|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
07.01.2011 15:41:29
|
|
|
| maxsimiljo, see on paratamatus. Muidugi püüan vältida jama sattumist klaasile.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
14.01.2011 01:50:31
|
|
|
Kõige mõttekam on endal ära proovida, et mis juhtub kui rasvane sõrmejälg objektiivil on. Katsetamiseks (võta parem filter, ei muuda objektiivi vääristust nühkides õhemaks) tee üks pilt ilma näpujäljeta ja teine koos näpujäljega ... tee parem mitu pilti erinevate taustadega. Vaata, kas sa näed midagi või ei näe.
Hoopis teine lugu on veetilkade/poliitikute süljeklimpidega, sest tilk (süljeklimbi puhul oleneb see vist koostisest) põhjustab optilist moonutust, ehk tekib sinna ühte kohta väike kalasilm. Selle omaduse kasutamine annab hea effekti langevate/rippuvate tilkade pildistamisel.
Sama moodi võib keegi viitsija kleepida tatiga (jällegi filtri) ette väiksed paberitükid ja kaeda siis, mis juhtub. Ise ma pole loomkatseid läbi viinud ja pead igaks juhuks pakule ei pane.
Paratamatuseks on objektiivil/filtril olevad veetilgad vihmas ja mudakäkid rallil. Näpujäljed, eriti rasvased, tulevad oma enda hooletusest. Muidugi hooletuse kohalt hoian ma suu kinni, sest ma suudan vahest ka oma polale ja muudele filtritele näpujälgi peale teha .
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
14.01.2011 19:32:05
|
|
|
Lahtise avaga ei ole midagi näha, ainult teravus ja kontrast hakkab pildist kaduma.
Väga kinnisega hakkad läbu kontuure nägema.
Pmst sama nagu sitase sensoriga.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
16.01.2011 18:17:20
|
|
|
keegi ~800x600 pilte a5 peale on lasknud? ~950x600? kvaliteet ära ei kao?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
16.01.2011 19:29:49
|
|
|
| 10x15 peale olen ~800x600 lasknud küll. Kvaliteet ei jää väga hea @photopoint. A5 ma eriti ei julgeks...
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
16.01.2011 20:56:01
|
|
|
vull, Mis dpi sul pildid on? pead arvestama, et trükitihedus on 300. Kui netist oled salvestanud on üldjuhul tiheduseks 72...
Kokkuvõtteks, 800*600 saaks ehk 10*15 paberile enamvähem, sealt edasi läheb asi väga hapuks
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
16.01.2011 21:02:20
|
|
|
| Siis tuleb fotot kaugemalt vaadata lihtsalt.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
16.01.2011 23:33:30
|
|
|
| dud66 kirjutas: |
| vull, Mis dpi sul pildid on? pead arvestama, et trükitihedus on 300. Kui netist oled salvestanud on üldjuhul tiheduseks 72... |
See näitaja ei oma digitaalsel kujul failis mingit sisu, loeb ainult pikslite koguhulk. Kui sul on 800x600 pikslit, võib failis olla kirjeldatud dpi 1000, 360 või 72, paberile läheb ikka needsamad 800x600 pikslit. Vist enamus kaameraid salvestavad jpg faili vaikimisi dpi numbriks 72.
Olgu öeldud, et A5 (15x21cm) suuruses paberile läheb 800x600 piksliga fail tihedusega 97 dpi. Muidugi sõltub motiivist kuid kahtlustan, et pikslite vähesus jääb näha.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.08.2003
|
17.01.2011 03:46:58
|
|
|
| Siinkohal tuleks meelde tuletada, mida tähendab piksel ja mida tähendab dpi. Piksel määrab ühe punkti pildil. dpi on suurus, mis näitab, mitu punkti mahub printides ühele tollile. Silmaga väljatrükitud pilti vaadates on minimaalne dpi 300, alla selle läheb punkti suurus juba seda suureks, et silm eristab juba ruute (või punkte). Kui võtta 800x600 pildifaili, siis 300 dpi'ga saab vaadatava pildi välja printida 2 2/3"x2" (6,77x5cm) suurusega. Kui pildikvaliteet väga ei huvita, siis võib 800x600 suurusega pildi välja printida ka A5'le, siis pilt trükitakse ruutudest (või ringidest), mille läbimõõt paberil on 0,01" (2,5mm) (trükitihedus 97dpi). 300dpi korral on ühe punkti suurus 0,003" ehk 0,085mm (ehk pildil silmaga iseseisvad punktid praktiliselt eristamatud). Niiet kel väljatrükk teemaks, siis pildistamisel pildi kvaliteedi arvelt ei tasu kokku hoida - piksleid saab alati "ära kaotada", aga juurde ei tekitata neid enam mitte kuskiltki.
