Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Arvuti üleliigsed aeglustused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2011 22:12:30 Arvuti üleliigsed aeglustused vasta tsitaadiga

Tervist,

pöörduks siis endast targemate poole järgmise murega. Juba aasta aega käitub arvuti erinevate opsüsteemide all imelikult: iga natukese aja tagant vajub arvuti kooma, ketastelt lugemiskiirus (või kirjutamine) langeb alla 100 kilobaidi sekundis, IOPS langeb pea nulli ning kogu arvuti on reaktsioonivõimetu.
Sellised episoodid varieeruvad pikkuses viiest minutist isegi tundideni, üks kord läks Windows 7 bootimiseks umbes 2 tundi icon_lol.gif

Ravi tundub olevat igasuguse koormuse ketastele kaotamine, aga ega seegi alati aita. Üks imelik asi on see, et kui BIOS-e all sisse lülitada SMART, ütleb üks proge Speccy, et mu kettad ei toeta SMARTi ning raporteerib mõlema ketta pöörlemiskiiruse 5400 rpm (tegelikult 7200 rpm), samuti paneb ta mõlema ketta cache suuruseks 2 megabaiti.

Korduvalt juba surface scanne teinud, failisüsteemi scanne ja vahetanud isegi opika Win 7-e peale, miski pole aidanud. Emaplaat vahetus kah vahepeal, mis välistab katkise SATA kontrolleri.

Kas on kellelgi ideid troubleshootimiseks (tarkvaralised palun, pole võimalust juppe suvakalt välja vahetada icon_biggrin.gif ) või isegi lahendusi probleemile?

Konf järgmine:
Phenom II x4 940 BE @ 3,0 GHz
Western Digital 320GB HDD
Western Digital 1,5TB Green HDD
8Gb DDR2-1066 RAM (@ DDR2-800, kuna Phenomi mälukontroller on üks igavene pussy)
Sparkle GTX 275

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2011 23:03:52 vasta tsitaadiga

SMART andmeid vaata (ja näita foorumis) Everesti või HD Tune Pro-ga (prooviversioon 15 päeva)
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2011 19:43:09 vasta tsitaadiga

SMART info siis:
Spoiler Spoiler Spoiler

Benchmarkid (ka aasta aega tagasi jooksutatud, aga siis nii hüppelised vast polnud):
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja Speccy raport ketaste kohta, täielik BS:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mainin, et testide ajaks panin kinni kõik ketast kasutavad aplikatsioonid (dropbox, indexing service jne.) v.a. ESET-i antiviiruse.

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2011 21:39:05 vasta tsitaadiga

Proovi datakaablit vahetada.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 08.01.2011 21:46:32 vasta tsitaadiga

See CRC error on mul kettal eluaeg olnud aga mingit puudust ei tähelda.
_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drover
HV vaatleja
Drover

liitunud: 03.03.2006




sõnum 08.01.2011 22:09:09 vasta tsitaadiga

Juba aasta aega käitub arvuti erinevate opsüsteemide all imelikult

Donald . ...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2011 23:36:35 vasta tsitaadiga

Mes? icon_biggrin.gif
No selles mõttes, et probleemi alguses oli mul XP, siis dual-boodis Windows 7 ja nüüd siis veel puhtalt 7 (formaatisin ketta ja tegin puhta installi). Mingil hetkel soperdasin veel Ubuntuga aga ei mäleta kas see kah läägas.

Kaableid vist kolm korda juba vahetanud icon_lol.gif ja neid CRC erroreid juurde tulnud nagu pole. Tean jah, et need põhjustavad PIO ühenduseni laskumist aga neid pole ju juurde tulnud.
Suurem ketas oli ainult 3 kuud vana kui probleemid algasid. Kas selline asi on teoorias võimalik, et mingi voolukõikumine mõlemad kettad püsivalt cripple-is? Mõned kuud hiljem suri mul graafikakaart...

