|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
13.12.2010 20:13:58
|
|
|
| 1 stop, ehk 3x 1/3 (nt kui iso 1600 on ava 4 säri 1/100 siis sama säriajaga iso 3200 peal tuleks ava lükata 5.6 peale) ja teisest küsimusest ei saa aru. f2.8 on f2.8 ikka, sõltumata isost.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
13.12.2010 20:24:09
|
|
|
ehk üks stop misiganes parameetris tähendab valguse hulga muutust kaks korda
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
13.12.2010 23:51:47
|
|
|
Isod lähevad 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 ... kõik tähendavad 1-avalist valguse hulga muutumist. Kõik muud võimalikud isod, mis sinna vahele jäävad on poole või kolmandiku avaväärtusega.
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Negative
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.09.2003
|
14.12.2010 00:39:43
|
|
|
| r3nx kirjutas: |
| 1 stop, ehk 3x 1/3 (nt kui iso 1600 on ava 4 säri 1/100 siis sama säriajaga iso 3200 peal tuleks ava lükata 5.6 peale) ja teisest küsimusest ei saa aru. f2.8 on f2.8 ikka, sõltumata isost. |
See teine küsimus tähendas seda, et kas iga ISO vahe on 1 stop või erineb see. monty11 postist sain juba vastuse.
Tänud kõigile, kes vastasid.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
14.12.2010 01:34:21
|
|
|
| Isode vahed jah 1stop, aga sõltuvalt kerest saab seada kas 1/2 või 1/3 stoppidena samuti näitama (ala iso 640, 320, 2000 jms)
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
14.12.2010 11:26:07
|
|
|
Kusjuures mu D7000 laseb valida ainult 1/2 ja 1/3 ISO stoppide vahel, täisstopi kaupa ei saagi vist tundlikkust muuta, kui see võimalus just kusagile ära pole peidetud.
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.12.2010 12:37:30
|
|
|
monty11, aga miks seda nii kangesti vaja oleks üldse. Ma küll 1600 pealt kohe 3200 peale ei tahaks lükata.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
14.12.2010 13:00:32
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| monty11, aga miks seda nii kangesti vaja oleks üldse. Ma küll 1600 pealt kohe 3200 peale ei tahaks lükata. :roll: |
Vbolla osadel kasutajatel on siis lihtsam... võta nd kinni.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paaver
HV veteran
liitunud: 07.06.2005
|
15.12.2010 02:11:14
|
|
|
| Kas keegi oskab öelda kuidas Metz 48 välklambil saab välja lulitada "unne mineku" ,et saaks raadio päästikutega seda välku kasutada?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
15.12.2010 16:18:23
|
|
|
Selline küsimus, et mis muutub, kui muudad "exposure compensation-i" kas säriaeg? Mis siis kui säriaeg on pandud konstantseks?
Kaameral on ainult kolm asja millega valgusjõudu muudetakse, ava, säri ja tundlikus (ISO)... milline neist muutub?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
15.12.2010 16:42:26
|
|
|
Muudetakse kõiki neid kolme või juhul kui mõni neist on fikseeritud siis ülejäänuid.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.12.2010 17:00:30
|
|
|
See sõltub juba jah valitud režiimist. Täismanuaalsena näiteks ei saa üldse muuta, sest muuda läbi teiste muutjate niigi ise.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
15.12.2010 21:28:35
|
|
|
Täismanuaalses seades vähemalt Pentaxil hakkab exp comp näidik kuvama valitud seadistuse üle- või alasäri ohtu antud valgustingimustes. Ja tegelikult on kaameral ka neljas särituse muutmise parameeter: välgu tugevus.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
16.12.2010 11:29:58
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Selline küsimus, et mis muutub, kui muudad "exposure compensation-i" kas säriaeg? Mis siis kui säriaeg on pandud konstantseks?
Kaameral on ainult kolm asja millega valgusjõudu muudetakse, ava, säri ja tundlikus (ISO)... milline neist muutub? |
Avarežiimis muudetakse säriaega ja säriaja režiimis ava. ISO kallale ei minda kui sul pole seda kaamera seest eraldi lubatud, vaikimisi on see väljalülitatud.
Paanikarežiimis muutuvad siis vist mõlemad. Teisi režiime ei tea, kuna pole neid kunagi kasutanud.