|
|
| Kommentaarid: 116 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
17.01.2011 15:11:16
|
|
|
| ASSAA! elektroonika kirjutas: |
| ... Kui pildikvaliteet väga ei huvita, siis võib 800x600 suurusega pildi välja printida ka A5'le, siis pilt trükitakse ruutudest (või ringidest), mille läbimõõt paberil on 0,01" (2,5mm) (trükitihedus 97dpi)..... |
0,01" on siiski 0,25mm....
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
17.01.2011 15:15:02
|
|
|
Kas keegi on ise üritanud teha/teinud 3D fotosid antud meetodil?
http://www.youtube.com/watch?v=8TyzhHpF-UM
Kuidas on tulemus? Tahaks ise ka proovida, aga kust saaks normaalseid R/B prille, mis ei oleks tehtud papist?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fabulous
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2007
|
18.01.2011 13:05:07
|
|
|
Ausalt ei oskandgi esalgu oma küsimust ksukile panna, seega kirjutan siia.
Kunagi mäletan, et oli DIGI ajakirjas üks soovitus vms ühest vabavaral põhinevast SD kaarti lugemise süsteemist, et seal olevaid pilte kätte saada.
Oleks vaja sealt nii mõnedgi pildid kätte saada. Enamik aga on demoga mis muutuvad hiljem tasuliseks(lisaks ei ole kasutusmugavus just see kõige parem).
Kui kelelgil on aimu mis programmiga võis tegu olla, võiks siinkohal mainida
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
18.01.2011 13:08:49
|
|
|
võid korra Recuva't proovida.
Kunagi puht sportlikust huvist proovisin ja siis sai küll veel miskit kätte...
EDIT: oot-oot! "Kaardi lugemise süsteemist"..
Mida sa selle all mõtled? Tahad andmeid taastada või lihtsalt faile maha kopeerida?
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fabulous
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2007
|
18.01.2011 13:18:01
|
|
|
just just. vaja mälukaardilt andmeid taastada Lugeja olemas(kirjuta veel magamata olekus )
eks õhta proovin neid. Saadan Vast DIGIle ka kirja sama küsimusega.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
23.01.2011 20:35:20
|
|
|
Spoiler 
Mismoodi see ava süsteem töötab? Seda alumist punast ringi saab vabalt liigutada täies ulatuses. Seda ülemist saab ka liigutada, kuid see käib natuke raskemalt ning peale selle liigutamist saab alumist liigutada ainult selles ulatuses, kus on ülemine. Samuti ei saa ma aru, mis süsteemis need numbrid peaks olema, sest ava numbril 16 on kõige laiem ning 2 kõige väiksem.
Tegu siis Helios-44-2 (2/58) objektiiviga.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
23.01.2011 21:25:09
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
Mismoodi see ava süsteem töötab? Seda alumist punast ringi saab vabalt liigutada täies ulatuses. Seda ülemist saab ka liigutada, kuid see käib natuke raskemalt ning peale selle liigutamist saab alumist liigutada ainult selles ulatuses, kus on ülemine. Samuti ei saa ma aru, mis süsteemis need numbrid peaks olema, sest ava numbril 16 on kõige laiem ning 2 kõige väiksem.
Tegu siis Helios-44-2 (2/58) objektiiviga. |
Ülemise rõngaga keerad ava paika ja vahetult enne pildistamist keerad alumise rõngaga ava kinni. Mõte on selles, et saaksid lahtise avaga kadreerida ja fokuseerida ning seejärel täpselt vajaliku avaga pildi teha. Nõukogude Liidus ei suudetud ilmselt lihtsalt midagi paremat välja mõelda.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
23.01.2011 21:46:49
|
|
|
Jüri Öö, ühesõnaga kui ülemine on nt 8. peal ja kui keeran alumise rõnga 2 peale, siis on ava F/2? Aga samas ülemine mingi muu numbri peal ja alumine 2 peal on ava siis kinnisem või lahtisem kui oli 8 peal.
