutada, enne kui korraliku varju hinna saavutan.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 25.01.2011 17:31:16 vasta tsitaadiga

Eeldasin vastust stiilis: "Varju hoidjad on kole ebamugavad, seisavad halvasti kinni, nende eest võiks vabalt natukene rohkem maksta"

Arvad, et SB-800 puhul ei ole suuremat kui 85cm varju vaja?
Statiiv peaks äkki ka kõrgemale minema?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2011 18:13:41 vasta tsitaadiga

ma ise kasutan ka sb800 -t + kahte vana juustvälku, vahel ka orjasilmaga fil 106(7). Alati võib ju vari suurem olla, aga ma olen siiani hakkama saanud.
noh need hoidjad pole jah just inseneri tehnika tipp, kui tahad näppida, siis võin asjad autosse visata, astud mõnipäev läbi ja katsud oma käega.
suurim probleem tekkis siis, kui hakkasin raadiopäästikuid kasutama nendega läheb komplekt natuke püdelaks. Mul on vähe teine mudel päästikuid, kui eelpooltoodud lehel. need mis seal omavad juba ise varjuhoidjat.
Siiani pole statiivi kõrgusest puudu jäänud, aga ma pole ka korvpalluritest täispikka portreed teinud icon_wink.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2011 18:58:32 vasta tsitaadiga

Kui aega oodata on, siis odavamalt saab ka:
http://www.dealextreme.com/p/flash-reflector-umbrella-large-5123
http://www.dealextreme.com/p/flash-reflector-umbrella-5121


olen sealt tellinud. Välgu/varju hoidikuid on seal ka umbes sama raha eest.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 04.02.2011 13:15:31 vasta tsitaadiga

Selline küsimus. Kas ilma CF kaarti formattimata on kuidagi võimalik seal olevaid pilte kätte saada?
Igasugune abi teretulnud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 13:45:31 vasta tsitaadiga

Fabulous kirjutas:
Selline küsimus. Kas ilma CF kaarti formattimata on kuidagi võimalik seal olevaid pilte kätte saada?
Igasugune abi teretulnud.


ota mismõttes? Äkki täpsustab probleemi veidi.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 13:53:13 vasta tsitaadiga

Pistad kaardilugejasse ja kopeerid pildid arvutisse... ei saa aru miks vaja CF kaarti formaatida samal ajal kui pilte kopeerid vms?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 14:57:06 vasta tsitaadiga

Äkki arvuti teatab talle "You must format this card before using"?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 04.02.2011 20:31:56 vasta tsitaadiga

Ollaz on õigel teel.
enne ei saa ma sealt midai kätte, kui ma kaarti ära ei formati. kui aga formatti teen siis pildid kaovad. Vaja aga infot, kas pilti kuidagi muud moodi kätte ei saa. Mac samuti ei tunnista pilte kaameras, kui juhtme kaudu võtta tahad. windoosa samamoodi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 20:33:44 vasta tsitaadiga

Kas mõni piltide taastamis programm ei aidanud?
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 04.02.2011 21:03:07 vasta tsitaadiga

????
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henri94
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2009




sõnum 04.02.2011 21:22:32 vasta tsitaadiga

Kas googlet tõesti siis ÜLDSE kasutada ei oska?? http://tinyurl.com/mmdabn
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 22:10:15 vasta tsitaadiga

Võid proovida kuskil teises arvutis kaarti lugeda, seal võib mitte nõuda seda formatti
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miguele1
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2011




sõnum 10.02.2011 17:52:14 vasta tsitaadiga

Või proovida sülearvuti

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kuivati
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2007




sõnum 18.02.2011 17:46:24 vasta tsitaadiga

Kas kellelgil oleks pakud mõnda õpetust kuidas valmistada üksjalga? Tahaks ikka sellist mida saab kokku panna.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2011 17:50:47 vasta tsitaadiga

Googlesse "diy monopod"
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kuivati
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2007




sõnum 19.02.2011 20:50:01 vasta tsitaadiga

Kunagi nägin ühte lehte kus sai kindla fotoka ja objektiiviga tehtud pilte vaadata. Kas kellelgil on anda mõnd linki sarnastele lehtedele?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 19.02.2011 21:18:44 vasta tsitaadiga

Kuivati kirjutas:
Kunagi nägin ühte lehte kus sai kindla fotoka ja objektiiviga tehtud pilte vaadata. Kas kellelgil on anda mõnd linki sarnastele lehtedele?

Kaamerad
ja
Objektiivid.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 02:22:01 vasta tsitaadiga

Küsimus. 14 mm laiune kujutis katab 23,5 mm laiuse sensori. Milline on objektiivi suurendus?
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 11:24:12 vasta tsitaadiga

Kas lihtsam ei oleks öelda, mis objektiiv sul on?
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 11:46:45 vasta tsitaadiga

Kuivati kirjutas:
Kunagi nägin ühte lehte kus sai kindla fotoka ja objektiiviga tehtud pilte vaadata. Kas kellelgil on anda mõnd linki sarnastele lehtedele?

http://www.pbase.com/cameras - nii kaamerad kui objektiivid (kui tootjal on mõlemad, siis kaamerad eespool ja objektiivid allpool)

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 12:22:15 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
Küsimus. 14 mm laiune kujutis katab 23,5 mm laiuse sensori. Milline on objektiivi suurendus?

Kas selle põhjal on üldse võimalik suurendust arvutada? Kas teravustamiskaugus mitte üks võtmetegureid selles võrrandis ei ole? Või saab selle tuletada selliste mõõtmetega sensori katvuse faktist icon_confused.gif
Objektiividel antakse suurendustegur tavaliselt ju lähimalt teravustamiskauguselt.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 20.02.2011 12:51:23 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
Küsimus. 14 mm laiune kujutis katab 23,5 mm laiuse sensori. Milline on objektiivi suurendus?

x1,68
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 13:29:37 vasta tsitaadiga

Objektiiviks tagurpidi Helios-44-2 makrorõngaste otsas. Teravustamiskauguse ja sensori ning mingi läätse vaheline kauguse suhe peaksid andma sama tulemuse, mis need antud kujutise suurused.

pacho, tänud. Eeldan, et see on siis umbes 1:0,6.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 13:32:49 vasta tsitaadiga

Üldiselt on abiks selline riistapuu
http://www.mystd.de/album/calculator/

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2011 15:13:51 vasta tsitaadiga

Miks minna otse kui ringiga saab. Suurendus näitab mitu korda on objekti kujutis elusuurusest suurem ehk siis 23,5/14=reaalne suurendus.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 83, 84, 85  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.