@namstoop, ega 1600 pealt 3200 peale ei lükkagi. Aga 100->200->400 lükkaks küll Maitse asi noh. A mine tea, siiani harjunud stopi võrra edasi seda lihtsalt lükkama, ehk varsti räägin teist juttu. Kindlasti on väiksemad astmed kasulikud, kui vaja kindlat ava-säriaja kombinatsiooni kasutada, pole veel nii karmi nõudmist ette tulnud.
@spacefly, no välgu tugevus kehtib ainult erandjuhtudel, näiteks stuudios, makros, jne. Loodus, linnapilt jne välgust eriti abi ei saa, sest välk valgustab sul ju ainult esiplaani.
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
16.12.2010 14:49:26
|
|
|
Välgu tugevusega seoses muudetakse ava. Küna välgu valgustus on ehk 1/1000 sek, siis välguga seos pole enam vahet, kas säri 1/30 või 1/500- välk valgustab ikka samuselt.
_________________ Cert85 @ flickr.com |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
16.12.2010 21:46:41
|
|
|
| Cert85 kirjutas: |
| Välgu tugevusega seoses muudetakse ava. Küna välgu valgustus on ehk 1/1000 sek, siis välguga seos pole enam vahet, kas säri 1/30 või 1/500- välk valgustab ikka samuselt. |
On küll vahe, säriajaga saab määrata kuipalju muud valgust kaadrisse tuleb (st välgu ja muu valguse vahelist tasakaalu), ainult pimedas stuudios välguga pildistades pole vahet mis säriaeg on.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
17.12.2010 08:27:02
|
|
|
Sellega "välguga seoses" proovisingi seda mõelda, et kui ainukeseks valgusallikaks on välk. Seda muidugi, et kui tahad ka muud pildile, milleni välk ei ulatu, siis tuleb ka vastavalt vajadusele säritada.
_________________ Cert85 @ flickr.com |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
17.12.2010 11:47:51
|
|
|
Järgmine kord ütle välja ka, mida sa mõtled siis saadakse paremini aru.
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
17.12.2010 16:34:06
|
|
|
Pika norimise peale ütlengi
Õnneks olen ka esimeses postis maininud "et välk valgustab ikka samuselt", mis peaks siis mõista andma, et välgu valgustuse ulatusest käib jutt.
Aga see selleks
_________________ Cert85 @ flickr.com |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
19.12.2010 03:48:21
|
|
|
| Veel üks loll küsimus, aga kas vanadel Zenitidel on see säriajajubina need numbrid nii et nt 30 tähendab 1/30s, 60 1/60s jne? Või mingi muu loogika?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
19.12.2010 11:25:15
|
|
|
Täpselt nii
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jpt
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2004
|
23.12.2010 23:17:53
|
|
|
Peegel ei tõuse (khm) suvest saati.
Spoiler 
Tekkis mõte veidi eksperimenteerida. Ehk teab keegi, kas peegli kinnitamine lahtisesse asendisse teeks kaamerasisestele mehhanismidele halba - võib midagi läbi kõrvetada? Ühe varasema vea tõttu on pildiotsija kasutamine juba poolvõõraks muutunud...
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
24.12.2010 00:21:49
|
|
|
Miks lihtsalt kaamerat parandusse ei vii?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jpt
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2004
|
24.12.2010 12:09:44
|
|
|
| Sest ei taha enam sellesse kaamerasse mingisugust raha panna.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
24.12.2010 13:35:02
|
|
|
| Säti see peegel üles, teibi ekraan kinni, liimi režiiminupp "M" peale ja saad endale laheda digitaalse "rangefinder" kaamera.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jpt
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2004
|
26.12.2010 21:10:27
|
|
|
| Põhimõtteliselt, peaaegu jah. Kuid küsimuseks on, kas selline lahtiseks sundimine elektroonikale-mehhaanikale ka halba võiks teha? Head loomulikult mitte, aga kas tapab ära...
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
26.12.2010 21:12:20
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
| Säti see peegel üles, teibi ekraan kinni, liimi režiiminupp "M" peale ja saad endale laheda digitaalse "rangefinder" kaamera. |
Rõhk sõnal finder. Kadreerida saab küll ainult enda sisemise "rangefinderi" järgi.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
03.01.2011 13:30:25
|
|
|
| Kas kuidagi on tehislikult võimalik testida, kas väidetav UV filter ka töötab nagu peaks (vähendab flare jne.)?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
03.01.2011 14:23:00
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
| Kas kuidagi on tehislikult võimalik testida, kas väidetav UV filter ka töötab nagu peaks (vähendab flare jne.)? |
Tutvu testiga Lenstip lehel, arvestades nende poolt testitud filtrite hulka, pole vist mõtet ise leiutama hakata. Flare'i UV filter kindlasti ei vähenda, halvemal juhul lisab veel juurdegi.