Toitekas aga on selline suht adekvaatne Chieftek-i oma, ei ole päris 300-kroonine grill icon_lol.gif

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2011 00:21:00 vasta tsitaadiga

WD booditava DOS kettautiliidiga (Data Lifeguard Diagnostic) full scan / advanced test - misiganes nimetus sellel seal on. Mõlemale kettale.
Varu kõvasti aega icon_wink.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2011 00:52:29 vasta tsitaadiga

Niisiis icon_biggrin.gif
Tänane päev möödus Checkdiski ja selle WD DOS utiliidiga. Eelnev checkdisk parandas suuremal kettal paar unused indexit, aga muid vigu ei leidnud. WD programmike samuti kummagi ketta puhul vigu ei raporteerinud.
Mainin siis, et tegin ikka n.ö. täieliku checkdiski ja täieliku selle WD asja testi. icon_biggrin.gif

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.01.2011 01:00:54 vasta tsitaadiga

Kas sul on vahepeal olnud olukord, kus mõni partitsioon peaaegu täielikult täis sai?
Kas sa kasutad mõnel partitsioonil kataloogide või kogu partitsiooni pakkimist?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2011 01:17:26 vasta tsitaadiga

Mmm, täitumist on olnud jah, kompressiooni aga ei kasuta.

Praegu vaatasin Win 7-e performance monitori abil, et kui käivitada sel suuremal kettal asuv Crysis, siis püsib ta queue size rahulikult mingi 40 ringis hüpates kohati 90-ni. Ja ise laeb ta RAM-i seda kiirusel 30 kilobaiti sekundis icon_biggrin.gif

Kui see midagi aitab, siis pilt mu Disk Manageri vaatest:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja My Computer vaatest:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.01.2011 01:20:52 vasta tsitaadiga

Vaata disk defragmenteriga ka üle kui suuresti asi fragmenteerunud on. NTFS kipub rämedalt aeglaseks minema, kui lased ketta enam-vähem servani täis, alla mega sekundis lugemiskiirus pole sellisel juhul eriline ime.

Muidugi päris 2h bootup aega ei tohiks see vast põhjustada.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2011 17:52:55 vasta tsitaadiga

Eilnepäev lasin kettad defragmenteriga üle icon_biggrin.gif just selleks, et testid mby nati kiiremini jookseks. Suvel üritasin ka neid partitsioone pea fragmentideta hoida icon_lol.gif aga ega sellest abi polnud.

EDIT: Tegin seoses oma casemodimisega ühe tähelepaneku: modides läks molexite otsa 4 120mm ventilaatorit. Imelik on aga see, et kui arvuti käivitada, kulub ventikatel käivitumiseks umbes kümmekond sekundit (selle aja möödudes hakkavad nad järjestikku end natuke liigutama). Kas see võib viidata toitekaprobleemile? Kuna see SATA-toide ja see nn. tavamolex on ju vist mõlemad sama raili otsas. Paistab, nagu oleks toitekal probleeme pinge hoidmisega.
Toitekaks on mul siis mingi 620W Chieftec A12S.

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2011 18:14:26 vasta tsitaadiga

ketas kutu ei midagi muud. rumal jutt, et ketas aeglaseks läheb kui ääreni täis.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.01.2011 19:16:15 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
rumal jutt, et ketas aeglaseks läheb kui ääreni täis.
Teatud piirini saab minna aeglaseks nagu mu enda näitest võis näha. Kuigi jah, kunagi ei tasu eeldada, et viga ei või peituda rauas.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 10:04:26 vasta tsitaadiga

