Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 83, 84, 85  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 20:13:58 vasta tsitaadiga

1 stop, ehk 3x 1/3 (nt kui iso 1600 on ava 4 säri 1/100 siis sama säriajaga iso 3200 peal tuleks ava lükata 5.6 peale) ja teisest küsimusest ei saa aru. f2.8 on f2.8 ikka, sõltumata isost.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 20:24:09 vasta tsitaadiga

ehk üks stop misiganes parameetris tähendab valguse hulga muutust kaks korda
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 13.12.2010 23:51:47 vasta tsitaadiga

Isod lähevad 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 ... kõik tähendavad 1-avalist valguse hulga muutumist. Kõik muud võimalikud isod, mis sinna vahele jäävad on poole või kolmandiku avaväärtusega.
_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Negative
Kreisi kasutaja
Negative

liitunud: 18.09.2003




sõnum 14.12.2010 00:39:43 vasta tsitaadiga

r3nx kirjutas:
1 stop, ehk 3x 1/3 (nt kui iso 1600 on ava 4 säri 1/100 siis sama säriajaga iso 3200 peal tuleks ava lükata 5.6 peale) ja teisest küsimusest ei saa aru. f2.8 on f2.8 ikka, sõltumata isost.

See teine küsimus tähendas seda, et kas iga ISO vahe on 1 stop või erineb see. monty11 postist sain juba vastuse.
Tänud kõigile, kes vastasid. icon_smile.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2010 01:34:21 vasta tsitaadiga

Isode vahed jah 1stop, aga sõltuvalt kerest saab seada kas 1/2 või 1/3 stoppidena samuti näitama (ala iso 640, 320, 2000 jms)
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 14.12.2010 11:26:07 vasta tsitaadiga

Kusjuures mu D7000 laseb valida ainult 1/2 ja 1/3 ISO stoppide vahel, täisstopi kaupa ei saagi vist tundlikkust muuta, kui see võimalus just kusagile ära pole peidetud.
_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2010 12:37:30 vasta tsitaadiga

monty11, aga miks seda nii kangesti vaja oleks üldse. Ma küll 1600 pealt kohe 3200 peale ei tahaks lükata. icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2010 13:00:32 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
monty11, aga miks seda nii kangesti vaja oleks üldse. Ma küll 1600 pealt kohe 3200 peale ei tahaks lükata. :roll:


Vbolla osadel kasutajatel on siis lihtsam... võta nd kinni.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Paaver
HV veteran

liitunud: 07.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 02:11:14 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda kuidas Metz 48 välklambil saab välja lulitada "unne mineku" ,et saaks raadio päästikutega seda välku kasutada?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 15.12.2010 16:18:23 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et mis muutub, kui muudad "exposure compensation-i" kas säriaeg? Mis siis kui säriaeg on pandud konstantseks?
Kaameral on ainult kolm asja millega valgusjõudu muudetakse, ava, säri ja tundlikus (ISO)... milline neist muutub?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 16:42:26 vasta tsitaadiga

Muudetakse kõiki neid kolme või juhul kui mõni neist on fikseeritud siis ülejäänuid.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 17:00:30 vasta tsitaadiga

See sõltub juba jah valitud režiimist. Täismanuaalsena näiteks ei saa üldse muuta, sest muuda läbi teiste muutjate niigi ise.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 21:28:35 vasta tsitaadiga

Täismanuaalses seades vähemalt Pentaxil hakkab exp comp näidik kuvama valitud seadistuse üle- või alasäri ohtu antud valgustingimustes. Ja tegelikult on kaameral ka neljas särituse muutmise parameeter: välgu tugevus.
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 16.12.2010 11:29:58 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Selline küsimus, et mis muutub, kui muudad "exposure compensation-i" kas säriaeg? Mis siis kui säriaeg on pandud konstantseks?
Kaameral on ainult kolm asja millega valgusjõudu muudetakse, ava, säri ja tundlikus (ISO)... milline neist muutub?


Avarežiimis muudetakse säriaega ja säriaja režiimis ava. ISO kallale ei minda kui sul pole seda kaamera seest eraldi lubatud, vaikimisi on see väljalülitatud.
Paanikarežiimis muutuvad siis vist mõlemad. Teisi režiime ei tea, kuna pole neid kunagi kasutanud.