Minu jaoks jääb UV filtri kasutamise mõttekus Eestis mõistatuseks.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
03.01.2011 14:25:11
|
|
|
UV peamine mõte on objektiivi kaitsmine - kui tekib mõni kriim või väike kõks, siis filtrile, mitte esimesele klaasile. Kui tahad efekti, kasuta ringpola, millest meil ka reaalselt abi on.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
03.01.2011 14:50:41
|
|
|
Flare tekkis juurde jah, eks ta kaitse mõttega saigi ostetud (mingi odavake - pole ka midagi taga nutta). Peab vist siiski varjuki ostma kaitseks (kuigi filtrit nagu eest võtta ei tahaks, aga teeb pilti natuke hullemaks ).
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
03.01.2011 14:56:23
|
|
|
On filter ikka korralikult puhas? Mul juhtus kah nii, et miski saastakiht oli peale tekkinud, mida kohe niisama ei märganud ja tekkis samuti flare. Hingeõhk ja paarkümmend sekundit nühkimist mikrofiiberlapiga aitasid
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
03.01.2011 15:24:46
|
|
|
| Raiku, võtsin just karbist välja. Ei usu, et midagi peal on.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
05.01.2011 19:37:48
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
| Flare tekkis juurde jah, eks ta kaitse mõttega saigi ostetud (mingi odavake - pole ka midagi taga nutta). |
Odava filtriga saad lisaks muudele hüvedele ka üldiselt kehvema pildikvaliteedi. Kõige mõttekam on loomulikult varjuk.
Siin on üks huvitav artikkel neile, kes liigselt esiklaasi pärast muretsevad. Loomulikult tuleks objektiivi hoida ja vältida igast jama sattumist esiklaasile, kuid selle pärast ei pea end pooleks võimlema
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
05.01.2011 21:03:51
|
|
|
| Eks jätan selle filtri tolmu koguma, kui varjuk kohale jõuab. Tulevikus võib-olla mõni normaalsem ringpola ette osta.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cert85
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2006
|
05.01.2011 21:58:35
|
|
|
Aga ega sa ringpole ka kaitseks ette ei osta.
RP pikendab säriaega kuna 2 stoppi vast.
Endal sai ka ostetud odavaimad Cokini UV`d objektiividele. Zoomil nii aru ei saagi 18-135, aga 105mm macro fiksil keerab värvid ikka väga magedaks ja üldse ei istu mulle.
_________________ Cert85 @ flickr.com |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
06.01.2011 02:52:36
|
|
|
1 stopi võrra ei pikendanud? Krt ei mäleta ka enam...
Miks üldse "kaitsefiltritega" jaurata, endal pole kummalgi torul mingit kaitsefiltrit ees ja ülla-ülla, pole kumbki kahjustada ka saanud.
Kui ei pikemat aega järjest ei pildista kui kaamera kaelas, siis kaas peale.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
06.01.2011 13:17:03
|
|
|
| 1 stop ja üldjuhul polafiltri valguskadu. Kaitsefiltrist on mul korra kasu olnud, kui kaamera nina ees lumme lendas. Kiirelt filter maha ja pildistamine sai jätkuda... Aga hetkel pole ühelgi objektiivil kaitsefiltrit peal. Ei taha ka.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.01.2011 13:36:23
|
|
|
| r3nx kirjutas: |
| Kaitsefiltrist on mul korra kasu olnud, kui kaamera nina ees lumme lendas. Kiirelt filter maha ja pildistamine sai jätkuda... Aga hetkel pole ühelgi objektiivil kaitsefiltrit peal. Ei taha ka. |
See point on jah UV filtril olemas, samuti näiteks osad Canoni objektiivid muutuvad siis ilmastikukindlaks kui filter ees on (17-40 näiteks). Samuti kui pildistada näiteks kohas kus võib midagi objektiivi lennata (a la ralli) siis on ka filter abiks. Aga kas igal objektiivil peab alati filter ees olema... siin tasub olla natuke skeptiline. Eriti mustuse kohapealt kuna esilääts võib ikka väga räpane olla enne kui see pildikvaliteeti mõjutama hakkab (ülalpool oli selle kohta ka artikkel). Ma ise puhastan enda kõige tihedamini kasutust saavat objektiivi korra aastas umbes.