mingid imeväiksed vahed on defragmeeritud tühjal kettal defragimata pilgeni täis kerttal. olen kuulnud juttu isegi, et mida rohkem täis seda kiirem ketas tulenevalt platteri välisringi ja siseringi pikkusest icon_rolleyes.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 10:34:57 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
mingid imeväiksed vahed on defragmeeritud tühjal kettal defragimata pilgeni täis kettal.
Mnjaa, sa pole siis kohanud torrenti või eMule-ga silmini täis aetud ketast/partitsiooni, kus mingi 700MB fail koosneb mõne(kümnest) tuhandest fragmendist, mis paiknevad läbisegi kogu ketta ulatuses...
tsitaat:
olen kuulnud juttu isegi, et mida rohkem täis seda kiirem ketas tulenevalt platteri välisringi ja siseringi pikkusest icon_rolleyes.gif
Võhikutelt kuuleb igasugu imejutte ja see lugu on igatahes bullshit, sest kõvakettal (vastupidiselt optiliste ketastega) on ketta algus ketta välisservas ehk kõige kiiremas osas ja ketta täitmist failidega alustatakse sealt. Tõenäoliselt see lugu mõne hea fantaasiaga võhiku käest pärit ongi, kes on juhtumisi tähele pannud CD-R-i kirjutamisel, et see täitub tsentri poolt väljapoole ja arvab lihtsameelselt, et kõvaketas töötab samal põhimõttel.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.01.2011 10:54:46 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
mingid imeväiksed vahed on defragmeeritud tühjal kettal defragimata pilgeni täis kerttal
Nagu rääkisin siis kukkus mu ketta lugemiskiirus kusagile alla megabaidi sekundis kui oli seda saanud umbes kuu aega kasutatud kui 180G'st oli vaba 3-5 ning steamiga sai asju suht-koht tihti peale-maha installitud. Tõstsin ~150G jagu kraami teisele kettale, defragmentisin olemasoleva ja tõstsin ~120G jagu andmeid tagasi ning kiirus läks tagasi 40-50MB/s kanti.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 13:55:06 vasta tsitaadiga

See võis tuleneda ja siis sellest, et põhiliselt loetavad asjad sattusid defragmentimisel ketta kiiremasse ossa.
_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 14:07:43 vasta tsitaadiga

Nii ja naa ... mul kogemus WD välise kettaga, mille kiirus oli ajapikku vajunud ikka väga alla. Ketas täis ei olnud ja defragment ei leidnud ka fragmenteerunud faile. Chkdsk ei leidnud ka anomaaliaid - kõigi andmete järgi nagu täiesti korras ketas aga umbes 3x aeglasem kui algselt. Ja seda kogu ulatuses.
Sai siis andmed mujale kopeeritud, partitsioon maha võetud ja uus partitsioon ning andmed uuesti peale - jälle kiirus normis.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 14:22:21 vasta tsitaadiga

Konks on siin selles, et mul algasid need jamad, kui suurem ketas oli alles 3 kuud vana ning vist pooles mahus täitunud. Vanem ketas on umbes 3 aastat vana, ning need aeglustused tunduvad olema pseudo-random ajastuse ning random loetava kohaga.

Ei teagi, peab siis vist uue pooleteiseterase hankima icon_biggrin.gif

Huvitav on see, et värskelt läksin üle Windows 7-le, st. formaatisin põhjalikuma variandiga selle väiksema ketta, tegin uue partitsiooni ja lasin windooza peale ja ühe huvitava proge näit muutus. On proge nimega DPC latency checker, ennist, XP-ga istus see näit stabiilselt ebanormaalsel tasemel, milleks oli 600 mikrosekundit, nüüd aga on ta madalam 100 mikrosekundit. Samas siin kõrval ühel igivanal P4 kastil on ta lausa 40 mikrosekundit, ei mina seda nalja mõista.

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.01.2011 14:28:27 vasta tsitaadiga