@namstoop, ega 1600 pealt 3200 peale ei lükkagi. Aga 100->200->400 lükkaks küll icon_smile.gif Maitse asi noh. A mine tea, siiani harjunud stopi võrra edasi seda lihtsalt lükkama, ehk varsti räägin teist juttu. Kindlasti on väiksemad astmed kasulikud, kui vaja kindlat ava-säriaja kombinatsiooni kasutada, pole veel nii karmi nõudmist ette tulnud.

@spacefly, no välgu tugevus kehtib ainult erandjuhtudel, näiteks stuudios, makros, jne. Loodus, linnapilt jne välgust eriti abi ei saa, sest välk valgustab sul ju ainult esiplaani.

_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 16.12.2010 14:49:26 vasta tsitaadiga

Välgu tugevusega seoses muudetakse ava. Küna välgu valgustus on ehk 1/1000 sek, siis välguga seos pole enam vahet, kas säri 1/30 või 1/500- välk valgustab ikka samuselt.
_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2010 21:46:41 vasta tsitaadiga

Cert85 kirjutas:
Välgu tugevusega seoses muudetakse ava. Küna välgu valgustus on ehk 1/1000 sek, siis välguga seos pole enam vahet, kas säri 1/30 või 1/500- välk valgustab ikka samuselt.


On küll vahe, säriajaga saab määrata kuipalju muud valgust kaadrisse tuleb (st välgu ja muu valguse vahelist tasakaalu), ainult pimedas stuudios välguga pildistades pole vahet mis säriaeg on.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 17.12.2010 08:27:02 vasta tsitaadiga

Sellega "välguga seoses" proovisingi seda mõelda, et kui ainukeseks valgusallikaks on välk. Seda muidugi, et kui tahad ka muud pildile, milleni välk ei ulatu, siis tuleb ka vastavalt vajadusele säritada.
_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 17.12.2010 11:47:51 vasta tsitaadiga

Järgmine kord ütle välja ka, mida sa mõtled icon_razz.gif siis saadakse paremini aru.
_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 17.12.2010 16:34:06 vasta tsitaadiga

Pika norimise peale ütlengi icon_smile.gif
Õnneks olen ka esimeses postis maininud "et välk valgustab ikka samuselt", mis peaks siis mõista andma, et välgu valgustuse ulatusest käib jutt.

Aga see selleks icon_arrow.gif

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2010 03:48:21 vasta tsitaadiga

Veel üks loll küsimus, aga kas vanadel Zenitidel on see säriajajubina need numbrid nii et nt 30 tähendab 1/30s, 60 1/60s jne? Või mingi muu loogika?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2010 11:25:15 vasta tsitaadiga

Täpselt nii thumbs_up.gif
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jpt
HV kasutaja
jpt

liitunud: 29.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2010 23:17:53 vasta tsitaadiga

Peegel ei tõuse (khm) suvest saati.
Spoiler Spoiler Spoiler


Tekkis mõte veidi eksperimenteerida. Ehk teab keegi, kas peegli kinnitamine lahtisesse asendisse teeks kaamerasisestele mehhanismidele halba - võib midagi läbi kõrvetada? Ühe varasema vea tõttu on pildiotsija kasutamine juba poolvõõraks muutunud...
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2010 00:21:49 vasta tsitaadiga

Miks lihtsalt kaamerat parandusse ei vii? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jpt
HV kasutaja
jpt

liitunud: 29.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2010 12:09:44 vasta tsitaadiga

Sest ei taha enam sellesse kaamerasse mingisugust raha panna.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2010 13:35:02 vasta tsitaadiga

Säti see peegel üles, teibi ekraan kinni, liimi režiiminupp "M" peale ja saad endale laheda digitaalse "rangefinder" kaamera.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jpt
HV kasutaja
jpt

liitunud: 29.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2010 21:10:27 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt, peaaegu jah. Kuid küsimuseks on, kas selline lahtiseks sundimine elektroonikale-mehhaanikale ka halba võiks teha? Head loomulikult mitte, aga kas tapab ära...
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2010 21:12:20 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
Säti see peegel üles, teibi ekraan kinni, liimi režiiminupp "M" peale ja saad endale laheda digitaalse "rangefinder" kaamera.


Rõhk sõnal finder. Kadreerida saab küll ainult enda sisemise "rangefinderi" järgi. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2011 13:30:25 vasta tsitaadiga

Kas kuidagi on tehislikult võimalik testida, kas väidetav UV filter ka töötab nagu peaks (vähendab flare jne.)?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2011 14:23:00 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Kas kuidagi on tehislikult võimalik testida, kas väidetav UV filter ka töötab nagu peaks (vähendab flare jne.)?