/edit: sain pihta vist.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
24.01.2011 17:52:54
|
|
|
| Tahaks osta kas vihmavarju või suurt reflektorit eesmärgiga valgust hajutada ja saada pehmeid varje. Kas kellelgi on nendega kogemusi? Kas vihmavari on parem kui mingi 5 in 1 reflektoril poolläbipaistev hajuti?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
24.01.2011 17:59:26
|
|
|
-Koppel-, mis tüüpi valgusteid kasutad
Vahel ajab tavaline kalka ka asja ära
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
25.01.2011 02:06:52
|
|
|
| Nikon SB-800
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
25.01.2011 10:43:00
|
|
|
Ma kasutan http://fotoproff.com/ lehelt ostetud odavaid hiina varje. Üks valge shoot through ja teine hõbedane. Varju hoidjad on ka sealt ostetud alumine variant, pole just kõige mugavamad, aga ajavad asja ära.
Statiivid on samad mis seal pakub, aga tellitud oomipoest, sealt saab vähe odavamalt, aga peab ootama.
Esimeseks käivad kah ja ega kaamera välgule hiigelsuurt varju pole mõtet panna ka, jääb kole nõrgaks.
Üks näide ka
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
25.01.2011 16:33:35
|
|
|
Omades kogemust, siis kas oleksid midagi teistsugust ostnud? Midagi kvaliteetsemat?
Shoot trough vihmavari, d = 85cm - 12 eur.
Varjuhoidik ja välgualus - 11 eur.
valgusstatiiv max kõrgus 2m - 21 eur.
Kokku: 44 eur.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
25.01.2011 16:39:13
|
|
|
Kuna ma kasutan vähe (mõned korrad aastas ja rohkem pere ja tuttavate pildistamisel), siis enda puhul hetkel ei näe mõtet maksta varju eest palju rohkem.
Kui tööna teed, siis on muidugi kvaliteetsemat kraami vaja, juba kliendile mulje jätmiseks. Hetkel võin neid varje päris mitu ära lammutada, enne kui korraliku varju hinna saavutan.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
25.01.2011 17:31:16
|
|
|
Eeldasin vastust stiilis: "Varju hoidjad on kole ebamugavad, seisavad halvasti kinni, nende eest võiks vabalt natukene rohkem maksta"
Arvad, et SB-800 puhul ei ole suuremat kui 85cm varju vaja?
Statiiv peaks äkki ka kõrgemale minema?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
25.01.2011 18:13:41
|
|
|
ma ise kasutan ka sb800 -t + kahte vana juustvälku, vahel ka orjasilmaga fil 106(7). Alati võib ju vari suurem olla, aga ma olen siiani hakkama saanud.
noh need hoidjad pole jah just inseneri tehnika tipp, kui tahad näppida, siis võin asjad autosse visata, astud mõnipäev läbi ja katsud oma käega.
suurim probleem tekkis siis, kui hakkasin raadiopäästikuid kasutama nendega läheb komplekt natuke püdelaks. Mul on vähe teine mudel päästikuid, kui eelpooltoodud lehel. need mis seal omavad juba ise varjuhoidjat.
Siiani pole statiivi kõrgusest puudu jäänud, aga ma pole ka korvpalluritest täispikka portreed teinud
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fabulous
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2007
|
04.02.2011 13:15:31
|
|
|
Selline küsimus. Kas ilma CF kaarti formattimata on kuidagi võimalik seal olevaid pilte kätte saada?
Igasugune abi teretulnud.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
04.02.2011 13:45:31
|
|
|
| Fabulous kirjutas: |
Selline küsimus. Kas ilma CF kaarti formattimata on kuidagi võimalik seal olevaid pilte kätte saada?