Dumbass kirjutas:
See võis tuleneda ja siis sellest, et põhiliselt loetavad asjad sattusid defragmentimisel ketta kiiremasse ossa.
Kettaruumi vabastasin sel viisil, et tõstsin asjad üle glan'i teise masinasse ning sealt hiljem tagasi. Kiiruse numbrid andsin siis vastavalt sellele, mida kopeerimise ajal nägin. Sääraseid alla mb/s kiirusi nägin jämedalt kolmandiku aja jooksul, nonde sajakonna giga kopeerimise lõppedes olid kiirused vastavalt enne puhastust ~8mb/s ja hiljem tagasi tõstes 45mb/s
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2011 23:08:57 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Noname kirjutas:
mingid imeväiksed vahed on defragmeeritud tühjal kettal defragimata pilgeni täis kettal.
Mnjaa, sa pole siis kohanud torrenti või eMule-ga silmini täis aetud ketast/partitsiooni, kus mingi 700MB fail koosneb mõne(kümnest) tuhandest fragmendist, mis paiknevad läbisegi kogu ketta ulatuses...
tsitaat:
olen kuulnud juttu isegi, et mida rohkem täis seda kiirem ketas tulenevalt platteri välisringi ja siseringi pikkusest icon_rolleyes.gif
Võhikutelt kuuleb igasugu imejutte ja see lugu on igatahes bullshit, sest kõvakettal (vastupidiselt optiliste ketastega) on ketta algus ketta välisservas ehk kõige kiiremas osas ja ketta täitmist failidega alustatakse sealt. Tõenäoliselt see lugu mõne hea fantaasiaga võhiku käest pärit ongi, kes on juhtumisi tähele pannud CD-R-i kirjutamisel, et see täitub tsentri poolt väljapoole ja arvab lihtsameelselt, et kõvaketas töötab samal põhimõttel.


olen näinud umbes ~2000 sellist arvutit millele kettad kõik umbes. endal ka 2tb pilgeni täis ja kiirusevahet ei näe. pigem tulevad sellised kiirusevahed vigastest NTFS tabelitest. Väga palju olen näinud kettaid mis ääreni täis ja poole aeglasemad kui peaks, ära defragminse vahe on väga väike, küll aga mõjub väga hästi chkdsk.
see ketta kiiruse sõltuvalt platteri sise ja välisküljelt oligi samast teemast minuarust kui see, et täis kõvaketas on aeglasem kui tühi ja defragment väga oluliselt midagi muudab icon_rolleyes.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.01.2011 23:27:43 vasta tsitaadiga

Üks asi on täis ketas, teine asi on täis ketas millele on selles olekus lademes faile peale ja maha kopeeritud, eriti hunnikute kaupa pisikesi faile või torrenteid.

Defragment üldjuhul erilist efekti ei omagi, rohkem platseebo värk. Vähemalt vista peal olnu ning miski netist tiritud asjandus ei osanud mõhkugi teha, käsitsi failid peale ja maha kopeerimine seevastu parandas kõik probleemid.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 14:27:40 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Noname kirjutas:
mingid imeväiksed vahed on defragmeeritud tühjal kettal defragimata pilgeni täis kettal.
Mnjaa, sa pole siis kohanud torrenti või eMule-ga silmini täis aetud ketast/partitsiooni, kus mingi 700MB fail koosneb mõne(kümnest) tuhandest fragmendist, mis paiknevad läbisegi kogu ketta ulatuses...
tsitaat:
olen kuulnud juttu isegi, et mida rohkem täis seda kiirem ketas tulenevalt platteri välisringi ja siseringi pikkusest icon_rolleyes.gif
Võhikutelt kuuleb igasugu imejutte ja see lugu on igatahes bullshit, sest kõvakettal (vastupidiselt optiliste ketastega) on ketta algus ketta välisservas ehk kõige kiiremas osas ja ketta täitmist failidega alustatakse sealt. Tõenäoliselt see lugu mõne hea fantaasiaga võhiku käest pärit ongi, kes on juhtumisi tähele pannud CD-R-i kirjutamisel, et see täitub tsentri poolt väljapoole ja arvab lihtsameelselt, et kõvaketas töötab samal põhimõttel.


olen näinud umbes ~2000 sellist arvutit millele kettad kõik umbes. endal ka 2tb pilgeni täis ja kiirusevahet ei näe. pigem tulevad sellised kiirusevahed vigastest NTFS tabelitest. Väga palju olen näinud kettaid mis ääreni täis ja poole aeglasemad kui peaks, ära defragminse vahe on väga väike, küll aga mõjub väga hästi chkdsk.
see ketta kiiruse sõltuvalt platteri sise ja välisküljelt oligi samast teemast minuarust kui see, et täis kõvaketas on aeglasem kui tühi ja defragment väga oluliselt midagi muudab icon_rolleyes.gif