Tutvu testiga Lenstip lehel, arvestades nende poolt testitud filtrite hulka, pole vist mõtet ise leiutama hakata. Flare'i UV filter kindlasti ei vähenda, halvemal juhul lisab veel juurdegi.
Minu jaoks jääb UV filtri kasutamise mõttekus Eestis mõistatuseks.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2011 14:25:11 vasta tsitaadiga

UV peamine mõte on objektiivi kaitsmine - kui tekib mõni kriim või väike kõks, siis filtrile, mitte esimesele klaasile. Kui tahad efekti, kasuta ringpola, millest meil ka reaalselt abi on.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2011 14:50:41 vasta tsitaadiga

Flare tekkis juurde jah, eks ta kaitse mõttega saigi ostetud (mingi odavake - pole ka midagi taga nutta). Peab vist siiski varjuki ostma kaitseks (kuigi filtrit nagu eest võtta ei tahaks, aga teeb pilti natuke hullemaks icon_redface.gif ).
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2011 14:56:23 vasta tsitaadiga

On filter ikka korralikult puhas? Mul juhtus kah nii, et miski saastakiht oli peale tekkinud, mida kohe niisama ei märganud ja tekkis samuti flare. Hingeõhk ja paarkümmend sekundit nühkimist mikrofiiberlapiga aitasid thumbs_up.gif
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2011 15:24:46 vasta tsitaadiga

Raiku, võtsin just karbist välja. Ei usu, et midagi peal on.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 05.01.2011 19:37:48 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Flare tekkis juurde jah, eks ta kaitse mõttega saigi ostetud (mingi odavake - pole ka midagi taga nutta).


Odava filtriga saad lisaks muudele hüvedele ka üldiselt kehvema pildikvaliteedi. Kõige mõttekam on loomulikult varjuk.

Siin on üks huvitav artikkel neile, kes liigselt esiklaasi pärast muretsevad. Loomulikult tuleks objektiivi hoida ja vältida igast jama sattumist esiklaasile, kuid selle pärast ei pea end pooleks võimlema icon_smile.gif

_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2011 21:03:51 vasta tsitaadiga

Eks jätan selle filtri tolmu koguma, kui varjuk kohale jõuab. Tulevikus võib-olla mõni normaalsem ringpola ette osta.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 05.01.2011 21:58:35 vasta tsitaadiga

Aga ega sa ringpole ka kaitseks ette ei osta.
RP pikendab säriaega kuna 2 stoppi vast.

Endal sai ka ostetud odavaimad Cokini UV`d objektiividele. Zoomil nii aru ei saagi 18-135, aga 105mm macro fiksil keerab värvid ikka väga magedaks ja üldse ei istu mulle.

_________________
Cert85 @ flickr.com
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 02:52:36 vasta tsitaadiga

1 stopi võrra ei pikendanud? Krt ei mäleta ka enam...
Miks üldse "kaitsefiltritega" jaurata, endal pole kummalgi torul mingit kaitsefiltrit ees ja ülla-ülla, pole kumbki kahjustada ka saanud. icon_razz.gif
Kui ei pikemat aega järjest ei pildista kui kaamera kaelas, siis kaas peale.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 13:17:03 vasta tsitaadiga

1 stop ja üldjuhul polafiltri valguskadu. Kaitsefiltrist on mul korra kasu olnud, kui kaamera nina ees lumme lendas. Kiirelt filter maha ja pildistamine sai jätkuda... Aga hetkel pole ühelgi objektiivil kaitsefiltrit peal. Ei taha ka.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 13:36:23 vasta tsitaadiga

r3nx kirjutas:
Kaitsefiltrist on mul korra kasu olnud, kui kaamera nina ees lumme lendas. Kiirelt filter maha ja pildistamine sai jätkuda... Aga hetkel pole ühelgi objektiivil kaitsefiltrit peal. Ei taha ka.


See point on jah UV filtril olemas, samuti näiteks osad Canoni objektiivid muutuvad siis ilmastikukindlaks kui filter ees on (17-40 näiteks). Samuti kui pildistada näiteks kohas kus võib midagi objektiivi lennata (a la ralli) siis on ka filter abiks. Aga kas igal objektiivil peab alati filter ees olema... siin tasub olla natuke skeptiline. Eriti mustuse kohapealt kuna esilääts võib ikka väga räpane olla enne kui see pildikvaliteeti mõjutama hakkab (ülalpool oli selle kohta ka artikkel). Ma ise puhastan enda kõige tihedamini kasutust saavat objektiivi korra aastas umbes.