Igasugune abi teretulnud. |
ota mismõttes? Äkki täpsustab probleemi veidi.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
04.02.2011 13:53:13
|
|
|
| Pistad kaardilugejasse ja kopeerid pildid arvutisse... ei saa aru miks vaja CF kaarti formaatida samal ajal kui pilte kopeerid vms?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
04.02.2011 14:57:06
|
|
|
| Äkki arvuti teatab talle "You must format this card before using"?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fabulous
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2007
|
04.02.2011 20:31:56
|
|
|
Ollaz on õigel teel.
enne ei saa ma sealt midai kätte, kui ma kaarti ära ei formati. kui aga formatti teen siis pildid kaovad. Vaja aga infot, kas pilti kuidagi muud moodi kätte ei saa. Mac samuti ei tunnista pilte kaameras, kui juhtme kaudu võtta tahad. windoosa samamoodi.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
04.02.2011 20:33:44
|
|
|
Kas mõni piltide taastamis programm ei aidanud?
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fabulous
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2007
|
04.02.2011 21:03:07
|
|
|
| ????
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henri94
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2009
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
04.02.2011 22:10:15
|
|
|
| Võid proovida kuskil teises arvutis kaarti lugeda, seal võib mitte nõuda seda formatti
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miguele1
HV vaatleja
liitunud: 05.02.2011
|
10.02.2011 17:52:14
|
|
|
Või proovida sülearvuti

|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kuivati
HV kasutaja
liitunud: 14.12.2007
|
18.02.2011 17:46:24
|
|
|
| Kas kellelgil oleks pakud mõnda õpetust kuidas valmistada üksjalga? Tahaks ikka sellist mida saab kokku panna.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
18.02.2011 17:50:47
|
|
|
Googlesse "diy monopod"
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kuivati
HV kasutaja
liitunud: 14.12.2007
|
19.02.2011 20:50:01
|
|
|
| Kunagi nägin ühte lehte kus sai kindla fotoka ja objektiiviga tehtud pilte vaadata. Kas kellelgil on anda mõnd linki sarnastele lehtedele?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zorten22
HV veteran

liitunud: 17.12.2004
|
19.02.2011 21:18:44
|
|
|
| Kuivati kirjutas: |
| Kunagi nägin ühte lehte kus sai kindla fotoka ja objektiiviga tehtud pilte vaadata. Kas kellelgil on anda mõnd linki sarnastele lehtedele? |
Kaamerad
ja
Objektiivid.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
20.02.2011 02:22:01
|
|
|
| Küsimus. 14 mm laiune kujutis katab 23,5 mm laiuse sensori. Milline on objektiivi suurendus?
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
20.02.2011 11:24:12
|
|
|
Kas lihtsam ei oleks öelda, mis objektiiv sul on?
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
20.02.2011 11:46:45
|
|
|
| Kuivati kirjutas: |
| Kunagi nägin ühte lehte kus sai kindla fotoka ja objektiiviga tehtud pilte vaadata. Kas kellelgil on anda mõnd linki sarnastele lehtedele? |
http://www.pbase.com/cameras - nii kaamerad kui objektiivid (kui tootjal on mõlemad, siis kaamerad eespool ja objektiivid allpool)
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
20.02.2011 12:22:15
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
| Küsimus. 14 mm laiune kujutis katab 23,5 mm laiuse sensori. Milline on objektiivi suurendus? |
Kas selle põhjal on üldse võimalik suurendust arvutada? Kas teravustamiskaugus mitte üks võtmetegureid selles võrrandis ei ole? Või saab selle tuletada selliste mõõtmetega sensori katvuse faktist
Objektiividel antakse suurendustegur tavaliselt ju lähimalt teravustamiskauguselt.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
20.02.2011 12:51:23
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
| Küsimus. 14 mm laiune kujutis katab 23,5 mm laiuse sensori. Milline on objektiivi suurendus? |
x1,68
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
20.02.2011 13:29:37
|
|
|
Objektiiviks tagurpidi Helios-44-2 makrorõngaste otsas. Teravustamiskauguse ja sensori ning mingi läätse vaheline kauguse suhe peaksid andma sama tulemuse, mis need antud kujutise suurused.
pacho, tänud. Eeldan, et see on siis umbes 1:0,6.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.02.2011 15:13:51
|
|
|
Miks minna otse kui ringiga saab. Suurendus näitab mitu korda on objekti kujutis elusuurusest suurem ehk siis 23,5/14=reaalne suurendus.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|