Jutt oli mitte lihtsalt pilgeni täis ketastest, vaid ülimalt fragmenteerunud faile täis ketastest, kus mõnesajamegane fail koosneb kümnetest või sadadest tuhandetest fragmentidest. 700MB fail koosneb 1024 baidiste klastrite puhul 179200 klastrist (parandage, kui valesti arvutasin) ja võib seega koosneda ka kuni 179200 fragmendist, kui kusagil kõrvutiasuvaid tühje klastreid faili salvestamise ajal ette ei sattunud. Torrenti ja p2p-ga tõmmatavaid faile kirjutatakse pika aja jooksul väikeste juppide kaupa ja sellisel juhul failid fragmenteeruvad rohkem kui ühekorraga salvestamisel. Kui üht partitsiooni on kaua failide tõmbamiseks kasutatud (eriti kui ei kasutata failide salvestamisel pre-allocation funktsionaalsust), läheb olukord teinekord üsna ekstreemseks. Failisüsteem võib olla täiesti korras, aga kui faili lugemisel peavad pead iga järgmise klastri juurde liikumiseks partitsiooni teise serva "sõitma", siis tekib iga klastri lugemise vahele pöördusaja pikkune viide. Sisuliselt on pilt sarnane ketta kiirusetesti random reads/writes testile ja kiirused kukuvad samasse auku.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 18.01.2011 18:39:45, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 14:32:04 vasta tsitaadiga

Mul 2 eraldi ketast. 1 peale tõmban torrentiga stuffi (ja mitte vähe), kuid alati on fragment sellel kettal 0%, seega ei ütleks, et torrent fragmenteerumist "ekstreemselt" mõjutab thumbs_up.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.01.2011 16:55:40 vasta tsitaadiga

martin366 kirjutas:
Mul 2 eraldi ketast. 1 peale tõmban torrentiga stuffi (ja mitte vähe), kuid alati on fragment sellel kettal 0%, seega ei ütleks, et torrent fragmenteerumist "ekstreemselt" mõjutab thumbs_up.gif
1) Tõmba see ketas servani täis
2) lase mõne gigane torrent maha, soovituslikult selline mis koosneb paljudest väikestest failidest
3) korda sammust 1


Tee nii mõnda aega ning näed, kuidas kiirus kukub kolinal.
Ise fragmenteerisin oma ketta selle trikiga, et sai installitud posu mänge millel igaühel oli 20k+ pisikest faili. Oli kettaruumi vaja lasin mõned noist mängudest maha ning installisin uued asemele kuid noil oli juba suuremad failid mis siis jupi kaupa paigutatigi sinna mööda ketast laiali

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2011 18:55:07 vasta tsitaadiga

Kui torrenti või p2p kliendil on sisse lülitatud failide "ruumi reserveerimine" (pre-allocation) allalaadimise alustamise hetkel, siis ei saa asi hulluks minnagi ja torrent, mis laeb korraga alla 1 faili, ei tekita ka siis probleeme, kui faili jupikaupa kirjutatakse. Aga sa proovi kasutada eMule-t, kui pre-allocation on välja lülitatud icon_rolleyes.gif
Esiteks laeb eMule korraga alla tervet hulka faile, 10 tükki laadimisnimekirjas korraga 2Mbit/256kBit ühenduse taga on võrdlemisi mõõdukas, kui mitte tagasihoidlik. Kui nüüd neid sealt nimekirjast korraga 4-5 tükki reaalselt alla tiksub ja failide ruum pole eelnevalt tühja failina reserveeritud, siis kirjutatakse nende 4-5 faili klastrid kettale läbisegi nagu tootsi peenar. Nii kui eelmine klaster täitub, võetakse ette uus tühi ja sinna vahele võib jääda 3 klastrit, mis kuuluvad hoopis teistele failidele. Kui nüüd seda faili pärast lugema hakata, tuleb pea iga klastri lugemiseks mõni klaster "skippida", st pead uude kohta liigutada. Sellise faili järjestikku lugemine on võimatu suuremas osas failist. banaan