Küll on aga varjuk äärmiselt vajalik asi, mitte ainult ebavajaliku valguse eemaldamiseks vaid hoiab ka näpud eemale + ilmastik mõjutab vähem.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 16:10:30 vasta tsitaadiga

Minu jaoks on küll UV filter objektiivi kaitsmisel elementaarne asi. Kuna objektiivid saavad mul eest üsna tihti tolmuseks või on peal mõni näpujälg, siis on üsna mugav ja kiire see mustus filtrilt kasvõi särgiservaga maha nühkida. Pidev objektiivi klaasi puhastamine nõuab oluliselt rohkem aega ja vaeva.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 16:25:32 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
Minu jaoks on küll UV filter objektiivi kaitsmisel elementaarne asi. Kuna objektiivid saavad mul eest üsna tihti tolmuseks või on peal mõni näpujälg, siis on üsna mugav ja kiire see mustus filtrilt kasvõi särgiservaga maha nühkida. Pidev objektiivi klaasi puhastamine nõuab oluliselt rohkem aega ja vaeva.

Miks sa tolmu maha roogid? Isegi näpujälje eemaldamine on tiba kaheldav. Pidevalt esiläätse kraamides sa hõõrud varem või hiljem ta tuhmiks ja vaat' siis on murukann majas.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 20:53:28 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Jüri Öö kirjutas:
Minu jaoks on küll UV filter objektiivi kaitsmisel elementaarne asi. Kuna objektiivid saavad mul eest üsna tihti tolmuseks või on peal mõni näpujälg, siis on üsna mugav ja kiire see mustus filtrilt kasvõi särgiservaga maha nühkida. Pidev objektiivi klaasi puhastamine nõuab oluliselt rohkem aega ja vaeva.

Miks sa tolmu maha roogid? Isegi näpujälje eemaldamine on tiba kaheldav. Pidevalt esiläätse kraamides sa hõõrud varem või hiljem ta tuhmiks ja vaat' siis on murukann majas.

Sellepärast kasutangi filtrit, et ei peaks pidevalt läätse hõõruma.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 21:38:10 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:

Sellepärast kasutangi filtrit, et ei peaks pidevalt läätse hõõruma.

Sellisel juhul hõõrud filtrit liialt palju.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 21:39:49 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Jüri Öö kirjutas:

Sellepärast kasutangi filtrit, et ei peaks pidevalt läätse hõõruma.

Sellisel juhul hõõrud filtrit liialt palju.


Sa tahad väita, et sõrmejälge ei tasu puhastada?

Kurat, sinu fotoalased arusaamad käivad aina kummalisemaid radu pidi.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 21:46:13 vasta tsitaadiga

Keegi Pärnus sensoripuhastust ka lõpuks pakkuma on hakanud?
Fotoluks kunagi tegi reklaami, et Pärnus ka tehakse, kohale minnes ei teadnud keegi midagi. :/

_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2011 21:49:53 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:

Sa tahad väita, et sõrmejälge ei tasu puhastada?

Ma väidan, et enne mõtle, kontrolli ja alles siis puhasta. monty11 viitas ülal ka ühele asjakohasele artiklile.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2011 02:15:11 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ardo kirjutas:

Sa tahad väita, et sõrmejälge ei tasu puhastada?

Ma väidan, et enne mõtle, kontrolli ja alles siis puhasta. monty11 viitas ülal ka ühele asjakohasele artiklile.


Mida seal veel kontrollida on, kui läätse/filtri peal suurt rasvast näpujälge näed? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2011 02:39:10 vasta tsitaadiga

Äkki oleks kasulikum hoopis vältida nende suurte rasvaste sõrmejälgede sattumist läätsele/filtrile? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2011 02:47:56 vasta tsitaadiga

Rasvane sõrmejälg/vihase poliitiku süljeklimp/vihmavesi/misiganes. Fotoaparaat on tööriist, tööriist võib saada ning saabki aegajalt mustaks.

Sul ettepanek on stiilis "autoavariide vältimiseks keelustame autod".
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2011 11:20:03 vasta tsitaadiga

Ma rohkem ei hakka viitama monty11 postitusele. Las igaüks usub seda, mida soovib.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 83, 84, 85  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.