Küll on aga varjuk äärmiselt vajalik asi, mitte ainult ebavajaliku valguse eemaldamiseks vaid hoiab ka näpud eemale + ilmastik mõjutab vähem.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
06.01.2011 16:10:30
|
|
|
| Minu jaoks on küll UV filter objektiivi kaitsmisel elementaarne asi. Kuna objektiivid saavad mul eest üsna tihti tolmuseks või on peal mõni näpujälg, siis on üsna mugav ja kiire see mustus filtrilt kasvõi särgiservaga maha nühkida. Pidev objektiivi klaasi puhastamine nõuab oluliselt rohkem aega ja vaeva.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.01.2011 16:25:32
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
| Minu jaoks on küll UV filter objektiivi kaitsmisel elementaarne asi. Kuna objektiivid saavad mul eest üsna tihti tolmuseks või on peal mõni näpujälg, siis on üsna mugav ja kiire see mustus filtrilt kasvõi särgiservaga maha nühkida. Pidev objektiivi klaasi puhastamine nõuab oluliselt rohkem aega ja vaeva. |
Miks sa tolmu maha roogid? Isegi näpujälje eemaldamine on tiba kaheldav. Pidevalt esiläätse kraamides sa hõõrud varem või hiljem ta tuhmiks ja vaat' siis on murukann majas.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
06.01.2011 20:53:28
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Jüri Öö kirjutas: |
| Minu jaoks on küll UV filter objektiivi kaitsmisel elementaarne asi. Kuna objektiivid saavad mul eest üsna tihti tolmuseks või on peal mõni näpujälg, siis on üsna mugav ja kiire see mustus filtrilt kasvõi särgiservaga maha nühkida. Pidev objektiivi klaasi puhastamine nõuab oluliselt rohkem aega ja vaeva. |
Miks sa tolmu maha roogid? Isegi näpujälje eemaldamine on tiba kaheldav. Pidevalt esiläätse kraamides sa hõõrud varem või hiljem ta tuhmiks ja vaat' siis on murukann majas. |
Sellepärast kasutangi filtrit, et ei peaks pidevalt läätse hõõruma.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.01.2011 21:38:10
|
|
|
| Jüri Öö kirjutas: |
Sellepärast kasutangi filtrit, et ei peaks pidevalt läätse hõõruma. |
Sellisel juhul hõõrud filtrit liialt palju.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
06.01.2011 21:39:49
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Jüri Öö kirjutas: |
Sellepärast kasutangi filtrit, et ei peaks pidevalt läätse hõõruma. |
Sellisel juhul hõõrud filtrit liialt palju. |
Sa tahad väita, et sõrmejälge ei tasu puhastada?
Kurat, sinu fotoalased arusaamad käivad aina kummalisemaid radu pidi.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocket
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.04.2004
|
06.01.2011 21:46:13
|
|
|
Keegi Pärnus sensoripuhastust ka lõpuks pakkuma on hakanud?
Fotoluks kunagi tegi reklaami, et Pärnus ka tehakse, kohale minnes ei teadnud keegi midagi. :/
_________________ www.allarifoto.eu |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.01.2011 21:49:53
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
Sa tahad väita, et sõrmejälge ei tasu puhastada?
|
Ma väidan, et enne mõtle, kontrolli ja alles siis puhasta. monty11 viitas ülal ka ühele asjakohasele artiklile.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
07.01.2011 02:15:11
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Ardo kirjutas: |
Sa tahad väita, et sõrmejälge ei tasu puhastada?
|
Ma väidan, et enne mõtle, kontrolli ja alles siis puhasta. monty11 viitas ülal ka ühele asjakohasele artiklile. |
Mida seal veel kontrollida on, kui läätse/filtri peal suurt rasvast näpujälge näed?
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxsimiljo
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.08.2007
|
07.01.2011 02:39:10
|
|
|
Äkki oleks kasulikum hoopis vältida nende suurte rasvaste sõrmejälgede sattumist läätsele/filtrile?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
07.01.2011 02:47:56
|
|
|
Rasvane sõrmejälg/vihase poliitiku süljeklimp/vihmavesi/misiganes. Fotoaparaat on tööriist, tööriist võib saada ning saabki aegajalt mustaks.
Sul ettepanek on stiilis "autoavariide vältimiseks keelustame autod".
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.01.2011 11:20:03
|
|
|
| Ma rohkem ei hakka viitama monty11 postitusele. Las igaüks usub seda, mida soovib.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|