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 18.01.2011 20:11:50 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kui torrenti või p2p kliendil on sisse lülitatud failide "ruumi reserveerimine" (pre-allocation) allalaadimise alustamise hetkel, siis ei saa asi hulluks minnagi
See ikka sõltub, kus paikneb ketta vaba ruum. Kui teha nagu mina ning mõned korrad installida-uninstallida kümnete tuhandete kaupa pisikesi faile siis pole mingi ime näha, kuidas 500M fail on jupitatud 18-30k tükiks nagu mul olid defragmenteri andmete järgi icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2011 14:50:59 vasta tsitaadiga

isegi kui mul on kettad 99% täis (mida nad tavaliselt ka on) ei tohi ma kaotada jõudluses rohkem kui 10%, kui ma seda teen on kas liiga lahja ketas, kontra vale või on kuskil mingi viia klee plee. alustaks ikka sellest et teemaalgataja uurib mis chipset ja sealt edasi > sata kontra.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2011 17:29:07 vasta tsitaadiga

Chipsetiks on hetkel nForce 570, enne oli 590. Sellest tulenevalt on SATA kontrolleriks MCP55. Kahju emaplaadi vahetusest kuna eelmine plaat oli kõvasti parem icon_biggrin.gif
Vahepeal vahetasin ära toiteka, esialgsete uurimiste tulemusena tundub, et see probleemi ei lahendanud.

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2011 18:30:16 vasta tsitaadiga

570 ja 590 vahe on et 590 ekspress oskab sliid teha täiskiirusel ja põhimõtteliselt sinu jaoks on kõik. seega kõvasti parem ei saa ta kuidagi olla. ma võin muidugi leida erinevusi IORDY ja SERR i vahel aga vaevalt et see midagi muudab. onboard asjad on reeglina saatanast aga kui sa juba emaplaati vahetasid ja midagi ei muutunud siis viga võib olla kettas kusjuures just wd teatud kettad ei pruugi tõesti töötada. näiteks 250wd ei osanud mitte midagi teha ULI chipiga masinal ja ei imestaks kui nvidial mingi asi ei sobi. sul oleks vaja eraldi sata kontrat ja vaata hdtunega et health section oleks täiesti korras. ajutiselt võid neid sundida sata I modes töötama
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2011 20:14:59 vasta tsitaadiga

No konks on selles, et ta ca 5 kuud funktsioneeris perfektselt icon_biggrin.gif
_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2011 21:02:40 vasta tsitaadiga

ega see ei välista midagi ühel hetkel enam ei /dev/funct/idsl1 ja ongi kõik mul oli ibmi ide ketas masinas kuni ühel hetkel kukkus end kratsima ja sinnapaika ta jäigi
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2011 21:58:27 vasta tsitaadiga

Ok, oma denialis ei otsinud ma infot selle ketaamudeli kohta, ei tahtnud uskuda, et tutikas ketas pees on. AGA Paistab, et paljudel WD ketastel on pirakas kala küljes, ka sel mudelil. Ülla-ülla, mu ketta HW revision ja firmware on täpselt sama, nagu paljudel seal probleemi üle kurtjatel. Eks varsti läheb siis garantiisse...
_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 00:43:27 vasta tsitaadiga

western ongi end väga halvast küljest näidanud, sest näiteks green seeria kettaid langeb kui kärbseid. kas kuumenevad üle või ongi lihtsalt praak ei tea. wdsse usku erilist pole.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 20:05:32 vasta tsitaadiga

Jep. Miks just hakkasin spetsiifiliselt vaatama, on see, et naisuke ostis endale WD20EARS ketta, 2 terane pirakas "green" ketas siis. Ja see otsustab kohati lihtsalt ära kaduda ja ilmub pärast restarti tagasi kui siiski... kohati lihtsalt ei lase bootida.
_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 20:29:09 vasta tsitaadiga

noh siis ongi kindel mats, et kauaks teda ei ole, hitachi A seeriast võta
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Arvuti üleliigsed aeglustused
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.